اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

می‌توان گفت استرالیا مانند بسیاری از کشورهای اروپایی در میان ایرانیان بسیار محبوب است. این کشور از لحاظ اقلیم بسیار به کشورمان ایران نزدیک است و بهتر بخواهیم بگوییم ایران یک کشور چهار فصل است و استرالیا یک قاره‌ی چهار فصل. همچنین اقتصاد و وضع رفاهی بسیار خوب این کشور، آن را به یکی از بهترین کشورها در میان تمامی افراد جهان برای مهاجرت تبدیل کرده. استرالیا همیشه به دنبال سرمایه گذاران خارجی در کشور خود است. سرمایه گذاران نیز به علت اقتصاد همیشه در حال رشد این کشور همیشه علاقمند به سرمایه گذاری در این کشور هستند. در این مقاله به تمامی روش‌های مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری می‌پردازیم.

به چه دلایلی استرالیا بهترین کشور برای سرمایه گذاری است؟

 

بیش از ۲۵ سال رشد اقتصادی

استرالیا را می‌توان یکی از اقتصاد‌های منعطف در بین همه‌ی کشورهای جهان دانست چرا که محیطی بسیار امن را برای تجارت‌های اقتصادی فراهم می‌کند. این موضوع بسیار مهمی برای شروع سرمایه گذاری در استرالیا به حساب می‌آید. استرالیا هم اکنون در ۲۷امین سال رشد اقتصادی خود است. اقتصاد استرالیا ثمره‌های زیر را برای این کشور داشته است:

 • رتبه‌ی ۱۳ اقتصاد جهان
 • دارای رتبه‌ی AAA توسط آژانس سه گانه اقتصاد جهانی
 • سطح بالای تولید و دارای نمره‌ی ۱۵ از ۲۰ در صنایع

جز صنعت‌های مهم و پر اهمیت در جهان

کشور استرالیا سرشار از منابع است و جز معدود کشورهایی است که از صنایع ارزشمند خود به خوبی استفاده کرده و از آن، در جهت رشد صنعت خود نیز بهره می‌برد. امروزه استرالیا یکی از کشورهایی است که محصولات و خدمات با کیفیت را در جهان عرضه می‌کند. اقتصاد بر پایه خدمات و صنعت در این کشور، ثمره‌های زیر را برای آن داشته است:

 • بهترین تولید کننده پیشرو در معادن آهن، اورانیوم و طلا
 • سومین کشور برای تحصیل دانشجویان
 • یازدهمین بازار بزرگ بین المللی از لحاظ توریسم
 • جز ده تولید کننده برتر در صنایع کشاورزی

روابط سیاسی بسیار خوب، سیستم‌های قانونمند حمل ونقل، پایه‌ای برای انعطاف پذیری کشور استرالیا است و در شاخص آزادی اقتصادی در رتبه‌ی پنجم قرار دارد.

محیطی امن برای سرمایه گذاری

روابط سیاسی بسیار خوب، سیستم‌های قانونمند حمل ونقل، پایه‌ای برای انعطاف پذیری این کشور است و در شاخص آزادی اقتصادی در رتبه‌ی پنجم قرار دارد. ثمره‌ی این اتفاقات موارد زیر است:

 • استرالیا محیطی بسیار خوب را برای سرمایه گذاری ارائه می‌دهد زیرا تجارت در این کشور به سرعت رشد می‌کند.
 • حقوق‌ها و دستمزدهای رقابتی و در نظر گرفتن حقوق ویژه برای افراد حرفه‌ای
 • دارای رتبه ۷ در رنکینگ بهترین کشورهای جهانی از لحاظ کیفیت زندگی

انواع ویزای سرمایه گذاری در استرالیا

اگر شما قصد مهاجرت به این کشور را دارید، یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به این کشور سرمایه گذاری است. برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری استرالیا از سه طریق می‌توانید اقدام کنید که هر کدام به شرایط شما بستگی دارد و در زیر به طور کامل به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

ویزای ساب کلاس 188 برای سرمایه گذاران در استرالیا و به صورت موقتی یک اقامت به شما می‌دهد. شما با داشتن این ویزا می‌توانید ۴ سال و ۳ ماه به همراه تمامی اعضای خانواده خود، مقیم این کشور شوید.

ویزای ساب کلاس ۱۸۸ ( اقامت موقت )

این ویزا برای سرمایه گذاران در استرالیا و به صورت موقتی یک اقامت به شما می‌دهد. شما با داشتن این ویزا می‌توانید ۴ سال و ۳ ماه به همراه تمامی اعضای خانواده خود، مقیم این کشور شوید. موقت بودن این نوع از ویزا به معنی تمام شدن اقامت شما نیست و شما میتوانید بعد از این مدت، برای اخذ ویزای دائم اقدام کنید. در این نوع ویزا شما نیاز به داشتن یک حداقلی از سرمایه جهت راه اندازی یک کسب و کار جدید و اخذ اسپانسرشیپ ایالتی را دارید. همچنین تجربه‌های مدیریتی و مالکیت یک شرکت تجاری می‌تواند راه شما را برای گرفتن این نوع ویزا بسیار آسان کند. شما با اخذ این ویزا علاوه بر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی، از امتیازات زیر نیز برخورداز می‌شوید:

 • اقامت ۴ ساله به همراه خانواده
 • اجازه‌ی کار و تحصیل در استرالیا
 • استفاده از خدمات عمومی بهداشتی و درمانی
 • امکان اقدام برای اخذ اقامت دائم
 • امکان پشتیبانی برای اقامت موقت بستگان
 • حق رفت و آمد به استرالیا و حق رفت و آمد از استرالیا به مدت ۵ سال

ویزای ساب کلاس ۱۸۸ در چهار نوع است که شامل موارد زیر است:

ویزای کارآفرینی:

ویزای کار آفرینی یکی از بهترین روش‌های ورود و اقامت به استرالیا است که بسیار مناسب افرادی است که تجربه‌ی موفق در مدیریت کسب و کاری را داشته و به دنبال کار آفرینی نیز هستند. شما پس از درخواست برای گرفتن این ویزا باید از یکی از ایالت‌ها یک اسپانسرشیپ دریافت کنید و پس از تایید وارد روند گرفتن ویزا سرمایه گذاری استرالیا از طریق کار آفرینی می‌شوید. هزینه ویزا سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی به ۲۰۰ هزار دلار سرمایه نیاز دارد و شما با داشتن این هزینه می‌توانید کسب و کارتان را در استرالیا راه اندازی کنید.

ویزای کار آفرینی یکی از بهترین روش‌های ورود و اقامت به استرالیا است که بسیار مناسب افرادی است که تجربه‌ی موفق در مدیریت کسب و کاری را داشته و به دنبال کار آفرینی نیز هستند.

ویزای سرمایه گذاری معمولی:

شما برای گرفتن این ویزا نیاز به مبلغی معادل یک و نیم میلیون دلار خواهید داشت و مانند روش قبل پس از ارسال درخواست به دولی استرالیا از یکی از ایالت‌های این کشور تاییدیه بگیرید.

ویزای سرمایه گذاری ویژه:

شما برای گرفتن این ویزا نیاز به ۵ میلیون دلار سرمایه نیاز دارید و مانند روش قبل به تاییدیه آن از جانب دولت استرالیا نیاز دارید. نکته‌ی قابل توجه درباره‌ی این نوع ویزا این است که به شرایط سنی و نمره‌ی آزمون وابسته نیست.

نکته‌ی بسیار حائز اهمیت در این نوع ویزا این اسن که مسیر شما در گرفتن ویزا ۸۸۸ بسیار راحت می‌کند.

شرایط ویزای سرمایه گذاری ۱۸۸
 • سن: برای دریافت ویزا ۱۸۸ استرالیا از نوع کارآفرینی یا معمولی، باید کمتر از ۵۵ سال سن داشته باشید.البته در برخی از ایالت‌های آمریکا افراد بالای ۵۵ سال را نیز قبول می‌کنند.
 • میزان سرمایه: دارایی شما و همسرتان نیاز به یک حداقلی دارد که این حداقل
 • میزان سرمایه گذاری در استرالیا ۸۰۰ هزار دلار است. این سرمایه شامل تمامی اموال می‌شود و حداکثر بعد از ۲ سال می‌توانید آن را انتقال دهید. این مقدار برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا از نوع معمولی ۲.۲۵ میلیون دلار و برای نوع ویژه حداقل ۵ میلیون دلار است. سرمایه مورد نیاز برای اخذ هر یک از این ویزاها باید کاملا قانونی باشد.
 • میزان سرمایه گذاری در استرالیا: شما با ۲۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری در استرالیا می‌توانید ویزای کارآفرینی دریافت کنید و به کسب و کار بپردازید. این مقدار برای ویزای معمولی یک و نیم میلیون دلار است که با صلاحدید ایالتی که می‌خواهید اقدام به سرمایه گذاری کنید باید باشد و مستلزم سابقه بسیار خوب در امور سرمایه گذاری است. اگر هم می خواهید ویزای نوع ویژه را دریافت کنید باید حداقل ۵ میلیون دلار سرمایه گذاری کنید.
 • امتیازبندی: امتیازبندی یکی از آیتم‌های مهم برای سرمایه گذاری در آن کشور است. شما برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در استرالیا از نوع کارآفرینی یا معمولی به حداقل ۶۵ امتیاز نیاز دارید. در برخی موارد گرفتن ویزای کارآفرینی با کمتر از ۶۵ امتیاز نیز ممکن است. در این دو نوع زبان انگلیسی اهمیت ندارد اما داشتن مدرک IELTS5 بسیار شما را کمک می‌کند. برای نوع ویژه نیز شما به این مقدار امتیاز نیاز نخواهید داشت اما در صورت نداشتن امتیاز کافی برای زبان انگلیسی، شما باید هزینه‌ای را به دولت استرالیا بابت ۵۱۰ ساعت کلاس زبان پرداخت کنید.
 • میزان گردش مالی سرمایه: شما باید در ۲ سال از این ۴ سالی که در استرالیا هستید گردش مالی ۵۰۰ هزار دلاری داشته باشید. گردش مالی همه بر اساس میزان ارزش دلار در آن کشورها بررسی می‌شود.
 • سوابق کاری: استرالیا یکی از کشورهایی است که به سابقه کاری شما بسیار اهمیت می‌دهد و شما در ویزای کارآفرینی و معمولی باید سابقه کاری موفقی داشته باشید. همچنین برای ویزای سرمایه‌گذاری معمولی، داشتن سابقه مدیریت در یک کسب و کار با ارزش بیش از یک و نیم میلیون دلار استرالیا و صاحب بودن ۱۰ درصد از سهام در یک سال اخیر از شرایط اخذ این ویزا است.

شما باید بعد از ۲ سال کسب و کار خود را در استرالیا راه اندازی کنید و برای اخذ ویزای کارآفرینی نیز باید اسپانسر ایالتی یکی از ایالت‌های استرالیا شوید.

امتیازبندی یکی از آیتم‌های مهم برای سرمایه گذاری در کشور استرالیا است. شما برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در استرالیا از نوع کارآفرینی یا معمولی به حداقل ۶۵ امتیاز نیاز دارید.

تمامی مسیری که شما برای اخذ ویزای کارآفرینی باید طی کنید

دریافت تاییدیه ایالتی و دعوتنامه فدرال

شما باید با کمک یک موسسه حقوقی معتبر و حرفه‌ای در عرض یک ماه تاییدیه ایالتی از ایالت مورد نظرتان بگیرید تا برای راه اندازی کسب و کارتان دعوتنامه فدرال دریافت را دریافت کنید.

ارائه مدارک مورد نیاز در عرض ۶۰ روز

در این مرحله شما باید تمامی مدارک خود را آماده کنید. مدارکی شامل: مدارک شغلی و تحصیلی، ارزیابی املاک، گردش مالی و گزارش حسابداری، بیزینس پلن یا طرح کسب و کار، گواهی عدم سوء پیشینه و… تهیه، ترجمه و در فرمت مورد نیاز به اداره مهاجرت استرالیا ارائه می‌گردد.

بهتر است این فرآیند را در کمتر از ۶۰ روز انجام دهید. شما باید در روز ۵۵ام اپلیکیشن فی (Application Fee) یا مبلغ لازم برای ثبت‌نام را پرداخت کنید. این مبلغ با توجه به شرایط شما و همچنین تعداد اعضای خانواده‌تان که قصد دارند با شما مهاجرت کنند، به‌صورت مستقیم توسط اداره مهاجرت استرالیا تعیین می‌گردد.

 ارسال مدارک و انجام آزمایش‌های پزشکی تا ۲۸ روز

در این مرحله ۲۸ روز فرصت دارید تا تمامی مدارک را به‌صورت هارد کپی برای اداره مهاجرت استرالیا ارسال کنید. در همین مدت زمان، باید لیست پزشکان مورد تأیید اداره مهاجرت استرالیا در ایران را پیدا کنید و به یکی از آن‌ها مراجعه کنید. اداره مهاجرت استرالیا باید اطمینان پیدا کند شما بیماری واگیردار خطرناکی ندارید و به این تاییدیه نیاز دارد که باز هم از یک موسسه حقوقی در این موارد کمک بگیرید.

اخذ مدرک آیلتس در مدت ۶ الی ۱۰ ماه

حداکثر تا ۱۰ ماه فرصت دارید که نتایج امتحان آیلتس خود و خانواده‌تان را به اداره مهاجرت استرالیا ارائه کنید. حداقل نمره مورد نیاز ۴.۵ است. البته درصورتی‌که موفق به دریافت این نتیجه نشدید، می‌توانید با پرداخت هزینه در کلاس‌های زبان استرالیا شرکت کنید. این هزینه برای شما به‌عنوان متقاضی اول ۱۰ هزاردلار و برای اعضای بالای ۱۸ سال خانواده‌تان ۵ هزاردلار است.

مدت زمانی که طول می‌کشد که شما برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری آن هم از نوع کارآفرینی اقدام کنید حدود یک سال است که باز هم تاکیید می‌ کنیم از موسسات حقوقی استفاده کنید.

برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا حداکثر تا ۱۰ ماه فرصت دارید که نتایج امتحان آیلتس خود و خانواده‌تان را به اداره مهاجرت استرالیا ارائه کنید. حداقل نمره مورد نیاز ۴.۵ است. البته درصورتی‌که موفق به دریافت این نتیجه نشدید، می‌توانید با پرداخت هزینه در کلاس‌های زبان استرالیا شرکت کنید.

اخذ ویزای دائم یا ساب کلاس ۸۸۸

این نوع ویزا در اصل مرحله‌ی بعد ویزای ۱۸۸ است که شما در اصل قصد دارید نوع ویزا خود را تبدیل به یک ویزا دائمی کنید. شما اگر یکی از زیرگروه‌های ویزای ۱۸۸ باشید و از طرف دولت استرالیا یا یکی از ایالت‌ها یا یکی از کمیسیون‌های تجارت این کشور، انتخاب شوید، می‌توانید بعد از یک سال برای دریافت ویزای ۸۸۸ اقدام کنید. شما باید از یک سال قبل درخواست خود را ثبت نمایید فعالیت تجاری ۲۴ ماهه خود و مدراک آن را نیز تهیه کرده باشید. این ویزا مرحله دوم ویزاهای گروه ۱۸۸ است. اگر شما یکی از زیر گروه‌های این ساب کلاس ویزاها را داشته باشید می‌توانید با داشتن شرایط لازم برای اقامت دائم استرالیا اقدام نماید.

شرایط ویزای کارآفرینی استرالیا

اقامت ۲۴ ماهه در استرالیا:

شما می‌بایست در سوابق  کلی خود حداقل یک سال در استرالیا اقامت داشته باشید و قبل از آن برای ویزای ۸۸۸ اقامت دائم استرالیا اقدام کنید.

مالکیت بیزینس:

شما باید در کسب و کار خود یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

 • برای گردش مالی کتر از ۴۰۰ هزار دلار حتما باید ۵۱ درصد از سهام آن شرکت متعلق به شما باشد.
 • برای گردش مالی بالای ۴۰۰ هزار دلار شما می‌بایست ۳۰ درصد از سهام را داشته باشید و به نوعی متعلق به شما باشد.

فعالیت مدیریتی در یک کسب و کار و در مدت ۲۴ ماه:

سابقه مدیریتی شما در کارتان باید اثبات گردد و همچنین باید فعالیت بیزنس خود را برای حداقل دو سال اثبات کنید و مدارک مالیاتی معتبر برای ۲۴ را ارائه نمایید.

گردش مالی:

: کسب و کاری که راه انداخته‌اید، باید ۳۰۰هزار دلار گردش مالی داشته باشد و توجه کنید که این میزان برای ۱۲ ماه قبل از درخواست ویزا باید باشد که ممکن است در برخی موارد با موافقت ایالت در نظر گرفته نشود. داشتن حداقل دو شرط از سه شرط زیر ضروری است:

 • داشتن حداقل ۲۰۰هزار دلار ارزش خالص در بیزینس
 • ارزش دارایی حداقلی ۶۰۰هزار دلاری شخصی و بیزنس
 • استخدام حداقل دو نفر نیروی تمام وقت جهت اشتغالزایی
شرایط ویزای سرمایه‌گذاری معمولی استرالیا

زیرگروه‌های ویزای سرمایه گذاری معمولی باید حداقل ۴ سال از سرمایه گذاری که انجام داده‌اند زمان گذشته باشد و حداقل دو سال نیز با این ویزا در استرالیا زندگی کرده باشید.

شرایط ویزای سرمایه‌گذاری ویژه استرالیا

زیرگروه ویزای سرمایه‌گذاری ویژه استرالیا هم باید حداقل ۴ سال از سرمایه‌گذاری ویژه که انجام داده‌اند زمان گذشته باشد و در این مدت سالی حداقل ۴۰ روز در مجموع در استرالیا حضور داشته و یا همسر شما سالی حداقل ۱۸۰ روز در مجموع در استرالیا بوده باشند.

تمامی شروط و قوانین بالا از زیرگروه‌های ۱۸۸، جز مهم ترین‌ها هستند و شما برای دریافت ویزای ۸۸۸ به آن‌ها نیاز خواهید داشت. شما باید در هر کدام از این حالات برای ویزای ۱۸۸ و دریافت ویزای ۸۸۸ بر تعهدات خود پایبند باشید. با دریافت ویزای ۸۸۸، اقامت موقت شما تبدیل به اقامت دائم خواهد شد. به‌علاوه‌ از تمامی مزایای ویزای ۱۸۸ بهره‌مند می‌شوید و البته مسیر شما برای دریافت شهروندی استرالیا هم هموارتر می‌شود.

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
خطا ! لطفا دوباره تلاش نمایید.

اخذ ویزای دائم ساب کلاس ۱۳۲ برای اقامت دائم

ویزای ۱۳۲ استرالیا برای اخذ اقامت استرالیا به صورت دائمی شامل افرادی می‌شود که توانایی بالاتری برای سرمایه گذاری در استرالیا دارند و همچنین مدیر یا صاحب یک شرکت خاص نیز باید باشند. شما برای گرفتن این ویزا و به عنوان متقاضی باید تعهد دهید که مبلغی معادل یک و نیم میلیون دلار استرالیا را وارد خاک این کشور کنید و در تجارت‌ها و کارهای تجاری سرمایه گذاری نمایید. ویزای ساب کلاس ۱۳۲ از این امتیاز برخوردار است که از همان ابتدا و قبل از ورود به استرالیا شما و خانواده‌تان، ویزای اقامت دائم استرالیا را به دست آورده و از مزایای آن ازجمله استفاده از خدمات پزشکی و امکان تحصیل رایگان فرزندان در استرالیا برخوردار می‌شوید. در این نوع سرمایه گذاری تمامی شرایط و نحوه‌ی سرمایه گذاری بر عهده خودتان است و به عبارت ساده‌تر تماما خودتان مختارید که چه کاری انجام دهید.

ویزای ۱۳۲ استرالیا برای اخذ اقامت استرالیا به صورت دائمی شامل افرادی می‌شود که توانایی بالاتری برای سرمایه گذاری در استرالیا دارند و همچنین مدیر یا صاحب یک شرکت خاص نیز باید باشند. شما برای گرفتن این ویزا و به عنوان متقاضی باید تعهد دهید که مبلغی معادل یک و نیم میلیون دلار استرالیا را وارد خاک این کشور کنید و در تجارت‌ها و کارهای تجاری سرمایه گذاری نمایید.

شرایط ویزای دائم ساب کلاس ۱۳۲ برای اقامت دائم

شرایط آن نیز تقریبا به ویزای ۸۸۸ و ۱۸۸ نزدیک است:

سن:

سن شما به عنوان متقاضی ویزا باید کمتر از ۵۵ سال باشد.

دارایی شما در استرالیا:

ارزش دارایی‌های شما و همسرتان باید بالغ بر ۱.۵ میلیون دلار باشد و بتوانید این سرمایه را به استرالیا انتقال دهید. همچنین دارایی شما و همسرتان در کسب و کار باید ۴۰۰ هزار دلار باشد. این مبلغ برای کسب و کار شما باید مختص دو سال از چهار سال قبل از اقدام برای ویزا باشد.

مالکیت بیزینس:

شما باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشد و مدارکی مبنی بر مدیریت و فعالیت کارآمد در این کسب و کار نیز باید ارائه شود.

 • اگر درآمد کسب و کار کمتر از ۴۰۰هزار دلار است، حداقل ۵۱ درصد سهام باید متعلق به شما باشد.
 • اگر درآمد کسب و کار بیش از ۴۰۰هزار دلار است، حداقل ۳۰ درصد سهام باید متعلق به شما باشد.
 • مالکیت حداقل ۱۰ درصد از یک شرکت با سهامی عام را داشته باشید.

گردش مالی:

کسب و کار فرد متقاضی باید حداقلبه میزان ۳ میلیون دلار گردش مالی در یک یا چند بیزنس در دو سال از چهار سال اخیر داشته باشد.

 

ویزای  ۸۹۰ (اقامت دائم مستقل) و ۸۹۲ (اقامت دائم اسپانسری ایالتی)

این دو ویزا، ویزاهای اقامت دائم استرالیا هستند و برای افرادی که با ویزاهای موقت ۱۶۰ تا ۱۶۵ سابق در استرالیا اقامت داشتند، بهترین گزینه برای اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری به صورت دائمی برای این افراد محسوب می‌شوند.

این ویزاها، ویزاهای اقامت دائم استرالیا هستند برای افرادی که با ویزاهای موقت ۱۶۰، ۱۶۱، ۱۶۲، ۱۶۳، ۱۶۴، و یا ۱۶۵ سابق در استرالیا بوده و شرایط لازم را داشته باشند و بهترین گزینه برای اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری به صورت دائمی برای این افراد محسوب می‌شوند.

شرایط ویزای ۸۹۲ استرالیا (اقامت دائم اسپانسری ایالتی)

اقامت استرالیا: شما باید در سوابق خود حداقل یک سال در استرالیا اقامت داشته باشید.

مالکیت بیزینس: شما باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

اگر گردش مالی کسب و کار کمتر از ۴۰۰هزار دلار است، حداقل ۵۱ درصد سهام باید متعلق به شما باشد.  اگر گردش مالی کسب و کار بیش از ۴۰۰هزار دلار است، حداقل ۳۰ درصد سهام باید متعلق به شما باشد.

فعالیت کسب‌وکار: سابقه مدیریتی شما در کسب و کار باید اثبات گردد. همچنین فرد باید فعالیت بیزنس خود را برای حداقل دو سال اثبات نماید و مدارک مالیاتی معتبر برای ۲۴ را ارائه نماید.

گردش مالی: کسب و کار باید حداقل ۲۰۰هزار دلار گردش مالی سالیانه داشته باشد (برای ۱۲ ماه قبل از درخواست ویزا)؛ البته این شرط در برخی موارد با موافقت ایالت لازم نخواهد بود.

 • داشتن حداقل دو شرط از سه شرط زیر ضروری است:
 • داشتن حداقل ۷۵,۰۰۰ دلار ارزش خالص در کسب‌وکار
 • حداقل ۲۵۰,۰۰۰ دلار ارزش دارایی شخصی و کسب‌وکار
 • استخدام حداقل یک نفر به طور تمام وقت

شرایط ویزای ۸۹۰ استرالیا (اقامت دائم مستقل)

اقامت استرالیا: فرد متقاضی باید در سوابق خود حداقل یک سال در استرالیا اقامت داشته باشد.

فعالیت کسب و کار: سابقه مدیریتی فرد در بیزینس باید اثبات گردد؛ همچنین فرد باید فعالیت بیزنس خود را برای حداقل دو سال اثبات نماید و مدارک مالیاتی معتبر برای ۲۴ را ارائه نماید.

مالکیت کسب و کار: شما باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

اگر گردش مالی کسب و کار کمتر از ۴۰۰هزار دلار است، حداقل ۵۱ درصد سهام باید متعلق به شما باشد. اگر گردش مالی کسب‌وکار بیش از ۴۰۰هزار دلار است، حداقل  ۳۰ درصد سهام باید متعلق به شما باشد.

گردش مالی: کسب و کار باید حداقل ۳۰۰,۰۰۰ دلار گردش مالی سالیانه داشته باشد (برای ۱۲ ماه قبل از درخواست ویزا). البته این شرط در برخی موارد با موافقت ایالت لازم نخواهد بود.

داشتن حداقل دو شرط از سه شرط زیر ضروری است:

 • داشتن حداقل ۱۰۰هزار دلار سرمایه گذاری خالص در کسب و کار
 • حداقل ۲۵۰,۰۰۰ دلار ارزش دارایی شخصی و کسب و کار
 • استخدام حداقل دو نفر به طور تمام وقت

 

برخی امتیازات دارندگان اقامت دائم استرالیا از طریق ویزاهای دایم تجاری ۱۳۲، ۸۸۸، ۸۹۰ و ۸۹۲ :

 • در هر جای استرالیا به صورت دائمی زندگی و کار کنید.
 • در مدارس یا دانشگاه‌های استرالیا، همانند یک استرالیایی تحصیل کنید.
 • از مراقبت‌های پزشکی رایگان استرالیا برخوردار شوید.
 • به بیمه بیکاری و بازنشستگی استرالیا دسترسی داشته باشید.
 • برای شهروندی استرالیا (Citizenship) تقاضا دهید و پاسپورت استرالیایی بگیرید
 • همسر، فرزندان و کسانی که به شما وابستگی کامل دارند، می‌توانند با شما به استرالیا مهاجرت کنند و از تمام امتیازاتی که شما دارید، برخوردار شوند.

هزینه ویزای سرمایه گذاری در استرالیا

 • هزینه‌های اسپانسرشیپ ایالتی و اداره کل مهاجرت استرالیا. هزینه اسپانسرشیپ در تمامی ایالت‌ها متفاوت است و در بعضی ایالت‌ها حتی رایگان است. عمدتا هزینه‌ی این اندکی بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ دلار است. هزینه اداره مهاجرت خود به دو بخش تقسیم می‌شود.
 1. بخش اول: هزینه ویزا اپلیکیشن قسمت اول این هزینه است که برای متقاضی به تنهایی ۴۶۷۵ دلار و برای دیگر افراد خانواده و افراد بالای ۱۸ سال۲۳۴۰ دلار است.
 2. بخش دوم: این هزینه شامل تمامی افراد نیست و فقط شامل افرادی می‌شود که یا خود و یا خانواده خود و فرزندان بالای ۱۸ سال نمره‌ی آیلتس کمتر از ۴.۵ دریافت کنند. افرادی که نمره‌ی بالای ۴.۵ بیاورند این هزینه شامل حالشان نخواهد شد. این هزینه‌ها در سال‌های مختلف متغیر است و با رشد یک درصدی هر ساله نیز همراه است.
 • هزینه نوشتن بیزینس پلان، معاینات پزشکی‌، سؤ پیشینه، امتحان زبان ، ترجمه مدارک و … . تمامی این هزینه‌ها جز هزینه‌های اجباری به حساب می‌آیند و شما باید آن ها را در نظر بگیرید. اگر خودتان توانایی انجام تمامی این کارها را دارید انجام دهید در غیر اینصورت بهتر است با یک موسسه حقوقی حتما مشورت نمایید.

هزینه اسپانسرشیپ در تمامی ایالت‌ها متفاوت است و در بعضی ایالت‌ها حتی رایگان است. عمدتا هزینه‌ی این اندکی بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ دلار است.

مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک

برای خرید خانه در کشور استرالیا و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا شرایط مختلف را باید در نظر گرفت، شرایطی از قبیل داشتن بودجه کافی برای خرید ملک و پس انداز برای گذراندن امرار معاش، زیرا شما برای خرید ملک هزینه بالایی را پرداخت خواهید کرد پس می بایست پس انداز کافی برای خرید ملک در استرالیا و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا را داشته باشید.گفتنی است که کشور استرالیا به دلیل شرایط جغرافیایی که دارد کشور محبوبی برای مردم آمریکا و همین طور بسیاری از کشورها است، به همین دلیل پذیرش اقلیت‌های مختلف شکلی توریستی به خود گرفته است و این موضوع باعث می‌شود هزینه‌ها در این کشور بالا برود.کشور استرالیا محل خوبی برای سرمایه گذاری است، از این رو افراد زیادی از بریتانیا برای این امر اقدام می‌کنند. البته توصیه می‌شود برای این سرمایه گذاری و یا حتی خرید ملک در این کشور قبل از انجام هر کاری به طور کلی اطلاعات جامعی به دست آورید.

خرید ملک در کشور استرالیا و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا دارای قوانین خاص به خود است ، در صورتی که شما مقیم این کشور و یا تبعه این کشور نباشید برای خرید ملک لازم است تا شما نامه‌ای از سوی هیئت مدیره سرمایه گذاری خارجی کشور استرالیا داشته باشید.

 

شهر سیدنی و ملبورن جز شهرهای بزرگ و پر هزینه کشور استرالیا به حساب می‌آیند، خرید ملک در کشور استرالیا و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا دارای قوانین خاص به خود است ، در صورتی که شما مقیم این کشور و یا تبعه این کشور نباشید برای خرید ملک لازم است نامه‌ای از سوی هیئت مدیره سرمایه گذاری خارجی کشور استرالیا داشته باشید. این نامه به FRIB  معروف است، بعد از درخواست شما برای خرید ملک ۴۰ روز به طور معمول طول خواهد کشید تا جواب درخواست شما از طرف این هیئت مدیره داده شود، لازم به ذکر است که شما در صورت اینکه قصد داشته باشد تا ملک خریداری شده را به فروش رسانید نیاز دارید تا کار خود را به وکیل این امور بسپارید، فراموش نشود که برای فروش ملک نیز شما نیاز به اجازه نامه هیئت مدیره سرمایه گذاری خارجی دارید .

شرایطی جالب در خرید ملک وجود دارد، به این صورت که کشور استرالیا به کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند و در این کشور کار می‌کنند، وام خرید مسکن می دهد.

مالیات خرید خانه در استرالیا

همانطور که می‌دانید در هر کشوری خرید خانه دارای مالیاتی است در کشور استرالیا خرید ملک نیز دارای مالیات است، به این صورت که هزینه مالیات خانه در ازای هر مبلغی از ارزش کل خانه ۵ درصد به عنوان مالیات برای خریدار لحاظ می‌شود .

از سال ۲۰۰۰ به لطف بازی‌های المپیک مبلغ قیمت خانه ها ۵۰ درصد افزایش یافت که در شهرهای سیدنی و ملبورن این افزایش درصد در بیشترین حالت خود ۸ درصد است.

در حالت کلی رعایت شرایط خرید ملک در استرالیا برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا است و باید بدانید هزینه خرید ملک در استرالیا بسته به نوع ملک، مکان و شرایط وابسته به آن متفاوت است.

امتیاز بندی ویزای سرمایه گذاری استرالیا

سن

۱۸ تا ۲۴ سال تمام            ۲۰ امتیاز

۲۵ تا ۳۲ سال تمام            ۳۰ امتیاز

۳۳ تا ۳۹ سال تمام            ۲۵ امتیاز

۴۰ تا ۴۴ سال تمام            ۲۰ امتیاز

۴۵ تا ۵۴ سال تمام            ۱۵ امتیاز

۵۵ سال و بیشتر    ۰ امتیاز

تسلط به زبان انگلیسی

حداقل نمره ۵ در هر مهارت آزمون  IELTS ۵ امتیاز

حداقل نمره ۷ در هر مهارت آزمون  IELTS ۱۰ امتیاز

تحصیلات

 دیپلم یا مدرک تجاری یا لیسانس از مؤسسات تحصیلی استرالیا یا مدرک لیسانس از یک موسسه آموزشی استاندارد شناخته شده  ۵ امتیاز

مدرک لیسانس در کسب و کار ، علوم یا تکنولوژی توسط مؤسسه استرالیا یا مدرک لیسانس از یک موسسه آموزشی استاندارد شناخته شده ۱۰ امتیاز

اگر در زمان دعوت برای درخواست ویزای نوآوری در کسب‌وکار:

مدارکی مبنی بر حق ثبت اختراع یا طرح‌های ثبت شده داشته باشید  ۱۵ امتیاز

مدارکی مبنی بر علائم تجاری ثبت شده            ۱۰ امتیاز

مدارکی مبنی بر توافق‌نامه سرمایه گذاری مشترک (جوینت ونچر) ۵ امتیاز

مدارکی مبنی بر تجارت صادرات         ۱۵ امتیاز

مدارکی مبنی بر علاقه به مالکیت یک کسب و کار  gazelle ۱۰ امتیاز

مدارکی مبنی بر دریافت کمک‌های مالی یا سرمایه گذاری سرمایه ۱۰ امتیاز

دارایی‌های مالی

۸۰۰ هزار دلار استرالیا         ۵ امتیاز

۱.۳ میلیون دلار استرالیا      ۱۵ امتیاز

۱.۸ میلیون دلار استرالیا      ۲۵ امتیاز

۲.۲۵ میلیون دلار استرالیا    ۳۵ امتیاز

گردش مالی کسب و کار

۵۰۰ هزار دلار استرالیا         ۵ امتیاز

۱ میلیون دلار استرالیا         ۱۵ امتیاز

۱.۵ میلیون دلار استرالیا      ۲۵ امتیاز

۲ میلیون دلار استرالیا         ۳۵ امتیاز

معرفی‌نامه ایالتی یا دولتی

تاییدیه ویژه از مکان‌های مشخص        ۱۰ امتیاز

آژانس دولتی یا ایالتی تایید کند که کسب‌وکار شما پیشنهاد منحصربه‌فرد و منافع مهمی را برای کشور یا ایالت یا قلمرو در بر دارد.           ۱۰ امتیاز

تجربه‌ی کسب‌وکار برای ویزای کارآفرینی

حداقل ۴ سال در ۵ سال اخیر            ۱۰ امتیاز

حداقل ۷ سال در ۸ سال اخیر            ۱۵ امتیاز

تجربه‌ی کسب‌وکار برای ویزای سرمایه‌گذاری عادی

حداقل ۴ سال قبل از زمان دعوت برای درخواست ویزا       ۱۰ امتیاز

حداقل ۷ سال قبل از زمان دعوت برای درخواست ویزا       ۱۵ امتیاز

نتیجه گیری

راه‌های بسیار زیادی برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری وجود دارد که نیاز به سرمایه نیاز دارد که در بسیاری از موارد به شما پیشنهاد می‌شود با موسسات حقوقی که در این حوزه معتبر هستند مشورت کنند.