ویزای گاردین استرالیا

در این مقاله به بررسی ویزای گاردین خواهیم پرداخت، در ابتدا مختصری از اطلاعات مربوط به ویزای گاردین در اختیار شما قرار می دهیم.

افرادی هستند که قصد رفتن به کشوراسترالیا را دارند و کشور استرالیا هم از طریق ویزاهای مختلف با شرایط  متفاوت این امکان را برای افراد به وجود آورده تا هر کسی با توجه به شرایط  زندگی خود ویزایی که بیشتر برایش مناسب است را انتخاب کند.

استرالیا دارای آب و هوای معتدل و کوهستانی است و می توان گفت که استرالیا بی نظیر ترین و زیباترین  قاره در کل دنیاست. در کشور استرالیا تنوع گونه های گیاهی و حیوانی بسیار بالاست و همین دلایل کافی است تا توجه افراد زیادی را به خود جلب کند.

کشور استرالیا جزء ثروتمندترین کشورها محسوب می شود و از نظام آموزشی در سطح کیفی بالایی برخوردار است و همین کیفیت و کارایی باعث شده هرساله دانش آموزان و دانشجویان زیادی قصد رفتن به این کشور را داشته باشند. رفتن  به کشور استرالیا می تواند از به صورت کاری، برای ازدواج، برای گردش و یا برای تحصیل ( با ویزای گاردین ) باشد که هر کدام از این موارد ویزای خاص خود را دارد،  افرادی می توانند برای ویزای گاردین اقدام کنند که فرزند آن ها در کشور استرالیا مشغول به درس باشد و همچنین سن فرزند باید بین ۶سال تا ۱۸ سال باشد. زمانی که فرد در کشور استرالیا موفق به اخذ ویزای تحصیلی شد سپس خانواده ی او( یکی از والدین ) نیز می توانند از طریق ویزای  گاردین اقدام به رفتن به کشور استرالیا کنند، البته کسانی که ویزای گاردین را اخذ می نمایند باید بدانند این ویزا به صورت دائم نیست.

در ادامه به سوالات شما در رابطه با ویزای گاردین استرالیا خواهیم پرداخت :

۱.ویزای گاردین  کشور استرالیا چگونه ویزایی است؟

۲. شرایط ویزای گاردین استرالیا چیست؟

۳. چه مدارک مالی برای اخذ ویزای گاردین استرالیا نیاز است؟

۴. چه مدارک شناسایی برای اخذ ویزای گاردین استرالیا نیاز است؟

۵. افراد از گرفتن ویزای همراه) ویزای گاردین ) جی تی ای چه هدفی دارند؟

۶. ویزای گاردین برای افراد زیر ۱۲ سال با همراه چگونه است؟

۷. اخذ ویزای گاردین برای افراد زیر ۱۲ سال با همراه چگونه است؟

۸. شرايط اخذ ويزاي گاردین استراليا افراد زیر ۱۲ سال اخذ شود؟

۹. چه مدارکی برای اخذ ویزای  گاردین افراد زیر ۱۲ سال لازم است؟

۱۰. پس از گرفتن ویزای گاردین استرالیا تا چه مدت دارای اعتبار است؟

۱۱. چه تفاوتی بین ویزای گاردین استرالیا و انگلستان وجود دارد؟

۱۲‌. برای صدور ویزای گاردین استرالیا چقدر زمان لازم است؟

۱۳. چه کسانی برای دریافت ویزای گاردین صلاحیت دارند؟

۱۴. نحوه کار و حقوق در استرالیا برای دارندگان ویزای گاردین چگونه است؟

۱۵. ویزای گاردین استرالیا چه خصوصیاتی دارد؟

۱۶. شرایط حضور در کشور استرالیا با ویزای گاردین چگونه است؟

۱۷. ادامه تحصیل در استرالیا چه مزایایی دارد؟

۱۸. منظور از استاندارد بودن نظام آموزشی استرالیا چیست؟

۱۹. در صورت انصراف از تحصیل در مدارس استرالیا هزینه بازگردانده می شود؟

ویزای گاردین  کشور استرالیا چگونه ویزایی است؟

ویزای دانش آموزی که به ویزای گاردین مشهور است و در موارد بسیاری این ویزا به صورت مولتی پل صادر می شود ولی دانش آموزان ملزم به تمدید هرساله آن هستند، البته بعد از قبولی در آزمون ها.

ویزای گاردین مربوط به دانشجویانی است که سن آن ها از ۱۸ سال کمتر است و در بعضی از موارد احتیاج به یک نفر همراه ( سرپرست ) دارند و در موارد دیگر ممکن است که فرد بیشتر از ۱۸سال داشته باشد اما به علت وجود شرایطی ویژه او هم به یک همراه نیازمند باشد.

ویزای گاردین مناسب افرادی است که تابعیت خارجی دارند ولی در کشور استرالیا مستقرند و اقامت می کنند تحت عنوان همراه و سرپرست شخصی که در کشور استرالیا مشغول به تحصیل است.

شرایط ویزای گاردین استرالیا چیست؟

برای دریافت ویزای گاردین باید شرایطی وجود داشته باشد که در زیر این شرایط را بیان می کنیم :

 • گاردین باید پدر یا مادر دانش آموز باشد.
 • گاردین باید شخصی باشد که حق سرپرستی دانش آموز را برعهده داشته باشد.
 • گاردین می تواند یکی از بستگان و اقوام و آشنایی باشد که والدین دانش آموز به صورت کتبی به او اجازه داده باشند.
 • گاردین باید تنها باشد و از داشتن همراه زیر ۶ سال خودداری کند.
 • گاردین باید توانایی تامین هزینه های لازم زندگی خوراک، پوشاک و مسکن دانش آموز را داشته باشد.
 • گاردین باید دارای سلامت جسم و روان باشد.
 • گاردین باید از قدرت مالی مناسب در جهت رفع هزینه های خود و دانش آموز برخوردار باشد.
 • گاردین باید برای مدت اقامت خود و دانش آموز از امکانات بهداشتی و درمانی برخوردار باشد.
 • گاردین نباید به کشور استرالیا بدهکاری مالی داشته باشد.
 • گاردین دارای اقامت موقت در کشور استرالیا باشد.
 • چنانچه اداره مهاجرت استرالیا خواهان انجام انگشت نگاری باشد گاردین باید از دستورات آن ها پیروی کند.

چه مدارک مالی برای اخذ ویزای گاردین استرالیا نیاز است؟

فردی که به عنوان گاردین معرفی شده باید توانایی پرداخت و تامین هزینه های لازم خود و افرادی که همراه او هستند را داشته باشد. در این قسمت به بیان مدارک مورد نیاز که بیانگر انتخاب صحیح یک گاردین است می پردازیم :  

 • گاردین باید شرایط و وضع مالی مناسبی داشته باشد به این صورت که توان پرداخت مخارج لازم برای سفر به استرالیا و اقامت ۱ ساله در این کشور برای خود و دانش جویی که همراهش است را داشته باشد.
 • ارائه مدارکی که مشخص شود همسر گاردین هرچند که با گاردین و فرزندش همراه نیست اما مخارج لازم برای سفر آن ها را تهیه کرده و همچنین توان پرداخت سالانه ۷۰ دلار به این کشور را دارد. لازم است این مدارک در فرم های مربوط به مالیات هم ضمیمه شود‌.

 

چه مدارک شناسایی برای اخذ ویزای گاردین استرالیا نیاز است؟

فردی که قصد اخذ ویزای گادردین را دارد باید مدارکی ارائه دهد که این مدارک بیان کننده ارتباط با دانش آموز باشد، هچنین مدارک شناسایی مانند شناسنامه که شامل نام پدر و مادر است لازم به ارائه می باشد و در صورت عدم ارائه اخذ ویزای گاردین با مشکل مواجه خواهد شد.

 افراد از گرفتن ویزای همراه ( ویزای گاردین ) جی تی ای چه هدفی دارند؟

مسئولانی که مدارک افراد برای اخذ ویزای گاردین را بررسی می کنند، در این زمان هدف او از رفتن به استرالیا و همچنین تلاش او برای گرفتن ویزا مورد بررسی قرار می دهند و مواردی را تحت نظر و بررسی قرار می دهند که به شرح زیر است :

 • وضعیت فردی که قصد گاردین شدن دارد در کشوری که زندگی می کند به چه شکلی است.
 • بررسی سوابق مسافرتی و ویزا و پاسپورت
 • بررسی این موضوع که آیا فرد توانایی گاردین شدن در کشور استرالیا را دارد یا خیر
 • بررسی هر موضوعی که مرتبط با گاردین شدن داشته باشد.
 • بررسی مدارکی که نشان از اقامت موقت دارد.
 • داشتن بلیط برای زمان بازگشت از استرالیا به کشور مبدا
 • داشتن برگه مرخصی تایید شده از محل کار خود.
 • ارائه اسناد که دارایی ها و املاک فرد در آن مشخص باشد.
 • ارائه مدارکی مبنی بر وجود اقوام درجه یک در کشور و محل زندگی خود.

ویزای گاردین برای افراد زیر ۱۲ سال با همراه چگونه است؟

ویزای گاردین یک مجوز برای لبور از مرزهای کشور خود و رفتن به کشوری دیگر برای ادامه تحصیل آن هم با سن زیر ۱۲ سال تا ۱۸ سال است.

ویزای گاردین می تواند به جز فردی که برای تحصیل می رود یک همراه هم داشته باشد زیرا برخی از پدرها و مادرها بسیار نگران فرزند خود هستند و ترجیح می دهند حداقل یکی از آن ها همراه فرزند خود باشد تا شرایط تحصیلی و نحوه زندگی فرزند خود را از نزدیک مشاهده کند و دغدغه خاطر نداشته باشد که آیا شرایط زندگی فرزند آن ها سخت است یا آسان.

اخذ ویزای گاردین برای افراد زیر ۱۲ سال با همراه چگونه است؟

خانواده هایی هستند که خود به دلایلی نمی توانند به همراه فرزندانشان برای تحصیل به خارج از کشور بروند اما برای فرزند خود در کشورهایی مانند استرالیا و انگلستان پذیرش تحصیلی گرفته اند و در مدارسی که به صورت شبانه روزی است فرزندان خود را ثبت نام می کنند و برای این کار می توانند از ویزای گاردین استفاده کنند که در ویزای گاردین شرایط به گونه ای طراحی شده که یکی از والدین می تواند به همراه فرزندش باشد البته در صورتی که سن فرد از ۱۲ تا ۱۸ سال باشد.

چنانچه افسران سفارت از فرزند شما عیب و ایراداتی نگیرد بخاطر کم بودن سن ( برخی از بچه ها سن زیر ۱۲ سال دارند )  و بهانه تراشی نکند قطعا به شما هم بدون مشکل ویزا داده می شود.

ویزای گاردین همراه یکی از کامل ترین نوع ویزاهای کشور استرالیا محسوب می شود، و اعتبار آن بستگی به زمان تحصیل فرزند شما دارد، گاردین می تواند پدر یا مادر و یا یکی از بستگان نزدیک به دانش آموز باشد و چنانچه مادر به همراه فرزند به این کشور برود می تواند برای پدر فرزند دعوت نامه بفرستد، این ویزا باید با شرایط روز و توجه به مخارج سفر بررسی شود، این ویزا عموما برای ایرانیان که قدرت مالی کمی دارد صادر نمی شود.

 

شرايط اخذ ويزاي گاردین استراليا افراد زیر ۱۲ سال اخذ شود؟

افرادی که به عنوان گاردین ( پدر یا مادر یا بستگان درجه یک ) همراه فرزند به کشوراسترالیا می روند نیاز نیست که مدرک زبان آیلتس داشته باشند همچنین دانش آموز هم نیازمند مدرک زبان با نمره تعیین شده برای تایید نیست زیرا دانش آموز به هر کشوری ( استرالیا ) که برای تحصیل برود این کشور مسئول آموزش زبان به او خواهد بود.

والدینی که از توان مالی بالایی برخوردارند می توانند به جای آن که فرزند خود را به مدارس شبانه روزی بفرستند در این کشور ( استرالیا ) خانه ای بخرند و با فرزند خود در آن جا زندگی کنند ولی باید تمام هزینه های مربوط به مدارس شبانه روزی را پرداخت نمایند، لازم به ذکر است فرزندانی که خانواده آن ها توان مالی و پرداخت هزینه ها را داشته باشند به راحتی صاحب ویزای گاردین خواهند شد و تا سن ۱۸ سالگی می توانند در کنار گاردین خود زندگی کنند.

چه مدارکی برای اخذ ویزای گاردین افراد زیر ۱۲ سال لازم است؟

برای اخذ ویزای گاردین افراد زیر ۱۲سال با یک همراه مدارکی که ترجمه شده اند نیاز است این مدارک به شرح زیر است :

 • ارائه ۶ قطعه عکس
 • ارائه اصل شناسنامه
 • ارائه سند ازدواج والدین
 • ارائه تصاویر معتبر از پاسپورت
 • ارائه آخرین مدارک تحصیلی

نکته قابل توجه در این قسمت آن است که برای اخذ ویزای گاردین حتما باید والدین قانونی و اصلی فرزند اقدام کنند چنانچه هریک از والدین ازدواج مجددی داشته باشند برای فردی که جدید است این ویزا صادر نمی گردد.

نکته دیگر آن که برای اخذ ویزای گاردین والدین محدودیت سنی وجود ندارد و در صورت اخذ ویزا می توانند با فرزندان خود به استرالیا بروند و تا زمان پایان تحصیلات در آن جا بمانند، کشور استرالیا این امکان را هم به وجود آورده که گاردین بتواند در صورت داشتن فرزندان زیر ۲۰ سال دیگر دعوت نامه بفرستد و آن ها هم از طریق دعوت نامه به استرالیا سفر کنند و برای مدت کوتاهی دیدار و تفریح در کنار هم باشند.

پس از گرفتن ویزای گاردین استرالیا تا چه مدت دارای اعتبار است؟

سرپرستی که ویزای گاردین دریافت می کند، می تواند از زمانی که فرد به تحصیل مشغول می شود تا پایان دوره تحصیلی اش همراه او در استرالیا زندگی کنند یعنی تا زمانی که سن فرد به ۱۸ سال می رسد.

چه تفاوتی بین ویزای گاردین استرالیا و انگلستان وجود دارد؟

یک تفاوت بزرگ که در ویزای گاردین مخصوص افراد زیر ۱۲ سال درکشور استرالیا و انگلستان وجود دارد این است که در ویزای گاردین کشور انگلستان یکی از والدین می تواند همراه فرزند خود باشد و برای همسر خود دعوت نامه بفرستد تا به حالت یک مسافرت کوتاه با یکدیگر دیدارکنند اما ویزای گاردین کشور استرالیا به گونه ای است که فرزندان زیر ۱۸ سال می توانند به همراه والدین خود ( پدر و مادر، هردو ) به این کشور بروند ولی در نهایت یکی از والدین می توانند در این کشور به صورت تمام وقت و دیگری به صورت پاره وقت کار کند.

برای صدور ویزای گاردین استرالیا چقدر زمان لازم است؟

زمانی که فرد برای اخذ ویزا درخواست می دهد، فرقی ندارد در داخل کشور استرالیا باشد یا خارج از این کشور. زمانی که لازم است تا کشور استرالیا برای صدور ویزای شما اقدام کند به شرح زیر است :

 • از ۱۰۰٪ کار امکان دارد ۷۵٪ از کارها در طول ۶۹ روز انجام بگیرد.
 • از ۱۰۰٪ کار امکان دارد ۹۰٪ از کارها در طول ۸۶ روز انجام بگیرد.

 همچنین ممکن است به دلایلی  صدور ویزا بیش از زمان هایی که در بالا ذکر شده باشد ، دلایلی که باعث تغییر زمان صدور خواهد شد در این قسمت بیان می شود :

۱.در صورتی که فرم های لازم را به درستی و دقت پر نکرده باشید.

۲. ارائه مدارک مالی و شناسایی بطور کامل نباشد و یا کشور استرالیا مدارک بیشتری برای کسب اطلاعات جامع تر نیاز داشته باشد.

۳. کشور استرالیا نیازمند زمان است تا مدارک شما را بررسی و از صحت آن ها اطمینان حاصل کند و سپس به صدور ویزا اقدام نماید.

۴. در صورتی که هزینه های لازم برای بررسی و پردازش مدارک از سوی شما به کشوراسترالیا پرداخت نشود، بررسی انجام نگرفته و کارهای شما به تعویق می افتد و به عبارت دیگر درخواست شما برای اخذ ویزا ریجکت می شود.

چه کسانی برای دریافت ویزای گاردین صلاحیت دارند؟

برای اخذ ویزای گاردین استرالیا افراد باید دارای ویژگی هایی باشند تا مورد صلاحیت و تایید قرار بگیرند این شرایط در زیر بیان آورده شده است :

۱.شخصی که درخواست ویزای گاردین می دهد باید نسبت نزدیکی با فردی که در استرالیا در حال تحصیل است داشته باشد به عنوان مثال پدر و مادر و یا از بستگان و اقوام درجه یک او باشد.

۲. شخصی که درخواست ویزای گاردین می دهد حتی اگر از بستگان درجه یک هم نباشد ولی مورد تایید والدین فردی که در استرالیا در حال درس خواندن است باشد دارای صلاحیت می باشد.

۳. افرادی که سن ۲۱ سال دارند.

۴. ارائه مدارکی که نشان دهد فرد هیچ گونه سوء پیشینه ای ندارد.

۵. فرد نباید هیچگونه بیماری داشته باشد و مدارکی که بیانگر صحت و سلامتی اوست را ارائه کند.

۶. شخصی که قصد رفتن به استرالیا را دارد باید توان مالی مناسب برای پرداخت هزینه ها را داشته باشد.

۷. فردی که به استرالیا می رود باید حتما همراه با دانش آموز در یک محل زندگی کنند.

۸. ارائه مدارکی به افسران سفارت استرالیا که تایید کند بعد از پایان مدت ویزا این کشور را ترک می کنید.

نحوه کار و حقوق در استرالیا برای دارندگان ویزای گاردین چگونه است؟

افرادی که به کشور استرالیا می روند باید برای کار مجوز دریافت کنند در غیر اینصورت اجازه انجام کار از آن ها سلب می شود،  همچنین این افراد می توانند در دوره ها و کلاس های آموزشی نام نویسی کرده و در این کلاس ها که به شرح زیر آمده است شرکت نمایند :

۱.کلاس های زبان انگلیسی برای یادگیری و تقویت به مدت ۲۰ ساعت در هر هفته.

۲.کلاس های زبان انگلیسی فقط برای یادگیری نه تقویت که مدت زمان آن باید حدود ۳ ماه باشد.

ویزای گاردین استرالیا چه خصوصیاتی دارد؟

۱.افرادی که ویزای گاردین را اخذ می کنند می توانند علاوه بر یک دانش آموز به صورت همزمان سرپرستی چند دانش آموز را برعهده بگیرند.

۲. کسانی که موفق به دریافت ویزای گاردین استرالیا شدند باید در کلاس های زبان انگلیسی به مدت ۲۰ ساعت در هفته و یا به صورت یک دوره تقریبا ۳ ماهه شرکت نمایند.

۳. افرادی که این ویزا را دارند در کشور استرالیا مجاز به انجام کار نیستند.

شرایط حضور در کشور استرالیا با ویزای گاردین چگونه است؟

افرادی که از کشورهای دیگر برای همراهی و مراقبت دانش آموزان زیر ۱۸ سال به کشور استرالیا می روند باید این نکته را به خاطر داشته باشند که هر نوع تغییری که در وضعیت و روند زندگی دانش آموز در استرالیا اتفاق بیفتد را به مقامات و مسئولان این کشور اطلاع دهند.

کسانی که موفق به کسب ویزای گاردین شده اند باید طبق شرایطی که خاص آنان است و از جانب استرالیا در نظر گرفته شده است رفتار کنند، به عنوان مثال وقتی فردی سرپرستی دانش اموزی را در استرالیا بر عهده می گیرد باید از توان کافی برای انجام و تامین هزینه های دانشجو برآید.

همچنین این افراد می توانند در تمام مدتی که ویزای آن ها دارای اعتبار قانونی است از استرالیا خارج و مجدد به این کشور وارد شوند اما شرطی که برای خروج در نظر گرفته شده است حضور دانش آموزیست که فرد سرپرستی او را بر عهده  دارد و چنانچه کشور استرالیا را بدون دانش آموز ترک کند باید مدارکی معتبر که دلیل خروج را توجیح می کند ارائه دهد.

ادامه تحصیل در استرالیا چه مزایایی دارد؟

۱.استرالیا از لحاظ سیستم آموزشی بسیار پیشرفته و دارای جایگاه و رتبه بالایی است.

۲. مخارج تحصیل در استرالیا کم تر از کشورهایی مانند کانادا است.

۳. کشور استرالیا به زبان انگلیسی صحبت می کنند و انگلیسی را به عنوان زبان رسمی معرفی کرده اند.

۴. افرادی که در استرالیا به تحصیل مشغول هستند علاوه بر تحصیل می توانند در استرالیا به کار هم مشغول شوند.

۵. کشور استرالیا از لحاظ تکنولوژی و فناوری ها بسیار پیشرفته می باشد و برای ادامه تحصیل بسیار انتخاب مناسبی است.

منظور از استاندارد بودن نظام آموزشی استرالیا چیست؟

استرالیا از نظر آموزشی جایگاه ویژه ای در کل جهان دارد در این قسمت عواملی که باعث شده نظام آموزشی استرالیا بسیار مورد توجه قرار گیرد بیان می شود :

۱.برخی از دانش آموزان هستند با یک یا دو مرتبه بیان مطالب آن را یاد نمی گیرند از این رو کلاس های بیشتری برای این افراد برگزار می شود تا مطالب را کامل بیاموزند.

۲. امکاناتی مانند سیستم های کامپیوتری و اینترنت همیشه در دسترس مدارس استرالیا قرار دارد.

۳. کلاس های آموزشی همراه با تفریحاتی در کنار درس وجود دارد و این یک عامل موثر در یادگیری است.

۴. تعداد دانش آموزان هر کلاس حدود ۳۰ نفر می باشد.

۵. ارائه ضمانت از سوی نظام آموزشی به افراد برای یادگیری تمامی دورس.

۶. افرادی که علاقه بیشتری به درس و تحصیل دارند به صورت ویژه تر آموزش می بینند.

در صورت انصراف از تحصیل در مدارس استرالیا هزینه بازگردانده می شود؟

خیر، هزینه ای که در ابتدا برای ثبت نام اخذ می شود در صورت انصراف غیر قابل بازگشت است.