در این مقاله قصد داریم چگونگی و نحوه اخذ پاسپورت استرالیا را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم.

بسیاری از افراد بنا به دلایل مختلف تصمیم به مهاجرت می گیرند ، حال به هردلیلی که تصمیم به انجام چنین کاری دارید می بایست درباره کشور مقصد اطلاعات لازم را داشته باشید، استرالیا از جمله کشورهایی است که شرایط مناسب برای مهاجرت را دارد ، شرایط آب و هوا – طبیعت زیبا و همچنین از همه مهم تر اقتصاد قوی و بازار کار و نیز مهاجرپذیر بودنش موجب شده که بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند جذب این کشور شوند. در این مقاله می خواهیم بدانیم در صورت مهاجرت به استرالیا چگونه می توان پاسپورت آن را اخذ کرد پس با ما همراه باشید.

در این مقاله به سوالات ذیل پاسخ می دهیم:

 • شرایط دریافت پاسپورت استرالیا به چه صورت است؟
 • آیا می دانید قدرت پاسپورت استرالیا چگونه می باشد؟
 • روش های اخذ پاسپورت استرالیا کدامند؟
 • ارزش پاسپورت استرالیا چگونه است؟
 • نکات مهمی که باید درباره پاسپورت استرالیا بدانید کدامند؟
 • کشورهای بدون ویزا با پاسپورت استرالیا کدامند؟

شرایط دریافت پاسپورت استرالیا به چه صورت است؟

برای آنکه بتوانید پاسپورت هر کشوری در سراسر دنیا را دریافت کنید ابتدا باید شرایط عمومی آن کشور را مورد بررسی قرار دهید ، در این بخش از مقاله می خواهیم شرایط عمومی کشور استرالیا و نحوه اقامت در این کشور را از چندین جهت مورد بررسی قرار دهیم. استرالیا بزرگترین کشور اقیانوسیه و از نظر وسعت در سراسر جهان رتبه ششم را دارد ، رفاه اجتماعی در این کشور در سطح بالایی قرار داشته و از نظر اقتصادی رتبه چهاردهم در دنیا را کسب نموده است ، مساحت کشور استرالیا در حدود 7687853 کیلو متر مربع بوده و جمعیت آن نیز در حدود 25134451 می باشد . اطراف این کشور را منظره های سرسبز زیبا از جنگل های انبوه و دامنه های کوهستانی پوشانده است.
برای این که بتوان پاسپورت استرالیا را اخذ کرد می بایست اطلاعاتی درباره اصول و قوانین مربوط به تابعیت آن را کسب نمود ، مطابق حقوق بین الملل تابعیت را چنین می توان معنا کرد که فرد با کشور مربوطه رابطه بین االمللی ، سیاسی ، معنوی و حقوقی داشته که مطابق این روابط متقابلا در برابر هم دارای وظایف و تکالیفی می باشند .
همان گونه که می دانید دریافت پاسپورت استرالیا از دو اصل خاک و خون پیروی می کند که مطابق اصل خونی ، اگر والدین نوزاد دارای ملیت استرالیایی باشند تابعیت نسبی به نوزاد نیز به ارث می رسد .

آیا می دانید قدرت پاسپورت استرالیا چگونه می باشد؟

زمانی که قصد دارید که پاسپورت یک کشور را اخذ کنید ابتدا باید قدرت و اعتبار آن پاسپورت را مدنظر قرار دهید . از با ارزش ترین و قدرت مندترین پاسپورت ها در سطح جهان پاسپورت استرالیا می باشد ، که از این نظر جایگاه هشتم را در سراسر دنیا داشته و با کشور هلند در یک سطح قرار دارند . با اخذ پاسپورت استرالیا می توانید به راحتی بدون اخذ ویزا به 110 کشور دنیا سفر نمایید همچنین برای وارد شدن به 88 کشور دیگر می بایست ویزا آن را داشته باشید.

برای آشنایی با انواع ویزای استرالیا میتوانید مقاله ما تحت عنوان انواع ویزای استرالیا را مطالعه فرمایید.

روش های اخذ پاسپورت استرالیا کدامند؟

برای اخذ پاسپورت استرالیا روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه هر کدام را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم.

 • پاسپورت استرالیا از طریق کار
 • پاسپورت استرالیا از طریق تحصیل
 • پاسپورت استرالیا از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت استرالیا از طریق تولد
 • پاسپورت استرالیا از طریق ازدواج
 • پاسپورت استرالیا از طریق پناهندگی

 

در روش های نامبرده تولد از نظر زمانی با سایر موارد دارای تفاوت هایی می باشد که فورا بعد از بررسی شرایط خاص و قانونی ، تابعیت و پاسپورت استرالیا به شخص اعطا می شود.

اخذ پاسپورت استرالیا از طریق کار

بسیاری از افراد که برای کار به این کشور مهاجرت می کنند نسبت به اخذ پاسپورت استرالیا اقدام می نمایند ، میزان دستمزد دریافتی و نیز نرخ بیکاری از موارد با اهمیت در این حیطه می باشد به عنوان مثال نرخ بیکاری در سال 2018 در استرالیا 7/5 درصد رقم خورده است و همچنین حداقل دستمزد برای کسانی می توانند به صورت تمام وقت کار کنند 2300 دلار استرالیا بوده که البته این مبلغ به نوع شغل نیز بستگی دارد.
افرادی که دارای فن و تخصص خاصی هستند و میل دارند پاسپورت استرالیا را دریافت کنند می توانند از شرایط ویژه ای که کشور استرالیا برای چنین افرادی که دارای فن و حرفه تخصصی هستند قرار داده استفاده کنند و در صورتی که حرفه آن ها جز مشاغل مورد نیاز استرالیا بوده شامل این طرح شده و به راحتی می توانند از این طریق پاسپورت استرالیا را نیز دریافت نمایند، پس در واقع چنین می توان برداشت نمود که کسانی که درخواست ویزای کار می دهند می توانند از طریق آن پاسپورت استرالیا را نیز اخذ نمایند. دریافت ویزای کار استرالیا و مهاجرت به این کشور مطابق با رتبه بندی انجام می شود و متقاضیان ویزای کاری کشور استرالیا می بایست پارامترهایی مانند تحصیلات- سن- مدرک زبان و نیز سابقه کاری نیز داشته باشند که این پارمترها مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که بتوانند از این طریق نمره ما بین 65 الی 100 را دریافت نمایند ویزای کار استرالیا به آنان تعلق خواهد گرفت ، در ادامه مقاله برای آشنایی بهتر شما خوانندگان عزیز ویزاهای کار استرالیا را مورد بررسی قرار می دهیم:

 • ویزای skilled independent کلاس ۱۸۹
 • ویزای skilled nominated کلاس ۱۹۰
 • ویزای skilled regional کلاس ۴۸۹

در ویزای 189 کشور استرالیا چنین آمده است که افرادی که بتوانند 65 امتیاز برای ویزای کار دریافت نمایند می توانند برای دریافت این نوع ویزا بدون این که به اسپانسرشیپ نیاز باشد اقدام نمایند ، درصورت دریافت این ویزا می توانید در هر جای کشور استرالیا میل داشته باشید زندگی کنید ، کسانی که درخواست ویزای 189 را می دهند می بایست بین 18 الی 45 سال سن و نیز مدرک زبان آیلتس 7 را نیز داشته باشند . از مزیت های دیگر این ویزا این هست که در صورت دریافت آن می توانید برای خود و خانواده تان تابعیت کشور استرالیا را دریافت کنید و بعد از گذشت 4 سال زندگی در این کشور پاسپورت استرالیا را نیز اخذ نمایید.

شرایط لازم برای ویزای کاری 189 استرالیا

 • سن کمتر از 50 سال
 • در زمینه زبان در طی 3 سال گذشته شخص می بایست یکی از شرایط ذیل را داشته باشد:
  1- در مهارت های چهارگانه آیلتس حداقل نمره قبولی 6 را کسب نموده باشد.
  2- در مهارت های تافل برای بخش گوش دادن نمره 12- برای خواندن نمره 14- برای نوشتاری نمره 21 و در نهایت برای صحبت کردن می بایست نمره 18 را کسب نموده باشد.
  3- در آزمون CAE شرکت کرده و نمره 169 را کسب کرده باشد.
 • می بایست شغلی را که درخواست می کند در گروه شغل های مورد نیاز کشور استرالیا باشد.
 • می بایست مدارک تحصیلی و شغلی خود را به مراکز ارزیابی شغلی ارائه داده و از آن مرکز تاییدیه لازم را تهیه کند .
 • مطابق امتیاز بندی که کشور استرالیا برای مهاجرین در نظر گرفته می بایست امتیاز 60 را کسب نموده باشد .
 • قبل از اینکه بخواهد ویزای مورد نظر را دریافت نماید نبایستی هیچ گونه ویزای ردی و یا کنسلی در استرالیا داشته باشد.

مدارک لازم برای اقامت استرالیا از طریق ویزای کاری 189

 1. مدارک شناسایی
 2. مدرک زبان انگلیسی
 3. مدرک پرداخت هزینه
 4. عقدنامه در صورت تاهل
 5. کارت پایان خدمت برای آقایان
 6. عکس
 7. سابقه کاری حداقل 1 سال به صورت تمام وقت در 2 سال گذشته
 8. کلیه شواهد کاری مانند قراردادها، پرداخت ها، مالیات و…
 9. گواهی اشتغال به کار با ذکر زمان، مقام، وظایف و حقوق با جزییات در سربرگ رسمی شرکت با امضای مدیر مربوط مهمور به مهر شرکت
 10. فیش حقوقی بویژه در مشاغل دولتی
 11. تمامی مدارک تحصیلی، دییلم ها، دوره ها و به طور کل هر مدرک و نشانی که به اثبات صلاحیت کاری فرد کمک می کند.
 12. گواهی های سلامت متقاضی و همراهان و گواهی سوپیشینه پلیس

 

شرایط ویزای 190 کاری استرالیا بدین صورت است که چنانچه متقاضی نتواند نمره 65 را کسب نماید می بایست دو سال را در ایالتی که اسپانسیرشیپ آن را دریافت نموده زندگی و در آن جا مشغول به کار شود ، با دریافت این نوع ویزا مانند ویزای 189 بعد از گذشت 4 سال زندگی در خاک استرالیا می توان برای اخذ پاسپورت استرالیا اقدام نمود. مدت زمان لازم برای صادر نمودن ویزای 190 بین 7 الی 9 ماه بوده که شروع این مدت زمان بعد از تکمیل فرم EOI می باشد.

شرایط لازم برای ویزای کاری 190 استرالیا

 • سن متقاضی می بایست زیر 45 سال باشد.
 • در زمینه زبان در طی 3 سال گذشته شخص می بایست یکی از شرایط ذیل را داشته باشد:
  1- در مهارت های چهارگانه آیلتس حداقل نمره قبولی 6 را کسب نموده باشد.
  2- در مهارت های تافل برای بخش گوش دادن نمره 12- برای خوانده نمره 14- برای نوشتاری نمره 21 و در نهایت برای صحبت کردن می بایست نمره 18 را کسب نموده باشد.
  3- در آزمون CAE شرکت کرده و نمره 169 را کسب کرده باشد.
 • می بایست برای یکی از شغل هایی که دولیت استرالیا کمبود نیرو داشته و به ان نیاز دارد درخواست خود را رارئه نموده و حتما بایستی اسپانسر ایالتی نیز داشته باشد.
 • می بایست مدارک تحصیلی و شغلی خود را به مراکز ارزیابی شغلی ارائه داده و از آن مرکز تاییدیه لازم را تهیه کند .
 • مطابق امتیاز بندی که کشور استرالیا برای مهاجرین در نظر گرفته می بایست امتیاز 60 را کسب نموده باشد .

ویزای کار 489 استرالیا موقت بوده که به صورت 4 ساله و برای کارگران ماهر صادر می شود این ویزا برای افرادی است که امتیاز آن کمتر از 65 بوده است و مطابق قوانین این ویزا افراد بایستی در ایالات کم جمعیت و مشخص شده زندگی و مشغول به کار شوند ، و کسانی که ویزای 489 دریافت می کنند باید تحت حمایت یک اسپانسر و یا فردی که دارای شرایط ویژه است قرار گیرند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای استرالیا

 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • ارائه مدرک زبان حداقل ۷ آیلتس
 • ترجمه مدارک
 • ارائه فرم ۸۰
 • پاسپورت
 • ترجمه کارت ﻣﻠﯽ
 • ترجمه رﺳﻤﯽ ﺳﻨﺪ ازدواج
 • ترجمه شناسنامه برای فرزندان
 • ارائه مدارک مربوط به فرزندان زیر ۱۸ سال
 • گواهی سوءپیشینه
 • ﻣﺪرک ﺗﺴﺖ ﭘﺰﺷﮑﯽ

اخذ پاسپورت استرالیا از طریق تحصیل:

بسیاری از افراد تمایل دارند در استرالیا تحصیلات خود را بگذرانند ، زبان رسمی این کشور انگلیسی بوده و نظام آموزشی آن نیز به زبان انگلیسی می باشد لذا یکی از دلایل مهم در انتخاب این کشور برای تحصیل این مورد می باشد ، کشور استرالیا دارای بیش از 130 کالج معتبر بوده که 80 درصد افرادی که در این کالج ها در حال تحصیل هستند دانشجویان بین المللی می باشند.
برای تحصیل در مقطع لیسانس می بایست دارای دیپلم 12 ساله استرالیایی و یا معادل آن برای دانشجویان بین المللی باشید . مدرک تحصیلی در مقطع لیسانس 4 ساله اعطا می شود و هزینه ان در حدود 15 هزاردلار الی 35 هزار دلار استرالیا می باشد که این مبلغ به رنکینگ دانشگاه که در آن تحصیل می کنید بستگی دارد برای وارد شدن به هریک از دوره های تحصیلی در این کشور به می بایست دارای سطح علمی بالایی باشید و داشتن مدرک زبان آیلتس 6 برای ورود به هر مقطعی الزامی می باشد پس چنین می توان برداشت کرد ورود به دوره های تحصیلی در این کشور رقابتی بوده و بایستی از طریق آزمون و مصاحبه وارد کالج های استرالیا شد.
اکثریت دانشجویان بین المللی در این کشور از مقطع کارشناسی ارشد پذیرش و شروع به تحصیل می کنند لذا مدرک زبان ایلتس 7 برای این مقطع الزامی می باشد ، دانشجویان بین المللی این مقطع همزمان با تحصیل اجازه کار به مدت 20 ساعت در هفته را دارند البته می توان تحصیلات خود در این کشور را نیز از طریق بورسیه تحصیلی نیز گذراند.
برای گذراندن تحصیل در مقطع دکتری در این کشور می بایست حتما دوره تحصیلی کارشناسی ارشد گذرانده باشید . مدت زمان گذراندن دوره دکتری در کشوراسترالیا 3 الی 4 سال بوده که از مهم ترین ملزومات آن داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7 به بالا می باشد. متقاضیان گذراندن تحصیل در این مقطع می بایست تاییدیه سوپروایزر و استاد راهنما دانشگاه استرالیا را داشته باشند و البته داشتن مقاله ISI در این زمینه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
البته بایستی این را نیز بدانید تحصیل در این کشور به این معنا نمی باشد که بتوان از این طریق پاسپورت استرالیا را دریافت نمایید و تنها در صورتی این مورد امکان پذیر است که بعد از اتمام تحصیلات در کشور استرالیا مشغول به کار شده و بعد از گذشت 4 سال اقامت دائم در این کشور برای دریافت پاسپورت استرالیا درخواست و اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش:

• گذرنامه معتبر
• مدارک هویتی
• انگیزه نامه
• مدرک زبان انگلیسی
• ریز نمرات
• مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
• هزینه ثبت نام
• رزومه
• تمکن مالی

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی در کشور استرالیا:

• نامه پذیرش رسمی از کالج استرالیا که در قسمت بالای آن سربرگ دانشگاه مربوطه باشد و نیز دارای گواهی هویتی شما و تاریخ شروع و پایان تحصیلات است.
• مدرک زبان انگلیسی
• داشتن محل اقامت معین در استرالیا
• اثبات نمودن تمکن مالی برای زندگی در کشور استرالیا
• بلیط پرواز و زمان پرواز
• بیمه درمانی

اخذ پاسپورت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

گروهی دیگر نیز تمایل دارند تا از طریق سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار در کشور استرالیا تابعیت و اقامت آن را به دست آورند ، برای این که بتوان در این کشور سرمایه گذاری انجام داد می بایست دارای سن زیر 45 سال – سوابق مدیریتی- و همچنین تسلط کامل به زبان انگلیسی و طرح تجاری بود به عبارتی دیگر سرمایه گذاری در این کشور براساس امتیاز بندی می باشد ، به کسانی که در کشور استرالیا سرمایه گذاری می کنند اقامت 4 ساله تعلق گرفته و بعد از گذشت این مدت می توانند آن را تمدید نمایند و در صورتی که شرایط لازم را برای اقامت دائم و دریافت پاسپورت استرالیا داشته باشند می توانند برای اخذ آن اقدام نمایند .
سرمایه گذاری در کشور استرالیا به شیوه های ذیل می باشد:
• سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی ، که به آن ویزای 188 می گویند و شامل افرادی می شود که میل دارند در این کشور کسب و کار جدید راه اندازی و هارت لازم را برای آن داشته باشند.
• افرادی که قصد سرمایه گذاری در بخش های دولتی و منطقه ای را در این کشور دارند می بایست حداقل دارای 5/1 میلیون دلار سرمایه باشند و بتواند به مدت 4 سال این سرمایه خود را حفظ و به مدت حداقل دو سال در این کشور زندگی کند.
• روش دیگر سرمایه گذاری برای ثبت شرکت از طریق طرح تجاری می باشد که می بایست اثبات نماید که طرح وی سودآور بوده و برای ان کشور منفعت فراوانی دارد ، حداقل سرمایه در این شیوه باید 400000 دلار باشد.
برای انجام هر کدام از روش های سرمایه گذاری در کشور استرالیا می بایست حداقل 9 ماه دراین کشور اقامت داشته و انجام روند سرمایه گذاری بیش از یک سال نیز زمان نیاز دارد .

اخذ پاسپورت استرالیا از طریق تولد:

یکی دیگر از روش های دریافت پاسپورت استرالیا تولد می باشد ، همان گونه که می دانید بعضی از کشور از قاعده خاک و بعضی دیگر نیز پیرو قاعده خون می باشند ، در مورد کشور استرالیا باید گفت که این کشور اصولا از قاعده خون پیروی نموده و مطابق سیستم خونی این کشور اگر نوزادی والدینش استرالیایی باشند در هر مکان و شرایطی که متولد شده باشد دارای تابعیت استرالیایی بوده و مشمول اخذ پاسپورت استرالیا می باشد.
البته در مواردی چنانچه هویت والدین مشخص نباشد و ثابت شود که نوزاد تابعیت هیچ کشوری را ندارد می توان از قاعد سیستم خاک پیروی نمود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت استرالیا از طریق تولد:

 • گواهی تولد
 • گواهی بیمارستانی که نوزاد در آن جا متولد شده است
 • حکم تأییدیه دادگاه
 • داشتن تمکن مالی برای اثبات حمایت مالی از فرزند
 • اثبات محل سکونت برای فرزند

 

اخذ پاسپورت استرالیا از طریق ازدواج

متقاضیان بین المللی که قصد دارند از طریق ازدواج پاسپورت استرالیا را دریافت نمایند می بایست شرایط لازم دراین زمینه را داشته باشند ، این افراد می توانند از طریق ازدواج با شخصی که تابعیت استرالیا را دارد و اقامت این کشور را در صورت داشتن شرایط ذیل اخذ نماید:

 • این ازدواج نباید تا 2 سال به طلاق ختم گردد.
 • افراد متقاضی ازدواج با شهروند استرالیایی نبایستی دارای سوابق کیفری باشند.
 • در صورت داشتن همسر دیگر، داشتن طلاق نامه الزامی می باشد.
 • داشتن سن حداقل 18 سال تمام
 • متقاضی می بایست دارای تمکن مالی و نیز درامد ماهانه برای حمایت از زن استرالیایی داشته باشد.
 • حتما می بایست دارای مسکن مناسب باشد ( چه به صورت اجاره و یا شخصی)

در صورت داشتن چنین شرایطی ویزا اقامت دو ساله برای متقاضی صادر شده و پس از گذشت 2 سال می تواند اقامت دائم را اخذ نماید و برای دریافت پاسپورت استرالیا اقدام نماید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت استرالیا از طریق ازدواج

 1. اثبات این که همسر تابعیت استرالیا را دارد.
 2. مدارک برای هویت فرد
 3. گواهی ازدواج
 4. گواهی طلاق (در صورت جدایی)
 5. گواهی فوت همسر ( در صورت فوت همسر)
 6. نامه تاییدیه برای اثبات محل اقامت

اخذ پاسپورت استرالیا از طریق پناهندگی

پناهندگی برای افرادی است که از راه های غیر قانونی وارد کشور استرالیا می شوند و برای حفظ جان خود چنین اقدامی را انجام می دهند ، کشور استرالیا جز کنوانسیون پناهندگی می باشد. کسانی که قصد دارند در این کشور پناهنده شوند می بایست دلایل واقعی برای این عمل خود داشته باشند به عنوان مثال در کشور خود از نظر نژاد- مذهب- عقاید سیاسی- ملیت- گرایش جنسی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند و یا این که از کشور خود ترس داشته و این ترس نیز واقعی باشد. استفاده از این روش دشواری های زیادی را در پی دارد و ممکن است هرگز به زندگی راحتی در این کشور دسترسی پیدا نکنند و به علاوه در ابتدای ورود حق تحصیل و کار را در این کشور نخواهند داشت. لذا بهترین شیوه برای دریافت پاسپورت استرالیا استفاده از روش های قانونی می باشد که پیشتر مورد بررسی قرار گرفت.

ارزش پاسپورت استرالیا چگونه است؟

کسانی توانسته اند تابعیت و اقامت این کشور را بگیرند می توانند از تمامی مزایا و حقوقی که کشور استرالیا به شهروندانش ارائه می دهد بهره مند شوند. برخی از مزایایی که بعد از تابعیت این کشور یک شهروند می تواند از آن بهره برد به قرار ذیل است:

 • می توان با اخذ تابعیت این کشور در سازمان ها و ارگان های دولتی مشغول به کار شد و از مزایای شرکت های ان بهره مند شد.
 • داشتن حق رای در تمامی انتخابات فدرال و ایالتی کشور
 • می توان با اخذ اقامت دائم این کشورز از طریق انتخابات به پارلمان کشور ورود پیدا کرد.
 • امکات دریافت تابعیت برای فرزندانی که خارج از کشور استرالیا متولد شده اند.
 • امکان کمک از مقامات استرالیا در خارج از کشور
 • بعد از اخذ پاسپورت استرالیا می توان به راحتی به این کشور و بدون هیچگونه محدودیتی رفت و آمد کرد.
 • امکان سفر به بسیاری از کشورهای جهان بدون اخذ ویزا
 • تحصیلات رایگان و بدون محدودیت سنی برای خود و فرزندانش
 • می توان وام های مختلفی را بعد از اخذ تابعیت دریافت نمود مانند وام مسکن
 • استفاده از بیمه درمانی رایگان کشور استرالیا
 • دریافت کمک هزینه های مالی از جانب دولت مانند کمک هزینه برای فرزند خردسال

نکات مهمی که باید درباره پاسپورت استرالیا بدانید کدامند؟

مطابق مطالبی که در بالا گفته شد برای اینکه بتوانید پاسپورت استرالیا را اخذ نمایید می بایست یکی از روش های فوق را انتخاب نمایید و شرایط آن را داشته باشید باتوجه به موارد ذکر شده در باب اخذ پاسورت استرالیا بد نیست بدانید که افرادی که از اول ماه جولای 2007 مطابق قوانین کشور استرالیا توانستند تابعیت این کشور را دریافت نمایند بعد از گذشت چهار سال از اخذ اقامت دائم می توانند برای دریافت پاسپورت استرالیا نیز اقدام نمایند و نکته ای که در این زمینه بسیار حائز اهمیت است این است که فرد برای اینکه بتواند اقامت دائم را دریافت کند نباید بیش از یک سال در 5 سال آخر اقامتش را از کشور خارج شده باشد.

کشورهای بدون ویزا با پاسپورت استرالیا کدامند؟

با اخذ پاسپورت استرالیا می توان به بسیاری از کشورها بدون ویزا سفر کرد همانگونه که پیشتر نیز گفتیم برای دریافت پاسپورت استرالیا بایستی مراحل مختلفی را طی نمود ولی نتیجه ای که حاصل می شود بسیار رضایت بخش می باشد و می توان با پشت سر گذاشتن آن مراحل یکی از قویترین پاسپورت های جهان را اخذ نمود . اگر شما موفق شده باشید که تابعیت و اقامت دائم استرالیا را بگیرید و یک شهروند استرالیایی محسوب شوید می توان با مراجعه به اداره پست محل اقامت و ثبت درخواست در کمتر از ده روز پاسپورت معتبر استرالیا را دریافت نموده و به کشورهای مختلفی بدون ویزا و با استفاده از این پاسپورت قدرتمند سفر کنید.

رتبه پاسپورت استرالیا

براساس آمار گرفته شده در سال 2019 پاسپورت استرالیا از معتبرترین پاسپورت ها دنیا به شمار می آید و رتبه دهم را به خود اختصاص داده است بررسی اعتبار پاسپورت ها از طریق موسسه معروف هوندلی پاسپورت ایندکس انجام می شود ، این موسسه به صورت سالانه قدرتمندترین و معتبرترین پاسپورت های سال را در وب سایت معروف خود (Passport Index ) معرفی می کند ، لیست پاسپورت های معتبر دنیا بر اساس داده های است که از انجمن حمل و نقل هوایی دریافت می نمایند و قدرت پاسپورت 199 کشور را مورد بررسی قرار می دهند به بیانی دیگر این رتبه بندی برای قدرت یک پاسپورت براساس تعداد کشورهایی می باشد که می توان بدون ویزا به آن ها سفر کرد.
براساس آمار گرفته شده در سال 2019 با پاسپورت استرالیا می توان به 181 کشور بدون ویزا سفر کرد و تعداد این کشورها معمولا با توجه به قدرت و اعتباری که این پاسپورت دارد سالانه بیشتر می شود پس شهروندان استرالیایی به راحتی می توانند با در دست داشتن یکی از قدرتمندترین پاسپورت های دنیا به 181 کشور بدون ویزا سفر کنند البته توجه به این نکته نیز مهم می باشد که این 181 کشور شامل کشورهایی که برای سفر به آن ها به ویزا نیاز نمی باشد نیز می شود.

لیست کشورهای بدون ویزا ، با پاسپورت استرالیا

کشورهای اروپایی بدون ویزا با پاسپورت استرالیا

مهم ترین کشورهای قاره اروپا که می توان بدون ویزا و تنها از طریق پاسپورت معتبر استرالیایی به آن ها سفر کرد عبارتند از:
آلبانی- آندورا- اتریش- بلاروس- بلغارستان- بوسنی و هرزگویین- بلژیک- کرواسی- قبرس- جمهوری چک- دانمارک- استونی- جزایر فارو- فنلاند- فرانسه- آلمان- جبل الطارق- یونان- گرینلند- مجارستان- ایسلند- ایرلند- ایتالیا- کوزوو- لتونی- لیختن‌اشتاین- لیتوانی- لوکزامبورگ- مقدونیه- مالت- مولداوی- موناکو- مونته نگرو- هلند- نروژ- لهستان- پرتغال- رومانی- سن مارینو- صربستان- اسلواکی- اسلوونی- اسپانیا- سوئد- سوئیس- بریتانیا و شهر واتیکان.

کشورهای آمریکایی بدون ویزا با پاسپورت استرالیا

کشورهای قاره امریکا که می توان با پاسپورت استرالیایی به راحتی به آن ها سفر کرد عبارتند از :
آرژانتین- بلیز- برمودا- بولیوی- کانادا- شیلی- کلمبیا- کاستاریکا- السالوادور- اکوادور- جزایر فالکلند- گویان فرانسه- گواتمالا- هندوراس – مکزیک- پاناما – پاراگوئه – اروگوئه- پرو – ایالت متحده آمریکا- ونزوئلا و نیکاراگوئه

کشورهای آسیایی بدون ویزا با پاسپورت استرالیا

کشورهای قاره آسیا که می توان با پاسپورت استرالیایی به راحتی به
آن ها سفر کرد عبارتند از :
بنگلادش- بروئنی-کامبوج- هنگ کنگ- اندونزی- ژاپن- قزاقستان- قرقیزستان- لائوس- ماکائو – مالزی- مالدیو- نپال- فیلیپین- سنگاپور- سریلانکا- تایوان- تاجیکستان و تایلند

کشورهای آفریقایی بدون ویزا با پاسپورت استرالیا

کشورهای قاره آفریقا که می توان با پاسپورت استرالیایی به راحتی به آن ها سفر کرد عبارتند از :
الجزایر- آنگولا- بنین- بوتسوانا- بورکینافاسو- بوروندی- کامرون- جزیره کپ ورد- جمهوری آفریقای مرکزی- چاد- کنگو- ساحل عاج- جیبوتی- مصر- گینه استوایی- اریتره- سوازیلند- اتیوپی- گابن- گامبیا- غنا- کنیا- لسوتو- لیبریا- ماداگاسکار- مالی- مالاوی- موریتانی- موریس- مایوت- مراکش- موزامبیک- نامیبیا- نیجریه- نیجر- رئونیون-رواندا- سائوتومه و پرنسیپ- سنگال- سیشل- سیرالئون- سومالی- آفریقای جنوبی- سودان جنوبی- سودان- تانزانیا- تاگو- تونس- اوگاندا- زیمباوه و زامبیا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *