اقامت در فرانسه از طریق خرید ملک

یکی از عوامل بسیار مهمی که باعث گسترش جمعیت و همچنین پراکنده شدن انسان‌ها در نقاط مختلف جهان شد، علاقه‌ی انسان به کشف مکان‌های جدید و فراهم کردن یک مکان زندگی بهتر برای خود بوده است. امروزه بیش از ۸ میلیارد انسان بر روی کره‌ی زمین  در 195 کشور مختلف زندگی می‌کنند و یکی از مهم‌ترین مسائل و دغدغه‌های درصد زیادی از آنها مهاجرت به کشوری دیگر برای رشد و پیشرفت در اهداف مختلف است. نکته جالب اینجاست که بسیاری از افراد قبل از انجام هر اقدامی برای مهاجرت تصور می‌کنند قرار است وارد یک روند بسیار سخت و زمان بر شوند. امروزه گرفتن اقامت و مهاجرت به اروپا و کشورهای جهان اول بسیار مورد توجه قرار گرفته که روش‌های زیادی نظیر اقامت از طریق تحصیل، اقامت از طریق سرمایه گذاری، اقامت از طریق خرید ملک و… برای این کار وجود دارد.

. یکی از کشورهای مطرح قاره اروپا که بسیار در زمینه پذیرش مهاجران فعال است، فرانسه می‌باشد. فرانسه یکی از کشورهایی است که توریست‌های بسیار زیادی هر ساله به آن سفر می‌کنند و از کشورهای جذاب توریستی، تاریخی و صنعتی در اروپا به حساب می‌آید این کشور با جمعیتی بیش از 68 میلیون نفر، بیست و یکمین کشور پر جمعیت جهان محسوب می‌شود. شهر پاریس، پایتخت این کشور یکی از محبوب‌ترین و زیباترین شهرها در میان شهرهای بزرگ جهان به شمار می‌رود که بسیاری از موزه‌ها و مکان‌های دیدنی و تاریخی موجود در این کشور در این شهر قرار دارد. فرانسه دارای آب و هوای بسیار خوب و عالی در هر چهار فصل سال است. عضویت این کشور در اتحادیه اروپا سبب شده متقاضیان مهاجرت و گردشگری در این کشور اقدام به دریافت ویزای شینگن کنند. فرانسه به سبب جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیاری که در خود گنجانده است به طور میانگین در هر سال میزبان بیش از 80 میلیون گردشگر است. روش‌های بسیار زیادی برای اقامت در کشور فرانسه وجود دارد اما در این مقاله می‌پردازیم به اینکه اقامت در فرانسه از طریق خرید ملک چگونه است و چه شرایط و امکاناتی نیازمند است؟

انواع مهاجرت به فرانسه

 • مهاجرت کاری به فرانسه : شما می‌بایست یک تایدییه از کنسولگری فرانسه در شغلی که برای آن قبول شده‌اید ارسال کنید تا به شما ویزا کاری داده شود.
 • مهاجرت تحصیلی به فرانسه : شما می‌توانید از طریق بورسیه یا از طریق ارسال مدارک خود برای پذیرش در یکی از دانشگاه‌های فرانسه برای ادامه تحصیل در آن کشور مورد قبول واقع شوید.
 • مهاجرت از طریق ملک: خرید یک واحد خانه طبق قوانین کشور فرانسه برای اخذ اقامت

فرانسه از جمله کشورهایی است که شما با خرید ملک در آن می‌توانید یک ویزای موقت تمدیدپذیر دریافت کنید و همچنین خدماتی مانند ویزای کاری، ویزای تحصیلی و سرمایه گذاری را نیز دریافت کنید.

آیا با خرید ملک می‌توان اقامت فرانسه را گرفت؟

فرانسه یکی از کشورهایی است که در بین متقاضیان بسیار محبوب است. راه و روش‌های متعددی برای اقامت در فرانسه وجود دارد که خرید ملک یکی از راه‌های آن است. البته از این نکته هم نباید بگذریم که شما برای خریداری ملک در فرانسه تنها به ۷۰ هزار یورو سرمایه به ازای هر ملک نیاز دارید و افرادی که این ملک را داشته باشند می‌توانند برای اقامت خود و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود اقدام نمایند. اگر شما ساکن کشورهای اتحادیه اروپا هستید و قصد خرید ملک در فرانسه را دارید باید بگوییم که شاید کمی کارتان نسبت به افراد خارج از اتحادیه اروپا آسان‌تر باشد. هم اکنون تمامی افراد می‌توانند برای خرید ملک در فرانسه اقدام کنند و هیچ محدودیتی شامل حالشان نخواهد شد اما گرفتن ملک به تنهایی برای گرفتن اقامت طولانی مدت کافی نیست و فرد متقاضی اقامت در فرانسه باید نشان دهد که با جامعه‌ی فرانسه هماهنگ است و همچنین سطح زبان انگلیسی خود را بالا می‌برد.

فرانسه از جمله کشورهایی است که شما با خرید ملک در آن می‌توانید یک ویزای موقت تمدیدپذیر دریافت کنید و همچنین خدماتی مانند ویزای کاری، ویزای تحصیلی و سرمایه گذاری را نیز دریافت کنید.

اگر بخواهیم فرانسه را با کشورهای هم رده و یا حتی پایین‌تر از آن مقایسه می‌کنیم، در می‌یابیم که شرایط اقامت در فرانسه از طریق خرید ملک بسیار آسان است.

بررسی قیمت ملک مهمترین قدم برای اقامت

بررسی قیمت و اینکه چه میزان هزینه برای خرید یک ملک در فرانسه، استاندارد است از مهمترین عواملی است که باید به آن توجه شود. اگر بخواهیم فرانسه را با کشورهای هم رده و یا حتی پایین‌تر از آن مقایسه می‌کنیم، در می‌یابیم که شرایط اقامت در فرانسه از طریق خرید ملک نیز بسیار آسان است. در حال حاظر بازار املاک فرانسه بسیار آرام است و یا اگر بهتر بخواهیم بگوییم، ۲ سال است که یک شیب ملایمی را طی کرده و تقریبا پایدار است.

میانگین قیمت ملک در فرانسه

از دیگر عوامل مهمی که قبل از خرید ملک باید به آن توجه کنید، هزینه‌های جانبی است. میانگین قیمت خانه با در نظر گرفتن افزایش نسبی، ۷۰ الی ۱۰۰ هزار یورو است و این را باید در نظر بگیرید هزینه‌های جانبی مانند هزینه دفتر اسناد رسمی، هزینه تمبر، هزینه ثبت زمین و کمیسیون بنگاه‌ها باید لحاظ شود که به طور کل قیمت یک خانه‌ی ۷۰هزار یورویی را به ۱۰۰هزار یورو می‌رساند.

بهترین زمان اقدام به خرید ملک کنید

یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه کنید زمان خرید ملک در فرانسه است. انتخاب زمان مناسبی که شما را متحمل ضرر نکند تا در هزینه‌های خود تا حد ممکن صرفه جویی کنید. میزان معاملات در سال ۲۰۱۷ در فرانسه کاهش چشمگیری داشته اما روند شیب قیمت در سال ۲۰۱۸ نسبتا کم و با ثبات بوده. بهترین راه برای انتخاب زمان این است که به خوبی در زمان‌های مختلف روند قیمت را بررسی کنید و پیشنهاد ما به شما این است که حتما در این زمینه از افراد مجرب در حوزه‌ی ملک در فرانسه کمک بگیرید.

در 3 ماهه آخر سال 2017، قیمت سالیانه سه درصد افزایش یافته است که با در نظر گرفتن آپارتمان‌های قدیمی این قیمت تچهار درصد افزایش می‌یابد. بزرگترین افزایش در پاریس، جایی که اموال دست دوم در 3 ماهه آخر سال 2017 به میزان پنج درصد افزایش یافت و در سال گذشته هشت درصد شد. در سال 2009 و پس از آن در سال 2013، قیمت مسکن بسته به نوع و محل اقامت فرانسه از طریق خرید ملک تا هشت درصد افزایش یافت. بازار مسکن فرانسه کاملا قدرتمند است چرا که این کشور دارای دارایی کافی برای سرمایه گذاران و مسافران است.

یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه کنید زمان خرید ملک در فرانسه است. انتخاب زمان مناسبی که شما را متحمل ضرر نکند تا در هزینه‌های خود تا حد ممکن صرفه جویی کنید.

خرید ملک برای کدام یک آسان‌تر است؟ ساکنان اتحادیه اروپا یا خارح اتخادیه اروپا؟

در واقع برای هیچ کدام هیچ فرقی ندارد و خرید یک خانه برای فردی که در اتحادیه اروپا زندگی می‌کند به مانند یک شهروند عادی فرانسوی است اما مدت زمانی که این پروسه طی می‌کند از موارد مهمی است که باید به آن توجه شود زیرا فرانسه جز کشورهایی است که شما برای خرید خانه باید دفعات زیادی را به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنید. برای افراد خارج از اتحادیه اروپا نیز همین به همین شکل است و شما در هر دو حالت باید از تجارب متخصصان ملک استفاده کنید چراکه یک کارگزار برای پیشرفت کار شما بسیار تاثیرگذار است. خیلی از افرادی که در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند، تسلط خوبی به زبان انگلیسی و فرانسوی ندارند و در بیشتر کارهای ادارای به یک مترجم نیاز خواهند داشت و کارگزار در این زمینه نیز می‌تواند به آن‌ها کمک کند.

خیلی از افرادی که در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند، تسلط خوبی به زبان انگلیسی و فرانسوی ندارند و در بیشتر کارهای ادارای به یک مترجم نیاز خواهند داشت و کارگزار در این زمینه نیز می‌تواند به آن‌ها کمک کند.

تحقیق کردن در این باره و این که هنگام خرید و یا سفر به خارج از کشور به آن فکر کنید بسیار مهم است. سعی کنید بیشتر وقت خود را صرف بازدید از خانه‌های مخالف کنید. شما قبل از رفتن کارهای زیادی می‌توانید انجام دهید و همچنین می‌توانید برای ایجاد رابطه بهتر با متخصصین ملک، یک مبلغی را به آن‌ها پرداخت کنید. یک کارگزار خوب بسیار برای شما ارزشمند است و در فرانسه کاملا متوجه می‌شوید که تا چه حد در پیشرفت کار شما تاثیر دارند. تعداد بسیار زیادی کارگزار انگلیسی زبان وجود دارد اما افرادی که به هیچ زانه خارجی مسلط نیستند به یک مترجم نیار دارند. هم برای صحبت کردن و هم برای نوشتن در نهایت به یک مترجم نیاز است مخصوصا برای بسیاری از قراردادهای قانونی.

از یک وکیل امور ملک برای خرید خانه استفاده کنید.

خرید ملک در فرانسه برای اینکه مقرون به صرفه و سود ده باشد باید شرایط و فاکتور‌هایی در هنگام خرید آن رعایت شود. در حال حاضر با توجه به شرایطی که وجود دارد گرفتن وکیل مجرب و قابل اعتماد و خبره و آگاه به امور مهاجرتی و دارای تخصص در زمینه امور املاک و خرید و فروش ملک و اجاره بسیار مناسب است. برای متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور زیبا را دارند نیز بسیار توصیه می‌شود. در حال حاضر به دلیل وجود افراد سودجو که از کم تجربگی و عدم آشنایی افراد که قصد سرمایه گذاری در کشور آنها را دارند، بسیار سوء استفاده می‌شود. حتما از کمک یک مشاور امور املاک یا یک وکیل مجرب استفاده نمایید. اگر این پروسه با تحقیق آگاهانه انجام شود، می تواند بسیار سودمند باشد اما اگر عجولانه، بدون تحقیق و بدون آگاهی و در نظر گرفتن شرایط حال موجود در این کشور باشد ممکن است از نظر اقتصادی برای خریدار بسیار زیان بار باشد. با توجه به اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، بهتر است قبل از این که متحمل زیانی جبران‌ناپذیر شوید از تخصص وکیلی معتمد و کاردان استفاده نموده که آشنا به قوانین و حقوق آن کشور و اشراف به تغییرات قیمت ارز در این کشور دارد، استفاده نمایید.

در حال حاضر با توجه به شرایطی که وجود دارد گرفتن وکیل مجرب و قابل اعتماد و خبره و آگاه به امور مهاجرتی و دارای تخصص در زمینه امور املاک و خرید و فروش ملک و اجاره بسیار مناسب است.

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
خطا ! لطفا دوباره تلاش نمایید.

راهنمای خرید ملک و هر آنچه شما به آن نیاز خواهید داشت.

خرید ملک در فرانسه و اخذ اقامت از آن باید برای هر نفر حداقل ۱۴ متر مربع مالکیت ثبت شود. تا هم شرایط ارائه اقامت آسان شود و هم تسهیلات ویژه‌ای به شما تعلق گیرد.

ثبت اسناد و محضرخانه: تمامی این اموال در فرانسه در این دفاتر ثبت می‌شود و تمامی مراحل خرید و فروش املاک از تدوین قول‌نامه و اخذ تمامی استعلامات از شهرداری، اداره مالیات، اداره ثبت املاک و دیگر نهادهای اداری و همچنین تحریر سند رسمی مالکیت و پرداخت تمامی عوارض ثبتی و مالیاتی به وکالت از خریدار و فروشنده ملک به وسیله محضردار و با مسئولیت دفتر اسناد رسمی انجام می‌شود.

تسلط بر زبان یا حضور یک مترجم : طبق قوانین فرانسه خریدار یا فروشنده می‌بایست زبان فرانسه را درک و صحبت کنند که در صورت عدم تسلط حضور مترجم  برای عقد قرارداد الزامی خواهد بود.

ارائه مدارک جهت سالم بودن ملک از سمت فروشنده : ارائه سندی کامل از عدم وجود سرب، موریانه ، پنبه کوهه در ساختمان و همچنین پرونده‌ای کامل از تاسیسات گاز و برق و مصرف انرژی و جزییات نقشه آپارتمان و سرانجام پرونده‌ای کامل از ریسک‌های طبیعی، صنعتی و فناوری در منطقه به وسیله کارشناسان رسمی مورد تایید دولت.

ارائه یک قولنامه معتبر : برای انجام تمامی استعلامات از شهرداری، اداره مالیات، اداره ثبت املاک و دیگر نهادهای اداری و حتی اخذ وام بانکی؛ محضردار ۲ تا ۳ ماه زمان نیازدارد. خریدار هنگام امضای سند قولنامه در ازای پرداخت ۱۰٪ بهای ملک، مالک را متعهد به فروش ملک خود پس از  اجرای تمامی تشریفات می‌کند. مبلغ آن ۱۰٪ پرداخت شده بوسیله خریدار تا امضای نهایی سند مالکیت در حساب بانکی ویژه دفتر اسناد رسمی نگهداری می‌شود.

ارائه قولنامه‌ای برای وام اخذ شده : خرید ملکی که با توسل به وام بانکی صورت گیرد، بنا بر توافق نوشته شده در قول‌نامه، متقاضی به مدت یک یا دو ماه فرصت خواهد داشت که وام مورد نیاز را تامین کند و در صورت عدم موفقیت و به شرط ارائه گواهی بانک شرایط فسخ قول‌نامه مهیا می‌گردد.

روند و شرایط فسخ قولنامه : همانطور که اشاره کردیم در قوانین فرانسه یک هفته فرصت تجدید نظر و فسخ یک جانبه قول‌نامه و بدون هیچ خسارتی برای خریدار در نظر گرفته شده است. پس از گذشت این مدت، فسخ قرارداد چه از سمت خریدار و چه از سمت فروشنده تنها در صورت پرداخت خسارتی که معمولاً معادل ۱۰٪ درصد بهای معامله است و در قول‌نامه نیز ذکر می‌شود میسر خواهد شد.

تمامی معاملات در صندوق امانات فرانسه ثبت می‌شود : یکی از عوامل مهم سلامت معاملات املاک در فرانسه وجود این حساب است که توسط آن از بسیاری از مشکلات جلوگیری می‌شود. خریدار باید وجه معامله را به حساب بانکی دفتر اسناد رسمی صندوق دولتی امانات فرانسه واریز کند و محضردار نیز مطالبات فروشنده را از همان حساب به او بپردازد. این کار سبب می‌شود که بین فروشنده و خریدار ارتباط مالی مستقیمی وجود نداشته باشد و همچنین کمتر دیده شده که مشکلی در این خصوص بین آنها بوجود آید. این نکته به خریداران خارجی املاک این اطمینان را می‌دهد که با آسایش خاطر بیشتری بتوانند وجه دریافتی املاک خود را به محضردار واریز کنند.

تعهدات مالی که بین طرفین وضع می‌شود : چنانچه ملک مورد نظر مکان سکنای مالک شود در چنین حالتی شامل دو نوع مالیات در سال است. مالیات اول به دلیل مالکیت و مالیات دوم به علت سکونت در آنجا. به این معنی که اگر خود مالک در این ملک سکونت نکند، مالیات دوم شامل او نمی‌شود.

یکی از عوامل مهم سلامت معاملات املاک در فرانسه وجود این حساب است که توسط آن از بسیاری از مشکلات جلوگیری می‌شود. خریدار باید وجه معامله را به حساب بانکی دفتر اسناد رسمی صندوق دولتی امانات فرانسه واریز کند و محضردار نیز مطالبات فروشنده را از همان حساب به او بپردازد.

مالیات و هزینه‌های ثبتی : چنانچه ملک نوساز و سند آن دست اول باشد حق الزحمه دفتر اسناد رسمی، مالیات خرید و هزینه ثبت بیشتر از سه درصد نخواهد بود. برای دیگر املاک مبلغ این هزینه‌ها در حدود هشت درصد ارزش ملک خواهد بود که خریدار آن را در پایان و هنگام امضای نهایی سند به محضردار پرداخت می‌شود. همچنین اگر خرید به واسطه آژانس‌های املاک صورت گیرد، باید مبلغی را به عنوان حق الزحمه آژانس در نظر گرفت که بسته به عرف محل و توافق طرفین معامله تفاوت می کند. این مبلغ به طور معمول همان طور که در قول‌نامه ذکر می‌شود بر عهده فروشنده است.

شارژهای میان دوره ساختمان : بسته به نوع خدمات و سیستم گرمایش ساختمان و همچنین چگونگی مدیریت بین ۱ تا ۵ یورو برای هر متر مربع در ماه متغیر است. به طور معمول پرداخت شارژ هر سه ماه یک‌بار انجام می‌شود. پرداخت شارژ در هر شرایط اعم از اینکه ملک پر یا خالی از سکنه باشد انجام می‌شود. اگر ملک اجاره رفته باشد، مستاجر بخش بیشتر شارژ را هر ماه به همراه مبلغ اجاره به مالک پرداخت می‌کند.

بیمه مهمترین اصل در قرارداد : مالکین موظفند از آغاز مالکیت و تحت هر شرایط اعم از اینکه ملک پر یا خالی از سکنه باشد آن را بیمه کنند.

آیا بعد از اخذ اقامت در فرانسه با خرید ملک، اجازه کار صادر می‌شود؟

بله می‌توان کار کرد اما تحت یک شرایط خاص. زمانی که شما اقامت از طریق خرید ملک در فرانسه را دریافت می‌کنید اجازه نحواهید داست که استخدام در جایی شوید یا تحت نظر یک کارفرما کار کنید اما می‌توانید خودتان کارفرما باشید و اشتغال‌زایی کنید.

مادامی که شما یک ویزا تمدید پذیر دارید و اقامت شهروندی خود را دریافت نکرده‌اید مجاز به کار کارمندی نیستید و می‌توان گفت این قانون در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا صادق است.

مالیات فرانسه به چه صورت است و چه تاثیری در اقامت دارد؟

اگر شما یک درآمدی از کشورهای حوزه‌ی اروپا داشته باشید یا این که یکی از اعضای خانوادتان یک درآمدی داشته باشند به نسبت برای گرفتن اقامت کار شما راحت‌تر است. همچنین اگر ملک شما اجاره‌ای باشد و مالیات آن را پرداخت کنید باز هم در گرفتن اقامت شما تاثیرگذار است. به صورت کلی اشخاص غیر ساکن فرانسه معمولا مالیات آن‌ها ۲۰ درصد محاسبه می‌شود، برای افراد غیر مقیم 19% و برای شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان خارج از اتحادیه اروپا 33% استمحاسبه می‌شود که هنگام خرید یک خانه در فرانسه باید هزینه تمبر نیز پرداخت شود و مالیات‌هایی که بر ملک مسکونی وجود دارند شامل مالیات بر زمین و مالیات های محلی است که هر سال در تاریخ 1 ژانویه صورت می گیرد. بنابراین شما مبلغی را برای این مالیات باید در نظر داشته باشید.

قیمت مسکن در سال‌های اخیر رشد زیادی نداشته  اما با این حال بسیاری از مردم فرانسه ترجیح می‌دهند در خانه‌های اجاره‌ای زندگی کنند زیرا هزینه‌ی هر متر خانه در فرانسه بیش‌از ۸۰۰۰ یورو است.

بازار ملک در فرانسه

همانطور که در بالا اشاره کردیم قیمت مسکن در سال‌های اخیر رشد زیادی نداشته  اما با این حال بسیاری از مردم فرانسه ترجیح می‌دهند در خانه‌های اجاره‌ای زندگی کنند زیرا هزینه‌ی هر متر خانه در فرانسه بیش‌از ۸۰۰۰ یورو است. خانواده‌های جوان اکثرا نمی‌توانند ملکی در داخل شهر خریداری کنند و از طرفی به زندگی روستایی نیز علاقه‌ای ندارند که در نتیجه تصمیم می‌گیرند در خانه‌های اجاره‌ای زندگی کنند.

بهتر است بدانید که روند صعود قیمت خانه در فرانسه رشد بسیار کم ۸ درصدی داشته و این افزایش با وجود کاهش قیمت‌ها نیز بوده است. بنابراین اکثر سرمایه گذاران نمی‌توانند به طور قطعی در مورد وضعیت خانه در فرانسه صحبت کنند اما این احتمال می‌رود که در ۱۸ ماه آینده رشد کمی داشته باشد که در نتیجه به خریداران برای خرید خانه اعتماد به نفس بیشتری می‌دهد.

چند مثال از قیمت خانه‌های فرانسه در مناطق مختلف:

 • پاریس – آپارتمان دو خوابه همراه با دو حمام 750000 یورو
 • فینیستر، بریتانی – زمین 998 متر مربع 12500 یورو
 • لیون، رن – آپارتمان دو خوابه همراه با دو حمام 300000 یورو
 • رودخانه لوآر، امبوز – منزل 4 خوابه همراه با 4 حمام 1250000 یورو
 • مارسی – منزل 4 خوابه همراه با 4 حمام 550000 یورو
 • النزاک، لانگ دوک – روسیون – منزل سه خوابه همراه با 4 حمام 250000 یورو

انواع مجوز اقامت فرانسه

 • مجوز اقامت فرانسه سندی است که به دارنده ش اجازه اقامت در فرانسه را می دهد، و برای هر فرد خارجی که با هدف اقامت بیش از سه ماه به فرانسه می آید، داشتن ویزای اقامت الزامی هست.
 • Care de Sejour – مجوز اقامتی است برای افرادی که تحت ویزای  توقف-طولانی به فرانسه می آیند.
 • Carte de resident – مخصوص همسران شهروندان فرانسوی، والدین یک بچه متولد فرانسه، یا برای افرادی است که Care de Sejour شان را به مدت بیش از سه سال تمدید کرده‌اند.

مجوز اقامت فرانسه سندی است که به دارنده ش اجازه اقامت در فرانسه را می دهد، و برای هر فرد خارجی که با هدف اقامت بیش از سه ماه به فرانسه می آید، داشتن ویزای اقامت الزامی هست.

مراحل یافتن خانه تا خرید آن در فرانسه به چه صورت است؟

مراحل یافتن خانه و خرید نهایی آسان نخواهد بود و اگر نیاز به پشتوانه مالی داشته باشید بیش از ۵ ماه به طول می‌انجامد و پیشنهاد می‌کنیم قبل از هرکاری با این مسئله کنار بیایید. مراحل یافتن خانه شامل ۴ مرحله است:

 • ارائه پیشنهاد برای خرید : در این مرحله هیچ مبلغی رد و بدل نمی‌شود و شما در صورت پیدا کردن ملک مورد نظر باید هرچه سریع‌تر پیشنهاد خود را ارائه دهید. واسطه شما در این مورد بنگاه داران هستند و اگر با قیمت ارائه شده موافقت شد وارد مرحله‌ی دیگری می‌شود. شما در این مرحله متعهد به چیزی نخواهید بود و همینطور فروشنده نباید پشیمان شود و پیشنهادات دیگر را قبول کند. تا پیش از امضای قرارداد نیز یک فرصت ۱۰ روزه به شما داده می‌شود که باید در این مدت تمامی مدارک خود را کامل کنید.
 • امضای قراردادی با نام توافق نامه فروش : این قرارداد باید بین فروشنده و خریدار وضع شود و طرفین آن را امضا کنند. با امضای طرفین، فروشنده این وظیفه را دارد که ملک را فقط به شما بفروشد اما شما همچنان ۱۰ روز فرصت دارید که از معامله خارج شوید.
 • پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت : پس از توافق و امضای قرارداد شما باید مبلغی را به عنوان بیعانه پرداخت کنید که ۱۰ درصد قیمت خانه باید باشد.
 • قرارداد نهایی : ۵ تا ۱۳ هفته زمان لازم است تا تمامی مدارک برای خرید ملک آماده شود. بعد از آماده شدن، به دفتر اسناد رسمی برای امضای قرارداد فروش فراخوانده می‌شوید. قراردادی به شما تحویل داده می‌شود که قررداد نهایی شما است و بهتر است مجدد اطمینان حاصل کنید که مبلغ به درستی منتقل شده باشد و همچنین پس از آن رسید واریز مبلغ را نیز چک کنید.

فروشنده بعد از اتمام تمامی مراحل بالا موظف است که خانه را تخلیه کرده و کلید خانه را به شما بدهد.

پیشنهاد ما به شما این است که قبل از امضای قرارداد و پرداخت بیعانه، به خوبی بررسی کنید که این خانه مناسب شما است و برای خرید آن باید چه مدارکی داشته باشید. وقتی که توافق فروش را امضا کردید و ۱۰ درصد بیعانه را پرداخت نمودید دیگر فروشنده این اجازه را نخواهد داشت که خانه را به شخص دیگری بفروشد یا معامله را فسخ کند. فسخ شدن معامله از طرف هرکدام از طرفین روند قانونی خود را دارد و طرف مقابل می‌تواند از او شکایت کند. بهتر است در این موارد از بنگاه‌های املاک کمک بگیرید زیرا کار شما ساده‌تر خواهد شد و همچنین ممکن است معامله مستقیم با فروشنده قیمتی بسیار بالاتر باشد. برای خرید خانه حتما از مشاوره بنگاه داران استفاده کنید.

قبل از امضای قرارداد و پرداخت بیعانه، به خوبی بررسی کنید که این خانه مناسب شما است و برای خرید آن باید چه مدارکی داشته باشید. وقتی که توافق فروش را امضا کردید و ۱۰ درصد بیعانه را پرداخت نمودید دیگر فروشنده این اجازه را نخواهد داشت که خانه را به شخص دیگری بفروشد یا معامله را فسخ کند.

مدارکی که برای خرید ملک در فرانسه نیاز خواهید داشت

مدارک لازم برای خرید ملک در فرانسه شامل مدارک شخصی، گواهی ازدواج، گواهی تولد و یا حتی گواهی طلاق باید باشد. البته شهروندان فرانسوی یک شناسنامه‌ای از پیشینه خود دارند که به آن کتاب خانوادگی می‌گویند. این مدرک در کشورهای دیگر وجود ندارد و هر شخص باید گواهی هویتی خود را ارائه دهد. ممکن است در بازدید خانه از طریق آژانس املاک، هربار از شما خواسته شود یک برگه بازدیدی را امضا کنید که آژانس در صورت معرفی یک ملک به شما باید مبلغی را به عنوان کمیسیون از شما دریافت کند. اگر شما خانه‌ای را انتخاب کرده‌اید که تمامی آژانس‌های املاک آن را به شما پیشنهاد می‌دهند، تنها یکبار باید برگ بازدید را امضا کنید و کمیسیون آن را پرداخت کنید.

دریافت وام برای خرید مسکن در فرانسه

اگر برای خرید خانه کاملا تصمیم خود را گرفته اید و به پول نیاز دارید، سعی کنید قبل از انجام هر کاری هزینه را تهیه کنید و تمرکز خود را بر روی گرفتن وام خود بگذارید. سعی کنید در کارهایتان برنامه ریزی داشته باشید زیرا در ادامه به شما بسیار کمک خواهد کرد. اگر به این فکر کنید در مرحله‌ای از خرید خانه دچار کمبود هزینه می‌شوید کلا شما را از مسیر دور خواهد کرد مخصوصا اگر محبور باشید با عجله تمامی هزینه‌ها را تامین کنید. این را به شما می‌گوییم تا بتوانید یک وام مناسب با بهره کم پیدا کنید.

انواع وام‌های خرید مسکن در فرانسه

 • حداکثر وام 85 % با بازپرداخت حداکثر 25 ساله
 • حداکثر وام 75% با بازپرداخت حداکثر 15 ساله (به همراه سود)
 • حداقل وام 100.000 یورو
 • نرخ ثابت به طور میانگین بین 1.50 % تا 2.50 % است.

همانطور که در بالاتر نیز به آن اشاره کردیم قیمت مسکن در فرانسه نه رشد داشته و نه کاهش و با این حال قیمت آن با قیمت خانه‌های انگلستان برابر است. در حقیقت فرانسه پیشنهادهای بسیار خوبی برای گزینه‌های مالی می‌دهد و همچنین وام‌های مسکن با کمترین بهره را نیز ارائه می‌دهد. پس اگر قصد خرید خانه را دارید این بسیار منطقی است که از شرایط این کشور استفاده کنید.

همچنین توسط AIP خود که به معنی سوابق مالی شما است دقیقا خواهید فهمید که چه مقدار وام به شما تعلق می‌ گیرد و همچنین به شما می‌گوید در چه بازه قیمتی می‌توانید یک خانه خریداری کنید. همچنین این سوابق مالی شما را در موقعیت بهتری قرا می‌دهد چرا که فروشنده متوحه می‌شود شما تا چه حد در خرید خانه جدی هستید. تمامی این کار برای شما یک نکته مثبت است زیرا باعث می‌شود فروشنده راحت‌تر به خریدار بین الملل خود اطمینان کند و از همه مهمتر خیال شما راحت است و می‌دانید که در روند خریدتان هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

فرانسه پیشنهادهای بسیار خوبی برای گزینه‌های مالی می‌دهد و همچنین وام‌های مسکن با کمترین بهره را نیز ارائه می‌دهد. پس اگر قصد خرید خانه را دارید این بسیار منطقی است که از شرایط این کشور استفاده کنید.

از یک مؤسسه حقوقی معتبر استفاده کنید

تنها مؤسساتی صلاحیت انجام امور این امور را دارند که در اساسنامه آن‌ها مشاوره حقوقی و مهاجرتی به ایرانیان در خارج از کشور ثبت شده باشد.موضوعی که بسیار مهم است این است که حتما باید از میزان معتبر بودن این موسسات مطمئن شوید. و حتما از این موضوع مطمئن شوید که از وکیل پایه یک داداگستری استفاده می‌کنند. قبل از هرگونه اقدامی نیز باید درباره‌ی اصالت پرونده وکالت مدیر مؤسسه حقوقی مطمئن شوید.

کلام آخر :

مهاجرت یکی از عوامل پیشرفت در زندگی است و همچنین بسیار عالی می‌شود اگر پس از مهاجرت به کشور موردنظر سریع با شرایط جدید وفق پیدا کنید. بسیاری از افراد و خانواده‌ها نیز از طریق اقدام برای خرید ملک در کشورهای اروپایی به دنبال کسب اقامت دائم و یا تابعیت در کشور مورد نظر خود هستند. قوانین و اصول و همچنین هزینه‌های کشورهای اتحادیه اروپا بسیار سفت و سخت است اما رفاه شما در این کشورها به نسبت بیشتر خواهد بود زیرا این کشورها در زمینه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و سیاسی در سطح بسیار بالایی قرار دارند. با اشاره به تمامی موارد بالا حتما به شما توصیه می‌کنیم که قبل از هر تصمیمی در وهله نخست اطلاعات خود را درباره شرایط و ویژگی‌های مختلف موجود در کشور مورد نظر اعم از نحوه زندگی، تحصیل، کار و تجارت را کامل کرده و سپس تمامی محتوایی که در این مقاله خواندید را با یک وکیل پایه یک نیز در میان بگذارید تا با خیالی راحت مهاجرت خود را عملی کنید.