سفر به روسیه

امروز با مطالبی در رابطه با سفر به روسیه در خدمت شما مخاطبان گرامی هستیم، امیدواریم تا پایان این مقاله با همراه باشید و از مطالعه آن بهره کافی را ببرید.همراه مهاجران باشید

اگر شما برای سفر به روسیه آماده شده اید، باید بدانید روسیه یکی از مناطق سردسیر در بین کشور های اروپایی به شمار می رود که با سفر به این کشور سردسیر و لذت بردن از جاهای دیدنی روسیه یک تجربه بی نظیر و عالی را به دست می آورید. امکاناتی که در این کشور وجود دارد، شامل آب و هوای بسیار خوب، جاذبه های گردشگری گوناگون، امکانات تفریحی بی نظیر، امکانات رفاهی بسیار عالی، شهر هایی با جاذبه های گردشگری چشم نواز و هر نوع شرایطی که شما برای یک سفر بسیار خوب و به یادماندنی نیاز دارید، در سفر به کشور روسیه برای شما فراهم می باشد.

سوالاتی در رابطه با سفر به روسیه وجود دارد که در این مقاله سعی می کنیم به برخی از آنها پاسخ دهیم:

آیا می دانید چه عواملی در تعیین هزینه سفر روسیه تاثیر گذار می باشد؟

آیا مسافرت به روسیه نیاز به ویزا دارد؟

برای صرفه جویی هزینه سفر به روسیه چه اقداماتی را باید انجام داد؟

آیا می دانستید چه دلایلی باعث می شود بیشتر افراد سفر به روسیه را انتخاب کنند؟

آیا می دانید در راهنمای سفر به روسیه چه اطلاعاتی به شما داده می شود؟

آیا می دانید نکات مهم در سفر به روسیه شامل چه مواردی می باشد؟

آیا می دانید چه عواملی در تعیین هزینه سفر روسیه تاثیر گذار می باشد؟

برای تعیین هزینه سفر روسیه باید به این نکته اشاره کنیم که این موارد شامل دو بخش عمده از هزینه های قبل از سفر و هزینه های مربوط به اقامت در این کشور می باشد که در متن پایین به برخی از این هزینه ها اشاره خواهیم کرد:

هزینه های حمل و نقل در سفر به روسیه: در این کشور مانند بسیاری از نقاط دنیا حمل و نقل های عمومی به شیوه های مختلفی انجام می شود که اکثر گردشگرانی که از کشور ایران به این کشور سفر می کنند، تمایل دارند برای حمل و نقل خود از مترو استفاده نمایند. به دلیل اینکه متروی روسیه جزء پیچیده ترین و زیباترین وسایل نقلیه در این کشور به حساب می آید. در رابطه با هزینه های مربوط به حمل و نقل می توان گفت که در تمام شهر های این کشور این هزینه ها در یک سطح می باشد و تفاوت زیادی بین آنها وجود ندارد. بنابراین در متن پایین به برخی از وسایل حمل و نقل که در این کشور می توانید از آنها استفاده کنید و بر اساس این موارد می توانید مناسب ترین وسیله که هزینه مناسبی دارد را انتخاب نمایید.

مترو: ایستگاه هایی که در این کشور برای مترو وجود دارد را با علامت اختصاری M تعیین می کنند و به منظور استفاده از این وسیله نقلیه زیر زمینی می توانید از گزینه هایی از قبیل کارت‌ اعتباری و یا بلیط‌ که در بیشتر موارد به صورت سکه ارائه می شوند، بهره ببرید. ولی کم هزینه ترین راه این است که کارت اعتباری را به میزانی که مورد نیاز شما می باشد، شارژ نمایید. این کارت را می توان برای سایر وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کرد.

اتوبوس: در روسیه نیز مانند بیشتر کشور های دنیا اتوبوس هایی برای حمل و نقل وجود دارد که در بیشتر مسیر های شهر تردد می کنند و همچنین می توان گفت که در بین سایر وسایل حمل و نقل به صرفه تر می باشد. ایستگاه های اتوبوس را در این کشور با علامت A نشان می دهند. برای سوار شدن به اتوبوس می توانید از کارت های مترو استفاده نمایید.

تاکسی: وسیله دیگری که برای تردد در این کشور وجود دارد، تاکسی می باشد که برای استفاده از این وسیله نقلیه باید توجه داشته باشید که هزینه آن نسبت به سایر وسایل حمل و نقل بالاتر می باشد و این هزینه در طی شب و روز متفاوت است و مقدار آن در شب بیشتر است.

یاندکس تاکسی: این وسیله نقلیه جزء وسایل نقلیه سریع، کم هزینه و امن به شمار می رود که هزینه را بر اساس طول مسیر حساب می کنند.

ماشروتکا: می توان گفت که در کشور روسیه ماشروتکا به وسیله بخش خصوصی مدیریت می شود و شامل  مینی ‌ون‌ و یا مینی‌ بوس‌ هایی به است که در طی مسیر تعیین شده از قبل تردد می کنند و در هر جایی که مقصد شما باشد، می توانید پیاده شوید و مانند اتوبوس و مترو جایگاه مشخصی ندارد، مبلغ کرایه این وسیله نقلیه در جلوی آن نوشته شده است و باید مبلغ کرایه را نقدی پرداخت نمایید.

هزینه اقامت: هزینه هایی که برای اقامت در هتل به ویژه در شهرهای توریستی روسیه در نظر گرفته می شود به شرایطی از قبیل مدت زمان اقامت، فصلی که به روسیه سفر می کنید، رویداد های خاص مانند کریسمس و همچنین فاصله هتل با اماکن گردشگری و … بستگی دارد.

هزینه های غذا: این هزینه بر اساس نوع رستورانی که انتخاب می کنید، تعیین می شود و اگر به یک رستوران سطح پایین بروید، مطمئنا هزینه شما در این سفر پایین می آید و هر چه به رستوران های متوسط و سطح بالا بروید، هزینه ها افزایش پیدا می کند.

آیا مسافرت به روسیه نیاز به ویزا دارد؟

اگر شما قصد داشته باشید که به این کشور سفر کنید در ابتدای کار این سوال برای شما به وجود می آید که برای مسافرت به روسیه نیاز به دریافت ویزا خواهید داشت و یا اینکه می توانید بدون دریافت ویزا به این کشور وارد شد. در پاسخ به این سوال می توان این چنین بیان کرد که که ایرانیان و افراد مقیم در 17 کشور دیگر جهان می توانند به مدت 8 روز و بدون دریافت ویزا به این کشور سفر کنند و همچنین با تصویب شدن این قانون، سفر برای ایرانیان و مردم کشور های دیگری که جزء این لایحه می باشند، بسیار راحت شده است و همچنین مزیتی که این قانون برای کشور روسیه دارد، این است که میزان سرمایه گذاری و صنعت گردشگری در این کشور افزایش پیدا کرده است.

همچنین برای سفر به این کشور باید اطلاعات خود را در پایگاه ویژه ای که برای این کار طراحی شده است، ثبت نمایید و مقامات این کشور انجام این کار را برای بالا رفتن میزان درآمد و جذب توریست بسیار سودمند می دانند. مقامات روسیه علت انتخاب این کشور ها را برای ورود بدون دریافت ویزا، نزدیک بودن اهداف مشترک اعلام کرده اند.

درخواست مشاوره رایگان

برای صرفه جویی هزینه سفر به روسیه چه اقداماتی را باید انجام داد؟

مسافرت به کشور های بزرگ از جمله روسیه هزینه های بسیاری را به دنبال دارد ولی در رابطه با این مسئله نباید ناراحت شوید، زیرا با رعایت چند نکته مهم و اساسی شما می توانید هزینه سفر به روسیه را کاهش دهید و از این سفر بدون دغدغه مالی، لذت ببرید. به همین دلیل در متن پایین به برخی از این نکات که رعایت آنها می تواند باعث کاهش هزینه ها شود، اشاره خواهیم کرد:

از دفتر های هواپیمایی‌ ارزان و یا به صورت اینترنتی بلیط دریافت کنید: هزینه‌ بلیط هواپیما یکی از هزینه های سنگین این سفر به شمار می رود و برای کم کردن این هزینه ها می توانید قیمت بلیط دفتر های هواپیمایی و سایت های اینترنتی را با یکدیگر مقایسه کنید و مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایید.

با قطار سفر کنید:  اگر شما قصد دارید که در این سفر از بیشتر شهر های روسیه دیدن نمایید، به شما پیشنهاد می کنیم که برای صرفه جویی در هزینه ها با قطار سفر کنید و برای تهیه بلیط نیز باید از یک روز قبل اقدام نمایید، به منظور اینکه آژانس های گردشگری مبلغ زیادی را از شما دریافت نکنند، می توانید برای اطمینان خاطر به صورت مستقیم از وب سایت مربوطه بلیط را تهیه نمایید.

هزینه‌ وعده های غذایی خود را کم کنید: در صورت امکان سعی کنید، مکانی را انتخاب نمایید که امکانات آشپزی داشته باشد تا شما بتوانید برای کاهش هزینه های خود، غذا درست کنید و دیگر لزومی نیست که به رستوران بروید و اگر می خواهید در رستوران غذا میل کنید و زمان کافی برای آشپزی ندارید به شما پیشنهاد می کنیم که از جاهایی غذا تهیه نمایید که قیمت آن مناسب باشد.

از جاذبه‌های گردشگری که هزینه کم تری دارند، دیدن نمایید: این کشور دارای جاذبه ‌های گردشگری بسیار متنوعی می باشد و بسیاری از این مکان ها برای بازدید افراد رایگان می باشند و شما می توانید از این فرصت استفاده نمایید و بدون پرداخت هزینه از دیدن این فضا ها لذت ببرید.

سفر به روسیه ، یه انتخاب سرد و البته خوب

آیا می دانستید چه دلایلی باعث می شود بیشتر افراد سفر به روسیه را انتخاب کنند؟

بیشتر افرادی که به این کشور سفر می کنند، خاطره های به یاد ماندنی زیادی در ذهن آنها نقش می بندد و در این سفر تجربه های بسیاری را به دست می آورند. بنابراین همین علت باعث می شود که چندین بار سفر به روسیه را در برنامه خود قرار دهند و همچنین افرادی که تا به حال به این کشور سفر نکرده اند، دلایلی مختلفی برای انتخاب این کشور دارند که در متن پایین به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد:

  1. بیشتر افراد برای سفر خود به دنبال بهترین گزینه ها می باشند و می توان گفت که اولین انتخاب این دسته از اشخاص، کشور روسیه می باشد که از جمله کشور های بزگ و پهناور در جهان به شمار می رود و همچنین جاذبه های گردشگری بسیار جذابی را نیز در دل خود جای داده است.
  2. برخی از توریست ها نیز تنها برای دیدن آثار تاریخی، موزه ها و معماری بی نظیر شهر مسکو و سنت پترزبورگ به این کشور سفر می کنند و اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید، سفر به کشور روسیه می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.
  3. دلیل دیگری که برای سفر برخی از افراد به این کشور وجود دارد، این است که آنها می خواهند نظاره گر شب سفید و بی نظیر در شهر سنت پترزبورگ باشند و هنگامی که در طول شب خورشید در آسمان قرار می گیرد و همه جای شهر را روشن می کند و یک صحنه بسیار جذاب را به وجود می آورد، همین زیبایی بی نظیر می تواند یکی از دلایل اصلی گردشگران برای سفر به این کشور باشد و ایرانیان نیز جزء این دسته از افرادی هستند که دیدن شب های دل انگیز روسیه برای آنها خالی از لطف نمی باشد.
  4. به این علت که روسیه کشوری پهناور و گسترده می باشد، طبیعت زیبا و بی نظیری را در دل خود جای داده است که این فضا برای طبیعت گردان می تواند تجربه بسیار خوبی در این سفر به شمار آید، همچنین متنوع بودن ورزش و تفریح هایی که در فصل زمستان انجام می شود، یکی از دلایل دیگر افرادی می باشد که عاشق ماجراجویی و هیجان هستند.

درخواست مشاوره رایگان

آیا می دانید در راهنمای سفر به روسیه چه اطلاعاتی به شما داده می شود؟

سفر به روسیه ، یه انتخاب سرد و البته خوببرای سفر به این کشور پهناور و زیبا شما باید در ابتدا اطلاعاتی در رابطه با برخی از موارد اصلی که در این سفر به آنها نیاز دارید، کسب کنید. به همین علت در متن زیر مطالبی در رابطه با راهنمای سفر به روسیه را برای شما فراهم کرده ایم که به شرح زیر می باشد:

برای سفر به این کشور چه پولی را باید با خود ببرید: بهترین کار این است که برای سفر به روسیه دلار و یورو تهیه کنید، زیرا در صرافی های این کشور می توانید به راحتی آن را تبدیل به روبل ( واحد پول روسیه ) کنید.

مناسب ترین زمان برای سفر به روسیه: زمانی که برای این سفر مناسب می باشد و شما می توانید به بهترین شکل ممکن از سفر خود لذت ببرید، فصل تابستان ( ماه تیر و مرداد ) می باشد که هوای بسیار خوبی دارد و ناگفته نماند که زمستان های روسیه نیز بی نظیر است و بارش برف در این کشور یک فضای بسیار عالی را به وجود می آورد، همچنین سفر در زمستان را به افرادی توصیه می کنیم که تحمل سرما را دارند.

شرایط آب و هوای روسیه: با توجه به اینکه آب و هوای این کشور به دلیل شرایط جغرافیایی، متغیر است و در بعضی از مناطق این کشور یخبندان و مناطق دیگر دارای آب و هوای مساعدی می باشند و همچنین یکی از دلایلی که برای این شرایط وجود دارد، این است که کشور روسیه تنها ۶۰ هزار کیلومتر با مرز آبی و خشکی در دنیا، فاصله دارد.

هتل های روسیه: این کشور به علت اینکه امکانات رفاهی و گردشگردی زیادی دارد، بنابراین به شما توصیه می کنیم که هتل هایی را برای اقامت اتخاب نمایید که به این فضا ها نزدیک باشد و شما هزینه کم تری برای کرایه پرداخت نمایید.

غذا های روسیه و مقدار هزینه آن: در این کشور غذا هایی از جمله بورش، چاک چاک، بلینی، پاستیلای کولومنا طرفداران زیادی دارد و جزء غذا های بی نظیر و خوشمزه به شما می رود که بسیار کم هزینه می باشد و شما می توانید در مدت زمان کمی آن را میل کنید.

درخواست مشاوره رایگان

آیا می دانید نکات مهم در سفر به روسیه شامل چه مواردی می باشد؟

اگر شما قصد دارید به این کشور سفر کنید، باید نکات مهم در سفر به روسیه را بدانید و برای یک سفر عالی و مناسب آنها را رعایت کنید. بنابراین در متن پایین به برخی از این نکات اشاره خواهیم کرد:

چند کلمه روسی را یاد بگیرید: نکته ای که در رابطه با این موضوع وجود دارد این است که برای سفر به کشور روسیه و یا هر کشور دیگری که زبان آنها انگلیسی نیست، آموختن چند کلمه یا جمله به زبان خود آنها می تواند در بسیار از شرایط مانند خرید کردن، استفاده از وسایل نقلیه، پیدا کردن آدرس و … برای شما موثر باشد و تعداد افرادی که در این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند به نسبت کشور های اروپایی کم تر می باشند، بنابراین یاد گرفتن چند کلمه به زبان روسی کار سختی نیست و می توانید به راحتی آن را یاد بگیرید و در بیشتر شرایط به کار ببندید.

به شایعات توجه نکنید: این امکان وجود دارد که در رابطه با این کشور از اطرافیان و یا شبکه های اجتماعی مطالبی مانند فضای نامناسب این کشور و یا خطر هایی که برای توریست ها وجود دارد و … را شنیده باشید و باید این مطلب را بیان کنیم که این اطلاعات کاملا غلط می باشد و شما نباید به آنها توجه کنید و با آرامش آماده سفر شوید و از آن لذت ببرید.

به  فرهنگ و آداب و رسوم روسیه احترام بگذارید: در تمامی کشور ها قوانین و مقرراتی وجود دارد که برای مردم آن کشور دارای جایگاه بالایی می باشد و احترام گذاشتن به این قوانین وظیفه هر انسانی می باشد.

انتخاب هتل مناسب: به دلیل پایین بودن ارزش پول کشور ایران، روسیه جزء مقصد های گران برای ایرانیان به شمار می رود و خدماتی که در کشور مسکو انجام می شود، نسبت به سن‌ پترزبورگ بالا تر می باشد و می توان گفت که شهر مسکو یکی از گران ترین شهر های دنیا محسوب می شود. بنابراین اگر قصد داشتید در این شهر چند روزی اقامت داشته باشید به شما توصیه می کنیم که هتل مناسب و ارزان قیمتی را انتخاب نمایید که به جاذبه های گردشگری و مقصد های شما هم نزدیک باشد.

سفر به روسیه ، یه انتخاب سرد و البته خوببرای زمان بازدید جاذبه های این کشور برنامه ریزی داشته باشید: بهترین روش این است که پیش از سفر یک فهرست دقیق از جاذبه ها، مرکز های خرید و رستوران های این کشور فهرستی تهیه نمایید و از ساعت کاری آنها نیز مطلع شوید، به دلیل اینکه ساعتی که برای بازدید از اماکن این کشور در نظر گرفته شده است با سایر کشور ها تفاوت دارد.

روس های در ظاهر خشک و جدی: مردم کشور روسیه تا حدی کم حوصله و جدی می باشند و اگر کسی زیاد بخندد و یا اینکه لبخند بی مورد بزند، دیوانه به حساب می آید ولی این مسئله به معنی این نیست که آنها اصلا نمی خندند و مردم شادی نیستند.

برای حفظ امنیت خود احتیاط نمایید: سعی کنید از مدارکی مانند پاسپورت و مدرک های شناسایی خود و تمامی افرادی که با شما همفسر هستند، کپی تهیه کنید و اصل مدارک را یک فضای امن نگه داری کنید.

در طول سفر خود حتما فست فود های این کشور را امتحان کنید.

در هر شرایطی سعی کنید مقداری از پول روسیه را داشته باشید.

یکی از معضلاتی که در هر کشوری وجود دارد بحث ترافیک می باشد، بنابراین سعی کنید برای آن برنامه ریزی راشته باشید.

همچنین برای هوای غیر قابل پیش بینی روسیه نیز برنامه ریزی کنید و در روز های سرد حتما از لباس گرم استفاده نمایید.

کلام آخر: روسیه نه تنها یک کشور توریستی بلکه کشوری با شرایط بسیار فوق العاده برای مهاجرت کاری به روسیه و شرایط تحصیل در روسیه خواهد بود که مهاجران در تمامی این مراحل رشد و موفقیت در کنار شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *