ویزای دانش آموزی استرالیا

در این مقاله قصد داریم در رابطه با موضوع ویزای دانش آموزی استرالیا بحث کرده و اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه دهیم. با ما همراه باشید. همان طور که می دانید تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا یکی از خواسته های هر دانش آموزی بوده و اکثر افراد تمایل دارند تحصیلات عالی خود را در دانشگاه هایی با سطح علمی بالا بگذرانند. از معروف ترین دانشگاه های دنیا می توان مراکز تحصیل استرالیا را نام برد که به همین دلیل قصد داریم در رابطه با اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا بحث کنیم.نکته لازم به ذکر این است که استرالیا کیفیت زندگی بالایی داشته و طبق آمارهای جهانی افراد ساکن در این کشور خوشحال ترین افراد در دنیا شناخته شده اند؛ از طرفی سطح آموزش در دانشگاه های استرالیا بسیار بالا بوده و به جرعت می توان گفت بیش ترین صادرات این کشور خدمات آموزشی آن می باشد. از جمله بهترین دست آوردهای استرالیایی ها می توان به ساخت جعبه سیاه هواپیما اشاره کرد که برای این بار در کل جهان ابداع شد.

در این مقاله به سوال های زیر پاسخ داده می شود:

شرایط ویزای دانش آموزی استرالیا چگونه است؟

چگونه برای ویزای دانش آموزی استرالیا اقدام کنیم؟

هزینه ویزا دانش آموزی استرالیا چقدر است؟

مدت اعتبار ویزای تحصیلی دانش آموزی استرالیا چقدر است؟

برای اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا از چه کسی کمک بگیریم؟

دارندگان ویزای تحصیلی استرالیا از چه امکاناتی برخوردار هستند؟

محل اقامت افراد دارنده ویزای دانش آموزی استرالیا به چه شکلی است؟

شرایط ویزای دانش آموزی استرالیا چگونه است؟

در ابتدا لازم است بدانید برای تحصیل در استرالیا می توانید در مقاطع مختلفی مانند کالج، دبیرستان، دبستان، مهد کودک و ….. ادامه تحصیل بدهید. در این بخش لازم به ذکر است که اگر بخواهید تحصیلات خود را از مرحله ی اول در کشور استرالیا آغاز کنید، چیزی حدود 13 سال به طول می انجامد. در رابطه با نحوه ی تحصیل در مراکز آموزشی استرالیا باید بدانید که به آموزش درس های معمولی اکتفا نکرده و دانش آموزها را برای زندگی واقعی آماده خواهند کرد.

همان طور که می دانید ویزای دانش آموزی استرالیا صرفا برای افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، صادر می شود. تمامی افراد می توانند برای تحصیل در هر یک از مراکز آموزشی استرالیا و کسب ویزای دانش آموزی اقدام کنند. شرایط اخذ ویزای استرالیا به این شکل است که فرد متقاضی می تواند در مدت مشخصی در این کشور اقامت کامل داشته باشد. شرایط دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا به این شکل است که فرد متقاضی باید قبل از هر کاری در یکی از مراکز آموزشی این کشور پذیرش شده باشد. به عبارتی دیگر گام اول برای تحصیل در استرالیا این است که فرد متقاضی از طرف یکی از دانشگاه های این کشور دعوت نامه دریافت کند.

همان طور که می دانید برای دریافت ویزای کشوری باید به سفارت آن کشور مراجعه کرده و مدارک لازم را فراهم آورید؛ اما برای ویزای دانش آموزی استرالیا باید حتما از طرف یکی از مراکز آموزشی کشور پذیرش شده باشید و بعد از آن برای گرفتن ویزای دانش آموزی اقدام کنید. اگر بخواهیم شرایط ویزای دانش آموزی استرالیا را شرح دهیم، اشاره به مدارک مورد نیاز آن بهترین راه حل است. در ادامه تمامی مدارک لازم برای ویزای دانش آموزی استرالیا را شرح می دهیم.

  1. پاسپورت
  2. مدارک تحصیلی و ریز نمرات فرد متقاضی
  3. مدارک لازم به جهت دریافت پذیرش دانشگاه استرالیا
  4. مدرک آیلتس به دلیل پذیرش تحصیلی دانشگاه های استرالیا
  5. انگیزه نامه
  6. مدارک مالی
  7. عکس پاسپورتی
  8. گواهی سابقه ی کاری
  9. سند ازدواج
  10. کارت پایان خدمت و ……

چگونه برای ویزای دانش آموزی استرالیا اقدام کنیم؟

در سطرهای بالا به شکلی مفصل در رابطه با سطح بالای دانشگاه های استرالیا بحث کردیم؛ اکنون قصد داریم در رابطه با چگونگی اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا بحث کنیم. همان طور که می دانید برای دریافت هر ویزایی باید به سفارت آن کشور مراجعه کرده و مدارک لازم برای دریافت ویزای مورد نظر را جمع آوری کرد. برای ویزای دانش آموزی استرالیا قبل از هر چیزی باید پذیرش از طرف یکی از دانشگاه ها یا مراکز آموزشی را دریافت کرد.

همان طور که می دانید ویزای دانش آموزی به این معنی است که فرد متقاضی بتواند در مراکز آموزشی استرالیا ادامه تحصیل دهد. این در حالی است که اگر مقیم استرالیا نباشید باید حتما از طرف مرکز آموزش یا دانشگاه خاصی دعوت شوید. زمانی که فرد برای ادامه تحصیل در کشور استرالیا و دریافت ویزای دانش آموزی اقدام کند، باید بداند دانشگاه خاصی وی را پذیرش خواهد کرد. با توجه به مطالب بیان شده به شما عزیزان توصیه می کنیم اگر قصد تحصیل در دانشگاه های استرالیا را دارید، حتما در آزمون های ورودی آن شرکت کرده و از پذیرش دانشگاه خاصی مطمئن شوید.

یکی از معیارهای مهمی که سفارت استرالیا بر اساس آن با درخواست افراد برای ویزای دانش آموزی موافقت می کند، این است که فرد متقاضی از طرف مرکزی خاص دعوت نامه داشته باشد. در صورت داشتن دعوت نامه یا پذیرش از طرف مرکز آموزشی خاصی شما می توانید برای تکمیل مدارک دیگر خود اقدام کرده و بعد از مدت یک تا سه هفته ویزای دانش آموزی خود را دریافت کنید.

برای این که بتوانید ویزای دانش آموزی استرالیا را دریافت کنید باید یک روند پیچیده را طی کرده و در این بین از افراد متخصص کمک گرفت؛ در این صورت احتمال مواقت با درخواست ویزای شما بسیار بالا خواهد بود.

هزینه ویزا دانش آموزی استرالیا چقدر است؟

به احتمال زیاد با توجه به توضیحات ذکر شده در سطرهای بالا تمایل به اخذ ویزا دانش آموزی استرالیا دارید، به همین دلیل لازم است در رابطه با هزینه های آن اطلاعاتی داشته باشید. همان طور که در سطرهای بالا هم ذکر شد، دانشگاه های کشور استرالیا بسیار معتبر بوده و سطح علمی بالایی دارند؛ شاید تا به حال شنیده اید که بهترین رشته برای تحصیل در استرالیا رشته های پزشکی می باشد. به دلیل این که هزینه های تحصیل در استرالیا بالا است، پس توصیه می کنیم در رشته های پزشکی تحصیل کنید تا هزینه های بالای آن منطقی و قابل قبول باشد.

همانطور که گفته شد، هزینه های تحصیل در کشور استرالیا تا حدی بالا است و باید قبل از اقدام به اخذ ویزا دانش آموزی استرالیا از این موضوع مطلع بود. در حالت کلی هزینه های تحصیل در کشور استرالیا شامل هزینه های خوابگاه، بیمه دانشجویی، شهریه، دانشگاه، کتاب و …… می شود. در ادامه به بررسی هر یک از موارد نام برده شده می پردازیم. هزینه های خوابگاه ممکن است برای بعضی از دانش آموزان که می توانند در منزل خود اقامت کنند، از بین می رود.

البته لازم به ذکر است که بعضی از مدارس به صورت شبانه روزی بوده و دانش آموزان می توانند در خوابگاه های آن اقامت داشته باشند؛ در این موارد هم هزینه های خوابگاه تا حد قابل توجهی کم می شود. از دیگر هزینه های تحصیل در استرالیا می توان به هزینه های شهریه اشاره کرد که با توجه به مقطع تحصیلی دانش آموز، نوع دانشگاه و مراکز علمی، نوع رشته و … متفاوت بوده و نمی توان برای تمامی افراد یک شهریه ثابت را در نظر گرفت. به همین ترتیب هزینه های کتاب و مخارج زندگی هم برای هر دانش آموزی متفاوت بوده و یکسان نخواهد بود.

از طرفی در مواردی که دانش آموز نتواند در زمان پذیرش نمره قابل قبولی از درس زبان بگیرد، باید در دوره های زبان شرکت کرده و این چنین مخارج جزو هزینه های جانبی تحصیل در استرالیا به حساب می آید. در این بخش از مقاله لازم به ذکر است که وضعیت تاهل فرد متقاضی برای تحصیل در استرالیا برروی میزان هزینه های مصرفی تاثیر دارد. مدت تحصیل شما هم در هزینه های مصرفی تاثیر داشته و به طبع هر چقدر مدت تحصیل شما بیش تر باشد، هزینه های مصرفی تحصیل در استرالیا هم بیش تر خواهد شد.

عوامل تاثیر گذار بر هزینه های تحصیل در کشور استرالیا به همین چند مورد ختم نشده و شامل نوع زندگی، نوع پوشاک، ایالت محل اقامت فرد متقاضی، هزینه های ورزش، هزینه های تفریح، هزینه ها اینترنت و تلفن، هزینه های گاز و برق و ….. می شود. در سطرهای بالا به هزینه های بیمه دانشجویی اشاره شد، اکنون لازم به ذکر است که بیمه مناسب دانشجو بیمه ی استاندار می باشد که بتواند تمامی خدمات درمانی و دارو را پوشش دهد. از طرفی هزینه های جانبی مانند عینک، دندان پزشکی، مراقبت های بارداری، جراحی زیبایی و …. تحت پوشش بیمه ی استاندار نیست.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی دانش آموزی استرالیا چقدر است؟

در این قسمت سعی داریم در رابطه با مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا مطالبی را بیان کنیم، اگر قصد دارید برای ادامه تحصیلات خود به استرالیا سفر کنید و از ویزای تحصیلی این کشور استفاده کنید، باید در رابطه با مدت اعتبار آن هم مطلع باشید، پس توصیه می کنیم با ما همراه باشید.

مهم ترین نکته ای که در رابطه با مدت اعتبار ویزای استرالیا باید به آن توجه داشته باشید این است که اعتبار ویزا با توجه به دوره آموزشی شخص مشخص خواهد شد، پس نمی توان به طور دقیق در رابطه با مدت این ویزا مطلبی بیان کرد. در ابتدا باید بدانید که برای گذراندن چه دوره ای و به چه زمانی قصد دارید به کشور استرالیا سفر داشته باشید تا بتوان در رابطه با مدت اعتبار ویزای تحصیلی هم مطلبی را بیان کرد. در ادامه قصد داریم به طور جزئی این موضوع را بررسی کنیم.

در ابتدا لازم است بدانید که اگر دوره آموزشی شما در کشور استرالیا بیش از 10 ماه به طول می انجامد یا اگر در زمان اتمام سال تحصیلی در کشور استرالیا (یعنی ماه های نوامبر و دسامبر) دوره شما هم به پایان برسد، پس ویزای تحصیلی که تهیه کرده اید تا پایان ماه مارچ سال بعد هم اعتبار دارد، یعنی تا پایان این مدت می توانید در استرالیا بمانید و مشکلی برای اقامت شما وجود نخواهد داشت.

مورد بعدی حالتی است که دوره آموزشی شما باز هم بیش از 10 ماه به طول می انجامد، اما با این تفاوت که در این مورد پایان دوره آموزشی شما با پایان سال تحصیلی در استرالیا یکی نخواهد بود. در چنین حالتی ویزای شما دو ماه بیشتر اعتبار خواهد داشت. پس شما می توانید دو ماه بیشتر در کشور استرالیا اقامت داشته باشید.

مورد آخر مربوط به زمانی است که دوره آموزشی شما در کشور استرالیا کمتر از 6 ماه خواهد بود. در چنین حالتی ویزا برای شما متناسب با مدت دوره صادر خواهد شد. نکته مهم این است که مدت اعتبار ویزا یک ماه بیشتر از مدت دوره آموزشی خواهد بود. به عنوان مثال اگر دوره آموزشی شما 5 ماهد به طول می انجامد، ویزایی با مدت اعتبار 6 ماهه برای شما صادر خواهد شد.

توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا باید در ابتدا دوره خود را به طور کامل شناسایی کنید و سپس برای گرفتن ویزا اقدام کنید، زیرا همانطور که در مطالب بالا هم به آن اشاره شد، مدت اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا با توجه به طول دوره مشخص می شود و در غیر این صورت نمی توان در رابطه با مدت اعتبار این ویزا مطلبی را بیان کرد.

برای اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا از چه کسی کمک بگیریم؟

در ادامه قصد داریم در رابطه با اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا مطلبی را بیان کنیم و به طور ویژه بگوییم که چه کسانی در این مورد می توانند به شما کمک های به سزایی داشته باشند. البته توجه داشته باشید که در این رابطه قصد نداریم شخص یا شرکتی خاص را معرفی کنیم، بلکه می گوییم که شما با توجه به چه نکاتی می توانید شخص یا شرکت مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

در ابتدا به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که برای انجام هر کاری باید از متخصص این امر کمک بگیرید، به عنوان مثال زمانی که شما دچار بیماری می شوید به پزشک مراجعه می کنید و هنگامی که قصد ساختن خانه یا ساختمانی را دارید باید از مهندس کمک بگیرید. برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا هم باید به همین طریق از فرد متخصص کمک بگیرید.برای انتخاب فرد متخصص باید دقت بسیاری به خرج دهید به شما پیشنهاد می کنیم که فریب افراد سودجو را نخورید و به تبلیغات پوچ آن ها توجهی نکنید. برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا باید مراحلی خاص را پشت سر بگذارید و مدارک لازم را داشته باشید، پس به تبلیغاتی که می گویند بدون مدرکی خاص یا در زمان کمتر می توانند برای شما ویزای تحصیلی استرالیا را بگیرند توجهی نداشته باشید، زیرا سبب می شود زمان خود را هدر دهید.البته در بسیاری از موارد موضوع به هدر دادن زمان ختم نمی شود. افراد سودجویی که قصد اخاذی دارند، مبلغ های هنگفتی را برای این کار طلب می کنند و این موضوع که مدارک شما کامل نیست یا در زمان کمتری می خواهید ویزا داشته باشید را بهانه ای برای گرفتن مبالغ می کنند، در صورتی که هیچ نتیجه ای به دنبال نخواهد داشت.

دارندگان ویزای تحصیلی استرالیا از چه امکاناتی برخوردار هستند؟

در حالت کلی می توان گفت مدارس و مراکز آموزشی استرالیا دارای بروزترین امکانات تحصیلی بوده و از جمله ی این امکانات می توان به سالن ورزشی، سالن اجرای تئاتر، امکانات آموزش موسیقی، لابراتورهای علوم، لابراتورهای کامپیوتر، کتابخانه های کاملا مجهز، تخته های هوشمند و …… اشاره کرد. لازم به ذکر است که تحصیل در مدارس استرالیا به شکلی می باشد که تحصیلات فرد دقیقا مطابق با استعدادهای فردی بوده و علایق شخصی وی هم در نظر می گیرد.

از طرفی لازم است بدانید مراکز آموزشی استرالیا امکانت خاصی را برای دانش آموزان فراهم می کنند که از جمله ی آن ها می توان به حضور در تیم های فوتبال یا آموزش موسیقی و زبانی جدید اشاره کرد. نحوه ی آموزش در مدارس استرالیا به شکلی است که سبب تشویق افراد برای شرکت در رقابت های تیمی می شود.در رابطه با نحوه آموزش در مدارس و مراکز آموزشی استرالیا باید به این نکته مهم اشاره کنیم که مهارت کار گروهی و کار تیمی را در دانش آموزان تقویت می کنند و تاکید فراوانی به این موضوع دارند. علاوه بر مهارت کار تیمی، تقویت مهارت انجام تحقیقات فردی هم برای دانش آموزان اهمیت بالایی دارد.

شاید در رابطه با استانداردهای مدارس استرالیا کنجکاو شده باشید که به همین دلیل لازم است بگوییم استاندارهای رعایت شده در مدارس و دانشگاه های استرالیا به شکلی است که بیش از 30 نفر دانش آموز در کلاس های درسی وجود نداشته و این مورد سبب بالا رفتن سطح آموزش خواهد شد. در همه مدارس استرالیا امکاناتی مانند اینترنت و کامپیوتر وجود داشته و بروزترین آموزش ها را ارائه خواهند داد.

محل اقامت افراد دارنده ویزای دانش آموزی استرالیا به چه شکلی است؟

شاید برای شما سوال شده باشد که فرد دارنده ی ویزای دانش آموزی استرالیا چه امکاناتی خواهد داشت. برای پاسخ به این سوال باید بگوییم کسانی که برای ادامه تحصیل به استرالیا سفر می کنند، دو نوع محل اقامت خواهند داشت. نوع اول به شکلی است که مدارس دارای خوابگاه بوده و فرد متقاضی می تواند در آن جا اقامت داشته باشد. نوع دوم اقامت هم به این شکل است که فرد متقاضی می تواند با خانواده استرالیایی( که از طرف مدارس پیشنها می شود) زندگی کند.

در کشور استرالیا سازمان های مختلفی وجود دارند که بهترین خانواده را برای فرد دارنده ی ویزای دانش آموزی پیدا می کنند؛ به همین دلیل شما می توانید با خیالی آسوده فرزند خود را به استرالیا فرستاده تا تحصیلات خود را به شکل بهتری ادامه دهد. همان طور که در سطرهای بالاتر هم بیان شد، تحصیل در مدارس و دانشگاه های استرالیا به شکلی است که مسائل مهم زندگی را هم به دانش آموزان آموزش خواهند داد.

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
خطا ! لطفا دوباره تلاش نمایید.

جمع بندی

 

در نهایت تمامی مطالب بالا را به این شکل می توان بیان کرد که کشور استرالیا معتبرترین دانشگاه های دنیا را داشته و برای تحصیل یکی از بهترین انتخاب های هر فردی می باشد. شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا به شکلی است که باید حتما از دانشگاه یا مرکز آموزشی خاصی پذیرش شده باشید. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم قبل از اقدام به درخواست ویزای دانش آموزی حتما برای امتحان ورودی دانشگاهی آماده شده و در آن نمره قبولی بگیرید.

امکانات مدارس استرالیا برای افراد دارنده ی ویزای دانش آموزی به شکلی است که فرد علاوه بر آموزش های مربوط به درس در زمینه های مختلفی مانند ورزش، موسیقی، تئاتر و …. فعالیت کند. نحوه ی آموزش در مدارس استرالیا دانش آموزان را برای رقابت های گروهی و همچنین فعالیت های تک نفره تشویق می کند. از طرفی مدارس به شما این امکان را می دهد که در پایان هفته برنامه تفریحی داشته و با دوستان خود در تیم های فوتبال رقابت کنید.

می توانید با مراجعه به سفارت کشور استرالیا برای ویزای دانش آموزی اقدام کرده و در صورت موافقت با درخواست شما، در دانشگاه های آن کشور ادامه تحصیل بدهید. اقامت افراد دارنده ی ویزای دانش آموزی به شکلی است که می توانند با خانواده استرالیایی پیشنهاد شده از طرف مدرسه زندگی کنند و یا این که در مدارس دارای خوابگاه ادامه تحصیل دهند. هزینه های تحصیل در استرالیا شامل هزینه های خوابگاه، هزینه های شهریه و کتاب، بیمه ی دانش آموزی، تلفن، اینترنت، هزینه های مربوط به تفریحی و ….. می شود و برای هر یک از دانش آموزان متفاوت خواهد بود.

با توجه به مطالب بالا به این نتیجه رسیدیم که مدت اعتبار ویزای استرالیا با توجه به مدت زمان دوره آموزشی شما مشخص خواهد شد و به سه گزینه هم تقسیم خواهد شد. دوره های کمتر از 6 ماه، دوره های بیش از 10 ماه که با اتمام سال تحصیلی به پایان می رسد و دوره های بیش از 10 ماهی که بعد از اتمام سال تحصیلی پایان می یابد. در رابطه با این موضوع هم مطالبی را بیان کردیم که برای اخذ ویزای استرالیا باید از چه افرادی کمک بگیرید. توجه داشته باشید که زمان کافی برای پیدا کردن فرد یا شرکت متخصص در نظر بگیرید تا مطمئن شوید زمان و هزینه ای که صرف می کنید نتیجه مثبت داشته باشد. در رابطه به این موضوع هم به تبلیغات پوچ توجهی نداشته باشید.

از این که این مقاله را مطالعه کردید، ممنونم و امیدوارم برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.