ویزا موقت استرالیا

در این مقاله سعی داریم به بررسی شرایط اخذ ویزا موقت استرالیا بپردازیم. افراد برای دریافت گواهی که به آن ها اجازه ورود و خروج به سایر کشورهای دنیا را می دهد، باید شرایط و اقدامات لازم را تحت قوانین اعلام شده بگذرانند. این گواهی ها که با نام ویزا شناخته شده اند محدودیت های رفتاری را برای افراد خارجی معین می کند، برای اطلاع از شرایط مذکور و سایر اطلاعات با ما همراه باشید.

سوالاتی که در این مقاله عنوان و پاسخ داده خواهد شد:

 • چرا استرالیا به عنوان یکی از کشور های مقصد، برای مهاجرت انتخاب می شود و مهاجرین به اخذ ویزای موقت استرالیا اقدام می کنند؟
 • آیا ویزای موقت استرالیا وجود دارد؟
 • شرایط ویزای موقت استرالیا چیست؟
 • نحوه دریافت ویزای موقت استرالیا آشنا شد؟
 • شرایط دریافت ویزا موقت استرالیا چه هستند؟
 • ویزای 476 یا ویزای اقامت موقت استرالیا چه مزایایی دارد؟
 • شرایط لازم برای دریافت ویزا 476 استرالیا چه می باشد؟
 • ویزای موقت سه ساله استرالیا به چه صورت می باشد؟

چرا استرالیا به عنوان یکی از کشور های مقصد، برای مهاجرت انتخاب می شود و مهاجرین به اخذ ویزای موقت استرالیا اقدام می کنند؟

افراد به دلایل مختلف (اجبار یا به دلخواه) تصمیم به ترک کشور و مهاجرت به سایر نقاط جهان را دارند. دلیل مهاجرت ممکن است هرچه باشد آنچه در این مقاله به توضیح آن می پردازیم شرایط اخذ ویزا بر حسب قوانین کشور مقصد می باشد. قوانین مربوطه معمولا برحسب شرایط زندگی افراد و هدف مهاجرت آن ها متغیر است. برخی کشورها از نظر اقتصادی در سطح بالا تری قرار دارند همچنین دارای آب و هوای مطبوع تری می باشند.

استرالیا را می توان به عنوان یکی از مناسب ترین کشور ها از نظر اقتصادی و شرایط زندگی بهتر در لیست مهاجرت خود قرار دهید. شرایط آب و هوایی عالی، زبان رایج انگلیسی، فرهنگ غنی و اقتصاد قوی از مزیت های انتخاب استرالیا به عنوان کشور مقصد است. مهاجرت به این کشور به شیوه های متفاوتی امکان پذیر است اما به دلیل مهاجرت های غیر قانونی قوانین سخت گیرانه ای وضع شده است. به هر حال همچنان امکاناتی برای افراد واجد شرایط که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند فراهم است، که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

آیا ویزای موقت استرالیا  وجود دارد؟

همانطور که گفته شد برای دریافت ویزا استرالیا شرایط متعددی وجود دارد. اما قبل از هر چیز دولت استرالیا باید ورود شما را به کشور مجاز اعلام کند، برای اخذ این اجازه باید درباره سفر شما اطلاعاتی ثبت شود. این اطلاعات معمولا شامل مشخصات کلی شما( آگاهی از کوچک ترین نکات مشخصات فردی شما)، هدف شما برای سفر به کشور استرالیا، آیا به تنهایی مهاجرت می کنید یا افرادی شما را همراهی خواهند کرد؟ مشخصات کلی همراهان شما (همانند ثبت مشخصات فردی مهاجر) و آگاهی از مدت زمان اقامت شما در استرالیا.

به طور کلی نحوه اخذ ویزا استرالیا به دو روش زیر می باشد:

1ویزا دائم

2ویزا موقت

 افراد می توانند با توجه به شرایط عنوان شده بر حسب هدف مهاجراتشان از طریق یکی از راه های زیر برای اخذ ویزا استرالیا اقدام کنند:

 • ویزا سرمایه گذاری
 • ویزا کار
 • ویزا توریستی
 • ویزا تحصیلی
 • ویزا ازدواج
 • ویزا فرزندان
 • ویزا والدین

هر یک از روش های نام برده دارای سلسه مراتب مخصوص به خود هستند، به طور مثال مهاجرانی که با هدف تحصیل، کار یا سرمایه گذاری، زندگی کردن به مدت طولانی و یا فعالیت در زمینه های مختلف قصد اخذ ویزا را دارند باید به دنبال کسب ویزا دائم و پیروی از شرایط خاص آن باشند.

به هر حال آنچه در این مقاله در اختیار کاربران عزیز قرار می گیرد، نحوه دریافت ویزا موقت استرالیا و راه های مربوط به آن است. این ویزا معمولا درجهت سفرهای کوتاه  توریستی و یا دیدن اقوام صادر میگردد و مدت آن نیز کمتر از چند ماه است. البته ویزاهای موقت دیگری با مدت زمان های بیشتر وجود دارد که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

شرایط ویزای موقت استرالیا چیست؟

 هدف از مهاجرت هرچه می تواند باشد، آنچه در این بخش قابل ذکر می باشد، نحوه دریافت ویزا استرالیا و شرایط لازم برای اخذ آن است. همانطور که پیش تر برای شما عنوان شد، ویزای موقت به طرق مختلف قابل دریافت می باشد. اما جهت اخذ هر یک از ویزاهای نام برده شرایطی را ایجاب می کند که به اختصار به هریک از آن ها می پردازیم.

با توجه به مطالب ذکر شده برای اقامت در استرالیا باید مدت اقامت خود را مشخص کنید. آیا قصد اقامت و زندگی دائم در استرالیا را دارید؟ یا به طور موقت و تنها برای چند سال قصد ماندن در این کشور مد نظر شماست؟ مدت زمان اقامت موقت شما بستگی به نوع فعالیت و هدف ماندگار شدن شما دارد. افرادی که به قصد تحصیل وارد خاک استرالیا می شوند، می توانند تا مدت 5 سال در این کشور به صورت موقت زندگی کنند. البته انواع مختلفی از ویزا برای مهاجران به استرالیا توسط دولت صادر شده و برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت اداره مهاجرت استرالیا مراجعه کنید.

برای سهولت دسترسی مهاجرین به اطلاعات مربوط به 30 نوع مختلف ویزا موقت صادر شده توسط دولت استرالیا این اطلاعات شماره گذاری شده و در اختیار افراد قرار داده می شود.

 نحوه دریافت ویزای موقت استرالیا آشنا شد؟

با توجه به مطالب عنوان شده راه های متعددی برای شناخت انواع ویزا مهاجرتی وجود دارد. یکی از راه های ساده که به سادگی قابل دسترس می باشد شماره گذاری انواع ویزا می باشد. به این ترتیب افراد با انتخاب و تعیین شماره مورد نظر می توانند اطلاعات لازم را در باره نوع ویزا  انتخابی خود به دست آورند.

در این بخش سعی داشته ایم برخی از این شماره گذاری ها را برای شما بیان کنیم تا بیشتر با این نوع ویزا موقت آشنا شوید:

 اقامت از طریق سرمایه گذاری:

همانطور که قبلتر عنوان کردیم یکی از روش های دریافت ویزا استرالیا از طریق سرمایه گذاری در این کشور است. برخی افراد ممکن است که با هدف سرمایه گذاری کوتاه مدت وارد کشور استرالیا شوند. این نوع از اقامت که به ویزا شماره 188استرالیا شناخته شده به افراد این امکان را می دهد که تا حداکثر 4 سال در این کشور اقامت داشته باشند. برای دریافت این ویزا می توانید از سه روش اقدام نمایید:

 • ویزای کار آفرینی

 در این روش مهاجران از طریق ایده ها و یا محصولات ارائه شده می توانند به صورت موقت در استرالیا اقامت داشته باشند.

 • سرمایه گذاری معمولی
 • سرمایه گذاری دائم

در هر کدام از سه روش عنوان شده تمامی اعضای خانواده وابسته به شما می توانند اقامت استرالیا را دریافت کنند.

به یاد داشته باشید که برای دریافت ویزای شماره 188باید شراطی را دارا باشید از جمله این شرایط می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سن: شرایط عنوان شده در رابطه با سن مربوط به ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری معمولی است. در این مورد مهاجر نباید بیش از55سال سن داشته باشد  و در غیر این صورت ویزا به او تعلق نمی گیرد.

دارایی: مجموع درآمد شما و همراهانتان برای اخذ ویزا کارآفرینی باید حداقل از 900هزار دلار ، برای سرمایه گذاری معمولی 2.25میلیون دلار و جهت سرمایه گذاری ویژه از 5میلیون دلار، بیشتر باشد( لازم به ذکر است که این مبلغ به واسطه تغییرات اقتصادی متغیر می باشد) و تا حداکثر کمتر از دو سال پس از دریافت ویزا باید آن را به مقصد منتقل کنید.

 اقامت از طریق دیدار و گردشگری:

شاید برایتان سوال پیش آید که یک سفر توریستی ممکن است مدت زمان خیلی کمی طول بکشد، پس مدت اقامت نیز باید کوتاه باشد. در تکمیل اطلاعات تان باید گفت که دولت استرالیا در چنین شرایطی ویزای شماره 600 را که مدت زمان استفاده از آن تا حداکثر یک سال عنوان کرده است را تعیین و در دسترس افراد قرار داده است.

اقامت از طریق ازدواج:

این نوع اقامت برخلاف ذهنیت برخی که تصور میکنند در صورت ازدواج فرد اقامت دائم استرالیا را دریافت خواهد کرد، باید گفت که این ویزا که با شماره 820 و 309 شناخته شده است، تنها می تواند اقامت دو ساله را برای دارنده آن فراهم کند البته این به این معنا نیست که شما نمی توانید به طور دائم در کنار همسر خود زندگی کنید، بلکه در طی آن دو سال اقامت موقت می توانید برای دریافت ویزا 801 و 100 (دریافت اقامت دائم از طریق ازدواج) اقدام نمایید.

 اقامت از طریق نامزدی:

یکی دیگر از انواع ویزا که در اختیار مهاجران قرار میگیرد ویزا شماره 300 است که به طور معمول در اختیار افرادی که از طریق نامزدی اقدام به دریافت این نوع ویزا نموده اند، قرار میگیرد.

اقامت از طریق کار:

این نوع ویزا با مدت زمان های متفاوت و بسته به نوع فعالیت مهاجران در اختیار آن ها قرار میگیرد. چنان چه از موسسات مورد تایید استرالیا در رشته های مهندسی فارغ التحصیل شده اید ویزای شماره 400 و 476به ترتیب حق اقامت 3 و 18 ماهه را برای شما فراهم میکند و بر اساس آن می توانید در حیطه کاری خود مشغول به کار شوید، اما چنان چه کارآفرینان خواستار ماندگاری به مدت زمان بیشتری در استرالیا باشند، می توانند از طریق ویزا 485 با مدت زمان 18 ماه تا 4 سال یا ویزا شماره 491 که به مدت 5 سال است، اقدام نمایند. بهتر است بدانید که با اخذ این ویزا می توانید از سال دوم اقامت خود برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. البته این شرایط  در مورد ویزا 400 و 485 صدق نمی کند و پس از پایان موعد اقامت فرد یا باید از استرالیا خارج شود و یا به نسبت به تمدید اقامت خود عمل کند.

 اقامت از طریق فرزندان مقیم استرالیا:

افرادی که فرزندانشان دارنده اقامت دائم استرالیا هستند، می توانند از طریق ویزا شماره 173 به مدت 2 سال بدون هیچ مشکلی در استرالیا اقامت موقت داشته باشند و از تمام حقوق شهروندی برخوردار باشند و در طی این دو سال از طریق مراکز معتبر اقدام به دریافت ویزا 143 (اقامت دائم از طریق فرزندان مقیم استرالیا) نمایند.

 اقامت از طریق والدین:

این اقامت اغلب بدون برنامه ریزی اتفاق افتاده و افراد ناچار تا زمان دریافت اقامت دائم از آن استفاده کنند. مزیت ویزا شماره 445این می باشد که شما می توانید فرزندانتان را نیز همراه خود داشته باشید و تا دریافت ویزا دائم بدون هیچ مشکلی در کنار شما زندگی کنند.

تحصیل در کانادا

 اقامت از طریق تحصیل

این نوع ویزا معمولا بر حسب مدت زمان تحصیل افراد صادر خواهد شد. در صورتی که شخص مهاجر قصد تحصیل در هر یک از موسسات آموزشی کشور استرالیا را داشته باشد، می تواند ویزای آموزشی کوتاه مدت را به علاوه مدت زمان لازم برای تعطیلات دریافت نماید. برای دریافت این نوع ویزا معمولا محدودیت های سنی، گپ تحصیلی ( مدت زمان وقفه بین دو مقطع تحصیلی) داشتن مهارت خاصی (ارائه سوابق تحصیلی و یا داشتن مدرک زبان انگلیسی) لازم نیست.

البته این شرایط برای تحصیلات دانشگاهی قابل اجرا نیست زیرا در صورت تمایل فرد برای شرکت در کلاس های دانشگاهی باید حتما مدارک مربوطه ( ارائه مدرک تافل، عدم داشتن گپ تحصیلی، سوابق تحصیلی معتبر و سایر مدارک مورد نیاز) لازم می باشد. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در استرالیا را دارند می توانند با ارائه مدارک عنوان شده ویزا موقت تحصیلی با حداکثر زمان 5 سال دریافت نمایند. علاوه بر این از مزیت کار دانشجویی به مدت 80 ساعت در ماه بهره لازم را ببرند.

توجه داشته باشید که ویزا موقت دانشجویی برای افراد متاهل که فرزندان زیر 18 سال دارند این قابلیت را فراهم نموده که افراد خانواده نیز بدون مشکل و برای ارائه مدارک لازم به استرالیا مهاجرت کنند. البته این قابلیت رایگان نیست و همراهان باید هزینه مهاجرت خود را جداگانه محاسبه نمایند.

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
خطا ! لطفا دوباره تلاش نمایید.

 شرایط دریافت ویزا موقت استرالیا چه هستند؟

در حالت کلی برای دریافت ویزا موقت پس از مشخص کردن هدف اصلی مهاجرت، نکاتی برای متقاضیان دریافت ویزا موقت استرالیا لازم الاجرا است. از جمله این نکات تهیه تمامی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت می باشد. احتمالا این سوال برایتان پیش آمده است که برای دریافت ویزا موقت استرالیا به چه مدارکی نیاز دارید؟ جهت سهولت حال کاربران در این بخش لیستی از مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا موقت آماده نموده ایم. قبل از مطالعه این بخش به یاد داشته باشید که این لیست به طور کلی تمامی انواع ویزا موقت استرالیا را در برمی گیرد و گاهی بنا به نوع ویزا درخواستی شما قابل تغیر می باشد.

ارائه فرم های درخواست ویزا( به صورت کامل و بدون نقص اطلاعاتی)
کپی پاسپورت قدیم و جدید
ارائه دعوت نامه ( در صورت موجودیت) و اطلاعات دقیق از فرد دعوت کننده
ارائه مدارک در رابطه با توانایی مالی و پرینت از حساب بانکی 50 تا 70 روز اخیر
ارائه دو قطعه عکس با پس زمینه سفید، عقد نامه در صورت تاهل، مدارک شناسایی و ترجمه رسمی و دارا بودن مهر وزارت امور خارجه و دادگستری
ترجمه رسمی فیش حقوقی، سوابق کاری و مدارک بیمه ودیگر مدارک لازم (کد مالیاتی، جواز کار و یا شماره ثبت شرکت در صورت وجود)
تاییدیه سلامت پزشکی از کلینیک های مورد تایید سفارت
ارائه برنامه مسافرتی، مدارک رزرو هتل، بلیط های رفت و برگشت هواپیما( مطابق با شرایط سفرهای کوتاه مدت)
ارائه مدارک و اطلاعات بیو متریک (سنجش های گذرنامه ، اسکن قرنیه، اثر انگشت و…)
ارائه سوء پیشینه به نزدیک ترین تاریخ مهاجرت

 ویزای 476 یا ویزای اقامت موقت استرالیا چه مزایایی دارد؟

ویزا موقت استرالیا که یکی از پرطرفدار ترین نوع ویزا می باشد و با نام ویزا 476  شناخته شده است، این شرایط را برای افراد دارنده آن فراهم میکند که در حین اقامت موقت، برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایند. علاوه براین مزایایی دیگری را نیز شامل می شود که می توانید برای اطلاع از آن مطالب بعدی را مطالعه فرمایید.

یکی دیگر از مزایای مهم ویزا476 این است که متقاضی بدون هیچ مشکلی و با پرداخت هزینه های لازم افراد خانواده خود( همسر و فرزندان) را به همراه خود به استرالیا ببرد. به علاوه در صورت تمایل به دریافت این ویزا امکان ارسال اطلاعات، درخواست و ثبت ویزا به صورت آنلاین و یا پست کردن وجود دارد. در صورت داشتن مشغله های کاری امکان سپردن امورات مربوط به ویزا را می توانید به مباشر یا دیگر افراد بسپارید و در حداقل بازه زمانی مدارک خود را دریافت کنید.

از زمان ثبت نام تا دریافت آن ممکن است بین 3 تا شش ماه متغیر باشد.( البته به یاد داشته باشید که شرکت های معتبر در اخذ ویزا می توانند در حداقل زمان این شرایط را برای شما فراهم نمایند که در کوتاه ترین مدت ویزای خود را دریافت نمایید) . به یاد داشته باشید که ویزا موقت استرالیا یا همان ویزا 476 در صورتی ثبت و ارسال می شود که فرد متقاضی در خارج از استرالیا باشد. برخی دانشجویان که در تعدادی از دانشگاه های تحصیل می کنند و یا فارغ التحصیل شده اند می توانند به راحتی برای دریافت این ویزا اقدام نمایند.

برای دریافت این نوع ویزا بر حسب شرایط عنوان شده می توانید عمل نمایید البته به یاد داشته باشید در حین اخذ ویزا موقت استرالیا باید مدارک دقیق تر و بدون نقصی ارائه نمایید چرا که در صورت بروز مغایرت اطلاعاتی از طرف اداره مهاجرت استرالیا ویزای شما رد می شود.

 شرایط لازم برای دریافت ویزا 476 استرالیا چه می باشد؟

برخی شرایط لازم و ضروری برای دریافت ویزا موقت 476 استرالیا وجود دارد که متقاضی تا تکمیل این شرایط نمی تواند این ویزا را دریافت نماید:

متقاضیان این نوع ویزا نباید گپ تحصیلی داشته باشند به بیان دیگر نباید وقفه بیش از دو ساله پیش از فارغ التحصیلی داشته باشند علاوه بر این دارای محدودیت سنی است و افراد طالب این ویزا باید در رده سنی کمتر از 31 سال باشند. این افراد باید حداقل یک رشته مهندسی را تا مقطع کارشناسی ادامه دهد و از نظر پزشکی سلامتی کامل را ( روانی و جسمی) دارا باشد.

 ویزای موقت سه ساله استرالیا به چه صورت می باشد؟

این نوع ویزا که با ویزا 870 استرالیا شناخته شده است و مدت زیادی از تصویب آن نمیگذرد. پس از مدت اندکی پس از تصویب بنا به درخواست مکرر متقاضیان این نوع از ویزا موقت استرالیا این طرح به زودی به مرحله اجرا رسید. این ویزا بیشتر برای والدینی مناسب است که قصد زندگی طولانی مدت را در کنار فرزندانشان در استرالیا را دارند. البته در موارد دیگر نیز کارآیی دارند اما در این بخش سعی در توضیح ویزا موقت سه ساله استرالیا را داریم.

این نوع ویزا که به مدت 3 سال قابل اجرا است از محبوبیت خاصی نزد متقاضیان اخذ ویزا برخوردار می باشد، زیرا شرایط را برای مهاجرانی که از این طریق اقدام به دریافت ویزا نموده اند، فراهم کرده که بدون هیچ محدودیتی تا مدت زمان مقرر در استرالیا زندگی کنند. علاوه بر شرایط ذکر شده می توانند از مزیت داشتن بیمه درمانی نیز برخوردار شوند این قانون در کشور استرالیا برای افرادی که وارد این کشور می شوند و تا زمانی که قصد اقامت را دارند، لازم و ضروری است.

برای دریافت این نوع از ویزا موقت شرایطی لازم است که متقاضیان برای دریافت ویزا باید حتما آن ها را دارا باشند. از جمله این شرایط می توان به موارد زیر اشاره کرد.

والدینی که قصد اقامت سه ساله را در استرالیا دارند باید حداقل یکی از فرزندانشان شهروند رسمی استرالیا یا از حق اقامت دائم برخوردار باشد.

 متقاضیانی که با حق ویزا والدین اقامت استرالیا را کسب کرده اند باید ظرف کمتر از یک هفته بیمه درمانی خود را تحویل بگیرند تا در مواقع بروز مشکل بتوانند از آن استفاده نمایند.

همان طور که گفته شد یکی از شرایط دریافت ویزا موقت ارائه مدارک بانکی می باشد. جهت اخذ ویزا موقت سه ساله استرالیا نیز افراد بایستی مدارک بانکی خود را جهت آمادگی و توانایی مالی ارائه کنند.

برای دریافت این نوع ویزا یکی از فرزندان باید حامی یا در اصطلاح اسپانسر والدین خود شود. در این حالت با درخواستی برای اسپانسرشیپ والدین خود ارسال کند. لازم به ذکر است که ارسال یک درخواست برای هر دو نفر والدین کافی است و پس از پرداخت هزینه مربوط به آن ویزا موقت را برای والدین خود دریافت نماید.

از این که تا این لحظه همراه ما بودید سپاس گزاریم. امید برآن است که بهره لازم را از مطالب عنوان شده برده باشید.