ویزای کانادا

همه چیز در مورد ویزای تضمینی کانادا

کشور کانادا به خاطر داشتن مناظر طبیعی فوق العاده و تنوع آب و هوایی ای که دارد، یکی از کشورهای پرطرفدار برای مسافرت و مهاجرت است. این کشور تنوع جغرافیایی گسترده ای دارد و آب و هوای آن همیشه آن چیزی که گفته شده است و شنیده ایم نیست. در کانادا گاهی دمای یک شهر منفی 15 درجه و دمای یک شهر دیگر مثبت 15 درجه بوده است. اخذ ویزای تضمینی کانادا یکی از راه های سفر به این کشور است که شما را به سمت آبشار نیاگارا و سایر جاذبه های دیدنی این کشور هدایت می کند.

ویزای تضمینی کانادا چیست؟

یکی از روش های اخذ ویزای کانادا که بیشتر افرادی که به صورت تفریحی و گردشگری می خواهند به این کشور بروند، به دنبال آن هستند، ویزای تضمینی کانادا است. در ابتدای کار بگوییم که هر کسی نمی تواند برای شما ویزای تضمینی کانادا بگیرد و قطعا نیاز به تجربه و مشاوره در این زمینه دارید تا از معروف ترین روش های اخذ ویزای کانادا استفاده کنید. تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید تا اطلاعات جالبی در مورد ویزای تضمینی کانادا به دست آورید. یکی از متداول ترین روش های سفر، اخذ ویزای تضمینی کانادا است که از محبوبیت خوبی هم برخوردار است. یکی از دغدغه هایی که متقاضیان ویزای کانادا دارند، رد یا ریجکت شدن درخواست های شان توسط افسر ویزا در دفاتر VAC  است که این ریجکت شدن علاوه بر زمان زیادی که می گیرد، کل هزینه هایی هم که متقاضی پرداخت کرده است را از بین می برد و این جا دقیقا جایی است که اصطلاح ویزای تضمینی کانادا معنادار می شود. در صورتی که ویزای شما ریجکت شد، کل مبلغی که پرداخت کرده بودید، به شما برگردانده می شود و دیگر نگرانی ای از بابت هزینه های اخذ ویزای کانادا نخواهید داشت. یکی از مهم ترین عواملی که در اخذ ویزای تضمینی کانادا نقش دارد، اعتبار پاسپورت است که اعتبار آن باید 3 ماه از تاریخ انقضای ویزای کانادا بیشتر باشد. اخذ ویزای تضمینی کانادا در ظاهر کمی دشوار و پیچیده است اما داشتن تجربه و دانش کافی در این زمینه می تواند دریافت ویزای کانادا را راحت تر کند. لازم به توضیح است که کلمه تضمینی به معنای صدور صد در صد ویزا نیست و این سوء برداشت تنها توسط افراد سودجو شکل گرفته است که ذهن متقاضی را به اشتباه بیندازند. در حالی که کلمه تضمینی در اخذ ویزای کانادا به معنای بالا بودن درصد دریافت ویزای کانادا است و پس از ریجکت شدن مبلغ آن برمی گردد.
یکی از متداول ترین روش های سفر، اخذ ویزای تضمینی کانادا است که از محبوبیت خوبی هم برخوردار است. یکی از دغدغه هایی که متقاضیان ویزای کانادا دارند، رد یا ریجکت شدن درخواست های شان توسط افسر ویزا در دفاتر VAC  است که این ریجکت شدن علاوه بر زمان زیادی که می گیرد، کل هزینه هایی هم که متقاضی پرداخت کرده است را از بین می برد و این جا دقیقا جایی است که اصطلاح ویزای تضمینی کانادا معنادار می شود.

انواع ویزا کانادا تضمینی

ویزا کانادا انواع مختلفی دارد که با توجه به هدف سفری که دارید، باید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

اخذ ویزا ترانزیت کانادا نوع A

زمانی که می خواهید به یک کشور دیگر سفر کنید و به یک دلیل مثلا برای تغییر خط پرواز مجبورید در کانادا توقف داشته باشید یا هواپیما برای سوخت گیری باید در فرودگاه کانادا بماند، شما باید ویزای ترانزیت نوع A کانادا را اخذ کنید. اگر این نوع ویزا را اخذ کردید، باید در کمتر از 48 ساعت فرودگاه کانادا را ترک کنید و به سمت مقصد خود بروید. در این نوع از ویزا شما به جز فرودگاه حق رفتن به جای دیگری از کانادا را نخواهید داشت یعنی از فرودگاه نباید خارج شوید.

اخذ ویزا ترانزیت کانادا نوع B

این ویزا برای زمانی است که شما می خواهید از کانادا به طریق زمینی خارج شوید. با استفاده از این ویزا می توانید از طریق راه دریایی یا زمینی این کشور را ترک کنید.

اخذ ویزای توریستی یک بار ورود کانادا

با اخذ این ویزا شما می توانید به مدت 90 روز در کشور کانادا اقامت داشته باشید ولی با اولین باری که از کانادا خارج شوید، مدت اعتبار ویزا به پایان می رسد.

اخذ ویزای توریستی دو بار ورود کانادا

زمانی که این ویزا را اخذ کنید، می توانید دو بار به این کشور وارد شوید ولی بعد از این که دومین خروج شما اتفاق بیفتد، مدت اعتبار ویزای شما به پایان می رسد.

اخذ ویزای توریستی مولتی یا پنج ساله

این ویزا برای افرادی مناسب است که بازرگان، تاجر، دانشجو هستند. اگر والدین افرادی که در کانادا مقیم هستند، بخواهند برای دیدن فرزندشان به این کشور بروند هم باید از این ویزا استفاده کنند. مسافر با اخذ ویزا مولتی یا 5 ساله کانادا می تواند به مدت 5 سال در این کشور رفت و آمد داشته باشد.

ویزای تضمینی کانادا توریستی

در صورتی که مسافر مدارک کاملی به سفارت ارائه کند، می تواند ویزای تضمینی کانادا توریستی را دریافت کند. برای این که بتوانید ویزای تضمینی کانادا را اخذ کنید، باید به مواردی مثل سابقه سفر، هدف سفر و تمکن مالی متقاضی توجه کنید. در صورت ارائه این مدارک به سفارت، شانس اخذ ویزا تضمینی کانادا برای تان بالاتر خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تضمینی کانادا

برای این که بتوانید ویزای تضمینی کانادا را اخذ کنید، لازم است یکسری مدارک را فراهم کنید. مدارک عمومی ای که باید فراهم کنید به شرح زیر است: اصل پاسپورت قدیم و جدید اولین چیزی است که مورد نیاز است. دقت کنید که پاسپورت حداقل یک سال اعتبار داشته باشد. ترجمه شناسنامه و کارت ملی را باید داشته باشید و باید به زبان انگلیسی باشد. در صورتی که متاهل هستید و همسرتان همراه تان است، باید ترجمه سند ازدواج را هم داشته باشید. یک قطعه عکس که برای حداکثر یک ماه گذشته باشد و در سایز 3.5 در 4.5 و با زمینه سفید باشد. در صورتی که فرزند دارید و فرزندان تان همراهی تان می کنند، باید گواهی اشتغال به تحصیل آن ها را ترجمه کنید و ترجمه آن را ارائه کنید.
برای اخذ ویزای تضمینی کانادا لازم است دعوت نامه داشته باشید. در دعوت نامه باید مشخصات کامل دعوت کننده و نسبت او ذکر شده باشد. همچنین باید در دعوت نامه دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن دعوت کننده، مدت زمان اقامت او و هر مورد دیگری که به آن مرتبط است را ذکر کنید. دعوت نامه باید به مهر و امضای دفتر ثبت که به آن notary public گفته می شود، رسیده باشد.
فرم اطلاعات خانوادگی و فردی را باید هر یک از افرادی که می خواهند به این سفر بروند، به صورت جداگانه پر کنند. اگر فرزندان بدون حضور والدین خود قصد سفر دارند، باید رضایت نامه محضری داشته باشند و رضایت نامه هم ترجمه شده باشد. اگر فرزند همراه یکی از والدین به سفر می رود، لازم است که برای اخذ ویزای تضمینی کانادا از سمت والدی که او را همراهی نمی کند، رضایت نامه محضری ترجمه شده داشته باشد. برای اخذ ویزای تضمینی کانادا لازم است دعوت نامه داشته باشید. در دعوت نامه باید مشخصات کامل دعوت کننده و نسبت او ذکر شده باشد. همچنین باید در دعوت نامه دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن دعوت کننده، مدت زمان اقامت او و هر مورد دیگری که به آن مرتبط است را ذکر کنید. دعوت نامه باید به مهر و امضای دفتر ثبت که به آن notary public گفته می شود، رسیده باشد.

مدارک مالی مورد نیاز برای درخواست ویزای تضمینی کانادا

مدارک زیر به عنوان مدارک مالی برای اخذ ویزای تضمینی کانادا لازم است: اسناد بانکی ترجمه شده اگر اجاره نامه دارید، ترجمه آن باید باشد. اگر سند خودرو دارید، ترجمه آن باید باشد. اگر سپرده بلند مدت در بانک دارید باید گواهی ترجمه شده آن را ارائه کنید. در صورتی که سهام یا اوراق بهادار دارید، باید گواهی آن را ارائه کنید. نامه تمکنی که به بانک ارائه می شود، باید به زبان انگلیسی باشد و مهر امور بین الملل بانک را داشته باشد. لازم است گردش 4 ماهه اخیر حساب بانکی خود را ارائه کنید که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه شماست. نکته: در صورت لزوم ممکن است افسر اخذ ویزا مدارک دیگری هم از شما بخواهد که برای صدور ویزای خود باید آن ها را هم فراهم کنید.

مدارک شغلی مورد نیاز برای درخواست ویزای تضمینی کانادا

مدارک شغلی مورد نیاز با توجه به شغلی که متقاضی دارد متغیر است و به شرح زیر است: کارآفرینان: مدارکی که کارآفرینان باید برای صدور ویزای تضمینی کانادا فراهم آورند، مدارک شرکت یا جواز کسب، آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی، آگهی مربوط به تغییرات شرکت در روزنامه رسمی، اساسنامه، آخرین لیست مالیاتی ای که کارآفرین پرداخت کرده است و هر چیزی که بیزینس او را اثبات کند، باید ارائه شود. تاجران: تاجران باید مدارکی مثل ترجمه کارت بازرگانی، گواهی نامه از اتاق بازرگانی، آخرین لیست مالیاتی ای که تاجر پرداخت کرده است، آگهی تاسیس و هر چیزی که به تجارت آن مربوط است، فراهم آورد و آن ها را ارائه کند. کارمندان: کارمندان باید مدارک شغلی ای مثل بیمه تامین اجتماعی، گواهی اشتغال به کار و فیش حقوق و هر چیزی که ثابت کننده سابقه کار آن ها باشد، ارائه شود. پزشکان: پزشگان باید مدارک پروانه مطب، کارت نظام پزشکی، گواهی اشتغال به کار در بیمارستان و هر چیزی که سابقه طبابت پزشک را اثبات کند، ارائه دهند. مشاغل آزاد: مشاغل آزاد باید پروانه بهره برداری، جواز کسب، آخرین مالیاتی که پرداخت شده است، بیمه پرداختی، قراردادهای کاری، فعالیت های تجاری و هر چیزی که نشان دهنده منبع درآمد و سابقه کار آن ها باشد، باید ارائه شود. بازنشستگان: بازنشستگان هم باید مدارکی مثل حکم بازنشستگی، فیش حقوقی دو ماه آخر (در صورتی که حقوق بازنشسته اضافه شده باشد، باید حکم افزایش حقوق بازنشستگی هم ارائه شود) و هر چیزی که نشان دهنده منبع درآمد شخص بازنشسته باشد، باید ارائه شود.

مدارک تحصیلی لازم برای درخواست ویزای تضمینی کانادا

برای مدرک تحصیلی تنها لازم است ترجمه آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده را برای درخواست ویزای کانادا ارائه کنید. انگشت نگاری برای اخذ ویزا تضمینی کانادا یک سیستم بیومتریک وجود دارد که زمانی که شما می خواهید به کانادا سفر کنید و باید ویزای کار، تحصیلی و توریستی دریافت کنید، باید داده های بیومتریک خود را در آن ثبت کنید. داده های بیومتریک شامل اثر انگشت و عکس می شوند. لازم است تمام افرادی که در بازه سنی 14 تا 79 سال هستند و قصد اخذ ویزای موقت توریستی، کاری و تحصیلی کانادا را دارند، انگشت نگاری انجام دهند. متقاضیانی که در کشور ایران زندگی می کنند، می توانند به تمام کشورهای همسایه که مرکز VFS GLOBAL در آن ها وجود دارد، مراجعه کنند و در آن جا کارهای مربوط به انگشت نگاری را انجام دهند. افراد زیادی کشور ترکیه یا آذربایجان را انتخاب می کنند چون هزینه سفر به این کشورها پایین تر استو اما شما می توانید برای ثبت داده های بیومتریک خود، به هر کشور دیگری اطراف ایران مراجعه کنید. شهرهایی که این مرکز در آن ها وجود دارد به شرح زیر است:
  • ترکیه (آنکارا یا استانبول)
  • ارمنستان (ایروان)
  • آذربایجان (باکو)
  • گرجستان (تفلیس)
  • امارات (دبی)
توجه کنید که بهتر است همین کشورها را برای انگشت نگاری انتخاب کنید چون انتخاب کشورهای دیگر، می تواند شانس شما را برای دریافت ویزا کانادا پایین آورد.
یک سیستم بیومتریک وجود دارد که زمانی که شما می خواهید به کانادا سفر کنید و باید ویزای کار، تحصیلی و توریستی دریافت کنید، باید داده های بیومتریک خود را در آن ثبت کنید. داده های بیومتریک شامل اثر انگشت و عکس می شوند. لازم است تمام افرادی که در بازه سنی 14 تا 79 سال هستند و قصد اخذ ویزای موقت توریستی، کاری و تحصیلی کانادا را دارند، انگشت نگاری انجام دهند.

نکاتی در مورد ویزای تضمینی کانادا

لازم است برخی نکات در مورد ویزای تضمینی کانادا بدانید تا با دقت بیشتری برای اخذ این ویزا اقدام کنید. این احتمال وجود دارد که پروسه اخذ ویزای تضمینی کانادا از دو هفته تا سه ماه طول بکشد.
فقط مشاوران و وکلای رسمی ای که دارای مجوز از iccrc  باشند، اجازه فعالیت در حیطه مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای تضمینی کانادا دارند. Iccrc شورای قانون گذاری مهاجرت به کانادا است که اجازه فعالیت در این حوزه را به برخی از مشاوران و وکلای رسمی اهدا می کند.
بر اساس اطلاعاتی که سفارت کانادا منتشر کرده است، اعتبار پاسپورت شما باید 3 ماه بیشتر از تاریخ انقضای ویزای کانادا باشد و این به این معناست که پاسپورت شما باید حداقل یک سال اعتبار داشته باشد. یکی از مدارکی که برای اخذ ویزای تضمینی کانادا باید به آن توجه کنید، تهیه عکس با کیفیت است. عکس باید در ابعاد 3.5 در 4.5 باشد و چهره شما در آن به صورت کامل قابل تشخیص باشد. عکس با کیفیت می تواند پروسه اخذ ویزای کانادا را کوتاه کند. فقط مشاوران و وکلای رسمی ای که دارای مجوز از iccrc  باشند، اجازه فعالیت در حیطه مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای تضمینی کانادا دارند. Iccrc شورای قانون گذاری مهاجرت به کانادا است که اجازه فعالیت در این حوزه را به برخی از مشاوران و وکلای رسمی اهدا می کند. وقتی با یک وکیل مهاجرت روبرو شدید، حتما شماره پروانه وکیل مهاجرت کانادا را از آن ها بخواهید. مدارک تمکن مالی که برای اخذ ویزای تضمینی کانادا لازم است، بسته به شغلی که متقاضی دارد، متغیر خواهد بود. در بعضی از مشاغل لازم است میانگین و مانده حساب را هم ارائه کنید و در برخی از مشاغل هم باید گردش حساب ارائه شود. زمانی که از شما اسناد ملکی درخواست می شود، تنها املاکی که دارای سند 6 دانگ هستند، ملاک هستند. برای این که شانس شما هنگام اخذ ویزای کانادا بالا رود، بهتر است سفر خانوادگی نداشته باشید یا حداقل یکی از افراد درجه یک خانواده با سایر اعضای خانواده سفر نکند مگر این که تمام اعضای خانواده یک تاریخچه سفر قوی داشته باشند. در صورتی که افسر ویزا از شما مدارک معاینه پزشکی بخواهد، ممکن است دست کم 3 ماه به پروسه اخذ ویزای کانادا شما اضافه شود. در بعضی از پرونده ها هم آفیسر از متقاضی می خواهد که گواهی عدم سوء پیشینه ارائه کند و تمام اعضای خانواده که بالای 18 سال سن دارند، باید این مدرک را ارائه کنند. حتما از یک دارالترجمه خوب استفاده کنید و مدارک تان را ترجمه کنید چون اگر در مدارک شما غلط املایی وجود داشته باشد، می تواند باعث ریجکت شدن درخواست ویزای شما شود. از تمامی مدارکی که تحویل سفارت داده اید، یک نسخه کپی تهیه کنید. سفارت بعد از این که مدارک اصل و کپی را انطباق دهد، نسخه اصلی را به شما بر می گرداند.
فقط مشاوران و وکلای رسمی ای که دارای مجوز از iccrc  باشند، اجازه فعالیت در حیطه مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای تضمینی کانادا دارند. Iccrc شورای قانون گذاری مهاجرت به کانادا است که اجازه فعالیت در این حوزه را به برخی از مشاوران و وکلای رسمی اهدا می کند.
گول چه چیزهایی در اخذ ویزای کانادا را نخوریم؟ هیچ شخص یا شرکتی نیست که در سفارت کانادا آشنا داشته باشد و از آن طریق برای شما ویزا صادر کند. هیچ تفاوتی بین بررسی مدارک در کانادا وجود ندارد و بسته به مدارک تان، ممکن است تا 3 ماه هم اخذ ویزای کانادا زمان ببرد. هیچ دعوت نامه ای تضمین کننده این نیست که ویزای شما صادر می شود. ویزای فوری کانادا یا ویزای VIP کانادا یک امر دروغ است. شما تنها می توانید در زمان انگشت نگاری، کشوری که می خواهید انگشت نگاری کنید را انتخاب کنید و از این طریق روند صدور ویزای خود را کوتاه تر کنید. زمان تایید مدارک تنها توسط سفارت تعیین می شود و هیچ کسی نمی تواند روند اخذ ویزا کانادا را کوتاه تر کند. سفارت هیچ گونه آماری در مورد قبولی یا رد درخواست های ویزا صادر نمی کند و مسلما ادعای این که با 90 درصد درخواست ویزای ایرانیان موافقت شده یا نشده، دروغ است. سفارت هیچ گاه تعداد ویزاهای مورد قبول یا رد شده را اعلام نکرده است. ارائه مدارک جعلی می تواند با آینده شما برای همیشه بازی کند و عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت. اقدام به خرید دعوت نامه نکنید. یکی از موارد مهم برای اخذ ویزا کانادا ، داشتن دعوت نامه است و حتی اگر شما سفرهای اروپایی نداشته اید، داشتن دعوت نامه به شما کمک می کند ویزای کانادا را اخذ کنید. این دعوت نامه می تواند از سمت یک دوست یا شرکت یا خویشاوندان شما باشد اما تحت هیچ شرایطی اقدام به خرید دعوت نامه نکنید چون ممکن است عواقب بدی برای تان در پی داشته باشد. مراقب لیبل های جعلی ویزای شینگن یا ویزا کانادا باشید. بسیاری از افراد هستند که با وعده هایی مثل چسباندن لیبل جعلی شینگن و زدن مهر ورود و خروج ویزا، از افرادی که متقاضی اخذ ویزا کانادا هستند، سو استفاده می کنند. هیچ گاه این کار را نکنید چون اگر افسر ویزا متوجه جعلی بودن مدارک شما شود، از 5 سال تا مادام العمر از سفر به کانادا محروم خواهید شد و این داستان تنها به همین جا ختم نمی شود. در آینده بخواهید به هر کشوری سفر کنید، این ریجکتی و دلیل آن در پرونده شما خواهد بود و می تواند مانع ورود شما به کشورهای زیادی شود.
اقدام به خرید دعوت نامه نکنید. یکی از موارد مهم برای اخذ ویزا کانادا ، داشتن دعوت نامه است و حتی اگر شما سفرهای اروپایی نداشته اید، داشتن دعوت نامه به شما کمک می کند ویزای کانادا را اخذ کنید. این دعوت نامه می تواند از سمت یک دوست یا شرکت یا خویشاوندان شما باشد اما تحت هیچ شرایطی اقدام به خرید دعوت نامه نکنید چون ممکن است عواقب بدی برای تان در پی داشته باشد.

 ویزای تضمینی کانادا بدون شینگن

سوالی که ممکن است برای خیلی از افراد پیش بیاید، این است که اخذ ویزا کانادا بدون شینگن ممکن است یا خیر؟ برای این که شما به کانادا سفر کنید، لازم نیست حتما ویزای شینگن بگیرید اما باید تاریخچه سفر بسیار قوی ای داشته باشید که باعث شود ویزا کانادا به راحتی صادر شود. بر اساس دلایل ریجکتی که در نامه ریجکت افراد صادر شده است، سفارت کانادا نداشتن تاریخچه سفر قوی را دلیل ریجکت کردن درخواست ویزا کانادا اعلام کرده است. در هیچ کدام از نامه های ریجکت اعلام نشده که دلیل ریجکتی شما نداشتن ویزای شینگن است. ویزای شینگن افسر ویزا را متقاعد می کند شما بعد از سفر به کانادا به کشورتان برخواهید گشت. اگر شما ویزای شینگن داشته باشید، به آفیسر کانادا می فهمانید که اگر قصد ماندن در کشور دیگری را داشته اید، در همان کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا بوده اند، درخواست اقامت خود را مطرح می کردید و دیگر به کانادا سفر نمی کردید. پس زمانی که شما به کشورهای دیگری سفر کرده اید، مدارک تان برای اخذ ویزا کانادا کامل است و نیاز نخواهید داشت ویزای شینگن بگیرید اما از یاد نبرید که داشتن ویزای شینگن شانس شما را برای اخذ ویزا کانادا بالا خواهد برد. اگر فرزندی دارید که بین 6 تا 17 سال سن دارد، می توانید بدون مدرک زبان و بدون داشتن ویزای شینگن و با استفاده از ویزای دانش آموزی کانادا ، شانس اخذ ویزا کانادا خود را افزایش دهید. ویزای دانش آموزی کانادا درصد موفقین بالایی دارد.

مراحل درخواست اخذ ویزای تضمینی کانادا

صحبت با یک مشاور یا وکیل رسمی تهیه و تحویل مدارک لازم ثبت نام و ارسال مدارک و درخواست ویزای تضمینی کانادا انجام انگشت نگاری در یکی از مراکز انگشت نگاری کانادا در کشورهایی که همسایه ایران هستند. (آذربایجان، ترکیه، امارات) دریافت ایمیل از سفارت کانادا که نشان دهنده تایید انگشت نگاری است. منتظر ماندن برای پاسخ سفارت به درخواست ویزا کانادا در مواردی ممکن است سفارت مدارکی مثل مدارک پزشکی، ملکی یا مالی درخواست کند و شما موظف هستید آن ها را از طریق ایمیل برای سفارت ارسال کنید.

هزینه های اخذ ویزای کانادا تضمینی

متاسفانه اخذ ویزای تضمینی کانادا تبدیل به بازاری برای سودجویان شده است که مبالغ هنگفتی را برای اخذ این ویزا دریافت می کنند. در زمان ثبت نام ویزا شما باید هزینه انگشت نگاری را به حساب سفارت واریز کنید. برای هزینه ویزا شما باید 100 دلار کانادا بپردازید. برای هزینه انگشت نگاری شما باید 85 دلار بپردازید. یعنی در مجموع 185 دلار باید به حساب سفارت واریز کنید. در ثبت نام آنلاین هم باید از طریق کارت اعتباری و به صورت آنلاین هزینه سفارت را پرداخت کنید اما در ثبت نام حضوری باید آن وجه در گارانتی بانک به حساب سفارت واریز شود و رسید آن تحویل سفارت شود.

مدت زمان جواب سفارت کانادا

بر اساس چیزی که سفارت کانادا اعلام کرده است، 120 روز کاری زمان لازم است تا جواب ویزای شما صادر شود. لازم به ذکر است که اگر درخواست ویزای خود را به روش آنلاین بدهید، معمولا بین یک یا دو هفته طول می کشد تا نامه انگشت نگاری برای متقاضی ارسال شود و فرد 30 روز فرصت دارد تا به دفاتر VAC مراجعه کند.

گرفتن ویزای تضمینی کانادا و پیکاپ پاسپورت

مرحله آخری که باید انجام شود، فرستادن پاسپورت به سفارت کانادا است که برچسب ویزای کانادا روی آن چسبانده شود. برای این کار لازم نیست به کشوری که انگشت نگاری کرده اید بروید. فقط لازم است که پاسپورت خود را به مشاور یا وکیل رسمی بسپارید و بعد از گذشت 2 تا سه هفته کاری، پاسپورت خود را تحویل بگیرید. به این کار در اصطلاح پیکاپ پاسپورت گفته می شود. آخرین نکته ای که لازم است بدانید این است که پروسه ویزا دهی و پیکاپ پاسپورت کانادا در کشور ترکیه معمولا بین 2 تا 3 هفته طول می کشد تا انجام شود. پیکاپ پاسپورت کانادا در کشور امارات هم معمولا همین بازه 2 تا 3 هفته ای زمان می برد.

ویزای تضمینی کانادا بدون مدارک!

یکی از تبلیغاتی که در چند سال اخیر خیلی زیاد شده است، اخذ ویزای تضمینی کانادا بدون مدرک است! این امر غیر ممکن است و متاسفانه یک دروغ است. این امکان وجود دارد که شما ویزای تضمینی کانادا را بدون شینگن دریافت کنید اما بدون مدرک هرگز. حتی ممکن است ویزای توریستی یا مولتی کانادا را بدون دعوت نامه اخذ کنید اما باز هم بدون مدرک هرگز! سفارت کانادا از آن دسته سفارت هایی است که روی صحت مدارک و صد البته کامل بودن آن ها حساس است. حتی مشاهده شده است که گاهی افسر ویزا به دلیل نامنظم بودن مدارک، ویزا را رد کرده است. چه زمانی به شما می گویند می توانید ویزای تضمینی کانادا را بدون مدرک اخذ کنید؟ زمانی که برای شما مدارک جعلی آماده کرده باشند و قطعا زمانی که جعل بودن مدارک مشخص شود، شما در لیست سیاه قرار می گیرید و از 5 تا سال تا پایان زندگی تان حق سفر به کانادا را به هر دلیلی نخواهید داشت.
یکی از تبلیغاتی که در چند سال اخیر خیلی زیاد شده است، اخذ ویزای تضمینی کانادا بدون مدرک است! این امر غیر ممکن است و متاسفانه یک دروغ است. این امکان وجود دارد که شما ویزای تضمینی کانادا را بدون شینگن دریافت کنید اما بدون مدرک هرگز.

سوالات متداول در مورد ویزای تضمینی کانادا

آیا مدارکی که به سفارت کانادا ارسال می شود، حتما نیاز به مهر دادگستری دارد؟ خیر نیازی نیست اعتبار ویزای کانادا چه مدت می باشد؟ اعتبار ویزای کامادا بستگی به زمان اعتبار پاسپورت مسافر دارد. برای مثال اگر شما ویزای تضمینی مولتی کانادا را اخذ کردید ولی پاسپورت شما تنها دو سال اعتبار دارد، مدت زمان ویزای شما هم تا همان دو سال معتبر است و پس از آن از درجه اعتبار ساقط می شود. انگشت نگاری برای سفارت کانادا بهتر است در کدام کشور انجام شود؟ بستگی به خود مسافر دارد که کدام کشور را انتخاب کند. بین کشورهای همسایه ایران، فرقی نمی کند کدام کشور را انتخاب کنید اما مسافرین اذعان داشته اند که دبی و آنکارا از سایر کشورها راحت تر بوده است. چه مدت زمانی بعد از ارسال مدارک به صورت آنلاین، سفارت به شما ایمیل می دهد که  برای انجام انگشت نگاری اقدام کنید؟ پس از دریافت ایمیل از سفارت شما باید در یک بازه 30 روزه خود را به کشور مربوطه برسانید. آیا پیکاپ پاسپورت باید از همان کشوری انجام شود که برای انگشت نگاری رفته بودید؟ خیر الزامی وجود ندارد که حتما از همان کشور باشد. می‌تواند از همان کشور یا از کشور دیگری انجام شود. دفاتر مرکز بررسی ویزا (VAC) چه خدماتی ارائه می دهند؟ این دفاتر، نماینده سفارت کانادا هستند و مدارک ویزای کانادا را از مسافر می گیرند و در اختیار سفارت قرار می دهند. افرادی که قصد دارند ویزاهای تحصیلی، کاری یا توریستی دریافت کنند، باید از طریق این دفاتر اقدام کنند. مدارک به چه زبانی باید ترجمه شود؟ برای کشور کانادا لازم است که مدارک به زبان انگلیسی یا فرانسوی باشد که پیشنهاد می کنیم مدارک را به زبان انگلیسی ترجمه کنید چون ممکن است برای کشور دیگری هم نیاز داشته باشید و این که در دارالترجمه ها مدارکی که به زبان انگلیسی هستند، سریع تر تحویل می شوند. چه مواردی باعث می شود مدارک تان از سمت سفارت سریع تر بررسی شود؟ مدارک لازم کامل و صحیح باشد. در صورت هرگونه تغییر در اطلاعات فرم، حتما در اولین فرصت به سفارت اطلاع داده شود. اطلاعاتی که مربوط به نام و نام خانوادگی، شماره تماس و شرایط شغلی و خانوادگی است، صورت دقیق و کامل پر شوند. بعد از این که مدارک ارسال شد تا زمانی که جواب ویزای کانادا آماده شود، باید چه مراحلی را طی کرد؟
  • مدارک مجددا چک می شوند تا اطمینان حاصل شود که کامل و صحیح هستند.
  • نامه احراز هویت متقاضی بعد از انجام انگشت نگاری بررسی می شود.
  • بررسی می شود که متقاضی نیاز دارد معاینات پزشکی انجام دهد یا خیر.
  • جواب نهایی ویزای کانادا از طرف سفارت صادر می شود.
بیشتر