چگونگی اخذ ویزای توریستی انگلیس و تمام عوامل مربوط به آن

یکی از کشورهای اروپایی که افراد زیادی به دنبال اخذ ویزا در آن هستند، انگلیس است. اخذ ویزای توریستی انگلیس از آن دسته ویزاهایی است که شما برای بازدید از شهر اتوبوس های قرمز نیاز دارید. انگلستان با مساحت 243،610 کیلومتر مربع و جمعیتی که بالغ بر 54،316،600 نفر است، یکی از اعضای چهار گانه جزیره بریتانیای کبیر به حساب می آید. این کشور از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز مرز خاکی دارد. انگلیس در شرق به دریای شمال و در جنوب به کانال مانش می رسد. پایتخت انگلستان لندن است و این شهر مرکز بریتانیا می باشد. انگلیس یکی از مرفه ترین کشورهایی است که کیفیت زندگی در آن بسیار بالاست و مردم زیادی دوست دارند به این کشور مهاجرت کنند و یا به دیدار خانواده های شان بروند. چگونگی اخذ ویزای توریستی انگلیس همیشه یکی از مباحث مطرح بوده است که در این مقاله مفصل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

اخذ ویزای توریستی انگلیس

انگلیس هر ساله میزبان هزاران توریست از کشورهای مختلف است و لندن پایتخت آن، جاهای دیدنی و تاریخی زیادی دارد که بازدید از هر کدام از این جاهای دیدنی، شما را با دنیای جدیدی روبرو می کند. اگر شما خارج از اتحادیه اروپا قرار دارید و می خواهید به انگلیس سفر کنید، باید به سفارت این کشور بروید و درخواست خود را مطرح کنید. در حال حاضر صدور ویزا در سفارت انگلیس در ایران انجام نمی شود و شما می توانید درخواست خود را در کارگزاری انگلستان در تهران ثبت کنید و سپس برای باقی کارها به سفارت انگلیس در کشورهای مجاور مثل ترکیه و امارات متحده عربی بروید. دوبی و استانبول شهرهایی هستند که به راحتی می توانید در تاریخ معین به سفارت انگلیس مراجعه کنید و فرم درخواست خود با مدارک را تحویل سفارت دهید. در صورتی که موفق به اخذ ویزای توریستی انگلیس شوید، به شما ویزای مولتی ماهه داده می شود و بار بعدی که برای درخواست ویزا اقدام کنید، ویزای توریستی انگلستان یک ساله و در دفعات بعد 2 ساله و 5 ساله خواهند بود.

ویزای توریستی انگلیس یکی از محبوب ترین ویزاهای این کشور است که به درد کسانی می خورد که قصد گشت و گذار و دیدن خانواده شان دارند و در حالت کلی اگر بخواهیم مطرح کنیم، به دنبال سفر کوتاه مدت به انگلیس هستند. نکته مهمی که در اخذ ویزای توریستی انگلیس لازم است توجه کنید این است که متقاضی بتواند طی پروسه درخواست ویزا، برنامه و هدف سفر خود را به صورت کامل و واضح برای افسر مهاجرت شرح دهد. این ویزا معمولا به صورت شش ماهه چند بار ورود صادر می‌شود. بر اساس نوع ویزایی که می خواهید درخواست دهید و هدفی که از سفر دارید، ویزای توریستی انگلیس در مدت زمان های مختلفی صادر می شود. یکی از چیزهایی که در صادر شدن ویزای شما تاثیر به سزایی دارد، تمکن مالی و گردش حساب شخص درخواست دهنده است. هزینه اخذ ویزا در سفارت ایران 270 دلار و هزینه آن در دفاتری که خارج از ایران دارند، 250 دلار است. مدت زمان لازم برای صدور ویزای توریستی انگلیس، ۲ تا ۳ هفته کاری است.

ویزای توریستی انگلیس یکی از محبوب ترین ویزاهای این کشور است که به درد کسانی می خورد که قصد گشت و گذار و دیدن خانواده شان دارند و در حالت کلی اگر بخواهیم مطرح کنیم، به دنبال سفر کوتاه مدت به انگلیس هستند.

سفارت انگلستان از سال ۲۰۱3 تا به حال نسبت به ایرانی ها سخت گیری های زیادی را انجام می دهد و داشتن تاریخچه سفر و تمکن مالی از آن دسته مواردی است که شما اصلا نباید با آن شوخی کنید چون بلافاصله درخواست تان رد خواهد شد. از سال 1397 شما می توانید برای انجام کارهایی برای سفر یا مهاجرت به انگلیس، به کارگزاری سفارت انگلیس در تهران، یعنی VFS Global بروید و کارهایی که مربوط به اخذ ویزا و مراحل بعدی آن است را از آن جا پیگیری کنید. برای رفتن به کارگزاری سفارت انگلیس در تهران باید به آدرس میدان آرژانتین، خیابان الوند، خیابان راشل کوری (بیست و هفتم)، پلاک 11، طبقه اول بروید.
آدرس وبسایت سفارت انگلستان برای ارائه درخواست به صورت آنلاین:
https://www.gov.uk
https://www.gov.uk/world/organisations/uk-for-iranians.fa
آدرس سفارت انگلستان در تهران: تهران، خیابان فردوسی، پلاک ۱۹۸ که روزهای کاریدر آن یکشنبه تا پنجشنبه و از ساعت: 7:30 تا 14:30 می باشد.
آدرس سفارت انگلستان در دوبی:Al Seef Road, Bur Dubai ,Near to Dubai Creekside – Dubai – United Arab Emirates که روزهای کاری در آن یکشنبه تا پنجشنبه و از ساعت: 7:30 تا 14:30 به وقت دوبی است.
آدرس سفارت انگلستان در استانبول: Kamer Hatun Mahallesi, Meşrutiyet Cd. No:34, 34435 Beyoğlu/İstanbul, Turkey که روزهای کاری در آن یکشنبه تا پنجشنبه و از ساعت: 9:00 تا 17:00 به وقت استانبول می باشد.

سفارت انگلستان از سال ۲۰۱3 تا به حال نسبت به ایرانی ها سخت گیری های زیادی را انجام می دهد و داشتن تاریخچه سفر و تمکن مالی از آن دسته مواردی است که شما اصلا نباید با آن شوخی کنید چون بلافاصله درخواست تان رد خواهد شد.

مراحل اخذ ویزای توریستی انگلستان

برای اخذ ویزای توریستی انگلستان لازم است مراحلی را طی کنید و درخواست خود را ثبت کنید و در نهایت منتظر صدور ویزای خود باشید.

اولین مرحله ای که لازم است انجام دهید، ایجاد حساب کاربری در سایت کارگزاری ویزای انگلیس است.

سپس نوع ویزایی که می خواهید اخذ کنید را باید مشخص کنید و پس از آن برای شما وقت سفارت مشخص می شود.

پس از آن باید هزینه های بررسی مدارک و انگشت نگاری را مشخص کنید. پس از آن یک شماره پیگیری به شما داده می شود که باید آن را نگه دارید. سپس با مدارکی که دارید، باید به سفارت انگلیس مراجعه کنید. برای پیگیری درخواست ویزای انگلیس هم می توانید اقدام کنید و مدارکی که داده بود را پس بگیرید. سپس پیکاپ پاسپورت گرفته می شود تا ویزای توریستی به آن چسبانده شود. در صورتی که در ایران انگشت نگاری کرده باشید، نیازی به پیکاپ نیست و پاسپورت تان در یک پاکت به آدرسی که داده بودید، ارسال می شود.

شرایط دریافت ویزای توریستی انگلیس

یکی از شرایط دریافت ویزای توریستی انگلیس این است که شما از سمت شخصی که در انگلیس اقامت دارد، دعوت نامه دریافت کنید و در غیر این صورت به شما ویزا داده نمی شود.

یکی دیگر از شرایطی که حتما لازم است داشته باشید، تاریخچه سفرتان است که در صورتی که تاریخچه سفر قابل توجهی نداشته باشید، امکان ریجکت شدن ویزای شما بالا می رود.

یکی دیگر از شرایطی که حتما باید داشته باشید، منابع مالی یا تمکن مالی است. نداشتن تمکن مالی کافی هم باعث صادر نشدن ویزای شما می شود. تمکن مالی لازم برای اخذ ویزای توریستی انگلیس چیزی در حدود 100 یا 150 میلیون تومان است.

یکی از شرایط اخذ ویزای توریستی انگلستان که حتما باید داشته باشید، منابع مالی یا تمکن مالی است. نداشتن تمکن مالی کافی هم باعث صادر نشدن ویزای شما می شود. تمکن مالی لازم برای اخذ ویزای توریستی انگلیس چیزی در حدود 100 یا 150 میلیون تومان است.

انواع ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس انواع مختلفی دارد که بسته به نوع هدفی که دارید، نوع ویزای شما هم متفاوت خواهد بود. انواع ویزای توریستی انگلیس به شرح زیر خواهد بود:

 • ویزا توریستی انگلیس با هدف بازدید از خانواده: در صورتی که می خواهید از خانواده تان در انگلیس دیدن کنید، باید درخواست ویزای توریستی بازدید از خانواده را پر کنید. برای گرفتن این ویزا باید از خانواده تان که در انگلیس هستند، دعوت نامه معتبر بگیرید. در این دعوت نامه حتما باید نسبتی که شخص دعوت کننده با شخص درخواست
 • دهنده ویزا دارد، قید شود.
 • ویزای توریستی انگلیس با هدف تفریح و گردش: اگر قصد دارید برای گشت و گذار به انگلیس سفر کنید، باید برای ویزای تفریح و گردشگری توریستی انگلیس درخواست دهید و در این نوع از ویزا لازم نیست حتما شما دعوت نامه داشته باشید اما حتما به تاریخچه سفری که داشته اید و تمکن مالی شما توجه می شود.
 • ویزای توریستی انگلستان با هدف تجاری: اگر قصد دارید در همایشی شرکت کنید یا سمینار و جلساتی هست که باید در آن حضور داشته باشید، باید برای ویزای توریستی تجاری انگلیس درخواست دهید. برای این که بتوانید این ویزا را اخذ کنید، باید دعوت نامه ای از سوی برگزار کننده همایش، سمینار یا شرکتی که می خواهید بروید، ارائه کنید و در آن صورت برای تان ویزا صادر می شود.

در صورتی که می خواهید از خانواده تان در انگلیس دیدن کنید، باید درخواست ویزای توریستی بازدید از خانواده را پر کنید.  برای گرفتن این ویزا باید از خانواده تان که در انگلیس هستند، دعوت نامه معتبر بگیرید. در این دعوت نامه حتما باید نسبتی که شخص دعوت کننده با شخص درخواست دهنده ویزا دارد، قید شود.

برخی از شرکت ها برای اخذ ویزای توریستی انگلیس ، از شخص درخواست دهنده وثیقه می گیرند. این در صورتی است که شخص درخواست دهنده دعوت نامه نداشته باشد و با گرفتن وثیقه از شرکت های دیگر دعوت نامه می گیرند یا از طرف خودشان برای متقاضی درخواست صدور ویزا می دهند. دریافت وثیقه صرفا برای این است که فرد به کشورش برمی گردد و درخواست پناهندگی به دولت انگلیس نمی دهد. این وثیقه در اختیار شرکت یا موسسه می ماند تا زمانی که شخص از مسافرتش برگردد و پس از آن به او برگردانده می شود.

نکات مهم مربوط به ویزای توریستی انگلیس

 • بعد از این که هزینه های مربوط به اخذ ویزای توریستی انگلیس را پرداخت کردید، تا 30 روز زمان دارید که پروسه انگشت نگاری را انجام دهید. برای این کار باید به یکی از دفاتر انگشت نگاری بروید.
 • در مراحل انگشت نگاری ویزای توریستی انگلیس اگر کودک زیر 14 سال داشته باشد، باید به همراه پدر و مادرش به دفاتر مربوط به انگشت نگاری برود اما از او انگشت نگاری انجام نمی شود.
 • شما چه در ایران برای انگشت نگاری بروید و چه در کشورهایی که اطراف ایران هستند، تمام پرونده ها در دفتر ابوظبی اماراتبررسی خواهند شد.
 • با این که ممکن است شما مدارک زیادی را برای اخذ ویزای توریستی انگلیس ارائه کنید اما دو چیز از همه بیشتر مورد بررسی قرار می گیرد و آن هم تمکن مالی و گردش حساب شخص درخواست دهنده است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی انگلیس

 • گذرنامه شخص درخواس دهنده با حداقل یک سال اعتبار
 • فرم درخواست ویزای توریستی انگلیس
 • یک قطعه عکس ۳.۴ در ۴.۵ ( که باید حداکثر برای 6 ماه قبل از درخواست ویزا باشد و تفاوتی میان چهره شخص درخواست دهنده و عکس نباشد)
 • کارت ملی و کارت پایان خدمت که هم باید اصل شان باشد و هم ترجمه شان
 • مدارک مالی معتبر ( که در آن تمکن مالی شما به پوند قید شده باشد و گردش حساب 6 ماهه اخیرتان ذکر شده باشد)
 • ارائه مدارک مربوط به اموال و دارایی ( این مدارک باید شامل سند ملک، ماشین و… باشد که به نام شخص درخواست دهنده باشد)
 • ارائه پاسپورت های قبلی تا ده سال گذشته (برای این که بتوانند تاریخچه سفر شخص درخواست دهنده را ببینند)
 • گواهی اشتغال به کار (در صورتی که این گواهی وجود داشته باشد)
 • ارائه سوابق بیمه تامین اجتماعی (در صورتی که این گواهی وجود داشته باشد)
 • گواهی اشتغال به تحصیل (در صورتی که این گواهی وجود داشته باشد)
 • دعوت نامه معتبر (در صورتی که شخص درخواست دهنده قصد بازدید از خانواده یا شرکت در همایش و سمیناری را داشته باشد)

مدارک لازم برای ثبت نام آنلاین و گرفتن وقت از سفارت

 • اسکن صفحه اول پاسپورت
 • پر کردن فرم درخواست وقت سفارت انگلیس
 • در صورتی که دعوت نامه دارید، باید اسکن دعوت نامه را داشته باشید و مدارک اقامتی میزبان را ارائه کنید.
 • پرداخت هزینه های اخذ ویزا

 مدارک تحصیلی لازم جهت درخواست ویزای انگلیس توریستی مولتی:

 • مدرک تحصیلی معتبر به همراه ریز نمرات شخص درخواست دهنده و هرکسی که قرار است او را در این سفر همراهی کند. مدارک باید ترجمه شده باشند و مهر قوه قضاییه و وزارت امور خارجه روی آن خورده باشد.
 • مدرک زبان معتبر
 • مدارک مربوط به دوره های آموزشی که از مراکز معتبر آموزشی

مدارک مالی و ملکی لازم برای درخواست ویزای انگلیس توریستی مولتی

 • اسناد املاک و مستغلات شخص درخواست دهنده و هرکسی که قرار است او را در این سفر همراهی کند. مدارک باید ترجمه شده باشند و مهر قوه قضاییه و وزارت امور خارجه روی آن خورده باشد.
 • میانگین حساب 4 ماه آخر حساب بانکی شخص درخواست دهنده و هرکسی که قرار است او را در این سفر همراهی کند.
 • تمکن مالی (مانده حساب – سپرده) ارزی یا ریالی متقاضی و هرکسی که قرار است او را در این سفر همراهی کند.
 • سهام بورس یا هر چیزی که اثبات می کند شما دارایی نقدی یا غیر نقدی دارید.

فرم اطلاعات فردی برای درخواست ویزای انگلیس توریستی مولتی

یک فرم کامل از اطلاعات شخصی در قالب Word برای متقاضی و تمامی همراهان به صورت جداگانه باید تنظیم شود که شامل این موارد باشد: آدرس محل کار متقاضی و همراهانش، آدرس محل سکونت، شماره تماس محل سکونت، شماره تماس محل کار متقاضی و همراهانش، شماره همراه متقاضی که واتساپ فعال داشته باشد، کدپستی محل سکونت و محل کار متقاضی و همراهانش، توضیحاتی کامل راجع به سمت شغلی متقاضی و همراهانش)

هزینه ویزای توریستی انگلیس

همان طور که پیش تر هم گفته شد، در صورتی که از داخل ایران برای اخذ ویزای توریستی انگلیس اقدام کنید، باید 270 دلار و در صورتی که خارج از ایران اقدام کنید، باید 250 دلار بپردازید. از این هزینه ها 125 دلار به سفارت انگلیس پرداخت می شود تا مدارک را بررسی کنند و کارهای مربوط به انگشت نگاری را انجام دهند. اگر بخواهیم هزینه لازم برای اخذ ویزای توریستی انگلیس را تخمین بزنیم، می توانیم در یک جدول بر اساس نوع ویزا مطرح کنیم.

در صورتی که از داخل ایران برای اخذ ویزای توریستی انگلیس اقدام کنید، باید 270 دلار و در صورتی که خارج از ایران اقدام کنید، باید 250 دلار بپردازید. از این هزینه ها 125 دلار به سفارت انگلیس پرداخت می شود تا مدارک را بررسی کنند و کارهای مربوط به انگشت نگاری را انجام دهند.

ویزای توریستی انگلیس تضمینی

نوع ویزا

مدت اقامت

زمان تحویل

هزینه

توریستی عادی

 6  ماه

بیش از 20 روز کاری

95  پوند انگلیس

توریستی مولتی

2  ساله

بیش از 20 روز کاری

337  پوند انگلیس

توریستی مولتی

5  ساله

بیش از 20 روز کاری

612  پوند انگلیس

توریستی مولتی

10  ساله

بیش از 20 روز کاری

767  پوند انگلیس

 در اخذ ویزای توریستی انگلیس تضمینی  وجود نخواهد داشت. بر اساس روابطی که در چند سال اخیر بین ایران و انگلیس به وجود آمده است، هیچ شخصی نمی‌تواند به شما تضمین دهد که قطعا ویزایی که درخواست داده بودید، صادر خواهد شد. تنها چیزی که وجود دارد این است که کارگزاران و کسانی که می توانند برای شما ویزای توریستی در این کشور بگیرند، به شما ضمانت دهند که در صورتی که ویزای شما ریجکت شد، درصدی از مبلغ پرداختی به شما عودت داده خواهد شد.

مدت ویزای توریستی انگلیس

برای اخذ ویزای توریستی انگلستان ، پاسپورت شما باید حداقل یک سال اعتبار داشته باشد و با نوجه به درخواستی که داده اید، در مدت اعتبارهای مختلف، ویزای شما صادر می‌شود. ویزای توریستی انگلیس در بازه های ۶ ماهه، ۱ ساله، ۲ ساله و ۵ ساله صادر می‌شود و پس از صدور ویزا، شخص دارنده ویزا می تواند بر اساس مدت ویزایش، به صورت ممتد و بدون هیچ محدودیتی در انگلیس اقامت داشته باشد.

اگر شخص می خواهد نسبت به تمدید ویزای توریستی انگلستان اقدام کند، باید در طول مدتی که در انگلستان حضور دارد، درخواست تمدید ویزای خود را با مراجعه به آدرس سایت زیر ارائه کند.

https://visas-immigration.service.gov.uk/product/flr-ir

همچنین باید برای اطلاعات بیومتریک مبلغ 19.20 پوند را پرداخت کنید. هزینه های درخواست تمدید ویزا 993 پوند می باشد و مدت 8 هفته کاری زمان لازم است تا به درخواست شما رسیدگی شود. اگر بخواهید می توانید درخواست خود را در یک روز کاری انجام دهید اما لازم است 800 پوند بیشتر بپردازید.

برای اخذ ویزای توریستی انگلستان ، پاسپورت شما باید حداقل یک سال اعتبار داشته باشد و با نوجه به درخواستی که داده اید، در مدت اعتبارهای مختلف، ویزای شما صادر می‌شود. ویزای توریستی انگلیس در بازه های ۶ ماهه، ۱ ساله، ۲ ساله و ۵ ساله صادر می‌شود و پس از صدور ویزا، شخص دارنده ویزا می تواند بر اساس مدت ویزایش، به صورت ممتد و بدون هیچ محدودیتی در انگلیس اقامت داشته باشد.

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
خطا ! لطفا دوباره تلاش نمایید.

ویزای توریستی انگلستان و پناهندگی

واژه پناهنده به کسی اطلاق می شود که چند ویژگی را داشته باشد. وقتی شخصی به دلایل نژاد، مذهب، مليت يا عضو شدن در يك گروه خاص اجتماعي يا عقيده سياسي، ترس موجه ای از آزار داشته باشد و به همین دلایل در کشوری خارج از كشور اصلي خود به سر ببرد، یا به خاطر ترسی که از آزار و اذیت نسبت به موضوعی که با آن درگیر است، داشته باشد و نتواند به کشور اصلی خودش برگردد، مجبور می شود که بر اساس شرایط و قوانینی به دولت کشور دیگری رجوع کند و تابعیت آن کشور را دریافت کند تا در امنیت باشد. با این که این تعریفی از پناهنده و پناهندگی است، اما افراد زیادی تلاش می کنند تا از طریق ویزای توریستی انگلیس به این کشور بروند و سپس پناهنده شوند. همان طور که قبلا توضیح دادیم، شرایط اخذ ویزای توریستی این است که شما تمکن مالی داشته باشید و تاریخچه سفر خوبی داشته باشید و زمانی که شما درخواست پناهندگی می دهید، برای دولت انگلستان این ذهنیت به وجود می‌آید که کسی که توانایی گرفتن ویزای این کشور را دارد، چطور می تواند درخواست پناهندگی دهد؟ پس نتیجه می‌گیریم که گرفتن پناهندگی با ویزای توریستی انگلیس غیر ممکن است.

ریجکت ویزای توریستی انگلیس

به دلایل مختلفی ویزای توریستی شما می تواند صادر نشود و درخواست شما رد شود. مهم ترین و اصلی ترین عاملی که می تواند باعث رد شدن ویزای توریستی انگلیس شود، مسائل مربوط به تمکن مالی و گردش حساب است. اما اگر بخواهیم دلایل رایج ریجکت ویزای توریستی انگلیس را مطرح کنیم، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • ارائه مدارک اشتباه و نادرست: در صورتی که مدارکی که برای اخذ ویزا باید ارائه کنید، اشتباه باشد (برای مثال دعوت نامه ویزای تجاری را برای ویزای بازدید از خانواده ارسال کنید) یا مدارک غیر واقعی و جعلی ارائه کنید، درخواست ویزای توریستی انگلیس شما رد خواهد شد.
 • نوع ویزایی که می خواهید را اشتباه بیان کنید: برای مثال می خواهید برای بازدید از خانواده تان به انگلیس بروید ولی درخواست ویزای تجاری انگلیس می دهد و افسر ویزای این کشور بدون تعلل درخواست شما را رد خواهد کرد و هزینه ای که برای بررسی مدارک و انگشت نگاری پرداخته اید، از بین می رود.
 • نتوانید هزینه های لازم برای درخواست ویزا را پرداخت کنید: شما باید بتوانید مدارک تمکن مالی و گردش حساب خود را به افسر ویزا ارائه کنید و او را متقاعد کنید که زمانی که به این کشور سفر کردید، از پس هزینه های اقامت در این کشور بربیایید و با مشکلی روبرو نمی شوید.

شرایط اخذ ویزای توریستی این است که شما تمکن مالی داشته باشید و تاریخچه سفر خوبی داشته باشید و زمانی که شما درخواست پناهندگی می دهید، برای دولت انگلستان این ذهنیت به وجود می‌آید که کسی که توانایی گرفتن ویزای این کشور را دارد، چطور می تواند درخواست پناهندگی دهد؟ پس نتیجه می‌گیریم که گرفتن پناهندگی با ویزای توریستی انگلیس غیر ممکن است.

اعتراض به ریجکت ویزای توریستی انگلیس

برخلاف بعضی کشورها که شما می توانید به ریجکت شدن درخواست ویزای خود اعتراض کنید، در انگلیس اعتراض به ریجکت ویزای توریستی وجود ندارد اما تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که به ایمیل های اعلام شده سفارت انگلیس، یک نامه اعتراضی ارسال کنید و در این نامه بعد از این که اطلاعات شخصی و دلایل ریجکت شدن ویزای خود را مطرح کردید، به افسران ویزای این کشور ثابت کنید که به اشتباه درخواست شما را ریجکت کرده اند. بعد از این که درخواست شما ریجکت شد، شما نواقص را رفع کنید و دوباره درخواست خود را ارسال کنید. در صورتی شما با ریجکتی از سمت سفارت انگلیس مواجه شوید، مبلغ ۴۰۰ پوند به مبلغ تعرفه پایه شما اضافه خواهد شد.

شرایط اخذ ویزای انگلیس

داشتن یک سند ملکی و شغل معتبر در اخذ ویزای شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

اگر شما قبل از سفر به انگلیس به کشورهایی مثل کانادا، استرالیا، امریکا و ژاپن سفر کرده باشید یا توانسته باشید ویزای شینگن دریافت کنید، می توانید موفقیت خود را در اخذ ویزای انگلیس تضمین کنید.

حداقل ۱۰۰ میلیون تومان تمکن مالی در یک حساب کوتاه مدت داشته باشید که به شما کمک کند.

ویزای ریجکت شده نداشته باشید یا اگر ویزای رد شده داشته اید، بعد از آن موفق به اخذ یک ویزای معتبر دیگر شده باشید. این موضوع شاید جزء موارد لازم نباشد اما زمانی که به سفارت انگلیس مراجعه می کنید، افسر پرونده این موضوع را مورد توجه قرار خواهد داد.

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

بر اساس چیزی که سایت رسمی سفارت انگلیس بیان کرده است، مدت زمان لازم برای صدور ویزای توریستی انگلیس حدود 3 هفته است ولی به دلیل بالا بودن تعداد درخواست هایی که برای سفارت ارسال می شود، یک هفته و نهایتا 10 روز به این بازه زمانی اضافه می شود. اگر بخواهیم بازه کلی از زمان درخواست را تخمین بزنیم، در صورتی که مدارک شما کامل باشد و سپس توسط سفارت بررسی شوند و کارهای مربوط به انگشت نگاری انجام شود و ویزا صادر شود، بین 40 تا 50 روز زمان لازم خواهد بود. پس حتما با توجه به تاریخ سفرتان، برنامه ریزی لازم برای دریافت ویزا را انجام دهید تا دچار مشکل نشوید.

بر اساس چیزی که سایت رسمی سفارت انگلیس بیان کرده است، مدت زمان لازم برای صدور ویزای توریستی انگلیس حدود 3 هفته است ولی به دلیل بالا بودن تعداد درخواست هایی که برای سفارت ارسال می شود، یک هفته و نهایتا 10 روز به این بازه زمانی اضافه می شود.

پیگیری جواب ویزای انگلیس

از زمانی که شما درخواست می دهید تا هر مرحله ای که انجام می شود، آپدیت هایی که در پرونده تان به وجود می آید، از طریق یک ایمیل که از طرف سفارت برای تان به ارسال می شود، به اطلاع تان می رسد. این ایمیل ها یک طرفه هستند و از طریق شخص درخواست دهنده قابل پیگیری نیستند.

نکات مهم برای اخذ ویزای توریستی انگلیس

به روزهای کاری سفارت انگلیس حتما توجه کنید. همه سفارت خانه ها یک تا دو روز در هفته تعطیل هستند و این روز معمولا شنبه و یکشنبه است. روزهای تعطیلی رسمی هم برای سفارت باید چک کنید چون با تعطیلات رسمی ایران متفاوت است.

بهتر است حداقل سه ماه قبل از سفرتان برای درخواست ویزای توریستی انگلیس اقدام کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.

مهم ترین کاری که برای درخواست ویزا باید انجام دهید، داشتن صداقت است. مدارک جعلی و اطلاعات غلط بدون شک باعث رد شدن درخواست شما می شود و 10 سال از گرفتن هرگونه ویزای انگلیس محروم می شوید.

اگر ویزایی که گرفته اید مولتی است، باید توجه کنید که مدت اقامت شما در هر بار ورود به خاک انگلیس تنها 6 ماه است. بعد از آن باید انگلیس را ترک کنید و مجددا وارد این کشور شوید.

برای این که فرم آنلاین ویزا را پر کنید، تنها 25 دقیقه زمان دارید. بعد از این بازه زمانی سایت شما را به صورت اتومات از حساب کاربری ای که با آن وارد سایت شدید، خارج خواهد کرد. تماما هم به صورت انگلیسی است و باید در پر کردن فیلدها دقت کنید. بنابراین حتما این بازه زمانی را مدنظر قرار دهید.

بعد از این که فرم های مربوطه را پر کردید و هزینه های لازم را پرداخت کردید، سفارت ب شما ایمیلی ارسال می کند که در آن تاریخ وقت سفارت شما مشخص شده است. در آن روز باید مدارک را تحویل دهید و انگشت نگاری کنید و منتظر جواب درخواست تان بمانید.

هیچ گاه پاسپورت و مدارک شناسایی خود را به افرادی که ناشناس هستند، نسپارید.

نباید مدارک با ترجمه غلط ارائه کنید به همین دلیل بهتر است در انتخاب دارالترجمه دقت لازم را داشته باشید چون غلط در ترجمه باعث رد شدن درخواست ویزای شما می شود.

رضایت نامه محضری باید وجود داشته باشد که در همراهی فرزندان، بدون این که والدین قصد مسافرت داشته باشند، باید به فرزندان رضایت نامه محضری داده شود و ترجمه آن به سفارت اعلام شود.

اگر باید برای درخواست ویزا دعوت نامه ارائه کنید، دعوت باید شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی باشد و در آن نسبت طرفین به یکدیگر ذکر شده باشد. باید دلیل سفر شخص درخواست دهنده مطرح شده باشد و آدرس و شماره تماس هم محل سکونت و هم محل کار ذکر شده باشد. دعوت نامه بعد از آماده شدن باید به مهر و امضای دفترNotary Public  برسد.

فرد دعوت کننده باید مدارکی را ارائه کند که شامل کارت شهروندی، پاسپورت کشور مقصد، شناسنامه همان کشور یا کارت اقامت انگلیس باشد. گاهی لازم است مدارکی مثل گواهی اشتغال به کار، نامه بانک و برگه های مالیاتی هم ارائه شود که تاثیر آن روی درخواست صدور ویزا بسیار زیاد است.

در صورتی که دعوت نامه ندارید، باید مدارک رزرو هتل را ارائه منید و برنامه سفرتان را شرح دهید. داشتن بلیط رفت و برگشت هم الزامی است.

اگر باید برای درخواست ویزا دعوت نامه ارائه کنید، دعوت باید شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی باشد و در آن نسبت طرفین به یکدیگر ذکر شده باشد. باید دلیل سفر شخص درخواست دهنده مطرح شده باشد و آدرس و شماره تماس هم محل سکونت و هم محل کار ذکر شده باشد. دعوت نامه بعد از آماده شدن باید به مهر و امضای دفترNotary Public  برسد.