اقامت در کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری

اگر سرمایه ای دارید و قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را دارید، دولت کانادا برنامه هایی تدارک دیده است که از طریق آن ها می توانید به کانادا مهاجرت کنید و در نهایت موفق به اخذ اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری شوید. کانادا برنامه های مهاجرتی زیادی که دارد که تجاری، سرمایه گذاری و کارآفرینی هستند و شما می توانید بر اساس شرایطی که دارید، هر کدام از این ها را انتخاب کنید. اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری یکی از روش هایی است که دولت کانادا از آن استقبال می کند چون می داند به اقتصاد کشورش کمک خواهد کرد. برنامه هایی که دولت فدرال و استانی کانادا تدارک دیده اند، در جهت توسعه اقتصادی و بهبود بازار کار کشور کاناداست و از همه افرادی که دارای سرمایه کافی برای فعالیت اقتصادی در این کشور هستند، چه سرمایه گذار باشند، چه کارآفرین و چه افراد خود اشتغال، استقبال می شود تا مهارت های کسب و کار خود را در این کشور ارائه کنند.

اعتراض به ریجکت ویزای کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کانادا

با توجه به دارایی خالص، توانایی و تمایل شما برای سرمایه گذاری در کانادا، مهارت های مدیریتی و فراست شما در کسب و کار، سرمایه گذاری در کانادا می تواند مسیری برای اخذ اقامت دائم باشد. اگر به دنبال سرمایه گذاری در اقتصاد کانادا هستید، دولت کانادا و همچنین برخی استان های خاص، گزینه های جذابی ارائه کرده اند. در روش سرمایه گذاری الزامی به راه اندازی کسب و کار پس از اخذ اقامت ندارید.

برنامه های اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری

هم دولت فدرال کانادا و هم استان های این کشور برنامه های مهاجرتی ترتیب داده اند تا افردی که قصد مهاجرت به کانادا دارند، با سرمایه گذاری در این کشور، موفق شوند اقامت در کانادا را اخذ کنند. مهاجران از یکی از روش های زیر می توانند در استان های خاصی از کانادا کسب و کار خود را راه اندازی کنند و به سوددهی برسند.

مهاجرت از طریق خود اشتغالی در کانادا

دولت کانادا و دولت استانی کبک برنامه های مهاجرتی مخصوصی برای افرادی که قصد خود اشتغالی دارند، ترتیب دیده اند. افراد در صنایع مختلف، حوزه ورزش، کشاورزی و هنر می توانند مشغول به کار شوند.

مهاجرت از طریق کارآفرینی در کانادا

یکی از راه های مهاجرت به کانادا استفاده از ویزای کارآفرینی است که در آن مهاجران می توانند شرکتی که می خواهند گسترش دهند را در کانادا تاسیس کنند. این راه برای مهاجرانی تدارک دیده شده که قصد دارند یک شرکت در مقیاس جهانی تاسیس کنند و با ایجاد شغل در آن، به رقابت با سایر کشورها بپردازند. یکی از مواردی که در اخذ اقامت در کانادا از طریق کارآفرینی تاثیر دارد، این است که شما یک بیزنس پلن قوی ارائه کنید. بیزنس پلن در واقع طرحی است که شما برای کسب و کاری که می خواهید شروع کنید می نویسید و در آن همه چیز‌ از ‌جمله بودجه، هدف و بسیاری موارد دیگر نوشته شده است. در بیزنس پلن باید مطرح کنید که قصد دارید چه بیزنسی راه بیندازید یا چه مقدار سرمایه برای این کار لازم است. کانادا دارای یکی از اقتصادهایی با بیشترین پذیرش کسب و کار در جهان است. این کشور در زمینه ایده های کسب و کار بسیار فعال عمل کرده است و اگر به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان یک کارآفرین هستید، دولت کانادا و استان های آن را به عنوان یک گزینه مهم مدنظر داشته باشید. در روش مهاجرت کارافرینی کانادا، پس از ورود به کانادا ملزم به راه اندازی کسب و کار خواهید بود. به طور کلی تمامی ایالات کشور کانادا، روش سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی را دارند اما محبوب ترین آن ها در ایالت بریتیش کلمبیا است. این ایالت در سال 2019 از روش جدیدی استفاده کرده است که این طرح در حال حاضر به صورت آزمایشی در حال اجراست و به یکی از روش های محبوب برای سرمایه گذاران ایرانی تبدیل شده است که در آن باید سرمایه گذاری 200 هزار دلاری در کانادا داشته باشید. یعنی در استان بریتیش کلمبیا در کشور کلمبیا شروع به سرمایه گذاری کنید.

یکی از راه های مهاجرت به کانادا استفاده از ویزای کارآفرینی است که در آن مهاجران می توانند شرکتی که می خواهند گسترش دهند را در کانادا تاسیس کنند. این راه برای مهاجرانی تدارک دیده شده که قصد دارند یک شرکت در مقیاس جهانی تاسیس کنند و با ایجاد شغل در آن، به رقابت با سایر کشورها بپردازند.

سرمایه گذاری فدرال

یکی دیگر از روش هایی که در گذشته از آن استفاده می شد، سرمایه گذاری فدرال بود که در حال حاضر این روش بسته شده است و تا اطلاع ثانوی امکان اقدام برای مهاجرت به کانادا از این روش وجود نخواهد داشت.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک

یکی از راه های سرمایه گذاری در کانادا ، خرید ملک در این کشور است. یکی از چیزهایی که باعث شده تا خرید ملک به عنوان یکی از روش های سرمایه گذاری مورد توجه قرار گیرد، ثبات سیاسی در این کشور و سبک زندگی بی نظیر مردم در این کشور است. قوانین و مقرراتی که در خرید ملک در کانادا وجود دارد، کاملا متفاوت است بنابراین پیشنهاد می کنیم حتما با دانش قبلی به سراغ این روش سرمایه گذاری بروید. خرید ملک در بریتیش کلمبیا، نیوبرانزوییک، نیوفاندلند، نوا اسکوشیا، انتاریو و کبک بدون محدودیت برای افراد خارجی امکان پذیر است در حالی که بسیاری از استان های کانادا هستند که محدودیت های زیادی را برای افراد خارجی در نظر گرفته اند. همان طور که پیش تر هم گفتیم، خرید ملک در کانادا منجر به اخذ اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری نخواهد شد. بنابراین اگر قصد دارید روش سرمایه گذاری ای انتخاب کنید که از طریق آن به اقامت و تابعیت کانادا برسید، به سراغ روش های دیگر بروید. برای مثال بهتر است از طریق کارآفرینی و ایجاد یک کسب و کار جدید یا ایجاد اشتغال اقدام به مهاجرت به کانادا کنید. یکی دیگر از نکات مهمی که باید به آن توجه کنید، این است که اگر شما مقیم و ساکن کانادا نباشید و بخواهید ملک خود را بفروشید، باید ۲۵ درصد از سود فروش آن ملک را به عنوان مالیات به دولت کانادا بپردازید.بر همین اساس سرمایه گذاران خارجی که اقدام به خرید ملک در کانادا می کنند، باید ۶۵ درصد از ملکی که خریده اند را به عنوان تامین اعتبار داشته باشند و ۳۵ درصد باقی مانده باید به عنوان پیش پرداخت در دسترس باشد. اگر قصد خرید ملک در این کشور دارید، باید بدانید که مراحل خرید ملک و روند انتقال آن معمولا بین ۶۰ الی ۹۰ روز طول خواهد کشید.

یکی از راه های سرمایه گذاری در کانادا ، خرید ملک در این کشور است. یکی از چیزهایی که باعث شده تا خرید ملک به عنوان یکی از روش های سرمایه گذاری مورد توجه قرار گیرد، ثبات سیاسی در این کشور و سبک زندگی بی نظیر مردم در این کشور است.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کانادا که باعث ایجاد شغل در این کشور می شود، ثبت شرکت است. منظور از ثبت شرکت، شرکت هایی هستند که در کانادا ثبت می شوند، یا در قالب فدرال مشغول به کار می شوند یا در زمره فعالیت های استانی قرار می گیرند. برای این که بتوانید در کشور کانادا ثبت شرکت انجام دهید، باید مدارک لازم را داشته باشید. یکی از این مدارک این است که شما یک طرح تجاری موفقی داشته باشید. از نکاتی که هنگام ثبت شرکت باید به آن توجه کنید، سرمایه اولیه و روال استاندارد فعالیت های تجاری در این کشور است. برعکس خیلی از کشورها که شما برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت باید یک حداقل سرمایه داشته باشید، در کانادا حداقل سرمایه گذاری وجود ندارد. هزینه ای که باید بپردازید که از آن به عنوان هزینه های ثبت شرکت یاد می شود، ‌صرفا هزینه های مصرفی مثل هزینه های ثبت برند و نام تجاری و… است.

توجه کنید که اگر شما جزء اتباع خارجی هستید، نمی توانید از طریق ثبت شرکت به اقامت در کانادا دست پیدا کنید. به عبارت دیگر برای دریافت اقامت کشور کانادا این که بخواهید فقط یک شرکت ثبت کنید، تاثیری در اخذ اقامت شما ندارد و این جا دقیقا جایی است که ثبت شرکت با کارآفرینی تمیز داده می شود. شما اگر بخواهید می توانید با کارآفرینی به توسعه اقتصادی کشور کانادا کمک خواهید کرد ولی اگر در این کشور ثبت شرکت انجام دهید، شاید فقط کسب و کار خود را گسترش دهید و به اقتصاد این کشور کمک چندانی نکنید.

برعکس خیلی از کشورها که شما برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت باید یک حداقل سرمایه داشته باشید، در کانادا حداقل سرمایه گذاری وجود ندارد.

شرایط عمومی سرمایه گذاری در کانادا

کانادا یکی از کشورهایی است که در قاره آمریکا قرار دارد و به صورت فدرال است. این کشور برای بالا بردن اقتصاد و نقدینگی کشورش، تصمیم گرفته است از افرادی که قدرت سرمایه گذاری دارند، دعوت کند که از طریق سرمایه گذار ی در کانادا بتوانند اقامت این کشور را دریافت کنند. افرادی زیادی بدون این که شرایط سرمایه گذاری در کانادا را مورد بررسی قرار دهند و فرصت های لازم را بسنجند، تلاش می کنند تا در این کشور سرمایه گذاری کنند و قاعدتا به موفقیت نمی رسند. لازمه سرمایه گذاری در هر جایی این است که قبل از این که پول تان را در جایی خرج کنید، تمام جوانب مثبت و منفی را بسنجید تا بتوانید بهترین سرمایه گذاری را داشته باشید. شریک بزرگ کانادا در تجارت و اقتصاد، ایالت متحده آمریکا است که همین موضوع باعث شده کسب و کارهای زیادی در کانادا رشد کنند. همین موضوع باعث شده تا سرمایه گذاران زیادی در این کشور سرمایه گذاری کنند تا از آن طریق بتوانند به بازار جهانی دست پیدا کنند. دست یافتن به بازار جهانی برای کشوری مثل ایران که با تحریم ها دست و پنجه نرم می کند، مثل یک کشتی نجات می ماند. اگر شما موفق به سرمایه گذاری در کانادا شوید، به راحتی می توانید واردات و صادرات محصولات خود را داشته باشید و با ارتباط با بازار جهانی، کسب و کار خود را رشد دهید. متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا از راه های مختلفی می توانند در این کشور سرمایه گذاری کنند، خرید ملک، کارآفرینی، ثبت شرکت و پرداخت سرمایه ای به بازار کانادا از جمله راه های سرمایه گذاری در این کشور است که در نهایت باعث مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور می شود. شما باید بررسی کنید که کدام یک از روش های سرمایه گذاری با شرایطی که شما دارید و هدفی که از سرمایه گذاری در کانادا دارید، سازگار است تا از آن طریق بتوانید اقامت و تابعیت کشور کانادا را دریافت کنید.

سرمایه گذاری در کانادا و شرایط اخذ اقامت

یکی از مواردی که مهاجران را جذب می کند در کشور کانادا سرمایه گذاری کنند، اعطای اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری در این کشور است. علاقه مندان زیادی وجود دارند که تلاش می کنند با ایجاد یک کسب و کار جدید یا خرید ملک در کانادا بتوانند برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند. متقاضیان می توانند در استان های مختلف کانادا سرمایه گذاری کنند اما چیزی که خیلی از سرمایه گذاران به آن توجه نمی کنند، این است که فقط برخی از روش های سرمایه گذاری در کانادا منجر به اقامت در این کشور می شوند. پس اگر صرفا برای اخذ اقامت در کانادا در این کشور سرمایه گذاری می کنید، ادامه مقاله را بخوانید. اگر شما یک کسب و کار جدید در کانادا ایجاد کنید و یک گزارش ۱۸ ماهه از عملکرد کسب و کارتان به دولت کانادا ارائه کنید و ثابت کنید کسب و کاری که راه انداخته اید، سودآوری طرح اقتصادی دارد، می تواند باعث شود شما اقامت دائم کانادا را دریافت کنید و در عوض در صورتی که سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک در این کشور انجام شود، به این معنا نیست که شما می توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

اگر شما یک کسب و کار جدید در کانادا ایجاد کنید و یک گزارش ۱۸ ماهه از عملکرد کسب و کارتان به دولت کانادا ارائه کنید و ثابت کنید کسب و کاری که راه انداخته اید، سودآوری طرح اقتصادی دارد، می تواند باعث شود شما اقامت دائم کانادا را دریافت کنید

اخذ اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان ها

برای این که بتوانید اقامت دائم کانادا را کسب کنید می توانید در استان های این کشور با شرایطی که اعلام کرده اند، سرمایه گذاری کنید.

  • سرمایه گذاری دراستان کبک با پرداخت 350.000 دلار کانادا: این مبلغ را باید به یک بانک کانادایی به عنوان واسطه ای میان شما و دولت کانادا بپردازید. در این روش شما نیازی ندارید که حتما در کبک سکونت داشته باشید و نیاز نیست مدرک زبان داشته باشید. با این روش شخصی که سرمایه گذاری کرده است و اعضای خانواده اش که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می شوند، از زمانی که وارد خاک کشور کانادا می شوند، مقیم این کشور هستند و می توانند از بیمه رایگان و حق تحصیل و کار و… استفاده کنند. آن ها حق دارند در هر جایی از کانادا که دوست دارند زندگی کنند. در حال حاضر این روش، سریع ترین روش کسب اقامت خانوادگی در کانادا است و اولویت هم با کسانی است که سریع تر اقدام کرده اند. اگر 2 سال اول را در این کشور حضور داشته باشید، پس از 5 سال اول می توانید درخواست تابعیت کانادا را بدهید.
  • سرمایه گذاری در استان ساسکاچوان: برای این که در این استان سرمایه گذاری کنید، می توانید از دو روش استفاده کنید. اولین روش این است که برای بخش کشاورزی سرمایه ای در حدود 500 هزار دلار کانادا در ایران داشته باشید یعنی باید ملکی نشان دهید که 500 هزار دلار ارزش داشته باشد و البته شما هم باید دارای سوابق مرتبط با کشاورزی باشید. سپس با سپرده گذاری 75 هزار دلاری اقامت کانادا را بگیرید. روش دوم هم این است که برای بخش غیر کشاورزی باید 500 هزار دلار دارایی داشته باشید و یک کسب و کار 300 هزار دلاری برای 2 فرد کانادایی انجام دهید. لازم است در این روش آیلتس 5 داشته باشید. شخص متقاضی هم باید در استان ساسکاچوان زندگی و کار کند و حضور مستمر در بیزینسی که انجام می دهد، داشته باشد.
  • سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا (ونکوور یا در حومه ونکوور): یکی از کارهایی که یک روش سرمایه گذاری به حساب می آید و می تواند به شما اقامت در کانادا را اعطا کند، سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا است. شما می توانید مبلغ 400 هزار دلار کانادا را به عنوان خرید یک بیزینس در ونکوور یا حومه آن پرداخت کنید. البته باید ثابت کنید که در ایران دارایی ملکی یا پول نقدی که به نام شما یا همسرتان است، بیش از 600 هزار دلار کانادا است. مدرک زبان لازم در این روش آیلتس 5 است و باید متعهد شوید که برای یک کانادایی کار ایجاد می کنید. در این روش شما باید با ویزای کار وارد خاک کانادا شوید و بعد از موفقیت در کسب و کار، برای اقامت دائم کانادا درخواست دهید. متقاضی باید در استان بریتیش کلمبیا زندگی و کار کند و همچنین حضور مستمر در بیزینس داشته باشد.
  • سرمایه گذاری در استان پرینس ادوارد: شما می توانید مبلغ 250 هزار دلار کانادا که شامل هزینه های سرمایه گذاری و دولتی و … می شود را در این استان سرمایه گذاری کنید. در این روش باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 5 داشته باشید و حداقل مدرک دانشگاهی لیسانس داشته باشید. بیزینس پلن ارائه شده به اداره مهاجرتPrince Edward Island  باید با کاری که الان انجام می دهید مشابهت داشته باشد و با کار در حال حاضرتان مرتبط باشد.همچنین باید در استان پرینس اوارد زندگی و کار کنید و حضور مستمر برای کسب و کاری که انجام می دهید داشته باشید. ابتدا باید مصاحبه انجام بدهید و سپس می توانید اقامت دائم کانادا را کسب کنید.
  • سرمایه گذاری در استان نیوبرانزویک: شما می توانید مبلغ 100 هزار دلار کانادا در این استان سپرده گذاری کنید ولی باید ثابت کنید که در ایران دارایی شما به ارزش 600 هزار دلار کاناداست. 50 هزار دلار هم باید هزینه مرتبط پرداخت کنید. در این روش سرمایه گذاری در کانادا باید مدرک آیلتس با حداقل نمره 5 داشته باشید و این شرط اجباری است. متقاضی باید در استان نیوبرانزویک زندگی و کار کند و همچنین حضور مستمر برای کسب و کاری که انجام می دهد داشته باشد.
  • سرمایه گذاری در استان نوااسکوشیا: در این استان می توانید 150 هزار دلار سرمایه گذاری کنید ولی باید ثابت کنید که دارایی شما در ایران برابر با مبلغ 600 هزار دلار کاناداست. این دارایی خالص می تواند به صورت ملک یا پول نقد باشد. بعد از سپرده گذاری شما می توانید ویزای کار دریافت کنید و پس از آن برای اخذ اقامت دائم در کانادا اقدام کنید. داشتن مدرک آیلتس با حداقل نمره 5 اجباری است. متقاضی باید در استان نوااسکوشیا زندگی و کار کند و همچنین حضور مستمر برای کسب و کاری که انجام می دهد داشته باشد.
  • سرمایه گذاری در استان منیتوبا: برای اخذ اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری راه دیگری هم وجود دارد که شما می توانید در شهر وینیپگ مبلغ 250 هزار دلار یا در شهرهای دیگر این استان مبلغ 150 هزار دلار سرمایه گذاری کنید. البته باید ثابت کنید که دارایی خالص شما در ایران مبلغ 500 هزار دلار کاناداست. داشتن مدرک آیلتس با حداقل نمره 5 اجباری است. متقاضی باید در استان منیتوبا زندگی و کار کند و همچنین حضور مستمر برای کسب و کاری که انجام می دهد داشته باشد.

استانداردهای سرمایه گذاری در کانادا

فرصت سرمایه گذاری در کانادا در حال حاضر زیاد است و هر کسی که سرمایه خوبی دارد می تواند این کار را انجام دهد اما همیشه کسی برنده خواهد بود که شرایط سرمایه گذاری در کانادا را بسنجد و استانداردهای سرمایه گذاری در کانادا را در نظر بگیرد. اگر شما با شناخت شرایطی که در حال حاضر کانادا دارد بتوانید در این کشور سرمایه گذاری کنید، ریسک کمتری کرده اید و امنیت سرمایه گذاری بالایی خواهید داشت. منظور از ریسک در سرمایه گذاری این است که پس از سرمایه گذاری شرایطی پیش نیاید که مصادره اموال شما صورت گیرد یا به دلیل بالا بودن فساد مالی در یک کشور، تمام سرمایه تان یک شبه به باد رود.

نرخ مصادره اموال در کانادا

یکی از پر اهمیت ترین قسمت هایی که در یک سرمایه گذاری وجود دارد و از استانداردهای سرمایه گذاری به شمار می رود، نرخ مصادره اموال است. برای این که میزان و ریسک مصادره اموال را نشان دهند، از یک بازه عددی ۱ الی ۷ استفاده می کنند که هر چه این نمودار به عدد یک نزدیک تر باشد، امکان و خطر مصادره اموال در آن کشور کمتر خواهد بود و افراد می توانند با امنیت بیشتری در آن کشور سرمایه گذاری کنند. برای کشور کانادا ریسک مصادره اموال بر اساس آماری که بانک جهانی منتشر کرده است، برابر یک است که به معنی کمترین ریسک از دست رفتن سرمایه و مصادره اموال توسط دولت و بیشترین میزان امنیت در سرمایه گذاری است. کشور کانادا از نظام قضایی سالمی برخوردار است و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از سرمایه گذاران خارجی علاقه مند شوند در این کشور سرمایه گذاری کنند چون نرخ مصادره اموال در این کشور بسیار پایین است.

اگر شما با شناخت شرایطی که در حال حاضر کانادا دارد بتوانید در این کشور سرمایه گذاری کنید، ریسک کمتری کرده اید و امنیت سرمایه گذاری بالایی خواهید داشت. منظور از ریسک در سرمایه گذاری این است که پس از سرمایه گذاری شرایطی پیش نیاید که مصادره اموال شما صورت گیرد یا به دلیل بالا بودن فساد مالی در یک کشور، تمام سرمایه تان یک شبه به باد رود.

فساد در کانادا

یکی دیگر از استانداردهای سرمایه گذاری که باعث می شود یک سرمایه گذار متوجه شود در یک کشور می تواند سرمایه گذاری کند یا خیر، فساد است. منظور از فساد، فساد مالی و اداری است و کنترل این فساد باعث می شود یک کشور امن و کم ریسک برای سرمایه گذاری داشته باشید. تمام افراد می توانند قبل از اقدام به سرمایه گذاری اطلاعات کاملی را در این زمینه به دست آورند و با دانش قبلی اقدام به سرمایه گذاری در کانادا کنند. باید گفت که کشور کانادا در لیست بهترین کشورهای دنیا از نظر کنترل فساد اداری قرار دارد و همین موضوع امنیت سرمایه گذاری در این کشور را بالا می برد.

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار در کانادا

شاخصه های زیادی روی سرمایه گذاری در کانادا تاثر دارند که مهم ترین و تاثیرگذار ترین آن ها، نرخ بیکاری، تورم، مالیات بر درآمد، مالیات بر ارزش افزوده، رشد اقتصادی و میزان سرمایه گذاری خارجی است.

به دلیل ایجاد کسب و کارهای جدید در کانادا، نرخ بیکاری در این کشور به شدت کاهش یافته است و در سال 2019 به عدد 5 درصد رسیده است. یعنی از هر 100 نفری که در کانادا واجد شرایط برای کار کردن هستند، 95 نفر آن ها شاغل هستند. ذشد اقتصادی در این کشور در سال 2019 کاهش کمی داشته است که به یک درصد رسیده است. کاهش تورم در این کشور به شدت قابل محسوس بوده و در سال 2019 به 2 درصد رسیده است. با سیاست های جدیدی که دولت کانادا و استان های آن تدارک دیده اند، میزان سرمایه گذاران خارجی افزایش یافته است و مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده با کاهش یک درصدی در سال 2019 همراه بودند.

کشور کانادا در لیست بهترین کشورهای دنیا از نظر کنترل فساد اداری قرار دارد و همین موضوع امنیت سرمایه گذاری در این کشور را بالا می برد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری باید تمام مدارکی که لازم است را جمع آوری کنید و آن ها را برای دولت کانادا ارسال کنید. برای دولت کانادا خیلی اهمیت دارد که تمام مدارکی که می خواهد را آماده کرده باشید. در غیر این صورت پرونده شما بررسی نمی شود و تمام آن ها برگشت داده خواهد شد. سپس از اداره مهاجرت کانادا برای فردی که می خواهد در کانادا سرمایه گذاری انجام دهد، نامه ای ارسال می شود که بررسی پرونده شروع شده است و از متقاضی درخواست می شود تا سایر مدارک را برای اداره مهاجرت ارسال کند. اگر پرونده متقاضی با تایید مواجه شود، از او درخواست می شود که مبلغ ۲۲۰٫۰۰۰ دلار کانادا به حساب یکی از موسساتی که از طرف دولت کانادا اعلام شده است، پرداخت کند و اقدامات نهایی را انجام دهد. اقدامات نهایی شامل تهیه گواهی عدم سوء پیشینه و انجام معاینات پزشکی برای اخذ ویزای اقامت دائم در کشور کانادا است.

اگر شما به دلیل داشتن سن بالای 35 سال یا رفتن به سربازی یا نداشتن نمره آیلتس مناسب و نداشتن پیشنهاد کاری نتوانستید موفق به مهاجرت به کانادا شوید، می توانید از طریق سرمایه گذاری در کانادا و کارآفرینی در این کشور ویزای اقامت دائم کانادا و پاسپورت کانادایی را دریافت کنید.

نکات مهم در سرمایه گذاری در کانادا

در حال حاضر یکی از کم ریسک ترین و آسان ترین راه های سرمایه گذاری، سرمایه گذاری در کشور کانادا و به دنبال آن اخذ اقامت در کانادا است. اما چیزی که در این راه اهمیت دارد این است که شخص با داشتن کافی و آگاهی از شرایط در این راه قدم بردارد تا کمترین هزینه و ریسک را داشته باشد تا از طریق سرمایه گذاری در کانادا بهترین نتیجه را به دست آورد. اخذ اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری شوخی بردار نیست و واقعا اگر هدف تان این است که اقامت کانادا را اخذ کنید، بهتر است حتما با یک مشاوره یا فرد متخصص صحبت کنید. چند نکته وجود دارد که برای سرمایه گذاری در کانادا حتما باید مورد توجه قرار دهید.

در برخی از روش های سرمایه گذاری در کانادا لازم است که شخص سرمایه گذار و افراد خانواده اش مدرک آیلتس زبان داشته باشند. گرچه نمره ای که برای آیلتس در این روش نیاز دارید، عدد پایینی است اما شما برای ارتباط با مردم کانادا باید زبان انگلیسی بلد باشید و بتوانید خوب مکالمه کنید.

از موارد مهم و نقطه مثبت سرمایه گذاری در کشور کانادا این است که لازم نیست شخص سرمایه گذار شغل خاصی را در استان کبک یا دیگر ایالت های این کشور، راه اندازی کند.

اگر شما به دلیل داشتن سن بالای 35 سال یا رفتن به سربازی یا نداشتن نمره آیلتس مناسب و نداشتن پیشنهاد کاری نتوانستید موفق به مهاجرت به کانادا شوید، می توانید از طریق سرمایه گذاری در کانادا و کارآفرینی در این کشور ویزای اقامت دائم کانادا و پاسپورت کانادایی را دریافت کنید.

یکی از مزایای اصلی سرمایه گذاری در کانادا داشتن نیروی کار متخصص، محیط کاری منظم،  دسترسی مستقیم به بازارهای این کشور و بازارهای جهانی است. کانادا یکی از پویاترین اقتصادهای جهان را داراست که بازار آن بیش از ۳۰ میلیون مصرف کننده دارد و شبکه حمل و نقل آن بسیار پیشرفته است.

برای شروع سرمایه گذاری در کانادا می توانید اطلاعات بازار استراتژیک را در بخش های خاص به دست آورید و حتی بازار کانادا و آمریکای شمالی را مورد بررسی قرار دهید و سپس اقدام به سرمایه گذاری کنید.

کانادا دارای مقادیر زیادی از منابع طبیعی دنیا شامل آب شیرین، گیاهان، حیوانات و جانوران متنوع است که توجه به این ها می تواند نوع کسب و کار شما را مشخص کند.

یکی از استانداردترین سیستم های دنیا، سیستم های بازرسی قانونی و بازرسی مواد غذایی در کاناداست و همین موضوع باعث می شود محصولات ایمن، مغذی و با بالاترین کیفیت در این کشور عرضه شود.