هزینه ویزای ترکیه

ترکیه دروازه اروپاست، و از این جهت ترکیه را با این نام خطاب می‌کنند که این کشور نقطه عطف منطقه اوراسیا است؛ ترکیه در لیست ‌G20 قرار دارد، یعنی این کشور جز 20 کشور ثروتمند جهان نیز می‌باشد. این موارد که گفتیم صرفا تعداد بسیار ناچیز از مواردی است که ایرانیان را برای پیشرفت در زمینه‌های مختلف، ترغیب به مهاجرت به ترکیه می‌کند؛ اما سوالات متعددی همچون: انواع ویزا و یا هزینه‌ ویزای ترکیه، در ذهن شما بزرگواران وجود دارد، که وظیفه خود دانستیم تا در مورد این سوالات، امروز با شما کمی گپ و گفت داشته باشیم.
با توجه به مقالاتی که در گذشته برای شما تالیف نموده‌ایم، امروز با تمرکز بیشتری در مورد هزینه‌ی ویزای ترکیه افتخار این را داریم تا لحظاتی را در کنار شما باشیم.

 

کمی قبل‌تر از هزینه ویزای ترکیه

طبق تجربه‌ای که ما در مهاجران پیرامون سوالات و اقدامات مهاجرت به ترکیه کسب کردیم؛ افرادی که قصد مهاجرت به کشور دوست و همسایه ترکیه را داشتند به سه دسته تقسیم می‌شدند.
1. افرادی که در حال استفاده از مهلت 90 روزه آزاد خود در ترکیه هستند و قصد تمدید دارند.
2. افرادی که تصمیم خود را گرفته‌اند و دقیق می‌دانند چه رویه‌ای را در کشور ترکیه می‌خواهند سپری کنند.
3. افرادی که در حال کسب اطلاعات برای گرفتن یک تصمیمی درست و منطقی برای آینده خود هستند.

 

ترکیه؛ دروازه اروپا

یکی از رسالت‎‌های ما در مهاجران ارزش آفرینی برای تمامی مشتریانمان بوده و خواهد بود، این یک امر طبیعی است که تمام مشتریان ما شرایط متفاوتی با یکدیگر دارند؛ اهداف، دلایل، بودجه و از همه مهم‌تر سطح آگاهی … . در این قسمت قبل از پرداخت به موضوع نرخ ویزای ترکیه، با کسب اجازه از افراد گروه یک و دو که در بالا در مورد آنها صحبت کردیم، میخواهیم اطلاعات خوبی در مورد کشور ترکیه به افراد گروه سوم بدهیم، تا در تصمیم خود منسجم‌تر شوند.

 

هزینه ویزای ترکیه

قیمت ویزای ترکیه

 

در مرحله اول ترکیه دارای آب و هوای بسیار مساعد و معقول است و بسیار مناسب افرادی که قصد ادامه زندگی سالم‌تر به دور از کلان شهر‌های پردود ایران را دارند نیز می‌باشد، هر چند که کشور ترکیه دارای خیابان‌هایی با سنگ فرش‌های زیبا، کافه‌های دوست داشتنی با بوی خوش قهوه ترک است؛ اما شاید این مورد به اندازه هزینه پایین اجاره و خرید ملک در ترکیه نسبت به ایران، پر‌رنگ نباشد.
اما از مواردی که ترکیه را تبدیل به سکوی پرواز ایرانیان کرده، موارد زیر را می‌توانیم ذکر کنیم؛ ابتدا داشتن امکان سفر به ده‌ها کشور جهان بدون ویزا با KIMLIK یا کارت شهروندی ترکیه است و در مورد دوم امکان سفر، زندگی و کار به اروپا و امریکا برای دانشجویان فارق التحصیل در ترکیه نیز می‌باشد.
و اما مورد آخر که برای تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی بسیار مهم است، امکان سرمایه گذاری و تجارت در ترکیه به‌دور از تحریم‌های وارده بر ایران است، که شما می‌توانید بدون هیچ مشغله فکری از تمامی بانک‌های ترکیه، با جهان در ارتباط باشید و کار تجارت را بی دغدغه ادامه دهید.

هزینه ویزای ترکیه برای انواع ویزا

اگر شما قصد سفر به ترکیه را دارید ولی مدت زمانی که اقامت شما کمتر از 90 روز است، شما نیاز به پرداخت هزینه ویزا ترکیه ندارید. و تنها موردی که برای خروج از ایران مهم است داشتن گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار می‌باشد. و فقط هنگام سفر‌های زمینی یا هوایی به مهر ورود و خروج به این کشور در پاسپورت شما درج می‌شود.

لازم به ذکر است که رفتن به سفارت ترکیه که در خیابان فردوسی قرار دارد زمانی لازم است که قصد اقامت بیش از 90 روز را داشته باشید، نکته قابل توجه نوبت دهی سفارت است که به صورت آنلاین انجام می‌شود.

 

نرخ ویزای ترکیه

هزینه ی ویزای ترکیه

 

کشورهایی که برای ورود به ترکیه نیاز به ویزا ندارند

با توجه به توافقاتی که بین دولت ایران و ترکیه صورت گرفته است. اتباع ایرانی جهت ورود به ترکیه و اقامت حداکثری 90 روز نیاز به دریافت ویزا ندارند و چنانچه بیشتر از 90 روز نیاز به حضور در ترکیه را دارند، می‌بایستی به کنسولگری این کشور مراجعه و در خواست دریافت ویزا بلند مدت نمایند و هزینه ویزای ترکیه را پرداخت نمایید.
دیگر کشورهایی که برای ورود به ترکیه نیاز به اخذ و پرداخت هزینه ویزای ترکیه را ندارند به شرح زیر می‌باشد.

• افراد در صورت داشتن ملیت کشورهای بلغارستان، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، لیتوانیا، لوکزامبورگ، اسلواکی، اسلوونی و سوئد می‌توانند بدون ویزا به مدت 90 تا 180 روز در کشور ترکیه بمانند.
• افرادی که تابعیت کشور لتونی را نیز دارا باشند می‌توانند به مدت 30 روز بدون ویزا در کشور ترکیه بمانند.

حال اگر افراد نیاز به اقامت بیش از 90 روز را دارند؛ باید از طریق انواع ویزا که در این قسمت نام می‌بریم و بررسی هزینه آنها، برای اقامت در کشور ترکیه اقدام نمایند.

 

انواع و هزینه ویزای ترکیه

در این قسمت برای افرادی که قصد اقامت بیش از 90 روز در ترکیه را دارند انواع ویزا و هزینه‌های پیرامون آن را نام می‌بریم تا بتوانید تصمیم درس‌تر را برای آینده خویش و حتی خانواده خود بگیرید.

مبلغ ویزای ترکیه به واسطه کار

صدور ویزای کار در ترکیه شرایط متفاوتی دارد، از این جهت که متقاضی محترم باید در ابتدا به کنسولگری‌های ترکیه در کشور خودشان مراجعه کنند و مدارک لازم را برای تکمیل پرونده ارائه دهند، پس از ارائه مدارک، مدارک شما به وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه ارسال می‌شود و در صورت تایید، مجوز صدور ویزا برای متقاضی از جانب اداره کار صادر شده و فرد متقاضی باید ظرف مدت 90 روز روادید خود را از نمایندگی مربوطه دریافت کند.

لازم به ذکر است که ویزای کار مطابق با قانون کار در ترکیه، شامل امکان کار مدت دار و نامحدود برای کارکنان وابسته، کارکنان مستقل و دیگر موارد است، گفتنی است که مدت زمان اعتبار ویزای کار در ترکیه 1 سال نیز می‌باشد، اما پس از اتمام مدت اعتبار می‌توانید برای همان شغل، اعتبار خود را 3 سال دیگر تمدید نمایید. و در صورت پایان این دوره 3 ساله، مجدد می‌توانید اعتبار خود را تا 6 سال دیگر تمدید نمایید. و پس از طی این مراحل 1، 3 و 6 ساله می‌توانید مجوز کار نامحدود دریافت نمایید. لازم به ذکر است که هزینه صدور ویزای کار به دلیل نوسانات ارزی، متغییر بوده؛ از همین روی با عرض معذرت از شما بزرگواران، در صورت تمایل از آخرین قیمت‌ها با مشاورین مهاجران تماس حاصل نمایید.

 

هزینه ویزای ترکیه کار

هزینه ویزای ترکیه کار

 

برای دریافت اطلاعات دقیق از هزینه‌ی ویزای ترکیه با مشاوران مهاجران تماس بگیرید.

CTA
برای اخذ مشاوره مبلغ ویزای ترکیه تماس حاصل نمایید

 

 

نرخ ویزای ترکیه به واسطه تحصیل

در این قسمت به بررسی شرایط، ضوابط و هزینه ویزای ترکیه خواهیم پرداخت. کشور ترکیه از جمله کشورهایی است که هزینه تحصیل در تمامی مقاطع آن پایین است.
با توجه به سطح علمی بالای دانشگاه‌های این کشور و همچنین به دلیل کیفیت خوب آموزش و بورسیه‌هایی که به دانشجویان اعطا می‌گردد، این کشور همواره یکی از مقاصد نزدیک دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل به شمار می‌آید. فراموش نکنید که دانشجویان ایرانی که متاسفانه در رشته‌های مورد علاقه خود موفق به قبولی در کنکور مقاطع بالاتر آن در ایران نشده اند، دانشگاه‌های کشور ترکیه می تواند گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل آن‌ها باشد.
یکی از شروط اصلی پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه، داشتن حداقل مدرک دیپلم دبیرستان و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه‌های ترکیه می‌باشد که هر دانشگاه بسته به سطح آموزشی و علمی خود، آزمونی را برگزار می‌کنند و دانشجویان با هر سنی و تنها با داشتن حداقل مدرکی که به آن اشاره کردیم، در این آزمون‌ها شرکت نمایند. زبان تحصیل در اکثر دانشگاه‌های ترکیه به زبان ترکی استانبولی می‌باشد. البته وزارت علوم ترکیه برای دانشجویانی که تسلط کافی به این زبان را ندارند دوره‌های آموزش زبان ترکی استانبولی به صورت رایگان برگزار می‌کند.
مقطع لیسانس در دانشگا‌های ترکیه 4 سال است، اما در رشته‌هایی مانند پزشکی طول این دوره 6 سال می باشد. همچنین دوره فوق لیسانس در کشور ترکیه همچون ایران 2 سال و مقطع دکتری نیز 4 سال خواهد بود. پذیرش در اکثر دانشگاه‌های ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری از طریق آزمون سراسری انجام نمی‌پذیرد و هر دانشگاهی بر اساس شرایط خود آزمون جداگانه‌ای را برگزار می نماید. این امتحانات سالی 2 بار از طرف وزارت علوم ترکیه برگزار می‌گردد.
در این قسمت قبل از بررسی هزینه ویزای ترکیه می‌خواهیم روند اخذ این ویزا را بررسی کنیم؛ در ابتدا پس از اخذ پذیرش و ثبت نام در دانشگاه مورد نظر خود باید به ایران مراجعه و گواهی پذیرش خود را به به کنسولگری ترکیه در ایران برای دریافت ویزای تحصیل ارائه نمایید. این روادید دارای اعتباری 1 ‌ساله است، ولی تا یک ماه پس از ورود به خاک ترکیه، دانشجو باید به اداره امنیت ترکیه مراجعه و دفترچه اقامت خود را دریافت کند. به دلیل نوسانات ارزی، هزینه ویزای تحصیلی ترکیه متغییر بوده؛ از همین روی با عرض معذرت از شما بزرگواران، در صورت تمایل از آخرین قیمت‌ها با مشاورین مهاجران تماس حاصل نمایید.

 

هزینه ویزای ترکیه تحصیلی

هزینه ویزای ترکیه تحصیلی

CTA
برای اخذ مشاوره مبلغ ویزای ترکیه تماس حاصل نمایید

هزینه ویزای ترکیه به واسطه خرید ملک

بر اساس قوانین کشور ترکیه، هر تبعه خارجی می‌تواند با خرید ملک در این کشور، نسبت به اخذ اقامت ترکیه اقدام کند و این اقامت یک ساله می‌باشد و تا زمانی که ملک خریداری شده در تملک متقاضی باشد، تمدید می شود.
قبل از بررسی هزینه ویزای ترکیه به واسطه خرید ملک لازم است تا در مورد شرایط و ضوابط و سپس قیمت ملک در ترکیه صحبت کنیم. برای اخذ این نوع از اقامت باید در ابتدا به ترکیه سفر کرده و با بازدید از املاکی که احتمالا از قبل هماهنگ کرده‌اید، ملک مدنظر خود را انتخاب کنید. پس از خرید ملک و طی کردن روند انتقال سند به شما، می توانید از اداره مهاجرت ترکیه، برای دریافت اقامت درخواست وقت ملاقات کنید و در زمان مشخص شده با در دست داشتن مدارک لازم به این اداره مراجعه و اقامت یک ساله خود را دریافت کنید.
لازم به ذکر است که حداقل قیمت ملک قدیمی در ترکیه 3000 لیر می‌باشد و با در نظر گرفتن خرید یک ملک با متراز 50 متر عدد تمام شده خرید ملک برای شما در ترکیه حدود 380 میلیون تومان خواهد بود.
در مورد نرخ ویزای ترکیه از طریق خرید ملک به دلیل نوسانات ارزی، بسیار متغییر بوده؛ از همین روی با عرض معذرت از شما بزرگواران، در صورت تمایل از آخرین قیمت‌ها با مشاورین مهاجران تماس حاصل نمایید.

 

هزینه ویزای ترکیه خرید ملک

هزینه ی ویزای ترکیه خرید ملک

 

 

برای اخذ مشاوره مبلغ ویزای ترکیه تماس حاصل نمایید

cta

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *