اقامت در انگلیس از طریق تخصص

کشور انگلستان یکی از مهم ترین کشورهای جهان در زمینه اقتصاد و سیاست است و در چند سال اخیر توانسته است در زمینه فناوری و خدمات پزشکی یکی از مطرح ترین کشورهای دنیا باشد. شهر لندن که پایتخت این کشور است، به دلیل داشتن مشاغل و تجار زیاد، به یکی از قطب های مهاجرت به انگلیس از طریق تخصص تبدیل شده است. یکی از روش های مهاجرت به انگلیس که میتوان گفت یکی از پرطرفدارترین روش هاست، مهاجرت کاری به انگلیس است. افرادی زیادی در تلاش هستند تا با پیدا کردن کار در انگلستان ، بتوانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند. برای این که ببینیم برای مهاجرت و اخذ اقامت در انگلیس به چه شرایط و مدارکی نیاز دارید؟ چه کارهایی لازم است تا بتوانید ویزای کاری انگلیس را دریافت کنید؟ راه های اقامت در انگلیس از طریق تخصص به چه صورت است؟ حتما این مقاله را بخوانید.

مهاجرت کاری به انگلیس

مهاجرت کاری به انگلیس به چند دسته تقسیم می شود. دسته اول به این صورت است که به فرد یک ویزا تعلق می گیرد و شخص مدت زمان مشخصی را زمان دارد تا در انگلیس کار پیدا کند و اگر این اتفاق نیفتد، باید خاک این کشور را ترک کند که به این نوع از مهاجرت، جستجوی کار می گویند. روش دوم این است که متقاضی از طریق پیشنهاد کاری به انگلیس مهاجرت می کند. یعنی شخص از طرف یک کارفرما که در انگلیس زندگی می کند و نیروی متخصصی مشابه با مهارت های فرد متقاضی می خواهد که از این طریق می تواند درخواست ویزای پیشنهاد کاری یا Job Offer بدهد و از همان روز اولی که وارد خاک انگلیس می شود، دارای کار است و حقوق دریافت می کند. همین موضوع هم باعث شده این روش یکی از بهترین روش های مهاجرت به انگلیس باشد. روش آخری مهاجرت از طریق کار هم این است که متقاضی بعد از ارزیابی یا امتیازبندی های مربوطه، می تواند اقامت دائم انگلیس را دریافت کند و بعد از آن نیازی حتی به  استخدام در این کشور هم نیست ولی برای این که اقامتش باطل نشود، باید در این کشور بماند. روش اول و سوم در حال حاضر برای ایرانیان در انگلیس متوقف شده است و تنها از طریق داشتن پیشنهاد کاری می توانید به این کشور مهاجرت کنید. در صورتی که شما به دنبال یک کار حرفه‌ای و تخصصی در انگلیس با حقوق خوب هستید، باید در سطح خوبی از زبان انگلیسی باشید چون برای مهاجرت به انگلیس از طریق تخصص تسلط داشتن به زبان انگلیسی، یک مزیت بزرگ به حساب می آید و احتمال پذیرش شما را بالا می برد. یکی از عوامل خوبی که در هر محیط کاری می تواند به شما کمک کند، داشتن رابطه خوب با کارمندان است و زمانی شما می توانید این رابطه خوب را داشته باشید، که بتوانید در کار تیمی با همکاران تان تبادل نظر داشته باشید و به راحتی با آن ها صحبت کنید. به همین دلیل مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص و پیدا کردن شغل مورد نظر با توجه به تخصص و تجربه کاری به شما امکان پیشرفت می دهد تا در سیستمی رشد پیدا کنید که زبان آن ها را بلدید و به راحتی می توانید در مورد مسائل اظهار نظر کنید. همین موضوع باعث می شود اگر شما به عنوان یک کارمند در یک شرکت در انگلیس استخدام شدید، بعد از مدتی کار کردن با حرفه و تجربه ای که دارید، به مدیریت یک بخش و بالاتر از آن برسید.

در صورتی که شما به دنبال یک کار حرفه‌ای و تخصصی در انگلیس با حقوق خوب هستید، باید در سطح خوبی از زبان انگلیسی باشید چون برای مهاجرت به انگلیس از طریق تخصص تسلط داشتن به زبان انگلیسی، یک مزیت بزرگ به حساب می آید و احتمال پذیرش شما را بالا می برد.

در حال حاضر دولت انگلیس به دلیل این که بتواند نیروهای متخصص و با تجربه که تجارب خوبی هم دارند، در کشورش استخدام کند، کمی سخت گیرانه برای صدور ویزای کاری عمل می کند. این موضوع را می توانیم این طور توضیح دهیم که اگر کارفرمایی قصد داشته باشد برای شرکت یا سازمانی که دارد، درخواست نیروی کار بدهد، باید ابتدا از افرادی که در خود کشور انگلستان هستند، برای استخدام استفاده کند. اگر به حد نصاب رسید، باید از افرادی استفاده کند که در کشور انگلیس به تازگی فارغ التحصیل شده اند. غالبا نیروی کاری که یک کارفرما درخواست می دهد، از همین دو قشر جذب می شود و کار به استخدام نیروی خارجی نمی کشد اما در صورتی که نیروی کاری که کارفرما احتیاج دارد، در بین این افراد نبود، باید از افرادی که در حوزه اتحادیه اروپا هستند، نیروی کار لازم را جذب کند و در صورتی که باز هم نیروی کار مورد نظر کارفرما جذب نشود، می تواند از افراد خارجی برای استخدام استفاده کند. بر اساس چیزهایی که گفته شد، با این که شرایط برای پذیرش افراد متخصص و با تجربه ایران دشوار است، اما غیر ممکن نیست. برخی افراد هم هستند که از راه های دیگر برای مهاجرت به انگلستان استفاده می کنند و سپس از قوانین تبدیل ویزا استفاده می کنند و در آن جا مشغول به کار می شوند.

چرا انگلیس؟

چرا انگلستان از ویزای کار افراد متخصص استقبال می کند؟ چون برای کشورش سرمایه جمع می کند. هر کشوری دوست دارد نیروی متخصص را در زمینه ای که نیاز دارد، جذب کند تا قدمی در راه پیشرفت کشورش بردارد. انگلستان هم یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین کشورها در زمینه اقتصاد و سیاست است و در زمینه های تکنولوژی و پزشکی، پیشرو است. یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود افراد زیادی برای مهاجرت از ایران، کشور انگلیس را انتخاب کنند، این است که زبان این کشور انگلیسی است و در واقع یک زبان بین المللی است که بیشتر افراد از کودکی سعی کرده اند این زبان را یاد بگیرند. همچنین مهاجرت به انگلیس از طریق تخصص باعث می شود بعد از گذشت مدت زمانی و با داشتن شرایط و رعایت کردن قوانین لازم، بتوانید اقامت انگلیس را اخذ کنید. به طوری که بر اساس گزارشاتی که منتشر شده است، در میان تمام پرونده های مهاجرتی و ویزاها، مهاجرت به انگلستان از طریق کار یکی از محبوب ترین روش هاست و افراد زیادی دوست دارند در این کشور مشغول به کار شوند.

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود افراد زیادی برای مهاجرت از ایران، کشور انگلیس را انتخاب کنند، این است که زبان این کشور انگلیسی است و در واقع یک زبان بین المللی است که بیشتر افراد از کودکی سعی کرده اند این زبان را یاد بگیرند.

لیست مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت به انگلستان

بیشتر کشورها هر ساله به دلیل کمبود نیروی کاری که دارند، لیستی توسط اداره مهاجرت و اداره کار تنظیم می شود که بر اساس آن، حرف و شغلی که در کشور نیاز دارند را اعلام می کنند و هر کسی که تخصص مربوطه را داشته باشد، می تواند درخواست خود را بدهد و پس پذیرفته شدن برای اخذ ویزا اقدام کند. در انگلستان هم شرایط به همین شکل است. هر ساله لیستی از مشاغل مختلف در استان های مختلف انگلستان منتشر می شود و افراد واجد شرایط می توانند برای گرفتن ویزا اقدام کنند. مشاغل زیادی وجود دارند که از طریق آن ها می توانید به انگلستان مهاجرت کنید یا اگر در این کشور هستید، می توانید اقامت در انگلیس را به کمک آن ها دریافت کنید. در ادامه لیست برخی از مشاغل را آورده ایم که جزء پرطرفدار ترین شغل ها در این کشور هستند.

یکی از پرطرفدار ترین مشاغل مدیران تولید و مدیران معدن و انرژی هستند که اگر تخصص و مهارت خاصی در این زمینه دارید، انگلیس یکی از بهترین کشورها برای این رده شغلی است. در بخش تخلیه و مدیریت زباله های هسته‌ای در سمت های مدیرعامل، مدیر برنامه و مدیر سایت می توانید مشغول به کار شوید. در بخش مهندسی ساخت و ساز به عنوان مهندس زمین شناس، هیدروژیولوژیست و مهندس ژئوفیزیک می توانید کار کنید. در بخش نفت و گاز می توانید در رده های شغلی مهندس ژئوفیزیک، متخصص علوم زمین، زمین شناس، زمین شناس ارشد و کارشناس معدن به فعالیت بپردازید. علاوه بر این ها شغل هایی مانند مهندس عمران، مهندس مکانیک، مهندس برق در صنعت نفت و گاز، مهندس برق در صنعت راه آهن، مهندسی طراحی و توسعه، مهندسی تولید و فرایند، مدیران متخصص فناوری و اطلاعات، طراحان سیستم IT ، تحلیل گر کسب و کار، برنامه نویسان و متخصصان توسعه نرم افزار، مهندسان محیط زیست، پزشکان، پرستاران، معلمان در مقطع آموزش متوسطه، اقتصاددانان، آمارگیران، مددکاران اجتماعی، مهندسان کنترل کیفیت و برنامه‌ریزی، تکنسین های مهندسی، امدادگران، نقاش ها، رقصنده ها، موسیقی دان ها، طراحان گرافیک، جوشکار لوله ها، تعمیر و نگه داری هواپیما و سرآشپزها هم از رده های شغلی پر طرفدار در این کشور هستند که افرادی که تخصص و مهارت کافی در این زمینه دارند، می توانند با مهاجرت به انگلستان از درآمد خوبی بهره مند شوند.

بیشتر کشورها هر ساله به دلیل کمبود نیروی کاری که دارند، لیستی توسط اداره مهاجرت و اداره کار تنظیم می شود که بر اساس آن، حرف و شغلی که در کشور نیاز دارند را اعلام می کنند و هر کسی که تخصص مربوطه را داشته باشد، می تواند درخواست خود را بدهد و پس پذیرفته شدن برای اخذ ویزا اقدام کند. در انگلستان هم شرایط به همین شکل است.

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص

برای این که بتوانید موفق به مهاجرت به انگلیس شوید و در نهایت بتوانید اقامت در انگلیس از طریق تخصص را کسب کنید، باید پیشنهاد کاری از طرف یک شرکت که در کشور انگلیس است و مجوز حمایت مالی از این کشور دارد را اخذ کنید. برای این که بتوانید امتیاز کافی در این گواهی را کسب کنید، باید حمایت مالی لازم را داشته باشید. حداقل حقوقی که از شرکت مورد نظر دریافت می کنید، باید نشان دهد که برای هزینه های زندگی در انگلستان کافی است که این مبلغ ۹۴۵ پوند است و باید ۹۰ روز در حساب بانکی باشد.

یکی دیگر از مدارکی که باید ارائه کنید، نامه عدم سوء پیشینه است که شما به نامه عدم سوء پیشینه برای ۱۲ ماه، و اگر با افراد آسیب پذیر کار کرده باشید، باید این نامه را برای ۱۰ سال اخیر تهیه و ارائه کنید.

حداقل حقوق شما باید در حدود ۳۰۰۰۰ پوند باشد و افراد خانواده تان هم می توانند همراه شما به کشور انگلیس بیایند. اگر فرزند زیر 18 سال دارید، می تواند با شما به انگلیس بیاید تا تحت پوشش شما قرار گیرد و در صورتی که فرزند بالای 18 سال دارید، تنها در صورتی که در انگلیس زندگی می کند، می تواند با شما زندگی کند.

اگر افراد خانواده با شما به خاک انگلیس وارد می شوند، علاوه بر مبلغی که باید در بانک نگه می داشتید (مبلغ 945 پوند برای 90 روز) باید برای هر کدام از اعضای خانواده تان هم مبلغ 630 پوند در حساب تان داشته باشید.

اعضای خانواده شما باید به صورت آنلاین در خواست دهند و اثر انگشت و عکس آن ها در مرکز درخواست ویزا گرفته می شود تا به عنوان بخشی از درخواست خود دریافت کنند. بعد از این که به کشور انگلیس وارد شدید باید تا ۳۰ روز بعد کارهای مربوط به بیومتریک را انجام دهید تا بتوانید اجازه اقامت در انگلیس را دریافت کنید.

افرادی که از طریق تخصص به انگلیس مهاجرت می کنند، حداقل ساعت کاری ای که می توانند داشته باشند، به ازای هر هفته 30 ساعت است.

برای گرفتن ویزای کاری انگلیس باید مدرک تحصیلی شما از دانشگاه معتبر باشد و همچنین مدرک زبان داشته باشید که نشان دهد سطح انگلیسی شما در سطح خوبی است.

علاوه بر این ها باید پاسپورت معتبر داشته باشید و همراه یک عکس رنگی در اندازه پاسپورت آن را ارائه کنید.

اگر به برخی کشورها سفر کرده باشید، باید تست بیماری سل بدهید.

افرادی که از طریق تخصص به انگلیس مهاجرت می کنند، حداقل ساعت کاری ای که می توانند داشته باشند، به ازای هر هفته 30 ساعت است.

موسسات کاریابی در انگلستان از طریق تخصص

یکی از بهترین کارهایی که می تواند به شما کمک کند تا اقامت در انگلیس از طریق تخصص را در دریافت کنید، این است که سری به موسسات کاریابی در این کشور بزنید و در آن جا ببینید که چه کارفرماهایی به تخصصی که شما دارید نیاز دارند و از این طریق برای شان رزومه ارسال کنید تا در صورتی که شرایط لازم را داشتید، برای تان نامه پیشنهاد کاری ارسال کنند. موسسات کاریابی در انگلستان در زمینه های متفاوتی فعالیت می کنند که در ادامه ۱۰ مورد از برترین موسسات کاریابی در شاخه مهندسی را آورده ایم.

 • Rise Technical Recruitment
 • JAM Recruitment Ltd
 • CBSbutler
 • G2V Recruitment Group Limited
 • Jonathan Lee Recruitment Ltd
 • Euro-Projects Recruitment Ltd
 • Jenrick Engineering
 • Morgan Ryder Associates
 • BPS World
 • Conrad Consulting Ltd

برخی دیگر از موسسات کاریابی هم هستند که صرفا در شهر لندن فعالیت می کنند و موسسات معروفی هستند. در ادامه برخی از مهم ترین موسسات کاریابی لندن را معرفی کرده ایم.

 • Propel
 • Huntress Group
 • Silicon Milk Roundabout
 • Satigo
 • Deerfoot IT Resources
 • Richard Wheeler Associates
 • Opilio
 • CDI Anderselite
 • ReThink Recruitment
 • Myriad Recruitment
 • CBS Butler
 • Brite Recruitment
 • IT Recruit UK

برنامه استخدام در انگلستان

همیشه در هر کشوری تقاضاهایی هم برای شرکت ها و هم برای کارفرماها وجود دارد که برای تامین نیروی کاری که دارند، از افرادی خارج از کشورشان نیروی متخصص استخدام کنند. کشور انگلیس هم از این قاعده مستثنی نیست و در حال حاضر مهاجرت به انگلیس از طریق تخصص یکی از امور فعال و پر طرفدار در زمینه مهاجرت است. البته این که شما به عنوان یک نیرویی که خارج از انگلیس می خواهد به دلیل داشتن تخصص به این کشور برود، نیاز به جلب اعتماد کارفرما دارید که می توانید با ارائه مدارک تخصصی ای که دارید، فعالیت هایی که انجام داده اید و رزومه ای که دارید، این حس اعتماد را در او ایجاد کنید.

روش استخدام در انگلیس

بعد از این که مدارک و سوابق شما مورد بررسی قرار گرفت و مهارت و توانایی های تان مورد تطبیق قرار گرفت، با شما یک مذاکره اولیه ترتیب می دهند. اگر شما بتوانید به انگلیس سفر کنید، گزینه بهتری است اما معمولا برای این افراد مصاحبه به صورت تماس تصویری ترتیب داده می شود و در صورت پذیرش اولیه کارفرما پیش شرط های اولیه شرکت مربوطه اعلام خواهد شد. معمولا شرکت ها تقاضای گذارندن و اخذ مدرک بین المللی معتبر در حوزه مورد تخصصتان را دارند و ترجیح شان هم این است که مدارک از خود کشور انگلستان صادر شده باشد ولی اگر دوره ها را قبلا گذرانده اید و مدرک شما بین المللی است، حتما آن ها را ارائه کنید. در غیر این صورت می توانید برای گذراندن دوره به انگلیس بروید و پس از گذراندن دوره ها که معمولا بین 1 الی 6 ماه طول خواهد کشید، کارفرما با شما قرارداد تمام وقت می بندد و شما به استخدام شرکت درخواهید آمد.

معمولا شرکت ها تقاضای گذارندن و اخذ مدرک بین المللی معتبر در حوزه مورد تخصصتان را دارند و ترجیح شان هم این است که مدارک از خود کشور انگلستان صادر شده باشد ولی اگر دوره ها را قبلا گذرانده اید و مدرک شما بین المللی است، حتما آن ها را ارائه کنید.

حقوق و مزایا در انگلیس از طریق مهاجرت با تخصص

حقوق و دستمزد در این کشور بر اساس قانون کار داده می شود و شما بعد از این که پروسه قانونی استخدام در انگلستان را گذراندید، به راحتی می توانید با حقوقی که می گیرید، یک زندگی مرفه برای خود و خانواده تان ایجاد کنید. حقوق در انگلستان به طور متوسط و در هر سال 30000 پوند است و این مبلغ به عنوان حقوق سال اول می باشد. در صورتی که مهارت شما تخصصی باشد، می توانید مطمئن باشید که کارفرمایان در این زمینه رقابتی عمل می کنند و مزایایی که به شما داده می شود، سالانه تا سقف 50 هزار پوند هم خواهد رسید. اگر شما مهارت و تخصص بالایی داشته باشید، کارفرما برای شما ارزش قائل می شود و دوست ندارد نیروی کارش را از دست بدهد به همین دلیل مبلغی به او پیشنهاد می دهد که در آن کشور بماند.

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
خطا ! لطفا دوباره تلاش نمایید.

پیش نیازهای دریافت ویزا برای مهاجرت به انگلیس از طریق تخصص

شما باید حداقل پیش نیازی در این زمینه داشته باشید و داشتن نمره آیلتس حداقل 7.5 جنرال یکی از لازمه های آن است. هر چقدر نمره آیلتس شما بالاتر باشد شما امتیاز بالاتری خواهید داشت و شانس تان بیشتر خواهد بود. حداکثر سن متقاضی برای مهاجرت کاری به انگلیس باید 40 سال باشد. حداقل مدرک کارشناسی (لیسانس) داشته باشد و برگه اثبات تمکن مالی باید دارای 20000 پوند باشد.

شما باید حداقل پیش نیازی در این زمینه داشته باشید و داشتن نمره آیلتس حداقل 7.5 جنرال یکی از لازمه های آن است. هر چقدر نمره آیلتس شما بالاتر باشد شما امتیاز بالاتری خواهید داشت و شانس تان بیشتر خواهد بود.

 

روش های اخذ اقامت در انگلیس از طریق تخصص

در بالا به صورت کلی به معرفی روش های مهاجرت به انگلیس از طریق تخصص اشاره کردیم و در این قسمت از مقاله به صورت مفصل در مورد آن ها بحث خواهیم کرد. مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای کار معمولا به سه روش امکان پذیر است که شامل اسکیلد ورکر، جست و جوی کار، جاب آفر یا پیشنهاد شغلی می شود. در ادامه در مورد این روش ها بیشتر توضیح می دهیم که بر اساس شرایطی که دارید، بتوانید راه مهاجرت به انگلیس را برای خودتان باز کنید.

اسکیلد ورکر (Skilled Worker): یکی از روش هایی که با آن میتوان به انگلیس مهاجرت کرد، از طریق اسکیلد ورکر است. یعنی پرونده شما را بر اساس برخی پارامترهایی که دارید و از طریق سیستم امتیاز بندی، مورد بررسی قرار می دهند و اگر امتیازات خوبی کسب کرده باشید، می توانید ویزای دائم انگلیس را دریافت کنید. این نوع اقامت مخصوص ایرانی ها نیست و فقط برای افرادی است که در کشورهایی مثل استرالیا، نیوزیلند و کانادا زندگی می کنند. در این روش پارامترهایی را مورد بررسی قرار می دهند که شامل: سن، میزان تحصیلات، سابقه کاری، وضعیت تاهل یا تجرد، سطح آشنایی با زبان، تحصیلات همسر شخص درخواست دهنده و… است. بعد از این که تمام این موارد بررسی شد، یک امتیاز به شخص درخواست دهنده اختصاص می دهند که از طریق آن می تواند به این کشور مهاجرت کند.

جست و جوی کار (Job Seeker): در سال های اخیر منفی شدن رشد جمعیت است که یعنی تعداد افرادی که هر ساله در این کشور از دنیا می روند، از تعداد افرادی که در این کشور به دنیا می آیند، بیشتر است و همین موضوع باعث شده تا کشور انگلیس از نیروی کار متخصص استقبال کند چون با رشد منفی جمعیت، نیروی کار کمی در آن ها وجود خواهد داشت. گرچه در گذشته این روش یک روش محبوب برای مهاجرت به انگلیس محبوب می شد ولی در حال حاضر این روش برای افرادی که تابعیت ایرانی دارند، استفاده نمی شود. ولی اگر شما یک ایرانی با تابعیت کشور دیگری هستید، می توانید این روش را هم به عنوان یک گزینه مهاجرت مدنظر قرار دهید. تفاوت این ویزا با ویزای قبلی این است که از نظر زمانی محدودیت دارد. این ویزا برای بار اولی که صادر می شود، به صورت 6 ماهه تا یک ساله است و بعد از آن (مگر در شرایط خاص) تمدید نمی شود. البته برخی از کشورها مثل دانمارک و نروژ و هلند و استرالیا این نوع ویزای کاری را دارند و کشورهایی مثل آلمان و اتریش در صددند که این نوع ویزا را داشته باشند.

گرچه در گذشته روش جست و جوی کار یا جاب سیکر یک روش محبوب برای مهاجرت به انگلیس محبوب می شد ولی در حال حاضر این روش برای افرادی که تابعیت ایرانی دارند، استفاده نمی شود. ولی اگر شما یک ایرانی با تابعیت کشور دیگری هستید، می توانید این روش را هم به عنوان یک گزینه مهاجرت مدنظر قرار دهید.

پیشنهاد شغلی (Job Offer): بهترین گزینه برای ایرانی ها و برای اخذ اقامت در انگلیس از طریق تخصص همین روش است. داشتن پیشنهاد شغلی به این معناست که شما یک کارفرما در انگلیس پیدا کنید و او به شما یک فیلد شغلی را بر اساس تخصصی که دارید، پیشنهاد دهد. اخذ ویزای کار در انگلیس در این روش هم منوط به قوانین خاصی است. شغل پیشنهاد شده باید قبلا سه ماه در انگلیس، سه ماه در محدوده شینگن آگهی شده باشد و پس از این که در یک بازه مشخص، شخص مناسبی برای این فیلد کاری پیدا نشده باشد، به شما که یک فرد خارجی محسوب می شوید، پیشنهاد می شود که در این فیلد مشغول به کار شوید. مرحله اول در این روش این است که باید یک دعوت نامه کاری از یک شرکت معتبر از طرف یک کارفرما که دارای شرایط لازم است، دریافت کنید. در مرحله دوم شخصی که متقاضی کار است، باید در آگهی استخدامی آن سمت شغلی پذیرفته شود. پس از آن اگر شرایط لازم را داشتید، می توانید ویزای کاری دریافت کنید و پس از پرداخت مالیات، بعد از سپری کردن بالغ بر 5 سال، می توانید برای اقامت دائم در انگلیس درخواست دهید. همچنین بعد از گذشت 5 سال دیگر می توانید پاسپورت انگلیسی دریافت کنید.

برای مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص به ویزای Tier1 نیاز دارید. برای این که بتوانید این ویزا را دریافت کنید، ابتدا باید مدارک مربوطه را به اداره مهاجرت انگلستان تحویل دهید و سپس منتظر صدور ویزای خود باشید. روند دریافت ویزا برای مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص معمولا کمتر از 1 ماه طول می کشد. بعد از 5 سال اقامت در انگلیس هم می توانید برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

امتیازبندی برای مهاجرت به انگلیس از طریق تخصص

در این قسمت از مقاله در مورد امتیاز بندی لازم برای اخذ اقامت در انگلیس از طریق تخصص صحبت کرده ایم که اگر مجموع حد نصاب امتیازات شما به حداقل 70 امتیاز برسد و شما پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای انگلیسی داشته باشید، شانس شما برای اخذ این ویزا بالا خواهد رفت.

داشتن پیشنهاد کاری: بیشترین امتیاز برای گرفتن ویزا مربوط به پیشنهاد شغلی در انگلستان است. اگر شما از طرف کارفرما پیشنهاد کاری مطابق با تخصص تان داشته باشید، تا 30 امتیاز از مجموع امتیازات شما را پوشش می دهد.

داشتن مدرک زبان انگلیسی: داشتن مدرک زبان انگلیسی یکی دیگر از عوامل مهم در مهاجرت به انگلیس است. کسی که مدرک زبان انگلیسی معتبر داشته باشد و دانش زبانش در سطح خوبی باشد، می تواند 10 امتیاز کسب کند. در غیر این صورت ویزای شخص درخواست دهنده ریجکت خواهد شد. حداقل نمره مورد نیاز سطح B1 در آزمون های زبان انگلیسی می باشد.

درآمد: میزان حقوقی که شما در قبال کاری که پیشنهاد شده است باید دریافت کنید، نباید از 20800 پوند در سال کمتر باشد. و این خود دارای 20 امتیاز است. کمتر از این میزان به معنای این است که شما توانایی پرداخت هزینه های زندگی را نخواهید داشت.

تمکن مالی: داشتن تمکن مالی یکی دیگر از عوامل مهم در امتیاز بندی است که معمولا با ارائه موجودی حساب بانکی اثبات می شود. در صورتی که تمکن مالی کافی داشته باشید، به شما 10 امتیاز داده می شود.

بیشترین امتیاز برای گرفتن ویزا مربوط به پیشنهاد شغلی در انگلستان است. اگر شما از طرف کارفرما پیشنهاد کاری مطابق با تخصص تان داشته باشید، تا 30 امتیاز از مجموع امتیازات شما را پوشش می دهد.

نکات مهم در زمینه اخذ اقامت در انگلیس از طریق تخصص

گرفتن ویزای کار در کشور انگلیس یک امر کاملا حقوقی است و لازم است تا تمام مراحل قانونی و حقوقی آن طی شود و شخص کارفرما باید بتواند اسپانسر شخص جستجو کننده کار باشد. پس همان طور که مشخص است، گرفتن ویزا و اقدام به مهاجرت کاری به انگلیس بدون این که اسپانسر داشته باشید، اصلا کار راحتی نیست.

ویزای کار انگلیس از معدود ویزاهایی است که با صرف کمترین هزینه به اقامت دائم در کشور انگلستان ختم می شود.

شخصی که می خواهد از طریق تخصص به انگلستان مهاجرت کند، می تواند سه ماه قبل از تاریخ شروع قرارداد کاری جهت دریافت ویزا اقدام نماید.

توجه داشته باشید که ارائه اسناد ملکی، تجاری، سهامی، پرینت حساب بانکی می تواند شانس دریافت ویزای شما را افزایش دهد اما با این اسناد شما نمی توانید شهریه و هزینه های زندگی خود را در انگلیس بپردازید. بنابراین این موارد شامل تمکن مالی شما برای پرداخت هزینه ها نخواهد بود و باید حقوقی که از کارفرما دریافت می کنید، آن را پوشش دهد.

برای این که بتوانید ویزای کار انگلیس را دریافت کنید، باید دوره آموزشی را در انگلستان بگذرانید. تمکن مالی مورد نیاز برای پرداخت این دوره را داشته باشید و همچنین مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره  7.5 داشته باشید. (داشتن مدرک الزامی است، صرفا مهارت در مکالمه زبان انگلیسی ملاک نمی باشد). همچنین باید حداقل 5 سال سابقه کار مرتبط همراه با بیمه داشته باشید.