اعزام دانشجو به کانادا
در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع « اعزام دانشجو به کانادا » آشنا نماییم. کانادا یکی از کشور های آموزشی جهان است که با داشتن رتبه بالای علمی دانشجو جذب می کند . اگر قصد دارید برای تحصیل به کانادا مهاجرت نمایید برای کسب اطلاعات اعزام دانشجو به این کشور با مهاجران همراه باشید .

 1. شرایط اعزام دانشجو به کانادا چه مواردی است ؟
 2. برای اعزام دانشجو به کانادا چه مدارکی لازم است ؟
 3. هزینه اعزام دانشجو به کانادا شامل چه هزینه هایی می شود ؟
 4. اعزام دانشجو کانادا چگونه اعزامی را شامل می شود ؟
 5. موسسات مجاز اعزام دانشجو به کانادا چه مؤسساتی هستند و چه خدماتی در آن ها برای اعزام دانشجو ارائه می شود ؟
 6. معتبرترین موسسه اعزام دانشجو به کانادا کدام مؤسسه است ؟
 7. اعزام دانشجو به کانادا با چه شرایطی امکان بورسیه تحصیلی را فراهم می آورد ؟
 8. منظور از اعزام دانشجو به مراکز کالج فنی در کانادا چیست ؟
 9. شرایط اعزام دانشجو به کانادا چه مواردی است ؟

کشور کانادا یک کشور سیاسی و آموزشی است که هر ساله افراد زیادی به دلایل متعدد از جمله تحصیل به این کشور زیبا مهاجرت می کنند . در واقع کانادا کشوری است که به تحصیل و دانش اهمیت بسیاری می دهد . اهمیت به دانش در این کشور به حدی است که منجر شده دانشگاه های کانادا از جمله دانشگاه های برتر جهان شناخته شود .
کشور کانادا با توجه به خصیصه ذکر شده ، امکاناتی را برای ورود افراد و دانشجویان خارجی به این کشور فراهم نموده است تا بتوانند برای کسب دانش و یا ادامه تحصیل از دانش کشور کانادا استفاده نمایند . کسب دانش در کانادا می تواند برای تحصیل ، ادامه تحصیل ، گذراندن دوره های کوتاه مدت علمی و تحقیقی یا شرکت در همایش ها و کنفرانس های علمی و تخصصی باشد .
در واقع کسب دانش در کانادا به هر دلیل یا روشی که باشد برای افراد خارجی ایجاب می کند که ویزای کشور کانادا را تهیه کرده و بعد برای مهاجرت های کوتاه مدت یا طولانی مدت خود اقدام نمایند . لازم به ذکر است در مهاجرت طولانی مدت فرد مهاجر به یک شهروند کانادایی شناخته شده و می تواند در کشور کانادا اقامت دائم داشته باشد .
یکی از راه های آسان و بی درد سر برای ورود به کشور کانادا و بعضاً سکونت دائم ، ویزای دانشجویی و تحصیل در کانادا است . اعزام دانشجو به کانادا یکی از قوانین کشور کانادا است که برای علاقه مندان و دوست داران علم و دانش فراهم آمده است .
در این بخش از مقاله دو نکته مهم یعنی شرایط و مدارک مورد نیاز برای اعزام دانشجو به کانادا را برای شما تشریح خواهیم کرد . از آن جا که ورود به هر کشوری نیازمند رعایت قوانین آن کشور را دارد ، کشور کانادا نیز برای ورود دانشجویان خارجی شرایطی را لحاظ کرده است که باید افراد آن شرایط را دارا باشند .

اعزام دانشجو به کانادا

اعزام دانشجو به کانادا

شرایط اعزام دانشجو به کانادا عبارت هستند از :

اولین شرط اعزام به کانادا برای تحصیل می تواند به زمانی قبل تر زمان دانشجویی نزدیک شود ، درست زمانی که فرد شرایط سنی تحصیل را خواهد داشت از سنین پایین تر بین 6 تا 18 سال . در این سن تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا خواهد بود . البته این تحصیل می تواند تا مراحل مدارک آکادمیک دانشگاهی نیز ادامه داشته باشد .
موضوع اصلی آن است که روش ورود این دسته از افراد به کانادا شیوه خاص خود را می طلبد ، به عنوان مثال ممکن است فرزندان به وابسته شرایط والدین خود به کانادا مهاجرت داشته باشند در این صورت اخذ ویزا برای فرزندان نیز باید از سوی والدین صورت گیرد زیرا با ورود والدین به کانادا ، فرزندان آنان نیز باید برای تحصیل خود و حضور در مدارس کانادا مراحل قانونی خود را طی کرده باشند .
حالت بعدی که برای اعزام دانشجو به کانادا وجود دارد آن است که فرد مهاجر برای تحصیلات آکادمیک و یا ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر به کانادا سفر می کند . توجه داشته باشید که دانشجوی مهاجر اگر بعد از دیپلم قصد ورود به کانادا را داشته باشد و بخواهد در رشته خاصی به تحصیلات دانشگاهی در کانادا مشغول شود بایستی دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر باشد و معدلی در حد نصاب دیپلم داشته باشد اما برای مهاجر دانشجو که قصد ادامه تحصیل را دارد علاوه بر مدرک زبان انگلیسی باید شرایط دیگری را نیز داشته باشد .
به عنوان مثال باید امتیاز علمی وی در خصوص مدارک تخصصی رشته خود در حد نصاب یا بالاتر از آن باشد تا بتواند به راحتی به کانادا اعزام شود . شرایط افراد با تحصیلات دانشگاهی برای ادامه تحصیل در کانادا تا حدی دشوار تر از مقاطع قبلی خواهد بود .
لازم به ذکر است افراد تنها با داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی از جمله آیلتس اجازه ورود به کشور کانادا را خواهند داشت . کشور کانادا یک کشور دو زبانه است . منظور از دو زبانه بودن کانادا ، زبان انگلیسی و فرانسه است . مردمان این کشور به هر دو زبان انگلیسی و فرانسه صحبت می کنند بنابر این اگر افراد مهاجر به زبان فرانسه نیز تسلط داشته باشند می توانند وارد کشور کانادا شوند ولی ملاک اصلی مدرک معتبر زبان انگلیسی خواهد بود .
4) نکته مهم بعدی در خصوص رشته تحصیلی است که اعزام دانشجو در کانادا را با شرایط دیگری مواجه می سازد . منظور از این عبارت آن است که ممکن است در یک سال میزان پذیرش دانشجو در یک رشته افزایش یا کاهش داشته باشد .
به طور کلی رشته های فنی ، صنعتی و تخصصی داوطلبان کمتری دارد و یا آن که سطح علمی افراد در رشته های فوق حتی به نصب نصاب هم نمی رسد . کشور کانادا در میان این دسته از افراد نیز ملاک های خاص خود را به اجرا گذاشته و تنها افراد خاص با سطح علمی بالایی را در کشور خود جذب خواهند کرد .

درخواست مشاوره رایگان

برای اعزام دانشجو به کانادا چه مدارکی لازم است ؟

موارد فوق به شرایط مهم برای اعزام دانشجو به کانادا اشاراتی داشت . در این بخش مدارک مورد نیاز اعزام دانشجو به کانادا را بیان خواهیم کرد . توجه داشته باشید منظور از مدارک لازم اعزام دانشجو به کانادا ، مدارکی است که کشور کانادا برای ورود دانشجویان خارجی در زمان اخذ ویزا از آنان اخذ خواهد نمود بنابراین باید گفت مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیل در کانادا عبارت هستند از :
نامه رسمی به همراه مدرک تحصیلی معتبر دانشجوی اعزامی از سوی مؤسسه معتبر علمی و تحصیلی یا دانشگاهی .
یک برگه رسمی به نام CAQ برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کبک را دارند نیاز است .
گرفتن اسکن از تمام صفحات گذرنامه دانشجوی اعزامی . نکته مهم آن است که در صورت داشتن گذرنامه قدیم باید از تمام صفحات آن نیز اسکن گرفت . اسکن کامل از صفحات گذرنامه به این دلیل نیاز است که کشور کانادا در خصوص تمایلات فردی و کاری فرد اطلاع یابد و بداند که کشور های مقصد وی کدام موارد بوده است و یا به دلایل دیگری که مورد نظر کشور سیاسی کانادا است باید انجام شود .
یک قطعه عکس با ابعاد 3.5 در 4.5 . توجه شود عکس باید ابعاد ذکر شده را داشته باشد و غیر از آن عکس با ابعاد دیگری را در زمان ثبت نام ویزا قبول نمی کند .
ارائه یک نامه رسمی مبنی بر تمکن مالی برای فرد اعزامی به کانادا برای تحصیل . نکته مهم آن است که این نامه باید به زبان انگلیسی ترجمه شود . داشتن این نامه برای کشور کانادا از اهمیت بالایی برخوردار است . کانادا یک کشور اقتصادی است که برای زندگی افراد در آن قوانین تمکن مالی را لحاظ کرده است . این قوانین در زمان اجرا با جدیت خاصی دنبال می شوند .
لیست املاک و دارایی های شخص مهاجر . این لیست برای کشور کانادا از این جهت دارای اهمیت است که بداند پس از تحصیل در کانادا در زمان بازگشت به کشور مبدأ ، فرد چه دارایی هایی دارد زیرا در زمان تحصیل در کانادا احتمال زیادی وجود دارد که شخص همراه با تحصیل به کار و کسب درآمد مشغول باشد .
ارائه یک نامه مبنی بر سابقه کار نیاز است . در این نامه باید میزان سابقه کار با بیمه کار همراه بوده باشد و سابقه کاری در راستای مدرک تحصیلی دانشجو باشد . منظور از این عبارت آن است که دانشجو باید متناسب با رشته تحصیلی خود مشغول به کار بوده و تخصص و مهارت لازم و کافی را با تجربه علمی به دست آورده باشد .
موارد بیان شده برای اعزام دانشجو به کانادا بیان شد که به صورت مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیل در کانادا همراه با جزئیات تشریح شد . تا این جای مطلب توانستید شناخت درستی از اعزام دانشجو به کانادا را کسب نمایید . در ادامه سعی داریم موارد جزئی و مورد نیاز اعزام به دانشجو را برای شما توصیف نماییم .

درخواست مشاوره رایگان

اعزام دانشجو به کانادا

هزینه اعزام دانشجو به کانادا شامل چه هزینه هایی می شود ؟

به طور کلی هر سفر یا مهاجرتی هزینه بر است . در خصوص کشور کانادا نیز هزینه هایی باید پرداخت گردد که برای مهاجرین به کانادا بسیار اهمیت دارد . کشور کانادا از جمله کشور هایی است که در نقطه بسیار دوری از جهان قرار دارد و با کشور ایران فاصله زیادی از لحاظ میزان مسافت داراست .
برای ورود به این کشور بسیار دور باید تدابیر لازم را اندیشید . اولین نکته ای که ذهن افراد را به خود مشغول می کند میزان هزینه پرداختی برای سفر با کانادا است . نکته مهم آن است که فرد برای سفر به کانادا از قبل از سفر تا بعد از سفر بایستی تمکن مالی متناسبی را داشته باشد و بدون امکانات مالی مهاجرت و بازگشت وی تضمین شده نیست بنابر این لازم است که فرد مهاجر از هزینه سفر به کانادا به خوبی اطلاع دقیق داشته باشد .
در خصوص هزینه های اعزام دانشجو به کانادا می توان موارد ذیل را یاد آور نمود که عبارت هستند از :
هزینه های تحصیل در دانشگاه کانادا در زمان ورود به کشور کانادا . به طور کلی دانشجوی اعزامی به کانادا برای تحصیل در کانادا قبل از سفر نیاز دارد تا مبلغ تعیین شده از سوی کشور کانادا را تهیه نماید و در حساب بانکی خود داشته باشد .
یکی از قوانین کشور کانادا آن است که مهاجر تحصیلی در زمان ورود به کانادا پول کافی برای هزینه تحصیل خود را با خود همراه داشته باشد . لازم به ذکر است که هزینه بیان شده بر حسب دلار کانادا محاسبه می شود .
هزینه های اخذ ویزا در مراحل دریافت ویزا . این هزینه در خصوص هزینه ویزای تحصیلی است . میزان هزینه ویزای تحصیلی با هزینه سایر ویزا ها تفاوت دارد . به عبارت دیگر تمام هزینه ها از زمان اقدام به ثبت نام تا زمان تهیه مدارک و بعد پرداختی مورد نیاز برای اخذ ویزا نیاز است .
هزینه ای که سفارت برای تحویل ویزا از دانشجوی اعزامی خواهد گرفت نیز به هزینه های اعزام دانشجو به کانادا اضافه خواهد شد . این هزینه هر ساله تغییر خواهد کرد .
هزینه های مؤسسه ای که کار اخذ ویزای تحصیلی را برای دانشجو انجام می دهد نیز به سایر هزینه های اعزام دانشجو افزوده خواهد شد . به طور کلی برای اخذ ویزای تحصیلی باید به یکی از مؤسسات معتبر ویزای تحصیلی مراجعه نمود و از طریق فرآیند اخذ ویزای آن مؤسسه اقدام به اخذ ویزای تحصیلی نمود .
مؤسسه مذکور در قبال خدماتی که به دانشجوی اعزامی خواهد داد هزینه ای نیز دریافت می کند . لازم به ذکر است که اخذ ویزا از طریق مؤسسات مذکور دارای دو سال ضمانت اجرایی خواهد بود .
هزینه ترجمه مدارک مورد نیاز در زمان ثبت نام ویزای تحصیلی نیز نیاز است . در صورتی که خود بتوانید مدارکتان را ترجمه نمایید این هزینه کسر خواهد شد .
بر اساس هزینه های بیان شده دانشجوی اعزام به تحصیل در کانادا می تواند برای مهاجرت خود اقدام نماید . شایان ذکر است که پرداخت هزینه های ذکر شده ممکن است تا حدی برای افراد دشوار باشد اما نکته مهم تر آن است که در زمان ورود به کشور کانادا فرد مهاجر می تواند مانند سایر شهروندان کانادایی برای کسب درآمد خود مشغول به کار باشد تا بتواند هزینه های زندگی و تحصیلی خود را تأمین نماید .

درخواست مشاوره رایگان

اعزام دانشجو کانادا چگونه اعزامی را شامل می شود ؟

زمانی که واژه اعزام به میان میاد منظور نوعی ارسال است که از سوی مکانی برای فرد مهیا شده است . در خصوص مهاجرت افراد برای تحصیل در کانادا راه های مختلفی وجود دارد یکی از این راه ها روش اعزام دانشجو به کانادا است .
مؤسسات معتبری وجود دارند که در زمینه اعزام دانشجو به کشور های مختلف جهان از جمله کانادا اقدام می کنند . این مؤسسات در فرآیند و پروسه اعزام دانشجو مشارکت فعال با دانشجوی اعزامی و کشور کانادا خواهند داشت .
خاطر نشان می شود علاوه بر مؤسسات مذکور ممکن است فرد اعزامی با توجه به شرایط مختلف کاری یا تحصیلی از سوی سازمان مشغول به خدمت خود و یا به صورت بورسیه تحصیلی بتواند برای ادامه تحصیل به کشور کانادا سفر نماید .
بر طبق تفاسیر بیان شده می توان استنتاج نمود که فرد اعزامی به هر روشی که برای تحصیل به کانادا دعوت می شود نیاز اساسی به اخذ ویزای تحصیل به کانادا را خواهد داشت و بدون این ویزا اجازه ورود به وی داده نخواهد شد .

برای کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر در مورد تیت نام آنلاین ویزا کانادا در بلاگ یا به صورت تماس تلفنی همراه ما باشید.

موسسات مجاز اعزام دانشجو به کانادا چه مؤسساتی هستند و چه خدماتی در آن ها برای اعزام دانشجو ارائه می شود ؟
در پاراگراف قبلی در خصوص اعزام دانشجو به کانادا مطلبی بیان شد . در ادامه قصد داریم جزئیات بیشتری را برای این مؤسسات بیان نماییم . در حقیقت باید مؤسسات مذکور ویژگی های خاصی داشته باشند بدون این ویژگی ها نباید به هر مؤسسه ای اعتماد نمود زیرا هستند مؤسساتی که قصد سوء استفاده از افراد را دارند .
این گروه از مؤسسات می دانند که افراد علاقه مند به تحصیل در کانادا با پرداخت هر هزینه ای شرایط ورود به کانادا را می پذیرند بنابراین هدف این مؤسسات تنها خالی کردن جیب متقاضیانش است . توصیه می شود فقط به مؤسسات معتبر با نشان اعتماد ملی برای اخذ ویزای تحصیل در کانادا اقدام نمایید .
به طور کلی مؤسساتی که در اعزام دانشجو فعالیت دارند بایستی دارای مجوز های رسمی از سوی ارگان های اصلی و علمی داخل ایران باشند . مجوز های رسمی نشان از اعتبار و اعتماد مؤسسه اعزامی است بنابراین باید نسبت به داشتن این نشان مطمئن باشید برای مثال می توان بیان کرد که این مؤسسات باید دارای اعتبار از ارگان های ذیل باشند تا بتوان با اطمینان بالا به آنان مراجعه کرده و از خدمات آنان بهره مند شد.

اعزام دانشجو به کانادا

این مراکز اعتماد برای مؤسسات اعزام دانشجو عبارت اند از :
وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری .
وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی .
اداره کل بورس و اعزام دانشجو به خارج از کشور .
اداره کل امور دانش آموختگان داخل کشور .
فعالیت هایی که این مؤسسات معتبر اعزام دانشجو انجام می دهند در خصوص ویزای تحصیل به کانادا عبارت است از :
اخذ ویزای تحصیل به کانادا در پروسه ویزای تحصیلی که دارای اعتبار 6 ماهه است . منظور از این عبارت آن است که مؤسسه مذبور برای ویزای تحصیل به کانادا اقدام می کند و فرد برای مهاجرت خود 6 ماه فرصت دارد تا برای تحصیل به کانادا اقدام نماید در صورت تأخیر یا دلایل دیگری که دانشجو نتواند به کانادا مهاجرت نماید ویزای تحصیلی وی لغو خواهد شد .
اخذ ویزای تحصیلی از دانشگاه های برتر کانادا نیز با کمک مؤسسات اعزام دانشجو امکان پذیر است . منظور از این عبارت آن است که دانشجوی مهاجر می تواند بنا به نیاز و سلیقه خود دانشگاه مورد علاقه خود را به کمک این مؤسسه پیدا کرده و مراحل لازم برای اخذ ویزای آن را به انجام برساند تا در نهایت بتواند در دانشگاه دلخواه خود پذیرش تحصیلی را داشته باشد .

ارائه نظرات کارشناسی و تخصصی از سوی مشاوران این مؤسسه یکی دیگر از خدمات ارائه شده در این مؤسسات است . به عبارت دیگر مشاوران این مؤسسه تا حدی زیادی می توانند فرد را برای اعزام به تحصیل در کانادا یاری دهند .
انجام هماهنگی لازم برای انتقال و اسکان دانشجوی اعزامی به کانادا . این اقدام منجر به همراهی لازم و کافی با مسئولین حاضر در کشور کانادا برای پذیرش تحصیلی دانشجوی اعزامی به کانادا خواهد شد .
در حقیقت اعتبار این گروه از مؤسسات اعزام دانشجو به کانادا باعث ایجاد ارتباط با مسئولین کانادایی می شود پس ورود دانشجو به کانادا با ضمانت بالایی همراه است . برعکس در مؤسساتی که مجوز و اعتبار لازم را ندارند و تنها قصد فریب افراد را دارند هیچ تضمینی برای ورود و اسکان دانشجو به کانادا وجود نخواهد داشت .
از این روز توصیه می شود به مؤسسات معتبر اعزام دانشجو به خارج مراجعه نمایید با این کار برای هزینه و زمان خود اهمیت قائل شده اید و با اطمینان تضمین شده ای خود را برای تحصیل در کانادا آماده خواهید کرد .
اگر مؤسسه اعزام دانشجو یک مؤسسه آموزشی نیز باشد بدون شک خدمات دیگری را در اختیار دانشجویان اعزامی قرار می دهد .

این خدمات عبارت هستند از :
ارائه و انجام مشاوره های خوب و جامعی از تحصیل در مقاطع مختلف همراه با انتخاب بهترین مرکز علمی و دانشگاهی کشور کانادا .
مشاوره در خصوص معرفی استاد و انتخاب موضوع پایان نامه در مقاطع تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتر برای ورود آسان تر دانشجوی اعزامی به کانادا که منجر به کسب امتیاز بالا در زمان اخذ ویزای تحصیلی خواهد شد .
اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش در دانشگاه کانادا به صورت کاملاً تضمینی . در این پروسه زبان خارجی انگلیسی به طور دقیق و کامل به دانشجوی اعزامی آموزش داده می شود که مدرک این زبان از سوی مؤسسات نشان اعتبار ( ذکر شده در فوق ) مورد تأیید قرار گرفته است .

درخواست مشاوره رایگان

معتبرترین موسسه اعزام دانشجو به کانادا کدام مؤسسه است ؟

در پاراگراف های فوق بیان کردیم که برای اخذ و پذیرش ویزای تحصیلی خود به مؤسسات معتبر اعزام دانشجو به خارج مراجعه نمایید . سئوالی که برای همه دانشجویان اعزامی وجود دارد این است باید به کدام مؤسسه برای اخذ ویزا و پذیرش در دانشگاه کانادا مراجعه نمود . پاسخ این سئوال در این بخش داده می شود .
به طور کلی یک مؤسسه بسیار معتبر در ایران وجود دارد که دارای مجوز رسمی از وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است . این مؤسسه سال های زیادی است که به فعالیت اعزام دانشجو به خارج مشغول است . در واقع می توان بیان نمود فعالیت تثبت شده این مؤسسه از تعداد دانشجویان اعزامی آشکار است . این مؤسسه به عنوان با سابقه ترین مؤسسه اعزام دانشجو به خارج در ایران شناخته شده است .
در این مؤسسه اخذ و پذیرش ویزا برای دو کشور کانادا و استرالیا بیش از سایر کشور های جهان بوده است بنابراین با اطمینان بالا می توان بیان نمود که تجربه این مؤسسه برای دو کشور مذکور سال های زیادی است که به صورت تضمینی انجام شده است . مؤسسه مورد نظر « ———– » است . این مؤسسه در تهران مشغول به فعالیت بوده و برای اعزام دانشجو به کانادا بهترین خدمات را ارائه می دهد .

اعزام دانشجو به کانادا

اعزام دانشجو به کانادا با چه شرایطی امکان بورسیه تحصیلی را فراهم می آورد ؟

در خصوص اعزام دانشجو به کانادا در این مقاله مواردی بیان شد ولی آیا اعزام دانشجو به کانادا برای تحصیل به همین موارد ختم می شود ؟ . پاسخ ساده است . برای ورود به کشور کانادا ، تحصیل به عنوان بهترین راه شناخته شده است اما برای تحصیل هم شرایطی وجود دارد که فرد به صورت رایگان با شرط بورسیه بتواند در کشور کانادا ادامه تحصیل دهد .
منظور از بورسیه شرایطی است که دانشجو می تواند از امکانات دانشگاه کانادا بهره مند شود و هیچ هزینه ای را متحمل نشود به عبارت بهتر دانشجو دعوت نامه خود را از سوی دانشگاه کانادا به صورت مستقیم دریافت خواهد کرد . انواع مدل بورسیه تحصیلی در کشور کانادا عبارت هستند از :
Scholarships:
این مدل از بورس تحصیلی در کشور کانادا بعد از تقاضای بورسیه دانشجو مورد بررسی قرار می گیرد . در این مدل شرایط درسی و تحصیلی دانشجو به طور کامل مورد ارزیابی قرار می گیرد به عنوان مثال دانشجو باید دارای صلاحیت های علمی و تخصصی خاصی باشد تا بتواند در لیست بورسیه کشور کانادا قرار گیرد . این صلاحیت ها عبارت اند از :

 • معدل بالا
 • تعداد مقالات خارجی و علمی پژوهشی
 • مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا
 • یا مدرک جی آر ای

این دو مدل از بورس در زمانی انجام می شود که فرد برای انجام کاری درخواست کمک مالی داشته باشد . منظور از درخواست کمک مالی برای انجام یک کار ، کاری است که در تخصص فرد بوده و برای به انجام رساندن آن نیاز به امکانات مالی داشته باشد . هدف این فرد ارائه یک خروجی علمی و تخصصی است که می تواند نیاز جامعه را زمینه خاصی بر طرف نماید . بر اساس نیاز ذکر شده و با توجه به اهمیت کشور کانادا به تحصیل و علم ، از چنین افرادی به صورت بورس تحصیلی حمایت مالی می شود .
لازم به ذکر است علاوه بر مدل های بورسیه ذکر شده در کانادا برخی کمک هزینه های تحصیلی هستند که کشور کانادا آن را در اختیار دانشجویان علمی خود قرار می دهد این کمک هزینه ها عبارت هستند از :
پذیرش بورسیه از کشور مبدأ با هر بورسیه ای که باشد .
کمک هزینه تدریس برای اساتید با سابقه علمی و تخصصی .
کمک هزینه تحقیقاتی برای امور پژوهشی که به امکانات علمی و مالی نیاز دارند این هزینه با نام اختصاری RA شناخته شده است .
بورسیه های دانشگاهی برای دوره های اصلی و بالاتر از تحصیلات تکمیلی .

منظور از اعزام دانشجو به مراکز کالج فنی در کانادا چیست ؟

اعزام دانشجو به کانادا برای تحصیل تنها به دانشگاه های کانادا ختم نمی شود . در کانادا برخی کالج ها هستند که به کالج های فنی کانادا شناخته شده اند . این کالج ها به فراگیران خود به صورت کوتاه مدت در حد یک یا دو سال آموزش خواهد داد .
گروهی از افراد که علاقه مند به تحصیل در کانادا هستند ولی به مدت کوتاه می توانند در کالج های کانادا تحصیل نمایند . تحصیل در این کالج های فنی باعث می شود که فرد بعد از گذراندن دوره خاص با شرایط بهتری وارد بازار کار شود .
بازار کار این افراد در کشور کانادا فراهم شده است و با اتمام تحصیل خود می توانند به سرعت وارد بازار کار در کانادا شوند . در صورت عدم تمایل این دسته از افراد به کار در کانادا می توانند پس از اتمام تحصیل در کالج کانادا به کشور خود بازگشته و در آن جا به کار و حرفه خود بپردازند .
لازم به ذکر است که شرایط لازم برای ورود افراد به کالج های فنی در کانادا باید محرز گردد . به عنوان مثال پس از دیپلم یا پس از مقطع کارشناسی افراد می توانند متقاضی ورود به کالج کانادا باشند . این تقاضا برای ایرانیان شانس بیشتری دارد زیرا کشور کانادا برای ورود ایرانیان نخبه به کشور خود برنامه ریزی کرده و امکانات رفاهی این گروه را نیز تدارک دیده است .
ایران کشوری است با نخبگان علمی و جوان که می توانند بسیاری از نیاز های روز دنیا را با پشتکار و همت بالای خود به مرحله ظهور برسانند . کشور کانادا نیز با شناختی که از ایرانیان دارد برای ویزای تحصیلی این گروه تدابیر لازم را اندیشیده است .
شایان ذکر است علاوه بر کالج های فنی در کانادا افراد متقاضی می توانند برای گذراندن دوره های تخصصی یا فوی تخصصی نیز به کشور کانادا مهاجرت داشته باشند . این دوره ها به دوره های مختلف دیپلما ، پست بک ، لیسانس پیشرفته ، سرتیفیکت ، ترکیبی ، کو آپ و کارورزی خلاصه می شود .
افراد متقاضی با روزمه قوی می توانند به راحتی در این دوره ها شرکت کرده و مدرک معتبر را از کانادا دریافت نمایند . در خصوص دوره های مذکور مؤسسات اعزام دانشجو به خارج بهترین راهنمایی را می تواند به افراد داشته باشد .

کسب اطلاعات بیشتر پیرامون بهترین دانشگاه‌های کانادا می‌توانید با صرف زمان هفت دقیقه مقاله‌ای که در این زمینه برای شما گردآوری شده را مطالعه نمایید.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه وبسایت مهاجران بودید ، متشکریم و امیدواریم که از خواندن مطالب آن بهره لازم و کافی را کسب کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *