اخذ ویزای تجاری یا ثبت شرکت روسیه

روسیه یکی از توریستی ترین کشورهای دنیاست و به دلیل داشتن جاذبه های دیدنی و تاریخی زیاد، هرساله پذیرای توریست های زیادی است که با خود سرمایه به کشور روسیه می آورند و قطعا تاسیس یک شرکت در همچین کشوری سودآور خواهد بود. روسیه به دلیل داشتن منابع انرژی و طبیعی زیاد و موقعیت جغرافیایی خوب، به یکی از کشورهای در حال رشد در زمینه اقتصاد تبدیل شده است و دغدغه افراد زیادی اخذ ویزای تجاری روسیه که به آن ویزای ثبت شرکت یا ویزای کاری روسیه هم گفته می شود، می باشد. شهرهای مسکو و سن پترزبورگ در راس پذیرش توریست هستند اما سایر شهرها هم به دلیل منابع خوبی که دارند، همیشه مورد توجه سرمایه گذاران قرار می گیرند.

. اقتصاد این کشور بر پایه سرمایه داری و خصوصی سازی است که همین موضوع بعد از فروپاشی شوروی و جدا شدن از اقتصاد دولتی و سوسیالیستی انجام شد. روسیه عضو گروه هشت است و از کشورهای صنعتی جهان به شمار می رود. درآمد سرانه این کشور رشد چشمگیری داشته و دائما رو به رشد است.
اگر قصد دارید به روسیه سفر کنید و به دنبال ویزای تجاری روسیه هستید، باید در نظر داشته باشید که افرادی که برای کار در روسیه وارد این کشور می شوند، باید بتوانند یکسری اصول و قوانین را رعایت کنند و اخذ ویزای تجاری روسیه برای هر کس با شرایط خاصی همراه است که حتما باید به آن توجه کند. در این مقاله سعی کرده ایم توضیحات جامع و کاملی در مورد اخذ ویزای تجاری روسیه بیان کنیم تا زمانی که خواستید به منظور کار کردن به این کشور مهاجرت کنید، با بایدها و نبایدهای آن آشنا باشید.

اگر قصد دارید به روسیه سفر کنید و به دنبال ویزای تجاری روسیه هستید، باید در نظر داشته باشید که افرادی که برای کار در روسیه وارد این کشور می شوند، باید بتوانند یکسری اصول و قوانین را رعایت کنند و اخذ ویزای تجاری روسیه برای هر کس با شرایط خاصی همراه است.

انواع ویزای تجاری روسیه

ویزای تجاری روسیه که به آن ویزای کاری روسیه هم گفته می شود، ویزایی است که برای کار در روسیه صادر می شود. در واقع هدف شما از گرفتن این ویزا این است که برای راه اندازی یک کسب و کاری به روسیه سفر می کنید و شرایطی را برای تجارت در این کشور فراهم می کنید یا می خواهید در یک شرکت روسی کار کنید. ویزای تجاری روسیه دو نوع کلی دارد که در ادامه هر کدام از آن ها را بررسی می کنیم.

نوع اول از ویزای کاری روسیه ویزای تک ورودی است که برای 90 روز صادر می شود و به این صورت است که از طرف کنسولگری روسیه و بر اساس یک دعوت نامه کاری که متقاضی ارائه می کند، ویزای کار در روسیه داده می شود. این ویزا یکسری شرایط خاص هم دارد، بر اساس اجازه کار ارائه می شود. این ویزا به صورت انفرادی باید اقدام شود و به ویزای تجاری یک بار تردد روسیه هم مشهور است.

نوع دوم از ویزای کاری روسیه مربوط به ویزای ورود مجدد است که برای مدت زمانی که معمولا یک سال است، شخص اجازه دارد چند بار به خاک روسیه وارد شود. این ویزا از سال ۲۰۱۰ برای متخصصان فراهم شده است که دارای مزایای خاصی هم است. این ویزای تجاری روسیه از 1 سال تا 5 سال سال اعتبار دارد و بخش حقوقی قابل قبولی را به خود اختصاص داده است.

برای این که بتوانید ویزای تجاری روسیه را اخذ کنید باید یکسری مدارک و گواهی ها ارائه کنید. گواهی ها می تواند شامل گواهی پزشکی، گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی هایی از این دست باشد. برای اخذ ویزای تجاری روسیه نیاز به دعوت نامه کاری هم دارید.

البته ویزای تجاری روسیه از نظر مدت اعتبار به 3 دسته تقسیم می شوند:

یک ماهه: با گرفتن این نوع از ویزا می توانید برای یک ماه کامل در کشور روسیه اقامت داشته باشید و معمولا به صورت سینگل یا یک بار ورود صادر می شود که یعنی تنها یک بار می توانید به روسیه سفر کنید و فقط یک ماه آن جا بمانید.

سه ماهه: ویزای تجاری سه ماهه روسیه ویزایی است که می تواند در نوع یک بار ورود یا دوبار ورود صادر شود و به معنای این است که شما می توانید در مدت سه ماه در روسیه بمانید. هزینه هایی که برای این ویزا می پردازید، به مراتب از ویزای یک ماهه و دو بار تمدید آن کمتر است.

یک ساله: یکی دیگر از انواع ویزاهای تجاری روسیه ، ویزای یک ساله است که به صورت نامحدود می توانید تردد تجاری داشته باشید و می توانید در هر دوره 6 ماهه، نهایتا به مدت سه ماه در روسیه بمانید. اگر تصمیم گرفتید ویزای یک ساله تجاری روسیه بگیرید باید بدانید که این نوع ویزا قابل تمدید نیست و پس از اتمام تاریخ اعتبار آن، مجددا باید برای اخذ ویزا درخواست دهید. شما در صورتی می توانید برای اخذ ویزای یک ساله تجاری روسیه اقدام کنید که سابقه دریافت ویزای یک ماهه تجاری یا سه ماهه را داشته باشید. اگر سابقه ویزای تجاری روسیه ندارید، باید حتما یکی از آن ویزاها را دریافت کنید و بعد از این که تاریخ اعتبار آن ها تمام شد، برای درخواست ویزای یک ساله تجاری روسیه اقدام کنید. با توجه به اختلاف قیمت کمی که ویزای یک ماهه و سه ماهه دارند، به صرفه تر است که ویزای سه ماهه بگیرید.

اگر تصمیم گرفتید ویزای یک ساله تجاری روسیه بگیرید باید بدانید که این نوع ویزا قابل تمدید نیست و پس از اتمام تاریخ اعتبار آن، مجددا باید برای اخذ ویزا درخواست دهید همچنین شما در صورتی می توانید برای اخذ ویزای یک ساله تجاری روسیه اقدام کنید که سابقه دریافت ویزای یک ماهه تجاری یا سه ماهه را داشته باشید.

اخذ ویزای تجاری روسیه برای اتباع خارجی

اخذ ویزای تجاری روسیه برای اتباع خارجی یک مسیر چند مرحله ای دارد که طولانی هم هست. یک مجوز کار دارای حداکثر یک سال اعتبار است و برای این که بتوانید ویزای تجاری جدید دریافت کنید، باید 6 ماه از دریافت ویزای اولی کاری شما گذشته باشد. برای تمدید ویزای تجاری روسیه هم لازم نیست کشور روسیه را ترک کنید و می توانید به اداره مهاجرت محلی بروید و از این طریق کارهای مربوط به آن را انجام دهید. برای اخذ ویزای مولتی هم باید همین کارها را انجام دهید.

پس از صدور ویزای تجاری روسیه نمی توانید طول مدت ویزا یا تاریخ اعتبار آن را تغییر دهید. از همین رو بهتر است قبل از این که درخواست ویزای خود را بدهید، تاریخ سفرتان را قطعی کنید و از شرکتی که می خواهید به برای کار به آن جا بروید، مطمئن شوید.

پس از ورود به خاک روسیه هم نمی توانید نوع ویزای خود را تغییر دهید و برای تمدید یا تغییر نوع ویزا باید کشور روسیه را ترک کنید و مجددا به سفارت روسیه درخواست ویزا بدهید.

مراحل اخذ ویزای تجاری روسیه

این که مراحل اخذ ویزای تجاری روسیه به چه صورت باشد، کاملا به این بستگی دارد که شما قرار است به چه صورتی وارد کشور روسیه شوید و به عبارتی دیگر شما می خواهید از چه طریقی برای اخذ ویزای تجاری روسیه اقدام کنید. در هر صورت لازم است که شما برای اخذ ویزای تجاری روسیه باید مراحل زیر را طی کنید:

هرساله به اداره دولت مرکز مبادلات، درخواست نیاز به کارگران خارجی داده می شود. سپس باید برای اعتبار سنجی، اداره محلی پلیس وارد شود تا صحت آن را بررسی کند. در اداره خدمات عمومی استخدام باید جای خالی وجود داشته باشد و شما هم باید از اداره پلیس مهاجرت روسیه مجوز کار خارجی را اخذ کرده باشید. پس از آن شما نیاز به دعوت نامه کاری خواهید داشت و باید ویزای تجاری تک ورود روسیه را دریافت کنید تا برای 90 روز بتوانید در روسیه بمانید. در صورت نیاز هم باید ویزای تجاری روسیه شما تمدید شود که می توانید به اداره مهاجرت محلی برای تمدید آن مراجعه کنید.

مدارک عمومی برای ویزای تجاری روسیه

مدارک زیادی برای اخذ ویزای تجاری روسیه لازم است و همیشه مهم ترین و اصلی ترین آن پاسپورت شماست. پاسپورتی که به سفارت روسیه برای اخذ ویزا ارائه می کنید، باید دست کم 7 ماه اعتبار داشته باشد و دو صفحه خالی هم داشته باشد که مهر و امضای لازم در آن زده شود.

شما باید فرم مخصوص اخذ ویزای تجاری روسیه را به صورت کامل و دقیق پر کنید و به سوالانی که در آن پرسیده شده است، به صورت کامل و با صداقت پاسخ دهید. توجه کنید که هر اشتباه سهوی یا عمدی در پاسخ دادن به سوالات می تواند به ضرر شما تمام شود و نه تنها ویزای تجاری روسیه برای شما صادر نشود، بلکه برای ورود به روسیه هم از طرق دیگر دچار مشکل شوید.

باید دو قطعه عکس داشته باشید که عکس ها باید پس زمینه سفید داشته باشند و به صورت تمام رخ هم باشند.

تمامی مدارک تحصیلی خود را باید جمع آوری کنید و آن ها را به زبان روسی ترجمه کنید و تحویل سفارت دهید. توجه کنید که ارائه مدارک با ترجمه انگلیسی قابل قبول نخواهد بود.

مدارک زیادی برای اخذ ویزای تجاری روسیه لازم است و همیشه مهم ترین و اصلی ترین آن پاسپورت شماست. پاسپورتی که به سفارت روسیه برای اخذ ویزا ارائه می کنید، باید دست کم 7 ماه اعتبار داشته باشد و دو صفحه خالی هم داشته باشد که مهر و امضای لازم در آن زده شود.

سابقه کاری شما هم مهم است و به طور دقیق بررسی می شود پس مدارک مربوط به آن را هم جمع آوری کنید. سوابق بیمه هم در صورت لزوم و خواست سفارت ارائه کنید.

گواهی عدم سوء پیشینه هم باید ارائه شود.

از دسته مدارک مهم دیگری که باید تحویل سفارت دهید، مدارک مربوط به محل اقامت متقاضی است. در واقع باید مشخص شود که شما قرار است در کجا اقامت داشته باشید و آیا از تمکن مالی مناسبی برخوردار هستید که بتوانید هزینه اقامت خود را در این مدت بپردازید یا خیر.

مدارک تکمیلی برای اخذ ویزای تجاری روسیه

علاوه بر مدارک گفته شده، لازم است که مدارک تکمیلی زیر را هم در پروتده خود داشته باشید.باید از طرف شرکتی که قرار است شما را استخدام کند، یک دعوت نامه داشته باشید. این دعوت نامه باید به صورت کامل و واضح نشان دهد که شما قرار است در آن شرکت چه سمتی داشته باشید، چند ساعت در روز مشغول به کار باشید و باید میزان حقوقی که دریافت می کنید مشخص باشد. داشتن دعوت نامه برای اخذ ویزای تجاری روسیه یک شرط مهم است پس حتما توجهات لازم را برای گرفتن یک دعوت نامه معتبر داشته باشید.فرم درخواست ویزای تجاری روسیه را در دو نسخه تهیه کنید و حتما یک نسخه از آن را پیش خود نگه دارید.به عنوان یک متقاضی باید بیمه نامه داشته باشید.داشتن پرینت حساب بانکی برای اخذ ویزای تجاری روسیه یک امر مهم است. شما باید پرینت گردش مالی حساب بانکی تان را برای 6 ماه گذشته بگیرید و به سفارت تحویل دهید تا مورد بررسی قرار بگیرد تا افسر ویزا بداند شما از نظر مالی در چه سطحی قرار دارید.آزمایش ایدز هم از جمله مدارکی است که برای اخذ ویزای تجاری روسیه لازم است. البته این آزمایش یکی از مدارک تکمیلی است.

شرایط لازم برای ویزای تجاری روسیه

اقدام برای اخذ هر ویزا شرایط خاص مربوط به خود را دارد و برای اخذ ویزای تجاری روسیه هم لازم است برخی شرایط را داشته باشید تا بتوانید این ویزا را بگیرید. یکی از مسائل مهم در این زمینه، داشتن سن مناسب است که افرادی که زیر 22 سال هستند، این اجازه را ندارند که برای اخذ ویزای تجاری روسیه اقدام کنند. حتی اگر این افراد فکر تجاری قدرتمندی داشته باشند یا بیزنس پلن قوی ای ارائه کرده باشند، باز هم نمی توانند برای اخذ ویزای کاری روسیه اقدام کنند. اما از نظر ویزای توریستی روسیه این قضیه صادق نیست و برای بازدید از روسیه می توانند به این کشور بروند.

عامل مهم بعدی که حتما در هنگام صدور ویزا مورد بررسی قرار می گیرد، مدرک تحصیلی است. حداقل مدرک تحصیلی ای که برای اخذ ویزای کاری روسیه لازم است، لیسانس است. البته بارها اتفاق افتاده است که شخص مدرک تحصیلی دانشگاهی نداشته است ولی به دلیل شرایط خوبی که داشته است، برایش ویزای تجاری روسیه صادر شده است. یکی از این شرایط خوب، تمکن مالی خوب است. البته باز هم بستگی به شرایط متقاضی دارد و ممکن است بدون مدرک تحصیلی، سفارت با صدور ویزا موافقت نکند.

افرادی که زیر 22 سال هستند، این اجازه را ندارند که برای اخذ ویزای تجاری روسیه اقدام کنند. حتی اگر این افراد فکر تجاری قدرتمندی داشته باشند یا بیزنس پلن قوی ای ارائه کرده باشند، باز هم نمی توانند برای اخذ ویزای کاری روسیه اقدام کنند.

شرط مهم بعدی سابقه کاری است. سابقه کاری متقاضی باید قابل قبول باشد و در واقع همان چیزی است که باعث می شود شما در روسیه راه خود را پیدا کنید. اگر سابقه کاری ای که داشتید، با رشته تحصیلی شما مطابقت داشته باشد، قطعا شانس بالاتری خواهید داشت که موفق به اخذ ویزای تجاری روسیه شوید.

یکی دیگر از شرایط که هم شانس شما را برای اخذ ویزا بالا می برد و هم کمک می کند که مشاغل بهتری در روسیه داشته باشید، آشنایی به زبان انگلیسی و زبان روسیه است.

هزینه اخذ ویزای تجاری روسیه

اخذ ویزای تجاری روسیه با دعوت نامه صادر می شود و در جدول زیر به هزینه های اخذ ویزا اشاره کرده ایم. ویزای فوری تجاری روسیه هم برای زمانی صادر می شود که شما هزینه بیشتری می پردازید تا بازه صدور ویزا را منتظر نمانید. ویزای فوری روسیه تجاری پس از حداقل 3 روز کاری سفارت و ویزای عادی پس از 8 روز کاری سفارت آماده می شود و اگر شما باید سریع تر ویزای تجاری روسیه خود را دریافت کنید، لازم است که از نوع فوری اقدام کنید. لازم است بدانید که بهتر است دعوت نامه را حتما قبل از درخواست داشته باشید. سفارت روسیه در روزهای چهارشنبه، جمعه و شنبه تعطیل است و تاریخ شروع صدور ویزا از اولین روز کاری سفارت خواهد بود. بدیهی است که هزینه صدور ویزای فوری بیشتر از هزینه صدور ویزای عادی است. دعوت نامه تجاری ای که از یک شرکت روسی دریافت می کنید، باید به تاییدیه اداره مهاجرت و وزارت امور خارجه روسیه برسد و پس از آن می توانید با ارائه دعوت نامه به سفارت، منتظر صدور ویزای خود باشید. همچنین می توانید هزینه بیشتری بپردازید تا ویزای فوری شما یک روزه صادر شود.

قیمت ویزا به همراه دعوت نامه کاری

نوع ویزاعادیفوری
هزینه ویزای یک ماهه160 دلار240 دلار
هزینه ویزای سه ماهه (یک بار تردد)180 دلار260 دلار
هزینه ویزای سه ماهه (دو بار تردد)230 دلار355 دلار
هزینه ویزای تجاری یک ساله425 دلار655 دلار

 

ویزای فوری روسیه تجاری پس از حداقل 3 روز کاری سفارت و ویزای عادی پس از 8 روز کاری سفارت آماده می شود و اگر شما باید سریع تر ویزای تجاری روسیه خود را دریافت کنید، لازم است که از نوع فوری اقدام کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
خطا ! لطفا دوباره تلاش نمایید.

تعیین وقت سفارت برای اخذ ویزای تجاری روسیه

زمانی که شما فرم اولیه برای اخذ ویزای تجاری روسیه را ارسال کردید، باید منتظر باشید تا نتیجه آن به شما اعلام شود و عموما این اعلام نتیجه بین 7 تا 10 روز طول خواهد کشید. پس از آن مشخص می شود که شما واجد شرایط برای اخذ ویزای تجاری روسیه هستید یا خیر. اگر شما واجد شرایط شناخته شوید، می توانید در لیستی که برای تعیین وقت سفارت اعلام می شود، گزینه ای که برای تان بهتر است را انتخاب کنید و در روز تعیین شده به سفارت روسیه بروید. حتما در نظر داشته باشید که تاریخی که شما به عنوان وقت مصاحبه مشخص کردید، باید به تایید سفارت روسیه برسد و تایید آن هم از راه ایمیل به شما اطلاع داده می شود.

روز مصاحبه برای اخذ ویزای تجاری روسیه

در روز مصاحبه سوالاتی که از شما پرسیده می شود، بیشتر در زمینه کاری خواهد بود و این که شما چه ایده هایی دارید تا به اقتصاد روسیه کمک کنید. پرسیده می شود که آیا شما شرایط تجارت در روسیه را دارید یا خیر و در واقع برای این کشور سرمایه آوری دارید یا خیر.

در روز مصاحبه به هیچ عنوان دروغ نگویید و از قبل در مورد جواب هایی که می خواهید بدهید، فکر کنید.

از مدارک خود یک کپی داشته باشید.

اگر افسر ویزا متوجه حسن نیت شما شود و هدف شما از اخذ ویزای تجاری روسیه مشخص شود، به مراتب راحت تر می توانید این ویزا را بگیرید.

در روز مصاحبه سوالاتی که از شما پرسیده می شود، بیشتر در زمینه کاری خواهد بود و این که شما چه ایده هایی دارید تا به اقتصاد روسیه کمک کنید. پرسیده می شود که آیا شما شرایط تجارت در روسیه را دارید یا خیر و در واقع برای این کشور سرمایه آوری دارید یا خیر.

نکات مهم برای اخذ ویزای تجاری روسیه

در صورتی که شخص بخواهد بیشتر از سه ماه در روسیه بماند، باید درخواست ویزای تجاری روسیه چند بار ورود بدهد.

هزینه ای که برای اخذ ویزای تجاری روسیه لازم است، بستگی به نوع ویزایی که می خواهید بگیرید دارد.

فرآیند صدور ویزای تجاری روسیه بیشتر از 20 روز طول نخواهید کشید.

نکته ای که برای کار در روسیه باید به آن توجه کنید، این است که در این بین افراد زیادی هستند که قصد سوء استفاده دارند و با استفاده از مدارک و دعوت نامه جعلی، سعی می کنند از افراد کلاهبرداری کنند. به همین دلیل باید تمام حواس خود را جمع کنید که به شرکت های مشکوک اعتماد نکنید و از آن ها دعوت نامه کاری نگیرید. این موضوع پیگرد قانونی دارد و بارها دیده شده است که در چنین شرایطی شخص به طور کامل سرمایه خود را از دست می دهد. بهترین راه برای اخذ ویزای تجاری روسیه از طریق مهاجرت فدرال است.

در صورتی که شرکتی بخواهد کارمند خارجی استخدام کند، باید در مدت 10 روز به اداره مالیات اعلام کند. از همین رو می توانید متوجه شوید شرکتی که در آن هستید، شرکتی معتبر است.

در نظر داشته باشید که به طور کلی ویزای تجاری روسیه به مدت سه سال اعتبار دارد و اگر قصد دارید ویزای خود را تمدید کنید، باید 30 روز زودتر برای این امر اقدام کنید.

اگر نیاز دارید در بازه 90 روزه مجددا به کشور روسیه سفر کنید، برای این که مجبور نباشید برای سفر بعدی خود ویزای روسیه را بگیرید، سعی کنید ویزای چند بار ورود یا مولتیپل بگیرید که اعتبار آن طولانی تر است.

به خاطر داشته باشید در یک کشور خارجی پاسپورت شما نشانه کارت شناسایی و هویت شماست. همچنین داشتن ویزا نشانه ورود قانونی شما به خاک آن کشور است و باید در حفظ و نگهداری آن تمام تلاش خود را بکنید.

برای دریافت ویزای تجاری روسیه باید یک دعوت نامه کاری از سازمان یا شرکت یا شخصی که در روسیه زندگی می کند، داشته باشید.

به شرکت های مشکوک اعتماد نکنید و از آن ها دعوت نامه کاری نگیرید. این موضوع پیگرد قانونی دارد و بارها دیده شده است که در چنین شرایطی شخص به طور کامل سرمایه خود را از دست می دهد.

برای ویزاهایی که بیشتر از ۳ ماه اعتبار داشته باشند، لازم است که مسافر در سازمان کنسولگری حضور داشته باشد و در کنسولگری با مسافر به زبان فارسی صحبت می کنند. اما اگر می خواهید برای اخذ ویزای توریستی و گردشگری یا ویزای تجاری یک ماهه و سه ماهه درخواست دهید، لازم نیست حتما مسافر در کنسولگری حضور داشته باشد.

هنگامی که به سفارت روسیه می روید، باید هدف شما از اخذ ویزای تجاری روسیه مشخص باشد. یعنی شرکتی برای شما دعوت نامه فرستاده است و شما می خواهید به این کشور بروید تا در آن شرکت مشغول به کار شوید. این ویزا برای افرادی که قصد دارند به روسیه بروند و آن جا دنبال کار بگردند، صادر نمی شود. برای پیدا کردن کار می توانید ویزای توریستی بگیرید و پس از پیدا کردن کار، نوع ویزای خود را تغییر دهید.

رجیستر محل اقامت برای کسانی که بیش از 5 روز قرار است خارج از هتل اقامت داشته باشند، الزامی است. رجیستر محل اقامت شما یعنی شما آدرس محل اقامت تان را به پلیس روسیه معرفی کنید که پس از روز پنجم اقامت تان، باید تحویل پلیس داده شود. کسانی که قصد دارند خارج از هتل اقامت داشته باشند باید رجیستر محل اقامت شان را داشته باشند و در صورتی که این کار را نکنید، مبلغ 300 دلار جریمه می شوید و حتی مراحل اخذ ویزاهای شما در آینده با مشکل روبرو خواهد شد.

در صورتی که تاریخ اعتبار پاسپورت شما تمام شده باشد ولی ویزای تجاری شما همچنان معتبر باشد، پس از این که پاسپورت جدید دریافت کردید، می توانید ویزای قبلی را به پاسپورت جدیدتان منتقل کنید و به همین دلیل باید اصل هر دو پاسپورت را نزد خود نگه دارید و همراه یک قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید، به سفارت ببرید و هزینه انتقال ویزای تجاری روسیه به پاسپورت جدید شما مبلغ 70 دلار خواهد بود.

ورود به روسیه تنها از شهر مسکو امکان پذیر است اما برای خروج از روسیه می توانید از شهرهای دیگر هم برای دریافت بلیط برگشت اقدام کنید.

برای اخذ ویزای تجاری کشور روسیه نیازی نیست بلیط یا ووچر هتل به سفارت ارائه کنید.

کنسولگری روسیه فقط دلار می پذیرد و دلاری که به سفارت روسیه تحویل می دهید، باید برای سال 20119 به بعد باشد و نباید روی آن نوشته داشته باشد یا مخدوش باشد. برخی از صرافی ها روی دلار مهر می زنند که این دلار قابل پذیرش کنسولگری روسیه نخواهد بود.

توجه کنید که ویزای تجاری شما از هر نوعی که باشد، حداکثر 90 روز می توانید در روسیه بمانید و باید مجدد از این کشور خارج شوید و دوباره وارد آن شوید.

روابط تجاری خوبی که بین ایران و روسیه وجود دارد، باعث شده تا خیلی از تاجران ایرانی در سال های اخیر به فکر ثبت شرکت در روسیه باشند. از این رو حتی ممکن است در شرکتی مشغول به کار شوید که صاحب آن یک ایرانی باشد.

کنسولگری روسیه فقط دلار می پذیرد و دلاری که به سفارت روسیه تحویل می دهید، باید برای سال 20119 به بعد باشد و نباید روی آن نوشته داشته باشد یا مخدوش باشد. برخی از صرافی ها روی دلار مهر می زنند که این دلار قابل پذیرش کنسولگری روسیه نخواهد بود.

داشتن ویزا به معنی ورود قطعی شما به خاک روسیه نیست و مرزبانی روسیه می تواند مانع ورود شما به خاک این کشور شود. البته فرودگاه شرمیتوا مسکو سخت گیری کمتری نسبت به سایر فرودگاه های این کشور دارد. از همین رو دلایل ممانعت از ورود شما می تواند به دلایل زیر باشد:

  • همراه نداشتن پول کافی
  • تناقض درباره هدف ورود به سفر: هدف شما از اخذ ویزای تجاری این است که برای بازدید تجاری، یک جلسه تجاری یا کار کردن در شرکتی به این کشور وارد شوید.
  • مشخص نبودن محل اقامت: سعی کنید از سایت بوکینگ رزرو محل اقامت را انجام دهید و از آژانس های معتبر داخلی برای این کار استفاده کنید.

بعد از این که مهر ورود به خاک روسیه در پاسپورت شما زده شد، به شما برگه ای داده می شود به نام برگه مهاجرت که به زبان روسی به آن میگراسیون نایا کارتا گفته می شود و تا پایان سفر باید همراه شما باشد چون زمانی که می خواهید از این کشور خارج شوید، این برگه در باجه پاسپورت از شما گرفته می شود. گم کردن این برگه می تواند دردسرهای زیادی برای تان به همراه داشته باشد پس همراه پاسپورت تان آن را نگه دارید و حتما از آن عکس بگیرید.

صحبت آخر

برای این که موفق به اخذ ویزای تجاری روسیه شوید، ممکن است بارها به مشکل بخورید و سفارت درخواست شما را ریجکت کند. اما عواملی مثل تمکن مالی خوب، تحصیلات خوب، داشتن دعوت نامه کاری از یک شرکت معتبر و سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی تان، می تواند باعث شود شما راحت تر ویزا اخذ کنید و شانس تان بالا خواهد رفت. در راه اخذ ویزای تجاری روسیه صداقت خیلی مهم است و همچنین باید قوانین ویزای تجاری روسیه را رعایت کنید. در نظر داشته باشید که وجود دعوت نامه تنها یک محرک قابل قبول برای تایید افسران سفارت است و دلیل این نخواهد شد که ویزای شما حتما صادر شود. بارها پیش آمده است که شخص دعوت نامه تجاری داشته است اما به دلیل این که سایر شرایط لازم را در حد کافی نداشته است، نتوانسته است ویزای تجاری روسیه را بگیرد.