اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری

روسیه یکی از کشورهای پهناور جهان است که با 14 کشور مرز زمینی دارد. این کشور در حال حاضر یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان است چون می توانند با هزینه ای بسیار پایین تر از یک کشور اروپایی، در آن سرمایه گذاری کنند و به سود خوبی دست پیدا کنند. یکی از روش های اخذ اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری است که بین تاجران و سرمایه داران ایرانی محبوب شده است. بالا بودن تولید ناخالص داخلی، موقعیت جغرافیایی خوب و داشتن منابع انرژی زیاد باعث شده تا روسیه به یک کشور پر طرفدار برای سرمایه گذاری تبدیل شود. شما می توانید در روسیه سرمایه گذاری کنید و با اخذ اقامت، تابعیت این کشور را هم به دست آورید.

کشور روسیه یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که هر ساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا به این کشور مهاجرت می کنند. این کشور اقتصاد غنی و قدرتمندی دارد که باعث به وجود آمدن سطح رفاه نسبتا بالایی برای شهروندان شده است. همیشه وقتی بحث سرمایه گذاری پیش می آید، سوالات متعددی مطرح می شود.. حالا اگر سرمایه گذاری در کشور دیگر و برای هدف خاصی باشد، اهمیت آن چندین برابر می شود و قطعا بدون داشتن آگاهی لازم نمی توان در این راه قدم برداشت. اخذ اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت به روسیه است که پیشنهاد می کنیم برای انتخاب مسیر درست و شرایط و هدفی که دارید، حتما با یک شخص آگاه، مشاور یا وکیل مهاجرتی صحبت کنید.

سرمایه گذاران خارجی و افرادی که از توان مالی بالایی برخوردارند، روسیه را به عنوان یک محل مناسب و خوب برای زندگی و کسب و کار انتخاب می کنند.

اخذ اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاران خارجی و افرادی که از توان مالی بالایی برخوردارند، روسیه را به عنوان یک محل مناسب و خوب برای زندگی و کسب و کار انتخاب می کنند. در حال حاضر سه روش برای سرمایه گذاری در روسیه وجود دارد که هر شخصی بسته به نوع کار و هدفی که دارد، می تواند یکی از آن ها را انتخاب کند تا در نهایت بتواند اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری را اخذ کند.

اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری در حوزه تجاری

یکی از روش های قابل استفاده برای اتباع خارجی، سرمایه گذاری در حوزه تجاری است. این روش مخصوص کارآفرینان و افرادی است که با ایده ها و نوآوری های جدید، می خواهند کسب و کاری را راه بیندازند. این افراد بیشتر در پی این هستند که کسب و کار خود را به صورت کامل به روسیه منتقل کنند یا یک شعبه و نمایندگی در این کشور افتتاح کنند. این افراد اگر مالیاتی که بعد از سه سال پرداخت می کنند، سالانه حداقل 10 میلیون روبل باشد، می توانند تابعیت روسیه را دریافت کنند.

در حوزه تجاری شما می توانید با خرید سهام هم سرمایه گذاری انجام دهید و به این صورت است که اگر یک سهام به ارزش 100 وجود داشته باشد، شما می توانید 10 درصد آن را خریداری کنید یا با 10 میلیون روبل صاحب 10 درصد از سهام شوید که مالیات آن حداقل سه سال به 6 میلیون روبل برسد. در نهایت با این روش می توانید اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری را به دست آورید. در حال حاضر 10 میلیون روبل برابر با 166000 دلار آمریکا است که این مبلغ حداقل مبلغ سرمایه گذاری در این روش است. برای سرمایه گذاری در این حوزه می توانید بخش هایی مثل کشاورزی، نفت و گاز، انرژی، معادن و فلزات، فناوری اطلاعات، دارو و پزشکی، فرآوری مواد غذایی، نساجی و تحقیقات را در نظر بگیرید.

اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری اگر قرار باشد از حوزه کسب و کار باشد، بعد از سه سال زندگی می توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. ویزای سرمایه گذاری که برای تجارت و کسب و کار صادر می شود، می تواند 1 ساله، 2 ساله و 5 ساله باشد. در صورتی که بین 3 تا 5 سال اقامت قانونی در روسیه داشته باشید، تابعیت روسیه را می توانید اخذ کنید ولی اخذ تابعیت در صورتی اعطا می شود که مسلط به زبان روسی باشید.

در حوزه تجاری شما می توانید با خرید سهام هم سرمایه گذاری انجام دهید و به این صورت است که اگر یک سهام به ارزش 100 وجود داشته باشد، شما می توانید 10 درصد آن را خریداری کنید یا با 10 میلیون روبل صاحب 10 درصد از سهام شوید که مالیات آن حداقل سه سال به 6 میلیون روبل برسد.

سرمایه گذاری در روسیه در بخش املاک و مستغلات

یکی از روش های اخذ اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری ، خرید ملک در این کشور است که در حال حاضر به یکی از روش های جذاب و پر متقاضی اقامت اروپا تبدیل شده است. اخذ اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری در بخش املاک نیازمند 15 میلیون روبل است. چند سال است که بازار خرید ملک در روسیه با تغییرات زیادی روبرو شده است و با شرایط خاصی امکان پذیر است. در این روش باید سنجیده عمل کنید و با دقت و دانش کافی در این مسیر قدم بردارید تا سرتان کلاه نرود. خرید ملک تجاری در بسیاری از کشورها کاری سخت و دشوار است. در حالی که در روسیه اینطور نیست و به راحتی می توانید ملک تجاری مورد نظر خود را با قیمت مناسب بخرید. می توانید خرید ملک در روسیه را از طریق سایت های اینترنتی انجام دهید اما امکان کلاهبرداری زیاد است و در این راه شخصی که می تواند به شما کمک کند، یک وکیل قانونی یا یک فرد آگاه است.

اقامت در روسیه از طریق اهدای پول

روسیه یک قانون شهروندی اقتصادی جدید را پیشنهاد داده است که بر اساس آن سرمایه گذاران می توانند با پرداخت هزینه ای مستقیما به حساب یک خیریه در روسیه، اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری را کسب کنند.

سیاست دولت در زمینه اخذ اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری

 

یکی از اهداف اصلی دولت روسیه این است که در سیاست خارجی، سرمایه گذار جذب کند. یکی از اقداماتی که در این زمینه و بعد از تثبیت اقتصاد در بازار قرار گرفت، این بود که سیاست هایی ارائه شد که باعث تشویق سرمایه گذاران در این کشور می شد. وزارت صنعت و تجارت در این زمینه مسئول جذب سرمایه گذار خارجی است و یک سازمانی به نام مرکز توسعه سرمایه گذاری خارجی دارد که در وزارت خانه صنعت و تجارت قرار گرفته است. برای این که اهداف این سازمان توسعه پیدا کند، در سه شهر معروف پاریس، آمستردام و فرانکفورت سه دفتر تاسیس کرده است. اهداف این مرکز چیست؟

 • تشویق سرمایه گذاران و رشد اقتصاد روسیه
 • بازاریابی برای پروژه های سرمایه گذاری از طریق دفاتری که تاسیس کرده است.
 • هماهنگی با شرکای بالقوه برای گسترش پروژه های سرمایه گذاری
 • ایجاد چارچوب استاندارد برای جذب سرمایه داران خارجی برای طولانی مدت
 • ارائه خدمات پس از سرمایه گذاری برای سرمایه داران خارجی
 • همراهی و پشتیبانی اداری از شرکت های خارجی که در روسیه تاسیس شده اند.

بر اساس قوانینی که دولت روسیه وضع کرده است، سرمایه داران می توانند از راه های زیر در روسیه سرمایه گذاری کنند:

اگر یک شخص حقیقی یا حقوقی روسی یک شرکت یا موسسه ای داشته باشد، سرمایه دار خارجی می تواند در آن سرمایه گذاری کند.

سرمایه گذاران خارجی می توانند یک شرکت یا موسسه راه اندازی کنند یا شعبه یکی از سازمان قانونی روسیه را در اختیار بگیرند و مالک صد در صدی آن باشند.

سرمایه گذاران خارجی می توانند مالک قطعات زمین، ساختمان ها و بناهای غیر منقول باشند.

می توانند سهام یا اوراق بهاداری که مربوط به سازمان های تجاری و حتی دولت روسیه است را بخرند و از این طریق سرمایه گذاری کنند.

یکی از اهداف اصلی دولت روسیه این است که در سیاست خارجی، سرمایه گذار جذب کند. یکی از اقداماتی که در این زمینه و بعد از تثبیت اقتصاد در بازار قرار گرفت، این بود که سیاست هایی ارائه شد که باعث تشویق سرمایه گذاران در این کشور می شد.

تعهدات دولت روسیه نسبت به سرمایه گذاران

 

برخی از مهم ترین تعهداتی که دولت در مقابل سرمایه گذاران خارجی دارد، به شرح زیر است:

 • رفتار یکسان با سرمایه گذاران خارجی و سرمایه گذاران روسی
 • حمایت حقوقی از از فرآیند سرمایه گذاری و سودی که یک سرمایه گذار خارجی به دست می آورد.
 • حمایت بی قید و شرط از حقوق و منافعی که یک سرمایه گذار خارجی در روسیه دارد.
 • خروج بدون دردسر دارایی و اطلاعاتی که توسط یک سرمایه گذار خارجی در خاک روسیه داشته است.
 • مشارکت در فرآیند خصوصی سازی صنعت ها

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
خطا ! لطفا دوباره تلاش نمایید.

بهترین زمینه های سرمایه گذاری در روسیه

در هر کشوری لازم است شما بهترین زمینه های سرمایه گذاری را پیدا کنید و از طریق آن ها یک سرمایه گذاری سودده داشته باشید که هم باعث پیشرفت شما و هم اقتصاد کشور روسیه شود. در ادامه بهترین زمینه هایی که می توانید در روسیه پیدا کنید مطرح شده است.

خدمات مالی و حسابداری یکی از بهترین زمینه ها برای سرمایه گذاری است. فناوری اطلاعات و ارتباطات در حال حاضر در هر کشوری در حال پیشرفت است و روسیه هم از این قافله عقب نمانده است و در تلاش است تا بهترین سیستم را برای کشورش راه اندازی کند و اگر شما در این زمینه سرمایه گذاری کنید، مطمئنا حمایت دولت را هم خواهید داشت. تجهیزات الکترونیکی یکی دیگر از بهترین زمینه های سرمایه گذاری است. بخش های دیگری که می توانید در آن سرمایه گذاری کنید، شامل خدمات رسانه ای و چند رسانه ای، خدمات مربوط به بیمه و بانک داری، فناوری های نو مثل بیو تکنولوژی یا الکترونیک، خدمات حرفه ای که از آن ها در زمینه کسب و کار استفاده می شود، بسته بندی محصولات غذایی و کشاورزی، گردشگری، حمل و نقل، مخابرات، شبکه و ارتباطات از راه دور می باشند.

در هر کشوری لازم است شما بهترین زمینه های سرمایه گذاری را پیدا کنید و از طریق آن ها یک سرمایه گذاری سودده داشته باشید که هم باعث پیشرفت شما و هم اقتصاد کشور روسیه شود از همین رو خدمات مالی و حسابداری یکی از بهترین زمینه ها برای سرمایه گذاری است.

امنیت عامل مهم اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری

 

شما قبل از این که در هر کشوری سرمایه گذاری کنید، عوامل مهمی را مورد بررسی قرار می دهید. اما امنیت در سرمایه گذاری یکی از نکات مهم و غیر قابل چشم پوشی است. امنیت در سرمایه گذاری را میتوان از چند بعد بررسی کرد. اولین مورد به معنای این است که شما مالک چیزی که در آن سرمایه گذاری کرده اید باشید و به هر دلیلی از شما گرفته نشود. یکی دیگر از عوامل مهم در امنیت سرمایه گذاری این است که شما در کشوری سرمایه گذاری کنید که ارزش پول تان چند برابر شود و مجبور نباشید بعد از چند ماه ضرر کنید چون اقتصاد کشوری که در آن سرمایه گذاری کرده اید در شرایط خوبی نیست. یکی دیگر از عوامل امنیت در روسیه این است که سیاست این کشور روی اقتصاد آن تاثیری ندارد به همین دلیل می توانید مطمئن باشید که هر اتفاقی از نظر سیاستی روی آن بیفتد، تغییری در نوع سرمایه گذاری شما نمیفتد.

مزایای اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری

 

می توانید بازار راکد را شکوفا کنید و همین عامل باعث می شود حمایت دولت را داشته باشید تا بسیاری از بازارهای راکد به فرصت سرمایه گذاری تبدیل شوند.

باعث می شود شما بتوانید اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری را به مدت 5 سال اخذ کنید.

پس از اخذ اقامت روسیه می توانید به کشورهای حوزه سی آی اس سفر کنید و در آن ها زندگی کنید. (کشورهایی مثل بلاروس، اکراین و…)

برخی از صنایع مثل فناوری اطلاعات و ارتباطات و مخابرات در روسیه رشد قابل ملاحظه ای داشته اند که اگر شما در این حوزه سرمایه گذاری کنید، به موفقیت چشم گیری دست خواهید یافت.

روسیه زیرساخت های خوبی در سطح جهان دارد و مزایای مالیاتی خوبی که دارد که باعث شده سرمایه گذاران خارجی به این کشور توجه ویژه ای داشته باشند. مالیات در روسیه 20 درصد بر درآمد شخصی است و مالیات بر ارزش افزوده 13 و 18 درصد است.

در شرایط اقتصادی و سرمایه گذاری روسیه حتی اگر عواملی مثل قیمت نفت در آن دخیل باشند و نوسان داشته باشند، باز هم روندی رو به رشد است.

برخی از صنایع مثل فناوری اطلاعات و ارتباطات و مخابرات در روسیه رشد قابل ملاحظه ای داشته اند که اگر شما در این حوزه سرمایه گذاری کنید، به موفقیت چشم گیری دست خواهید یافت.

تولیدات صنعتی در ایران هزینه بیشتری نسبت به روسیه دارند. هزینه های مصرف برق انرژی و حمل و نقل و دستمزد در کشور روسیه پایین تر است.

اگر شما در ایران ساکن باشید و بخواهید در کشور روسیه سرمایه گذاری کنید، هزینه های حمل و نقل شما کمتر از زمانی است که در هر کشور اروپایی دیگری سرمایه گذاری کنید.

تنوع کالاها و خدماتی که می توانید در روسیه راه بیندازید، بسیار زیاد است و میزان تقاضا هر روز زیادتر می شود.

به دلیل موقعیت جغرافیایی ای که روسیه دارد، شما از راه های هوایی، زمینی و دریایی می توانید نقل و انتقالات کالا انجام دهید و کالای خود را به موقع ترخیص کنید.

سرمایه گذاری در روسیه برای چه افرادی مناسب است؟

 • افرادی که می خواهند درآمد ارزی داشته باشند و ارزش پول کشور خودشان پایین است.
 • افرادی که امکان حضور بلند مدت را خارج از کشور خودشان ندارند.
 • افرادی که می خواهند آینده فرزند شان در جایی خارج از مملکت خوشان رقم بخورد.
 • افرادی که قصد مهاجرت به کشور دیگری دارند و می خواهند ملک بخرند یا کسب و کاری راه بیندازند.
 • افرادی که می خواهند به واسطه روسیه، با سایر کشورهای اروپایی و آسیایی رابطه داشته باشند و از آن طریق کسب و کار خود را توسعه دهند و راه صادرات را باز کنند.
 • افرادی که دست کم 5 هزار دلار را برای شروع سرمایه گذاری کنار گذاشته اند.
 • افرادی که دوست دارند فرزندشان در کشور دیگری مثل روسیه تحصیل کند.

شرایط اخذ اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری

 

برای این که بتوانید ویزا بگیرید و سپس از طریق آن موفق به اخذ اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری شوید، باید یکی از کارهای زیر را انجام دهید.

کمک مالی خیریه: برای این که بتوانید از طریق سرمایه گذاری اقامت بگیرید، یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید، این است که مبلغ 7 و نیم میلیون روبل اهدا کنید و این پول غیر قابل برگشت است. این پول باید برای یک پروژه بودجه ملی خاص در روسیه هزینه شود.

خرید ملک: در یک پروژه ملکی مبلغ 15 میلیون روبل در روسیه سرمایه گذاری کنید.

سرمایه گذاری در تجارت و کسب و کار: سرمایه گذاری در یک کسب و کار به مبلغ 35 میلیون روبل

راه اندازی شرکت: راه اندازی یک کسب و کار که هر سال حداقل مبلغ 10 میلیون روبل در روسیه درآمد داشته باشد و حداقل سه سال فعال باشد. مالیات آن هم در هر سه سال باید پرداخت شود.

برای این که بتوانید از طریق سرمایه گذاری اقامت بگیرید، یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید، این است که مبلغ 7 و نیم میلیون روبل اهدا کنید و این پول غیر قابل برگشت است.

حداقل پول لازم برای اخذ اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری

 

کارآفرینان و افراد خود اشتغال باید حداقل 10 میلیون روبل سرمایه گذاری کنند.

کارمندان تخصصی که در یک تجارت بزرگ سرمایه گذاری می کنند. یا باید 10  میلیون روبل سرمایه گذاری کنند یا 10 درصد از سهام یک شرکت را داشته باشند که مجموع ارزش آن 100 میلیون روبل باشد.

اگر شما هر سال مبلغ 6 میلیون روبل و به مدت سه سال، مالیات پرداخت کنید، می توانید تابعیت روسیه را اخذ کنید.

مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کشور روسیه

 • ارائه مدارک قانونی که نشان دهد متقاضی سابقه کیفری نداشته باشد.
 • ارائه مدارکی که نشان دهد وجوه متقاضی که قرار است مورد استفاده قرار گیرد، قانونی هستند.
 • ارائه کپی پاسپورت متقاضی و اعضای خانواده اش
 • در صورت متاهل بودن متقاضی، ارائه یک گواهی که نشان دهنده ازدواج او باشد.
 • ارائه یک کپی از شناسنامه

با این مدارک شما می توانید اقدام به سرمایه گذاری در کشور روسیه کنید و پس از آن برای اقامت اقدام کنید.

مراحل دریافت اقامت دائم روسیه از طریق سرمایه گذاری

 

در ابتدای کار باید نوع سرمایه گذاری خود را انتخاب کنید پس از آن باید یک اقامت سه ساله بگیرید. سپس باید ویزای سه ساله روسیه را دریافت کنید و با آن وارد روسیه شوید و برای اقامت دائم اقدام کنید. پس از گذشت مدت زمانی کوتاه، به شما پاسپورت آبی می دهند که نشان دهنده اقامت دائم شماست. در فاصله زمانی بین درخواست شما برای اقامت دائم تا اخذ اقامت، نیازی نیست حتما در روسیه بمانید.

نکات مهم اقامت سرمایه گذاری روسیه

با گرفتن اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری ، می توانید پس از گذشت مدت زمانی مشخص، پاسپورت روسی دریافت کنید. پس از اخذ اقامت می توانید در دفتر خدمات مهاجرتی فدرال روسیه یا در سفارت روسیه، کنسول گری یا دفتر نمایندگی روسیه برای دریافت پاسپورت درخواست دهید.

اگر موفق شدید اقامت در روسیه را از طریق سرمایه گذاری به دست آورید و پاسپورت روسیه را بگیرید، شما یک شهروند روسی محسوب می شوید. پاسپورت 5 و 10 سال اعتبار دارد و با آن می توانید به بیش از 100 کشور جهان بدون هیچ مشکلی سفر کنید.

اگر شما یک شهروند روسی شدید، باید مالیات پرداخت کنید اما میزان مالیات پرداختی شما نسبت به زمانی که شهروند نبودید و تنها یک سرمایه گذار خارجی محسوب می شدید، کمتر می شود.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری یکی از مطمئن ترین راه ها برای تبدیل اقامت به اقامت دائم این کشور است.

یکی از ایمن ترین راه ها برای مهاجرت، اخذ اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری است که باعث می شود شما سریع تر اقامت دائم یک کشور را به دست آورید.

بعد از دریافت پاسپورت روسی، اخذ ویزای شینگن برای تان راحت می شود و مشکلاتی که الان به عنوان یک شخص با تابعیت ایرانی دارید را نخواهید داشت.

با گرفتن اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری ، می توانید پس از گذشت مدت زمانی مشخص، پاسپورت روسی دریافت کنید. پس از اخذ اقامت می توانید در دفتر خدمات مهاجرتی فدرال روسیه یا در سفارت روسیه، کنسول گری یا دفتر نمایندگی روسیه برای دریافت پاسپورت درخواست دهید.

پس از اخذ اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری ، پاسپورت آبی رنگ دریافت می کنید که به این معناست که از تمام حقوق شهروندی برخوردار هستید و تنها حق رای ندارید.

پس از اخذ اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری شما به صورت قانونی می توانید در هر شرکتی از جمله شرکت خودتان به سمت مدیرعاملی یا هر سمت دیگری برسید یا استخدام شوید و حق امضا خواهید داشت.

بیشتر افرادی که می خواهند تابعیت روسیه را بگیرند، معمولا در کشورهایی زندگی می کنند و شهروندی آن کشور را دارند که سطح زندگی و فضای تجاری نامطلوبی دارند یا کشورشان دچار تحریم شده و برای رهایی از آن، سعی می کنند در یک کشور اروپایی سرمایه گذاری کنند تا از آن طریق تجارت مطلوبی داشته باشند.

شرایط اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری

برای این که موفق به اخذ اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری شوید، باید موارد زیر را رعایت کنید.

باید یک طرح تولیدی داشته باشید که برای روسیه سودده باشد و مجوز مربوط به آن را اخذ کرده باشید.

حداقل دو میلیون روبل مالیات به صورت سالانه پرداخت کنید.

یک شرکت جدید به نام شخص متقاضی ثبت شود و حداقل 10 درصد از سهام آن متعلق به شخص درخواست دهنده باشد. این درصد میتواند بین 10 تا 100 درصد متغیر باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری

 

یک سرمایه گذار قبل از این که درخواست خود را برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت ارائه کند، باید مدارکی را فراهم آورد.

۴ قطعه عکس از شخص متقاضی

ارائه پاسپورت یا شناسنامه معتبر

ارائه مدارکی که نشان دهد شما درآمد لازم برای حفظ زندگی خود و هرکسی که نیاز است همراه تان باشد را دارید. (مدارکی که در روسیه سرمایه گذاری کرده اید به صورت کامل همراه تان باشد.)

ارائه مدارکی که اثبات کننده محل اقامت شما باشد.

ارائه گواهی پزشکی که نشان دهد شخص متقاضی مبتلا به بیماری ایدز نیست.

اثبات مهارت و تسلط به زبان روسی (گاهی هم لازم است اطلاعات مربوط به تاریخ روسیه و مبانی فدراسیون این کشور را بدانید.)

اقامت در روسیه

شاید بیشتر افرادی که قصد مهاجرت دارند، روسیه آخرین گزینه ای باشد که به ذهنشان می رسد. اما باید بدانید که اخذ اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری و گرفتن ویزای آن، از سال 2015 به بعد به ثبات کامل رسیده است و بعد از جام جهانی 2018 به اوج خود رسیده است. روسیه از آن جهت مورد توجه است که شما می توانید با اخذ اقامت این کشور در واقع در یک کشور اروپایی اقامت دارید. روسیه بیش از 30 درصد از منابع طبیعی دنیا را در اختیار دارد که ارزش آن ها 75 تریلیون دلار است. این کشور با داشتن منابع طبیعی فراوان به یکی از بزرگ ترین کشورها برای سرمایه گذاری و صادرات تبدیل شده است که در آینده ای نزدیک، اقامت در همچین کشوری امتیازات زیادی برای تان در پی خواهد داشت. در حال حاضر بر خلاف بسیاری از کشورهای اروپایی که دارای روش های سخت و پیچیده و با مبالغ گزاف برای اخذ شهروندی هستند، این کشور یکی از ساده ترین گزینه هاست و با سرمایه گذاری هدف دار در آن می توانید به نتایج خوبی برسید.

با این که در سال 2015 دولت روسیه برنامه سرمایه گذاری و اقتصادی خود را به تمام دنیا اعلام کرد، این برنامه مربوط به سرمایه گذاری بود و نه اخذ شهروندی این کشور. برای این که شما بتوانید تابعیت روسیه را به دست آورید، به جز رعایت برخی شرایط، باید سه سال هم صبر کنید.

روسیه بیش از 30 درصد از منابع طبیعی دنیا را در اختیار دارد که ارزش آن ها 75 تریلیون دلار است. این کشور با داشتن منابع طبیعی فراوان به یکی از بزرگ ترین کشورها برای سرمایه گذاری و صادرات تبدیل شده است.

برای سرمایه گذاری در روسیه به چه چیزهایی دقت کنیم؟

 

بودجه: اولین چیزی که باید به آن توجه کنید بودجه تان است که بعدا بر اساس آن تصمیم بگیرید که چه نوعی از سرمایه گذاری را انتخاب کنید. این که سرمایه گذاری در چه کاری پر سودتر است مشخص نیست اما بهترین زمینه های سرمایه گذاری که در بالا به آن اشاره شد، می تواند دید خوبی به شما برای انتخاب زمینه سرمایه گذاری تان بدهد.

هدف: هدف از سرمایه گذاری باید مشخص باشد. می خواهید درآمد ارزی داشته باشید؟ می خواهید سود بلند مدت یا کوتاه مدت داشته باشید؟ می خواهید آینده فرزندان تان را تامین کنید؟ می خواهید آپارتمان و ملک بخرید تا در آن سکونت کنید؟ هدف از سرمایه گذاری هرچه که هست، شما باید آن را مشخص کنید و بر اساس آن تصمیم بگیرید.

سرمایه گذاری بلند مدت: اگر هدف تان سرمایه گذاری بلند مدت است، می توانید ملکی را در منطقه ای که امکان رشد آن فراهم است بخرید و در زمان مناسب آن را بفروشید تا سود کنید.

اخذ اقامت: اگر هدف تان اقامت در روسیه از طریق سرمایه گذاری است، می توانید با مدارک لازم برای این کار اقدام کنید ولی توجه کنید که خرید ملک همیشه منجر به اخذ اقامت دائم نمی شود ولی روند اخذ آن را ساده تر می کند.

هدف از سرمایه گذاری باید مشخص باشد. می خواهید درآمد ارزی داشته باشید؟ می خواهید سود بلند مدت یا کوتاه مدت داشته باشید؟ می خواهید آینده فرزندان تان را تامین کنید؟ می خواهید آپارتمان و ملک بخرید تا در آن سکونت کنید؟

نکات مهم

اگر شخصی برای راه اندازی یک بیزنس به شما مبلغ بسیار بالایی پیشنهاد کرد که با مدل پروژه مطابقت نداشت، بهتر است کمی شک کنید و اطلاعات تان را در مورد آن کامل کنید. می توانید از یک مشاور یا وکیل مهاجرتی کمک بگیرید.

فراموش نکنید که سرمایه گذاری تنها یکی از روش هایی است که با آن می توانید اقامت کشور روسیه را به دست آورید. به همین دلیل بهتر است روی انتخاب روش اخذ اقامت روسیه حساسیت به خرج دهید و شرایط و جوانب را به صورت کامل بررسی کنید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

در روسیه خرید زمین هم می تواند یک فرصت سرمایه گذاری خوب برای تان باشد چون ارزان تر از خرید ملک است و پس از خرید می توانید آن را به مسکونی یا تجاری یا هر نوع کاربری ای که دوست دارید، تغییر دهید.

همان طور که گفته شد یکی از راه های سرمایه گذاری راه اندازی یک بیزنس است. پیشنهاد می کنیم سرمایه اولیه بیزنس را حداقل 500 دلار در نظر بگیرید. کل این مبلغ هم باید در یک حساب بانکی به صورت سپرده باشد اما مانند سایر کشورها بلوکه نمی شود و بعدا می توانید آن را خرج کنید.