سفارت روسیه

در این مقاله قصد داریم موضوع سفارت روسیه را مورد بررسی قرار دهیم. اگر تا به حال قصد سفر به روسیه را داشته اید چه سفر شما جنبه تفریحی داشته باشد و چه برای مدتی بخواهید در این کشور اقامت داشته باشید، نام سفارت روسیه را بارها شنیده اید و به آن جا سر زده اید. در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی در رابطه با سفارت روسیه ارائه دهیم. این اطلاعات فقط مربوط به گرفتن ویزا نمی شود. پس برای آگاهی و دانستن اطلاعات بیشتر در رابطه با سفارت روسیه با ما همراه باشید.

 • در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:
 • سفارت خانه روسیه به چه مکانی گفته می شود؟
 • سفارت خانه روسیه چه تفاوتی با کنسولگری روسیه دارد؟
 • در سفارت روسیه چه نوع ویزاهایی صادر می شود؟
 • آیا می توان بدون ویزا به روسیه سفر کرد؟
 • برای اقامت در روسیه از چه راه هایی می توان اقدام کرد؟
 • آیا با خرید ملک در روسیه می توان اقامت این کشور را گرفت؟
 • تحصیل در روسیه چه شرایطی دارد؟
 • سفارت خانه روسیه به چه مکانی گفته می شود؟
 • سفارت خانه روسیه در ایران مکانی است که به طور قانونی نمایندگی کشور روسیه در ایران را به عهده دارد. این نماینده بودن دائمی و همیشگی است. در سفارت روسیه افراد سیاسی مهمی همچون سفیر این کشور در ایران، دبیر ارشد، دبیر اول، دبیر دوم، دبیر سوم، دستیار امور دفاعی و دستیار امور فرهنگی انجام وظیفه می کنند. توجه داشته باشید که هر یک از این افراد وظیفه ای خاص بر عهده دارد و بالاترین مقام در بین این افراد شخص سفیر می باشد.

  سفارت خانه روسیه در ایران وظایف مهمی بر عهده دارد. این وظایف شامل این موارد می شود؛ اگر کسی قصد سفر به روسیه را داشته باشد باید از طریق سفارت خانه اقدام به دریافت ویزا کند، سفارت اطلاعات مفیدی در رابطه با مکان های گردشگری روسیه و قوانین این کشور در اختیار مسافران قرار می دهد، علاقه مندان به مهاجرت کاری به روسیه و تحصیل در روسیه می توانند از طریق سفارت اطلاعات مفیدی به دست آورند.

  توجه داشته باشید که برای سفر و اقامت در روسیه بهترین منبع برای کسب اطلاعات همین سفارت می باشد، زیرا اطلاعات دقیق و به روزی در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد. افرادی با روسی هستند و در ایران زندگی می کنند هم برای پیگیری بعضی از حقوق خود می توانند به سفارت مراجعه کنند. در رابطه با این موضوع بحث نخواهیم کرد، زیرا مبحثی بسیار گسترده است و باعث می شود که از موضوع اصلی دور شویم.

  نکته مهمی که در رابطه با سفارت روسیه در ایران باید بدانید این است که افراد شاغل و ساکن در این سفارت خانه طبق قوانین بین المللی مصونیت سیاسی دارند و بر خلاف تصور اکثر افراد سفارت خانه ها بر طبق قانون جزء خاک آن کشور به حساب نمی آیند، اما تعرض به سفارت خانه کشوری به معنی تعرض به خاک آن کشور خواهد بود.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

  درخواست مشاوره رایگان

  سفارت خانه روسیه چه تفاوتی با کنسولگری روسیه دارد؟

  در اکثر مواقع برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که سفارت خانه روسیه در ایران چه تفاوتی با کنسولگری این کشور دارد. در ابتدا باید به این موضوع مهم اشاره کنیم که سفارت روسیه در پایتخت ایران یعنی تهران قرار دارد، اما کنسولگری این کشور در دو شهر اصفهان و رشت قرار گرفته است. دلیل قرار گرفتن کنسولگری در شهر اصفهان این است که شهری پر جمعیت و شلوغ از نظر جذب توریست به حساب می آید و دلیل آن که در شهر رشت کنسولگری قرار گرفته است این می باشد که رشت نزدیکترین شهر ایران به روسیه است.

  تفاوت دیگری که سفارت روسیه با کنسولگری این کشور دارد این است که سفارت خانه وظایف مهم دیپلماسی را بر عهده دارد، شخص سفیر به عنوان بالاترین مقام سیاسی در سفارت مشغول به کار است، مهم ترین وظیفه سفارت روسیه در ایران حفظ منافع سیاسی این کشور است در صورتی که در رابطه با کنسولگری اوضاع کمی متفاوت وبه موارد و ضوابط اخذ ویزا و بررسی شرایط تابعیت روسیه می‌پردازد.

  کنسولگری روسیه وظایفی کم اهمیت تر بر عهده دارد (البته این به معنی کم اهمیت بودن کنسولگری نخواهد بود). وظایف کنسولگری شامل صدور ویزا برای سفر به کشور روسیه، فراهم کردن موقعیت برای تجارت ایرانی ها در روسیه و این قبیل کارها می باشد. در کنسولگری شخص کنسول بالاترین مقام سیاسی به حساب می آید.

  نکته مهمی که در رابطه با کنسولگری روسیه و سفارت خانه این کشور باید به آن توجه داشته باشید ، این است که در طول تاریخ روابط بین روسیه و ایران تحولات بسیاری داشته است. در زمانی روس ها دوست ایران به حساب می آمدند و در زمانی دیگر به خاک ایران حمله می کردند. در حال حاضر با توجه به روابط دوستانه بین ایران و روسیه فعالیت سفارت خانه و کنسولگری این کشور پیوسته و پویا می باشد.

  در سفارت روسیه چه نوع ویزاهایی صادر می شود؟

  برای سفر به کشور روسیه چند نوع ویزا وجود دارد که هر کسی بنا به شرایط مختص به خود می تواند یکی از آن ها را انتخاب نماید. توجه داشته باشید که همه این ویزاها در سفارت خانه روسیه صادر خواهند شد و محدودیتی در این باره وجود ندارد. در ادامه هر یک از این ویزا ها را نام می بریم و توضیحات کوتاهی در رابطه با آن ارائه خواهیم داد.

  ویزای توریستی: برای سفر به کشور روسیه کاربرد دارد. توجه داشته باشید که ویزای توریستی مدت محدودی دارد. ویزای توریستی کشور روسیه از 14 روز تا 30 روز اعتبار خواهد داشت. یعنی شما بعد از اتمام این مدت باید به کشور خود برگردید وگرنه مجرم به حساب می آید.

  ویزای تحصیلی: کاملا مشخص است که ویزای تحصیلی کشور روسیه برای ادامه تحصیل در دانشگاه یا کالج این کشور صادر خواهد شد. نکته مهمی که باید بدانید این است که برای دریافت ویزای تحصیلی باید از طرف دانشگاه یا کالج مورد نظر برای شما دعوت نامه ارسال شده باشد.

  ویزای کار: اگر قصد دارید در کشور روسیه مشغول به کار شوید باید حتما ویزای کاری دریافت کنید. نکته مهم در رابطه با ویزای کاری این است که روندی طولانی دارد و شرط های خاصی هم باید رعایت شود. به عنوان مثال شخص باید مدرک مرتبط و حداقل لیسانس داشته باشد و با زبان روسی یا انگلیسی آشنایی کامل داشته باشد.

  ویزای تجاری: ویزای تجاری با ویزای کار کمی تفاوت دارد. در ویزای تجاری باید از طرف یک شرکت روسی برای شما دعوت نامه ارسال شود و بعد از قبول شدن شما در مراحل اولیه باید مالیاتی را پرداخت کنید تا ویزا به شما تعلق بگیرد.

  ویزای خصوصی: ویزای خصوصی نیاز به دعوت نامه دارد. یعنی شخصی از بستگان، دوستان و آشنایان شما که مقیم کشور روسیه است باید برای شما دعوت نامه ارسال کند و بر طبق آن شما می توانید ویزا بگیرید. توجه داشته باشید که ویزای خصوصی هم مدت اعتبار 90 روزه دارد.

  ویزای ترانزیت: در صورتی می توانید برای دریافت ویزای ترانزیت روسیه اقدام کنید که قصد سفر به کشوری دیگر را داشته باشید اما مجبور باشید که از خاک روسیه و فرودگاه این کشور به مقصد نهایی خود سفر کنید. ویزای ترانزیت اعتباری 24 ساعته دارد و بیش از آن نمی توانید در روسیه بمانید.

  ویزای سرمایه گذاری: با سرمایه گذاری در بازار و اقتصاد روسیه می توانید به آسانی اقامت این کشور را بگیرید. البته لازم به ذکر است که ویزای سرمایه گذاری روسیه به متلق قابل توجهی نیاز دارد و به این مو.ضوع دقت گنید که اقتصاد روسیه در گروه شش اقتصاد برتر جهان جای دارد.

  آیا می توان بدون ویزا به روسیه سفر کرد؟

  در مطالب بالا به این مطلب اشاره کردیم که رابطه بین کشور ایران و روسیه اگر چه در طول تاریخ دستخوش تغییرات بسیاری بوده است اما در حال حاضر ارتباطی دوستانه به حساب می آید. این روابط دوستانه سبب شده است که سفر به کشور روسیه در بعضی از مواقع نیاز به ویزا نداشته باشد. البته برای نگرفتن ویزا باید شرایط خاصی داشته باشید که در ادامه آن را شرح خواهیم داد.

  در ابتدا حتما به این مورد توجه کنید که برای نگرفتن ویزا باید به صورت گروهی سفر کنید. یعنی اگر همراه گروه های حداقل 5 نفری در قالب تورهای مسافرتی یاگروه هایی که برای کار به روسیه می روند سفر کنید نیازی به گرفتن ویزا نخواهید داشت. البته توجه داشته باشید که قوانین خاصی برای این نوع سفر لحاظ شده است.

  البته لازم به ذکر است که موضوع سفر به روسیه بدون نیاز به ویزا در حال گسترش می باشد. یعنی همانطور که روابط سیاسی بین کشور ایران و روسیه روز به روز بهتر می شود، پارلمانی به نام روابط دوستانه ایران و روسیه در تلاش هستند که دیگر روابط بین دو کشور را هم بهبود بخشند و یکی از هدف هایی که برای خود تعیین کرده اند این است که ویزا را از سفرهای کشور روسیه حذف کنند تا ایرانی ها آسان تر بتوانند به این کشور سفر داشته باشند.

  برای اقامت در روسیه از چه راه هایی می توان اقدام کرد؟

  برای اقامت دائم در روسیه می توان چندین راه را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید. می توانید ویزای کار بگیرید. برای گرفتن ویزای کار باید تخصص کافی در رابطه با شغل مورد نظر خود داشته باشید و برای ویزای تجاری همانطور که گفتیم باید از شرکت مبدا که در روسیه قرار دارد برای شما دعوت نامه ارسال شود، با داشتن ویزای کاری می توانید در کشور روسیه اقامت داشته باشید.

  برای اقامت کردن در کشور روسیه می توانید در این کشور مشغول به تحصیل شوید. البته توجه داشته باشید که شرط این اقامت پذیرفته شدن در یکی از دانشگاه ها یا کالج های این کشور است و بعد از اتمام تحصیل در صورتی که مشغول به کار نباشید یا شرایط دیگر اقامت را نداشته باشید باید خاک روسیه را ترک کنید.

  مورد دیگری که با توجه به آن می توانید در کشور روسیه به طور دائم اقامت داشته باشید سرمایه گذاری است. ویزای سرمایه گذاری یکی از مطمئن ترین راه های اقامت دائم در روسیه است. البته توجه داشته باشید که این ویزا فقط برای کسانی که از نظر مالی در حد بالایی قرار دارند مناسب است. زیرا ویزای سرمایه گذاری به مبلغ بالایی نیاز دارد.

  درخواست مشاوره رایگان

  آیا با خرید ملک در روسیه می توان اقامت این کشور را گرفت؟

  در مطالب بالا انواع ویزا را نام بردیم و مطالب کلی در رابطه با هر ویزا بیان کردیم که خواننده اطلاعی نسبی در رابطه با هر ویزا و انواع آن داشته باشد. در انواع ویزا، ویزای سرمایه گذاری را به عنوان یکی از راه های کسب اقامت در روسیه نام بردیم. لازم است بدانید که سرمایه گذاری انواع و شرایط خاصی دارد، اما نکته ای که بین همه آن ها مشترک است نیاز به داشتن سرمایه می باشد.

  یکی از مهم ترین روش های سرمایه گذاری در روسیه خرید ملک است. اگر قصد دارید در روسیه اقامت کنید و از نظر مالی مشکلی ندارید می توانید به آسانی ویزای اقامت دریافت کنید، کافی است ملکی در این کشور به نام شما ثبت شده باشد، بعد از آن مراحل قانونی را سپری خواهید کرد و موفق به کسب اقامت دائم در روسیه خواهید شد.

  تحصیل در روسیه چه شرایطی دارد؟

  برای تحصیل در کشور روسیه باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید. در رابطه با این موضوع در مطالب بالا موضوعاتی را ذکر کردیم و گفتیم که برای دریافت ویزای تحصیلی باید از طرف موسسه ی آموزشی مورد نظر برای شما دعوت نامه فرستاده شود. اما در این بین به نکات مهمی باید توجه داشته باشید.

  در کشور روسیه مقطع لیسانس چهار ساله می باشد و در دانشگاه های این کشور دروس به زبان روسی تدریس می شوند. پس طبیعی است که برای گذراندن واحدها در این دانشگاه ها نیاز دارید که زبان روسی را بلد باشید و قدرت درک آن را داشته باشید تا بتوانید پذیرش بگیرید. دوره فوق لیسانس در کشور روسیه هم مانند ایران دو سال به طول خواهد انجامید. توجه داشته باشید که همه مراکز آموزشی کشور روسیه رایگان نیستند.

  در نهایت با توجه به مطالب گفته شده می توان نتیجه گرفت که سفارت روسیه چه وظایفی بر عهده دارد و چه کسانی در آن مشغول به کار هستند. در این مقاله تفاوت سفارت روسیه و کونسولگری این کشور را شرح دادیم و انواع ویزاهای سفر به روسیه را ذکر کردیم . همچنین گفتیم که با شرایط خاص می توان بدون ویزا به روسیه سفر کرد.

  درخواست مشاوره رایگان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *