جاهای دیدنی روسیه

در این مقاله قصد داریم به موضوع جاهای دیدنی روسیه بپردازیم. با مهاجران همراه باشید تا سری به روسیه بزنیم

کشور روسیه واقع در آسیای شمالی و اروپای خاوری می باشد و با جمعیتی نزدیک به 142 میلیون نفر به عنوان جهان نهم در نظر گرفته شده است. کشور روسیه جاهای دیدنی بی شماری دارد که در ادامه راجب مکان های دیدنی آن توضیحاتی را می دهیم.

ممکن است در رابطه با جاهای دیدنی روسیه سؤال هایی داشته باشید که ما به آن ها پاسخ می دهیم.

آیا جاهای دیدنی روسیه و طبیعت روسیه را می شناسید؟

آیا از مکان های دیدنی روسیه و مناطق گردشگری روسیه عکس زیبایی دارید؟

چه میزان از جاذبه های روسیه  و جاهای گردشگری روسیه اطلاع دارید؟

آیا با مهم ترین جاذبه گردشگری روسیه و مکان دیدنی روسیه  آشنایی دارید؟

بهترین شهر روسیه کجاست و دیدنی های روسیه در چه شهر هایی هستند؟

چند مورد از جاذبه های توریستی روسیه و جاذبه های دیدنی روسیه را می شناسید؟

آیا از جاهای دیدنی کشور روسیه و جاذبه های گردشگری روسیه چیزی می دانید؟

آیا از جاهای دیدنی روسیه عکس در اینترنت موجود است؟

آیا جاهای دیدنی روسیه و طبیعت روسیه را می شناسید؟

سفر به روسیه انتخابی سرد
کشور روسیه
دارای جاهای دیدنی و طبیعت های زیبایی است که از جمله آن ها دریاچه ی بایکال، مجسمه تاریخی مادر میهن، کاخ پیتر هوف، کلیسای جامع سنت باسیل، کاخ کرملین مسکو و قطب های جمهوری کومی می باشد.

آیا از مکان های دیدنی روسیه و مناطق گردشگری روسیه عکس زیبایی دارید؟

دریاچه ی بایکال:

جاهای دیدنی روسیه ، روسیه شناسی با مهاجران

دریاچه ی بایکال به عنوان بزرگترین دریاچه ی جهان شناخته شده است، که در قسمت شرقی سیبری قرار گرفته است. این دریاچه که آب زلالی دارد عمقی حدود 1500 متر را دارا می باشد.

همچنین دره های آب افشانی وجود دارد که دارای صد ها آب فشان همراه با بخار و آب است. نام این محل، کامچاتکا می باشد و در اثر های میراث فرهنگی ثبت گردیده است.

مجسمه تاریخی مادر میهن: جاهای دیدنی روسیه ، روسیه شناسی با مهاجران

مجسمه مادر میهن به منظور،  افراد کشته شده در جنگ جهانی دوم بنا شده است. طول این مجسمه 85 متر است و اندازه آن دو برابر مجسمه آزادی در امریکا می باشد. این مجسمه به عنوان مرتفع ترین مجسمه ی دنیا در کتاب گینس نوشته شده است.

کاخ پیترهوف:

جاهای دیدنی روسیه ، روسیه شناسی با مهاجران

پیتر اول این کاخ را در قرن 17 میلادی ساخته است و مکان آن نزدیک سنت پترز بورگ قرار دارد. این آثار تاریخی جزء پر بازدید ترین مکان های گردشگری در روسیه می باشد.

کلیسای جامع سنت باسیل:

جاهای دیدنی روسیه ، روسیه شناسی با مهاجران

این کلیسا در میدان سرخ به در خواست ایوان مخوف بنا شده است. در حدی این بنا زیبا ساخته شده بود که ایوان مخوف دستور داد که چشمان معمار این کلیسا را کور کنند تا دیگر قادر به ساخت چنین بنایی نباشد.

کاخ کرملین مسکو: جاهای دیدنی روسیه ، روسیه شناسی با مهاجران

کاخ کرملین مسکو به عنوان یک قلعه تاریخی که در سال 1487 ساخت آن به اتمام رسیده شناخته شده است. این کاخ به شکل مجتمعی در مرکز مسکو بنا شده است و در قسمت جنوبی به دوخانه مسکوا و در قسمت شرقی به میدان سرخ و در قسمت غربی به باغ الکساندر نزدیک می باشد. همه ی مردم این کاخ را به اسم کرملین می شناسند که معنی آن در زبان روسی دژ می باشد.

قطب های جمهوری کومی:

 جاهای دیدنی روسیه ، روسیه شناسی با مهاجران

در این آثار شگفت انگیز، تاریخ دقیقی برای ساخت آن وجود ندارد. در قطب جمهوری کومی قطب هایی وجود دارد که ارتفاع آن ها 42 متر می باشد. بنا بر گفته محققان توانایی بشر در ساخت چنین چیزی محدود می باشد. همچنین می گویند سال قدمت این صخره ها به 200 سال قبل بر می گردد.

کوه های البروس:

 جاهای دیدنی روسیه ، روسیه شناسی با مهاجران

این کوه ها به عنوان مرتفع ترین نقطه روسیه که درازایی به طول 5600 متر دارد شناخته شده است. همچنین به گفته برخی افراد، کوه های البروس بلند ترین منطقه اروپا هستند. بیشتر گردشگران برای بازی هایی همچون: اسکی و اسنوبرد به کوه های البروس  بازدید می کنند.

چه میزان از جاذبه های روسیه  و جاهای گردشگری روسیه اطلاع دارید؟

الف- موزه ملی هرمیتاژ به همراه قصر زمستانی سنت پترزبورگ در روسیه:

این موزه درون قصر زیبا و عظیم زمستانی قرار دارد. موزه هر میتاژ دارای  سه میلیون کار های هنری در دوران های گوناگون با شیوه و فرهنگ های مختلف است. اگر شما قصد داشته باشید این اثر های هنری را مشاهده کنید تقریبا باید یک سال زمان برای مشاهده آن صرف کنید.

خیابان نوسکی پر اسپکت سنت پترزبورگ در روسیه:

این خیابان در قرن نوزدهم تا به حال، به عنوان مکانی جذاب و زیبا برای خوش گذرانی مردم است. با دیدن خیابان نوسکی پر اسکپت، با آثار تاریخی و شگفت انگیز زیادی مواجه می شوید. علاوه بر این، خیابان 4 کیلو متری پر اسکپت جاهایی هایی مانند: رستوران ها، سوغات سرا، کلوپ و… را دارد و سرگرمی های شبانه این محل باعث شده مردم سن پترزبورگ و گردشگران حتما از آن دیدن کنند.

کلیسای کازان سنت پترزبورگ در روسیه:

نام دیگر این کلیسا، لیدی کازان می باشد. کلیسای کازان یکی از معروف ترین و عجیب ترین کار های معماری کلاسیسیم روسی است. البته از کلیسای کازان برای عبادت کردن هم استفاده می کنند. محل بنای این کلیسا بزرگ راه خیابان نوسکی ( جایی که فیلد مارشال کوتوزوف دفن شده است) می باشد. درواقع در حال حاضر فقط کلیسای کازان است که در قسمت مرکزی سنت پترزبورگ، فعالیت می کند.

اداره نیروی دریایی سنت پترزبورگ در روسیه:

پیتر بزرگ در سال 1704 این اداره را بنیان گذاری کرد. اداره نیروی دریایی در فاصله دور به دلیل منار مخروطیش که طلا در آن استفاده شده است کاملا قابل دید می باشد. این ساختمان دارای استحکام و سنگر های زیادی است و باتوجه به شرایط آن یک بنای مشهور می باشد. اداره نیروی دریایی در سال ها بعد به یکی از ارزشمند ترین مراکز کشتی سازی معروف شد.

دژ پیتر و پل سنت پترزبورگ در روسیه:

نخستین قلعه ای که توسط پیتر بزگ بنا شد دژ پیتر و پل آن است. از این قلعه برای زندانی کردن افراد سیاسی استفاده کرده اند. همچنین در یک زمان، مکان مذهبی بوده است.

تئاتر مارتینسکی سنت پترز بورگ در روسیه:

یکی از مهم ترین مکان های توریستی شهر سنت پترز بورگ و گسترده ترین تئاتر های موزیک جهان، مارتینسکی است.

این ساختمان برجسته جنبش هنری، به دلیل اپرا و باله ی مشهورش و وسایل تزیینی و نمای داخلی در بین روس ها و گردشگران شدیدأ مورد تأثیر قرار گرفته است.

کلیسای جامع اسحاق سنت پترزبورگ در روسیه:

این کلیسا یکی از ارزشمند ترین و جذاب ترین کلیساهای سنت پترزبورگ به شمار می رود. کلیسای جامع اسحاق در 200 سال پیش به عنوان چهارمین کلیسای بزرگ جهان و بزرگ ترین کلیسای جامع فرمانروایی روسیه شناخته شد. پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری روسیه، کلیسای اسحاق است زیرا در داخل آن اثر های هنری بصری روسیه مربوط به قرن هجدهم وجود دارد.

کلیسای منجی رستاخیز سنت پترزبورگ در روسیه:

این کلیسا جزء پر بازدید ترین کلیسا های این شهر است زیرا مکان آن جایی است که امپراتور الکساندر دوم در سال اول مارس 1881 طی یک بمب گذاری که برای ایجاد رعب و ترس بود کشته شد.

موزه ملی سنت پترزبورگ در روسیه:

در این موزه آثار هنری مثل نقاشی ها و نوع های مختلف مجسمه وجود دارد. بیشتر کسانی که به هنر علاقه دارند از این موزه با شکوه دیدن می کنند. این موزه در سال ها و طی زمان های گوناگونی تشکیل شده است. معماری این ساختمان زیبا توسط فرد ایتالیایی به نام کارلو روسی می باشد.

قصر کاترین و پارک تزارسکو سنت پترزبورگ در روسیه:

این قصر در زمان امپراتوری روسیه یک روستای مشهور بوده است. در قصر کاترین اثر های هنری و جالب زیادی وجود دارد همچنین دارای اتاق های کهربایی و پارک بسیار بزرگ و تماشایی می باشد.

قصر بزرگ و پارک پیتر هوف سنت پترزبورگ در روسیه:

این پارک یک باغ بسیار چشم گیر و دیدنی می باشد که برای پیتر اول بنا شد. سال ها بعد باغ را توسعه دادند و یک قصر خیلی بزرگ را با معماری های فوق العاده در آن ساختند. پارک پیتر هوف یکی از با ارزش ترین اثر های تاریخی به شیوه معماری در قرن های 18 و 19 می باشد. گستردگی این پارک 1000 هکتار است که در داخل آن 5 قصر و تعداد بی شماری آب نمای طلایی و نقاشی های زیادی به کار رفته است.

کلیسای جامع نیروی دریایی در جزیره کرون استات سنت پترزبورگ در روسیه:

این کلیسا در جزیره ای به نام کوتین که در خلیج فنلاند است قرار دارد و در حقیقت به عنوان دژ دفاعی به کار می رود. در یک دوره، سنت نیکولاس پایگاه اصلی نظامی ناوگان دریایی بالتیک بوده است ولی اکنون به عوان یک مرکزی برای دیدن کردن گردشگران استفاده می شود.

بهترین شهر روسیه کجاست و دیدنی های روسیه در چه شهر هایی هستند؟

شهر مسکو

پایتخت کشور روسیه است و از لحاظ مراکز: سیاسی، اقتصادی، مذهبی و تاریخی جزء با ارزش ترین شهر های کشور روسیه به شمار می رود. از جاهای دیدنی شهر مسکو، دانشگاه دولتی لومونشف و ساختمان هفت خواهران یا آسمان خراش های استالین وکلیسای سنت باسیل می باشد.

شهر سنت پترزبورگ

در این شهر نزدیک به 6 میلیون نفر زندگی می کنند زیرا از هر طریقی به دریا راه دارد. در این شهر خانه های اشخاص مهم ادبی مانند پوشین و داستا یوسکی قرار دارد.

شهر سوچی

در این شهر توریست های زیادی برای دیدن پارک ملی، کوهستان کراسنایا پولیاناو باغ گیاه شناسی بازدید می کنند.

شهر نیژنی نووگورود

در این شهر جاهای دیدنی تاریخی بسیاری قرار گرفته است. شهر نیژنی نووگورود دارای اهمیت تجاری زیادی است. برخی از جاهای دیدنی این شهر پله های چکالوف، خیابان بولشایا پوکروسکایا و موزه روکاویشنیکو نام دارد.

شهر حلقه طلایی

در این شهر جاذبه های زیبای کلیسای سنگ سفید و عبادت خانه و قلعه وجود دارد.

شهر کازان

معروف ترین جاهای دیدنی این شهر کاخ کرملین قازان، مسجد کول شریف و خیابان بمون نام دارد. کازان را پایتخت ورزشی روسیه می‌نامند.

چند مورد از جاذبه های توریستی روسیه و جاذبه های دیدنی روسیه را می شناسید؟

از جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی در روسیه که هر ساله توریست های زیادی از آن ها بازدید می کنند را می توان؛ آبشار اگوراسکای، کوه آی پتری، صخره ستونی آمور در سرزمین خاباروفسک، کوه آلتای در جمهوری آلتای، دریاچه بایکال ایرکوتسک، کوه های آتش فشانی کامچاتکا را نام برد.

آیا از جاهای دیدنی کشور روسیه و جاذبه های گردشگری روسیه چیزی می دانید؟

کشور روسیه دیدنی های فروانی دارد که بسیار جذاب می باشند مانند: قلعه سنت مایکل، شهر ریازان، موزه مجسمه زیر آب ، پارک گورکی مسکو و باغ وحش آسمان نمای مسکو.

آیا با مهم ترین جاذبه گردشگری روسیه و مکان دیدنی روسیه  آشنایی دارید؟

کشور روسیه جاذبه های گردشگری بی پایانی دارد و باعث شده است توریست های زیادی را تحت تأثیر خود قرار دهد همچنین دارای هتل های مشهور و بازار های بزرگی مثل بازار ایزمایلوفسکی می باشد از دیگر جاذبه های مهم این شهر می توان به کلیسای انگلیکان و مقبره لنین و میدان هزاره وموزه هنری پوشکین و تماشای مسکو در تپه گنجشک ها می توان نام برد.

آیا از جاهای دیدنی روسیه عکس در اینترنت موجود است؟

مانند دیگر مناطق، توریست هایی که به روسیه سفر کرده اند ، از سفر خود عکس ها زیادی را منتشر کرده اند و همین عکس ها برای همگان منبع مناسبی برای شناخت جاهای دیدنی روسیه گشته است. اگر چه که روسیه مناطق بکر بسیاری دارد که از آنها هیچ عکسی در اینترنت موجود نیست.

نکته: اطلاع از اماکن دیدنی روسیه می‌تواند علاوه بر ترغیب در سفر به روسیه با واسطه ویزا توریستی این کشور و ایجاد یک فرصت مناسب برای ثبت شرکت در روسیه و سرمایه گذاری در روسیه به واسطه صنعت توریست را برای شما فراهم کند.

ما در مجموعه مهاجران امیدواریم تا از خواندن این مقاله و دیدن عکسهای آن لذت برده باشید. همچنین اگر قصد سفر به روسیه را داشتید در یک مقاله جداگانه درمورد نرخ ویزای روسیه برای شما صحبت کرده ایم. امیدواریم این مقاله و دیگرمقالات وبسایت مهاجران مورد توجه شما قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *