شرایط  مهاجرت به استرالیا را می دانید ؟ در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع شرایط مهاجرت به استرالیا آشنا نماییم. استرالیا کشوری است ساحلی با آب و هوایی بکر برای افراد علاقه مند به زندگی مدرن و امروزی . از این رو افراد مهاجر به این کشور نیاز است شرایط لازم برای اقامت را به درستی بشناسند . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این موضوع ، با مهاجران همراه باشید .

چرا افراد قصد مهاجرت به استرالیا دارند ؟

 شرایط مهاجرت به استرالیا شامل چه مواردی خواهد بود ؟

کاربرد فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا چگونه است ؟

شرط مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی چگونه است ؟

برای دریافت ویزای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری ، چه اقدامی را بایستی انجام داد ؟

بعد از ورود به استرالیا آغاز کسب و کار و سرمایه گذاری به چه صورتی باید انجام گیرد ؟

نوع ویزای مهارت و تخصص چگونه می تواند به جذب مهاجر در ا سترالیا بینجامد ؟

فارغ التحصیلان رشته های فنی مهندسی دانشگاه های امیر کبیر و تهران چه ویزایی را برای اقامت در استرالیا باید بر گزینند ؟

مهاجرت به استرالیا از طریق خانواده به چه صورتی امکان پذیر است ؟

آیا امکان مهاجرت به استرالیا برای افراد بازنشسته مقدور است ؟

شرایط مهاجرت از طریق تحصیل در  استرالیا چگونه است ؟

هزینه مهاجرت به استرالیا چقدر است ؟

شرایط دانشجویان بورسیه برای تحصیل در استرالیا چگونه است ؟

شرایط مسکن در استرالیا برای مهاجرین به این کشور چگونه است ؟

چرا افراد قصد مهاجرت به استرالیا دارند ؟

استرالیا یکی از کشور های ساحلی نزدیک به اقیانوس بوده که آب و هوای ساحلی آن هر فرد علاقه مند به طبیعت را به این کشور جذب می کند . افرادی که قصد دارند برای اقامت خود به یکی از کشور های دنیا مهاجرت کنند ، به طور معمول ، کشور استرالیا را انتخاب می کنند .

درست است که این کشور در نقطه بسیار دوری در زمین قرار دارد ولی کشوری است با مردمانی مدرن و امکانات رفاهی بالا . از این رو می توان بیان کرد که وجود مهاجر در این کشور منجر شده تا بیش از 25 درصد از جمعیت این کشور به مهاجرین اختصاص یابد .

همچنین وجود مهاجر در این کشور باعث شده تا بسیاری از مذاهب ، زبان ها ، فرهنگ ها و سبک های مختلف زندگی در آن ایجاد شود . در عین حال کشور استرالیا برای افراد علاقه مند به طبیعت ، ورزش و هنر می تواند یک کشور عالی برای سکونت و اقامت دائم باشد . برای ورود به این کشور ساحلی باید شرایط خاصی را داشت . شرایط مهاجرت به استرالیا بیشتر به نحوه زندگی فرد در استرالیا بستگی دارد . 

شرایط مهاجرت به استرالیا شامل چه مواردی خواهد بود ؟

همان طور که در پاراگراف قبل بیان شد ، بسیاری از علاقه مندان به زندگی مدرن ، کشور استرالیا را برای اقامت دائم خود بر می گزینند . این مهاجرت نیاز به داشتن شرایطی است که در فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا ( فرم شرایط مهاجرت به استرالیا ) نیز لحاظ شده است . به طور خلاصه می توان این شرایط را به موارد ذیل خلاصه نمود :

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

مهاجرت از طریق کسب مهارت و تخصص

مهاجرت از طریق خانواده

مهاجرت از طریق ویزای بازنشستگی

مهاجرت از طریق تحصیل

شرایط پنج گانه فوق راه هایی هستند که مهاجرین می توانند از طریق آن وارد کشور استرالیا شده و از امکانات داخل آن به صورت دائم استفاده نمایند .

