هزینه مهاجرت به استرالیا

در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع هزینه مهاجرت به استرالیا آشنا نماییم.

کشور استرالیا دارای علاقه مندان زیادی است و افراد بسیاری تمایل به زندگی در استرالیا دارند که پیش از هر اقدامی برای مهاجرت، از هزینه های مهاجرت به استرالیا مطلع شوید که ما در ادامه مقاله هزینه مهاجرت به استرالیا را بررسی خواهیم کرد.

سوالاتی که ممکن است درباره هزینه مهاجرت به استرالیا داشته باشید :

 1. کشور استرالیا چگونه کشوری است؟
 2. چه دلایلی باعث جذب افراد به استرالیا برای زندگی شده است؟
 3. هزینه مهاجرت به استرالیا به چه عواملی بستگی دارد؟
 4. هزینه مهاجرت به استرالیا چقدر می شود؟
 5. از چه طریقی میتوان هزینه مهاجرت به استرالیا را کم کرد؟
 6. بهترین شهرهای استرالیا برای مهاجرت کدام شهرها هستند؟
 7. کدام شهر استرالیا برای مهاجرت هزینه کم تری نیاز دارد؟
 8. مهاجرت به استرالیا چه مزایایی به همراه دارد؟

کشور استرالیا چگونه کشوری است؟

استرالیا در قاره اقیانوسیه که قاره کوچکی می باشد قرار دارد. استرالیا از نظر پهناور بودن در جهان در رتبه ششم است و جز کشورهای بزرگ جهان می باشد. کانبرا پایتخت آن است و اقتصاد استرالیا نیز به حدی خوب است که در زمینه اقتصاد در رتبه 13 جهان قرار گرفته و اقتصاد بسیار خوبی دارد. ثروت استرالیا از روش هایی نظیر نفت، گاز، معدن، صنعت تولید، جذب گردشگر، کشاورزی و تحصیل حاصل شده است و همینطور بیکاری در استرالیا بسیار پایین بوده و بیشتر شهروندان استرالیا دغدغه نبود کار را ندارند.

استرالیا 6 ایالت و 2 قلمرو دارد و جالب است بدانید که هر کدام از ایالت ها دارای پایتخت جداگانه ای هستند برای مثال در ایالت نیوساوت ولز شهر سیدنی قدیمی ترین شهر استرالیا پایتخت آن است و در ایالت ویکتوریا شهر ملبورن پایتخت می باشد.

فرهنگ های بسیاری در استرالیا وجود دارد که وجود این فرهنگ ها به زندگی در استرالیا زیبایی بخشیده است. شهروندان استرالیا به زبان انگلیسی صحبت کرده و خط مورد استفاده آن ها نیز انگلیسی می باشد.

به دلیل موقعیت جغرافیایی کشور استرالیا ،  در هر قسمت یک نوع آب و هوا حاکم شده است. استرالیا نیز مانند کشور عزیزمان ایران تمام 4 فصل را هم زمان در کشورش دارد . استرالیا در نیمکره جنوبی واقع شده و برعکس مناطق شمالی کره زمین فصل ها پدید می آیند ، برای مثال از ماه دسامبر تا فوریه فصل تابستان، از ماه مارچ تا می فصل پاییز، از ماه جون تا آگوست فصل زمستان، از ماه سپتامبر تا نوامبر فصل بهار پدیدار می شوند.

26 ژانویه روز ملی استرالیا نامگذاری شده و دلیل انتخاب این تاریخ، اولین مهاجرت به استرالیا به وسیله اروپایی ها می باشد و شهروندان استرالیا در این روز در بندری به نام جکسون مراسمات زیبایی برگزار می کنند.

کشور استرالیا در زمینه جذب گردشگران فعالیت های گسترده ای دارد و درآمد زیادی از راه توریسم به دست می آورد و همینطور در زمینه مهاجرت نیز مهاجرپذیر می باشد ، به طوریکه انواع تابعیت ها را میتوانید در این کشور زیبا ببینید.

چه دلایلی باعث جذب افراد به استرالیا برای زندگی شده است؟

 • اقتصاد عالی

مهم ترین علت مهاجرت به استرالیا، اقتصاد عالی آن می باشد و استرالیا کشور قدرتمندی در زمینه اقتصادی می باشد به صورتیکه در زمان رکود اقتصادی که دنیا را درگیر می کند به استرالیا ضرر زیادی وارد نمی شود و همینطور به دلیل اقتصاد عالی این کشور افراد زیادی به استرالیا مهاجرت می کنند ، که بتوانند کار مناسبی پیدا کنند.

استرالیا از کشورهایی می باشد که اگر توانایی و پشتکار داشته باشید به راحتی کار خوبی پیدا کرده و وضع اقتصادی خوبی پیدا می کنید . زیرا استرالیا با کشورهای برتر در حال رقابت بوده و نیرو کار زیادی در اختیار ندارد که در صورتیکه حرفه درستی را برگزینید و در کار خود خبره شوید، به موفقیت اقتصادی خواهید رسید.

 • زندگی باکیفیت

استرالیا فوق العاده شاد و زیبا می باشد. رفاه در این کشور بسیار بالا می باشد . از آنجایی که آرزوی هرکسی داشتن زندگی شاد و باکیفیت است ، مهاجرت به استرالیا برای بسیاری راه دستیابی به این آرزو گشته است. کیفیت زندگی در استرالیا به حدی بالا است که معمولا مردم استرالیا بالای 80 سال عمر خواهند کرد . بنابراین این اعتقاد در بین متقاضیان مهاجرت وجود دارد که با مهاجرت به استرالیا زندگی خوبی را امتحان خواهند کرد.

 • وضعیت آموزشی مناسب

خدمت آموزشی این کشور در سطح کیفی بالایی قرار دارد. استرالیا دانشگاه های بسیار زیاد و بزرگی دارد که تعدادی از آن ها در جهان جزو برترین ها می باشند و این موضوع باعث علاقمندی دانشجویان برای مهاجرت به کانادا شده است. سطح علم در استرالیا در سطح عالی می باشد و مواردی نظیر جعبه سیاه مربوط به هواپیما، Wifi و … از اختراعات کشور استرالیا می باشند.

 در آماری که به تازگی از دانشجویانی که در دانشگاه های استرالیا تحصیل می کنند ، گرفته شد و از آن ها درباره زندگی و تحصیل در استرالیا و رضایت آن ها پرسیده شد بیشتر از 80 درصد آن ها از زندگی و تحصیل در استرالیا راضی بودند که نشان دهنده وضعیت عالی آموزشی در استرالیا می باشد که باعث مهاجرت به این کشور بی نظیر شده است.  

 • امنیت بالا

امنیت برای همه انسان ها مهم می باشد و کسانی که تصمیم به مهاجرت دارند ، کشوری را انتخاب می کنند که امنیت بالایی داشته باشد . از آنجا که کشور استرالیا به دلایل مختلفی مانند موقعیت جغرافیایی که با هیچ کشور دیگری مرز مشترک ندارد ، امنیت بالایی دارد که همین عامل یکی از عواملی است که سبب مهاجرت زیاد به استرالیا شده است.

هزینه مهاجرت به استرالیا به چه عواملی بستگی دارد؟

 • نوع ویزا

هزینه مهاجرت به استرالیا به عوامل بسیاری مرتبط می باشد. در اولین گام، شما باید ویزای خود را تعیین کنید و با در نظر گرفتن نوع ویزایی که انتخاب کرده اید ، هزینه ای باید پرداخت کنید . برای مثال اگر ویزای شما از نوع ویزا ازدواج باشد و یا ویزای سرمایه گذاری باشد ، متفاوت خواهد بود . بنابراین باتوجه به نوع ویزایی که تصمیم به گرفتن آن دارید ، هزینه ای را باید پرداخت کنید.

 • وکیل مهاجرت

برای داشتن وکیل مهاجرت نیز باید هزینه ای تقبل کنید .  هر وکیل مهاجرت یک نوع قیمت درخواست می کند . سعی کنید وکیل مهاجرتی که در کار خود موفق است را برگزینید ، تا در دریافت ویزا و سایر کارهای مربوط به مهاجرت موفق شوید . البته این را بدانید که داشتن وکیل مهاجرت واجب نمی باشد ولی داشتنش به شما کمک بسیاری خواهد کرد. در پرداخت هزینه به وکیل مهاجرت نوع ویزایی که خواهان آن هستید ، تاثیر دارد زیرا کسب برخی از ویزاهای مهاجرت به استرالیا کار سختی می باشد که یک وکیل مهاجرت خوب به شما کمک زیادی خواهد کرد. این نکته را بدانید که وکلای مهاجرت برای ویزا دائم مهاجرت و ویزا سرمایه گذاری هزینه بیشتری دریافت می کنند.

 • تهیه مدارک

برای دریافت ویزا مدارکی نیاز است،  نظیر ترجمه شناسنامه، فیش حقوقی، اسناد ازدواج، مدرک اشتغال شما و … . شما برای گرفتن هر کدام از اینها باید هزینه پرداخت کنید . البته معمولا این نوع هزینه ها کم بوده و شما به راحتی از پس پرداخت آن ها بر خواهید آمد.

 • تست پزشکی

تست پزشکی مخصوص افرادی است که قصد کسب ویزا دائم دارند که باید بابت تست پزشکی هزینه پرداخت کنند و همینطور پزشکی که بر روی افراد متقاضی تست سلامت انجام می دهد، مورد تایید سازمان مهاجرت استرالیا می باشد که هزینه این تست نیز معقول می باشد.

 • بلیط هواپیما

پس از این که ویزا را دریافت کردید باید اقدام به تهیه بلیط استرالیا کنید و قیمت بلیط هواپیما نیز به نوع پرواز شما که فرست کلاس باشد یا معمولی یا تجاری و همینطور تاریخ پرواز شما بستگی دارد ، زیرا زمانی که تعطیلات باشد و بلیط هواپیما، متقاضیان زیادی داشته باشد ، قیمت هم بالا خواهد رفت.

 • زندگی در استرالیا

درباره هزینه مهاجرت به کانادا، قسمت مهم به محل زندگی شما، پوشاک، خوراک و … بازمیگردد. شما باید توانایی خرید یا اجاره ملک را داشته باشید و از پس زندگی در کشور استرالیا بر آیید. برخی افراد تصور می کنند تنها اخذ ویزا مهاجرت به استرالیا کافی می باشد اما این تصور کاملا اشتباه است زیرا بخش مهم مهاجرت به بعد از اخذ ویزا برمی گردد که باید حتما توانایی مالی خود را بالا ببرید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

هزینه مهاجرت به استرالیا چقدر می شود؟

به دلیل این که قیمت دلار در ایران نوسان دارد و قیمت ثابتی ندارد و هر روز ممکن است یک قیمتی برایش تعیین شود ، نمیشود هزینه مشخصی برای مهاجرت به استرالیا تعیین کرد . ضمن اینکه این هزینه احتمال دارد توسط دولت استرالیا افزایش پیدا کند و همینطور نوع ویزایی که می خواهید اخذ کنید ، هزینه متفاوتی خواهد داشت که معمولا ویزاهای سرمایه گذاری، ویزا اقامت دائم و ویزا ازدواج هزینه زیادی به همراه دارند و ویزا پناهندگی که دریافتش بسیار سخت می باشد کم ترین هزینه را خواهد داشت.

اینکه کدام شهر استرالیا را برای زندگی انتخاب کرده اید نیز بر هزینه مهاجرت به استرالیا تاثیر دارد که در این مقاله شهرهای گران و ارزان استرالیا برای زندگی را ذکر کرده ایم.

بنابراین بعد از اینکه نوع ویزا، محل زندگی در استرالیا، نوع بلیط و سایر موارد دیگر را تعیین کرده اید می توانید هزینه خود برای مهاجرت به استرالیا را برآورد کنید.

از چه طریقی میتوان هزینه مهاجرت به استرالیا را کم کرد؟

با توجه به مواردی که باعث هزینه مهاجرت به استرالیا می شود، اگر انتخاب های هوشمندانه ای داشته باشید مقداری از هزینه مهاجرت به استرالیا کم می شود برای مثال ویزایی را انتخاب کنید که هزینه کم تری در پی دارد، البته خیلی نمی توان روی کاهش نوع ویزا حساب کرد زیرا قوانین دریافت ویزا سخت گیرانه بوده و حتی کسب گران ترین نوع ویزا نیز کار مشکلی می باشد، بنابراین سعی بر کاهش سایر هزینه ها داشته باشید . مثلا بعد از اینکه ویزا را کسب کردید باید اقدام به خرید بلیط کنید.

در خرید بلیط هواپیما به استرالیا می توانید بلیط های چارتری آژانس های هواپیمایی را خریداری کنید و هزینه زیادی بابت بلیط های معمولی نپردازید، یا بلیط لحظه آخر که فوق العاده ارزان می باشند و امکانات آن ها مشابه بلیط معمولی است را تهیه کنید که باید برای خرید آن مدام آژانس های هواپیمایی را چک کنید و هر لحظه منتظر پرواز باشید.

 در صورتی که هیچکدام از بلیط های ذکر شده را خریداری نکردید بلیط معمولی تهیه کرده و تاریخ پروازی را انتخاب کنید تا  قیمت آن بیشتر از حد معمول نباشد چرا که در زمان هایی مانند عید نوروز، تعطیلات کریسمس و … بلیط ها افزایش شدید قیمت دارند. بنابراین با خرید بلیط هواپیما چند ماه زود تر که ارزان تر می باشد ، در هزینه های مهاجرت به استرالیا صرفه جویی کنید.

اگر توانایی خرید خانه ندارید و قصد اجاره خانه دارید به وسیله مشاور املاک، سایت های معتبر مربوط به اجاره خانه، روزنامه و … خانه موردنظرتان را انتخاب کنید ، معمولا بیشتر خانه ها در استرالیا به مدت 6 ماه یا 1 ساله اجاره داده می شوند و اگر توانایی مالی پایینی دارید دولت استرالیا به شما کمک خواهد کرد. شما می توانید برای خانه های معروفی که مشترک المنافع گفته می شوند، درخواست ارائه دهید و در این خانه ها زندگی کنید.

در زمینه هایی نظیر پوشاک، انواع تفریحات و … می توانید برای زندگی در کشور استرالیا هزینه کم تری پرداخت کنید و خود را درگیر هزینه های سنگین و اضافی نکنید و همینطور با انتخاب شهرهای ارزان تر استرالیا هزینه مهاجرت به استرالیا را کم کرده ضمن این که تمام شهرهای استرالیا زیبا می باشند و تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند.

مهاجرت به استرالیا چه مزایایی به همراه دارد؟

مزایای بیشماری در مهاجرت به استرالیا به دست خواهید آورد و مهاجرت به استرالیا علاوه بر مواردی نظیر امنیت بالا، رفاه و آرامش بی نظیر مزایای زیر را خواهد داشت :

 • درمان مناسب

دولت استرالیا برای افرادی که به این کشور مهاجرت کرده اند ، تعدادی از درمان ها را رایگان کرده برای مثال یک چک آپ به وسیله متخصصص رایگان می باشد .

 • محیط عالی برای رشد کودک

استرالیا برای افرادی که کودک دارند کشور بی نظیری برای مهاجرت می باشد و کودکان آینده عالی و مطمئنی دارند. دولت استرالیا در زمینه هایی مانند بهداشتی، تحصیلی و … امکانات فوق العاده ای در اختیار کودکان قرار داده است و همینطور فرزند شما در یک محیط آرامش بخش و پیشرفته و به دور از هر نوع جنگ و ناراحتی بزرگ می شوند.

 • محیط جغرافیایی

از مزایای دیگر مهاجرت به استرالیا طبیعت باشکوه و آب و هوای بی نظیرش می باشد که معتدل بوده و دریاهای زیادی دارد بنابراین اگر طبیعت و زیبایی کشور برایتان اهمیت دارد مهاجرت به استرالیا انتخاب خوبی می باشد.

 • محصولات ارزان

استرالیا جزو بهترین کشورها در زمینه اقتصادی می باشد و این اقتصاد خوب سبب شده محصولات استرالیا قیمت منصفانه ای داشته باشند و با وجود قیمت منصفانه کیفیت خوبی داشته و شما از خرید در استرالیا احساس خوبی خواهید داشت.

 • قانون راحت مهاجرتی

مهاجرت به استرالیا برخلاف بیشتر کشورهای جهان قانون مهاجرتی راحتتری داشته و بسیار سخت گیرانه رفتار نمی کنند و این مزیت مهم مهاجرت به استرالیا می باشد که هر ساله افراد زیادی را برای مهاجرت به استرالیا تشویق می کند.

 • مردم استرالیا

ممکن است در برخی کشورها دید خوب و برخورد مناسبی با مهاجران نشود اما در کشور استرالیا اینگونه نمی باشد و مردم استرالیا با مهاجران مانند شهروندان استرالیا رفتار کرده و این برخورد محترمانه باعث شده افراد زیادی خواستار دریافت ویزا و زندگی در این کشور مهاجرپذیر شوند.

 • فرهنگ های مختلف

وجود فرهنگ های مختلف سبب شده شما خود را تنها فرد غیراسترالیایی ندانید زیرا جمعیت زیادی از استرالیا را مهاجران تشکیل می دهند و همینطور ایرانیان زیادی در استرالیا زندگی می کنند که شما می توانید با آن ها آشنا شده و لحظات زیبایی با هم زبانان خود داشته باشید.

بهترین شهرهای استرالیا برای مهاجرت کدام شهرها هستند؟

شهرهای استرالیا نظیر کانبرا، سیدنی، ملبورن نه تنها در استرالیا بلکه در جهان نیز در دسته ی بهترین ها می باشند و شهر ملبورن 7 سال عالی ترین شهر جهان بود که در 2019 وین اتریش جای او را گرفت . مهاجران علاقه زیادی دارند در این شهرها زندگی کنند ولی باید توجه داشت که هزینه زندگی در این شهرها بسیار زیاد می باشد و به خصوص شهر سیدنی گرانترین شهر استرالیا بوده که بعد از آن شهرهای داروین و ملبورن قرار دارند.

کدام شهر استرالیا برای مهاجرت هزینه کم تری نیاز دارد؟

شهر هوبارت استرالیا ارزان ترین شهر این کشور می باشد و هزینه زندگی در آن کمتر از سایر شهرهای این کشور است و بعد از هوبارت شهر ولونونگ و شهر آدلاید در رتبه های بعدی ارزان ترین شهرها قرار دارند.

شهر هوبارت در ایالت تاسمانی واقع شده که در نزدیکی استرالیا و در 200 کیلومتری آن واقع شده است و همینطور از دیدنی ترین و شگفت انگیز ترین مناطق استرالیا به حساب می آید و همچنین طبیعت بسیار فوق العاده ای داشته و دارای رودخانه های زیبا، آب و هوا به صورت 4 فصل و بعضی اوقات زمستان های بسیار سردی می باشد به طوریکه دما به زیر صفر می رسد. هوبارت آرامش بی نظیری دارد و برای افرادی که می خواهند هزینه کمتری در زندگی پرداخت کنند و از هیاهو زیاد خسته شده اند ، انتخاب عالی می باشد.

سپاس از همراهی شما امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما کاربردی باشد و مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *