در این مقاله قصد داریم مطالبی در مورد انواع ویزای کانادا برای شما مخاطبان گرامی بیان کنیم، امیدواریم تا پایان این مطالب با ما همراه باشید و از مطالعه آن بهره کافی را ببرید.

دریافت ویزای کانادا به معنی زدن یک مهر بر روی پاسپورت است که این کار به منظور اجازه خروج از کشور و رفتن به کانادا می‌باشد. هم‌چنین ویزا یک مجوز قانونی برای ورود به این کشور است و این امکان را برای شما فراهم می‌کند که به صورت موقت و یا دائمی ساکن این کشور شوید. بنابراین اخذ ویزای کانادا یعنی تصمیم‌گیری کنسولگری برای بررسی موقعیت شما به منظور ورود به کشور کانادا . هم‌چنین مورد دیگری که در رابطه با این مسئله وجود دارد این است که برای دریافت این ویزا باید دارای شرایط و ویژگی های مختلفی باشید که در این مقاله با این مطالب و انواع آن آشنا خواهیم شد.

سوالاتی در رابطه با موضوع مورد نظر وجود دارد که در این مقاله به برخی از آنها پاسخ می‌دهیم:

 • آیا می دانید ویزای ورزشی کانادا به چه صورتی گرفته می شود؟
 • برای دریافت ویزای موقت کانادا ارائه چه مدارکی الزامی می باشد؟
 • مدارک لازم برای دریافت ویزای کانادا باید دارای چه ویژگی هایی باشند؟
 • طبقه بندی انواع ویزا کانادا به چه صورتی می باشد؟
 • چه شرایطی برای دریافت ویزای همراه کانادا وجود دارد؟
 • آیا می دانستید که می توان ویزای کانادا برای والدین دریافت نمود؟
 • برای دریافت ویزای کانادا برای هنرمندان چه شرایطی وجود دارد؟
 • چه شرایطی برای دعوت کننده سوپر ویزای کانادا وجود دارد؟
 • به چه صورتی می توان ویزای ویزیتوری کانادا را تهیه کرد؟
 • آیا می دانستید چه شرایطی برای دریافت ویزای ترانزیت کانادا وجود دارد؟
 • آیا می دانید وجود چه مواردی می تواند باعث مشکوک شدن اداره مهاجرت به ویزای نامزدی کانادا شود؟
 • آیا می دانید ویزای بیزینس کانادا به چه منظوری صادر می شود؟
 • برای دریافت ویزای نمایشگاهی کانادا باید چه مدارکی را به سفارت تحویل داده شود؟

اولین قدم در مهاجرت یا اخذ اقامت کانادا داشتن یک وکیل مهاجرت به کانادا می‌باشد.

آیا می دانید ویزای ورزشی کانادا به چه صورتی گرفته می شود؟

برای دریافت ویزای ورزشی و سپس اخذ تابعیت کانادا، کشور کانادا شرایط و موقعیت های خاصی را در نظر گرفته است و افرادی که قصد دارند از این طریق به دریافت ویزا اقدام نمایند باید یکی از ویژگی های زیر را داشته باشند:

الف) افرادی که قصد دارند ویزای ورزشی را دریافت کنند، باید سابقه دو ساله در فعالیت های ورزشی ( خود اشتغالی ) داشته باشند.

ب) اشخاص ورزشکار باید دارای دو سال فعالیت در زمینه ورزشی که در سطح بین المللی است را داشته باشند.

ج) داشتن شغل ورزشی به صورت یک ساله و همچنین یک سال فعالیت ورزشی بین المللی که در نهایت باید دو سال تمام باشد.

داشتن یکی از شرایط بالا برای دریافت ویزای خود اشتغالی ورزشی بسیار مهم می باشد زیرا کشور کانادا به سابقه کاری بسیار اهمیت می دهد و این کار دارای 35 امتیاز می باشد. در حقیقت اگر فرد تمامی این ویژگی ها را داشته باشد، دولت کانادا به صورت قطعی با درخواست او برای مهاجرت موافقت خواهد کرد. همچنین در رابطه با این موضوع شرایط دیگری نیز وجود دارد که در متن پایین به برخی از آنها اشاره می کنیم:

داشتن اطلاعات در رابطه با علوم ورزشی

در رابطه با این موضوع مدارک تحصیلی فرد نشان دهنده دانش و اطلاعات در این حرفه می باشد و در بیشتر موارد به آن توجهی نمی شود و اگر افراد از تاثیر این مورد آگاه باشند به سادگی از کنار آن عبور نخواهند کرد و نکته دیگری که در رابطه با این موضوع وجود دارد این است که امتیاز قطعی در صورت داشتن مدرک دکترا کسب می شود.

جوان بودن

توجه به این نکته نیز برای کشور کانادا بسیار مهم می باشد و اهمیت این موضوع را افرادی که در زمینه های ورزشی فعالیت می کنند، بهتر از اشخاص معمولی می فهمند. همچنین توجه کردن به این نکته باعث می شود که مسئولان از آمادگی شخص برای راه اندازی کسب و کار جدید در این کشور مطمئن شوند . داشتن این ویژگی امتیاز مناسبی برای مهاجرت شخص به دنبال خواهد داشت.

سازگار بودن با محیط

اگر شخص درصد سازگاری بیشتری برای زندگی در جامعه کانادا را داشته باشد، میزان موفقیت و پیشرفت او افزایش پیدا می کند و هر چند که امتیاز های این مورد به نسبت ویژگی های دیگر پایین است ، ولی دارا بودن این خصوصیت برای هر شخصی و در هر کشوری الزامی می باشد و تنها محدود به کشور کانادا نمی شود.

مسلط بودن بر زبان کانادا

یکی از موارد دیگر که در دیافت ویزای مهاجرتی برای این کشور از اهمیت به سزایی برخوردار است، تسلط بر روی یکی از زبان های رایج در کشور کانادا می باشد و این مورد نیز تاثیر زیادی بر روی موافقت برای دریافت ویزا دارد، همچنین زبان هایی که در این کشور مردم با آن صحبت می کنند ، انگلیسی و فرانسوی می باشد که حداقل باید شخص به یکی از این دو زبان مسلط باشید.

درخواست مشاوره رایگان

برای دریافت ویزای موقت کانادا ارائه چه مدارکی الزامی می باشد؟

برخی از افرادی که قصد دارند به کشور کانادا مهاجرت کنند، ویزای موقت این کشور را دریافت می کنند که برای اخذ آن باید مدارکی را که مورد نظر است ، تهیه شود تا دریافت ویزای اقامت در این کشور بر اساس قوانین و مقررات پیش رود و در متن پایین به این مدارک که تهیه آنها الزامی می باشد، اشاره خواهیم کرد:

فرم سفارت

تکمیل اطلاعاتی که در این فرم وجود دارد، باید به زبان انگلیسی باشد و نباید هیچ گونه نقصی در این فرم دیده شود و آن را در میان مدارکی که باید تحویل دهید، بگذارید.

شناسنامه

ارائه این مدرک که دارای عکس باشد به منظور نشان دادن هویت شخص می باشد و الزامی است، همچنین باید از تمامی صفحه های شناسناسنامه کپی تهیه کنید.

گذرنامه

داشتن این مدرک نیز برای شخص الزامی است و باید از زمان صادر شدن ویزا دارای 6 ماه اعتبار باشد و نکته دیگری که در رابطه با این مدرک وجود دارد این است که باید این مدرک دارای دو صفحه خالی برای مهر سفارت باشد.

عکس

داشتن 3 عکس جدید که شش ماه بیشتر از زمان آن رد نشده باشد و همچنین بیشتر صورت شخص نیز در آن نمایان باشد.

سند ملکی

شخص باید دارای سند مالکیت یکی از موارد از قبیل منزل مسکونی، زمین، ملک تجاری و … باشد و اگر هیچ کدام از این سند ها را نداشته و بخواهد سند ماشین را ارائه دهد، باید ارزش آن به قیمت تعیین شده، برسد.

نامه مربوط به اشتغال

نامه ای که نشان دهنده فعالیت شما در زمینه خاصی باشد و باید با توجه به حرفه مورد نظر تهیه شود.

واچر هتل

افرادی که قصد دارند در کانادا به صورت موقت اقامت داشته باشد باید برای این مدت در یک هتل ساکن شوند و همچنین تحویل تاییدیه هتل به سفارت الزامی می باشد.

بلیط هواپیما

فردی که قصد دارد به صورت موقت در کانادا اقامت کند، باید برای زمان ورود و خروج از این کشور بلیط هواپیما تهیه کند.

دعوت ‌نامه

ارسال دعوت نامه باید از جانب یکی از اطرافیان فرد باشد . دارا بودن تاریخ و امضا نیز برای آن الزامی است، همچنین شخص فرستنده خود باید دارای شرایطی از قبیل اقامت دائم و یا اینکه شهروندی این کشور را داشته باشد.

بیمه نامه

این مدرک باید از جانب شرکت بیمه دارای اعتبار باشد و همچنین باید تا میزان مشخصی از هزینه های مربوط به بیمه که شامل تصادف، مرگ و میر، فوت و … می باشد را پرداخت نماید.

سابقه مربوط به بیمه تأمین اجتماعی

در رابطه با این مورد شما ملزم به ارائه مدارک مربوط به سابقه بیمه تامین اجتماعی در 6 ماه قبل از دریافت ویزا می باشید.

گردش حساب

برای ارائه مدارک مربوط به گردش حساب خود در سه ماه قبل از دریافت ویزا، باید سربرگ رسمی بانکی که در آن حساب دارید و مهر آن که الزامی می باشد را تحویل دهید.

اگر شما از افغان‌های عزیز ساکن ایران هستید و قصد دریافت ویزا و مهاجرت به کانادا را دارید؛ پیشنهاد میکنیم مقاله ویزای کانادا برای افغان های ساکن ایران را حتما مطالعه بفرمایید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کانادا باید دارای چه ویژگی هایی باشند؟

تهیه کپی از تمام صفحه های مدارک الزامی می باشد.

مدارک تهیه شده باید دارای ترجمه به زبان رسمی انگلیسی باشد.

در برخی از موارد این امکان وجود دارد که از شما درخواست ارائه رسید پرداختی مربوط به هتل را داشته باشند.

این امکان برای شما فراهم می باشد که آدرس منزل شخص ارسال کننده دعوت نامه را به جای آدرس هتل برای اقامت خود به سفارت ارائه دهید.

دریافت نامه اشتغال برای هر حرفه ای متفاوت می باشد و شما براساس فعالیت خود می توانید آن را تهیه کنید که این نامه شامل پروانه پزشکی، جواز کسب وکار، حکم کارگزینی و … می باشد که ارائه هر کدام از این موارد به شغل فرد بستگی دارد.

در رابطه با تهیه بلیط و اقامت در هتل توجه داشته باشید که باید طوری آنها را تهیه کنید که در صورت عدم موافقت سفارت با تقاضای شما بتوانید آن را لغو کنید

طبقه بندی انواع ویزای کانادا به چه صورتی می باشد؟

قبل از اینکه طبقه بندی انواع ویزای کانادا را برای شما بیان کنیم باید به توضیح مطالبی در رابطه با این کشور بپردازیم که به شرح زیر می باشد:
این کشور رتبه های نخستین در بین کشور های توسعه یافته و وسیع جهان را به خود اختصاص داده است و وسعت آن از اقیانوس اطلس تا آرام می باشد، زیبایی های بیشماری دارد که گردشگران زیادی به سمت این کشور کشیده می شوند ولی این تنها دلیل برای جذب افراد مختلف نمی باشد، بلکه این کشور به علت اینکه در لیست کشور های توسعه یافته قرار دارد، دوره های تخصصی، گردهمایی ها و … را برگزار می کند که این دلیل نیز می تواند باعث تحقق پیدا کردن این مسئله شود. همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم در این کشور زبان انگلیسی و زبان فرانسوی در میان مردم رایج است و به این دو زبان صحبت می کنند.
نکته دیگری که وجود دارد این است که اداره این کشور به صورت دموکراسی فدرال و همچنین پادشاهی مشروطه می باشد . مرز میان کشور کانادا با آمریکا، طویل ترین مرز زمینی می باشد و وسیع ترین آبشار دنیا ( نیاگارا ) در این کشور قرار گرفته است . بر اساس مطالب بیان شده می توان گفت که سفر به این کشور و دریافت ویزا یکی از علایق افراد می باشد.

دریافت ویزا برای ورود به این کشور انواع مختلفی نیز دارد که در متن پایین به آن اشاره خواهیم کرد:

 1. دریافت ویزای اقامت در کانادا به صورت موقت
 2. دریافت ویزای اقامت در کانادا به صورت دائم

ویزاهایی که به صورت موقت برای افراد صادر می شود، تاریخ آن برای مدت زمان محدودی است و برای اهدافی از قبیل توریستی، دیدار آشنایان و خانواده، کار و یا گذراندن دوره آموزشی می باشد. همچنین ویزاهایی که به صورت دائم صادر می شوند، به این منظور می باشد که حق اقامت همیشگی به این افراد داده می شود و این کار یک راه برای اخذ شهروندی در این کشور می باشد. بنابراین هر کدام از این موارد دسته بندی هایی خاصی دارند که به آنها اشاره خواهیم کرد:

ویزاهای اقامت موقت کانادا

زمان این ویزا به وسیله کنسولگری کانادا تعیین می شود و در بیشتر موارد مدت زمان آن 6 ماه است، این ویزا می تواند برای یک بار ورود و یا اینکه چندین بار باشد که اگر فرد ویزای اول را گرفته باشد فقط به او اجازه داده می شود که تنها در مدت تعیین شده یک بار وارد این کشور شود و بعد از پایان اعتبار ویزا از کشور خارج شود و در مورد دریافت ویزایی که برای چند بار می باشد، این اجازه برای فرد صادر می گردد که در مدت تعیین شده چند بار وارد کشور شود. همچنین دریافت ویزای موقت انواع مختلفی دارد که که در ادامه مطالب به آن می پردازیم. البته در ادامه مقاله بعضی از مدل های ویزا که از اهمیت بیشتری برخوردارند و بیشتر مورد استقبال مردم قرار می گیرند ، به صورت مفصل تر و دقیق شرح داده می شوند.

درخواست مشاوره رایگان

ویزای توریستی کانادا

صادر کردن این ویزا به منظور اجازه به فرد برای اهداف گردشگری در این کشور می باشد و استفاده از آن برای مقاصد دیگر خلاف قانون است.

سوپر ویزا کانادا

این مورد نیز یکی از انواع ویزا های موقت می باشد که به افرادی که شهروند این کشور محسوب می شوند و یا اینکه به صورت دائم در این کشور زندگی می کنند، این امکان را می دهد تا با نوه ها و فرزندان خود برای زمان طولانی دیدار کنند.

ویزای کاری کانادا

ویزای موقت کارگران خارجی برای اشخاصی صادر می شود که در این کشور پیشنهاد کاری داشته اند و قصد دارند که به مدت 6 ماه در این کشور فعالیت نمایند. همچنین برای دریافت این ویزا فرد باید شرایط اخذ آن را داشته باشد و یک نامه معتبر نیز از طرف کارفرمای کانادایی را ارائه دهد.
ویزای اقامت موقت کانادا: این ویزا برای اشخاصی که قصد دارند برای هدف های مختلفی به این کشور سفر کنند، صادر می گردد. ولی اجازه اخذ ویزای موقت را ندارند و تنها برای مدت زمان محدود اعتبار دارد. ( به عنوان مثال 3 هفته که شخص کار خود را در این کشور اجام دهد)

ویزای کار در ایام تعطیل کانادا

این ویزا برای جوانان سی کشور مختلف در جهان صادر می گردد و افراد از این راه می توانند به این کشور وارد شده و در آنجا مشغول فعالیت شوند، دریافت کردن این ویزا به طور تصادفی می باشد به این معنی که شخص تقاضا می دهد و در لیست قرار می گیرد و بعد از مدتی با شروع فعالیت او در این کشور موافقت می شود.

ویزای سیاسی کانادا

این ویزا برای اشخاص سیاسی و یا اداری از کشور های مختلف می باشد و به وسیله آن اجازه ورود به این کشور برای رسیدن به اهداف و فعالیت های سیاسی صادر می شود.

ویزای محرمانه کانادا

نوع دیگری از ویزاهای موقت، صدور ویزای محرمانه است که برای اشخاصی می باشد که نمی توانند ویزای سیاسی را دریافت کنند. ولی به دلیل موقعیت و جایگاه ویژه ای که دارند، شخص مهمی به حساب می آیند. به عنوان نمونه این ویزا به اشخاصی داده می شود که دارای ماموریت برای فعالیت های تجاری می باشند و یا افراد سیاسی که قصد دارند برای گردشگری به این کشور وارد شوند.

ویزای تسهیلات کانادا

این ویزا برای افرادی که دارای دو تابعیت هستند، به این معنی که پاسپورت کشور کانادا را ندارند. اما پاسپورت کشوری غیر از این کشور را دارند و به علت اینکه مراحل دریافت پاسپورت کانادا پیچیده و دشوار می باشد، برای کشور دیگری به فرد داده می شود.

ویزای نمایندگی کانادا

این ویزا برای اشخاصی که هدف های تجاری دارند و به طور شخصی و یا اینکه تیم های تجاری وارد این کشور می شوند، صادر می گردد

ویزا برای تولد فرزند

این ویزا به اشخاصی که تمام شرایط اقامت موقت در این کشور را دارند و یا اینکه می خواهند تولد فرزند آنها در این کشور باشد، صادر می شود و این کار سبب می شود که کودک جزء شهروندان این کشور به حساب آید.

ویزا برای اهدا اعضای بدن

این ویزا برای اشخاصی صادر می شود که هدف آنها اهداء عضو به شهروندان این کشور و یا افرادی که در این کشور به صورت دائم اقامت دارند

ویزای تحصیلی کانادا

نوع دیگری از این ویزاها، ویزای تحصیلی می‌باشد و به اشخاصی داده می شود که اجازه تحصیل در یکی از دانشگاه های کانادا را داشته باشند و اگر فرد بخواهد به مدت 6 ماه در این کشور تحصیل نماید، می تواند ویزای عمومی دریافت نماید ولی برای مدت زمان بیشتر باید برای آنها ویزای تحصیلی صادر شود.

پیشنهاد میکنیم برای دریافت اطلاعات کامل به صفحه ما در مورد ویزای تحصیلی کانادا مراجعه بفرمایید.

ویزاهای اقامت دائم در کانادا

نوع دیگری از ویزا هایی که صادر می شود، ویزای اقامت به صورت همیشگی در این کشور می باشد که انواع گوناگونی دارد و به شرح زیر می باشد:

ویزای کانادا برای ثبت شرکت

اشخاصی که تمایل دارند، فعالیتی را در این کشور شروع کنند و یا در امور خاصی مانند فعالیت های ورزشی، فرهنگی و … تخصص دارند به این نوع از ویزا احتیاج دارند و در حقیقت باید چگونگی سرمایه گذاری و زمینه فعالیت خود را مشخص و اثبات نمایند.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

نوع دیگری از ویزا های صادر شده به صورت دائم، ویزای سرمایه گذاری است که برای افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در این کشور دارند و یا اینکه دارایی آنها به میزان مشخصی می باشد، داده می شود. در واقع این افراد باید به میزان معینی در این کشور سرمایه گذاری نمایند و بعد از 5 سال دولت این کشور مبلغ مورد نظر را بدون هیچ سودی به آنها بر می گرداند.

یکی از جدیدترین روش‌های دریافت ویزای این کشور اخذ ویزا از طریق استارتاپ ها است؛ پیشنهاد میکنیم حتما مقاله ما در رابطه با دریافت ویزای استارتاپی کانادا را مطالعه بفرمایید. ویزای استارتاپی یکی از بهترین روش ها برای کسانی است که ایده ای استارتاپی در ذهن دارند و نمیتوانند آن را در کشور خود پیاده سازی کنند.

لازم به ذکر است که اطلاعات مهمی در حوزه ویزای کانادا برای افغان‌ها و مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل از مواردی هستند که در مقالات دیگر به طور کاملا مفصل به آن پرداخته شده است.

چه شرایطی برای دریافت ویزای همراه کانادا وجود دارد؟

یکی از روش های اخذ ویزای همراه در این کشور، دریافت ویزای توریستی می باشد و به عنوان Temporary Resident Visa در مین مردم شناخته می شود، صادر شدن آن برای افرادی که همراه شخص متقاضی می باشند، در مدت زمان 6 ماهه صورت می گیرد و همچنین فردی که قصد دارد ویزای دانشجویی دریافت نماید، این امکان برای او فراهم می باشد که در یک زمان و یا اینکه بعد از دریافت اقامت در کانادا برای صدور ویزای همراه تقاضا کند و نکته دیگری که در رابطه با این مسئله وجود دارد این است که باید مشخصات تمام افرادی که همراه فرد متقاضی می باشند به طور کامل درج شود، به این دلیل که این اطلاعات می تواند یک سند معتبر برای تقاضای شخص به حساب آید.

افرادی که تمایل دارند در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند، باید این مسئله را به اثبات برسانند که وضعیت مالی خوبی دارند و این امکان را دارند که مخارج زندگی خود و همراهان را تامین می کنند.

بنابراین اشخاصی که قصد دارند در این کشور فعالیتی را انجام دهند و یا اینکه تحصیل نمایند، می توانند برای دریافت ویزای همراه اقدام نمایند و کشور کانادا نیز با این درخواست موافقت می کند. همچنین نکته دیگری که در رابطه با دریافت ویزای همراه وجود دارد ، این است که متقاضی می تواند به وسیله دو راه این کار را انجام دهد:

راه اول: در یک زمان مشخص با فرد متقاضی اصلی برای دریافت ویزای همراه اقدام نماید.

راه دوم: متقاضی می تواند کار های اقامت موقت را در کشور کانادا انجام دهد و بعد برای دریافت ویزای همراه خانواده خود اقدام نماید.
در صورتی که شخص قصد ادامه تحصیل در این کشور را داشته باشد، فرزندان وی می توانند بدون ارائه، نامه از طرف مدرسه های این کشور، تقاضای اخذ ویزای همراه دانشجویی نمایند. اگر فرزندان در کشور دیگری به سن قانونی رسیده باشند باید برای دریافت ویزای همراه اجازه مطالعاتی را از این کشور اخذ نمایند تا امکان ادامه تحصیل برای آنها فراهم شود.

آیا می دانستید که می توان ویزای کانادا برای والدین دریافت نمود؟

در رابطه با این سوال باید به این نکته اشاره کرد که یکی از سرمایه های زندگی هر فرد والدین او می باشند و بیشتر افراد با وجود اینکه در این کشور اقامت دائم داشته اند ولی به علت اینکه والدین آنها درکشور دیگری بوده اند ، از تصمیم خود پشیمان شده اند و این کشور را ترک کرده اند و در نهایت هزینه های زیادی را نیز بر آنها متحمل شده است. ولی دولت این کشور شرایطی را فراهم کرده است که اشخاص با اخذ ویزا و یا ارسال دعوت نامه برای والدین این مشکل را برطرف نمایند، همچنین اشخاصی که شهروند این کشور هستند و یا اقامت دائم دارند، می توانند برای ده سال اقامت والدین در این کشور اقدام نمایند و این زمان را به دوره های دو ساله تبدیل کنند. ولی این امکان برای اقامت آنها به صورت دائمی وجود نخواهد داشت.
برای درخواست اقامت والدین در کشور کانادا مدارک زیر مورد نیازمی باشد:
دارا بودن گواهی که مبنی بر سلامت آنها باشد و به وسیله آزمایشگاه هایی که سفارت این کشور آن را تایید می کنند، انجام شود.
دارا بودن بیمه نامه که برای درمان می باشد و به وسیله شرکت های بیمه صادر می گردد.

برای دریافت ویزای کانادا برای هنرمندان چه شرایطی وجود دارد؟

هنرمندانی که قصد دارند به کشور کانادا مهاجرت کنند می توانند با دریافت ویزای هنرمندان این کار را انجام دهند و باید شرایط خاصی را نیز داشته باشند و درمتن پایین به این شرایط بر اساس درجه اهمیت آن اشاره خواهیم کرد:

 1. ثابت کردن این مسئله که در طی دو سال قبل به این فعالیت مشغول بوده و اینکه پس از اخذ ویزا در کشور کانادا به حرفه خود ادامه می دهد.
 2. به دست آوردن امتیاز مشخص شده برای دریافت این ویزا
 3. حق ورود به کشور کانادا را داشته باشد.

چه شرایطی برای دعوت کننده سوپر ویزای کانادا وجود دارد؟

در متن بالا نیز به این مسئله اشاره شد که مهم ترین سند و مدرکی که برای تقاضای سوپر ویزا وجود دارد، ارسال دعوت نامه از طرف فرزند و یا نوه می باشد و شخصی که دعوت نامه را ارسال می کند باید شرایط خاصی را داشته باشد و همچنین تمکن مالی خود را نیزبه اثبات برساند. به همین دلیل در متن زیر به اصلی ترین شرایط دعوت کننده اشاره خواهیم کرد:

 • مدرک بررسی مالیاتی( (T4 و T1)) به منظور بررسی سال کنونی مالیاتی
 • مدارک مربوط به بیمه اشتغال
 • داشتن نامه اشتغال مبنی بر حقوق ثابت و زمان شروع به کار می باشد.
 • ارائه دادن فیش مربوط به حقوق
 • ارائه دادن صورت حساب بانک

به چه صورتی می توان ویزای ویزیتوری کانادا را تهیه کرد؟

گرفتن ویزای ویزیتوری در کشور کانادا این گونه می باشد ، که سازمان مهاجرتی مدت مشخصی اجازه ورود به این کشور را برای رسیدن به هداف مشخص، صادر می نماید. در حقیقت دریافت ویزای ویزیتوری این امکان را برای فرد فراهم می کند ، که از خدمات این کشور استفاده نماید و حتی افرادی که اقامت موقت در این کشور را ندارند و یا شهروند این کشور نیستند ، برای اینکه از مکان های مختلف این کشور بازدید کنند به این ویزا نیاز دارند. بنابراین متقاضیان برای اهدافی از قبیل موارد زیر وارد این کشور می شوند:

 • این افراد به دنبال روش هایی برای توسعه فعالیت خود هستند.
 • برای سرمایه گذاری در کشور کانادا این ویزا را دریافت می کنند.
 • به منظور پیشرفت روابط بیزینسی اقدام به دریافت این ویزا می کنند.

آیا می دانستید چه شرایطی برای دریافت ویزای ترانزیت کانادا وجود دارد؟

اگر برای ورود به کشور دیگری باید از کانادا عبور کنید، باید حتما ویزای ترانزیت داشته باشید، همچنین برای دریافت ترانزیت بدون ویزا باید تمامی شرایطی که برای این کار وجود دارد را رعایت کنید:

 1. عبور از کانادا بدون ویزا (TWOV)
 2. باید دارای پاسپورت معتبر یکی از کشور های اندونزی، تایلند، تایوان و یا فیلیپین باشید.
 3. باید دارای ویزای ایالت متحده آمریکا باشید.
 4. عبور از مسیر هایی مانند فرودگاه بین المللی جزیره ونکوور و یا ترمینال شماره یک در فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو
 5. خودداری از توقف موقت در شب
 6. اگر قصد ورود به ایالت متحده دارید، باید دارای بلیط معتبری برای این مسیر باشید و در مدتی که قسمت مشخص برای ترانزیت باز می باشد، می توانید از آن عبور نمایید.

آیا می دانید وجود چه مواردی می تواند باعث مشکوک شدن اداره مهاجرت به ویزای نامزدی کانادا شود؟

 • تفاوت سنی بالا میان دو فردی که از طریق قصد دارند، ویزای نامزدی کانادا را دریافت کنند.
 • متفاوت بودن زبان
 • هر کدام دین خاصی داشته باشند.

بنابراین موردی که می تواند این شک را برطرف نماید، ارسال عکس به همرا پرونده می باشد و نکته ای که در رابطه با این مسئله وجود دارد این است که این عکس ها باید خانوادگی باشد، مانند عکس مهمانی های خانوادگی، مسافرت ها و … را شامل می شود.

آیا می دانید ویزای بیزینس کانادا به چه منظوری صادر می شود؟

در ادامه شراط دریافت ویزای بیزینس کانادا ارائه می شود:

 • به منظور ملاقات و انجام مذاکره با شرکت هایی که در کانادا مشغول به فعالیت هستند.
 • به منظور بازدید کارخانه ها و سایت های فعال در این کشور
 • برای شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت که به وسیله شرکت های کانادایی برگزار می گردد.
 • به منظور انجام فعالیت هایی که در ارتباط با این مسئله می باشد.

برای دریافت ویزای نمایشگاهی کانادا باید چه مدارکی به سفارت تحویل داده شود؟

 • ارائه پاسپورتی که یک سال اعتبار داشته باشد.
 • ارائه کپی ویزا های گذشته و پاسپورت
 • فرم مربوط به تقاضای ویزا و تکمیل کامل اطلاعات درخواست شده
 • دعوت نامه ای از طرف بر پا کننده نمایشگاه ارسال شده باشد.
 • تهیه بلیط برای رفت و برگشت
 • رزرو هتل
 • ارائه عکس ۳*۴ که زمینه آن سفید باشد.
 • ارائه شناسنامه که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد و همچنین دادگستری و وزارت امور خارجه نیز آن را تایید کرده باشد.
 • ارائه مدارک مربوط به کار
 • ارائه مدرک های مالی

امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد و از انواع ویزای کانادا اطلاع پیدا کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *