ویزای تجاری استرالیا

در این مقاله به بررسی ویزای تجاری استرالیا خواهیم پرداخت، ابتدا مختصر اطلاعاتی درباره ویزای تجاری استرالیا در اختیار شما قرار می دهیم.
ویزا سندی برای رفت و آمد شما به کشورهای دیگر است، مهم نیست شما از رفتن به کشور استرالیا چه قصدی داشته باشید، مثلا برای انجام کار یا مسافرت به این کشور بروید یا برای اقامت دائم و… برای شما چندان متفاوت نیست ولی کشور استرالیا حتما باید اطلاع پیدا کند شما به چه دلیلی قصد ورود به این کشور را دارید، چه مدتی در این کشور تصمیم به ماندن دارید و… .

هدف از به وجود آمدن ویزاهای تجاری انجام کسب و کار و به دست آوردن سود با مسافرت به کشورهای دیگر است، ویزاهای تجاری صرفا برای افرادی که تابعیت یک کشور دارند نیست، بلکه افرادی از کشورهای مختلف می توانند این ویزا را جهت انجام امور مختلف دریافت و حتی کارهای بیزینسی خود را انجام دهند.

در ادامه به سوالات شما در رابطه با ویزای تجاری استرالیا پاسخگو هستیم.

ویزا تجاری استرالیا چگونه است؟

ویزای تجاری استرالیا چند نوع است و شرایط ویزای تجاری استرالیا چیست؟

ویزای توریستی تجاری استرالیا به چه صورتی است؟

ویزای نمایشگاهی تجاری کشور استرالیا چگونه است؟

ویزاهای دائمی برای مشاغل در کشور استرالیا چگونه اند؟

ویزاهای موقت برای مشاغل در کشور استرالیا چگونه اند؟

 

مهاجرت از طریق ویزای تجاری کشور استرالیا به چه صورتی است؟

اقامت در کشور استرالیا چه مزایایی دارد؟

داشتن اقامت تمکن مالی در کشور استرالیا دارای چه مزایایی است؟

چگونه تمکن مالی خود را اثبات کنیم تا شامل شرایط اخذ ویزای تجاری استرالیا شویم؟

امتیازدهی کشور استرالیا به افراد براساس چه معیارهایی است؟

ویزا تجاری استرالیا چگونه است؟

کشور استرالیا به دلیل داشتن جمعیت کم اقدام به جذب افراد از راه تجارت و کسب و کار کرده تا با این اقدام هم جمعیت کشور افزوده و هم کسب و کار و تجارت این کشور رونق بیشتری بگیرد و پیشرفت های قابل ملاحظه ای ایجاد شود. از این رو افراد که در حرفه های بازرگانی و مشاغل صنعتی و تولید و… مشغول هستند و مقدار زیادی سود و سرمایه کسب کرده اند، برای پیشرفت بیشتر اقدام به تجارت با کشورهای دیگر مانند استرالیا می کنند.

به همین دلیل است که برخی از تجار تصمیم به تجارت از طریق کشور استرالیا می گیرند، که انجام این کار یک سری تعهدات و شرایط را نیاز دارد، اولین گزینه آن است که فرد برای گرفتن ویزای تجاری کشور استرالیا اقدام نماید و لازم به ذکر است که در این کشور باید شرکت و یا کارخانه ای که مد نظر دارد را افتتاح و راه اندازی کند.

کشور استرالیا از لحاظ  اقتصادی به عنوان یکی از فعال ترین و موفق ترین کشورهای دنیا محسوب می شود و افرادی که تصمیم به انجام تجارت در این کشور را دارند، بسیار تصمیم عاقلانه ای گرفته اند چرا که در مدت کوتاهی صاحب سود دلخواه خود خواهند شد.

ویزای تجاری استرالیا چند نوع است و شرایط ویزای تجاری استرالیا چیست؟

کشور استرالیا به دلیل داشتن اقتصادی موفق مورد توجه همگان است و همین امر باعث شده بسیاری از افراد تصمیم به سرمایه گذاری و تجارت در این کشور بگیرند و دولت استرالیا با اطلاع از این قضیه می کوشد تا شرایط مناسب برای مهاجرت و انجام کسب و کار را برای افراد فراهم آورد. از این رو این کشور اقدام به صدور چندین نوع ویزای تجاری کرده است.

هدف کشور استرالیا از این کار رونق بیشتر در کسب و کار جامعه خود است و علاوه بر آن محلی باشد تا بسیاری از افراد به کار و حرفه خود مشغول باشند.

برای دریافت ویزاهای تجاری کشور استرالیا شرایطی در نظر گرفته شده است، که در ذیل به بیان آن ها می پردازیم :

تمامی افرادی که قصد تجارت در استرالیا را دارند، ملزم به رعایت شرایط و قوانینی هستند که از جانب این کشور وضع شده است، کشور استرالیا برای تاجران ۳ نوع ویزای تجاری طراحی و صادر می کند که تاجران با توجه به شرایط مالی، مدت زمان و نوع کار خود یکی از این ۳ نوع را که تناسب بیشتری با آن ها دارد را انتخاب می کنند.

طبیعی است که هرچه مقدار سرمایه فرد بیشتر باشد، سود دهی این کشوربه فرد سرمایه گذار هم بیشتر شده و در نتیجه شرایط برای دادن اقامت دائمی سخت تر خواهد شد.

انواع ویزاهای تجاری کشور استرالیا به شرح زیر است :

 • ویزای نوآوری در مشاغل ( کسب و کار) : این ویزا مناسب افرادیست که قصد سرمایه گذاری برای ایجاد مشاغل جدید در این کشور دارند و از لحاظ تجربه و سوابق کاری دارای جایگاه بالایی هستند، دریافت این نوع ویزا هم شرایط خاص خود را دارد : افرادی که قصد دریافت این ویزا را دارند، باید از ۴ سال قبل این تصمیم را بگیرند و ۲سال از این مدت ۴ ساله را در کشور استرالیا زندگی کنند و همچنین این افراد باید گردش های مالی ثبت شده با کم ترین مبلغ یعنی پانصدهزار دلار کشور استرالیا در کارنامه کاری خود داشته باشند، علاوه بر موارد ذکر شده فرد باید یکی از موارد زیر را نیز دارا باشد، تا شایسته دریافت این ویزا شناخته شود :

فرد مالکیت ۱۰٪ از شرکتی که جزء سهامی عام باشد را در اختیار خود داشته باشد.

داشتن ۳۰٪ سهام از شغلی که گردش مالی سالانه اش چهارصد هزار دلار باشد.

داشتن ۵۱٪ از سهام شغلی که گردش های مالی سالانه اش کمتر از چهارصد هزار دلار است.

 • ویزای سرمایه گذاری : این ویزا یکی از عمومی ترین ویزاهای استرالیا محسوب می شود، این ویزا ابتدا دارای یک دوره ۴ ساله است و اگر در مدت ۴ سال فرد توانست به موفقیت دست یابد ویزای دائمی برای او در نظر گرفته می شود.شرایطی که برای دریافت ویزای سرمایه گذاری لازم است به شرح زیر است :

سن : دریافت این ویزا برای افرادیست که سن آن ها زیر ۵۰ سال و حداکثر سن ۵۵ سال می باشد.

امتیازات : کشور استرالیا آزمون هایی برگزار می کند که کم ترین امتیازی که فرد واجد دریافت ویزا می شود ۶۵ امتیاز است.

هنر مدیریت : فرد اگر بخواهد ویزای کشور استرالیا را دریافت کند باید مهارت و مدیریت خود را در زمان انجام کار نشان دهد، تا بتواند نظر مثبت این کشور را جلب کند.

داشتن تجربه : افرادی که خواهان دریافت ویزای تجاری استرالیا هستند باید به مدت ۳ سال در زمینه نزدیک به کاری که قصد شروع آن را دارند تجربه کسب کنند.

داشتن سابقه قبلی کار : در این مرحله فرد باید مدارکی را ارائه دهد که این مدارک موفقیت او در مشاغل و حوزه فعالیت قبلی اش را تایید کند.

متعهد بودن : فرد باید عشق و علاقه و احساس مسئولیت خود را نسبت به کار نشان دهد‌.

تصمیم به زندگی در استرالیا : فردی که درخواست ویزای تجارتی استرالیا کرده باید به مدت ۲ سال در این کشور و محلی که سرمایه گذاری کرده زندگی کند.

مشاغل غیر قانونی : شغل مورد نظر فرد از جانب مراجع کشور استرالیا بررسی می شود و در صورت قانونی نبودن انجام این کسب و کار رد صلاحیت می شود.

 • ویزای سرمایه گذاری به صورت ویژه : این ویزا مختص افرادیست که قصد سرمایه گذاری ۴ ساله با مبلغ۵ میلیون دلار را در این کشور دارند. دریافت ویزای سرمایه گذاران ویژه هم دادای شرایطی است که به شرح آن در این قسمت می پردازیم :

متعهد بودن : در این مرحله فرد باید در محلی که از سوی این کشور برای او  تعیین شده است، زندگی کند.

قول ادامه همکاری : فرد باید اثبات کند که بعد از پایان مدت ۴ ساله ویرایش در این کشور می ماند و به کسب و کار خود ادامه می دهد.

اقامت : فردی که صاحب سرمایه است باید تا زمانی که ویزای موقت دارد به مدت ۴۰ روز و در صورت عدم حضور خود همسرش ۱۸۰ روز در استرالیا زندگی کند.

 • ویزای مربوط به سرمایه های سنگین ( کلان ) : این ویزا برای افرادی مناسب است که قصد دارند ۱۵ میلیون دلار در استرالیا سرمایه گذاری کنند.این ویزا هم دارای شرایطی خاص است :

ادامه دادن همکاری : فرد باید اثبات کند بعد از پایان مدت ویرایش در این کشور مانده و کارش را ادامه می دهد.

داشتن سرمایه : فرد باید صاحب کم ترین مقدار دارایی مد نظراین کشور باشد مبلغی در حدود ۱۵ میلیون دلار.

 • ویزای ایجاد مشاغل ( کار آفرینی ) : برای دریافت ویزای تجاری کارآفرینی استرالیا فرد نیازمند است که مبلغ دویست هزار دلار بر روی کسب و کار فردی دیگر سرمایه گذاری کند و همچنین فردی که شما قصد همکاری با او را دارید باید توسط کشور استرالیا تایید شده باشد.

ویزای توریستی تجاری استرالیا به چه صورتی است؟

ویزای توریستی تجارتی استرالیا به افراد این امکان را می دهد که یک سفر تجاری کوتاه مدت به استرالیا داشته باشند، مدت زمانی که فرد با داشتن ویزای توریستی تجاری می توانند در استرالیا بماند حدود ۳ ماه است و این ویزا تا زمانی که فرد در کشور استرالیا حضور دارد قابل تمدید نیست.

افرادی که این ویزا را در اختیار دارند می توانند در طول اقامت خود در استرالیا مجموعه کارهایی را انجام دهند که در زیر بیان شده است :

 • شرکت در سمینارها، همایش ها و جلسات و کنفرانس های مرتبط با کاری که قصد انجام آن را دارید.
 • گرفتن استعلام به منظور انجام فعالیت در این کشور
 • بحث و گفتگو، بازبینی و انجام جلسات برای بستن قراردادهای کاری
 • حضور در قرارها و جلسات مرتبط با کار در کنار مسئولان این کشور

علاوه بر موارد گفته شده در بالا، دارندگان این ویزا می تواند در طول اقامت خود در کشور استرالیا به تفریحات و گردش و شرکت در کلاس های آموزشی بپردازند.

افراد برای گرفتن ویزای توریستی تجاری استرالیا می توانند به ۲ روش اقدام کنند :

 • ویزای تجاری توریستی کلاس ۶۰۰ :در برخی از کشورها این امکان وجود دارد که ویزای تجاری توریستی استرالیا به صورت اینترنتی اخذ شود، ( کشور ایران فاقد این ویژگی می باشد )

افرادی که خواهان دریافت این ویزا هستند باید این مدارک را داشته باشند:

ارائه مدارکی که مشخص کند هدف از سفر انجام کار است.

ارائه مدارک مالی که مشخص شود فرد توان پرداخت هزینه ها را دارد.

داشتن مدارکی که نشان دهد بعد از اتمام موعد تعیین شده فرد به کشور خود باز می گردد

داشتن سابقه کاری مرتبط با کاری که قصد انجام آن در استرالیا را دارد.

 • ویزای تجاری توریستی کلاس ۶۵۱ : این ویزا توسط اداره مهاجرت به صورت آنلاین قابلیت درخواست دارد.

ویزای نمایشگاهی تجاری کشور استرالیا چگونه است؟

افرادی هستند که قصد گرفتن ویزای نمایشگاهی تجاری استرالیا را دارند، هدف این افراد حضور در نمایشگاه های بین المللی و دیدار و گفتگو با افراد و مسئولان کشور برگزار کننده می باشد، در این نمایشگاه ها خرید و فروش محصولات و کالاها انجام می گیرد و این یعنی تجارت موفق یک کشور با کشورهای دیگر.

تمامی افرادی که اقدام به ویزای نمایشگاهی تجاری استرالیا می کنند به دنبال شرکت در این نمایشگاه ها و همایش ها و کنفرانس ها هستند، تا با این روش مراحل کار و کسب درامد و سود را بیشتر متوجه شوند.

لازم به ذکر است که کشور استرالیا این نمایشگاه ها را خارج از کشور استرالیا برگزار می کند.

ویزاهای دائمی برای مشاغل در کشور استرالیا چگونه اند؟

ویزاهای دائمی کلاس ۸۸۸ : افرادی که این ویزا را اخذ نموده اند :

 • اجازه انجام کار و مدیریت کار ایجاد شده خود را دارند.
 • اجازه ادامه دادن کار خود و همچنین اجازه سرمایه گذاری دارند.

علاوه بر این موارد ویزای دیگری وجود دارد به نام ویزای دائم ویژه که این ویزا زیر مجموعه کلاس ۱۳۲ است، دارندگان این ویزا اجازه شروع کسب و کار دارند و یا می توانند کسب و کاری که از قبل وجود داشته را توسعه بدهند، در این قسمت ۲ مورد را برای شما ذکر می کنیم :

 • افرادی که سابقه قابل قبولی در انجام شغل خود داشته اند : این مورد شامل افرادی می شود که از جایگاه و رتبه شغلی بالایی برخوردار هستند و قصد شروع کار دارند
 • افرادی که دارای ایده و طرح های بسیار جالبی باشند طوری که بتوانند نظر شرکت های استرالیایی را به خود جلب کنند و یکی از این شرکت ها تصمیم به سرمایه گذاری ۱ میلیون دلاری بر روی این ایده بگیرد.

شما بعد از اینکه موفق به دریافت این ویزا شدید، می توانید از امکاناتی بهره مند شوید به عنوان مثال می توانید :

 • خانواده خود را به استرالیا بیاورید .
 • صاحب امتیاز اقامت دائم در استرالیا شوید .
 • در کشور استرالیا به تحصیل بپردازید .

ویزاهای موقت برای مشاغل در کشور استرالیا چگونه اند؟

ویزای موقت کشور استرالیا کلاس ۱۸۸ : این ویزا مناسب افرادی است که قصد دارند شغل جدیدی در استرالیا راه اندازی کنند و یا شغلی که در حال حاظر در آن فعال هستند، را ادامه دهند. ویزای موقت مشاغل استرالیا ۴ گروه دارد که به شرح زیر است :

 • گروهی که خلاق هستند و صاحب ایده های کاربردی می باشند.
 • گروهی که صاحب سرمایه و دارایی است.
 • گروهی که سرمایه فراوان دارد.
 • گروهی که از لحاظ سرمایه ممتاز و عالی است.

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
خطا ! لطفا دوباره تلاش نمایید.

مهاجرت از طریق ویزای تجاری کشور استرالیا به چه صورتی است؟

یکی از راه های مناسب برای مهاجرت به استرالیا استفاده از ویزای تجارتی است، طوری که افراد صاحب سرمایه می توانند، برای انجام فعالیت و کسب و کار به این کشور رفته و بعد از گذراندن مدتی اقامت دائم بگیرند و زندگی خود را به صورت دائم در این کشور ادامه دهند.

افرادی که چنین قصدی دارند، ابتدا باید برای دریافت ویزای تجاری موقت اقدام کنند و بعد از دریافت این ویزا می توانند به کسب و کار مشغول شده و در صورت کسب موفقیت و درآمد مناسب در مدت زمان تعیین شده برای ویزای دائم اقدام کنند.

اقامت در کشور استرالیا چه مزایایی دارد؟

کشور استرالیا دارای شرایطی است که باعث شده مورد توجه بسیاری قرار گیرد، این کشور از نظر جغرافیایی در وضعیت متعادل و ویژه ای قرار دارد. همچنین از اقتصاد سالم با رشد چشم گیر برخوردار است. شرایط برای کار در این کشور بدون هیچ مشکلی فراهم است، کشور استرالیا از سطح آموزشی بالایی برخوردار بوده و از لحاظ پزشکی و امکانات درمانی در رتبه و جایگاه بالایی قرار دارد.

کشور استرالیا به علت داشتن اقتصادی موفق و پایدار صاحب ۱۶ هزار شرکت با جایگاه بین المللی است و همین دلایل کافی است تا افراد برای سرمایه گذاری این کشور را انتخاب کنند.

کشور استرالیا از نظر مالی جزء ثروتمند ترین ‌کشورهاست ، واحد پول این کشور دلار است، همچنین کشور استرالیا صادرات قوی و موفقی دارد و از این راه درآمد بسیاری به دست می آورد، تمام این عوامل کافیست تا مردم دارای افکار مثبت، ذهن آرام و زندگی بی دغدغه ای باشند. کشور استرالیا توانسته سطح و کیفیت بالایی برای زندگی و کار مردم فراهم کند و در نهایت رضایت مردم را کسب کند.

 

داشتن اقامت تمکن مالی در کشور استرالیا دارای چه مزایایی است؟

شرایط تمکن مالی برای افرادی در نظر گرفته می شود که با وجود اقامت در کشور استرالیا نیازی به درآمد از این کشور ندارند، در این روش علاوه بر خود فرد برای خانواده او هم اقامت داده می شود.

از اصلی ترین مزایای اقامت تمکن مالی در کشور استرالیا می توان به این موارد اشاره کرد :

۱. گرفتن اقامت به این روش به سرعت قابل انجام است.

 • برای گرفتن اقامت تمکن مالی کشور استرالیا نیازی نیست که برای انجام کارها به استرالیا سفر کنید.
 • نیازی به قرار دادن سرمایه درکسب و کارهای این کشور ندارید.
 • از پرداخت مالیات های این کشور معاف می شوید.
 • نیازی به مدارک که تایید کند، کلاس زبان های خارجی رفته اید، ندارید.
 • این نوع اقامت به آسانی قابلیت تمدید مجدد را دارد.
 • افرادی که این اقامت را دارند، می توانند بعد از سپری شدن زمان موقت، به سادگی اقامت دائم بگیرند.
 • با داشتن این اقامت می توانید در کشورهای اطراف شنگن و یا هر منطقه دیگر بدون هیچ مشکلی زندگی کنید.
 • اجازه استفاده از بیمه های درمانی این کشور را دارید.
 • اجازه استفاده از امکانات مطابق با شهروندان این کشور.

چگونه تمکن مالی خود را اثبات کنیم تا شامل شرایط اخذ ویزای تجاری استرالیا شویم؟

برای آن که تمکن مالی فردی که قصد گرفتن اقامت دارد، برای کشور استرالیا اثبات شود باید مدرک ارائه دهد از این رو املاک و دارایی هایی فرد توسط یک کارشناس دادگستری بررسی و برآورد می شود و مدارک تهیه شده به کشور استرالیا تسلیم می گردد، همچنین راه دیگری که برای اثبات تمکن مالی در نظر گرفته شده است از طریق گردش مالی حساب های فرد است، اما راه اول بیشتر مورد تایید این کشور است و دلیل آن کم بودن تقلب در آن است.

امتیازدهی کشور استرالیا به افراد براساس چه معیارهایی است؟

امتیاز و رتبه دهی کشور استرالیا به شرح زیر است :

سن افراد :

 • افراد دارای ۱۸ تا ۲۵ سال : ۲۰ امتیاز دریافت می کنند.
 • افراد دارای ۲۵ تا ۳۳ سال : ۳۰ امتیاز دریافت می کنند.
 • افراد دارای ۳۳ تا ۴۰ سال : ۲۵ امتیاز دریافت می کنند.
 • افراد دارای ۴۰ تا ۴۵ سال : ۲۰ امتیاز دریافت می کنند.
 • افراد دارای ۴۵ تا ۵۵ سال : ۱۵ امتیاز دریافت می کنند.

مدارک تحصیلی :

 • افرادی که در رشته های فنی و علوم درس خوانده اند : ۱۰ امتیاز دریافت می کنند.
 • افرادی که فقط دارای مدرک لیسانس هستند : ۵ امتیاز دریافت می کنند.

مدارک زبان :

 • افرادی که دارای مدرک آیلتس۵ هستند : ۵ امتیاز دریافت می کنند.
 • افرادی که دارای مدرک آیلتس ۷ هستند : ۱۰ امتیاز دریافت می کنند.

سوابق کاری :

 • افرادی که بیشتر از ۴ سال سابقه کار دارند : ۱۰ امتیاز دریافت می کنند.
 • افرادی که بیشتر از ۷ سال سابقه کار دارند :۱۵ امتیاز دریافت می کنند.

دارایی ها :

 • داشتن ۸۰۰ هزار دلار در طی ۲ سال : ۵ امتیاز دریافت می کنند.
 • داشتن ۳/۱میلیون دلار در طی ۲ سال : ۱۵ امتیاز دریافت می کنند.
 • داشتن ۸/۱ میلیون دلار در طی ۲ سال : ۲۵ امتیاز دریافت می کنند.
 • داشتن ۲۵/۲ میلیون دلار در طی ۲ سال : ۳۵ امتیاز دریافت می کنند.