اخذ اقامت در کانادا از طریق ثبت شرکت

کانادا یکی از شمالی ترین کشورهایی است که در قاره آمریکا و در آمریکای شمالی قرار گرفته است. این کشور به اقیانوس آرام و اطلس و منجمد شمالی دسترسی دارد و هم مرز با ایالات متحده آمریکاست. دسترسی و موقعیت خوب جغرافیایی کانادا باعث شده تا این کشور یکی از کشورهای محبوب ثبت شرکت به شمار رود چون از این راه میتوان صادرات و واردات خوبی داشت. از این رو بسیاری از سرمایه گذاران تصمیم گرفته اند تا اقامت در کانادا از طریق ثبت شرکت را تجربه کنند و با سرمایه گذاری در این کشور به یک کسب و کار پر سود در جهان تبدیل شوند. کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است که به دلیل داشتن منابع طبیعی زیاد، به یکی از بزرگترین تولید کنندگان طلا، اورانیوم، سرب و نیکل در دنیا تبدیل شده است.

اعتراض به ریجکت ویزای کانادا

. همچنین به دلیل دارا بودن ذخایر وسیع و منابع بزرگی مثل نفت و گاز، یکی از بهترین کشورها برای تاسیس شرکت است. دولت فدرال کانادا برای افزایش نقدینگی و رشد اقتصاد کشورش تصمیم گرفته است سرمایه گذاران خارجی را ترغیب کند تا در کشورش سرمایه گذاری کنند. فراهم شدن زیر ساخت های سرمایه گذاری در این کشور باعث شد تا توجه افراد زیادی به این کشور جلب شود و راه های زیادی را برای سرمایه گذاری در کانادا انتخاب کنند. یکی از این روش ها ثبت شرکت است و یکی از مزیت های این کشور این است که شما می توانید اقامت در کانادا از طریق ثبت شرکت را بگیرید.

اخذ اقامت در کانادا از طریق ثبت شرکت باعث شد تا هر ساله افراد زیادی درخواست خود را برای سرمایه گذاری در این کشور به سفارت ارسال کنند و از میان پرونده های زیادی که هر ساله در سفارت کانادا مورد بررسی قرار می گیرد، خیلی از آن ها ریجکت می شوند چون شرایط لازم برای ثبت شرکت را ندارند. به همین دلیل لازم است قبل از ثبت شرکت در این کشور با سایر روش های سرمایه گذاری و شرایط و قوانین موجود در این کشور برای ثبت شرکت آشنا باشید. همچنین مزایای ثبت شرکت در کانادا هم مورد بررسی قرار می گیرد که راحت تر بتوانید برای ثبت شرکت در این کشور تصمیم بگیرید. سرمایه گذاری، یکی از بهترین روش های دست یابی به اقامت در این کشور توسعه یافته است. برای این که بتوانید امور و فعالیت های اقتصادی انجام دهید، باید ثبت شرکت در کشور کانادا انجام دهید و البته این پروسه طولانی و زمان بر و پیچیده نخواهد بود و فقط شما باید راه های درست و عملی را برای ثبت شرکت در پیش بگیرید. توجه کنید که در کشور کانادا برای این که هرگونه شغلی راه اندازی کنید، شما باید شرکت ثبت کنید و شماره تجارت و شماره مالیاتی دریافت کنید.

اخذ اقامت در کانادا از طریق ثبت شرکت باعث شد تا هر ساله افراد زیادی درخواست خود را برای سرمایه گذاری در این کشور به سفارت ارسال کنند و از میان پرونده های زیادی که هر ساله در سفارت کانادا مورد بررسی قرار می گیرد، خیلی از آن ها ریجکت می شوند چون شرایط لازم برای ثبت شرکت را ندارند.

اقامت در کانادا از طریق ثبت شرکت

کانادا در چندین سال اخیر برای ایجاد شغل در این کشور روش های مختلف سرمایه گذاری را ایجاد کرده است که یکی از آن ها ثبت شرکت است. از زمانی که راه اقامت در کانادا از طریق ثبت شرکت فراهم شده است، افراد زیادی تصمیم گرفته اند به این کشور مهاجرت کنند تا شرکت تاسیس کنند. منظور از ثبت شرکت در کانادا، شرکت هایی هستند که در کانادا ثبت می شوند یا در قالب فدرال مشغول به کار می شوند یا در زمره فعالیت های استانی قرار می گیرند. برای این که بتوانید در کشور کانادا ثبت شرکت انجام دهید، باید مدارکی که برای این کار لازم است، فراهم کنید. یکی از این مدارکی که برای این کار مهم است و البته ارزش زیادی هم دارد، این است که شما یک طرح تجاری موفق داشته باشید. از نکات مهمی که هنگام ثبت شرکت باید به آن توجه کنید، سرمایه اولیه و برنامه ای است که برای انجام فعالیت های تجاری به صورت استاندارد می چینید. برعکس خیلی از کشورها که شما برای ثبت شرکت باید یک حداقل سرمایه داشته باشید، در کانادا حداقل مبلغ سرمایه گذاری وجود ندارد و در نهایت می توانید اقامت در کانادا از طریق ثبت شرکت دریافت کنید. هزینه ای که در این کشور باید بپردازید که از آن به عنوان هزینه های ثبت شرکت یاد می شود، ‌صرفا هزینه های مصرفی مثل هزینه های ثبت برند و نام تجاری و… است. یکی از نکاتی که باید توجه کنید این است که اگر شما جزء اتباع خارجی هستید، نمی توانید موفق به اخذ اقامت در کانادا از طریق ثبت شرکت به صورت مستقیم شوید. یعنی اگر قصد شما این باشد که برای دریافت اقامت کشور کانادا فقط یک شرکت ثبت کنید، تاثیری در اخذ اقامت شما ندارد و این جا دقیقا جایی است در کشور کانادا فرق بین ثبت شرکت و کارآفرینی مشخص می شود. شما اگر بخواهید می توانید با کارآفرینی به توسعه اقتصادی کشور کانادا کمک کنید و از این راه به اقامت کانادا دست پیدا کنید. در واقع چیزی که برای دولت کانادا مهم است، این است که اقتصاد کشورش رشد پیدا کند و کسب و کارهایی در کشورش داشته باشد که موفق هستند و فعالیت های سودآور آن ها ادامه دار است. در غیر این صورت دولت کانادا فقط برای ثبت یک شرکت در این کشور، اقامت اعطا نخواهد کرد. کانادا دارای یکی از اقتصادهایی با بیشترین پذیرش کسب و کار در جهان است. این کشور در زمینه ایده های کسب و کار بسیار فعال عمل کرده است و اگر به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان یک کارآفرین هستید، دولت کانادا و استان های آن را به عنوان یک گزینه مهم مدنظر داشته باشید.

شرایط ثبت شرکت در کانادا

با سه شرط می توانید در کشور کانادا از طریق ثبت شرکت سرمایه گذاری کنید که در ادامه به آن ها اشاره شده است:

 • داشتن تجربه بیزینسی و سابقه مدیریت برای حداقل سه سال در 5 سال گذشته از سابقه کاری (برای این که شما بتوانید موفق به ثبت شرکت در این کشور شوید، باید ثابت کنید که توانایی مدیریت و مسئولیت پذیری دارید و برای این کار می توانید فعالیت قانونی خود در ایران را به عنوان یک شرکت ثبت شده نشان دهید.)
 • داشتن تمکن مالی حداقل 1 میلیون و 600 هزار دلار کانادا که می تواند شامل اموال منقول و غیر منقول باشد. (می تواند شامل سهام، ملک، زمین، پول نقد و… باشد و تمام آن ها باید از راه قانونی به دست آمده باشد.)
 • در صورتی که تمام شرایط بالا را داشتید می توانید برای ثبت شرکت در این کشور اقدام کنید و باید یک بیزینس پلن درست و حسابی ارائه دهید. بیزنس پلن در واقع طرحی است که شما برای کسب و کاری که می خواهید شروع کنید می نویسید و در آن همه چیز‌ از ‌جمله بودجه، هدف و بسیاری موارد دیگر نوشته شده است. در بیزنس پلن باید مطرح کنید که قصد دارید چه بیزنسی راه بیندازید یا چه مقدار سرمایه برای این کار لازم است.

البته لازم به ذکر است که سرمایه گذار بعد از دریافت مجوز تجارت باید مبلغ ۸۰۰ هزار دلار کانادا را به عنوان وثیقه به دولت فدرال کانادا پرداخت کند و توجه داشته باشد که مدت زمان این وثیقه ۵ سال است.

انواع ثبت شرکت در کانادا

برای این که بتوانید در کانادا ثبت شرکت انجام دهید، باید قبل از هر اقدامی با انواع آن و نوع ثبت هر کدام آشنا باشید. اگر قصد دارید شرکتی که در کانادا تاسیس می کنید، کار آزاد باشد، باید در مورد مجوزهای مربوطه اطلاعات کافی داشته باشید. البته ممکن است از طرف شهرداری با محدودیت هایی روبرو شوید. برای ثبت شرکت در کانادا، سه گزینه پیش رو خواهید داشت که در ادامه به صورت مختصر به هر کدام از آن ها اشاره خواهیم کرد.

Corporation یا شرکت های سهامی

در این روش از ثبت شرکت که در ایران به آن روش سهامی عام یا خاص گفته می شود، بیزینس ثبت می شود و به عنوان یک شخصیت حقوقی شناخته می شود و مسئولیت بیزینس هم به صاحبان آن ارتباطی ندارد و به خود شرکت برمی گردد. برای این که بتوانید یک شرکت سهامی ثبت کنید، باید حداقل 2 نفر عضو باشید و در صورتی که شرکت شما با شکست روبرو شود، صاحبان این شرکت ورشکسته شناخته نمی شوند. ثبت شرکت سهامی در کانادا بسیار هزینه بر است. ثبت این شرکت در کانادا به خاطر مزایایی بسیار زیادی که دارد، همیشه مورد استقبال سرمایه گذاران بوده است. از مزایای این شرکت میتوان به قوانین حقوقی و مالیاتی ایده آل و همچنین محدود شدن مسئولیت های مالی به خود شرکت و نه سهامداران اشاره کرد. این شرکت ها شامل حمایت های دولتی هم می شوند و به همین دلیل امکان پیشرفت و توسعه آن ها بسیار زیاد است. در این شرکت ها می تواند در هنگام ثبت شرکت عمر شرکت را نامحدود معرفی کرد و حتی به کمک برخی از ترفندها، مالیات کمتری به دولت فدرال پرداخت. مهم ترین امتیازی که این نوع شرکت ها دارند، اعتبار آن هاست. در واقع زمانی که شما یک شرکت ثبت می کنید که در آن علائم اختصاری inc- crop – ltd به کار رفته باشد، اعتبار بسیار خوبی به بیزینس کارت تان می دهید.

در روش ثبت شرکت corporation که در ایران به آن روش سهامی عام یا خاص گفته می شود، بیزینس ثبت می شود و به عنوان یک شخصیت حقوقی شناخته می شود و مسئولیت بیزینس هم به صاحبان آن ارتباطی ندارد و به خود شرکت برمی گردد.

شرکت های سهامی را می توان به دو صورت ثبت کرد: 1. ثبت شرکت به صورت استانی 2. ثبت شرکت به صورت فدرال

 1. هنگامی که می خواهید شرکت تان را به صورت استانی ثبت کنید، باید بر اساس قوانین همان استان عمل کنید و هر چیزی که در قانون آن استان آمده است، رعایت کنید و فعالیت شرکت هم بر اساس قوانین همان استان خواهد بود.
 2. مورد دوم ثبت شرکت به صورت فدرال است که این نوع شرکت ها باید بر اساس قوانین فدرالی کانادا ثبت شوند و باید طبق قوانین کل خاک کانادا فعالیت کنند. لازم به ذکر است که اگر شرکت شما به صورت فدرال ثبت شود، دیگر کسی قادر به ثبت شرکتی با نام شما در استان های دیگر کانادا نخواهد بود. اگر شرکت را به صورت فدرال ثبت کردید، باید در یک استان هم برای پایه شرکت و ترند اصلی شرکت هم ثبت شود که پایگاه اصلی شرکت است.

Sole proprietorships یا شرکت مالکیت انحصاری

ثبت شرکت از این روش بسیار آسان است و کار آزاد به نام یک نفر به ثبت می رسد. ایرادی که میتوان به این نوع ثبت شرکت گرفت این است که درآمدش با درآمد شخصی فرد جمع می شود و همین می تواند عاملی برای افزایش مالیات پرداختی باشد. در ضمن در ثبت شرکت مالکیت انحصاری، فرد مسئولیت کامل بر عهده دارد و در صورتی که کسب و کارش با ورشکستگی مواجه شود، می تواند کل دارایی اش را از دست بدهد. در کشور کانادا سابقه ورشکستگی بین 5 تا 7 سال در سابقه تجاری ورشکسته ثبت خواهد شد که بالطبع نتایج خوبی برای سرمایه گذار نخواهد داشت. در این شرکت مالکیت در انحصار یک نفر است که در اصطلاح به آن sole (فردی) گفته می شود و شخصی که تجارت را راه اندازی می کند، مسئول مدیریت شرکت و کلیه قراردادها و امور تجاری است. در این نوع شرکت ها این فرد مسئول کلیه اقدامات و تعهدات شرکت خود است. این نوع شرکت ها عمر محدودی دارند و با فوت صاحب شرکت منحل می شوند و این امکان وجود ندارد که شرکت به شخص دیگری منتقل داده شود. پس در نتیجه برای سرمایه گذاری های مالی اصلا قابل اطمینان نیستند. این نوع شرکت ها صرفا برای شغل های خانگی با درآمد پایین مناسب هستند و در غیر این صورت پیشنهاد نمی شود که از این روش برای ثبت شرکت تان استفاده کنید.

در ثبت شرکت مالکیت انحصاری، فرد مسئولیت کامل بر عهده دارد و در صورتی که کسب و کارش با ورشکستگی مواجه شود، می تواند کل دارایی اش را از دست بدهد. در کشور کانادا سابقه ورشکستگی بین 5 تا 7 سال در سابقه تجاری ورشکسته ثبت خواهد شد که بالطبع نتایج خوبی برای سرمایه گذار نخواهد داشت.

Partnership یا مشارکت

در این شیوه سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت که در ایران به عنوان شرکت های مشارکتی گفته می شود، دو یا چند نفر با یکدیگر شراکت می کنند. معمولا به دلیل پیچیدگی هایی که در این روش سرمایه گذاری وجود دارد، افرادی مانند زن و شوهرها یا افرادی که آشنایی خوبی با هم دارند، با هم مشارکت می کنند و از لحاظ شباهت، با روش قبلی شباهت دارد و تنها تفاوت آن این است که درآمد یا ضرر بیزینس بین شرکا تقسیم می شود. ثبت شرکت به این شیوه کمی مشکل تر از شیوه قبل است.

بر اساس قوانینی که در کشور کانادا حاکم است، شرکت ثبت شده از حقوق و تعهداتی شبیه یک فرد حقیقی برخوردار است. زمانی که یک شرکت تاسیس می شود، وضعیت قانونی جداگانه ای ایجاد می شود و دارایی، حقوق و تعهدات شرکت تا زمانی که آن شرکت منحل شود، همچنان وجود خواهند داشت. حتی در صورتی که سهامدارن یا مدیران شرکت فوت کنند، دارایی، تعهدات و حقوق شرکت از بین نمی رود.

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
خطا ! لطفا دوباره تلاش نمایید.

مراحل اقامت در کانادا از طریق ثبت شرکت

برای این که بتوانید یک کسب و کار حسابی در کانادا راه اندازی کنید، باید مراحل ثبت شرکت را انجام دهید. در زیر مراحل ثبت شرکت در کانادا را آورده ایم و در مورد هر کدام به اختصار توضیح داده ایم.

گام اولی که برای ثبت شرکت باید بردارید این است که قبل از شروع هر کاری یک نام تجاری برای شرکت و کسب و کارتان انتخاب کنید. نامی که انتخاب می کنید، باید نوع فعالیت شما را به مشتری معرفی کند پس در انتخاب آن نهایت دقت را داشته باشید چون زمانی که به یک کسب و کار بزرگ صادراتی تبدیل شدید، نام تجاری شما، معرف شما خواهد بود. نامی که انتخاب می کنید باید راحت و کوتاه باشد و دارای معنی و مفهوم باشد.

سپس باید نوع فعالیت تجاری خود را مشخص کنید. در ابتدای کسب و کارتان باید مشخص کنید که نوع فعالیت شما منطقه ای، استانی، مشارکتی، فدرالی یا به صورت مالکیت فردی باشد. مشخص کردن نوع فعالیت شما کمک می کند تا به راحتی مسیر خود را تعیین کنید و به اهداف تان جامه عمل بپوشانید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که باید اجازه هرگونه کسب و کاری در فدرال را بگیرید و برای شرکت تان، شماره کسب و حساب مالیات بر درآمد و همچنین شماره تجارت را از اداره درآمد در کشور کانادا دریافت کنید چون بدون شک از آن ها استفاده خواهی کرد.

مرحله بعدی این است که شما برای ثبت شرکت در کانادا باید مجوزهای لازم را دریافت کنید. برای این که بدانید برای نوع کسب و کاری که می خواهید راه اندازی کنید، چه مجوزهایی لازم است، می توانید از یک مشاور یا وکیل متخص کمک بگیرید. این مرحله به شدت حائز اهمیت است چون ممکن است پس از این که شما کسب و کارتان را راه اندازی کردید، تمام مجوزها را دریافت نکرده باشید و همین موضوع باعث شود هزینه زیادی را به عنوان جریمه بپردازید.

که قبل از شروع هر کاری یک نام تجاری برای شرکت و کسب و کارتان انتخاب کنید. نامی که انتخاب می کنید، باید نوع فعالیت شما را به مشتری معرفی کند پس در انتخاب آن نهایت دقت را داشته باشید چون زمانی که به یک کسب و کار بزرگ صادراتی تبدیل شدید، نام تجاری شما، معرف شما خواهد بود.

اما مرحله چهارمی که باید انجام دهید این است که سرمایه اولیه خود را برای ثبت شرکت فراهم کنید. منظور از سرمایه اولیه این است که باید ببینید چه نوع شرکتی می خواهید تاسیس کنید و ایالتی که شرکت تان قرار است در آن جا تاسیس شود مشخص کنید و بر اساس آن تخمین بزنید که چقدر به سرمایه اولیه نیاز دارید. به صورت میانگین برای این که شما بتوانید کار ثبت شرکت تان را انجام دهید، نیاز به سرمایه اولیه ای در حدو 100 تا 200 هزار دلار خواهید داشت که بسته به محل قرارگیری شرکت و نوع فعالیت این عدد می تواند تغییر کند. 

مدارک لازم برای ثبت شرکت در کانادا

برای این که بتوانید شرکت تان را در کانادا به ثبت برسانید، لازم است مدارک لازم را فراهم کنید. بسته به نوع فعالیت و نوع شرکتی که می خواهید تاسیس کنید، مدارک آن هم تفاوت خواهد بود اما در زیر لیست برخی از مدارک کلی که برای هر نوع ثبت شرکتی لازم است، آورده ایم.

تنظیم کردن اساسنامه و امضای آن و همچنین باید شرکت نامه، اظهارنامه و تقاضانامه را تهیه کنید و آن را تنظیم کنید.

تهیه و آماده کردن فرم های بیمه تمام افرادی که در شرکت کار می کنند.

مدارک هویتی تمام شرکا و سهامداران شرکت باید ارائه شود. (مدارک هویتی باید شامل پاسپورت، کارت ملی و ترجمه آن ها باشد.)

فرم های مربوط به مالیات شرکت باید تهیه شوند و بعد از آماده شدن تحویل اداره مالیات و دارایی کانادا شوند. همچنین در این فرم میزان سرمایه شرکت باید مشخص شود.

فرم مربوط به درخواست ثبت شرکت باید پر شود و ارائه شود و مدارک هویتی تحویل اتاق بازرگانی کانادا شود.

هزینه لازم برای ثبت شرکت در کانادا

هزینه های مربوط به ثبت شرکت در کانادا بسته به نوع ایالتی که انتخاب می کنید و نوع کسب و کاری که دارید، متفاوت است. یک هزینه واحد برای ثبت شرکت در کانادا وجود ندارد اما به طور کلی باید گفت که هزینه های ثبت شرکت در این کشور زیاد نیست. برای مثال سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کبک برای تان کمترین هزینه را در پی خواهد داشت و ایالت آلبرتا گران ترین ایالت برای ثبت شرکت است. ولی به طور کلی میتوان گفت هزینه ثبت شرکت در کانادا بین 330 دلار تا 500 دلار متغیر است. همچنین کمترین میزان سرمایه اولیه ای که برای ثبت شرکت در این کشور باید داشته باشید، 100 هزار دلار است.

قوانین مربوط به ثبت شرکت در کانادا

به طور کلی برای تجارت در هر کشوری و نه تنها در کانادا باید قوانین آن کشور را بدانید تا در صورتی که در آن کشور سرمایه گذاری کردید، مشکلی پیش نیاید.اولین قانونی که باید رعایت کنید این است که باید از فدرال مجوز کار بگیرید. خصوصا در ایالت هایی مانند کبک، محدودیت هایی در مورد سرمایه گذاران خارجی وجود دارد و قوانین خاصی در این زمینه تدوین شده است که باید آن ها را مطالعه کنید.ثبت شرکت در موضوعات ارتباطات جمعی و رادیویی، تنها با مالکیت و نظارت دولت امکان پذیر است و بهره برداری از برخی از منابع ملی کانادا، برای شرکت هایی که توسط سرمایه گذاران خارجی تاسیس شده اند، دارای محدودیت هایی است. مثلا منابع طبیعی مثل اورانیوم را تنها به اشخاصی داده می شود که حداقل 40 درصد سهام شرکت را داشته باشند.مجوز حمل و نقل زمینی، هوایی و دریایی و صید بازرگانی توسط دولت به اتباع خارجی در صورت شرایط خاص داده می شود ولی خرید و فروش زمین های کشاورزی برای غیر کانادایی ها ممنوع است.

بهره برداری از برخی از منابع ملی کانادا، برای شرکت هایی که توسط سرمایه گذاران خارجی تاسیس شده اند، دارای محدودیت هایی است. مثلا منابع طبیعی مثل اورانیوم را تنها به اشخاصی داده می شود که حداقل 40 درصد سهام شرکت را داشته باشند.

مزایای ثبت شرکت در کانادا

کانادا یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیاست که با توسعه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و تکنولوژیکی توانسته است به یکی از 10 کشور برتر دنیا تبدیل شود. راه اندازی کسب و کار در این کشور و همچنین زندگی کردن این کشور مزایایی دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. برترین مزایای سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت به شرح زیر است:

 • سرعت بالا در رسیدگی به پرونده ثبت شرکت نسبت به سایر کشورها
 • شرایط راحت برای اقامت در کانادا از طریق ثبت شرکت (از راه سودآور بودن شرکت و کارآفرینی)
 • فراهم شدن امکان دریافت پاسپورت کانادایی با سرمایه گذاری در این کشور از راه ثبت شرکت
 • فراهم شدن امکان تحصیل رایگان برای تمام فرزندان
 • امکان استفاده از بیمه خدمات درمانی رایگان تا آخر عمر
 • فرهنگ خوب مردم کشور کانادا و حتی حضور جمعیت زیادی از ایرانیان در این کشور و حتی استخدام ایرانیان در شرکتی که تاسیس کرده اید.

استفاده از برنامه ICT بهترین راهکار برای تجارت در کانادا

یکی از بهترین تصمیم هایی که می توانید در زمینه تاسیس شرکت در کانادا بگیرید، این است که کسب و کار خود را با ICT شروع کنید. اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید و دوست دارید یک شرکت تجاری در کانادا تاسیس کنید، برنامه ICT یک گزینه مناسب برای شماست. ICT به معنای Intra company transfer است که برنامه ای است که برای آوردن کارگران مفید و تاثیرگذار به کانادا به وجود آمده است. در واقع کارگرانی که باعث راه اندازی شعبه های کانادایی و شرکت های وابسته به یک شرکت خارجی می شوند. ICT به شما اجازه می دهد تا کارکنان کلیدی یک شرکت به صورت موقت به کانادا مهاجرت کنند و در دفتر جدیدی که توسط شرکت مادر کانادا تاسیس شده است، مشغول به کار شوند. این کار باعث می شود هم از تشکیلات اقتصادی ای که داشتند استفاده کنند و هم اقتصاد کانادا را تحت تاثیر قرار می دهند و دولت کانادا حمایت های خود را از این کسب و کار نشان دهد.

ICT به شما اجازه می دهد تا کارکنان کلیدی یک شرکت به صورت موقت به کانادا مهاجرت کنند و در دفتر جدیدی که توسط شرکت مادر کانادا تاسیس شده است، مشغول به کار شوند.

 

مزایای برنامه راه اندازی  ICT

ثبت شرکت به کمک راه اندازی برنامه ICT یک راه ساده برای همه کسب و کارهایی است که قصد دارند سریع تر رشد کنند و به بازار اقتصادی پویا دست یابند. این شرکت ها بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی به محبوبیت می رسند و به دلیل این که اقتصاد کانادا در حال پیشرفت است، گسترش پیدا می کنند. داشتن منابع طبیعی فراوان، استفاده از فناوری و تکنولوژی، بهداشت درست در منطقه، زیر ساخت های ارتباطاتی درست همه از مزایای کانادا هستند که باعث پیشرفت یک کسب و کار می شوند. ایجاد یک دفتر و ثبت شرکت در کانادا  ممکن است در آینده مزیت های مالی زیادی برای سرمایه گذار داشته باشد. این برنامه یک گزینه ایده آل است که برای افرادی که کسب و کاری در کشور محل اقامت شان دارند و قصد دارند به کانادا سفر کنند و شرکت تاسیس کنند، مناسب است. با افتتاح یک دفتر اداری کانادایی، صاحبان می توانند بدون این که کسب و کارشان در کشور محل اقامت را رها کنند و تمام آن چیزی که با سختی فراهم کرده اند را بیخیال شوند، به کانادا نقل مکان کنند و از مزایای شعبه دوم استفاده کنند. یکی از راه هایی که می تواند مسیر اخذ اقامت در کانادا از طریق ثبت شرکت را هموارتر کند، استفاده از برنامه ICT است. این برنامه می تواند هدف اخذ اقامت در کانادا از طریق ثبت شرکت را محقق کند و متقاضیان می توانند با تامین مجوز کار موقت، مثل یک شهروند کانادایی تجربه کسب کنند و از این طریق برای اقامت کانادا درخواست دهند.

متقاضیانی که در برنامه راه اندازی  ICT موفق عمل کنند، مجوز کار یک ساله دریافت خواهند کرد. این مجوز دارای شرط هایی است که در صورت رعایت شرط ها قوانین مربوط به آن، ممکن است تمدید شود. همچنین متقاضیان باید نشان دهند که شرکت آن ها توانایی تاسیس یک شرکت در کانادا را خواهند داشت و باید مستنداتی ارائه کنند که نشان دهد توانایی شرکت برای حمایت مالی از دفتر جدید در کانادا میسر است. آن ها همچنین باید طرح هایی را برای کارکنان و انجام امور تجاری در کانادا ارائه دهند و ثابت کنند که تمکن مالی قابل اطمینانی دارند یا حداقل می توانند این حمایت مالی را فراهم کنند. افرادی که از محل اقامت شان به کانادا منتقل شده اند هم باید به الزامات برنامه پاسخ دهند. به طور کلی، آن ها باید کارکنان فعلی و تمام وقت شرکت خارجی باشند.

موقعیت های کاری باید به یکی از دو دسته زیر تقسیم شود:

اجرایی و مدیریتی: شرکت باید نشان دهد که آنقدر بزرگ است که می تواند از فعالیت های اجرایی و مدیریتی حمایت خواهد کرد.

دانش تخصصی: دسته دوم دانش تخصصی است و به این معناست که شرکت باید نشان دهد دانش کارمندان برای این که فعالیت های تجاری شرکت را انجام دهند، ضروری است.

پس از این که توانستید مجوز کار یک ساله را دریافت کنید، افراد شرکت مادر می توانند به کانادا مهاجرت کنند و پس از آن برای ثبت شرکت در کانادا اقدام کنند. برای این که یک شرکت نشان دهد شرایط تمدید مجوز کار را دارد، باید نشان دهد که دفاتر خارجی و کانادایی همچنان رابطه خود را حفظ می کنند و هدف آن ها بزرگ تر شدن است. یعنی شما یک شرکت مادر داشتید و برای آن یک شرکت وابسته یا نمایندگی تاسیس کرده اید تا بتوانید سایر اهداف تان را در کانادا دنبال کنید.

نرم افزار ICT تنها به درد شرکت های بین المللی و بزرگ نمی خورد. حتی اگر شما کسب و کار کوچکی هم دارید، ممکن است شرایط تقاضا را داشته باشید و می توانید از ICT استفاده کنید. بیشتر این نرم افزار برای افرادی کاربرد دارد که دوست دارند برای کار به کانادا بیایند و شرکت خود را تاسیس کنند.

راه اخذ اقامت در کانادا از طریق ثبت شرکت

برای این که بتوانید اقامت در کانادا از طریق ثبت شرکت بگیرید، بهتر است با یک فرد متخصص یا یک مشاور صحبت کنید تا راهنمایی های لازم را بر اساس شرایطی که دارید، به شما ارائه دهد. با این کار می توانید فرآیند ثبت شرکت را سریع تر طی کنید و هزینه آن را کاهش دهید. با این که اخذ اقامت در کانادا از طریق ثبت شرکت به صورت مستقیم ممکن نیست اما می توانید برای اخذ اقامت اقدام کنید. فقط باید شرایط شما بررسی شود و مشاور می تواند بهترین پیشنهاد را به شما بدهد.