مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

در حال حاضر یکی از بهترین کشورها برای کار کردن، کشور کاناداست. این کشور به دلیل داشتن اقتصاد خوب و نیاز داشتن به نیروی متخصص، به یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت تبدیل شده است. از این رو بیشتر افراد تلاش می کنند تا با اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا به این کشور مهاجرت کنند و پس از مدت زمانی اقدام به اخذ اقامت دائم کانادا کنند. مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر هم مانند سایر ویزاهایی که دولت کانادا صادر می کند، شرایط و قوانین مربوط به خود را دارد و حتی جدول امتیازاتی هم برای این موضوع وجود دارد که بر اساس آن می توانید آگاه شوید که صلاحیت دریافت ویزای اسکیل ورکر را دارید یا خیر.

در این مقاله تلاش کرده ایم تا در مورد هر چیزی که مربوط به اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا می شود صحبت کنیم و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید به سوالاتی از قبیل “چه کسانی واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر هستند؟” یا “چه معیارهایی وجود دارد که بر اساس آن ها یک شخص را انتخاب می کنند تا برای ورود به کانادا از طریق اسکیل ورکر اقدام کند؟” “آیا با ورود به کانادا از طریق اسکیل ورکر می توان اقامت و تابعیت این کشور را گرفت؟” در این مقاله به این سوالات پاسخ های جامع خواهیم داد.

به کانادا از طریق اسکیل ورکر هم مانند سایر ویزاهایی که دولت کانادا صادر می کند، شرایط و قوانین مربوط به خود را دارد و حتی جدول امتیازاتی هم برای این موضوع وجود دارد که بر اساس آن می توانید آگاه شوید که صلاحیت دریافت ویزای اسکیل ورکر را دارید یا خیر.

photo-1521899922280-eed2230d7be8

دولت کانادا برنامه ریزی ای انجام داده است که بر اساس آن از سال 2019 تا سال 2022 می تواند بیش از یک میلیون مهاجر بپذیرد. نیازمند بودن به نیروی کار متخصص و دانش آموزان و دانشجویانی که مهارت و دانش کافی داشته باشند، یکی از دلایل پذیرش این حجم از مهاجر است.

چرا مهاجرت به کانادا؟

 

در آمریکای شمالی یکی از پهناورترین کشورهای جهان قرار گرفته است که طی چند سال گذشته به عنوان یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا از آن یاد می شود. دولت کانادا برنامه ریزی ای انجام داده است که بر اساس آن از سال 2019 تا سال 2022 می تواند بیش از یک میلیون مهاجر بپذیرد. نیازمند بودن به نیروی کار متخصص و دانش آموزان و دانشجویانی که مهارت و دانش کافی داشته باشند، یکی از دلایل پذیرش این حجم از مهاجر است.

در حال حاضر کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی انتخاب شده است چون مطابق استانداردهایی است که سازمان ملل مشخص کرده است. از جمله این استانداردها میتوان به ارائه دادن خدمات بهداشتی و آموزشی رایگان برای کودکان کمتر از 12 سال اشاره کرد. یا برای مثال اگر ساکنین کانادا در 6 ماه در این کشور به صورت تمام وقت کار کنند، اگر از کارشان اخراج شوند، تا زمانی که کار جدیدی پیدا کنند، 60 درصد از آخرین حقوق شان را از دولت دریافت خواهند کرد. کودکان تا 18 سالگی در کانادا حقوق ماهیانه دریافت می کنند.

همین عوامل باعث شده اند تا کانادا یک کشور محبوب برای زندگی، کار کردن و مهاجرت باشد. طی سال های اخیر مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر یا همان اکسپرس انتری افزایش یافته است و یکی از سریع ترین روش ها برای ورود به کاناداست و در حال حاضر متقاضیان زیادی از طریق اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا به این کشور مهاجرت می کنند.

اسکیل ورکر چیست؟

اسکیل ورکر که به آن اکسپرس انتری هم گفته می شود، یعنی شما از طریق مهارت شغلی ای که دارید، اقامت دائم کانادا را اخذ کنید. این روش یکی از محبوب ترین روش ها برای مهاجرت محسوب می شود.

مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

دولت کانادا برخی از رشته ها را به عنوان رشته های ارزشمند معرفی کرده است که در آن ها نیازمند نیروی کار است چون این رشته ها در کانادا با کمبود نیروی کار مواجه است. اگر شخصی در رشته هایی که دولت کانادا معرفی کرده است، تحصیل کرده باشد و سابقه کاری مرتبط با این رشته به همراه بیمه داشته باشد، می تواند از این طریق به کانادا مهاجرت کند. بر اساس قانون دولت کانادا، اگر موفق شوید که از این طریق وارد خاک کانادا شوید، در همان بدو ورود به شما و خانواده تان اقامت دائم کانادا داده می شود.

از دیگر مزایای آن به امکان تحصیل رایگان برای کل خانواده اشاره کرد و به فرزندان تان تا سن 18 سالگی حقوق پرداخت خواهد شد. همچنین در بدو ورودتان به کشور کانادا برای تان کلاس های رایگان آموزشی گذاشته می شود. در روش اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا یا اکسپرس انتری، اگر مدت زمان سه سال از 5 سالی که باید در این کشور بمانید را به صورت کامل در خاک کانادا زندگی کنید، می توانید برای گرفتن پاسپورت کانادا اقدام نمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر یکی از بهترین روش های مهاجرت به کاناداست و محبوب ایرانی هاست. چیزی که این روش را خاص کرده است که نه نیازی به سرمایه گذاری دارد و نه نیاز به تحصیل دارد و پس از 3 سال اقامت دائم و پیوسته می توانید برای تابعیت کانادا اقدام کنید.

دولت کانادا برخی از رشته ها را به عنوان رشته های ارزشمند معرفی کرده است که در آن ها نیازمند نیروی کار است چون این رشته ها در کانادا با کمبود نیروی کار مواجه است. اگر شخصی در رشته هایی که دولت کانادا معرفی کرده است، تحصیل کرده باشد و سابقه کاری مرتبط با این رشته به همراه بیمه داشته باشد، می تواند از این طریق به کانادا مهاجرت کند.

ثبت نام در اسکیل ورکر فقط برای یک سال دارای اعتبار است و بعد از گذشت یک سال باطل می شود. وقتی دوره جدید آغاز شد، باید مجددا درخواست خود را ثبت نمایید و مدارک لازم را ارائه کنید تا نام تان در سال جدید در لیست متقاضیان قرار گیرد. اگر در طول این یک سال، مدرکی به مدارک تان اضافه شود، مثلا سطح زبان شما ارتقا پیدا کند، آن را ثبت کنید و اطلاعات تان را به روز نگهدارید.

برای مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر باید دو مرحله را پشت سر بگذارید. مرحله اول آن این است که وارد استخر شوید و حتما باید بتوانید امتیازات لازم برای ورود به استخر را کسب کرده باشید و مرحله دوم این است که از استخر خارج شوید که در این مرحله هم مانند مرحله قبل نیاز است امتیازات لازم را کسب کرده باشید. استخر چیست؟

وقتی شما می خواهید برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید، افراد زیادی مثل شما هستند. این که شما بتوانید از میان هزاران نفری که برای مهاجرت به کانادا درخواست داده اند انتخاب شوید، چیزی شبیه به استخر است. یعنی شما باید از فیلتری عبور کنید و  در نهایت وارد مرحله اول شوید. مرحله اول ورود به سیستم اکسپرس انتری برای گزینش شدن است. مرحله دوم هم انتخاب شما از میان هزاران نفری بوده است که ثبت نام کرده اند. ورود به استخر فاکتورهایی دارد که اگر شما واجد شرایط باشید، می توانید به استخر ورود کنید. چه فاکتورهایی لازم است؟ فاکتورهایی مانند سن، زبان، سابقه کاری و مدرک تحصیلی از جمله فاکتورهای مهمی هستند که در این مرحله مورد توجه قرار می گیرند.

وقتی می خواهید برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید، افراد زیادی مثل شما هستند که باید بتوانید از میان هزاران نفری که برای مهاجرت به کانادا درخواست داده اند انتخاب شوید. یعنی شما باید از فیلتری عبور کنید و در نهایت وارد مرحله اول شوید. مرحله اول ورود به سیستم اکسپرس انتری برای گزینش شدن است. مرحله دوم هم انتخاب شما از میان هزاران نفری بوده است که ثبت نام کرده اند.

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
خطا ! لطفا دوباره تلاش نمایید.

انواع اسکیل ورکر کانادا

اگر قصد دارید برای مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا در استان کبک بروید، باید ویزای اسکیل ورکر کبک (Quebec Skilled Worker) را دریافت کنید ولی در صورتی که برنامه مهاجرت تان به سایر استان های کاناداست، باید ویزای اسکیل ورکر فدرال (Federal Skilled Worker) را دریافت نمایید.

امتیازات ورود به استخر در مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

برای این که شخص متقاضی بتواند به استخر ورود پیدا کند، باید از 100 امتیازی که وجود دارد، 67 امتیاز را کسب کند.6  فاکتور اصلی در این راه وجود دارد که شامل:

 • سن
 • تحصیلات
 • سوابق کاری
 • پیشنهاد شغلی
 • مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسه
 • سازگاری با محیط ( که این فاکتور شامل تجربه زندگی در کانادا یا تحصیل در کانادا می شود)

در ادامه سعی کرده ایم تا هر مورد را به تفکیک بیان کنیم تا حداکثر امتیازات قابل کسب برای ورود به استخر اسکیل ورکر مشخص شود و بر اساس اطلاعات تخمین بزنید که چه امتیازی کسب می کنید.

تجربه کاری

اولین چیزی که به سراغ آن رفته ایم، تجربه کاری است. مشاغل حرفه ای که شامل پزشکان، دندانپزشکان و معماران می شوند، در سطح مهارت A قرار می گیرند. مشاغل فنی ماهر که شامل سرآشپزها، لوله کش، برقکار هستند، در سطح مهارت B قرار می گیرند. مشاغلی مثل قصاب صنعتی، راننده کامیون، سرورهای غذا و نوشیدنی در سطح مهارت C قرار می گیرند. و مشاغلی مانند نیروهای خدماتی و کارگران صنعت نفت در سطح مهارت D قرار می گیرند.

چیزی که مهم است این است که شما باید وظایفی که در NOC بیان شده است را انجام داده باشید که شامل وظایف اصلی و اساسی است. تجربه کاری ای هم که در این مشاغل خواهید داشت، باید طی 10 سال گذشته باشد و حتما باید شامل کارهایی باشد که در قبال آن حقوق یا دستمزد دریافت کرده اید و کارهایی که به صورت کارآموزی یا داوطلبانه انجام داده اید، در محاسبه تجربه کاری تان نقشی نخواهد داشت.

محاسبه تجربه کاری هم به شرح زیر خواهد بود:

دست کم باید یک سال کار پیوسته یا مجموعا 1560 ساعت (30 ساعت در هفته ) انجام داده باشید که این مقدار را میتوان به روش های مختلفی محاسبه کرد:

 • کاری که به صورت تمام وقت انجام شود یعنی 30 ساعت در هفته و به مدت 12 ماه طول بکشد که شامل 1560 ساعت در سال می شود.
 • کاری که به صورت تمام وقت انجام شود و شامل 15 ساعت در هفته باشد که باید به مدت 24 ماه طول کشیده باشد.
 • کار تمام وقتی که شامل بیش از یک شغل باشد که باید 30 ساعت در هفته باشد و برای 12 ماه طول کشیده باشد.

لازم است بدانید که بیش از 30 ساعت در هفته کار کردن شامل ساعات کاری محسوب نمی شود و تنها 1560 ساعت به عنوان مبنای کاری در یک سال است.

مهارت زبان

وقتی صحبت از مهارت زبان می شود یعنی شما باید در 4 مهارت امتیاز لازم را کسب کرده باشید و با دادن آزمون معتبری در زبان های انگلیسی یا فرانسه، مهارت لازم را کسب کرده باشید. این چهار مهارت شامل: مهارت نوشتن، مهارت خواندن، مهارت شنیدن و مهارت صحبت کردن است.

زبان به دو قسمت تقسیم می شود که در بخش اصلی زبان باید حداکثر امتیاز 24 را کسب کنید و در زبان دوم حداکثر امتیاز 40 را به دست آورید. در زبان اصلی برای هر مهارتی که وجود دارد، باید حداقل CLB 7 را به دست آورید. مدرک زبانی که آزمون می دهید و در نهایت کسب می کنید، تنها تا 2 سال پس از صدور معتبر است و اگر در زمان درخواست صدور ویزای تان تاریخ آن گذشته باشد، باید مجددا امتحان بدهید و با مدرک جدید درخواست ویزا بدهید. برای زبان دوم هم در هر مهارتی که بیان شد، باید دست کم  CLB5 را به دست آورید. حداکثر امتیازی که در بخش زبان می توانید به دست آورید، 28 امتیاز است.

در حالت کلی و در یک نگاه میتوان امتیاز بخش زبان را به صورت زیر در نظر گرفت:

آزمون CELPIP : حداقل نمره L4
آزمون IELTS : در تمامی بخش ها باید نمرات بالای ۶ دریافت کرد.
آزمون TEF : نمره ۲۰۶ در خواندن، ۲۴۸ در شنیدن و ۳۰۹ در مکالمه و نوشتن

تحصیلات

به سراغ عامل دیگری که در امتیاز آوری شما موثر است می رویم و آن هم تحصیلات است. در این بخش حداکثر می توانید 25 امتیاز کسب کنید. اگر در کانادا تحصیل کرده باشید، باید یک گواهینامه، یک دیپلم یا مدرکی دریافت کنید که نشان دهد شما در چه رشته ای و چه مقطعی تحصیل کرده اید. در صورتی که مدارک تحصیلی شما متعلق به کشور کانادا نباشد، باید مدارک شما توسط یک سازمان معتبر کانادایی تایید و در نهایت ارزیابی شود و امتیاز آن به شما داده خواهد شد. عواملی که در این امتیاز موثر است، رشته ای که تحصیل کرده اید و دانشگاهی که آن جا درس خوانده اید و نمراتی که کسب کرده اید، می باشد.

به صورت کلی و در یک نگاه امتیازاتی که در قسمت تحصیلات وجود دارد، به شرح زیر است:

امتیاز

میزان تحصیلات دانشگاهی

۲۵

دکترا یا معادل آن

۲۳

فوق لیسانس یا معادل آن

۲۲

۲مدرک و یا بیشتر مربوط به مقاطع بالاتر از دبیرستان از کانادا

۲۱

مدرک بعد از دبیرستان برای دوره بیش از ۳ سال

۱۹

فوق دیپلم

۱۵

مدرک بعد از دبیرستان برای ۱ سال

۵

دیپلم

 

سن مناسب

عامل مهم دیگری که در امتیاز آوری شما موثر است، سن است که شرایط خاص سنی تعیین می کند شما چه امتیازی دریافت خواهید کرد. هر چقدر سن شخص درخواست دهنده برای دریافت ویزا کمتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا خواهد داشت. سنین بین ۱۸ تا ۳۵ بیشترین امتیاز را به خود اختصاص می دهد. از سن ۳۵ تا ۴۷ با افزایش سن یک امتیاز کم می شود و در نهایت در صورتی که سن شخص درخواست دهنده ۴۷ سال به بالا باشد، از قسمت سن امتیازی دریافت نخواهد کرد.

اگر در کانادا تحصیل کرده باشید، باید یک گواهینامه، یک دیپلم یا مدرکی دریافت کنید که نشان دهد شما در چه رشته ای و چه مقطعی تحصیل کرده اید. در صورتی که مدارک تحصیلی شما متعلق به کشور کانادا نباشد، باید مدارک شما توسط یک سازمان معتبر کانادایی تایید و در نهایت ارزیابی شود و امتیاز آن به شما داده خواهد شد.

داشتن پیشنهاد کاری در کانادا

اگر شما یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی داشته باشید و این پیشنهاد کاری دست کم یک سال طول بکشد، می توانید در این بخش امتیاز 10 را کسب کنید. این پیشنهاد کاری باید حتما قبل از درخواست شما برای اسکیل ورکر باشد. نکته مهم این است که این کار باید تمام وقت باشد و حداقل 30 ساعت کار در هفته را داشته باشد. پیشنهاد کاری های فصلی در این دسته نمی گنجد. حتما توجه کنید که شغلی که به شما پیشنهاد می شود از آن دسته شغل هایی باشد که در دسته بندی NOC قرار داشته باشد. شما هم توانایی انجام کار پیشنهاد شده را داشته باشید.

برای این که بتوانید 10 امتیاز لازم را کسب کنید، باید یکی از شرایط زیر را دارا باشید:

شما باید در کانادا اجازه کار داشته باشید و مجوز کار شما هم معتبر باشد. یکی از کارهای خوبی که دولت کانادا انجام می دهد و نیروی کار موثر را برای خودش و در کشورش نگه می دارد، این است که ارزیابی می کند که شما چقدر تاثیر مثبت در بازار کار کانادا داشته اید و سپس بر اساس آن مجوز کار شما را صادر می کند.

کارفرما شما را به عنوان یک کارگر ماهر قبول کرده است یا این که در حال حاضر مجوز کار ندارید و پیش از گرفتن اقامت دائم در کانادا کار نمی کنید.

شما مجوز معتبر کاری دارید یا اجازه کار بدون مجوز کاری را دارید.

سازگاری با محیط

عامل دیگری که در تعیین امتیاز شما موثر است، سازگاری محیط است. شما یا شریک زندگی تان که با شما به کانادا مهاجرت می کند، می توانید از این بخش حداکثر 10 امتیاز دریافت کنید که آن هم بر اساس شرایطی است که در ادامه به آن اشاره کرده ایم.

سطح زبان همسر یا شریک زندگی تان: اگر همسر یا شریک زندگی تان در زبان انگلیسی یا فرانسوی در سطح CLB4 یا بالاتر باشد و تمام 4 مهارت ذکر شده در بالا را داشته باشد، می تواند 10 امتیاز را کسب کند. البته تمام این ها منوط به داشتن مدرک رسمی زبان با تاریخ اعتبار است.

سابقه تحصیلات کانادایی: شما باید دست کم 2 سال به صورت تمام وقت در یک مدرسه یا دبیرستان در کانادا تحصیل کرده باشید. منظورمان از مطالعه تمام وقت این است که دست کم 15 ساعت کلاس در هفته را گذرانده باشید.

سابقه تحصیل همسر در کانادا: اگر همسر یا شریک زندگی تان دست کم 2 سال تحصیلی به صورت تمام وقت در مدرسه یا دبیرستانی در کانادا تحصیل کرده باشد، شما می توانید 10 امتیاز را دریافت کنید.

سابقه کار کانادایی: شما باید حداقل یک سال به صورت تمام وقت (1560ساعت) در کانادا در شغلی که در لیست NOC آمده است کار کرده باشید.

سابقه کار کانادایی همسر: همسر یا شریک زندگی تان باید به مدت یک سال در کانادا به صورت تمام وقت کار کرده باشد.

داشتن فامیل در کانادا: اگر شما یا شریک زندگی تان در کانادا فامیل درجه یک داشته باشد که بالای 18 سال هم باشد و شهروند یا ساکن دائمی کانادا باشد، این امکان را خواهید داشت که 10 امتیاز را دریافت کنید. منظورمان از فامیل درجه یک موارد زیر است:

 • والدین
 • پدربزرگ و مادربزرگ
 • کودک
 • نوه
 • خواهر یا برادر شما
 • عمه یا عمو شما یا همسرتان
 • خواهرزاده یا برادرزاده شما یا همسرتان

اثبات بودجه

یکی از مواردی که باعث می شود بتوانید از طریق اسکیل ورکر به کانادا مهاجرت کنید، این است که باید نشان دهید برای خود و هر کسی که همراه تان است، پول کافی برای اقامت در کانادا دارید یا خیر. اما مواردی وجود دارد که حتی اگر پول کافی نداشته باشید، می توانید باز هم ویزای اسکیل ورکر کانادا را دریافت کنید. این موارد چه هستند:

در حال حاضر باید در کانادا به صورت قانونی مشغول به کار باشید.

باید یک پیشنهاد شغلی معتبر از یکی از سازمان ها یا شرکت های کانادا داشته باشید.

امتیازات مرحله خروج از استخر در مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

در این مرحله مشخص شده است که چه افرادی شرایط اکسپرس انتری را دارند و وارد استخر شده اند و حال از این بین باید متقاضیانی انتخاب شوند که امتیاز بالاتری دارند. یعنی افرادی که در این مرحله امتیاز بالاتری داشته باشند، این امکان را خواهند داشت که برای ورود به کانادا دعوتنامه دریافت کنند. در مرحله خروج از استخر، امتیاز کامل 1200 است که از این بین 600 امتیاز آن مربوط به خصوصیات و توانایی های فردی است و 600 امتیاز دیگر مربوط به سایر عوامل است.

600 امتیاز اصلی شامل چه چیزهایی هستند:

 • تجربه کاری و مهارت لازم
 • همسر یا شریک زندگی و مهارت های زبان و تحصیلات
 • قابلیت انتقال مهارت ( برای مثال آموزش دادن مهارتی که دارد)

600 امتیاز دیگر هم وجود دارد که مربوط به عوامل دیگری است که شامل موارد زیر می شود:

 • پیشنهاد شغلی معتبر
 • داشتن اقوام درجه یک در کانادا که شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد
 • نامزدی یک استان
 • مهارت قوی در زبان فرانسه
 • مدرک تحصیلی و گواهینامه کانادایی

در مرحله خروج از استخر، امتیاز کامل 1200 است که از این بین 600 امتیاز آن مربوط به خصوصیات و توانایی های فردی است و 600 امتیاز دیگر مربوط به سایر عوامل است.

در پایان باید گفت که امتیازات اصلی شما و امتیازاتی که از سایر عوامل می توانید کسب کنید (که به آن امتیازات اضافه گفته می شود) با هم جمع می شوند و امتیاز کلی شما را تشکیل می دهند. مشخص نیست که با چقدر امتیاز شما توانایی خروج از استخر را خواهید داشت ولی طبیعتا هرچه امتیازتان  بیشتر باشد، شانس تان برای اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا هم بیشتر خواهد بود. در هر دوره پایین ترین امتیازی که وجود دارد، مشخص می کند که شما حداقل برای خروج از استخر چقدر باید امتیاز داشته باشید و این عدد ثابت نیست.

بررسی دقیق تر روی امتیازات مورد نیاز در هر فاکتور

  1. امتیازات کل عوامل انسانی
  2. امتیازات همسر یا شریک زندگی

  کل امتیازاتی که می توانید از عوامل انسانی و امتیازات همسر یا بدون همسر کسب کنید، 500 امتیاز است.

  1. در صورتی که قابلیت انتقال مهارت تان را داشته باشید، حداکثر 100 امتیاز دریافت خواهید کرد.

  پس در این صورت میتوان اینطور حساب کرد که: امتیاز عوامل انسانی+ امتیازات همسر + امتیازات قابل انتقال بودن مهارت در مجموع به شما کمک می کند که 600 امتیاز به دست آورید.

  1. امتیازات اضافی قابل دریافت که گفته شد این دسته هم نهایتا 600 امتیاز برای متقاضی به همراه دارد.

  پس میتوان مجددا اینطور حساب کرد که: امتیاز عوامل انسانی+ امتیازات همسر + امتیازات قابل انتقال بودن مهارت + امتیازات اضافی که متقاضی کسب می کند، در مجموع 1200 امتیاز برای متقاضی به همراه خواهد داشت.

 

تجزیه و تحلیل امتیازات عوامل انسانی در مرحله خروج از استخر

در نهایت برای این که راحت تر بتوانید متوجه شوید که در مرحله خروج از استخر چه امتیازی کسب خواهید کرد، به صورت جداگانه بررسی می کنیم که امتیازات عوامل انسانی با همسر و بدون همسر به چه صورت است.

به صورت کلی اگر بخواهیم بیان کنیم، امتیازات عوامل انسانی با همسر 460 امتیاز و امتیازات عوامل انسانی بدون همسر 500 امتیاز در پی خواهد داشت.

در مهارت زبان اصلی که شامل مهارت های صحبت کردن، نوشتن، خواندن و شنیدن است، شما نهایتا امتیازات زیر را کسب خواهید کرد:

حداکثر امتیاز با همسر یا با شریک زندگی تان: 32 امتیاز

حداکر امتیاز بدون همسر یا با شریک زندگی تان: 34 امتیاز

در مهارت دوم زبان دوم که باز در تمام مهارت های صحبت کردن، نوشتن، خواندن و شنیدن بود، شما نهایتا امتیازات زیر را کسب خواهید کرد:

صحبت کردن، نوشتن، خواندن و شنیدن: 22 امتیاز

حداکر امتیاز بدون همسر یا با شریک زندگی تان: 24 امتیاز

داشتن تجربه کار کانادایی

در این بخش که قسمتی از امتیازات متقاضی در عوامل انسانی است، بین متاهل و مجرد بودن شما تفاوت وجود دارد و حداکثر امتیازی که می توانید کسب کنید، به شرح زیر است:

حداکثر امتیازی که افراد متاهل می توانند به دست آورند 460 امتیاز است.

حداکثر امتیازی که افراد مجرد می توانند به دست آورند، 500 امتیاز است.

هزینه اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا

همان طور که پیش تر هم گفته شد، این ویزا از دو نوع کبک و فدرال است که با توجه به نوع مهاجرتی که خواهید داشت و تعداد همراهان تان متفاوت است. اما اگر بخواهیم به صورت میانگین هزینه اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا را محاسبه کنیم، باید گفت که ۵۵۰ دلار کانادا را برای خود و ۵۵۰ دلار کانادا را برای همسر یا فرزندان خود به صورت فردی باید پرداخت کنید. در صورتی که فرزند شخصی که برای ویزای اسکیل ورکر درخواست می دهد، بالای ۲۲ سال باشد باید ۵۵۰ دلار کانادا بپردازید. در غیر این صورت و اگر سن فرزند زیر ۲۲ سال باشد، ۱۵۰ دلار کانادا را باید در مراحل اولیه اسکیل ورکر پرداخت نماید.

وضعیت ویزای همراه

یکی از مزایایی که ویزای اسکیل ورکر کانادا دارد، این است که به صورت همزمان می تواند شخصی را همراه خود ببرد. بر اساس قوانین بین المللی، منظور از همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال شخص درخواست دهنده هستند و این موضوع شامل سایر افراد خانواده، حتی والدین شخص درخواست دهنده نمی شود. اگر می خواهید اشخصای دیگری را با خود ببرید، باید از راه های دیگری برای اقامت آن ها تلاش کنید. به همین دلیل سیستم اسکیل ورکر کانادا امتیازات جداگانه ای را برای همسر متقاضی در نظر گرفته است تا به کمک آن ها شخص درخواست دهنده بتواند مجموع امتیازات بالاتری کسب کند. البته یک نکته منفی در این زمینه وجود دارد و آن هم این است که فرد متقاضی باید تمکن مالی لازم برای این که بتواند زندگی تمام افرادی که همراه خودش می برد را داشته باشد و آن را به سفارت کانادا اثبات کند. تنها در این صورت می تواند آن ها را همراه خود ببرد.

مشاغل مورد نیاز در مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

دولت کانادا هر ساله لیستی منتشر می کند که در آن مشاغل مورد نیاز کشورش را بیان می کند. این لیست تحت عنوان NOC منتشر می شود و در سایت رسمی ای که مربوط به اکسپرس انتری است، منتشر می شود. این لیست فقط برای یک سال معتبر است و سال بعد مجددا لیست جدیدی منتشر می شود. پس اگر قصد دارید از طریق اسکیل ورکر به کانادا مهاجرت کنید، حتما هر سال لیست NOC مربوط به آن سال را بررسی کنید. اولین و مهم ترین چیزی که در شرایط ویزای اسکیل ورکر کانادا آمده است، این است که باید تجربه کاری مرتبط در همان شغل هایی را داشته باشید که در لیست NOC آمده است. آدرس زیر به شما کمک می کند تا شغل یا کد شغلی مورد نظرتان را جستجو کنید و در صورت نیاز اقدام به اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا کنید. (لیست مشاغل مورد نیاز)

دولت کانادا هر ساله لیستی منتشر می کند که در آن مشاغل مورد نیاز کشورش را بیان می کند. این لیست تحت عنوان NOC منتشر می شود و در سایت رسمی ای که مربوط به اکسپرس انتری است، منتشر می شود. این لیست فقط برای یک سال معتبر است و سال بعد مجددا لیست جدیدی منتشر می شود.