اخذ ویزای کار انگلیس و مدارک و شرایط لازم برای آن

یکی از ویزاهایی که باید برای ورود به کشور انگلستان بگیرید، این است که از سمت یکی از شرکت ها یا مراکز معتبر در انگلستان پیشنهاد کاری داشته باشید. برای این که به یک پیشنهاد کاری در انگلستان پاسخ دهید، حتما باید هزینه های زندگی در این کشور را در نظر بگیرید. اگر هم برای رفتن به انگلیس یکی از راه های مهاجرت یعنی دنبال کار بودن در این کشور را انتخاب کرده اید، باید برای اخذ ویزای کار انگلیس اقدام کنید. برای این که بیشتر با ویزای کار انگلیس و شرایط آن آشنا شوید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

انواع ویزاهای انگلستان

برای این که دقیق تر در مورد ویزاهای کاری انگلیس صحبت کنیم و انواع آن را توضیح دهیم، در مورد انواع ویزاهای انگلیس صحبت می کنیم و آن ها را به صورت مختصر توضیح می دهیم تا ویزاهای کاری را بررسی کنیم.
سیستم جدیدی برای ویزاهای انگلستان به وجود آمده است که به آن PBS یا point-based system گفته می شود. بر اساس این سیستم ویزاهای اقامت در انگلستان به سه نوع تقسیم می شوند که شامل موارد زیر است:

الف. ویزای Tier 1 که به آن ویزای کارآفرینی گفته می شود و خودش به سه قسمت تقسیم می شود:

 • INVESTOR یا ویزای سرمایه گذاری در انگلستان که مخصوص افرادی است که مبلغ نقدینگی آن ها در کشور مبدا در حدود یک میلیون پوند باشد. آن ها می توانند این مبلغ را به کشور انگلیس منتقل کنند و در این صورت اقامت انگلیس را دریافت کنند. شخصی که می خواهد سرمایه گذاری کند، باید در انگلیس و در یکی از بانک های آن حسابی باز کند و مبلغ 750 هزار پوند را واریز نماید. شخص حق برداشت این پول را نخواهد داشت و د رازای آن می تواند به مدت 5 سال اقامت این کشور را به دست آورد. 250 هزار پوند باقی مانده هم یا باید در راه خرید ملک یا ثبت شرکت استفاده شود و در نهایت شخص پس از 5 سال می تواند پاسپورت انگلستان را دریافت کند.

سیستم جدیدی برای ویزاهای انگلستان به وجود آمده است که به آن PBS یا point-based system گفته می شود.

 • ENTRE PRENEAR یا ویزای تاسیس شرکت در انگلستان

سیستمی به نامSelf-assessment points calculator  وجود دارد که بر اساس آن صلاحیت افراد درخواست دهنده بررسی می شود و مشخص می کند که شخص می تواند ویزای انگلستان را اخذ کند یا خیر. پس از آن در صورت تایید می توانید فرم ‌های مربوط به تکمیل و اطلاعات شخصی تان را دریافت نمایید. شرط لازم برای اخذ این نوع ویزا، داشتن تمکن مالی 200/000 پوند است که این مبلغ باید از طریق یکی از شرکت ‌هایی که تحت نظارت FSA هستند، به گردش بیفتد.

مدارکی که برای این نوع ویزا لازم دارید، مدرک آیلتس با حداقل نمره 5/6 زبان انگلیسی است. داشتن این مدرک می تواند 10 امتیاز را جهت مهاجرت به انگلستان به شما اعطا کند.

 • POST-STUDY WORK

این ویزا به دانشجویان فارغ ‌التحصیل یا در حال تحصیل انگلیس تعلق می گیرد. این دانشجویان می ‌توانند مبلغی در حدود 50/000 یورو را سرمایه گذاری کنند یا با آن یک فعالیت شغلی انجام دهند. دولت انگلستان مبلغ این سرمایه گذاری را پایین در نظر گرفته است تا بتواند در این راستا از آن ها حمایت کرده باشد. این ویزا می‌ تواند تحت ویزای Tier 4 باشد.

سیستمی به نامSelf-assessment points calculator وجود دارد که بر اساس آن صلاحیت افراد درخواست دهنده بررسی می شود و مشخص می کند که شخص می تواند ویزای انگلستان را اخذ کند یا خیر. پس از آن در صورت تایید می توانید فرم ‌های مربوط به تکمیل و اطلاعات شخصی تان را دریافت نمایید.

ب. ویزای Tier2 (skilled worker) یا ویزای مهارت شغلی

یکی از انواع ویزای کار در انگلیس ویزای Tier2 است که یک ویزای معمولی است و در صورتی می توانید این ویزا را اخذ کنید که یک شغل در انگلیس به شما پیشنهاد شده باشد. اما قبل از این که توسط انگلیس پذیرش شوید، باید یک اسپانسر از شما حمایت کند. باید توجه کنید که کاری که در انگلیس انجام می دهید، با کار سازمانی که اسپانسر شما شده است، مرتبط باشد. شما می توانید تا 3 ماه قبل از روزی که باید برای شروع کار در انگلیس حاضر شوید، ویزا بگیرید و این تاریخ هم در گواهی ای که شما از اسپانسرتان می گیرید، ثبت شده باشد. هزینه ای که باید برای ویزای Tier2 بپردازید، بستگی به شرایط شما دارد و این که چطور پذیرفته شدید. داشتن پیشنهاد شغلی از یک شرکت انگلیسی در یک دوره کوتاه مدت یا بلند مدت برای اخذ این ویزا اجباری است. اگر شرکتی که به شما پیشنهاد کار داده است چند ملیتی باشد، می تواند از این طریق برای کارمندان خود یا آن هایی که برای فیلدهای کاری شان پذیرش شده اند، ویزا اخذ کند. مبلغ 80 هزار پوند برای شخصی که درخواست ویزا می دهد و مبلغ 5300 پوند برای هر شخص همراه نیاز است که این مبلغ باید قبل از 3 ماه پیش از درخواست ویزا در حساب تان باشد. اگر شما پیشنهاد شغلی داشته باشید، می توانید 50 امتیاز کسب کنید و در طول هفته هم حداقل 30 ساعت اجازه کار کردن خواهید داشت.
داشتن مدارکی مانند حقوق و درآمد، مدارک تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی معتبر در اخذ ویزای کار انگلیس موثرند. دقت کنید که پیشنهاد شغلی به کسی داده می شود که باید مجوز فعالیت شغلی در انگلیس را داشته باشد. افراد زیادی در انگلستان هستند که مجوز کار ندارند بنابراین شرکت و موسسات ترجیح شان این است که افرادی را استخدام کنند که هم فارغ التحصیل انگلیس باشد و هم مجوز کار کردن در این کشور را داشته باشد.

یکی از انواع ویزای کار در انگلیس ویزای Tier2 است که یک ویزای معمولی است و در صورتی می توانید این ویزا را اخذ کنید که یک شغل در انگلیس به شما پیشنهاد شده باشد. اما قبل از این که توسط انگلیس پذیرش شوید، باید یک اسپانسر از شما حمایت کند. باید توجه کنید که کاری که در انگلیس انجام می دهید، با کار سازمانی که اسپانسر شما شده است، مرتبط باشد.

ویزای Tier 3 یا ویزای امور موقت: این نوع ویزا مخصوص امور موقت است و به در کسانی می خورد که قصد دارند به مدت کوتاهی به انگلستان سفر کنند.
ویزای Tier4 یا ویزای تحصیلی: که مختص دانش آموزان 4 تا 17 سال و دانش‌آموزان بیشتر از 17 سال است. شخصی که میخواهد این ویزا را درخواست کند باید از دانشگاه نامه پذیرش داشته باشد. این نامه 30 امتیاز دارد. اگر برای پرداخت هزینه هایی مثل خوابگاه یا هتل، اسپانسر داشته باشد، 10 امتیاز دیگر دریافت خواهد کرد. چیزی که در اخذ این ویزا مهم است، داشتن نمره بالای آیلتس زبان انگلیسی است. این ویزا به صورت 6 الی 18 ماه صادر می شود و تنها برای افرادی که در مقاطع دکترا یا دندانپزشکی مشغول تحصیل هستند، به صورت 3 ساله صادر می شود.
ویزای Tier5 یا ویزای موقت کاری
این ویزا به آن دسته از افراد درخواست دهنده تعلق می گیرد که خواستار کار کردن در انگلیس به صورت کوتاه مدت یا موقت هستند. اگر شما به صورت کوتاه مدت قصد داشته باشید که در این کشور مشغول به کار شوید، باید ویزای نوع Tier5 را اخذ کنید.

ویزای کاری انگلستان

برای این که بتوانید ویزای کار انگلیس را دریافت کنید، چند راهکار دارید. یکی از این روش ها دریافت دعوت نامه شغلی است. یعنی از سمت یک کارفرما که در انگلیس است یا یک شرکت معتبر انگلیسی، دعوت نامه دریافت کنید. فرد متقاضی هم باید شرایط لازم برای گرفتن این شغل را داشته باشد.
دومین روش از طریق آگهی های شغلی است. این آگهی ها معمولا به مدت سه ماه در انگلیس منتشر می شوند و اگر شخصی که بتواند این فیلد شغلی را پر کند، پیدا نشد، دوباره آگهی به مدت سه ماه در منطقه اتحادیه اروپا چاپ می شود و اگر باز هم شخصی که صلاحیت دریافت این شغل را داشته باشد پیدا نشد، کارفرما می تواند از یک نیروی خارجی را جذب کند. هر ساله کشور انگلیس لیستی از شغل هایی که در کشورش با کمبود مواجه است را منتشر می کند تا افراد خارجی بتوانند بر حسب توانایی خود برای پر کردن آن فیلد شغلی درخواست دهند. در این صورت فرد می تواند ویزای کار انگلیس را دریافت کند. کارفرما که به آن اسپانسر هم گفته می شود، باید حقوق کافی برای نیرویی که می خواهد جذب کند بگیرد. برای گرفتن این نوع ویزا معمولا بین 2 تا 9 ماه زمان لازم است و پس از گذشت 2 تا 5 سال می توانید اقامت دائم انگلیس را دریافت کنید.
راه دیگری هم برای اخذ ویزای کار انگلستان وجود دارد و آن هم مهارت و حرفه فرد متقاضی است. این نوع ویزا مخصوص کشورهای کانادا، استرالیا و دانمارک است.

برای این که بتوانید ویزای کار انگلیس را دریافت کنید، چند راهکار دارید. یکی از این روش ها دریافت دعوت نامه شغلی است. یعنی از سمت یک کارفرما که در انگلیس است یا یک شرکت معتبر انگلیسی، دعوت نامه دریافت کنید. فرد متقاضی هم باید شرایط لازم برای گرفتن این شغل را داشته باشد.

ویزای کار یا مهاجرت کاری در انگلیس

انگلیس بزرگترین کشور بریتانیا محسوب می شود و هر ساله افراد زیادی هستند که این کشور را برای مهاجرت از طریق کار یا از طریق تحصیل انتخاب می کنند. به دلیل این که هزینه تحصیل در این کشور بسیار زیاد است، معمولا افرادی که از تحصیلات خوبی برخوردارند یا در زمینه خاصی تخصص دارند، ویزای کار انگلیس را انتخاب می کنند تا در کنار کسب درآمد، بتوانند اقامت انگلستان را هم به دست آورند چون یکی از روش هایی که برای مهاجرت استفاده می شود، این است که ویزای کار آن کشور را دریافت کنید و سپس به کمک آن مقیم آن کشور شوید.

چرا انگلستان از ویزای کار استقبال می کند؟ چون برای کشورش سرمایه جمع می کند. هر کشوری دوست دارد نیروی متخصص را در زمینه ای که نیاز دارد، جذب کند تا قدمی در راه پیشرفت کشورش بردارد. انگلستان هم یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین کشورها در زمینه اقتصاد و سیاست است و در زمینه های تکنولوژی و پزشکی، پیشرو است. اما فقط افرادی در این کشور می توانند مشغول به کار شوند که یک دوره از تحصیل شان را از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شده باشند و باید ویزای تحصیلی خود را بعد از پیدا کردن کار به ویزای کار انگلستان تبدیل کنند. در این صورت پس از مدتی مشمول پرداخت بیمه و مالیات می شوند و در نهایت می توانند اقامت دائم خود را در انگلستان بگیرند.

چرا انگلستان از ویزای کار استقبال می کند؟ چون برای کشورش سرمایه جمع می کند. هر کشوری دوست دارد نیروی متخصص را در زمینه ای که نیاز دارد، جذب کند تا قدمی در راه پیشرفت کشورش بردارد. انگلستان هم یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین کشورها در زمینه اقتصاد و سیاست است و در زمینه های تکنولوژی و پزشکی، پیشرو است.

بیشتر کشورها هر ساله به دلیل کمبود نیروی کاری که دارند، لیستی توسط اداره مهاجرت و اداره کار تنظیم می شود که بر اساس آن، حرف و شغلی که در کشور نیاز دارند را اعلام می کنند و هر کسی که تخصص مربوطه را داشته باشد، می تواند درخواست خود را بدهد و پس پذیرفته شدن برای اخذ ویزای کار اقدام کند. در انگلستان هم شرایط به همین شکل است. هر ساله لیستی از مشاغل مختلف در استان های مختلف انگلستان منتشر می شود و افراد واجد شرایط می توانند برای اخذ ویزای کار انگلیس اقدام کنند. با اخذ ویزای کاری انگلیس ، پس از مهاجرت می توانید شروع به کار کنید. از سال 2008 میلادی به بعد سیستم جدیدی به نام سیستم امتیاز محور یا PBS در انگلستان برای اخذ ویزای کاری اعمال شد.

روش‌های مهاجرت از طریق کار در انگلیس

مهاجرت از طریق ویزای کار معمولا به سه روش امکان پذیر است که شامل: اسکیلد وورکر، جست‌وجوی کار، جاب آفر یا پیشنهاد شغلی می شود.

اسکیلد ورکر (Skilled Worker)

یکی از روش هایی که با آن میتوان به انگلیس مهاجرت کرد، مهاجرت از طریق اسکیلد ورکر است. یعنی یک سری پارامترهایی که شخص دارد را از طریق سیستم امتیاز بندی مورد بررسی قرار می دهند و اگر متقاضی بتواند امتیازات خوبی کسب کند، می تواند ویزای دائم در کشور انگلیس دریافت کند. این نوع اقامت مخصوص ایرانی ها نیست و فقط برای افرادی است که در کشورهایی مثل استرالیا، نیوزیلند و کانادا زندگی می کنند. پارامترهایی که در این سیستم مورد بررسی قرار می گیرند شامل: سن، میزان تحصیلات، سابقه کاری، وضعیت تاهل یا تجرد، سطح آشنایی با زبان، تحصیلات همسر شخص درخواست دهنده و… است. تمام این ها پس از ارزیابی در سیستم امتیاز بندی، یک امتیاز را به شخص درخواست دهنده اختصاص می دهند.

یکی از روش هایی که با آن میتوان به انگلیس مهاجرت کرد، مهاجرت از طریق اسکیلد ورکر است. یعنی یک سری پارامترهایی که شخص دارد را از طریق سیستم امتیاز بندی مورد بررسی قرار می دهند و اگر متقاضی بتواند امتیازات خوبی کسب کند، می تواند ویزای دائم در کشور انگلیس دریافت کند. این نوع اقامت مخصوص ایرانی ها نیست و فقط برای افرادی است که در کشورهایی مثل استرالیا، نیوزیلند و کانادا زندگی می کنند.

جست‌وجوی کار (Job Seeker)

یکی از موارد شایعی که در کشورهایی مثل انگلیس وجود دارد، منفی شدن رشد جمعیت است. یعنی تعداد افرادی که هر ساله در این کشور از دنیا می روند، از تعداد افرادی که در این کشور به دنیا می آیند، بیشتر است. اتفاقی که در کشورهای با رشد منفی جمعیت میفتد، این است که نیروی کار کمی در آن ها وجود خواهد داشت. در این مواقع دولت برای جبران این کمبود از نیروی کار خارجی در سازمان و شرکت هایش استفاده می کند. یک سیستم امتیاز بندی در این روش وجود دارد که برخی پارامترها را در فرد متقاضی بررسی می کند و در نهایت نشان می دهد برای اشتغال در شغل مربوطه صلاحیت دارد یا خیر. تفاوت این ویزا با ویزای قبلی این است که از نظر زمانی محدودیت دارد. این ویزا برای بار اولی که صادر می شود، به صورت 6 ماهه تا یک ساله است و بعد از آن تمدید می شود. یکی از نکات مهمی که باید نسبت به ویزای جست و کار بدانید، این است که به این ویزا ویزای فصلی هم گفته می شود. یعنی امکان دارد در یک بازه ای از سال در دسترس باشد و در یک بازه دیگر نه. چون این ویزا همان طور که گفته شد به نرخ جمعیت و تصمیمات دولت برمی گردد. برای مثال کشورهایی مثل دانمارک و نروژ و هلند این نوع ویزای کاری را دارند یا آلمان و اتریش در صددند که این نوع ویزا را داشته باشند.

پیشنهاد شغلی (Job Offer)

داشتن پیشنهاد شغلی به این معناست که شما یک کارفرما در انگلیس پیدا کنید و او به شما یک فیلد شغلی را بر اساس تخصصی که دارید، پیشنهاد دهد. اخذ ویزای کار در انگلیس در این روش هم منوط به قوانین خاصی است.

کار در انگلیس برای فارغ‌التحصیلان این کشور

اگر شما توانسته اید در یکی از دانشگاه های انگلیس درس بخوانید و در واقع در این کشور فارغ التحصیل شده اید، احتمال این که بتوانید اقامت از طریق کار در انگلیس بگیرید، بیشتر از سایر افراد است. یکی از راه هایی که خیلی از افراد انجام می دهند، این است که اول ویزای تحصیلی خود را بگیرند و فرد دوره تحصیلی اش را در انگلیس بگذراند. در زمان تحصیل هم بسته به شرایط و قوانین خاصی، میتوان یک شغل پاره وقت پیدا کرد. بعد از این که شخص فارغ التحصیل شد، می تواند متناسب با رشته اش، یک شغل مناسب پیدا می‌کند و بعد ویزای تحصیلی اش را به ویزای کاری تبدیل کند. با این کار امکان گرفتن اقامت هم وجود دارد. به چه صورت؟ پس از گذشت مدت زمانی از ویزای کاری اش که حق بیمه و مالیات را پرداخت کرد، برای گرفتن اقامت دائم در انگلیس درخواست بدهد و پس از بررسی های لازم و در صورت نبودن مشکل، میتوان اقامت دائم بگیرد. این روش از دو روش قبلی راحت تر است چون این که شما یک پیشنهاد کاری از طریق یکی از شرکت های معتبر انگلیس داشته باشید یا یک اسپانسر در این کشور پیدا کنید، کار راحتی نیست.

اگر شما توانسته اید در یکی از دانشگاه های انگلیس درس بخوانید و در واقع در این کشور فارغ التحصیل شده اید، احتمال این که بتوانید اقامت از طریق کار در انگلیس بگیرید، بیشتر از سایر افراد است.

شرایط دریافت ویزای کار انگلستان

اولین شرطی که در اخذ ویزای کار انگلیس وجود دارد، این است که شما یک پیشنهاد شغلی و به دنبال آن یک کارفرما داشته باشید. این مهم ترین شرط برای این است که ویزای شغلی دریافت کنید. همان طور که گفته شد، شغل پیشنهاد شده قبلا سه ماه در انگلیس، سه ماه در محدوده شینگن آگهی شده است و پس از این مدت شخص مناسبی برای این فیلد کاری پیدا نشده است و به شما که یک فرد خارجی محسوب می شوید، پیشنهاد شده که در این فیلد مشغول به کار شوید. حقوقی که در پیشنهاد کاری در نظر گرفته شده است، باید حقوقی باشد که هزینه زندگی خود شخص و اگر همراهی دارد را تامین کند. این را هم فراموش نکنید که اگر شما شاغل باشید، باید هر ماه مبلغی را به عنوان مالیات بپردازید.

آیا مدرک زبان لازم است؟ شما باید دست کم مدرک آیلتس جنرال 6 داشته باشید. داشتن مدرک زبان به سریع تر پذیرش شدن شما و راحت تر گرفتن ویزای شما کمک خواهد کرد.

مدرک تحصیلی مهم است؟ مدرک تحصیلی شما باید دست کم کارشناسی باشد و حتما مرتبط با شغل پیشنهادی باشد.

عامل بعدی که نیاز است برای اخذ ویزای کار انگلیس داشته باشید، یک حامی یا اسپانسر است. تنها شخصی می تواند اسپانسر شود که اقامت دائم انگلیس یا پاسپورت انگلستان را داشته باشد.

اولین شرطی که در اخذ ویزای کار انگلیس وجود دارد، این است که شما یک پیشنهاد شغلی و به دنبال آن یک کارفرما داشته باشید. این مهم ترین شرط برای این است که ویزای شغلی دریافت کنید. همان طور که گفته شد، شغل پیشنهاد شده قبلا سه ماه در انگلیس، سه ماه در محدوده شینگن آگهی شده است و پس از این مدت شخص مناسبی برای این فیلد کاری پیدا نشده است و به شما که یک فرد خارجی محسوب می شوید، پیشنهاد شده که در این فیلد مشغول به کار شوید.

در هر زمینه ای که بخواهید ویزا بگیرید، مدرک مالی یکی از مهم ترین عوامل اخذ ویزاست. پرینت تراکنش های مالی و تمکن مالی خوب لازم است. در حساب بانکی شما برای خودتان 8 هزار پوند و به ازای هر یک از همراهان تان 6 هزار پوند باید در حساب تان باشد تا نشان دهید از پس هزینه ها و مخارج تان برخواهید آمد.

تمام مدارکی که ارائه می شود، باید به صورت رسمی ترجمه شده باشد و حتما مهر تایید دادگستری و امور خارجی روی آن ها زده شده باشد.

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
خطا ! لطفا دوباره تلاش نمایید.

مشاغل مورد نیاز در انگلستان

پیدا کردن کار برای چه کسانی در انگلیس راحت است؟ دانشمندان، مهندسان IT، معماران، تحلیل گران، برنامه نویسان، پزشکان، نوازندگان، متخصصان محیط زیست، آشپزان و… در این کشور فرصت شغلی زیادی خواهند داشت و خیلی بعید است که بیکار بمانند. اما صرفا داشتن مدرک کافی نیست و اصلی ترین چیز تخصص است. نقشه کشان و لوله کشان و بناها هم موقعیت شغلی خوبی خواهند داشت.

شرایط دریافت ویزای کار انگلیس 2019

گرفتن ویزا از هر نوعی در هر کشوری نیازمند برخی شرایط است. برای این که بتوانید شایستگی اخذ ویزای Tier2 را داشته باشید، باید تمام موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • شماره مرجع گواهی اسپانسری
 • حقوق مناسب
 • سطح انگلیسی خوب
 • و داشتن پس انداز 945 پوند£

اگر این پس انداز را داشته باشید، یعنی به سفارت ثابت می کنید که از پس هزینه های تان برمی آیید و حداقل 90 روز قبل از پذیرش باید این پول در حساب تان باشد در غیر این صورت ویزا برای تان صادر نمی شود. در یک صورت نیازی نیست پس انداز داشته باشید و آن زمانی است که اسپانسر شما کاملا شما را پذیرفته باشد یا در گواهی شما اعلام کرده باشد که در طول مدت اقامت تان، ادعای هیچ منفعتی ندارید.

دانشمندان، مهندسان IT، معماران، تحلیل گران، برنامه نویسان، پزشکان، نوازندگان، متخصصان محیط زیست، آشپزان و… در این کشور فرصت شغلی زیادی خواهند داشت.

گواهی اسپانسری انگلستان

در بالا از گواهی اسپانسری زیاد صحبت کردیم. گواهی اسپانسری چیست؟ شماره مرجعی است که در آن اطلاعاتی در مورد شغل شما و اطلاعات شخصی تان نوشته شده است. این شماره را اسپانسر به شما می دهد و در آن اطلاعات دیگری هم درج شده است که باعث می شود راحت تر بتوانید در سفارت ویزای کار انگلیس را اخذ کنید. از جمله این اطلاعات این است که شما چقدر حقوق می گیرید.

بعد از این که شماره اسپانسری تان را دریافت کردید، باید آن را به فرم پذیرش تان اضافه کنید و فقط یک بار هم اجازه استفاده از آن را دارید. گواهی اسپانسری ای که دریافت می کنید، تنها برای یک ماه معتبر است و پس از آن از درجه اعتبار ساقط است.

گواهی اسپانسری چیست؟ شماره مرجعی است که در آن اطلاعاتی در مورد شغل شما و اطلاعات شخصی تان نوشته شده است. این شماره را اسپانسر به شما می دهد.

مدت مجاز اقامت با داشتن ویزای کار انگلستان

اگر شما ویزای کار انگلیس را داشته باشید، یا می توانید حداکثر می توانید 5 سال و 14 روز در انگلیس بمانید یا می توانید به اندازه اعتبار گواهی اسپانسری خود و یک ماه بیشتر از آن بمانید (هر کدام که کوتاه تر است، به اندازه همان اجازه خواهید داشت) اقامت شما در انگلیس نباید بیش از 14 روز پیش از تاریخ گواهی اسپانسری تان شروع شود. در صورتی که ویزای شما تمدید شود، تا 5 سال دیگر هم می توانید پذیرش بگیرید اما مجموع اقامت شما نباید از 6 سال بیشتر شود.

زبان انگلیسی برای ویزای کاری انگلستان

برای اخذ ویزای کار انگلیس شاید لازم باشد ثابت کنید که چقدر به زبان انگلیسی مسلط هستید. به چند روش می توانید مهارت و دانشی که دارید را اثبات کنید. اول این که تست زبان انگلیسی با حداقل سطح CEFR B1 را بدهید. یکی از راه ها این است که مدرک آیلتس داشته باشید. بسته به نوع شغل و مهارت شما نمره آیلتس فرق می کند اما باید حداقل نمره 6 را کسب کرده باشید. اگر از دانشگاه های انگلیس فارغ التحصیل شده باشید، نیازی به ارائه نخواهید داشت.

در یک صورت دیگر هم نیازی نیست زبان انگلیسی خود را اثبات کنید. اگر شامل یکی از ملیت های زیر باشید:

 • استرالیا
 • جامایکا
 • باهاما
 • نیوزیلند
 • باربادوس
 • کانادا
 • دومینیکا
 • آمریکا
 • گرنادا

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار انگلستان

 • پاسپورت یا یک هویت سفر معتبر
 • عکس رنگی در اندازه پاسپورت
 • صورت حساب بانک که نشان دهد شما دست کم 945 پوند£ را در طول 90 روز در این بانک داشته اید و به آن دست نزده اید.
 • مدارکی که اثبات کند شما به زبان انگلیسی مسلط هستید.
 • برخی کشور ها باید تست بیماری سل بدهند. در صورتی که مقیم این کشورها هستید، باید نتیجه آزمون را به همراه داشته باشید.
 • پذیرش خارج از انگلستان

 برای اخذ ویزای Tier2 باید پذیرش را به صورت آنلاین دریافت کنید. باید هم عکس و هم اثر انگشت تان به عنوان بخشی از پذیرش تان باشد. مجوز اقامت را باید تا 10 روز بعد از روزی که به انگلیس ورود کردید، جمع آوری کنید.

صلاحیت اخذ دوباره مجوز کاری انگلستان

برای ورود یا اقامت باید یکی از موارد زیر را داشته باشید تا صلاحیت اخذ مجوز کاری کاری انگلیس را دریافت کنید:

شغل تان باید همان شغل قبلی باشد. یعنی زمانی که وارد انگلیس شدید و مجوز قبلی را گرفته اید، برای اخذ دوباره آن هم باید همان شغلی را داشته باشید.

همچنان در حال کار کردن برای کسی باشید که به شما گواهی اسپانسری داده است.

همچنان حقوقی که دریافت می کنید، کفاف هزینه های شما را بدهد.

برای تمدید ویزا باید در انگلستان باشید.

نکته ای که وجود دارد این است که اگر بخواهید شغل خود را تغییر دهید یا بخواهید دریافتی تان را افزایش دهید، باید گواهی اسپانسری جدیدی دریافت کنید و در آن تمام شرایط باید قید شده باشد. اگر برای درخواست قبلی Tier2 ارسال کرده اید، لازم نیست برای اسپانسرتان درخواست جدید بفرستید. حتما به این نکته توجه کنید که تا زمانی که مجوز اقامت تان را با مجوز جدید دریافت نکردید، بهتر است کار کردن در شغل جدید را شروع نکنید تا بعدا مشکلی برای تان پیش نیاید.

اگر بخواهید شغل خود را تغییر دهید یا بخواهید دریافتی تان را افزایش دهید، باید گواهی اسپانسری جدیدی دریافت کنید و در آن تمام شرایط باید قید شده باشد. اگر برای درخواست قبلی Tier2 ارسال کرده اید، لازم نیست برای اسپانسرتان درخواست جدید بفرستید.

مجوز اقامت همراه با تمدید ویزا

اگر برای تمدید ویزا درخواست داده باشید و مورد قبول واقع شده باشد، مجوز اقامت دریافت خواهید کرد. این مجوز چقدر زمان می برد؟

برای درخواسن های آنلاین: 8 هفته

اگر می توانید از خدمات Tier2 استفاده کنید: 10 روز

اگر درخواست شما پیچیدگی های خاص خود را داشته باشد و نیاز باشد با شما تماس گرفته شود، با شما تماس می گیرند و باید مصاحبه بدهید.