نرخ ویزای روسیه

 مقاله ای که امروز قصد داریم برای شما دوستان مورد بررسی قرار دهیم راجع به نرخ ویزای روسیه است.

هر فردی که قصد داشته باشد به روسیه سفر کند ملزم است تا برای دریافت ویزای روسیه اقدامات لازم را انجام دهد. در واقع ویزا نوعی سند محسوب می شود که فرد را مجاز می کند برای مدت معینی در آن کشور بماند. هر ویزایی اطلاعات مختص به خود را دارد که شامل: اطلاعات شخصی فرد، تاریخ ورود و خروج، جزئیات پاسپورت و… می باشد. با ما همراه شوید تا به شما برای دریافت ویزا و هر آنچه که مربوط به آن است کمک کنیم.

در ادامه می خواهیم به برخی از سوالاتی که در این باره ذهن شما را به خود مشغول کرده است پاسخ دهیم:

 1. آیا درباره ی ویزای روسیه قیمت و دیگر شرایط آن چیزی می دانید؟
 2. آِیا قیمت ویزای روسیه ارزان تر از سایر کشور هاست؟
 3. آیا از نرخ ویزای روسیه اطلاعی دارید؟
 4. مدت زمان دریافت ویزای روسیه چقدر است؟
 5. برای سفر به روسیه می توان از دلار استفاده کرد یا فقط باید پول روسیه به همراه داشت؟
 6. هزینه های سفر به روسیه شامل چه بخش هایی می باشد؟ راه های مهاجرت به روسیه چیست ؟ 
 7. بهترین زمان برای سفر به روسیه چه موقع از سال است؟
نرخ ویزای روسیه
نرخ ویزای روسیه

آیا درباره ی ویزای روسیه قیمت و دیگر شرایط آن چیزی می دانید؟

می توان گفت که روسیه یکی از کشورهایی است که به نسبت سایر کشورها راحت تر می توان ویزای آن را دریافت کرد. نرخ ویزای روسیه و شرایط تابعیت آن نسبت به کشورهای دیگر بهتر است به طور مثال بسیاری از کشورها برای دادن ویزا شرایطی مثل گواهی تمکن مالی از بانک، یا انگشت نگاری را اجبار کرده اند اند، اما این شرایط برای کشور روسیه برقرار نیست. از دیگر مواردی که ویزای روسیه را متمایز کرده می توان به عدم نیاز به مصاحبه یا حضور در سفارت اشاره داشت. مهم ترین مزیتی که ویزای روسیه دارد صدور ویزا به صورت فوری است که در یک روز انجام می شود، البته این شرایط برای همه نمی باشد و در موارد استثنایی صورت می گیرد.

کشور روسیه همانند سایر کشورها ویزاهای مختلفی را به متقاضیان ارائه می کند که هر یک از آن ها شرایط مخصوصی را شامل می شوند. در لیست زیر انواع آن مشخص شده است:

 • ویزای توریستی روسیه
 • ویزای تجاری روسیه
 • ویزای ترانزیت روسیه
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای کاری
 • و…

اطلاعات ضروری درباره ی ویزای روسیه

در صورتی که شخصی قصد داشته باشد ویزای روسیه دریافت کند لازم است تا حتما دعوت نامه ای دریافت کند در غیر این صورت چنین چیزی امکان پذیر نخواهد بود، البته استثنایی هم برای این موضوع وجود که به ویزای ترانزیت مربوط می شود.

توضیح برای ویزای توریستی:

فرض کنید که یک آژانس توریستی در روسیه با یک آژانس توریستی که در ایران است قصد همکاری و بستن قرارداد دارد. شرکت فوق قرارداد خود را در کنسولگری روسیه در ایران ثبت می کند. چنانچه مورد تایید قرار گرفت، آژانس توریستی ایرانی مجاز است تا دعوت نامه های توریستی آژانس روسیه را به کنسولگری تحویل دهد و پس از آن برای هر متقاضی ویزا بگیرد . به این کار واچر توریستی نیز گفته می شود. علاوه بر مشخصات فردی ، اطلاعاتی از قبیل تاریخ رفت و برگشت مسافر مکان هایی که مجاز به بازدید از آن هاست یا حتی هتل هایی که می تواند در آن ها اقامت داشته باشد ،همگی در ویزا نوشته خواهند شد.

توضیح برای ویزای تجاری:

برای این که بتوان ویزای تجاری روسیه را دریافت کرد ، باید حتما از جانب سازمان یا شرکتی که در روسیه است ، دعوت نامه ای برای متقاضی ارسال شود.

توضیح برای ویزای شخصی:

به منظور اخذ ویزای شخصی ، حتما باید یک شهروند روسی برای متقاضی دعوت نامه بفرستد ، تا مجاز به دریافت آن شود.

توضیح برای ویزای تحصیلی:

از شرایط تحصیل در روسیه می‌توانیم به این موضوع که دعوت نامه ای که برای این مورد لازم است حتما بادید از جانب یک موسسه تحصیلی یا دانشگاه باشد.

توضیح برای ویزای کاری:

از آن جایی ویزای کاری برای استخدام شدن در جایی مورد استفاده قرار می گیرد ، پس لازم است تا سازمان یا شرکت مربوطه دعوت نامه ای در این خصوص برای شخص مورد نظر ارسال کند.

لازم به ذکر است که تنها با داشتن دعوت نامه نمی توان به روسیه سفر کرد ، بلکه باید مدارک دیگری نیزموجود باشند من جمله:

 • پاسپورت معتبر با 6 ماه اعتبار حداقلی و همچنین 3 برگه ی خالی
 • یک قطعه عکس 4*3 پرسنلی با زمینه سفید
 • پرینت فرم ویزای روسیه که به زبان لاتین انگلیسی یا روسی ترجمه شده است.

پیشنهاد می‌گردد برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون راه‌های مهاجرت به روسیه مقاله‌ای که در این رابطه تالیف شده را مطاللعه نمایید.

آِیا قیمت ویزای روسیه ارزان تر از سایر کشور هاست؟

نمی توان پاسخ دقیقی به این سوال داد زیرا هر کشوری نرخ مصوب خاصی را دارد. علاوه بر آن این کار بسیار زمان بر است از طرفی دیگر نیز نمی توان تمامی کشورهایی که ویزا صادر می کنند را با هم مقایسه کرد زیرا هر کشوری ممکن است ویزایی صادر کند که دیگر کشور ها از صدور آن سر باز زنند. از آن گذشته هر کشوری که نوع خاصی را از ویزا به متقاضیان ارائه می کند می تواند هزینه ی متفاوتی از سایر ویزا ها داشته باشد.

 اگر بخواهیم تنها کشور روسیه را مثال بزنیم باید بگوئیم که قیمت تمامی ویزاها با دیگری متفاوت است . حتی مدت زمان اقامت هم می تواند در این موضوع تاثیر مستقیم داشته باشد. به بیان دیگر هر چه که مدت اقامت طولانی تر باشد هزینه ی بیشتری از مسافر دریافت خواهد شد. این اطلاعات در بخش tourist visa در وبسایت سفارت روسیه درج گردیده است که علاقه مندان می توانند به آن مراجعه و اطلاعات آن را مشاهده کنند.

آیا از نرخ ویزای روسیه اطلاعی دارید؟

همانطور که در سوال قبلی اندکی درباره آن صحبت کردیم ویزای روسیه تنها به یک نوع مختلف محدود نمی باشد، بلکه انواع مختلف با کاربردهای متفاوتی دارد که هر یک از آن ها با توجه به کاربرد، نوع اقامت، مدت اقامت و… می تواند هزینه های متفاوتی را برای مسافر داشته باشد.

 لازم به ذکر است که اگر بنا به هر دلیلی با ویزای شما موافقت نشود تمامی هزینه هایی که برای دریافت آن صرف کرده بودید از بین خواهد رفت مگر آن که ویزای تضمینی اخذ کنید. ویزای تضمینی به این معناست که اگر در هر صورت با ویزای شما موافقت نشود مبلغی را که برای اخذ آن هزینه کرده بودید به شما بازگشت داده خواهد شد. این ویزای تضمینی می تواند انواع مختلف ویزا را مثل توریستی، کاری، شخصی و… پوشش دهد.

مدت زمان دریافت ویزای روسیه چقدر است؟

مانند برخی دیگر از کشور ها ویزای روسیه را نیز می توان به دو صورت فوری و عادی دریافت کرد. با توجه به نامی که برای ویزای فوری انتخاب شده است ، می توان تشخیص داد که نسبت به ویزای عادی مدت زمان کمتری نیاز دارد تا آماده شود. به طور میانگین زمان لازم برای اخذ ویزای روسیه از نوع عادی یک هفته است، که این میزان برای ویزای فوری به 3 روز تغییر می یابد. این دونوع ویزا قیمت های متفاوتی نیز دارند اما بدیهی است که برای پیش بردن هر چه سریع تر کارها همیشه باید مبلغ بیشتری پرداخت کرد این موضوع برای ویزای فوری نیز صدق می کند که قیمتی بالاتر از ویزای عادی دارد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای روسیه:

دریافت و تکمیل فرم تقاضای ویزا اولین گام به منظور دریافت ویزا می باشد که برای تمامی کشورها این قانون وجود دارد علاوه بر آن مدارک دیگری نیز لازم است که در ادامه آن ها را شرح داده ایم:

 • شناسنامه
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • کپی از 5 صفحه ی اول پاسپورت و تمامی صفحاتی که مهر ویزا دارند.
 • یک قطعه عکس 4*6 که در ط 4 ماه اخیر گرفته شده است
 • ارائه بلیط رفت و برگشت به روسیه
 • ارائه مدرکی که نشان از رزرو قطعی هتل یا محل اقامت داشته باشد

درخواست مشاوره رایگان

برای سفر به روسیه می توان از دلار استفاده کرد یا فقط باید پول روسیه به همراه داشت؟

بهتر است ابتدا در خصوص واحد پول این کشور اندکی صحبت کنیم تا کسانی که از آن اطلاعی ندارند آشنایی کافی را پیدا کنند. روبل واحد پول کشور روسیه است که با صد کوپک برابری می کند، از آن جایی که روسیه به لحاظ اقتصادی در دنیا پیشرفت های چشم گیری داشته است در نتیجه واحد پول ان نیز ارزشمند تر شده است. از جمله سکه هایی که در این کشور رایج هستند می توان به سکه های یک کوپک، پنج کوپک، ده کوپک، یک روبل، دو روبل، پنج روبل و ده روبل اشاره داشت.

اگر به تازگی تصمیم گرفته اید که به روسیه سفر کنید اما نمی دانید که باید دلار به همراه داشته باشید یا روبل ، بهتر است بدانید که شما می توانید از هر دوی آن ها استفاده کنید. اما باید دقت داشته باشید که ممکن است پس از اتمام سفر مقداری از روبل ها باقی بماند برای فروش آن ها احتمالا به دردسر خواهید افتاد زیرا ممکن است شخصی را پیدا نکنید که روبل خریداری کند در نتیجه توصیه می شود بهتر است به همراه خود دلار ببرید پس از آن که به روسیه رفتید از صرافی های موجود دلارها را به روبل تبدیل کنید.

شاید برایتان جالب باشد که در برخی از هتل های روسیه صرافی وجود دارد، که برای مسافران کار را راحت تر کرده است زیرا برای تبدیل پول خود به روبل نیازی نیست به دنبال صرافی بگردید.

هزینه های سفر به روسیه شامل چه بخش هایی می باشد؟

مسکو که پایتخت روسیه می باشد در لیست گران ترین شهرهای دنیاست پس بهتر است هنگام سفر به این شهر پول بیشتری با خود به همراه داشته باشید. چک های مسافرتی و کارت های اعتباری در همه جا  معتبر نیستند، پس همراه داشتن پول نقد را فراموش نکنید. از جمله مکان هایی که تنها پول نقد می پذیرد موزه ی ارمیتاژ است، اما نقطه ی مقابل آن برای کاخ مرلین است که بازدیدکنندگان می توانند به جای پول نقد از کارت اعتباری استفاده کنند.

هزینه هایی که برای قطار یا هواپیما در نظر گرفته شده اند باید به صورت نقدی پرداخت شود، چنانچه پول نقد به همراه نداشته باشید و بخواهید بلیط تهیه کنید ، می توانید از پرسنل هتل یا محل اقامتتان کمک بگیرید تا بلیط تهیه کنند و سپس شما با کارت اعتباری خود مبلغ مورد نظر را پرداخت کنید. لازم به ذکر است که مسافران برای بازدید از جاذبه های فرهنگی یا موزه ها باید دو برابر بیشتر از شهروندان روسی پول بپردازند.

در آمارهایی که برای هزینه های سفر به مسکو گرفته شده است هزینه اقامت بیشترین میزان را شامل شده است. البته در برخی از مناطق محل اقامت ارزان تر نیز پیدا می شود، اما قطع به یقین از کیفیت و خدمات عالی برخوردار نخواهند بود. در صورت عدم اقامت در هتل می توانید هاستل رزرو کنید، که البته همانند هتل دسته بندی های متفاوتی دارد. از محل اقامت که بگذریم به وسایل حمل و نقل عمومی می رسیم که هزینه ی زیادی را شامل نمی شوند علاوه بر آن بازدید از جاذبه های توریستی نیز هزینه ی زیادی در بر نمی گیرند.

اصلی ترین بخش در زندگی هر شخصی مربوط به خورد و خوراک اوست، غذاها و نوشیدنی هایی که در کشور روسیه سرو می شوند مبلغ نسبتا بالایی دارند، این موضوع بیشتر برای رستوران هایی است که منوی انگلیسی زبان دارند و جزو رستوران های توریستی به شمار می روند. اما این هزینه ها در رستوران هایی که اغلب مشتریان آن ها روسی هستند به صرفه تر است.

سفر داخل شهری و وسایل حمل و نقل عمومی:  

مترو می تواند یکی از بهترین وسایل حمل و نقل عمومی درون شهری به حساب بیاید، برای تهیه ی بلیط آن می توانید از باجه هایی که به فروش بلیط مشغول هستند مراجعه کنید. بهتر است پیش از خرید بلیط تصمیم بگیرید که می خواهید به چه اندازه از مترو استفاده کنید در صورتی که می خواهید بیشتر با مترو جابه جا شوید می توانید بلیط های چند سفره را خریداری کنید، این کار نوعی صرفه جویی در وقت نیز محسوب می شود زیرا برای هر بار تهیه ی بلیط نیازی نیست در صف منتظر بمانید.

گران ترین وسیله ی حمل و نقل درون شهری تاکسی است، برخی ها بر این باورند که با تاکسی گرفتن می توانند هر چه سریع تر به مقصد برسند اما این موضوع برای تمام شهر ها صدق نمی کند، به طور مثال در شهری مثل سن پطرزبورگ که شهری پرجمعیت و شلوغ است تاکسی گزینه ی مناسبی نیست و برای حمل و نقل بهتر است از تاکسی یا ماشین شخصی استفده نکنید. به غیر از مترو و تاکسی، مینی بوس و اتوبوس نیز می توانند گزینه ی مناسبی باشند زیرا هزینه ی زیادی را دربر نمی گیرند.

سفرهای بین شهری:

برای این که بین شهر های کشور روسیه سفر کنید می توانید از پروازهای داخلی استفاده کنید، دقت داشته باشید که بدین منظور می بایست از قبل برای رزرو بلیط اقدامات لازم را انجام داده باشید البته این قانون برای شهرهای بزرگ است، برای سفر به شهر های کوچک نیازی نیست که از قبل بلیط تهیه کرده باشید بلکه تنها کافیست اندکی پیش از پرواز حضور یافته و آن گاه بلیط را خریداری کنید. برای رفتن به شهرهایی که مسافت زیادی با هم ندارند قطار سریع السیر می تواند بسیار مناسب باشد. به طور مثال مسافت میان شهرهایی مثل سن پطرزبورگ و مسکو را می توان در 4 ساعت طی کرد.

درخواست مشاوره رایگان

همانند کشور ایران که سفرهای بین شهری با اتوبوس انجام می شوند ، در روسیه نیز چنین چیزی وجود دارد. برای اتوبوس هایی که دولتی هستند ، ایستگاه های مشخصی تعیین شده است اما اتوبوس های خصوصی از ایستگاه های قطار حرکت می کنند.

خرید:   

یکی از تجربه هایی که می تواند بسیار لذت بخش باشد ، خرید کردن است. اما نکته ای که درباره ی خرید کردن وجود دارد ، این است که تنها کالاهایی که مجازند از کشور خارج شوند باید خریداری شوند . اجناسی که ارزش فرهنگی دارند را نمی توان از کشور خارج کرد. بهتر است رسید اجناسی را که خریداری کرده اید دور نیاندازید.

بهترین زمان برای سفر به روسیه چه موقع از سال است؟

روسیه کشوری سردسیر است و زمستان های سختی دارد که شاید برای مردم سایر کشورها خوشایند و قابل تحمل نباشد، به همین منظور توصیه می شود در فصل تابستان که از ژوئن تا اواسط سپتامبر ادامه دارد به این کشور سفر کنید. روسیه جشن های فرهنگی و رویدادهای مختلفی دارد که زمان برگزاری آن ها در فصل بهار است. پائیز این کشور مختص به فستیوال های متفاوت است، در این فصل دمای هوا به صورت چشم گیری کاهش می یابد به صورتی که هر لحظه امکان بارندگی وجود دارد. شروع سرما از ماه دسامبر می باشد. اگر جزو افرادی هستید که از سرما لذت می برد ، پیشنهاد می کنیم تماشای زمستان های روسیه را از دست ندهید ، علاوه بر زیبایی که این کشور دارد تفریحات خاصی مثل اسکی و سورتمه سواری باعث می شود تا سرما جای خود را به لذت بدهد.

در باره ی فصول مختلف سال در روسیه برای شما صحبت کردیم بنابراین حالا دیگر می دانید هنگام سفر در هر فصلی باید چه وسایل یا چه لباسی به همراه داشته باشید.

سفر به روسیه انتخاب سردی می باشد و لازم است قبل از سفر به آن با اماکن و جاهای دیدنی روسیه بیشتر اشنا شوید.

ممنونیم که با صبوری خود ما را حمایت می کنید. هدف شرکت مهاجران از گردآوری این مطالب آشنایی هرچه بیشتر شما با موضوع مربوطه بود امیدواریم که رضایت کافی را از آن داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *