قیمت ویزای انگلیس

امروز قصد داریم بعد از پرداختن به موضوعات و سوالات پرتکراری همچون گرفتن ویزا انگلیس هنوز ممکن است و … مقاله ای را با عنوان قیمت ویزای انگلیس برای شما همراهان همیشگی مورد بررسی قرار دهیم.

ویزا را می توان مجوز ورود برای هر کشوری دانست، با داشتن ویزا می توان برای مدت معلوم در کشور مد نظر اقامت داشت که به منظور اخذ آن لازم است تا مراحل به صورت قانونی طی شوند. پیشنهاد می کنیم مقاله امروز را از دست ندهید زیرا در خصوص ویزا و هر آنچه که به آن مربوط است توضیح داده شده است.

در ادامه ی بحث به تعدادی از سوالاتی که ممکن است در این زمینه به ذهن شما رسیده باشید پاسخ خواهیم داد:

قیمت ویزای انگلیس چه قدر است؟

علاوه بر هزینه ی ویزای انگلیس اقامت در انگلیس شامل چه هزینه های دیگری می شود؟

آیا در همه ی کشور ها ویزا انگلیس قیمت یکسانی دارد؟

برای اخذ ویزای نگلیس چه شرایطی حاکم است؟

ویزای انگلیس به چند دسته تقسیم می شود؟

به طور کلی برای اخذ ویزای انگلیس چه مدارکی نیاز است؟

چه مدت طول می کشد که به درخواست ویزا پاسخ داده شود؟

ویزای توریستی انگلیس شامل چه زیر مجموعه هایی است؟

قیمت ویزای انگلیس چه قدر است؟

در ابتدا باید بگوئیم که بازار ارز همواره دچار نوسان است به همین جهت نمی توان گفت که قیمت ویزای انگلیس چقدر است، از این گذشته ویزا ها انواع مختلفی دارند و هر یک از آن ها به جهتی صادر می شود علاوه بر آن مدت زمان اجازه ی اقامت می تواند با دیگری تفاوت داشته باشد تمامی این موارد می تواند دلایلی باشد تا هر یک هزینه ی متفاوت از دیگری را شامل شود.

 به طور کلی می توان ویزا ها را بنا بر زمان آماده شدن آن ها به سه دسته ی سرویس استاندار، سرویس فوری و سرویس ویژه تقسیم بندی کرد، نرخی که برای ویزای استاندارد در نظر گرفته شده است از دو مورد دیگر کمتر است زیرا باید بر اساس روال عادی برای اخذ آن اقدام کرد، سرویس فوری کمی از سرویس استاندارد گران تر تمام می شود البته در مقابل ویزا زودتر صادر می شود، گران ترین نوع ویزا مربوط به ویزایی است که از طریق سرویس ویژه برای دریافت آن اقدام شده است مسلما با توجه به قیمتی که دارد خیلی سریع تر نیز آماده می شود.

البته نوع دیگری از ویزا وجود دارد که اگر از طریق آن برای اخذ ویزا مراجعه شود در صورتی که با درخواست ویزا موافقت نشود تمامی مبالغ صرف شده به متقاضی بازگردانی خواهد شد این نوع ویزا به ویزای تضمینی معروف است.

درخواست مشاوره رایگان

علاوه بر هزینه ی ویزای انگلیس اقامت در انگلیس شامل چه هزینه های دیگری می شود؟

انگلستان جز, یکی از کشورهای مطرح دنیا از نظر زندگی، کیفیت تحصیل، سرمایه گذاری و اقامت است همه ی این موارد می تواند دلیلی باشد که افراد زیادی در سال تصمیم بگیرند که به انگلیس مهاجرت کنند. علاوه بر هزینه ی ویزای انگلیس که به پیش از مهاجرت یا سفر مربوط است یکسری هزینه های دیگر پس از ورود به انگلیس مشخص می شوند، افراد بسته به نوع سفرشان به انگلیس نگرانی های خاص خود را بابت هزینه ها دارند، مثلا اشخاصی که مهاجر هستند باید به ریز هزینه ها و تحصیلات (در صورت تحصیل) توجه داشته باشند اما کسانی که به طور موقت در این کشور سکونت دارند ، باید هزینه های اقامت را در نظر بگیرند.

از جمله مواردی که برای هر دو دسته می تواند مشترک باشد به بخش های زیر تقسیم می شود:

هزینه ی خورد و خوراک در انگلیس

هزینه ی حمل و نقل در انگلیس( که شامل درون شهری و برون شهری می شود)

هزینه ی اجاره و محل اقامت در انگلیس

هزینه ی بلیط در انلیس

شهر محل اقامت می تواند تاثیر مستقیمی روی هزینه ها داشته باشد به طور شهری مثل شهر لندن از جمله شهر های گران قیمت در دنیاست بنابر این زندگی در این شهر پرخرج تر نیز خواهد بود.

آیا در همه ی کشور ها ویزا انگلیس قیمت یکسانی دارد؟

چنین سوالی می تواند ذهن مخاطب را به چالش بکشد که آیا در تمام کشورهایی که مجاز به ورود به انگلیس هستند ویزا انگلیس قیمت یکسانی دارد یا خیر؟! به دلایل مختلف که در ادامه به آن ها خواهیم رسید، نمی توان پاسخ دقیقی برای این سوال داشت، حتما بر این موضوع واقف هستید ، که واحد پول هر کشور با سایر کشورها متفاوت است و برآورد این قیمت ها به دلار کار بسیار مشکلی می باشد، از آن گذشته دلار همیشه در حال نوسان است که این موضوع خود کار را پیچیده تر می کند، مورد دیگری که باید مدنظر داشت در خصوص انواع مختلف ویزاهاست که هر یک بنا بر مدت و نوع اقامت قیمت متفاوتی دارند، در نتیجه نمی توان گفت که قیمت تمام شده برای اخذ ویزای انگلیس در هر کشور چه مقدار است.

برای اخذ ویزای نگلیس چه شرایطی حاکم است؟

دولت انگلیس به منظور صدور ویزا برای متقاضیان سایر کشورها شرایطی قرار داده است، در صورت تایید شدن توسط مسولین مربوطه ویزا به متقاضی تعلق می گیرد در غیر این صورت با درخواست او رد می شود. از جمله این شرایط می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدارک مالی

شخص باید به میزان مبلغی که تعیین شده است تمکن مالی داشته باشد، البته این تمکن مالی می بایست به دلار یا پوند آمریکا تبدیل و صادر شود، پرینت گردش حساب 3 تا 6 ماه آخر نیز باید موجود باشد، در این جا منظور از گردش حساب میزان پولی که در حساب وجود دارد نیست بلکه به تعداد تراکنش هایی که حساب شخص در این مدت زمان داشته گفته می شود. تمامی مدارک مالی ارائه شده مورد بررسی قرار می گیرند حتی مواردی از قبیل اجاره یا میزان حقوق دریافتی نیز در لیست بررسی ها می باشد.

ارائه دعوت نامه

تنها دعوت نامه ی کسانی که جز بستگان درجه یک، یک دوست یا آشنا مورد پذیرش می باشد، از جمله مواردی که می بایست حتما در متن دعوت نامه قید شود شامل: زمان اقامت، تاریخ ورود و خروج به انگلیس، نسبت متقاضی با شخصی که دعوت نامه می دهد و همچنین محل اقامت شخص در انگلیس می باشد.

تاریخچه سفری

تاریخچه سفری یعنی متقاضی یکی از ویزاهای شینگن، کانادا، استرالیا یا کشورهای آسیایی داشته باشد که تاریخچه ی سفری قدرتمندی به شمار می آید. تاریخچه سفری زمانی کاربرد دارد که شخص دعوت نامه نداشته باشد.

ویزای انگلیس به چند دسته تقسیم می شود؟

بنا به دلیلی که شما قصد دارید به انگلیس سفر کنید باید ویزای مرتبط با آن را نیز دریافت کنید تا اجازه ی ورود به انگلیس را داشته باشید. در ادامه به ویزاهایی که کشور انگلیس برای متقاضیان صادر می کند نگاهی می اندازیم:

ویزای توریستی انگلیس:

ماهیت توریست این است که مدت زیادی را از محل سکونت خود دور نمی ماند، ویزای توریستی انگلستان هم دقیقا چنین چیزی است یعنی برای مدت کوتاهی توریست اجازه دارد اقامت انگلیس داشته باشد، لازم به ذکر است که در دست داشتن ویزای توریستی نمی توان برای کار، تحصیل و یا اقامت دائم اقدام کرد. ویزای توریستی خود شامل دو نوع سینگل و مولتی می باشد که با ویزای سینگا تنها یکبار می توان به انگلیس سفر کرد، اما با ویزای مولتی این سفر به چندین بار تغییر می کند.

ویزای تحصیلی انگلیس:

دانشگاه و کالج های انگلیس در تمام دنیا شناخته شده اند بنابر آمارهای به دست آمده از 10 دانشگاه معروف دنیا مشخص شده که 4 مورد از آن در انگلیس دایر است، همین موضوع می تواند دلیلی باشد تا علاقه مندان زیادی جهت ادامه تحصیل به این کشور بیایند. مهم ترین چیزی که به متقاضی اجازه تحصیل می دهد داشتن دعوت نامه از جانب یکی موسسات، کالج یا دانشگاه هاست. لازم به ذکر است که ویزا بر اساس امتیاز به فرد تعلق می گیرد به طوری که اگر امتیاز دانشجو کمتر از 40 باشد با درخواست وی موافقت نمی شود، مدت اعتبار این نوع ویزا به دوره ی تحصیلی بستگی دارد.

ویزای کاری انگلیس:

از سال 2008 به بعد سیستم امتیاز شمار برای کسانی که قصد دارند در انگلیس به کار مشغول شوند اعمال شد، ویزای کاری خود شامل انواعی می باشد که به شرح زیر است:

 • اشخاصی که به تازگی از دانشگاه های برتانیا فارغ التحصیل شدند و همچنین افراد با مهارت های ویژه، سرمایه گذاران، صاحبان تجارت چنانچه قصد اخذ ویزای کاری داشته باشند به پیشنهاد کاری نیازی نخواهند داشت اما سیستم امتیاز شمار همچنان برای آن ها پابر جاست.
 • برای افراد با مهارت تخصصی
 • چنانچه متقاضی از یک کارفرما پیشنهاد دعوت به همکاری داشت مجاز به اخذ ویزا خواهد بود.
 • کسانی که تصمیم دارند به صورت دره ای و کوتاه مدت مشغول به کار شوند.
 • در صورتی که کارفرمایی در این کشور از متقاضی حمایت کند احتمال می رود که به صورت موقت ویزای کار به او تعلق گیرد.

کسب اطلاعات بیشتر با مطالعه مقاله شرایط کار و مشاغل مورد نیاز انگلیس میسر است پس با صرف زمانی کمتر از 8 دقیقه اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید.

ویزای پزشکی(درمانی) انگلیس:

برخی افراد به بیماری خاصی مبتلا می شوند وبرای درمان تصمیم می گیرند به انگلیس سفر کنند، ویزایی که برای چنین افرادی در نظر گرفته شده است از نوع ویزای درمانی است، بیمار توسط افسر ترخیص معاینه می شود در صورت واگیر نبودن می تواند به انگلیس وارد شود در غیر این صورت به او اجازه ورود داده نمی شود.

ویزای ازدواج انگلیس:

همانگونه که پیداست این نوع از ویزا را می توان از طریق ازدواج با شهروندی انگلیسی به دست آورد که خود به دو بخش تقسیم می شود:

ویزای ازدواج: ویزایی که برای این نوع به متقاضی تعلق می گیرد در مرحله اول 33 ماهه است پس از به پایان رسیدن این مدت در مرحله ی بعد به همین میزان قابل تمدید خواهد بود. چنانچه در این مدت بدون ایجاد مشکل زندگی کرده باشند می توانند پس از گذشت 5 سال برای اقامت دائم اقدام کنند. لازم به ذکر است که افراد زیر 18 سال نمی توانند برای دریافت ویزای ازدواج اقدام کنند، مهم ترین شرایطی که این ویزا نیاز دارد این است که حتما یکی از زوجین شهروند انگلیسی باشند، به منور اقامت دائم در انگلیس اقدام برای دریافت ویزا داشته باشند و همچنین محل اقامت خود را نیز تعیین کرده باشند.

ویزای نامزدی انگلیس: ویزای نامزدی شامل دو نوع معمولی و ویزیتوری می باشد، مدت زمان اقامت ویزای نامزدی 6 ماه است تا در این مدت زوج با هم ازدواج کنند، چند همسری بودن در انگلیس ممنوع می باشد علاوه بر آن در صورتی که زن  مطلقه است باید مدارک مربوط به آن را ارائه کند این دو مورد نکاتی بود که باید بدان توجه داشت. پس از گذشت 6 ماه در صورتی که ازدواج صورت گرفته باشد، ویزای دیگر که سه سال اعتبار دارد برای زوجین صادر خواهد شد.

ویزای سرمایه گذاری انگلیس:

برای اخذ ویزای سرمایه گذاری لازم نیست که متقاضی مدرک دانشگاهی داشته باشد حتی تمامی خانواده هم می توانند از طریق آن اقامت انگلستان داشته باشند. مدت اعتبار آن سه سال است که پس از اتمام این دوره می توان برای اقامت دائم اقدامات لازم انجام شود، تنها چیزی که برای اخذ این نوع ویزا لازم است کسب نمره 6.5 در آزمون آیلس می باشد.

ویزای خانوادگی:

ویزای خانوادگی انگلیس به کسانی تعلق می گیرد که یکی از اعضای خانواده آن ها در انگلیس زندگی می کنند و آن ها به منظور ملاقات نسبت به دریافت این ویزا اقدام می کنند.

هر یک از ویزاهایی که نام برده شد مدارک مورد نیاز مختص به خود را نیاز دارند تا در زمان مناسب ارائه دهند.

به طور کلی برای اخذ ویزای انگلیس چه مدارکی نیاز است؟

اولین قدم در ارائه مدارک مورد نیاز این است که تمامی مدارک به زبان لاتین انگلیسی در ولزی ترجمه شوند، برای گرفتن ویزای انگلس نیازی نیست از از دادگستری و وزارت امور خارجه تاییدیه دریافت کرد بلکه تنها مهر دارالترجمه کفایت می کند. از جمله مدارکی که هنگام گرفتن ویزا باید نسبت به تهیه ی آن اقدام کرد شامل موارد زیر است:

 • گذرنامه متقاضی ویزای انگلیسبا حداقل یک صفحه خالی
 • گذرنامه متقاضی همراه با ویزاهای قبلی
 • تمکن مالی به دلار یا پوند آمریکا
 • گردش حساب 3 تا 6 ماه آخر
 • اصل شناسنامه به همراه ترجمه ی آن
 • ارائه کلیه اسناد منقول و غیر منقول همراه با ترجمه آن ها
 • ارائه دعوت نامه معتبر (در صورت دارا بودن)
 • ارائه گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • واچر هتل
قیمت ویزای انگلیس
قیمت ویزای انگلیس

چه مدت طول می کشد که به درخواست ویزا پاسخ داده شود؟

به طور کلی چیزی در حدود 2 تا 3 هفته ی کار زمان لازم است تا پاسخ درخواست خود را مشاهده کنید، چنانچه این اقدام را در یکی از دفاتری که خارج از ایران است انجام داده باشید می بایست پاسپورت را نیز به همان دفتری که قبلا در آن برای انگشت نگاری رفته بودید پیکاپ کنید، پس از این که جواب ویزای خود را دریافت کردید تنها 30 روز زمان دارید، اما اگر در دفتر تهران انگشت نگاری انجام شده باشد، به آدرسی که مشخص شده است پاسپورت ارسال خواهد شد. به منظور پاسخ دهی به درخواست متقاضیان چند روش مختلف وجود دارد که شامل موارد زیر است:

سرویس استاندارد:

در صورتی که از سرویس استاندارد استفاده کنید قیمت ویزای انگلیس تعیین شده را برای ویزای 6 پرداخت کنید، پس از آن در مدت 15 روز می توانید پاسخ درخواست خود را دریافت کنید.

سرویس ویژه:

این سرویس از سرویس استاندارد گران تر است اما به همان میزان مدت اقدام به متقاضی می دهد، مدت زمانی که طول می کشد نتیجه اعلام شود 5 روز است.

سرویس سوپر ویژه:

گران ترین نوع سرویس به لحاظ قیمت ویزای انگلیس مربوط به سرویس سوپر ویژه است، مدت اقامت آن مثل سایر سرویس ها 6 ماه است، اما تا 24 ساعت بعد می توان پاسخ درخواست را دریافت کرد.

درخواست مشاوره رایگان

ویزای توریستی انگلیس شامل چه زیر مجموعه هایی است؟

در بین تمامی ویزاهایی که به آن اشاره کردیم ویزای توریستی یکی از پرطرفدار ترین هاست موارد استفاده آ دید و بازدید با اقوام و گشت و گذار است به طور کلی برای سفرهای کوتاه مدت می باشد. لازم به ذکر است که متقاضی در روز مصاحبه باید به صورت کامل علل همراه با ارائه مدرک دلیل سفر خود را شرح دهد. ویزای توریستی به دو شامل دو بخش است که در ادامه به هر یک اشاره شده است:

ویزای سینگل(یک بار ورود):

چنین ویزایی برای متقاضیانی که تنها قصد دارند یک بار به انگلیس سفر کنند مناسب است، مدت اعتبار ویزای سینگل کمتر از 6 ماه است.

ویزای مولتی(چند بار ورود):

برخلاف مورد قبلی که شخص تنها می توانست یک بار از آن استفاده کند، این ویزا را می توان به کرات مورد استفاده قرار داد، کسانی این نوع ویزا را اخذ می کنند که بنا بر دلایلی نیاز دارند تا چندین بار به انگلیس سفر کنند. عموم افرادی که درخواست ویزای مولتی دارند معمولا تاجر یا صاحبان بیزنس هستند. لازم به ذکر است که در بین این دو نوع ویزا، نوع مولتیپل ان بسیار متداول می باشد.

ممنونیم که با صبوری مقاله ما را مطالعه کردید. هدف وبسایت مهاجران  از گردآوری این مطالب آشنایی هر چه بیشتر شما دوستان بود امیدواریم مورد پسندتان بوده باشد. پیشنهاد می‌گردد برای کسب اطلاعات بیشتر در حوزه وقت سفارت انگلیس و انواع اقامت انگلستان با مشاورین مهاجران تماس حاصل نموده یا به بلاگ ما مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *