دریافت وقت از سفارت آلمان

قوانین اقامتی هر کشور معمولا به دو نوع تقسیم می‌شود، اقامت بلند مدت و اقامت کوتاه مدت؛ برای مثال اقامت کوتاه مدت در کشور‌هایی مانند آلمان و ترکیه 90 روز خواهد بود و بیش از این اقامت بلند مدت نام خواهد داشت، در اصل نام اصلی اقامت کوتاه مدت، اقامت توریستی می‌باشد. با توجه به توضیحات می‌توانیم حدس بزنیم که رویه کاری و درخواست این دو با هم متفاوت باشد، برای مثال در بحث اقامت آلمان به صورت اقامت کوتاه مدت یا شینگن باید از طریق ویزامتریک که در مقالات قبل به آن پرداختیم اقدامات لازم را انجام دهید ولی اگر به دنبال ویزا متریک هستید باید به دنبال تعیین وقت سفارت آلمان باشید.

در این مقاله که برای افرادی که قصد اقامت بلند مدت آلمان را دارند تدارک دیده شده است، قصد داریم تا با بیان جزییات و کلیات کارآمد، کمک شایانی به امر مهاجرت شما داشته باشیم، دلیل اشاره به جزییات و کلیات در بلاگ مهاجران متمایز بودن نسبت به برند‌های دیگر است تا بتوانیم در امر مهاجرت در کنار شما باشیم.

آلمان

کشوری با تم تکنولوژی و کیفیت در ذهن مردم جهان، آلمان توانسته تا با سیاست‌ها و چشم انداز‌هایی که برای خود در نظر گرفته به یک کشور با تم و درون مایه کار، تکنولوژی، رفاه تبدیل شود، با توجه به مواردی که در مورد آلمان گفتیم می‌شود به این موضوع که آلمان در جهان دارای کمترین نرخ بی‌کاری است اعتماد کرد، البته موضوع صرفا در کار خلاصه نمی‌شود.

سفارت آلمان وقت

در بحث رفاه این کشور یکی از رفاهی‌ترین کشور‌های جهان برای زندگی به حساب می‌آید و در یک نظر سنجی بالای 80 درصد از مهاجرین به این کشور رضایت کامل از زندگی در این کشور داشتند، و از این مقدار 46 درصد آلمان را با نمره فوق العاده برترین کشور جهان برای زندگی دانستند، یکی از دلایل رفاه در این کشور آزادی در ایدئولوژی فکر است به گونه‌ای که می‌تواند مقصد مناسبی برای پناهجویان باشد، اما از نکات مهم دیگر که باید به آن توجه کرد شرایط مناسب تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور است به گونه‌ای که تعداد قابل توجهی از دانشگا‌های این کشور در رتبه بندی برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد، رشته‌های مهندسی و پزشکی در آلمان بسیار پرطرفدار هستند و معمولا دانشجویان غیر متبوع برای فراگیری این رشته‌ها به آلمان مهاجرت تحصیلی می‌نمایند.

اما یکی از دلایل که آلمان را برای مهاجرت به گزینه‌های ابتدایی تبدیل کرده شرایط کار در کشور آلمان نیز می‌باشد، سیاست‌های درست در کشور آلمان باعث شده تا نرخ بیکاری در این کشور از میانگین جهانی بسیار پایین‌تر باشد، بگونه‌ای که نه تنها افراد متبوع آلمان بلکه مهاجرین هم مشکل کار نداشته باشند.

تعیین وقت سفارت آلمان

خدمات کنسولی آلمان به دو گونه خواهد بود، که انواع آن به شرح زیر می‌باشد.

اقامت بلند مدت

 • پیوستن به خانواده، ازدواج و …
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای کار
 • ویزا کارت آبی

اقامت کوتاه مدت

 • ویزای اقامت توریستی
 • ویزای شینگن کوتاه مدت

اقامت بلند مدت

در موضوع تعیین وقت سفارت آلمان باید دقت کافی را داشته باشید، با مطالعه این مقاله و مطالعه سایت سفارت آلمان که در زیر آدرس  آن را در اختیار شما قرار دادیم می‌توانید از تمام جزییات دریافت وقت از سفارت آلمان مطلع شوید. از سفارت آلمان وقت گرفتن شامل موارد زیر است که به آن اشاره خواهیم نمود

پس از ورود به سایت سفارت و انتخاب گزینه روادید با صفحه زیر مواجه خواهید شد، این صفحه که قدم ابتدایی برای تعیین وقت سفارت آلمان است، شامل سه گزینه می‌باشد که به ترتیب زیر خواهند بود.

تعیین وقت سفارت آلمان
 1. Deutsche Reisepässe/Personalausweise/German passports and ID Cards، این گزینه مختص افرادی که ویزای کشور آلمان را دارند می‌باشد، در واقع افراد مطبوع آلمان که در ایران حضور داررند برای انجام امورات و برطرف کردن مشکلات اقامتی خود این گزینه را انتخاب می‌نمایند.
 2. Visa-Termine (langfristige Aufenthalte)، این گزینه مختص افرادی است که هدف مهاجرتی آنان یکی از چهار مورد ذکر شده در بالا یعنی، ویزا و اقامت از طریق پیوستن به خانواده یا ازدواج، اخذ ویزا و اقامت از طریق تحصیل، ویزا کار و سرمایه گذاری و در نهایت کارت آبی می‌باشد، که موضوع مورد بحث ما نیز همین می‌باشد.
 3. Rechts- und Konsularabteilung، این بخش مختص عوامل حقوقی و کنسولی برای افراد متبوع المانی مقیم ایران نیز می‌باشد.

با انتخاب گزینه وسط یعنی Visa-Termine (langfristige Aufenthalte) می‌توانید برای تعیین وقت سفارت آلمان اقدام نمایید.

نکته: تمام مراحل از سفارت آلمان وقت گرفتن برای اخذ انواع ویزا بلند مدت یکسان می‌باشد و تنها تفاوت آن اسم سر تیتر هر مورد خواهد بود، توجه داشته باشید ابتدایی‌ترین مدارک که برای تعیین وقت سفارت آلمان داشتن یک ایمیل معتبر و یک گذرنامه با اعتبار حداقلی دو ماه می‌باشد.

نکته: در هر قسمت از سایت، که در مقالات گذشته به بررسی کامل آن پرداختیم، این نکته را باید در نظر داشته باشید که توضیحات کاملی در قسمت تحتانی هر صفحه وجود دارد که توصیه می‌گردد مطالعه شود.

دریافت وقت از سفارت آلمان

پس از ورود به صفحه بعد این نکته را باید در نظر داشته باشید که در این صفحه از شما نوع و دلیل درخواست ویزا را جویا می‌شود که به ترتیب موارد زیر می‌باشد، با توجه به پیچیدگی زبان آلمانی توضیحات ما برای گرفتن وقت تایید مدارک سفارت آلمان، توضیحات و ترجمه ما به زبان آلمانی خواهد بود.

سفارت آلمان وقت

نکته: به یاد داشته باشید که در قسمت بالای سایت می‌توانید زبان خود را تغییر دهید، گزینه آلمانی و انگلیسی دو گزینه‌ای است که می‌توانید در تعیین وقت سفارت آلمان از آن استفاده کنید.

 • Registrierung für die Beantragung eines Visums zur Familienzusammenführung oder Eheschließung (langfristige Aufenthalte)
 • Registrierung für die Beantragung eines Visums zum Studien- oder Forschungsaufenthalt in Deutschland (langfristige Aufenthalte)
 • Registrierung für die Beantragung eines Visums für sonstige Daueraufenthalte in Deutschland (z.B. zur Arbeitsplatzsuche, Erwerbstätigkeit, Anerkennung einer ausländischen Berufsqualifikation, Berufsausbildung, „Blaue Karte EU“)
 • Beantragung eines Visums zur Wiedereinreise

 • ثبت نام برای درخواست ویزای پیوست خانواده یا ویزای ازدواج (اقامت طولانی مدت)
 • ثبت نام درخواست ویزا برای تحصیل یا تحقیق در آلمان (اقامت طولانی مدت)
 • ثبت نام درخواست ویزا برای سایر اقامت های دائم در آلمان (به عنوان مثال برای یافتن شغل، اشتغال سودمند، به رسمیت شناختن یک حرفه ای خارج، آموزش حرفه ای و کارت آبی اروپا
 • درخواست مجدد ویزا برای ورود مجدد

پس از انتخاب گزینه مورد نظر صفحه‌ای برای شما باز خواهد شد که به ارائه توضیحات در خصوص جزییات تعیین وقت سفارت آلمان می‌پردازد که چیکده این موارد به شرح زیر خواهد بود.در صورتی که موارد و مراحل که به آن اشاره خواهیم نمود را با جزییات و دقت کافی کامل نمایید، ظرف مدت 30 دقیقه یک ایمیل حاوی شماره پیگیری به شما ارسال خواهد شد. در تاریخ 30 الی 40 روز قبل از تاریخ مصاحبه، ایمیل مربوط به زمان و تاریخ مصاحبه و لینک تایید و لغو درخواست برای شما ارسال خواهدشد.

سفارت آلمان وقت

نکته:  ثبت نام تنها چند دقیقه زمان خواهد برد. لطفاً توضیحات مربوطه را کامل و به دقت مطالعه فرمایید، زیرا در صورت عدم توجه، امکان ابطال ثبت نام شما وجود خواهد داشت.

دریافت وقت از سفارت آلمان

 • برای ثبت اطلاعات هر یک از اعضای خانواده شما که ممکن است در این سفر همراه شما یا در اینده به شما در آلمان ملحق شوند، را در گروه ویزا برای سایر انواع اقامت دائم را ثبت نمایید.
 • تمام کودکان زیر 18 سال نیاز به وقت مصاحبه جداگانه خواهند داشت.
 • تمامی اطلاعات باید به زبان لاتین وارد شود.
 • تمامی اطلاعات باید به صورت کامل و درست وارد گردد، از این جهت که تنها در صورت تطبیق اطلاعات وارد شده و اطلاعات مندرج در گذرنامه امکان ورود به بخش روادید سفارت ممکن و میسر است.
 • شماره گذرنامه را حتما با حروف بزرگ وارد نمایید.
 • ایمیل خود را بدون غلط و www وارد نمایید.

نکته: بعد از گذشت 30 روز پوشه spam و junk را چک کنید، ممکن است اطلاعات در این قسمت ذخیره شده باشد.

پس از ورود به مرحله بعد شما در صفحه تعیین وقت سفارت آلمان قرار خواهید داشت، در این صفحه باید تمام موارد را با توجه به پاسپورت خود کامل نمائید، در این قسمت متن در تصاویر به زبان انگلیسی می‌باشد و ما برای درک بهتر به زبان آلمانی به شما توضیح خواهیم داد.

وقت سفارت آلمان

Nachname
در این بخش نام خانوادگی خود را مطابق گذرنامه به زبان لاتین وارد کنید.

Vorname
در این قسمت نام کوچک خود را مطابق پاسپورت به زبان لاتین بیان نمایید.

Emai
یک ایمیل معتبر از خود وارد نمائید. ایمیل خود را بدون www وارد نمایید.

E-Mail wiederholen
ایمیل خود را مجدادا وارد نمایید.

Passnummer
در این قسمت شماره پاسپورت خود را به زبان لاتین و حروف بزرگ وارد نمایید.

Telefonnummer
شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید.

Ich habe die einschlägigen Merkblätter gelesen
پس از وارد کردن موارد و پیش از تایید کد تصویری باید این تیک را بزنید که به عنوان تایید خواندن و پر کردن تمامی موارد است.

نکته: گزینه Abbrechen  در ایمیلی که برای شما صادر می‌شود مربوط به کنسل کردن فرم ثبت درخواست ویزا است و گزینه Speichern مربوط به ذخیره کردن و ثبت نام درخواست شما می‌باشد. لازم به ذکر است اگر از اطلاعات خود مطمئن هستید این گزینه یعنی Speichern کلیک کنید.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آلمان

 • فرم درخواست ویزای آلمان
 • اسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی
 • دو قطعه عکس 3.5*4.5
 • بیمه مسافرتی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت به آلمان
 • واچر هتل
 • دعوت نامه (در صورت وجود)
 • تمکن مالی و گردش حساب
 • شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *