چگونه موفق به اخذ اقامت در استرالیا از طریق سرمایه گذاری شویم؟

  اخذ اقامت در استرالیا از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین راه هایی است که شما می توانید به استرالیا مهاجرت کنید. اخذ ویزا سرمایه گذاری در استرالیا مانند هر ویزای دیگری بستگی به شرایط و قوانین خاصی دارد که در این مقاله به آن ها اشاره کرده ایم. اما چرا افراد استرالیا را انتخاب می کنند؟ استرالیا به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی و اقتصاد قوی یکی از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت است. استانداردهای زندگی و کاری در این کشور بسیار بالاست و حقوقی که افراد از طریق کار دریافت می کنند، در سطح بالایی قرار دارد. افرادی که اقامت دائم در استرالیا دارند از مزایایی مانند تحصیل رایگان و خدمات پزشکی رایگان بهره مند می شوند. به علاوه این که استاندارد ترین خدمات پزشکی و آموزشی را ارائه می دهد.

  در این کشور 15000 شرکت بین المللی وجود دارد و سرمایه گذاران باید تنها با آگاهی از چند شرط و قانون به این کشور بروند و با کمترین ریسک، سرمایه گذاری کنند.

  استرالیا یکی از کشورهای ثروتمند است و واحد پول آن هم دلار استرالیاست. یکی از راه هایی که در این کشور می تواند منجر به درآمد بالایی شود، صادرات است. در استرالیا امید به زندگی بسیار بالاست و به دلیل رفاه اجتماعی بالایی که در میان مردم وجود دارد، یکی از مقاصد خوب برای مهاجرت و حتی سرمایه گذاری است.

  استرالیا به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی و اقتصاد قوی یکی از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت است. استانداردهای زندگی و کاری در این کشور بسیار بالاست و حقوقی که افراد از طریق کار دریافت می کنند، در سطح بالایی قرار دارد.

  افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری در استرالیا دارند باید شرایطی را دارا باشند تا بتوانند از طریق ساب کلاس های متفاوتی که در استرالیا وجود دارد، برای سرمایه گذاری اقدام کنند. از جمله شرایطی که شخص سرمایه گذار باید دارا باشد، این است که سرمایه کافی برای سرمایه گذاری در استرالیا داشته باشد.

  اقامت در استرالیا از طریق سرمایه گذاری

  شما می توانید از راه ویزای 188 برای گرفتن اقامت موقت چهار ساله استرالیا اقدام کنید. گرفتن ویزای 188 استرالیا باعث می شود تا راحت تر بتوانید برای گرفتن ویزای 888 استرالیا اقدام کنید و اقامت دائم در استرالیا را به دست آورید. ویزاهای 888، 132، 890 و 892 ویزاهایی هستند که به عنوان ویزای سرمایه گذاری در استرالیا تعریف شده اند و به کمک این ها می توانید اقامت دائم در استرالیا از طریق سرمایه گذاری را اخذ کنید. گرفتن هر کدام از این ویزاها بستگی به شرایط شما دارد و می توانید برای هر کدام از آن ها درخواست دهید.

  شما می توانید از راه ویزای 188 برای گرفتن اقامت موقت چهار ساله استرالیا اقدام کنید. گرفتن ویزای 188 استرالیا باعث می شود تا راحت تر بتوانید برای گرفتن ویزای 888 استرالیا اقدام کنید و اقامت دائم در استرالیا را به دست آورید.

  انواع ویزای سرمایه گذاری در استرالیا

  هر کدام از ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا مزایای مربوط به خود را دارند و بسته به نوع سرمایه گذاری ای که می خواهید انجام دهید و شرایطی که دارید، متفاوت اند.

  ویزای سرمایه گذاری استرالیا برای اقامت موقت – ساب کلاس ۱۸۸

  ویزا سرمایه گذاری استرالیا که در ساب کلاس 188 قرار گرفته است، یکی از ویزاهای استرالیا برای اقامت موقت است. این اقامت موقت چهار ساله است و به سه زیرگروه تقسیم می شود:

  مورد اول ویزای کارآفرینی است که تحت عنوان  Business Innovation Stream از آن یاد می شود.

  ویزای دوم ویزای سرمایه گذاری معمولی است که با نام  Investor Stream شناخته می شود.

  و دسته سوم مربوط به ویزای سرمایه گذاری ویژه است که از آن با عنوان  Significant Investor Stream یاد می شود.

  اگر موفق به اخذ هرکدام از این ویزاها شدید، می توانید 4 سال و سه ماه در کشور استرالیا اقامت داشته باشید. با این ویزا همسر و فرزند و افرادی که به عنوان خانواده شما هستند، می توانند با شما به استرالیا بیایند و به اعضای خانواده شما هم ویزای کار داده یم شود. با اخذ این ویزا می توانید به اخذ اقامت دائم در استرالیا از طریق سرمایه گذاری امیدوار باشید و حتی برای دیگر ویزاها درخواست دهید. در ادامه هر کدام از این ویزاها را به اختصار توضیح خواهیم داد.

  شرایط اخذ ویزای 188 استرالیا

  به صورت کلی اگر بخواهیم بررسی کنیم، سن، میزان دارایی، رتبه در امتیاز بندی، میزان گردش مالی، سوابق کاری و… در اخذ ویزای 188 استرالیا موثرند.

  سن: یکی از عواملی که در اخذ ویزای 188 استرالیا موثر است، سن است که برای اخذ ویزای کارآفرینی و ویزای سرمایه گذاری معمولی باید سنی کمتر از 55 سال داشته باشید. برخی ایالت ها در استرالیا هستند که سن های بالاتر از 55 سال را هم قبول می کنند و اگر سنی بالاتر از 55 سال دارید، باید به سراغ آن ایالت ها بروید.

  دارایی: حداقل دارایی ای که لازم است شما و همسرتان داشته باشید، 800 هزار دلار استرالیاست. این دارایی می تواند شامل اموال منقول و غیر منقول باشد و حداکثر در مدت 2 سال بعد از گرفتن ویزا قابل انتقال به کشور استرالیا باشد. حداقل سرمایه لازم برای اخذ ویزا سرمایه گذاری معمولی استرالیا 2.25 میلیون دلار استرالیا است و برای این که ویزا سرمایه گذاری ویژه استرالیا را دریافت کنید باید دارایی تان حداقل 5 میلیون دلار استرالیا باشد.  سرمایه ای که برای اخذ هر کدام از ویزاها لازم است، باید از راه قانونی به دست آمده باشد در غیر این صورت شامل دارایی شما نمی شود.

  یکی از عواملی که در اخذ ویزای 188 استرالیا موثر است، سن است که برای اخذ ویزای کارآفرینی و ویزای سرمایه گذاری معمولی باید سنی کمتر از 55 سال داشته باشید. برخی ایالت ها در استرالیا هستند که سن های بالاتر از 55 سال را هم قبول می کنند و اگر سنی بالاتر از 55 سال دارید، باید به سراغ آن ایالت ها بروید.

  میزان سرمایه گذاری در استرالیا: گرفتن ویزای کارآفرینی، با سرمایه ای در حدود 200 هزار دلار استرالیا ممکن خواهد بود و شما با آن می توانید کسب و کار خود را به راه بیندازید.

  اگر قصد دارید برای اخذ ویزا سرمایه گذاری معمولی در استرالیا اقدام کنید، باید سرمایه تان حداقل 1.5 میلیون دلار باشد و در یکی از ایالت ها یا صلاحدید آن ایالت، متعهد شوید. خیلی مهم است که شما سابقه خوبی در سرمایه گذاری داشته باشید و اگر هم قصد دارید برای اخذ ویزا سرمایه گذاری ویژه استرالیا اقدام کنید، باید حداقل 5 میلیون دلار استرالیا داشته باشید.

  امتیاز بندی: برای گرفتن هر نوع ویزایی در استرالیا لازم است یک مرحله داشتن امتیاز را هم رد کنید. برای گرفتن ویزای کارآفرینی و ویزا سرمایه گذاری معمولی در استرالیا باید حداقل 65 امتیاز داشته باشید. در موارد نادری هم می توانید برای گرفتن ویزای کارآفرینی امتیاز کمتری داشته باشید. نمره زبان در ویزا سرمایه گذاری استرالیا شرط نیست ولی اگر آیلتس 5 داشته باشید، امتیازتان بالاتر می رود و راحت تر می توانید ویزا را اخذ کنید. برای این که بتوانید ویزا سرمایه گذاری ویژه استرالیا را بگیرید، لازم نیست امتیاز 65 داشته باشید. ولی در صورتی که نمره زبان کافی نداشته باشید، باید بعد از این که به خاک استرالیا وارد شدید، 510 ساعت کلاس زبان بروید و هزینه ای را هم به دولت استرالیا بپردازید.

  میزان گردش سرمایه: برای این که بتوانید ویزای کارآفرینی استرالیا را بگیرید، گردش سرمایه شما باید دست کم در حدود ۵۰۰ هزار دلار استرالیا باشد و این میزان گردش سرمایه باید در دو سال از چهار سال اخیر اتفاق افتاده باشد.

  سوابق کاری: برای این که بتوانید ویزای کارآفرینی و ویزای سرمایه گذاری معمولی در استرالیا داشته باشید، باید سابقه کار موفقی داشته باشید. اگر شما سابقه مدیریت در یک کسب و کار داشته باشید یا یک شرکتی داشته باشید که ارزش آن بیش از یک و نیم میلیون دلار استرالیا باشد و 10 درصد از یک کسب و کاری در یک سال اخیر به نامش باشد.

  شرایط دیگری هم وجود دارد ه از آن جمله میتوان به این که برای اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا باید اسپانسر مالیاتی وجود داشته باشد، اشاره کرد. این اسپانسر باید از یکی از ایالت های استرالیا باشد. باید متعهد شوید که پس از اخذ ویزا و ورود به خاک استرالیا، حداقل تا دو سال بعد، کسب و کارتان را راه اندازی کنید.

  برای این که بتوانید ویزای کارآفرینی و ویزای سرمایه گذاری معمولی در استرالیا داشته باشید، باید سابقه کار موفقی داشته باشید. اگر شما سابقه مدیریت در یک کسب و کار داشته باشید یا یک شرکتی داشته باشید که ارزش آن بیش از یک و نیم میلیون دلار استرالیا باشد و 10 درصد از یک کسب و کاری در یک سال اخیر به نامش باشد.

  2. ویزا سرمایه گذاری استرالیا برای اقامت دائم – ساب کلاس ۸۸۸

  در مرحله دوم از ویزاهایی که مربوط به ساب کلاس 188 بودند، به این نوع ویزا می رسیم. شرایط مربوط به اخذ این ویزا را ذکر می کنیم و اگر شما شرایط لازم برای گرفتن ویزای ساب کلاس 888 را داشته باشید، می توانید برای گرفتن اقامت دائم در استرالیا اقدام کنید.

  شرایط ویزای کارآفرینی استرالیا

  همانطور که از نام این ویزا هم مشخص است شخص درخواست دهنده باید اول از یکی از استان های استرالیا تاییدیه بگیرد و سپس از طریق یکی از استان های این کشور برای اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا اقدام کند. اگر درخواست دهنده در طول پروسه ۴ ساله اش توانایی انجام تمام تعهدات خود را نداشته باشد، امکان تمدید ویزا برای او به مدت ۲ سال کاهش می یابد.
  برای گرفتن اقامت استرالیا از طریق ویزای کارآفرینی باید در سوابق خودتان دست کم یک سال در استرالیا اقامت داشته باشید و این یک سال باید 24 ماه قبل از اقدام برای ویزای 888 که ویزای اقامت دائم استرالیا است، باشد.
  مالک بودن در بیزنس: شما باید دست کم یکی از شرایط زیر را داشته باشید تا بتوانید ویزا بگیرید:
  در صورتی که گردش مالی کسب و کاری که دارید، از ۴۰۰,۰۰۰ دلار کمتر است، دست کم باید ۵۱ درصد سهام شرکت متعلق به شما باشد.
  در صورتی که گردش مالی کسب و کار شما از ۴۰۰,۰۰۰ دلار بیشتر باشد، دست کم باید ۳۰ درصد سهام شرکت به شما تعلق داشته باشد.
  فعالیت بیزنس: باید سابقه مدیریتی که دارید در کسب و کارتان ثابت شود. همچنین باید فعالیت بیزنس تان را برای دست کم دو سال اثبات و مدارک مالیاتی معتبری را برای ۲۴ ماه ارائه کنید.
  گردش مالی: کسب و کارتان باید حداقل ۳۰۰,۰۰۰ دلار گردش مالی به صورت سالیانه داشته باشد و این مقدار باید 12 ماه قبل از زمانی باشد که می خواهید درخواست ویزا بدهید. البته گاهی ایالت می تواند موافقت کند که نیاز به این شرط نباشد.
  داشتن دست کم دو شرط از سه شرط زیر برای گردش مالی لازم است تا بتوانید ویزا را اخذ کنید:
  بیزنس شما دست کم ۲۰۰,۰۰۰ دلار ارزش خالص داشته باشد.
  حداقل ارزش بیزنس شما ۶۰۰,۰۰۰ دلار باشد.
  حداقل دو نفر به صورت تمام وقت در شرکت شما استخدام شده باشند.

  شرایط ویزای سرمایه‌گذاری معمولی استرالیا

  در ویزا سرمایه گذاری معمولی استرالیا باید حداقل 4 سال از سرمایه گذاری ای که انجام داده اید، گذشته باشد و شما هم دو سال با همین ویزا در کشور استرالیا زندگی کرده باشید.

  شرایط ویزای سرمایه‌گذاری ویژه استرالیا

  در این نوع هم باید دست کم 4 سال از سرمایه گذاری ای که کرده اید گذشته باشد و حداقل در این بازه زمانی، 40 روز را در سال در استرالیا حضور داشته باشید. یا همسرتان دست کم 180 روز را در سال در استرالیا حضور داشته باشد.

  ویزا سرمایه گذاری استرالیا برای اخذ اقامت دائم – ساب کلاس ۱۳۲

  این ساب کلاس مخصوص افرادی است که مدیر باشند یا صاحبان شرکت های بزرگ باشند و توانایی بیشتری برای سرمایه گذاری در استرالیا داشته باشند. شما به عنوان کسی که درخواست این نوع ویزا را داده اید باید متعهد شوید که پس از ورود به خاک استرالیا، باید مبلغی معادل یک و نیم میلیون دلار استرالیا را با خود بیاورید و در تجارت این کشور سرمایه گذاری کنید. ویزای 132 استرالیا این مزیت را دارد که از همان ابتدا که ویزا را می گیرید، هم خودتان و هم خانواده تان اقامت دائم استرالیا را دریافت کرده اید. ویزای ساب کلاس 132 استرالیا مزیت هایی هم دارد برای مثال می توانید از خدمات پزشکی رایگان استفاده کنید یا فرزندان شما این امکان را خواهند داشت که به صورت رایگان به تحصیل بپردازند. سرمایه گذاری در استرالیا در این نوع ویزا با اختیار کامل شخص سرمایه گذار انجام می شود.

  شرایط ویزای ۱۳۲ استرالیا

  برای این که بتوانید ویزا سرمایه گذاری استرالیا با ساب کلاس 132 که اقامت دائم به شما می دهد را دریافت کنید، باید شرایط زیر را دارا باشید:
  سن: اولین عامل سن است و سن کسی که می خواهد سرمایه گذاری کند باید کمتر از 55 سال باشد.
  سرمایه: دومین عامل سرمایه است و همان طور که در بالا اشاره شد، دارایی شما و همسرتان باید 1.5 میلیون دلار استرالیا باشد و بتوانید این سرمایه را به استرالیا انتقال دهید و تجارت این کشور سرمایه گذاری کنید. دو سال از چهار سال قبل از اقدام برای ویزا هم دارایی شما و همسرتان باید حدود 400 هزار دلار استرالیا باشد.
  شما برای دربافت این ویزا باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشد و مدارکی مبنی بر مدیریت و فعالیت کارآمد در این کسب و کار را هم داشته باشید
  اگر کسب و کاری که داشته اید درآمد آن از ۴۰۰,۰۰۰ دلار کمتر است، باید حداقل ۵۱ درصد سهام آن شرکت متعلق به شما باشد.
  اگر کسب و کاری داشته اید که درآمد آن از ۴۰۰,۰۰۰ دلار بیشتر است، باید حداقل ۳۰ درصد از سهام آن متعلق به شما باشد.
  یا مالک حداقل ۱۰ درصد از یک شرکت سهامی عام باشید.
  گردش مالی: عامل مهم بعدی گردش کالی است که باید شخص سرمایه گذار در دو سال از چهار سال قبلی که برای اخذ ویزا اقدام کرده است، گردش مالی ای حداقل به اندازه ۳ میلیون دلار در یک یا چند شرکت داشته باشد.

  ویزای ۸۹۰ (اقامت دائم مستقل) و ۸۹۲ (اقامت دائم اسپانسری ایالتی)

  ویزای 890 و ویزای 892 مخصوص اقامت دائم در استرالیا هستند که برای افرادی است که قبلا ویزاهای موقت ۱۶۰، ۱۶۱، ۱۶۲، ۱۶۳، ۱۶۴، و یا ۱۶۵ را داشته اند و شرایط لازم برای گرفتن ویزای 890 و 892 را دارند. برای این افراد بهترین گزینه این است که اقامت دائم استرالیا را از طریق سرمایه گذاری اخذ کنند.
  شرایط لازم برای اخذ ویزای ۸۹۲ استرالیا
  ویزای 892 که به آن ویزای اقامت دائم اسپانسری ایالتی هم گفته می شود، شرایط زیر را نیاز دارد:
  اقامت استرالیا: شما باید دست کم یک سال در استرالیا اقامت داشته باشید.

  ویزای 890 و ویزای 892 مخصوص اقامت دائم در استرالیا هستند که برای افرادی است که قبلا ویزاهای موقت ۱۶۰، ۱۶۱، ۱۶۲، ۱۶۳، ۱۶۴، و یا ۱۶۵ را داشته اند و شرایط لازم برای گرفتن ویزای 890 و 892 را دارند. برای این افراد بهترین گزینه این است که اقامت دائم استرالیا را از طریق سرمایه گذاری اخذ کنند.

  مالک یک شرکت: گردش مالی کسب و کار شما در صورتی که کمتر از ۴۰۰,۰۰۰ دلار است باید 51 دردصد از سهام آن شرکت متعلق به شما باشد و در صورتی که گردش مالی کسب و کارتان از ۴۰۰,۰۰۰ دلار بیشتر است، باید دست کم 30 درصد از سهام شرکت متعلق به شما باشد.
  فعالیت بیزنس: لازم است که شما مدارک مدیریتی خود را ارائه کنید و ثابت کنید در آن شرکت برای دو سال فعالیت داشته اید و مدارک مالیاتی معتبر برای آن ارائه کنید.
  گردش مالی: گردش مالی مربوط به بیزنس شما باید دست کم ۲۰۰,۰۰۰ دلار در سال باشد و این گردش مالی باید مربوط به یک سال قبل از اخذ ویزا باشد. برخی ایالت های استرالیا هستند که نیاز به این شرط دارند.
  از سه شرطی که در ادامه گفته شده هم دست کم دو مورد آن را باید داشته باشید:

  • داشتن حداقل ۷۵,۰۰۰ دلار ارزش خالص در کسب و کاری که انجام می دهید.
  • حداقل۲۵۰,۰۰۰ دلار ارزش دارایی شما در کسب و کاری باشد که دارید.
  • حداقل یک نفر را به صورت تمام وقت استخدام کرده باشید.

   

  شرایط ویزای ۸۹۰ استرالیا
  برای اخذ ویزای 890 استرالیا که به آن ویزای قامت دائم مستقل هم گفته می شود، باید شرایط زیر را داشته باشید:
  اقامت استرالیا: باید حداقل یک سال در استرالیا اقامت داشته باشید.
  فعالیت بیزنس: لازم است که شما مدارک مدیریتی خود را ارائه کنید و ثابت کنید در آن شرکت برای دو سال فعالیت داشته اید و مدارک مالیاتی معتبر برای آن ارائه کنید.
  مالک یک شرکت: گردش مالی کسب و کار شما در صورتی که کمتر از ۴۰۰,۰۰۰ دلار است باید 51 درصد از سهام آن شرکت متعلق به شما باشد و در صورتی که گردش مالی کسب و کارتان از ۴۰۰,۰۰۰ دلار بیشتر است، باید دست کم 30 درصد از سهام شرکت متعلق به شما باشد.
  گردش مالی: گردش مالی مربوط به بیزنس شما باید دست کم 3۰۰,۰۰۰ دلار در سال باشد و این گردش مالی باید مربوط به یک سال قبل از اخذ ویزا باشد. برخی ایالت های استرالیا هستند که نیاز به این شرط دارند.
  از سه شرطی که در ادامه گفته شده هم دست کم دو مورد آن را باید داشته باشید:

  • داشتن حداقل ۱۰۰,۰۰۰ دلار ارزش خالص در کسب و کاری که انجام می دهید.
  • حداقل۲۵۰,۰۰۰ دلار ارزش دارایی شما در کسب و کاری باشد که دارید.
  • حداقل دو نفر را به صورت تمام وقت استخدام کرده باشید.

   

  امتیازات دارندگان اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری


  افرادی که موفق به اخذ ویزاهای 888، 132، 890 و 892 می شوند، از مزایایی برخوردار می شوند که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:
  در هر جایی از کشور استرالیا می توانند به صورت دائم هم اقامت داشته باشند و هم کار کنند.
  اگر قصد تحصیل در مدارس یا دانشگاه های استرالیا را داشته باشند، با آن ها به عنوان یک شخص استرالیایی رفتار می شود.
  از خدمات پزشکی رایگان استرالیا برخوردار می شوند.
  می توانند به بیمه بازنشستگی استرالیا یا بیمه بیکاری این کشور دست پیدا کنند.
  می توانند برای تابعیت استرالیا درخواست دهند و حتی پاسپورت استرالیایی دریافت کنند.
  اگر همسر، فرزند یا شخصی که وابستگی کامل به شخص سرمایه گذار داشته باشد، همراهش باشد، به او هم تمام امتیازات داده می شود و می تواند به استرالیا مهاجرت کند.


  امتیازبندی مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری

  سن: اولین عاملی که در امتیاز بندی موثر است سن می باشد که از طریق زیر امتیاز بندی می شود:
  ۱۸ تا ۲۵ سال: ۲۰ امتیاز
  ۲۵ تا ۳۳ سال:۳۰ امتیاز
  ۳۳ تا ۴۰ سال: ۲۵ امتیاز
  ۴۰ تا ۴۵ سال: ۲۰ امتیاز
  ۴۵ تا ۵۵ سال: ۱۵ امتیاز
  مدرک زبان انگلیسی: دومین عامل موثر در مهاجرت به استرالیا از طریق ویزا سرمایه گذاری مدرک زبان انگلیسی است که امتیاز بندی آن به شکل زیر است:
  اگر نمره 5 در همه مهارت های آزمون آیلتس کسب شود: ۵ امتیاز
  اگر نمره 7 در همه مهارت های آزمون آیلتس کسب شود:۱۰ امتیاز
  مدرک تحصیلی: عامل بعدی مدرک تحصیلی است که به شکل زیر امتیاز آن داده می شود:
  داشتن مدرک لیسانس: ۵ امتیاز
  داشتن مدرک لیسانس در رشته های بازرگانی، علوم و فنی:۱۰ امتیاز
  سابقه مدیریت در یک کسب و کار: عامل مهم بعدی در اخذ ویزا سرمایه گذاری استرالیا ، سابقه مدیریت است که به شکل زیر به آن امتیاز تعلق می گیرد:
  اگر سابقه مدیریت در طول 5 سال قبل از درخواست ویزا، 4 سال باشد: ۱۰ امتیاز
  اگر سابقه مدیریت در طول 8 سال قبل از درخواست ویزا، 7 سال باشد: ۱۵ امتیاز
  جمع ارزش دارایی های متقاضی و همسر: عامل مهم بعدی جمع دارایی هاست که بر اساس دلار استرالیا محاسبه می شود و نحوه امتیاز دادن به آن به شکل زیر است:
  اگر دارایی شما 2 سال قبل از این که درخواست ویزا دهید، حداقل ۸۰۰ هزار دلار استرالیا باشد: ۵ امتیاز
  اگر دارایی شما 2 سال قبل از این که درخواست ویزا دهید، حداقل 1.3 میلیون دلار استرالیا باشد: ۱۵ امتیاز
  اگر دارایی شما 2 سال قبل از این که درخواست ویزا دهید، حداقل 1.8 میلیون دلار استرالیا باشد: ۲۵ امتیاز
  اگر دارایی شما 2 سال قبل از این که درخواست ویزا دهید، حداقل 2.25 میلیون دلار استرالیا باشد: ۳۵ امتیاز
  فروش ناخالص سالیانه متقاضی: عامل مهم بعدی که در امتیاز بندی تاثیرگذار است، فروش ناخالص سالیانه است که بر اساس دلار استرالیا محاسبه می شود و به شرح زیر است:
  فروش ناخالص سالیانه در 2 سال از 4 سالی که قبل از درخواست ویزا است، حداقل 500 هزار دلار استرالیا باشد: ۵ امتیاز
  فروش ناخالص سالیانه در 2 سال از 4 سالی که قبل از درخواست ویزا است، حداقل یک میلیون دلار استرالیا باشد: ۱۵ امتیاز
  فروش ناخالص سالیانه در 2 سال از 4 سالی که قبل از درخواست ویزا است، حداقل 1.5 میلیون دلار استرالیا باشد: ۲۵ امتیاز
  فروش ناخالص سالیانه در 2 سال از 4 سالی که قبل از درخواست ویزا است، حداقل 2 میلیون دلار استرالیا باشد: ۳۵ امتیاز

  شرایط لازم برای تبدیل ویزای موقت به ویزای دائم

  اگر بتوانید در طول مدت دو سال، شرکت را تاسیس، نگهداری و مدیریت کنید.
  اگر فروش ناخالص سالیانه شرکتی که تاسیس کرده اید، حداقل 300 هزار دلار استرالیا باشد.
  اگر در طول دو سال قبل از این که درخواست اقامت دائم دهید، یک سال به صورت کامل در استرالیا حضور داشته باشید.
  اگر ارزش کسب و کاری که راه انداخته اید، در زمان درخواست ویزای دائم استرالیا دست کم 200 هزار دلار باشد.
  به علاوه این که از میان دو شرطی که در پایین به آن اشاره شده، حداقل یک مورد را داشته باشید:
  داشتن سرمایه ای در کشور استرالیا که ارزش آن دست کم 600 هزار دلار استرالیا باشد.
  استخدام حداقل دو شهروند استرالیایی برای کار تمام وقت در شرکتی که تاسیس کرده اید. این افراد نباید از اعضای خانواده شما باشند.
  در این صورت می توانید برای اخذ ویزای دائم خود در کشور استرالیا اقدام کنید.

  هزینه ویزا سرمایه گذاری در استرالیا

  سه مدل هزینه برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در استرالیا وجود دارد که در ادامه به اختصار هر یک را توضیح داده ایم.

  • هزینه های مربوط به اداره مهاجرت و اسپانسرشیپ ایالتی: در برخی از ایالت ها، هزینه اسپانسرشیپ رایگان است ولی برخی دیگر بین 300 تا 700 دلار استرالیا هزینه دریاقت می کنند. هزینه های مربوط به اداره مهاجرت هم به چند دسته تقسیم می شود که شامل هزینه ویزا اپلیکیشن می شود که برای شخص اصلی 4675 دلار استرالیا، برای وابستگانی که بالای 18 سال هستند، 2340 دلار استرالیا و برای وابستگانی که کمتر از 18 سال هستند، 1170 دلار استرالیا می باشد.
  • هزینه دومی که باید بپردازید برای زمانی است که شما متاهل هستید و شما یا وابستگان تان که بالای 18 سال هستند، نتوانند نمره 4.5 در امتحان آیلتس کسب کنند. در صورتی که نمره بالای 4.5 کسب کرده اید، نیازی به پرداخت این هزینه نیست.
  • مورد بعدی هم هزینه های مربوط به نوشتن بیزنس پلن، معاینه های پزشکی، امتحان زبان، سو پیشینه، ترجمه مدارک و … است.

  این هزینه ها می تواند در هر سال و بر اساس مصوب دولت استرالیا تغییر پیدا کند.

  در برخی از ایالت ها، هزینه اسپانسرشیپ رایگان است ولی برخی دیگر بین 300 تا 700 دلار استرالیا هزینه دریاقت می کنند.

  مراحل و زمان بندی ویزاهای سرمایه گذاری

  در این قسمت به مراحلی که لازم است برای اخذ ویزا سرمایه گذاری استرالیا انجام دهید و زمان مربوط به هر بخش می پردازیم.

  1. ارسال درخواست دعوتنامه به ایالت مورد نظر
  اولین کاری که باید انجام دهید این است که یکی از 6 ایالت استرالیا را انتخاب کنید و درخواست خود را برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا به آن ایالت بفرستید. حتما به این موضوع توجه کنید که شرایط لازم برای سرمایه گذاری در هر یک از ایالت ها می تواند متفاوت باشد. برای مثال برای این که در ملبورن اقامت داشته باشید، نیاز به داشتن گردش مالی سالیانه حداقل ۵۰۰ هزار دلار استرالیا است و مبلغی که باید برای سرمایه گذاری در این شهر در نظر بگیرید باید به ارزش حداقل ۴۰۰ هزار دلار استرالیا باشد. یا برای این که بتوانید در سیدنی اقامت داشته باشید، باید گردش مالی سالیانه حداقل یک میلیون دلار استرالیا داشته باشید و مبلغ لازم برای سرمایه گذاری باید به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار دلار استرالیا باشد. پس از این که به صورت قطعی ایالت مورد نظر را بر اساس شرایطی که دارید انتخاب کردید، باید درخواست صدور دعوتنامه برای ایالت مربوطه بدهید. در این مرحله معمولا نیازی به ارائه دادن مدارک نیست و فقط باید قصد شما از مهاجرت به استرالیا و سرمایه گذاری مشخص شود و جزئیات کسب و کاری که می خواهید راه بیندازید را مطرح کنید. بازه زمانی و هزینه ای که در این مرحله باید بپردازید بسته به ایالتی که انتخاب کرده اید، متفاوت است ولی اگر به صورت کلی بخواهیم در نظر بگیریم، کمتر از یک ماه زمان لازم است و هزینه آن هم بسته به ایالت می تواند از مجانی بودن تا 820 دلار استرالیا متغیر باشد.

  اولین کاری که باید انجام دهید این است که یکی از 6 ایالت استرالیا را انتخاب کنید و درخواست خود را برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا به آن ایالت بفرستید. حتما به این موضوع توجه کنید که شرایط لازم برای سرمایه گذاری در هر یک از ایالت ها می تواند متفاوت باشد.

  2. دریافت دعوتنامه و ارسال درخواست ویزا
  در صورتی که ایالتی که به آن درخواست داده اید، با بیزنس پلن شما موافقت کند، دعوت نامه صادر می شود که مدت اعتبار آن 2 ماه است و در این مدت باید درخواست ویزای سرمایه گذاری استرالیا ارسال شود. در این مرحله باید تمام مدارک لازم از جمله مدارک شناسایی، تحصیلی و کاری متقاضی ترجمه شوند و فرم هایی هم که مربوط به درخواست ویزای سرمایه گذاری است، تکمیل شوند. هزینه ارسال درخواست ویزای سرمایه گذاری هم باید در این مرحله پرداخت شود.

  3. ارسال درخواست ویزا و قرار گرفتن در صف انتظار
  بعد از این که درخواست ویزا را ارسال کردید و هزینه های مربوط به مهاجرت را پرداختید، باید منتظر صدور ویزا باشید. در این مدت باید مدارک شما و درخواستی که داشته اید بررسی شود و زمان آن هم متفاوت است اما معمولا چیزی بیش از 18 ماه زمان می برد. در این مدت ممکن است اداره مهاجرت مدارک دیگری هم از شما درخواست کند که اطلاعات شما را کامل تر کند.
  4. صدور ویزا و شروع مدت چهار سال و سه ماهه ویزا
  در صورتی که متقاضی شرایط لازم برای اخذ ویزا را داشته باشد، برای او ویزا صادر می شود و می تواند ویزای سرمایه گذاری موقت که اعتبار آن 4 سال و 3 ماه است را دریافت کند. در این مدت اگر به تعهداتی که برای سرمایه گذاری داشته عمل کند و قوانین موجود را رعایت کرده باشد، می تواند برای اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام کند.

  سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در استرالیا

  در این قسمت تعدادی از سوالات متداول که ممکن است پیرامون سرمایه گذاری استرالیا برای تان پیش بیاید را آورده ایم.

   

  خیر تنها چیزی که مهم است داشتن تمکن کافی و پروانه کسب یا داشتن هر مجوز دیگری است که به خص اجازه کار کردن و مدیریت می دهد.

  برای این امر باید مدارک لازم ارائه شود و امکان آن وجود دارد تا در شرایط خاص ویزا بگیرد.

  ؟ بسته به نوع ایالت انتخابی دارد اما به صورت معمول به طور متوسط بین 8 تا 12 ماه.

  ؟ 4 ساله است ولی‌ در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید، بعد از ۲ سال می توانید برای اقامت دائم استرالیا درخواست دهید.

  خیر فقط لازم است با پولی که دارید در این کشور سرمایه گذاری کنید.

  برای اقامت دائم در استرالیا اگر شما ویزای کارآفرینی دارید، ۲ روش معمول وجود دارد ولی در هر دو روش باید دو سال از کسب و کاری که راه انداخته اید، گذشته باشد.اول این است که حداقل یک سال از آن دو سال را در استرالیا زندگی کرده باشید و دوم شرط مالی است که در بالا توضیح داده شد.

  اولین کاری که باید انجام دهید این است که یکی از 6 ایالت استرالیا را انتخاب کنید و درخواست خود را برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا به آن ایالت بفرستید. حتما به این موضوع توجه کنید که شرایط لازم برای سرمایه گذاری در هر یک از ایالت ها می تواند متفاوت باشد.