مدت زمان مطالعه 6 دقیقه

در‌این مقاله قصد داریم در رابطه با بررسی شرایط ویزای شینگن بحث کرده و اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه دهیم.


اگر در رابطه با ویزای شینگن و چیستی آن اطلاعاتی داشته باشید، حتما می‌دانید که برای منطقه‌ای خاصی در اروپا بوده و شامل 26 کشور می‌شود. ویزای شینگن به شکلی است، که دیگر محدویت‌های مرزی و گذرنامه را از بین برده و به تنهایی برای ورود به آن تعداد کشورهای عضو حوزه اروپا کافی می‌باشد. در ادامه به بررسی شرایط ویزای شینگن می‌پردازیم و اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه می‌هیم، پس لطفا با ما همراه باشید.

• شینگن یک منطقه خاص در اروپا با 26 عضو است.
• محدودیت‌های مرزی و گذرنامه ندارد.
• با اخذ ویزا شینگن می‌توانید بدون ویزا به این کشور‌ها سفر کنید.

چکیده: ویزا شینگن مختص 26 کشور متحد اروپایی است، شینگن باعث شده تا مرز‌ و روادید در میان این 26 کشور به طور کامل از بین برود.

در‌این مقاله به سوال‌های زیر پاسخ می‌دهیم:

شرایط گرفتن ویزای شینگن چگونه است؟


همان طور که می‌دانید شرایط خاص و معیارهای متفاوتی برای اخذ ویزای شینگن وجود دارد و اخذ آن کمی دشوار خواهد بود. البته لازم به ذکر است، شرایط‌ این ویزا برای اکثر کشورهای عضو شینگن یکسان بوده و دارای تفاوت‌های جزیی هستند. در ادامه این شرایط و معیارها را بررسی خواهیم کرد.

ویزای شینگن

• مدارک متقاضی باید کامل بوده و هیچ موردی را کم نداشته باشد.
• یکی از سخت ترین شرایطی که باید رعایت کنید، معیار سنی می‌باشد. علت تاکید بر مورد نام برده شده ‌این است، که کشورهای اروپای برای ورود افراد مجردی که سنی کم تر از 30 سال دارند و تا به حال به اروپا سفری نداشته اند، بسیار سخت گیری می‌کنند.
• سابقه سفر متقاضی هم دارای اهیمت بالایی بوده و باید جزو موارد اساسی حساب شود.
نکته: لازم به ذکر است، سه مورد نام برده شده در سطرهای بالا الزامی‌ نمی‌باشد، اما تا حد چشم گیری شانس افراد متقاضی را افزایش داده و هر چقدر شرایط شما مناسب‌تر باشد، احتمال صدور ویزای شینگن برای شما بیش‌تر خواهد بود.

• کامل بودن مدارک الزامی‌ترین مورد
• صدور برای افرادی که تا سی سالگی به اروپا سفر نداشته‌اند سخت است.
• سابقه سفر به اروپا یک مزیت به حساب ‌می‌آید


چکیده: از شرایط اولیه برای اخذ ویزا شینگن کامل بودن مدارک است، اما باید به این نکته توجه کنید که سن کمتر از سی سال و سابقه ورود به اروپا می‌تواند از مواردی باشد که جز الزامات است.

درخواست مشاوره رایگان

شرایط اخذ ویزای شینگن برای کشورهای آمریکایی به چه شکلی است؟


همان طور که در سطرهای بالاتر بیان شد، ویزای شینگن فقط مختص به چند کشور در حوزه ی‌اروپا (سوئیس، سوئد، اسپانیا، اسلوونی، اسلواکی، پرتغال، لهستان، نروژ، هلند، مالت، لوکزامبورگ، لیتوانی، لیختن اشتاین، لتونی،‌ایتالیا،‌ایسلند، مجارستان، یونان، آلمان، فرانسه، فنلاند، استونی، دانمارک، جمهوری چک، بلژیک، اتریش) بوده است و برای ورود به کشورهای آمریکایی باید مانند سفر به کشورهای دیگر ویزا دریافت کنید.
لازم به ذکر است که ویزا انواع مختلف و مدت اعتبار گوناگونی دارد و مدت و نوع آن به شخص شما بستگی خواهد داشت. البته عامل‌های‌ دیگری که مربوط به دنیای سیاست می‌باشند هم در گرفتن ویزا دخیل هستند، که بحث در رابطه با آن در‌این جا به علت کمبود وقت جایز نخواهد بود. لازم به ذکر است که اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر پیرامون موضوع مدت اعتبار ویزا شینگن هستید می‌توانید با مراجعه به این مقاله و صرف زمانی کمتر از 10 دقیقه اطلاعات مناسبی را در این زمینه کسب کنید. مدت اعتبار

• همانند دیگر موارد حتی با داشتن ویزا شینگن هم می‌بایست برای ورود به آمریکا ویزا اخذ نمایید.
• فرانسه، آلمان، هلند، اسپانیا و 22 کشور دیگر عضو شینگن هستند که اگر مایل به اطلاعت کامل‌تر هستید پیشنهاد می‌شود با صرف 9 دقیقه از زمان خود مقاله آشنایی کامل با کشور‌های شینگن را مطلاعه نمایید.
• ویزای شینگن دارای انواع متفاوت با مدت زمان متغیر است که به خود فرد و شرایط سیاسی کشور متبوع بستگی دارد.


چکیده: برای ورود به 26 کشور نیاز به اخذ ویزا ندارید ولی برای ورود به کشور های آمریکایی باید ویزا دریافت نمایید، ویزا شینگن دارای انواع مختلفی است که مدت اعتبار آن می‌تواند با توجه به شرایط فرد یا کشور متبوع فرد بستگی داشته باشد. چیست

ویزای شینگن شامل چه مواردی می‌شود؟


همان طور که می‌دانید، نوع ویزای شینگن شما می‌تواند با توجه به اهداف، دلیل سفر و… انواع مختلفی داشته و شامل چند مورد متفاوت می‌شود. از طرفی نوع مدت ویزا هم متنوع بوده برای هر سفر فرق دارد. باتوجه به دلایل بالا هر ویزای شینگن به شما می‌گوید، که در چه کشورهایی و به چه مدت می‌توانید اقامت داشته باشید. در ادامه انواع ویزای شینگن را برای شما عزیزان نام می‌بریم.

شرایط ویزا شینگن


اصلی ترین تقسیم بندی ویزای‌های‌شینگن به‌این شکل است:


ویزای ملی


همان طور که از اسم ویزا مشخص است، صدور‌این چنین ویزاهایی برای کسانی می‌باشد، که فقط قصد تحصیل، کار یا زندگی دائم داشته باشند. به عبارتی دیگر ویزای ملی برای اشخاصی صادر می‌شود، که باید به دلایل نام برده شده در سطر بالا مدت طولانی در یکی از کشورهای اروپایی عضو منطقه‌ شینگن بوده و بعد به کشور خود برگردند.


چکیده: ویزا ملی مختص افرادی است که قصد اقامت بلند مدت در خاک 26 کشور عضو شینگن را دارند. که عموما برای دلایل تحصیل، کار یا زندگی دائم صادر می‌شوند.

ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای


در صورتی که تمایل به کسب اطلاعاتی در رابطه با این نوع ویزا هستید، می‌توان گفت جزو آن دسته از ویزاهای شینگن است، که بنا به دلایل خاص و در شرایط اضطراری صادر خواهد شد. شرایط گرفتن ویزای شینگن که دارای اعتبار محدودی خواهد بود، همانند مسائل انسان دوستانه بوده و بعد از اتمام مدت ویزا فرد باید از آن کشور خارج شود.


چکیده: این ویزا دارای مدت محدودی بوده و در مواقع اضطرار صادر می‌شود.


ویزای اتحادیه شینگن


اگر بخواهیم توضیح مختصری در رابطه با ‌این ویزا به شما بدهیم، می‌توانیم بگوییم در اصل همان روادیدی گردشگری در اروپا بوده و هر کسی که‌ این نوع ویزای شینگن را در اختیار داشته باشد، می‌تواند به مدت حداکثر 90 روز با شرط هر 6 ماه یک بار بودن، به هر یک از کشورهای عضو شینگن سفر کرده و در آن ها اقامت داشته باشد.


چکیده: ویزای اتحادیه شینگن مانند ویزای توریستی بوده که به واسطه آن فرد می‌تواند هر 6 ماه یکبار به مدت 90 روز در کشور‌های عضو شینگن اقامت داشته باشد.

درخواست مشاوره رایگان


در نهایت لازم به ذکر است، تمامی ‌موارد نام برده شده در سطرهای بالا شامل چند مورد متفاوت شده که به شکل زیر مجموعه ی‌این 3 مورد می‌باشند.


شرایط ویزای شینگن برای کشور آلمان را توضیح دهید؟


می‌دانیم که کشور آلمان قطب اقتصاد و صنعت اروپا بوده و به همین دلیل هم یکی از پر جمعیت ترین کشورهای جهان می‌باشد. البته در‌ایران هم آلمان طرفداران بسیاری داشته و افراد بسیار زیادی ‌این کشور را از بین کشورهای عضو منطقه شینگن برای اقامت دائم، انتخاب می‌کنند. شما برای هر هدفی که به کشور آلمان سفر کنید نیازمند ویزای خاص آن هستید و در ادامه قصد بررسی ویزاهای شینگین آلمان را داریم، با ما همراه باشید.


دقیقا از سال 1985 کشور آلمان هم جزو منطقه شینگن به حساب آمده و برای ورود افراد کشورهای دیگر ویزای شینگن صادر می‌کند. در یک تقسیم بندی مناسب می‌شود مدت اعتبار هر ویزای را برای اقامت در کشور آلمان به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم کرد. در صورتی که شما قصد سفر تجاری یا توریستی به کشور آلمان را دارید، باید از ویزای کوتاه مدت آن کشور استفاده کنید.


نکته: زمانی که برای سفر به کشور خاصی پرواز مستقیم به آن کشور امکان پذیر نبوده و شما مجبور به استفاده از پرواز آلمان هستید، باید ویزای ترانزیت هوایی برای شما صادر شود تا اجازه رفتن به کشور آلمان به شما داده شود. لازم است بدانید ‌این ویزای نام برده شده در سطر بالا فقط به شما اجازه خروج از هواپیما و پرواز به کشورهای دیگر را خواهد داد.


ویزای کوتاه مدت شینگن برای آلمان هم از قاعده و قانون کشورهای دیگر عضو منطقه شینگن پیروی کرده و به شکلی است، که می‌توانید هر 6 ماه یک بار فقط به مدت 90 روز در آلمان اقامت داشته و به فعالیت‌های خود رسیدگی کنید. البته می‌توانید ‌این مدت را تمدید کرده و مدت زمان بیشتری را در هر یک از کشورهای اروپایی باشید.

• آلمان یکی از مقاصد اصلی شینگن است.
• آلمان دارای دو نوع ویزا بلند و کوتاه مدت است.
• ویزای کوتاه مدت آلمان به گونه‌ای است که به واسطه آن می‌توانید 90 روز در هر نصف از سال در آن حضور داشته باشید.


چکیده: آلمان از سال 1985 عضو شینگن شد، اقامت در آلمان به دو صورت بلند و کوتاه مدت است که نوع کوتاه مدت آن در هر شش ماه سال 90 روز اجازه اقامت دارد.


مدت زمان صدور ویزای شینگن چه قدر خواهد بود؟


شاید شما هم تصمیم به ارسال درخواست برای صدور ویزای شینگن داشته و می‌خواهید در رابطه با مدت پاسخ دهی به آن اطلاعاتی داشته باشید، به همین دلیل لازم است، بگوییم مدت پاسخ دهی به ویزای شینگن چیزی حدود 2 هفته بوده و در ‌این مدت متوجه رد شدن درخواست خود یا موفقیت با آن خواهید شد . البته ممکن است در شرایط خاصی‌ این مدت بیش‌تر شده و اگر افراد زیادی درخواست ویزا کرده باشند، مسلما دیرتر به هر یک از آن ها رسیدگی می‌شود.

درخواست مشاوره رایگان


در‌این بخش لازم می‌دانیم بگوییم درخواست ویزای تجاری یا پزشکی برای ورود به کشور آلمان دارای اهمیت بیش تری بوده و در اولیت بررسی قرار دارند ؛ اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید، که قصد سفرهای توریستی به آلمان را دارید ، حتما از چند ماه قبل برای درخواست ویزا اقدام کرده و زودتر دست به کار شوید.


چکیده: مدت زمان پاسخگویی به ویزا شینگن دو هفته بوده که اولیت با افراد دارای درخواست پزشکی است، پس اگر اقدام به دریافت ویزا می‌نمایید حتما از چند ماه قبل اقدام نمایید.

صدور ویزای شینگن به چه مدارکی نیاز دارد؟


اگر تصمیم دارید به یکی از کشورهای اروپایی که در عضویت منطقه‌ی شینگن هستند مسافرت کنید، لازم است در ابتدا با مدارک مورد نیاز آن آشنا شوید، در ادامه به بررسی اجمالی آن‌ها می‌پردازیم؛ البته شما برای اطلاعات کاملتر می‌توانید مقاله اختصاصی ما در رابطه با مدارک لازم برای ویزای شینگن را مطالعه فرمایید.

 • فرم درخواست برای ویزا را باید تکمیل کنید.
 • عکس‌های لازم باید پرسنلی بوده و در سایز 5/3 در 5/4 موجود باشد.
 • شناسنامه از مهم ترین مدارک است.
 • پاسپورت شما باید بیش از 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • مدارک شغلی شما باید کامل باشد.
 • پرینت از گردش مالی شما هم دارای اهمیت بالایی است.
 • باید دارای نامه ی تمکن مالی باشید.
 • بلیط پرواز را فراموش نکنید.
 • هتلی را رزرو کرده باشید.
 • دارای بیمه ی مسافرتی تا پوشش دهی چیزی حدود 30 یورو باشید.
 • باید حداقل 60 یورو به همراه داشته باشید تا در سفارت مراحل انگشت نگاری انجام گیرد.

درخواست مشاوره رایگان


نکته بسیار مهمی‌که باید رعایت کنید،‌این است که تمامی‌مدارک به زبان خواسته شده از طرف سفارت ترجمه شده و در زمان انگشت نگاری باید تحویل داده شود.

اگر کنجکاوید بدانید بهترین سفارت برای دریافت ویزای شینگن کدام است یشنهاد می‌کنیم نوشته سایت مهاجران در رابطه با بهترین سفارت ها برای دریافت ویزای شینگن را مطالعه بفرمایید.


شرایط دریافت ویزای شینگن فرانسه را توضیح دهید؟


فرانسه به عنوان مطرح ترین مقاصد گردشگری و تفریحی دنیا شناخته شده و در‌ایران هم افراد بسیار زیادی تصمیم سفر به کشور فرانسه را دارند. در رابطه با نحوه ی ورود به کشور فرانسه باید بدانید که یکی از مهم ترین کشورهای عضو منطقه شینگن بوده و در سال 1997 به عضویت ‌این اتحادیه درآمده است. دقت کنید، با داشتن ویزای شینگن فرانسه می‌توانید به 25 کشور دیگر عضو منطقه شینگن هم سفر کرده و مانعی برای شما وجود ندارد.

 • متن قصد سفر یا علت مهاجرت خود به زبان انگلسیس یا فرانسه
 • پاسپورت دارای حداقل 3 ماه اعتبار
 • رزرو بلیط هواپیما
 • اسناد مالی
 • اسناد شغلی همانند قرارداد یا تاییدیه کارفرما و….
 • رسید پرداخت تمامی‌هزینه ی ویزای فرانسه


سفر شما با هر هدفی تجاری، پزشکی، درس و… که باشد، باید به سفارت فرانسه مراجعه کرده و در آن جا مدارک لازم را ارائه داده و برای ویزای شینگین خود درخواست بدهید. در ادامه مدارک لازم را برای شما عزیزان نام می‌بریم:
موارد نام برده شده در سطرهای بالا جزو مهم ترین و اساسی ترین مدرک هایی است، که باید حتما به همراه داشته باشید؛ اما زمان اصلی ارسال درخواست، ریز مدارک مورد نیاز را به شما ارائه داده می‌شود و باید تمامی‌آن ها را در روز مشخصی تحویل سفارت فرانسه بدهید.

ویزا شینگن


شرایط اخذ ویزای شینگن با دعوت نامه چگونه خواهد بود؟


شرایط گرفتن ویزای شینگن با دعوت نامه برای امور تجاری به شکلی است، که باید مدارکی لازم، پرونده و فرم درخواست را کامل کرده و دقت کنید که هیچ یک از مدارک ناقص یا جعلی نباشند. لازم است بدانید مدت ویزای شما با مدت نمایشگاه یا فعالیت کاری شما برابر می‌باشد. به علت حساس بودن ویزای شما باید مدارک بسیار زیادی را تحویل داده و در زمان ارسال درخواست‌این مدارک را برای شما شرح می‌شود. در‌این بخش لازم است بگوییم گرفتن ویزای شینگن با دعوت نامه فقط مختص امور تجاری و نمایشگاهی نیست، اما در‌این مقاله به بررسی همین یک مورد اکتفا می‌کنیم.


در نهایت تمامی ‌موارد بالا را به ‌این شکل می‌توان بیان کرد، که ویزای شینگن برای 26 کشور خاص در حوزه ی اروپا صادر شده و با داشتن‌این ویزا دیگر محدودیت‌های مرزی برای شما از بین می‌رود. اگر قصد تجارت، زندگی یا هر هدف دیگری برای سفر خود دارید، باید ویزای شینگن آن هدف را تهیه کرده و برای آن درخواست بدهید. در‌این مقاله شرایط اخذ ویزای شینگن کشورهای فرانسه و آلمان که بسیار پرطرفدار هستند بیان و در رابطه با آن اطلاعات مفیدی ارائه شد.


چکیده: شرایط گرفتن ویزای شینگن با دعوت نامه برای امور تجاری به شکلی است، که باید مدارکی لازم، پرونده و فرم درخواست را کامل کرده و دقت کنید که هیچ یک از مدارک ناقص یا جعلی نباشند

طبق تجربه به شما توصیه می‌کنیم چنانچه تصمیم به انجام سفرهای توریستی به هر یک از 26 کشور موجود در قرارداد شینگن را دارید، حتما از چند ماه قبل برای ویزای آن اقدام کرده و مدت زمان پاسخ دهی آن را در نظر بگیرید. از طرفی باید به اصلی بودن مدارک خود هم توجه بالایی داشته و دیگر موارد مهم برای بالا بردن شانس خود را رعایت کنید.

درخواست مشاوره رایگان


امیدوارم مطالب ارائه شده برای شما مفید و کاربردی بوده باشد، از‌این که‌این مقاله را مطالعه کردید، ممنونم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *