ویزا توریستی استرالیا

در این مقاله به بررسی شرایط  ویزای توریستی استرالیا می پردازیم، ابتدا مختصر اطلاعاتی در مورد ویزای توریستی استرالیا در اختیار شما قرار می دهیم.کشور استرالیا کشوری پیشرفته است که در قسمت نیم کره جنوبی زمین واقع شده است. استرالیا از لحاظ وسعت ششمین کشور پهناور دنیا محسوب می شود، زبان مردمان این کشور انگلیسی است، در استرالیا دین و آیین مشخصی پیروی نمی شود اما عده ای از مردم مسیحی و عده ای دیگر غیرمسیحی هستند.

استرالیا دارای آب و هوای معتدل و کوهستانی است و می توان گفت که استرالیا بی نظیر ترین و زیباترین  قاره در کل دنیاست. در کشور استرالیا تنوع گونه های گیاهی و حیوانی بسیار بالاست و همین دلایل کافی است تا توجه افراد زیادی را به خود جلب کند.

پایتخت کشور استرالیا کانبرا می باشد، دو شهر دیگر استرالیا که بعنوان بزرگترین شهرهای این کشور شناخته می شوند سیدنی و ملبورن می باشند، از این رو کشور استرالیا می تواند یکی از اولویت های افراد برای سفر باشد، زیرا افرادی که سن مناسب و هزینه کافی و همچنین قصد رفتن به خارج از کشور ایران را دارند استرالیا می تواند گزینه مناسبی برای شغل، تحصیل، زندگی و گردشگری باشد.

در ادامه به سوالات شما در رابطه با ویزای توریستی استرالیا پاسخگو هستیم.
۱. برای دریافت ویزای توریستی استرالیا اولین اقدام چیست؟
۲. گرفتن ویزا توریستی استرالیا چگونه است؟
۳. شرایط ویزای توریستی استرالیا بصورت خانوادگی چگونه است؟
۴. شرایط ویزا توریستی استرالیا برای کار به چه صورتی است؟
۵. ویزای توریستی استرالیا به چند صورت صادر می شود؟
۶. جایگاه و رتبه پاسپورت های کشور استرالیا در کجاست؟
۷. چه مدارکی برای گرفتن ویزای توریستی استرالیا نیاز است؟
۸. اخذ ویزای توریستی استرالیا تضمینی چگونه است؟
۹. قبل از آنکه درخواست ویزای توریستی استرالیا سفارش داده شود باید کدام شرایط دریافت ویزای توریستی استرالیا داشت؟
۱۰. افراد سودجو برای گرفتن ويزاي توريستي استراليا تضميني از چه راهکارهایی استفاده می کنند؟
۱۱. شرایط اخذ ویزای توریستی استرالیا ( ۴۹۱) چگونه است؟
۱۲. مدت اعتبار ویزای ۴۹۱ کشور استرالیا چقدر است؟
۱۳. آیا با ویزای ۴۹۱ می شود در استرالیا اقامت دائمی گرفت؟
۱۴. اگر یک خانواده از طریق ویزای ۴۹۱ به استرالیا بروند باید تمام اعضای خانواده شرایط ۳ ساله را انجام دهند یا یک نفر کافیست؟ ۱۵.ویزای 491 چه مزایایی دارد؟
۱۶. آیا دارندگان ویزای ۴۹۱ می توانند در مناطق رجیونال زندگی کنند اما محل کار در شهری دیگر مانند ملبورن یا سیدنی باشد؟
۱۷. آیا افرادی که خواهان دریافت ویزای ۴۹۱ هستند امتیازی از جانب کشور استرالیا به آن ها تعلق می گیرد؟
۱۸. آیا اخذ ویزای توریستی استرالیا بدون داشتن دعوت نامه امکان پذیر است؟

برای دریافت ویزای توریستی استرالیا اولین اقدام چیست؟

افرادی که قصد مهاجرت به کشوری مانند استرالیا  با ویزای توریستی دارند، ابتدا باید شرایط خود را از هر نظر بررسی کنند، تا وضعیت مناسب برای رفتن مُهیا شود. افراد برای رفتن به استرالیا باید از طریق ویزای خاصی اقدام به رفتن کنند، بطور مثال اگر فردی به قصد ادامه تحصیل به استرالیا می رود، باید ویزای تحصیلی بگیرد یا فرد برای انجام کار تصمیم رفتن  به استرالیا دارد باید از ویزای بیزینس استفاده کند و چنانچه فردی برای تفریح و گردش به این کشور می رود باید از ویزای توریستی استفاده کند.

کشور استرالیا حدود ۱۵۰ نوع ویزا دارد و هر فرد می تواند با در نظر داشتن شرایط خود و مشخص شدن هدفش برای رفتن به استرالیا از طریق یکی از این  ویزاها که بیشتر مناسب او و شرایطش است، استفاده کند.

گرفتن ویزا توریستی استرالیا چگونه است؟

 

یکی از راه های رفتن به کشور استرالیا داشتن ویزای توریستی است، که با داشتن این ویزا می توانید با خیال آسوده به استرالیا سفر کنید.

مدت اعتبار ویزای توریستی  کشور استرالیا می تواند ۳ماهه باشد یعنی شما می توانید ۳ ماه بدون هیچ دغدغه ای در این کشور بمانید و جاذبه های آن را ببینید، اگر دوست و آشنایی در این کشور دارید به ملاقاتش بروید، از غذاهای این کشور بهره گیری کنید، به مکان های تاریخی بروید فرهنگ و آداب و رسوم این کشور را ببینید و با آن اشنا شوید حتی در این مدت سه ماهه می توانید در صورت برگزاری جشن ها و مراسمات در آن ها شرکت کنید و اوقات بسیار لذت بخشی را در استرالیا سپری کنید.

البته باید گفت که شرایط گرفتن ویزا توریستی استرالیا یکی از سخت ترین ها محسوب می شود و این کشور بعضی از انواع ویزاهای خود را به راحتی در اختیار افراد قرار نمی دهد.

اعتبار این ویزاها به ۳ صورت می باشد :

۱. توریستی ۳ ماهه

۲. ویزای توریستی ۶ ماهه

۳. ویزای توریستی  یک ساله.

طول عمر این ویزاها بستگی به شرایط  و اهدافی دارد که شخص برای سفرش به استرالیا در نظر گرفته و اگر این دلایل و شرایط  توسط  کشور استرالیا تایید شود این ویزا صادر می گردد.

شرایط ویزای توریستی استرالیا بصورت خانوادگی چگونه است؟

شرایط گرفتن ویزا توریستی استرالیا  در حالت خانوادگی به این صورت است که یکی از افراد خانواده شما که اقامت دائم در این کشور دارد باید برای شما دعوت نامه بفرستد و همچنین مقدار  ۵ تا ۱۵ هزار دلار به صورت امانت  در اختیار اداره مربوطه قرار دهد و بعد از خارج شدن فردی که به این کشور آمده می تواند مبلغی که به امانت گذاشته را پس بگیرد، دراین صورت شما می توانید ویزای گردشگری تهیه کرده و به استرالیا سفر کنید. مدت اعتبار ویزاهای توریستی خانوادگی می تواند از ۲هفته تا یک سال باشد.

ویزای توریستی استرالیا به چند صورت صادر می شود؟

ویزای توریستی استرالیا یکی از پر طرفدارترین ویزاها برای رفتن به استرالیا است، این ویزا که هدف آن گردشگری و تفریحات در این کشور است به ۲ صورت صادر می شود که در زیر شرح داده می شود :

۱.ویزای الکترونیکی  کلاس ۶۵۱ : ویزای الکترونیکی بصورت رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه ای و با مدت اعتبار ۳ ماهه صادر می شود.

۲. ویزای توریستی کلاس ۶۰۰ : ویزای توریستی دارای هزینه است و مدت اعتبار آن می تواند ۳ ماهه و ۶ماهه و یک ساله باشد.

هموطنان ایرانی برای رفتن به استرالیا فقط از طریق ویزای توریستی کلاس ۶۰۰ می توانند اقدام به رفتن به کشور استرالیا کنند و مدت اعتبار این ویزا حدود ۱۴ روز نهایت ۱ ماه می باشد.

ویزاهای توریستی کشور استرالیا ۲ حالت ورود دارند به این صورت که :

۱.ویزای توریستی با قابلیت یک بار ورود به استرالیا ( سینگل ) : کشور استرالیا برای افراد ایرانی مراحل کار را سخت کرده و نهایتا این نوع ویزا را به آن ها می دهد که این ویزا از حداقل مدت اعتبار برخوردار است.

۲.ویزای توریستی با قابلیت چندبار ورود به استرالیا ( مولتی ) : این نوع ویزا اجازه چند مرتبه رفت و آمد به این کشور را دارد و مدت اعتبار آن به مراتب  طولانی تر می باشد.

افرادی که ویزای توریستی دارند و به کشور استرالیا رفته اند به هیچ وجه اجازه کارکردن در کشور روسیه را ندارند، اما می توانند در کلاس های آموزشی شرکت کنند.

همچنین بهتر است برای دریافت ویزای توریستی از طریق اینترنت( بصورت الکترونیکی )  اقدام به گرفتن ویزا کنید زیرا تهیه این نوع ویزا در بیرون از کشور ایران دارای هزینه بوده و نیازمند سپری شدن زمانی ۱ ماهه خواهد بود.

جایگاه و رتبه پاسپورت های کشور استرالیا در کجاست؟

کشور استرالیا از لحاظ درجه و رتبه صدور پاسپورت جایگاه دهم را به خود اختصاص داده است، این رتبه از طرف موسسه هنلی پاسپورت ایندکس  به استرالیا اعطاء شده است زیرا این موسسه مسئول تشخیص جایگاه و اعتبار پاسپورت ها می باشد و هرسال جایگاه و رتبه دهی به پاسپورت های کشورها را انجام می دهد و در سایت پاسپورت ایندکس برای مشاهده افراد قرار می دهد.

چه مدارکی برای گرفتن ویزای توریستی استرالیا نیاز است؟

در بررسی شرایط ویزای توریستی به استرالیا مدارکی اعلام شده است که در ادامه برای شما شرح داده می شود:

 • یک قطعه عکس در ابعاد ۳.۵ یا ۴.۵
 • اصل شناسنامه به همراه اصل کارت ملی به همراه ترجمه لاتین
 • پرینت فیش حقوقی و مدارک مربوط به حساب های ۶ ماه گذشته
 • ارائه دعوت نامه ،در صورت داشتن دعوت نامه از بستگان
 • ارائه مدارک گواهی اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار
 • همراه داشتن تصاویر پاسپورت
 • همراه داشتن اصل پاسپورت
 • تکمیل فرم های لازم
 • اگر فردی همراه شماست که سن کمتر از ۱۸ سال دارد و پدر یا مادر یا هر دوی آن ها با شما نیستند باید فرم هایی پر کنید که تحت تکفل شماست
 • داشتن بلیط رزرو شده
 • داشتن سند املاک

اخذ ویزای توریستی استرالیا تضمینی چگونه است؟

برای گرفتن ویزای توریستی کشور استرالیا هیچ گونه ضمانتی وجود ندارد و گرفتن این ویزا تنها بسته به شانس و مدارک و شرایط شما می باشد.

افرادی که صاحب دعوت نامه از بستگان و آشنایان خود در استرالیا که  تمکن مالی مناسبی دارند، هستند شانس بیشتری برای دریافت ویزای توریستی خواهند داشت.

عامل دیگری که موجب کسب موفقیت برای دریافت ویزای توریستی خواهد شد داشتن سوابق خوب و مورد قبول از سفرهای گذشته شماست، کسانی که ویزای  شینگن دارند دارای محبوبیت بیشتری نزد کشور استرالیا خواهند بود.

مورد بعدی که سبب دریافت ویزای توریستی استرالیا می شود  داشتن وضعیت مالی و شغل مناسب و قابل قبول در کشور استرالیاست، و این موارد دلایل خوبی است تا مسئول ویزا با درخواست ویزای شما برای رفتن به استرالیا موافقت کند زیرا او با مشاهده این موارد متوجه خواهد شد که شما با داشتن این شرایط دچار مشکلات مالی در استرالیا نخواهید شد.

قبل از آنکه درخواست ویزای توریستی استرالیا سفارش داده شود باید کدام شرایط دریافت ویزای توریستی استرالیا داشت؟

قبل از شروع اقدامات گرفتن ویزای توریستی استرالیا، باید به نکاتی توجه کرد که ما این نکات را در این قسمت برای شما بیان می کنیم :

 • زمانی که وارد کشور استرالیا می شوید باید ویزای این کشور را در اختیار داشته باشید. بنابراین باید قبل از سفر ویزای این کشور را از سفارت استرالیا در کشوری که ساکن آن هستید تهیه نماید.
 • هر مدل از ویزا دارای هزینه ای متنفاوت با انواع دیگر است پس برای آن که دچار مشکل نشوید هزینه لازم برای دریافت ویزا را از مسئولان مربوطه سوال کنید.
 • مدارکی که لازم سفر شماست و قبل از سفر به اطلاع شما رسیده باید در هنگام ورود به خاک استرالیا در اختیار مسئولان این کشور قرار گیرد و از نظر ترجمه هم دارای مشکل نباشد.

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
خطا ! لطفا دوباره تلاش نمایید.

افراد سودجو برای گرفتن ويزاي توريستي استراليا تضميني از چه راهکارهایی استفاده می کنند؟

۱.زدن برچسب های غیر اصلی ویزا در پرونده افرادی که قصد رفتن به استرالیا دارند

۲. نمایش دادن دعوت نامه های جعلی برای گرفتن ویزای توریستی تضمینی استرالیا

۳. اظهار آشنایی با مسئولان سفارت استرالیا در کشور خود برای اخذ ویزای توریستی تضمینی استرالیا

۴. نشان دادن مدارک جعلی برای جلب اعتماد افراد در اخذ ویزای توریستی تضمینی استرالیا

۵. تضمین اخذ ویزای استرالیا با دریافت هزینه ها

۶. تبلیغات گسترده حول این موضوع: اخذ ویزای کشور استرالیا در کم ترین زمان و به صورت فوری

۷. بیان می کنند که سایت سفارت کشور استرالیا در دسترس آن ها قرار دارد.

شرایط اخذ ویزای توریستی استرالیا( ۴۹۱ )چگونه است؟

ویزای ۴۹۱ یکی از جدیدترین ویزاهای کشور استرالیا است، این ویزا مناسب افرادیست که برای کار قصد رفتن به استرالیا را دارند، ویزای ۴۹۱ دارای شرایط مناسب و خوبی است و همین امر باعث شده به یکی از برترین ویزای کشور استرالیا تبدیل شود.

امکانات و آپشن هایی که این نوع ویزا دارد به مراتب بهتر از ویزاهای دیگر کشور استرالیا است.

مدت اعتبار ویزای ۴۹۱ کشور استرالیا چقدر است؟

ویزای ۴۹۱ استرالیا به مدت زمان ۵ سال قابل استفاده است یعنی با استفاده از این ویزا می توان ۵ سال در کشور استرالیا اقامت داشت.

 

آیا با ویزای ۴۹۱ می شود در استرالیا اقامت دائمی گرفت؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله این امکان وجود دارد که با استفاده از ویزای ۴۹۱ صاحب اقامت دائم  در کشور استرالیا شد. اما برای به دست آوردن اقامت دائم در این کشور شرایطی در نظر گرفته شده است که در صورت گذراندن این شرایط بدون مشکل،  به اقامت دائم در این کشور دست خواهید یافت. شرط  کشور استرالیا برای ماندگاری دائم این است که در مدت زمان اعتبار ۵ ساله ویزا ۴۹۱ فرد بتواند مدت ۳ سال از این زمان را با درآمدی که در مقابل انجام کار کشوراسترالیا در اختیار او قرار می دهد سپری کند.

 

اگر یک خانواده از طریق ویزای ۴۹۱ به استرالیا بروند باید تمام اعضای خانواده شرایط ۳ ساله را انجام دهند یا یک نفر کافیست؟

چنانچه یک خانواده قصد مهاجرت به استرالیا را داشته باشد باید یک نفر از اعضای خانواده برای دریافت ویزای ۴۹۱ اقدام کرده و همان فرد درخواست دهنده باید شرایط ۳ ساله را برعهده داشته باشد.

 

ویزای ۴۹۱ چه مزایایی دارد؟

ویزای ۴۹۱ به مدت ۵ سال اعتبار دارد.

در مدت ۵ سال می توانید به مقدار نامحدود به این کشور رفت و آمد کنید.

در کشور استرالیا می توانید تمام وقت به کار مشغول باشید.

چنانچه خود شما و یا اعضای خانواده شما قصد ادامه تحصیل داشته باشند تمام هزینه های تحصیلی رایگان می باشد.

دارندگان ویزای ۴۹۱ می توانند از خدمات درمانی به صورت رایگان بهره مند شوند.

 

آیا دارندگان ویزای ۴۹۱ می توانند در مناطق رجیونال زندگی کنند اما محل کار در شهری دیگر مانند ملبورن یا سیدنی باشد؟

پاسخ به این سوال منفی است، کشور استرالیا به دارندگان ویزای ۴۹۱ فقط اجازه زندگی و کار در مناطق رجیونال( کم جمعیت) را می دهد و خارج از این مناطق افراد نباید به کار و زندگی مشغول شوند و در صورت سرپیچی از این امر کشور استرالیا می تواند ویزای شما را ابطال کند.

 

آیا افرادی که خواهان دریافت ویزای ۴۹۱ هستند امتیازی از جانب کشور استرالیا به آن ها تعلق می گیرد؟

کشور استرالیا برای افرادی که خواهان دریافت ویزای ۴۹۱ برای زندگی و انجام کار در مناطق رجیونال هستند حدود ۱۰ الی ۱۵ امتیاز در نظر گرفته  است.

آیا اخذ ویزای توریستی استرالیا بدون داشتن دعوت نامه امکان پذیر است؟

بله، دریافت ویزای توریستی کشور استرالیا بدون داشتن دعوت نامه به ۳ روش قابل انجام است که این ۳ روش در زیر آورده شده است :

اخذ ویزای الکترونیکی ETA : برای دریافت این ویزا ابتدا باید یقین پیدا کنید که دارای شرایط لازم برای اخذ این ویزا هستید و همچنین مدارک شما باید هیچگونه کم و کاستی نداشته باشد، و اگر شما مدت زمان محدودی قصد ماندن در کشور استرالیا را دارید می توانید با استفاده از این روش و بدون دعوت نامه به کشور استرالیا سفر کنید.

همچنین برای شرکت در کنفرانس ها و سمینارها می توانید از ویزایETA بهره گیری نمائید، مدت اعتبار ویزای ETA یک سال است و در طی این یک سال شما می توانید بارها به کشور استرالیا بروید بدون نیاز به یک همراه ! و اگر به صورت خانوادگی قصد رفتن به استرالیا دارید باید هر نفر به صورت مجزا این ویزا را برای خود تهیه کند، نکته قابل توجهی که باید به خاطر داشته باشید این است که این نوع از ویزا قابلیت تمدید مجدد را ندارد و افرادی که مرتکب جرائم باشند، شامل دریافت این ویزا نمی شوند. همچنین لازم است دولت استرالیا با درخواست شما برای این نوع ویزا موافقت کند در این صورت می توانید به این کشور سفر کنید.

اخذ ویزای توریستی کشور استرالیا بدون نیاز به دعوت نامه : در این نوع ویزا شما باید با عنوان بازدید کننده به کشور استرالیا وارد شوید، اعتبار این ویزا هم مانند ویزای الکترونیکی یک ساله است و به افرادی تعلق می گیرد که قصد بازدید از منابع و جاذبه های استرالیا و دیدار اقوام و آشنایان را دارند. برای اخذ این نوع ویزا باید گذرنامه شما از اعتبار کافی برخوردار باشد، برای گرفتن این ویزا می توانید از طریق سفارت کشور استرالیا بصورت انلاین اقدام کنید زیرا بررسی و پاسخ دهی به شما از جانب این کشور بصورت اینترنتی دقیق تر و راحت تر انجام می گیرد. در این روش برای جلب نظر مسئولان استرالیایی لازم است حدود ۶۰ مورد از مدارک خود را ارائه دهید! و حجم ارسالی این مدارک باید ۵ مگابایت باشد و مدارکی که بیانگر هویت شماست باید در قالب یک فایل با حجم ۵۰۰ کیلوبایت باشد، بعد از ارسال مدارک به مدت ۲ روز زمان نیاز است تا کشور استرالیا مدارک را بررسی کند و در صورت موافقت و داشتن شرایط لازم با شما تماس گرفته می شود تا ادامه کارهای لازم برای رفتن را انجام دهید.

اخذ ویزای سفرهای توریستی : روش اخذ ویزای توریستی در مقایسه با دو مورد فوق نیازمند هزینه بیشتری خواهد بود و به علت داشتن این شرایط مدت زمان زیادی لازم است تا با درخواست شما موافقت و ویزای شما صادر شود.

دریافت این ویزا به گونه ای است که باید به مسئولان کشور استرالیا ثابت شود که قصد شما از رفتن به این کشور فقط تفریحات و گردشگری است و بعد از انجام بازدیدها به کشور خود باز می گردید.

حدود ۹۰٪ از افرادی که خواهان دریافت این نوع ویزا هستند باید ۱۹ الی ۲۷ روز منتظر باشند تا کشور استرالیا بررسی های لازم بر روی مدارک آن ها را انجام دهد. سپس یک نامه کتبی برای درخواست کننده ارسال می شود. که در صورت موافقت این کشور نامه ارسال شده شامل شماره و تاریخ و شرایط ویزا است و یا ممکن است، کمبود مدارک را بیان داشته و خواهان تکمیل مدارک شما هستند و در غیر این صورت علت رد درخواست ذکر می شود.