اقامت در روسیه از طریق ثبت شرکت چطور ممکن است؟

کشور روسیه پهناورترین کشور دنیاست که با ۱۴ کشور اروپایی و آسیایی مرز مشترک دارد و همین موقعیت جغرافیایی شرایطی را ایجاد کرده است که یکی از کشورهای خوب برای سرمایه گذاری باشد. روابط تجاری خوبی که بین ایران و روسیه وجود دارد، باعث شده تا خیلی از تاجران ایرانی در سال های اخیر به فکر ثبت شرکت در روسیه باشند تا هم بتوانند اقامت در روسیه را بگیرند و هم به دلیل شرایط اقتصادی و تجاری، سرمایه خود را چند برابر کنند. اقامت در روسیه از طریق ثبت شرکت یکی از مزیت های آن محسوب می شود و افراد ایرانی زیادی ترغیب شده اند تا برای فرار از تحریم ها و فروش محصولات شان به سایر کشورهای آسیایی و اروپایی، به ثبت شرکت در این کشور روی آورند.

برای این که شما بتوانید اقامت در روسیه را بگیرید، تاسیس شرکت به تنهایی کافی نیست و نگهداری آن مهم تر است. این موضوع از لحاظ قانونی هم مهم است تا شما از نظر مالیاتی دچار مشکل نشوید. برای همین قبل از این که شرکت تاسیس شود، باید به این موضوع فکر کنید که شرکت شما واقعا بیزنسی باشد و در آن به دنبال این باشید تا کالایی را خرید و فروش کنید. گرفتن اقامت در روسیه از طریق ثبت شرکت یکی از راه های پر هزینه است که سعی کرده ایم در این مقاله بیشتر در مورد آن صحبت کنیم تا با آگاهی کامل برای این کار اقدام کنید.

روابط تجاری خوبی که بین ایران و روسیه وجود دارد، باعث شده تا خیلی از تاجران ایرانی در سال های اخیر به فکر ثبت شرکت در روسیه باشند تا هم بتوانند اقامت در روسیه را بگیرند و هم به دلیل شرایط اقتصادی و تجاری، سرمایه خود را چند برابر کنند.

امروزه ثبت شرکت در کشورهای مختلف به عنوان یکی از راه های مهاجرت و گرفتن اقامت آن کشور به حساب می آید. گاهی ممکن است شما بخواهید با سرمایه گذاری در یک کشور اروپایی بتوانید برای خود و اعضای خانواده تان اقامت بگیرید ولی ثبت شرکت می تواند یکی از راه های کم هزینه تر و سریع تر برای گرفتن اقامت باشد. افراد زیادی در تلاش هستند تا با گرفتن اقامت در روسیه از طریق ثبت شرکت به این کشور بروند. روسیه به خاطر داشتن قوانین سودمند و سیستم مالیاتی ای که مخصوص به خودش است و با بسیاری از کشورهای اروپایی و حتی آسیایی متفاوت است، برای بسیاری از سرمایه گذاران خارجی بسیار جذاب است. اگر شما یک کارآفرین خارجی در روسیه باشید، تقریبا در شرایط مشابهی مثل یک سرمایه گذار محلی روسیه قرار دارید و تاسیس شرکت در روسیه کار سختی نخواهد بود و این راهی مطمئن برای اخذ اقامت در روسیه از طریق ثبت شرکت است. روسیه این امکان را به شما می دهد که برای خانواده و همراهان تان هم درخواست اقامت دهید ولی مهم ترین فاکتور برای گرفتن اقامت در روسیه از طریق ثبت شرکت ، داشتن یک بیزنس پلن قوی و کارآمد است که واقعی باشد و به اقتصاد روسیه کمک کند.

ثبت شرکت در روسیه

هر ساله افراد زیادی در تلاش هستند تا از راه های مختلف به روسیه بروند و با ثبت شرکت در این کشور کسب و کار خود را رونق دهند. برای ثبت شرکت در روسیه باید چندین استاندارد را رعایت کنید. از جمله کارهایی که باید انجام دهید، تهیه پیش نویس همکاری است. امضای نمونه و سایر موارد هم لازم هستند که قبل از ارسال به اداره ثبت تجارت روسیه، باید به زبان روسی ترجمه شوند.

قبل از این که بخواهید برای ثبت شرکت در روسیه اقدام کنید، لازم است قیمت ملک و هزینه زندگی در روسیه را به دست آورید. قبل از این که بخواهید در هر کشوری کسب و کار جدید راه بیندازید، لازم است اقتصاد آن کشور و محیطی که می خواهید شرکت تان را بنا کنید، مورد تحقیق و تفحص قرار دهید.

برای ثبت شرکت در روسیه باید چندین استاندارد را رعایت کنید. از جمله کارهایی که باید انجام دهید، تهیه پیش نویس همکاری است.

مزایای ثبت شرکت در روسیه

ثبت شرکت در روسیه مزایای مختلفی دارد و هر کدام از آن ها باعث می شود شخص سرمایه گذار در اقتصاد جهانی قدمی رو به جلو داشته باشد. در این قسمت از مقاله به مزایای ثبت شرکت در روسیه پرداخته ایم که در ادامه به آن ها اشاره کردیم:

مهم ترین مزیت آن برای اتباع خارجی، اخذ اقامت در روسیه از طریق ثبت شرکت است. زمانی که شرکت خود را ثبت کردید و موفق به اخذ اقامت در روسیه شدید، شما به عنوان یک شخص حقوقی اروپایی شناخته می شوید و می توانید به بازارهای جهانی دسترسی داشته باشید و در سراسر جهان معامله انجام دهید. همچنین شما می توانید موفق به اخذ اقامت دائم در روسیه و دریافت پاسپورت روسی برای خود و اعضای خانواده تان شوید.

یکی از مزایای ثبت شرکت در روسیه ترخیص بار به نام خود تاجر است و می تواند قرادادهای قانونی انجام دهد.

پس از ثبت شرکت در روسیه می توانید در بانک های روسیه و حتی سایر کشورهای اروپایی، حساب بانکی باز کنید و از تسهیلاتی که در اختیارتان قرار می گیرد، استفاده کنید.

در گذشته نرخ مالیات در کشور روسیه 24 درصد بود و در حال حاضر به 20 درصد کاهش پیدا کرده است. 2 درصد از این مالیات به دولت مرکزی تعلق می گیرد که از آن تحت عنوان مالیات فدرال یافت می شود و 18 درصد باقی مانده به دولت محلی تعلق می گیرد.

با ثبت شرکت در روسیه شما این امکان را خواهید داشت که در کشور مجارستان اقامت بگیرید.

افتتاح حساب بانکی بین المللی یکی دیگر از مزایای آن است که می توانید به راحتی با کشورهای مختلف به تجارت بپردازید.

مهم ترین مزیت ثبت شرکت در روسیه برای اتباع خارجی، اخذ اقامت در روسیه از طریق ثبت شرکت است. زمانی که شرکت خود را ثبت کردید و موفق به اخذ اقامت در روسیه شدید، شما به عنوان یک شخص حقوقی اروپایی شناخته می شوید و می توانید به بازارهای جهانی دسترسی داشته باشید.

فرایند ثبت شرکت در روسیه

اولین کاری که باید برای ثبت شرکت در روسیه انجام دهید، این است که مدارکی برای ثبت شرکت لازم است را ارائه کنید. مراحلی را در دفتر ثبت اسناد رسمی طی کنید و سپس امضای نمونه بگیرید تا بتوانید در روسیه کار ثبت شرکت تان را انجام دهید. تمام این مراحل نهایتا یک هفته کاری زمان می برد و حداقل سرمایه هم باید در بانک گذاشته شود و اثبات این سپرده از طریق بانک صورت می گیرد. این کار برای آینده شرکت و نگهداری آن ضروری است.

پس از انجام این کارها  متقاضی باید مدارک مربوطه را به فدرال ببرد تا کارهای ثبت مالیات را به صورت محلی انجام دهد. سپس شماره شناسایی دریافت می کند. یک تک شماره به مالیات دهنده داده می شود که به این دلیل است که کار ثبت شرکت 7 روز طول می کشد. پس از انجام این مراحل باید امضای بانک را بگیرید تا برای تان کارت صادر شود. ساخت مهر شرکت را هم فراموش نکنید چون برای معامله های فوری لازم است مهر داشته باشید. پس از این کار باید برای افتتاح حساب بانکی به صورت دائم اقدام کنید. کل فرایند ثبت شرکت در روسیه 18 روز کاری به طول می انجامد به همین دلیل توصیه می شود اگر قصد ثبت شرکت در روسیه دارید، از کمک های یک شخص ماهر و آگاه استفاده کنید.

اگر مدیرعامل روسی به صورت موقت در شرکت مشغول به کار شده است، باید پس از این که مدیر عامل ایرانی جواز کار خود را دریافت کرد، تغییر سمت دهد و مدیرعامل ایرانی جایگزین او شود. برای این کار لازم است که مدیرعامل ایرانی به بانکی در مسکو برود و حق امضای مدیرعامل روسی را از او بگیرد و از آن خود کند. معمولا پروسه زمانی برای این کار ۲ هفته کاری خواهد بود.

اقتصاد روسیه

برای هر فرد خارجی که می خواهد در یک کشور دیگر سرمایه گذاری کند، اقتصاد آن کشور مهم است چون دوست دارد هزینه ای می کند، آورده ای چند برابر داشته باشد. روسیه را باید به عنوان یکی از قدرتمندترین کشورها در زمینه اقتصادی در قاره اروپا محسوب کرد. از زمانی که سرمایه گذاری افراد خارجی در روسیه آغاز شد، تعداد پروژه ها و شرکت های جدید در این کشور افزایش یافت و میزان تولید ناخالصی آن نسبت به سال های قبل رشد قابل توجهی داشت. البته یکی از دلایل اصلی این پیشرفت، افزایش قیمت نفت بوده است.

در سال های گذشته بیشترین کشورهایی که در روسیه سرمایه گذاری کردند، سوئیس، قبرس، انگلستان و هلند بودند. صنایع پر طرفدار در این شرکت هم نفت، گاز، چوب، ماشین آلات، مواد شیمیایی، فلز، کشاورزی در جهت تولید غذا، بافندگی، مبلمان و تولید انرژی بوده است. همه این ها باعث شد تا روسیه از مهم ترین شریک های تجاری در کشورهای حوزه اروپا باشد. در این سرمایه گذاری بین 100 تا 200 شغل جدید در روسیه ایجاد شد و این موضوع باعث از بین رفتن نگرانی از دست دادن شغل شد. البته نکته مهم این است که تمام کارمندان خارجی باید مجوز کاری خود را قبل از این که در شرکت های روسیه استخدام شوند، دریافت کنند.

برای هر فرد خارجی که می خواهد در یک کشور دیگر سرمایه گذاری کند، اقتصاد آن کشور مهم است چون دوست دارد هزینه ای می کند، آورده ای چند برابر داشته باشد. روسیه را باید به عنوان یکی از قدرتمندترین کشورها در زمینه اقتصادی در قاره اروپا محسوب کرد.

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
خطا ! لطفا دوباره تلاش نمایید.

انواع شرکت های تجاری در روسیه

شرکت های مختلفی در روسیه می توانند به ثبت برسند که شامل موارد زیر می شود:

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

یکی از معروف ترین روش های تجارتی که در روسیه وجود دارد، ثبت شرکت با مسئولیت محدود یا با نام روسی و کوتاه شده OOO است. حداقل سرمایه مورد برای ثبت این نوع شرکت در روسیه 10000 روبل است و باید توسط 50 سهامدار انجام شود. لزومی ندارد که سهامداران در صورتی که قصد ترک شرکت را دارند، توافق خاصی انجام دهند. مدیر شرکت باید تصمیمات نهایی و روزانه را بگیرد و در موارد خاص، رییس هیئت مدیره و هیئت رییسه اجرایی می توانند این تصمیم ها را بگیرند. طبق قوانين جديدی که توسط سازمان تجارت روسیه تصویب شده است، مديرعامل مي تواند بيش از يك نفر باشد. مدت زمان ثبت این نوع شرکت در روسیه يك هفته طول می کشد.

مراحل ثبت شركت در روسیه با مسئوليت محدود

در ابتدای کار باید با یک مشاور خبره یا با یک كارشناس حقوقي و حسابدار روس صحبت کنید تا بتوانید بهترين سيستم مالياتي را انتخاب کنید و پس از آن كدهايی که به حوزه فعاليت تجاري شركت شما مربوط هستند را انتخاب کنید. سپس باید برای شرکت یک نام مناسب انتخاب کنید. این نام می تواند به هر زبانی و هر بخشی باشد و حتی شما می توانید نام های تکراری انتخاب کنید. سپس شخص مدیر عامل باید در دفترخانه حضور پیدا کند. در دفترخانه یک مترجم رسمی هم هست که به شما معرفی می شود. سپس باید مدارک لازم را هم به اداره مالیات و هم به اداره ثبت ارائه کنید. آماده شدن مدارک مربوط به شرکت و اساسنامه یک هفته زمان می برد. پس از آن بهتر است مهر شرکت را سفارش دهید. مهر شرکت بهتر است به هر دو زبان روسی و انگلیسی باشد. سپس مدیرعامل باید در بانک حضور پیدا کند و کارهای مربوط به افتتاح حساب بانکی و معرفی امضا را انجام دهد.

مدارك لازم جهت ثبت شركت با مسئوليت محدود

 • ترجمه روسی پاسپورت مدير عامل
 • ترجمه روسی پاسپورت سهامداران
 • ويزا (بهتر است ویزای کاری اخذ شود)

هزينه ثبت شركت

برای این که بتوانید کارهای مربوط به ثبت شرکت در روسیه را انجام دهید، باید هزینه هایی که در ادامه متن آمده است را بپردازید اما چیزی که باید آن توجه کنید این است که خیلی از سایت ها و مراکز با انجام تبلیغاتی در این زمینه تلاش می کنند تا با ارائه قیمت های پایین، اشخاص به آن ها اعتماد کنند و در نهایت هزینه های جانبی زیادی را متحمل می شوید. در این زمینه حتما با یک فرد آگاه مشورت کنید.

اقدامات و هزینه هایی که باید انجام دهید شامل:

هزينه هاي دفتر خانه، مترجم رسمي، آماده كردن مداركی که باید به اداره ثبت و اداره مالیات ارائه کنید، مهر شركت، دعوتنامه تجاري يك ماهه برای سفر به روسيه، ترانسفر فرودگاهي، هزینه های مربوط به افتتاح حساب بانكي، سفارش كارت هاي اعتباري ويزا و مستر كارت در يک بانک روسی، هزینه های مربوط به دریافت کد بيمه شخصي از اداره بازنشستگي، هزینه های مربوط به اخذ كد مالياتي و هزینه های مربوط به انجام امور حسابداري دوره اول است. هزینه مربوط به تمام این هزینه ها باید در نظر گرفته شود و اگر شخصی خودش نمی تواند در روسیه اقامت داشته باشد و این کارها را انجام دهد، باید وکیل قانونی خود را برای انجام این امور بفرستد. در پایان اگر بخواهیم جمع بندی داشته باشیم و هزینه های مربوط به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در روسیه را حساب کنیم، به عددی در حدود 1800 دلار می رسیم. این عدد یک عدد تخمینی است و می تواند کمتر یا بیشتر باشد.

در صورتی شما به عنوان یک مدیرعامل ایرانی می توانید مشغول به کار شوید که ویزای کاری یک ساله داشته باشید و اقامت یک ساله هم دریافت کنید. در غیر این صورت باید یک مدیرعامل روس را به صورت موقت استخدام کنید تا از طریق او بتوانید اجازه کار بگیرید.

ثبت شرکت سهامی خاص در روسیه

شرکت های سهامی خاص به دو شکل می توانند در روسیه فعالیت داشته باشند. شکل اول این است که در روسیه یک شرکت سهامی افتتاح کنند که در این شرکت ها سهام قابل انتقال و قابل به اشتراک گذاری برای عموم است. حداقل سرمایه ای که برای این نوع از ثبت شرکت در روسیه لازم است، 10000 روبل است. مورد دوم به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در روسیه برمی گردد که سهام قابل انتقال و قابل به اشتراک گذاری بین سهامداران شرکت است و حداقل سرمایه ای که برای این نوع ثبت شرکت لازم است، 10000 روبل است. اگر یک شرکت با مسئولیت محدود بیش از 50 سهامدار داشته باشد، به عنوان یک شرکت سهامی شناخته می شود. تصمیم گیری در این نوع شرکت ها هم توسط مدیر اصلی صورت می گیرد که در حضور هیئت مدیران و حضور 50 سهامدار است. شركت سهامي خاص که با نام كوتاه روسي AOشناخته می شود، محدودیتی در تعداد سهامدار ندارد و مدت زمان لازم برای ثبت این نوع شرکت در روسیه سه هفته است.
شركت سهامي عام که با نام كوتاه ПАО شناخته می شود، محدودیتی در تعداد سهامداران ندارد و مدت زمان ثبت آن هم ٤ ماه به طول می انجامد.

اگر یک شرکت با مسئولیت محدود در روسیه بیش از 50 سهامدار داشته باشد، به عنوان یک شرکت سهامی شناخته می شود. تصمیم گیری در شرکت های سهامی هم توسط مدیر اصلی صورت می گیرد که در حضور هیئت مدیران و حضور 50 سهامدار است.

ثبت شركت شخصي در روسیه

شرکت شخصی در روسیه که با نام كوتاه شده روسي ИП شناخته می شود، نیاز به سرمایه اولیه ندارد و تنها یک شخصی که تابعی روسیه را دارد یا در این کشور اقامت دائم دارد، می تواند این نوع شرکت را به ثبت برساند. این شرکت ها با ارائه شماره مالیاتی و پاسپورت، به ثبت می رسند.

اگر شما ایرانی هستید و می خواهید از بین شرکت های گفته شده، یک گزینه را انتخاب کنید، پیشنهاد می کنیم یک شرکت با مسئولیت محدود به ثبت برسانید. اين نوع شركت ها بايد هر سه ماه يك بار اظهارنامه مالياتي به اداره ماليات تحویل دهند. حتي اگر شركتی که ثبت کرده اید، فعاليتي نداشته باشد و درآمد و سود و گردش مالي هم نداشته باشد، بايد بالانس مالياتي صفر را به اداره مالیات تحویل دهید. عملیات ثبت شرکت را بدون این که به روسیه سفر کنید هم می توانید انجام دهید اما بهتر است کارها را از نزدیک پیگیری کنید.

ثبت شرکت تضامنی در روسیه

یکی دیگر از روش های ثبت شرکت در روسیه شرکت تضامنی است. در این شرکت ها امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت محدود ایجاد می شود. برای این که بیزنس پلن یا برنامه تجاری این نوع شرکت ها نوشته شود، باید به موارد زیر توجه کرد:

 • خلاصه کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار
 • انتظاراتی که از محصول یا خدمت ارائه شده می رود
 • مشخص کردن تیم مدیریت
 • نوع سهام شرکت (شرایط خرید سهام شرکت در روسیه هم باید تعیین شود.)

برآوردهای مالی و هزینه هایی که برای این نوع شرکت ها باید بپردازید:

 • هزینه ثبت شرکت
 • هزینه نگهداری سالانه شرکت
 • تمکن یاساپورت مالی برای ثبت شرکت

برای ثبت این نوع شرکت و انتخاب نوع شرک تان حتما با افراد آگاه یا یک وکیل قانونی صحبت کنید تا گیر کلاهبرداران نیفتید. برخی افراد از راه های مختلف از جمله تبلیغات در سایت ها و شبکه های اجتماعی، کلاهبرداری می کنند و به همین جهت بهتر است با کسی مشورت کنید که در این امور سر رشته دارد.

پیشنهاد می کنیم برای تمام افرادی که شریک شما هستند، در بانک حساب باز کنید. لازم به ذکر است که باز کردن حساب ارزی در روسیه کار ساده ای است و برای افتتاح حساب باید مدارکی مثل پاسپورت، مدرک ثبت تجاری، اساسنامه شرکت و همچنین مدرکی مبنی بر اثبات اسکان در این کشور را داشته باشید. مدارک لازمی که باید ارائه کنید، به فرم شرکت هم بستگی دارد.

مشارکت کلی در روسیه

نوعی دیگر از تجارت در روسیه وجود دارد که به مشارکت کلی معروف است. در این شکل از تجارت که توسط دو یا چند شریک با حقوق و مسئولیت یکسان، در سازمان قابل اجرا شدن است. این نوع از تجارت بر اساس توافقی انجام می شود که بین شرکا انجام شده است. در این نوع از تجارت که نوعی ثبت شرکت در روسیه به حساب می آید، دارایی اشخاص در صورتی که مقدار دارایی کافی برای تجارت در این شرکت وجود نداشته باشد، از بین می رود. سرمایه هایی که در نوع از تجارت در شرکت گذاشته می شود در توافق نامه همکاری ذکر می شود. در مشارکت کلی به صورت کامل مسئولیت بدهی ها و سودهایی که حاصل از درآمد شرکت است، به عهده شرکا است و تصمیم های اصلی شرکت هم باید توسط شرکای اصلی در طول جلسات گرفته شود.

چگونه یک شرکت ثبت شده در روسیه قادر به فعالیت های تجاری می باشد؟

ثبت شرکت در روسیه باعث می شود شما قادر به انجام فعالیت های شخصی، فعالیت در دفاتر، فعالیت و ارتباط با شرکت های سهامی یا فعالیت از طریق اینترنت باشید. دریافت و ارسال اطلاعات در زمینه ثبت شرکت به کمک ایمیل صورت می گیرد. ساختمانی هم که کارهای ثبت شرکت در روسیه را انجام می دهد، باید گواهی لازم را بعد از این که افراد دو تا سه هفته درخواست دادند، برای افراد صادر کند. برای فرآیند ثبت و صدور گواهی هم مبلغی دریافت می شود که پس از گذشت 3 تا 5 روز از زمان درخواست، باید پرداخت شود. در مرحله اول لازم است که تمامی این موارد تاییدیه قاضی را بگیرد و اطلاعات مربوط به آن بررسی و تایید شود و پس از آن در ساختمان ثبت تجارت، ثبت می شود.

با توجه به قانون تجارتی که در کشور روسیه وجود دارد، ساختمان ثبت شرکت در روسیه باید کپی مدارک و اطلاعات ضروری را داشته باشد. باز هم توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی با یک فرد آگاه در این زمینه مشورت کنید.

نحوه اخذ جواز کار

برای این که بتوانید جواز کار بگیرید، نیازی حتما در محل حضور داشته باشید. به کمک یک نماینده یا وکیل قانونی می توانید این کار را انجام دهید اما منعی در حضور شما هم وجود ندارد. برای این که جواز کار یک ساله بگیرید، باید 6 هفته بعد از اولین سفرتان مجددا به روسیه سفر کنید تا آزمایش های پزشکی لازم را بدهید و در آزمون زبانی که لازم است بگذرانید، شرکت کنید. پس از آن موفق خواهید شد که جواز کار یک ساله دریافت کنید. حدود یک ماه بعد از انجام این کارها، جواز کار شما آماده است و مدیرعامل می تواند از کنسولی ویزا بگیرد و وارد خاک روسیه شود و کارت کار بگیرد.

lamo

نکات مهمی که باید بدانید

برای این که بتوانید به راحتی اعتبار شرکت را افزایش دهید، پیشنهاد می کنیم سرمایه اولیه شرکت را حداقل را 500 دلار در نظر بگیرید. کل این مبلغ هم باید در یک حساب بانکی به صورت سپرده باشد اما مانند سایر کشورها بلوکه نمی شود و بعدا می توانید آن را خرج کنید.

بعد از این که کارهای ثبت شرکت در روسیه را انجام دادید، حتما مدیرعامل ایرانی باید جواز کار بگیرد. در غیر این صورت شرکت امکان فعالیت ندارد و نمی تواند واردات و صادرات انجام دهد یا حواله بانکی صادر کند و در صورتی که دولت از این موضوع مطلع شود، فعالیت شرکت شما به تعلیق در خواهد آمد.

بنیانگذاران تمامی تصمیمات ضروری را برای عملکرد بهتر سازمان می گیرند و تلاش می کنند تا از راهکارهایی استفاده کنند که موجب کسب سود بیشتر برای شرکت شود اما نباید فراموش کنید که این امر بعد از پرداخت مالیات حاصل از درآمد به مقام های مالیاتی انجام می شود.

ویزای کار به صورت نامحدود قابل تمدید است و شما می توانید سال ها بدون این که نیاز به خروج از روسیه داشته باشید، در این کشور اقامت داشته باشید. فقط لازم است که هر سال جواز کار را تمدید کنید.

اگر شخص دیگری به جز مدیرعامل در شرکت هست که حق امضا دارد، آن شخص هم باید جواز کار بگیرد.

سایر کارمندان و اعضای شرکت هم باید جواز کار بگیرند و بر اساس آن می توانند ویزای کار یک ساله در روسیه دریافت کنند.

اعضای خانواده مدیرعامل و کارمندان هم می توانند به عنوان همراه، ویزای اقامتی یک ساله در روسیه دریافت کنند.

برای این که در روسیه جواز کار یک ساله بگیرید، باید 6 هفته بعد از اولین سفرتان مجددا به روسیه سفر کنید تا آزمایش های پزشکی لازم را بدهید و در آزمون زبانی که لازم است بگذرانید، شرکت کنید. پس از آن موفق خواهید شد که جواز کار یک ساله دریافت کنید.

سوالاتی که ممکن است برای تان پیش بیاید

 • آیا برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در روسیه ، باید حتما با شخصی که تابعیت روس دارد یا مقیم دائم روس است، شراکت کرد؟ خیر. اتباع خارجی نیازی ندارند برای ثبت شرکت در روسیه با یک شهروند روس شراکت داشته باشند.
 • آیا ثبت شرکت در روسیه منجر به اخذ اقامت روسیه می شود؟ تنها با ثبت یک شرکت شما نمی توانید اقامت روسیه را دریافت کنید ولی می توانید با گرفتن جواز کار هم اعضای شرکت و هم خانواده های شان می توانند ویزای اقامتی قابل تمدید بگیرند.
 • آیا برای ثبت شرکت در روسیه باید مجوز کار گرفت؟ بله. در این بین چیزی که الزامی است و شوخی بردار نیست، گرفتن جواز کار است. در صورتی که جواز کار نداشته باشید هم مشمول جریمه می شوید و هم در شرکت خودتان حق امضا نخواهید داشت.
 • هزینه ثبت شرکت در روسیه با مسئولیت محدود چقدر است؟ بسته به نوع شرکتی که تاسیس کرده اید و محلی که شرکت در آن قرار دارد، این هزینه متفاوت است.
 • آیا برای ثبت شرکت در روسیه باید دفتر کار اجاره کرد؟ در صورتی که از آدرس های ثبتی استفاده کنید، نیازی نیست دفتر واقعی اجاره کنید. هزینه آدرس های ثبتی را باید یک جا و برای مدت یک سال بپردازید. اگر هزینه بیشتری بپردازید، می توانید خدمات بیشتری هم دریافت کنید.
 • آیا استخدام حسابدار الزامی است؟ از آن جایی که کشور روسیه در انجام امور مالیاتی بسیار سخت گیر است، پیشنهاد می کنیم حتما حسابدار استخدام کنید تا در آینده به مشکل برنخورید.
 • آیا استخدام کارمند محلی برای فعال شدن شرکت الزامی است؟ یکی از مزیت های تاسیس شرکت در روسیه این است که تنها با موسس آن می تواند به عنوان یک شرکت معتبر و فعال شناخته شود و لزومی ندارد هزینه هایی از این دست را بپردازید.
 • حداقل میزان سرمایه شرکت چقدر است؟ حداقل مبلغی که برای ثبت شرکت در روسیه باید بپردازید، 10 هزار روبل است ولی هزینه های دیگری مانند افتتاح حساب بانکی و… که در بالا توضیح داده شد هم به این هزینه اضافه می گردد.
 • آیا برای ثبت شرکت در روسیه لازم است مدارک شرکت در ایران یا کارت بازرگانی ارائه شود؟ خیر نیاز به مدرکی نیست.
 • آیا نام شرکت باید روسی باشد؟ همان طور که پیش تر توضیح داده شد، شما می تواند هر اسمی با هر زبانی و حتی اسم تکراری را برای نام شرکت تان در نظر بگیرید.

بعد از این که کارهای ثبت شرکت در روسیه را انجام دادید، حتما مدیرعامل ایرانی باید جواز کار بگیرد. در غیر این صورت شرکت امکان فعالیت ندارد و نمی تواند واردات و صادرات انجام دهد یا حواله بانکی صادر کند و در صورتی که دولت از این موضوع مطلع شود، فعالیت شرکت شما به تعلیق در خواهد آمد.