کاربرد فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا چگونه است ؟

برای بررسی شرایط مهاجرت به استرالیا فرمی با نام فرم ارزیابی رفتن به استرالیا نیاز است که پر شود . شایان ذکر است که این فرم به صورت آنلاین و رایگان در سایت های جذب مهاجر به استرالیا وجود دارد . این سایت ها مواردی را که به شرایط فعلی فرد متقاضی ارتباط دارد، اشاره دارد و از وی می خواهد که مشخصات و شرایط دقیق فعلی خود را به درستی بیان نماید .

خوب است بدانید که فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا باید بررسی کامل شود تا طبق شرایط متقاضی امکان مهاجرت برای وی پذیرش و یا رد شود . به عنوان مثال اگر متقاضی قصد داشته باشد برای تحصیل به استرالیا سفر نماید به کسب حداقلی امتیاز برای این فرم هم نیاز ندارد . اما اگر بخواهد برای دریافت ویزای کار استرالیا یا تخصص ، یا ویزای موقت و سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت در استرالیا نماید باید دارای امتیاز خوب و عالی داشته باشد .

امتیازات مورد نیاز برای این دسته از افراد شامل سن ، تحصیلات ، سابقه کار ، مدارک زبان انگلیسی و غیره خواهد بود . در حقیقت باید بدانید که جهت مهاجرت به استرالیا می بایستی فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا را حتماً پر نمایید .

برخی از مواردی که در فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا وجود دارد ، عبارت هستند از :

میزان سن

نوع مدرک تحصیلی به همراه رشته تحصیلی

نوع مدرک تحصیلی استرالیایی

سابقه شغلی داخل استرالیا

شرایط امتیاز همسر ( شریک زندگی )

دارا بودن مدرک امتحانی ترجمه ناتی

در نگاهی دیگر فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا ، قصد دارد تقاضای مهاجرت افراد را از طریق گزینه های زیر ارزیابی نماید . این موارد عبارت اند از :

ویزای کاری شامل ویزا های رشته های غیر پزشکی خواهد بود

ویزای کاری مختص رشته های پزشکی و پیرا پزشکی

ویزای سرمایه گذاری برای کار و سرمایه گذاری

ویزای تحصیل برای ادامه تحصیل

ویزای مختص فارغ التحصیلان دانشکاه تهران یا دانشگاه امیر کبیر

ویزای توریستی برای سیاحت ، بازدید اقوام ، یا شرکت در کنفرانس و همایش های علمی و هنری

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی چگونه است ؟

استرالیا کشوری است که برای مهاجرین سرمایه گذار خود ساده ترین شرایط را برای سرمایه گذاری قرار داده است . ویزای مهاجرین به استرالیا باید اقامت 4 ساله را داشته باشد . به این ویزای 4 ساله ویزای 188  استرالیا نیز می گویند .

در حقیقت جذب سرمایه گذار با توجه به مقدار سرمایه وی دارای شرایط ساده تری برای اقامت در استرالیا است . به طور کلی می توان برای این ویزا برخی شرایط ویژه را نام برد که یک سرمایه گذار یا کار آفرین می بایست آن شرایط را دارا باشد :

سن سرمایه گذار یا کار آفرین باید از 55 سال کمتر باشد.

میزان حداقل دارایی سرمایه گذار باید 800 هزار دلار استرالیا باشد .  این دارای می تواند اموال منقول یا غیر منقول وی باشد.

گردش حساب مالی و بانکی سرمایه گذار باید طی دو سال اخیر میزان حداقلی 500 هزار دلار استرالیا باشد.

امکان اثبات کاری برای نوع کارفرمایی یا خویش فرمایی طی دو سال اخیر نیز باید محرز گردد.

شایان ذکر است ایرانیان می توانند دلار استرالیا را از طریق نرخ ارز دولتی به ریال تبدیل کرده و از آن استفاده نمایند.

درخواست مشاوره رایگان

برای دریافت ویزای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری ، چه اقدامی را بایستی انجام داد ؟

اولین اقدامی که فرد متقاضی باید برای گرفتن ویزای مهاجرت به استرالیا اتخاذ نماید ، مراجعه به اداره مهاجرت استرالیا است . در این اداره باید درخواست به صورت کتبی تحویل و ارائه گردد و مدارک مرتبط با قیمت گذاری املاک ، گزارش های مالی ، طرح کسب و کار و غیره به وضوح بیان گردد . بعد از بررسی عوامل ذکر شده در اداره سفارت استرالیا ، صدور ویزا انجام می شود و فرد می تواند ویزای صادر شده را برای خود یا همراهان (خانواده) خود نیز دریافت نماید.

بعد از ورود به استرالیا آغاز کسب و کار و سرمایه گذاری به چه صورتی باید انجام گیرد ؟

زمانی که رفتن به استرالیا از راه ویزای سرمایه گذاری وارد خاک استرالیا می شود در همان بدو ورود باید بتواند برای خود یک شرکت را به ثبت برساند . آغاز کارآفرینی و کسب و کار برای سرمایه گذار به راه اندازی آن از طریق ثبت شرکت در استرالیا نیاز خواهد داشت .

ثبت شرکت می تواند از طریق ویزای 888 برای خود مهاجر یا اعضای خانواده وی طبق شرایط زیر انجام شود :

میزان سرمایه گذاری در کسب و کار باید با حداقل 200 هزار دلار استرالیا باشد.

مدت دو سال نیاز است که فعالیت کسب و کار ادامه داشته باشد.

حداقل میزان گردش مالی و بانکی فرد متقاضی باید 300 هزار دلار باشد.

لازم به ذکر است که تمامی شرایط مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری توسط گروه حقوقی اداره مهاجرت به استرالیا مشاوره داده می شود.

نوع ویزای مهارت و تخصص،  چگونه می تواند به جذب مهاجر در استرالیا بینجامد ؟

از آن جا که استرالیا کشوری اقتصادی است و در آن اقتصاد در حال رشد است به یک بازوی پر قدرت اقتصاد در دنیا تبدیل شده است . ویزای مورد نیاز برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص و مهارت ، ویزای 186 استرالیا نام دارد .

برای گرفتن چنین ویزایی می توانید در صورت شناخت کارفرمای خاصی در استرالیا به وی ایمیل داده و یا تماس بگیرد و بگویید که قصد اقامت دائم در استرالیا را دارید . از وی بخواهید که اسپانسر شما باشد.

اگر هم کارفرمای خاصی را نمی شناسید و خود دارای تخصص بالایی هستید می توانید به صورت مستقل و بدون هیچ اسپانسری ، 65 امتیاز را در فرم ارزیابی شرایط مهاجرت به استرالیا را به خود اختصاص دهید.

در این صورت ویزای مذبور ، ویزای 189 استرالیا نام دارد . امتیاز های این ویزا بر اساس میزان سن ، تحصیلات ، سوابق کاری ، میزان تسلط بر زبان انگلیسی و غیره خواهد بود . اما باید بدانید در صورت داشتن اسپانسر می توانید امتیار بیشتری را کسب نماید . مخصوصاً اگر اسپانسر شما فردی استرالیایی بوده و یا از افرادی است که در یکی از ایالت های استرالیا اقامت دائم دارد . این ویزا به ویزای 190   استرالیا نام گرفته است.

اسپانسر برای تخصص و مهارت اگر فردی از ایالت استرالیا باشد یا اسپانسری از یک محله یا شهر کم جمعیت استرالیا باشد یا حتی یکی از افراد نزدیک شما باشد به راحتی 10 امتیاز را دریافت خواهید کرد . این ویزا هم به ویزای 491  استرالیا نام گرفته است.

لازم به ذکر که ویزای موقت شما 4 ساله است که پس از گذراندن دو سال زندگی متمادی در استرالیا و در همان منطقه کم جمعیت می توانید اقامت دائم در استرالیا را از آن خود نمایید . شایان ذکر است که کشور استرالی در راستای تمرکز زدایی از شهر های بزرگ خود اخذ ویزا را در مناطق کوچک در اولویت خود قرار داده است . ویزای مذبور نیز ویزای 491 یا 187  نام دارد.

فارغ التحصیلان رشته های فنی مهندسی دانشگاه های امیر کبیر و تهران چه ویزایی را برای اقامت در استرالیا باید بر گزینند ؟

فارغ  التحصیل های رشته های فنی مهندسی از دانشگاه های تهران و امیر کبیر ایران باید ویزای 476  استرالیا را برای اقامت در استرالیا بر گزینند . این ویزا به مدت 18 ماهه است که در این مدت باید فارغ التحصیلان در کشور استرالیا در زمینه تخصص خود کار کنند . بعد از 18 ماه در صورت داشتن امتیاز های بیشتری می توانند سایر ویزا ها را برای خود در استرالیا اخذ نمایند . اخذ دائم و یافتن اسپانسر یکی از مواردی است که به افزایش سابقه و کسب امتیاز شما کمک می کند.

شایان ذکر است که امتیازات کسب شده در صورتی که بیشتر باشند شانس اقامت دائم در استرالیا را برای متقاضی به همراه خواهد آورد . اما باید بدانید که نداشتن اطلاعات درست از شرایط اخذ انواع ویزا در استرالیا ، این شانس را به میزان زیادی کاهش خواهد داد.

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق خانواده به چه صورتی امکان پذیر است ؟

مهاجرت به استرالیا از طریق خانواده در کشور استرالیا نیز ساده است . دلیل این سادگی نیز به خاطر اهمیتی است که کشور استرالیا به خانواده دارد . این اهمیت تا حدی است که برای اخذ ویزا می تواند تأثیر گذار باشد . شرایط امکان اخذ ویزا از طریق خانواده در استرالیه شامل موارد ذیل می شود :

در صورتی که والدین اقامت دائم در استرالیا دارند ، فرزند آنان نیز می تواند به کمک  « ویزای فرزند » ویزای اقامت در استرالیا را اخذ نماید .

بر عکس حالت قبل اگر فرزند در استرالیا اقامت دائم داشته باشد ، والدین وی می توانند برای اقامت به استرالیا مهاجرت نمایند .

اگر شخص مهاجر نامزد یا همسری از استرالیا دارد که در استرالیا اقامت دائم به سر می برد نیز می تواند از طریق ویزای نامزدی یا ویزای ازدواج ، ویزای اقامت در استرالیا را اخذ نماید . لازم به ذکر است که کشور استرالیا برای نامزد و همسر ویزای خاص با اعتبار متفاوت را قائل شده است . ویزای نامزدی با اعتبار 9 ماه و ویزای ازدواج با اعتبار دو سال خواهد بود .  اعتبار زمانی برای تحکیم بنیان خانواده در استرالیا قانونمند شده است .

درخواست مشاوره رایگان

آیا امکان مهاجرت به استرالیا برای افراد بازنشسته مقدور است ؟

نکته بسیار جالبی که کشور استرالیا برای برخی اشخاص از جمله بازنشستگان دارد آن است که ویزای خاصی هم برای این افراد لحاظ شده است . به طور دقیق تر می توان بیان کرد که فرد باز نشسته بالای 55 سال سن می تواند همراه با فقط همسر خود به کشور استرالیا مهاجرت نماید .

شرط لازم برای اقامت در استرالیا برای بازنشستگان آن است که وی بتواند از عهده مخارج خود بر آید و یا حتی می تواند در استرالیا سرمایه گذاری نماید این ویزا به صورت موقت صادر می شود اما امکان تمدید مجدد آن نیز با شرایط خاص امکان پذیر است . لازم به ذکر ا ست که برای بازنشستگان کشور ایران امکان اقامت در استرالیا وجود ندارد مگر با تغییر سیاست های جدید کشور استرالیا این امکان فراهم می شود .

شرایط مهاجرت از طریق تحصیل در  استرالیا چگونه است ؟

همان طور که می دانید در سراسر دنیا 50 دانشگاه به عنوان دانشگاه های برتر دنیا شناخته شده اند که در این میان 5 دانشگاه برتر در کشور استرالیا مستقر است . آمار رسمی دانشگاه  های برتر دنیا اعلام می دارد که استرالیا سومین کشوری است که در سراسر دنیا رتبه جذب دانشجو را به خود تخصیص داده است.

شایان ذکر است که در صورت اقامت در استرالیا برای تحصیل ، ویزای تحصیل به صورت موقت بوده و فقط تا انتهای زمان تحصیل اعتبار دارد . به عنوان مثال در آغاز هر سال تحصیلی دانشجو باید نسبت به اخذ ویزای دانشجویی خود اقدام نماید . و در این مدت از عهده مخارج خود بر آید.

نکته مهم آن است که این دانشجو در زمان اتمام تحصیل خود می تواند در استرالیا طبق تخصص و رشته خود کار کند و بعد از آن با داشتن شرایط لازمه می تواند ویزای اقامت را برای خود اخذ نماید .

هزینه مهاجرت به استرالیا چقدر است ؟

هزینه تمام شده برای مهاجرت به استرالیا شامل مجموع هزینه هایی است که به درخواست ویزا و فراهم کردن مدارک آن ارتباط دارد . لازم به ذکر است که بعد از ورود به کشور استرالیا باید هزینه های سکونت ، زندگی ، کار یا تحصیل را نیز برای خود محاسبه کرده و آن را به هزینه سرآمدی مهاجرت به استرالیا اضافه نمایید.

شایان ذکر است که کشور اقتصادی استرالیا یک کشور مدرنیته بوده و هزینه های زندگی در آن اصلاً ارزان نیست . اما کسب در آمد و امکانات رفاهی آن در حد بسیار بالایی قرار دارد . در حقیقت این امکانات رفاهی است که شرایط مناسب محیطی را برای کار و زندگی در استرالیا فراهم آورده است . به عنوان نمونه می تواند در آمد سالانه یک فرد با میزان تخصص متوسط را مبلغی حدود 70 تا 90 هزار دلار استرالیا به حساب آورد.

همین طور به طور متوسط هزینه هر فرد در استرالیا بدون هزینه های اضافی ، در ماه مبلغی حدود 2835 دلار استرالیا است.

شرایط دانشجویان بورسیه برای تحصیل در استرالیا چگونه است ؟

اگر دانشجو بورسیه باشد و در کشور استرالیا برای تحصیل مهاجرت کرده باشد به طور قانونی حقوق ماهانه دریافت می کند . در واقع ، شرط دریافت حقوق تنها برای دانشجویان بورسیه خواهد بود و دانشجویانی که به صورت آزاد برای تحصیل به استرالیا آمده اند این حقوق را دریافت نخواهند کرد به علاوه آن که باید خود هزینه تحصیل و اقامت در استرالیا را پرداخت نمایند . علاوه بر دریافت حقوق ماهانه برای دانشجویان بورسیه ، هزینه های بهداشت و درمان نیز پرداخت خواهد شد .

شرایط مسکن در استرالیا برای مهاجرین به این کشور چگونه است ؟

به طور کلی استرالیا دارای طیف بالایی از خانه های استاندارد و مرفهی است که برای ساکنین دائمی و موقت خود ایجاد کرده است . خانه های استرالیا همگی به سبک خانه های اروپایی و آمریکایی طراحی شده است ولی سعی شده است سبک این خانه ها را به سبک استرالیایی و ساحلی نزدیک نماید .

خانه های استرالیا همگی در 50 کیلومتری از ساحل بنا نهاده شده است و به صورت ویلایی و بزرگ همراه با استخر در حیاط طراحی و ایجاد شده است.اکثر خانه های استرالیا تراس دارند که به محیط بیرون اشراف دارد . به عبارت دیگر کیفیت خانه های استرالیایی چیزی بیش از ویلا های خوب در ایران است.

همچنین در نزدیکی محله های مسکونی آن ها ، پارک ، مرکز خرید و بسیاری از امکانات رفاهی دیگر طراحی و ساخته شده است . این امکانات به خودی خود میزان رفاه جامعه استرالیا را افزایش داده و مردمان ساکن در آن نیز از بهترین شیوه زندگی برخوردار خواهند بود . امکانات استرالیا در دو شهر بزرگ آن یعنی ملبورن و سیدنی بسیار مشهود است.

لازم به ذکر است که شهر های کوچک استرالیا دارای فضای آرامتری هستند که هزینه زندگی و کار نیز در آن به نسبت شهر های بزرگ بسیار کمتر خواهد بود . نکته مهم تر آن است که بسیاری از مردم استرالیا قدرت خرید خانه ای که به محل کار یا تحصیل نزدیک باشد ، را دارند.

لازم به ذکر است برای مهاجرت به استرالیا به هر نحوی و با توجه به شرایط شما ارتباط با یک وکیل مهاجرت مناسب و کاربلد به استرالیا موضوع بسیار مهم و حیاتی در امر مهاجرت شما خواهد بود، از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید، متشکریم و امیدواریم که از خواندن مطالب آن بهره لازم و کافی را کسب کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *