همه راه هایی که منجر به اخذ ویزای سرمایه گذاری روسیه می شوند

در حال حاضر یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان، روسیه است که با هزینه ای کمتر نسبت به سایر کشورهای اروپایی می توانید به این کشور بروید. یکی از روش های مهاجرت، اخذ ویزای سرمایه گذاری روسیه است. روسیه یکی از کشورهای پهناور در آسیا و اروپاست که با 14 کشور مرز زمینی دارد و به دلیل داشتن دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک، با بسیاری از کشورها مرز آبی دارد و همین موقعیت جغرافیایی خوب باعث شده است که شرایط اقتصادی خوبی داشته باشد. واحد پول کشور روسیه روبل است و اقتصاد این کشور وابسته به منابع بزرگ انرژی است که در آن وجود دارد. تولید ناخالص داخلی کشور روسیه بسیار بالاست و همین عامل آن را به هفتمین اقتصاد برتر دنیا تبدیل کرده است. اقتصاد روسیه بر پایه سرمایه داری و خصوصی سازی است و در آمد سرانه آن در چند سال اخیر رشد چشم گیری داشته است.

بسیار زیادی هستند و برای رسیدن رشد اقتصادی گسترده، بسیاری از این زیر ساخت ها باید جایگزین یا نوسازی شوند. به همین دلیل در سال های اخیر سرمایه گذاران خارجی علاقه مند شدند تا در این کشور سرمایه گذاری کنند.
روسیه برای افزایش سرمایه گذاری در کشورش، راه هایی را اندیشیده است که اتباع خارجی را مشتاق کرده است در این کشور سرمایه گذاری کنند و پس از دریافت اقامت دائم، تابعیت آن را دریافت کنند. اگر به دنبال اخذ ویزای سرمایه گذاری در روسیه هستید، ممکن است سوالاتی مثل چقدر سرمایه برای سرمایه گذاری در این کشور لازم است؟ چطور میتوان ویزای سرمایه گذاری روسیه را دریافت کرد؟ از طریق ویزای سرمایه گذاری روسیه میتوان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟ و سوالاتی از این قبیل ذهن تان را درگیر کرده باشد. حتما این مقاله را تا انتها بخوانید تا پاسخ این سوالات را بگیرید.

یکی از روش های مهاجرت، اخذ ویزای سرمایه گذاری روسیه است. روسیه یکی از کشورهای پهناور در آسیا و اروپاست که با 14 کشور مرز زمینی دارد و به دلیل داشتن دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک، با بسیاری از کشورها مرز آبی دارد و همین موقعیت جغرافیایی خوب باعث شده است که شرایط اقتصادی خوبی داشته باشد.

ویزای سرمایه گذاری روسیه

سرمایه گذاران خارجی و افرادی که از توان مالی بالایی برخوردارند، روسیه را به عنوان یک محل مناسب و خوب برای زندگی و کسب و کار انتخاب می کنند. استانداردهای زندگی در روسیه خصوصا در شهرهای توریستی آن مثل مسکو و سن پترزبورگ بسیار بالا است و مراقبت های بهداشتی و حتی آموزش عالی هم به سادگی در دسترس است و هم یکی از مزایای آن محسوب می شود. تاریخ غنی روسیه و میراث فرهنگی این کشور باعث شده تا موزه ها، معماری و بناهای تاریخی زیادی در این کشور تاسیس شود که به جذابیت این کشور کمک زیادی کرده است. حال اگر متقاضی اخذ اقامت از طریق ویزای سرمایه گذاری روسیه هستید و قصد دارید از هزینه های دقیق سرمایه گذاری در روسیه اطلاع داشته باشید، ادامه این مقاله را بخوانید.
لازم به ذکر است که گواهی عدم ابتلا به HIV برای اخذ ویزای سرمایه گذاری روسیه و ماندن بیشتر از 3 ماه در این کشور مورد نیاز است.

مزایای سرمایه گذاری در روسیه


روسیه در زمینه ارتباطات و مخابرات رشد قابل ملاحظه ای داشته است و اگر شما در این زمینه سرمایه گذاری کنید، به سود خوبی خواهید رسید.
در زمینه نرم افزار و فناوری اطلاعات، این کشور در رده بالایی در سطح جهان قرار دارد.
در سال های اخیر تعداد سرمایه گذاران خارجی در روسیه افزایش یافته و همین موضوع باعث به جریان افتادن بازارهای راکد این کشور شده است و فرصت های سرمایه گذاری زیادی در این کشور فراهم شده است.
زمانی که شما ویزای سرمایه گذاری روسیه را اخذ کنید و کسب و کارتان را راه اندازی کنید، مالک ۱۰۰ درصدی فعالیت های اقتصادی و املاک خود در روسیه هستید. مانند دبی شما نیاز به کفیل ندارید و چیزی به نام مالکیت ۹۹ ساله در این کشور معنی ندارد. در دبی هر زمانی که دولت اراده کند می تواند املاک شما را مصادره کند و شما تنها بعد از 99 سال می توانید مالک اموال خود باشید.
روسیه یکی از امن ترین کشورهای جهان است و جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین می باشد. از این رو راه اندازی یک کسب و کار می تواند با اطمینان بیشتری نسبت به سایر کشورها انجام شود.
میزان درآمد در روسیه هر سال نسبت به قبل بین 10 تا 15 درصد رشد دارد و این عدد برای کشور پهناوری مثل روسیه با 142 میلیون نفر جمعیت، اصلا عدد کمی نیست.
روسیه زیرساخت های خوبی در سطح جهان دارد و مزایای مالیاتی خوبی که دارد که باعث شده سرمایه گذاران خارجی به این کشور توجه ویژه ای داشته باشند. مالیات در روسیه 20 درصد بر درآمد شخصی است و مالیات بر ارزش افزوده 13 و 18 درصد است.

زمانی که شما ویزای سرمایه گذاری روسیه را اخذ کنید و کسب و کارتان را راه اندازی کنید، مالک ۱۰۰ درصدی فعالیت های اقتصادی و املاک خود در روسیه هستید. مانند دبی شما نیاز به کفیل ندارید و چیزی به نام مالکیت ۹۹ ساله در این کشور معنی ندارد. در دبی هر زمانی که دولت اراده کند می تواند املاک شما را مصادره کند و شما تنها بعد از 99 سال می توانید مالک اموال خود باشید.

سرمایه گذاری در این کشور یک فعالیت پرسود است که می تواند منجر به کسب درآمد ارزی شود که می تواند امنیت مالی شما را تامین کند.
سرمایه گذاری در این کشور باعث می شود شما بتوانید اقامت ۵ ساله این کشور را دریافت کنید و میتوان به کشور های حوزه سی آی اس سفر کنید و در آن ها زندگی کنید. کشور هایی از قبیل بلاروس، روسیه، اکراین و… از جمله کشورهای حوزه سی آی سی به حساب می آیند.
با اخذ ویزای سرمایه گذاری روسیه، تنها نیاز دارید 90 روز در سال در این کشور حضور داشته باشید تا بتوانید تابعیت این کشور را دریافت کنید. پس از آن می توانید پاسپورت روسی داشته باشید و این به معناست که به راحتی می توانید به بیش از 100 کشور جهان بدون هیچ مشکلی سفر کنید.
شرایط اقتصاد و سرمایه گذاری روسیه حتی اگر عواملی مثل قیمت نفت در آن دخیل باشند و نوسان داشته باشند، باز هم روندی رو به رشد است.
سیاست روسیه تاثیری روی اقتصاد آن نخواهد گذاشت. وقایع و تصمیمات سیاسی تاثیری روی اقتصاد روسیه نخواهد داشت و این در حالی است که این تصمیمات برای این کشور بسیار مهم هستند.

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
خطا ! لطفا دوباره تلاش نمایید.

انواع ویزای سرمایه گذاری در روسیه

شما برای اخذ ویزای سرمایه گذاری روسیه  از دو راه می توانید اقدام کنید. یک راه سرمایه گذاری در حوزه تجاری است و راه دوم سرمایه گذاری در بخش املاک و زمین.

اخذ ویزای سرمایه گذاری روسیه در حوزه تجاری

اخذ ویزای سرمایه گذاری روسیه از طریق حوزه تجاری برای افرادی مناسب است که نوآور یا کارآفرین هستند و دوست دارند کسب و کار خود را راه بیندازند. یعنی اگر شما در روسیه در بخش تجاری سرمایه گذاری کنید، می توانید موفق به اخذ ویزای سرمایه گذاری روسیه شوید. سرمایه گذاری در بخش تجاری همان طور که از اسمش پیداست، به معنای این است که یا شما در کشور خودتان کسب و کاری داشته اید و حالا به هر دلیلی قصد دارید نمایندگی یا شعبه دیگری از آن را در کشور روسیه افتتاح کنید. یا کلا به دنبال راه انداختن کسب و کار جدید در روسیه هستید و دوست دارید آن را گسترش دهید تا با سایر کشورهای اروپایی و آسیایی ارتباط برقرار کنید.
زمانی که شما ویزای سرمایه گذاری روسیه را از این طریق دریافت کردید و به روسیه رفتید، باید سالیانه مالیاتی را که دست کم 10 میلیون روبل بیشتر از سود سالانه شماست، پرداخت کنید. پس از سه سال می توانید شهروندی روسیه را بدست آورید.
اخذ ویزای سرمایه گذاری روسیه از طریق خرید سهام هم میسر است. یعنی شما با خرید سهام در کشور روسیه سرمایه گذاری کنید و به این صورت است که یک سهامی به ارزش ۱۰۰ را باید در نظر بگیرید و ۱۰ درصد آن سهام را بخرید. اگر شما با ۱۰ میلیون روبل صاحب ۱۰ درصد از آن سهام شوید که مالیات سه ساله آن به ۶ میلیون روبل برسد، می توانید شهروندی روسیه را از این طریق دریافت کنید. وقتی صحبت از ۱۰ میلیون روبل روسیه می شود، یعنی باید چیزی حدود ۱۶6۰۰۰ دلار آمریکا سرمایه گذاری کنید. که در واقع حداقل مبلغ سرمایه گذاری در این کشور است. این نوع سرمایه گذاری بهتر است در بخش های مهمی که مستقیما روی اقتصاد روسیه تاثیرگذار هستند، انجام شود. این بخش ها شامل کشاورزی، نفت و گاز، انرژی، معادن و فلزات، فناوری اطلاعات، دارو، فراوری مواد خوراکی، نساجی و تحقیقات و نوآوری است.

اخذ ویزای سرمایه گذاری روسیه از طریق حوزه تجاری برای افرادی مناسب است که نوآور یا کارآفرین هستند و دوست دارند کسب و کار خود را راه بیندازند. یعنی اگر شما در روسیه در بخش تجاری سرمایه گذاری کنید، می توانید موفق به اخذ ویزای سرمایه گذاری روسیه شوید.

ویزای سرمایه گذاری در روسیه از طریق تجارت و کسب و کار برای ۱ یا ۲ یا ۵ سال معتبر است و بعد از سه سال زندگی در کشور روسیه، می توانید اقامت دائم خود را بگیرید. اگر بین 3 تا 5 سال هم در روسیه به صورت قانونی و با رعایت قوانین حضور و اقامت داشته باشید، می توانید شهروندی روسیه را دریافت کنید. البته لازمه اخذ شهروندی روسیه، مسلط بودن به زبان روسی است.

اخذ ویزای سرمایه گذاری روسیه در بخش املاک

برای این که بتوانید ویزای سرمایه گذاری روسیه در بخش املاک را به دست آورید، باید بتوانید 15 میلیون روبل در روسیه و در بخش املاک سرمایه گذاری کنید. چند سال است که بازار خرید ملک در روسیه با تغییرات زیادی روبرو شده است و با شرایط خاصی امکان پذیر است

نکات مهم در مورد ویزای سرمایه گذاری روسیه
برای این که از طریق ویزای سرمایه گذاریروسیه اقامت بگیرید، نیاز به 90 روز حضور فیزیکی در سال اول دارید.
با گرفتن اقامت از طریق ویزای سرمایه گذاری روسیه ، می توانید بعد از گذشت مدت زمان مشخص باید پاسپورت روسی را دریافت کنید. دریافت پاسپورت روسی می تواند در دفتر خدمات مهاجرتی فدرال روسیه یا در یک سفارت، کنسول گری یا دفتر نمایندگی روسیه انجام شود.
اگر موفق شوید از طریق ویزای سرمایه گذاری روسیه ، پاسپورت روسیه را بگیرید و شهروند محسوب شوید، آن پاسپورت 5 و 10 سال اعتبار دارد و با آن می توانید به بیش از 100 کشور جهان بدون هیچ مشکلی سفر کنید.

برای این که بتوانید ویزای سرمایه گذاری روسیه در بخش املاک را به دست آورید، باید بتوانید 15 میلیون روبل در روسیه و در بخش املاک سرمایه گذاری کنید. چند سال است که بازار خرید ملک در روسیه با تغییرات زیادی روبرو شده است و با شرایط خاصی امکان پذیر است

مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری

یک سرمایه گذار قبل از این که درخواست خود را برای سرمایه گذاری ارائه کند، باید مدارکی را فراهم آورد. آماده کردن این مدارک اخذ ویزای سرمایه گذاری روسیه را تضمین خواهد کرد.

  • مورد اولی که باید تهیه کنید، ارائه بیمه پزشکی است.
  • باید مدارک قانونی ارائه کنید که به این معناست که سابقه کیفری نداشته باشد.
  • باید وجوه متقاضی هم درست باشند و هم قانونی باشند و از آن ها استفاده شود.
  • از پاسپورت متقاضی و اعضای خانواده اش، یک کپی از پاسپورت ارائه کنید.
  • در صورتی که ازدواج کرده اید، یک گواهی باید ارائه کنید.
  • باید یک کپی از شناسنامه ارائه کنید.

میزان سرمایه گذاری لازم در کشور روسیه

برای این که بتوانید در روسیه سرمایه گذاری کنید، باید یکی از گزینه های زیر را انجام دهید. در این صورت بعد از مدت مشخص می تواند تابعیت روسیه را بگیرید.
اهدای سرمایه غیر قابل بازگشت که باید مبلغ 7.5 میلیون روبل باشد. این مبلغ در حدود 128000 دلار است.
سرمایه گذاری به مبلغ 15 میلیون روبل که این مبلغ در حدود 256000 دلار است.
سرمایه گذاری تجاری به اندازه 35 میلیون روبل که مبلغی در حدود 600000 دلار است.
شخص یک تجارت و کسب و کار راه بیندازد که هر سال مبلغی در حدود 171000 دلار سود آوری داشته باشد و این مبلغ برای سه سال سود دهی باشد.
همان طور که گفتیم، روسیه کشور فرصت هاست. اگر سرمایه دارید، حتما در این کشور سرمایه گذاری کنید و می توانید پول خوبی به دست آورید. مالیات در روسیه، پایین است و راه اندازی تجارت نسبت به سایر کشورهای اروپایی آسان است و می توانید به راحتی مالک کسب و کار خود باشید و سپس اقامت دائم و تابعیت روسیه را دریافت کنید.

 

بهترین فرصت های سرمایه گذاری در روسیه

برای این که در کشور روسیه سرمایه گذاری کنید، بهتر است بخش هایی را مد نظر قرار دهید که امکان سودآوری در آن ها صد در صد باشد. بهترین فرصت های سرمایه گذاری به شرح زیر است:

روسیه کشور فرصت هاست. اگر سرمایه دارید، حتما در این کشور سرمایه گذاری کنید و می توانید پول خوبی به دست آورید. مالیات در روسیه، پایین است و راه اندازی تجارت نسبت به سایر کشورهای اروپایی آسان است و می توانید به راحتی مالک کسب و کار خود باشید و سپس اقامت دائم و تابعیت روسیه را دریافت کنید.

کسب و کارهایی که مربوط به نفت و گاز است


بخش بزرگی از منابع طبیعی روسیه را نفت و گاز تشکیل می دهند و روسیه توانسته است به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان نفت و گاز طبیعی جهان شناخته شود. اگر بتوانید در این صنعت کسب و کاری ایجاد کنید، می توانید به یکی از بازارهای پر سود دست پیدا کنید. البته لازم به ذکر است که سرمایه گذاری روی صنعت نفت و گاز مستلزم این است که شما مقدار زیادی سرمایه به این کشور بیاورید. اگر شما یک سرمایه گذار معتبر و شناخته شده هستید، می توانید یک پروژه کسب و کار مربوط به این صنعت را مختص به خودتان راه اندازی کنید.
بستگی به قدرت مالیاتی ای که دارید، می توانید وارد بخش های مختلف این صنعت شوید و به راحتی می توانید در این صنعت پیشرفت کنید. باید از نظر دولت در شرایط مطلوبی باشید که بتوانید وارد این صنعت شوید چون این صنعت به وسیله خود دولت روسیه تاسیس شده است.

 

کسب و کارهایی که مربوط به کشاورزی و حبوبات است


یکی دیگر از راه های اخذ ویزای سرمایه گذاری روسیه این است که شما در کسب و کاری مثل کشاورزی و حبوبات سرمایه گذاری کنید. این که شما در بخش کشاورزی و حبوبات بتوانید سرمایه گذاری کنید، می توانید اطمینان حاصل کنید که به موفقیت بزرگی دست پیدا خواهید کرد. از زمانی که دولت روسیه توانست در بخش کشاورزی مداخله کند، این کشور را از بزرگ ترین وارد کننده حبوبات، به یکی از بزرگ ترین صادرکنندگان حبوبات تبدیل کرد و این کار در یک بازه زمانی کوتاه مدت انجام شد. اگر می خواهید روی بخش کشاورزی سرمایه گذاری کنید، مطمئن باشید که حبوبات جواب خواهد داد. مزایای زیادی در سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی وجود دارد. برای مثال به راحتی می توانید وام های کم بهره را که توسط دولت روسیه ارائه می شود، بگیرید و از آن در کسب و کارتان استفاده کنید. همچنین این قابلیت را دارید که می توانید از زمین های بارور حاصلخیز برای استفاده کشاورزی خود بهره بگیرید.

چیزی که کسب و کار ماهی و غذاهای دریایی را در کشور روسیه محبوب کرده است، دسترسی به سه اقیانوس جهان است. روسیه به دلیل دریاهایی که در اطراف آن قرار دارد، به اقیانوس های اطلس، اقیانوس آرام و اقیانوس قطب شمال دسترسی دارد و همین موضوع باعث شده است تا روسیه به بزرگترین تولید کننده ماهی و غذاهای دریایی تبدیل شود.

کسب و کارهایی که مربوط به لباس و وسایل تزیینی است

یکی دیگر از کسب و کارهایی که در روسیه می توانید افتتاح کنید و در آن به موفقیت برسید، کسب و کارهای مربوط به لباس و وسایل تزیینی است. با این که این کسب و کار کوچک است اما در روسیه رونق زیادی دارد. برعکس کسب و کارهایی که در بالا گفتیم، این کسب و کار فقط به یک مغازه نیاز دارد تا شما بتوانید در آن انواع لباس، کفش، کمربند، کلاه و تمام لوازم تزیینی یا اکسسوری هایی که مربوط به آن است را در آن بفروشید. اگر این مغازه از نظر استراتژیکی در مکان خوبی قرار داشته باشد، شما به راحتی می توانید در تمام طول سال پول خوبی از این کسب و کار به دست آورید. روسیه در بسیاری از ماه های سال سرد است و اگر می خواهید همچین مغازه ای افتتاح کنید، باید در نظر داشته باشید که بهتر است اجناس مغازه با لباس های زمستانی، بوت، پوتین و لباس های گرم و اکسسوری های مربوط به آن ها پر شود.

یکی دیگر از کسب و کارهایی که در روسیه می توانید افتتاح کنید و در آن به موفقیت برسید، کسب و کارهای مربوط به لباس و وسایل تزیینی است. با این که این کسب و کار کوچک است اما در روسیه رونق زیادی دارد.

کسب و کارهایی که خرده فروشی به حساب می آیند

خرده فروشی کالاها یکی از کسب و کارهای پر رونق در روسیه است که برای راه اندازی آن، باید ویزای سرمایه گذاری روسیه را اخذ کنید. در این مغازه ها شما مجبور نیستید که فقط یک محصول را بفروشید و به راحتی می توانید چندین محصول را ارائه کنید. حقیقت این است که روسیه به عنوان ششمین کشور با بالاترین قدرت خرید شناخته می شود و همین موضوع باعث شده است این کشور در زمینه خرده فروشی به یک کسب و کار پر سود در روسیه تبدیل شود.

کسب و کارهایی که مربوط به ماهی و غذاهای دریایی است


چیزی که کسب و کار ماهی و غذاهای دریایی را در این کشور محبوب کرده است، دسترسی به سه اقیانوس جهان است. روسیه به دلیل دریاهایی که در اطراف آن قرار دارد، به اقیانوس های اطلس، اقیانوس آرام و اقیانوس قطب شمال دسترسی دارد و همین موضوع باعث شده است تا روسیه به بزرگترین تولید کننده ماهی و غذاهای دریایی تبدیل شود. اگر شما به دنبال کسب و کاری هستید که بتوانید در روسیه روی آن سرمایه گذاری کنید، بهترین انتخاب می تواند کسب و کارهای مربوط به ماهی باشد. به دلیل این که این کار در واقع یک سرمایه گذاری سودآور است. در این کشور می توانید به راحتی صادرات ماهی، میگو، خاویار و.. را انجام دهید. الان که ایران هم تحریم است و شرایط صادرات ندارد، یکی از بهترین گزینه های برای ارتباط با کشورهای آسیایی و اروپایی، راه اندازی کسب و کار در این زمینه در کشور روسیه است.

کسب و کارهایی که مربوط به مهندسی مکانیک و کمپانی کار با فلزات است


یکی دیگر از راه های اخذ ویزای سرمایه گذاری روسیه این است که در بخش کار با فلزات و تولیدات ابزار سرمایه گذاری کنید. این بخش یکی از مهم ترین بخش های اقتصاد با روسیه است. اگر شما یک مهندس مکانیک یا مهندس تولیدات هستید و به دنبال تاسس یک کسب و کار در روسیه هستید، راه اندازی کسب و کاری که مربوط به مهندسی مکانیک و کمپانی کار با فلزات است، برای تان بسیار سودآور خواهد بود. این کشور دارای بزرگ ترین منابع فلزی است و تولید فلزات باعث می شود به یک تجارتی دست پیدا کنید که امکان پیشرفت بالایی دارد و یک کشور ارزان برای راه اندازی کمپانی تولیدات ابزار و وسایل فلزی است.

کسب و کاری که در آن کافی شاپ نقش دارد

اگر دنبال این هستید که یک کسب و کار با کمترین هزینه راه اندازی کنید، در روسیه کافی شاپ افتتاح کنید. راه اندازی کافی شاپ به چند نکته مهم وابسته است. اول این که باید در یک مکان پر رفت و آمد باشد. دوم این که کافه های پرطرفدار روسیه را ببینید و دلیل موفقیت آن ها را پیدا کنید. سوم این که از اجناس مرغوب استفاده کنید. چهارم این که یک نماد یا یک چیز خاص در کافی شاپ تان داشته باشید که باعث جذب مشتری شود. مثلا می توانید قسمتی از دکوراسیون کافی شاپ را به شکلی خاص راحی کنید. اگر کافی شاپ شما در یک مکان پر رفت و آمد باشد، هر روز می توانید مشتری های ثابت داشته باشید و کسب و کارتان به یک کسب و کار پر سود در روسیه تبدیل شود و دلیل آن هم این است که در آن جا تعداد زیادی از افراد دوست دار قهوه هستند.

کسب و کارهایی که مربوط به مشاوره تحصیلی است

همان طور که در ابتدای مقاله هم مطرح کردیم، روسیه سیستم آموزشی عالی ای دارد که دانشگاه ها از تمام دنیا دانشجو جذب می کنند. یکی از راه هایی که می توانید در این صنعت وارد شوید و کسب و کار خوبی راه بیندازید و رسیدن به سود بالا تضمین شده باشد، این است که خدمات مشاوره تحصیلی خصوصی خودتان را برای دانشجویان خارجی تاسیس کنید. شما می توانید به دانشجویان خارجی کمک کنید که در هر دانشگاهی که می خواهند در روسیه پذیرش بگیرند و با این کار می توانید به روند اخذ ویزای آن ها کمک کنید. یا مثلا در مورد پیدا کردن هم اتاقی و خوابگاه کمک شان کنید. با این که این کسب و کار جدید نیست ولی شما می توانید با استفاده از روش های جدید به موفقی خوبی برسید.

کسب و کار هایی که مربوط به مبلمان و لوازم چوبی است

یکی از کسب و کارهایی که به اخذ ویزای سرمایه گذاری منجر می شود و شما می توانید در این کشور به صورت موفقیت آمیز سرمایه گذاری کنید، کسب و کارهایی هستند که مربوط به مبلمان و لوازم چوبی است. روسیه جنگل های زیادی دارد و از بزرگترین صادر کنندگان چوب در جهان به حساب می آید. جنگل های روسیه عمدتا بلا استفاده ماندند و هر کسی که وارد این کسب و کار شود، قطعا به سود کلانی خواهد رسید. حتی اگر دوست نداشته باشید که وارد حیطه صادرات چوب شوید، می توانید کسب و کارهای مربوط به مبلمان را انجام دهید.

یکی از کسب و کارهایی که به اخذ ویزای سرمایه گذاری منجر می شود و شما می توانید در این کشور به صورت موفقیت آمیز سرمایه گذاری کنید، کسب و کارهایی هستند که مربوط به مبلمان و لوازم چوبی است چون روسیه جنگل های زیادی دارد و از بزرگترین صادر کنندگان چوب در جهان به حساب می آید.

کسب و کارهایی که مربوط به کمپانی دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی است

یکی دیگر از صنایع پرطرفدار در روسیه، بخش دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد. بازار این محصولات بسیار وسیع است و رونق زیادی دارد. بنابراین اگر شما به دنبال شروع کسب و کاری هستید، می توانید کسب و کارهایی که مربوط به دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی هستند را تاسیس کنید. روسیه به عنوان ششمین کشور دنیا با بیشترین قدرت خرید (PPP) رتبه بندی شده است و اگر بخواهید با سایر کشرهای این حوزه مقایسه ای داشته باشید، به این نتیجه می رسید که دارو و لوازم بهداشتی و آرایشی یکی از بهترین ها در این صنعت است. دولت روسیه همیشه از کسب و کارهایی که سودآوری بالایی دارند، حمایت می کند. به همین دلیل اگر سمت مشاغلی بروید که روی رشد اقتصاد روسیه تاثیر داشته باشند، با راه اندازی کسب و کار شما به راحتی موافقت می کنند و در نهایت از شما حمایت می کنند تا در این زمینه پیشرفت کنید و تسهیلات خوبی را برای تان در نظر می گیرند.

مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری روسیه

افرادی که کسب و کاری دارند، می توانند از طریق ویزای سرمایه گذاری روسیه اقدام کنند تا به کشور روسیه وارد شوند. ویزای سرمایه گذاری روسیه بسته به نوعی که دارد، بین 1 ماه تا یک سال معتبر است. ویزای سرمایه گذاری روسیه می تواند یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود باشد. ویزای یک بار ورود و دو بار ورود برای مدت زمان 1 تا 3 ماه معتبر است. ویزای چند بار ورود یا مولتی 3 ماهه، 6 ماهه و 12 ماهه صادر می شود.
برای این که ویزای سرمایه گذاری روسیه را به دست آورید، باید آن را از طریق وزارت امور خارجه روسیه یا نمایندگان منطقه یا دفاتر محلی خاص یا از وزارت امور داخلی درخواست دهید. ویزای سرمایه گذاری تجاری روسیه می تواند برای مقاصد غیر تجاری هم استفاده شود.

ویزای سرمایه گذاری روسیه بسته به نوعی که دارد، بین 1 ماه تا یک سال معتبر است. ویزای سرمایه گذاری روسیه می تواند یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود باشد. ویزای یک بار ورود و دو بار ورود برای مدت زمان 1 تا 3 ماه معتبر است. ویزای چند بار ورود یا مولتی 3 ماهه، 6 ماهه و 12 ماهه صادر می شود.

حتما به این نکته دقت کنید که وزارت امور خارجه روسیه، درخواست های ویزای تجاری را بعد از گذشت 45 روز از تاریخ اولین درخواست پردازش می کند و اگر قصد سفر دارید، حتما این مسئله را مدنظر قرار دهید.
ویزای تجاری معمولا برای برای خارجی هایی که برای اهداف سرمایه گذاری وارد روسیه می شوند، (به عنوان مثال نمایندگان دولت های خارجی، اعضای هیئت رسمی، بازدید کنندگان فرهنگی یا ورزشی و…) هم این نوع ویزا صادر می شود.
برای برخی از گردشگرانی که قصد اقامت بیش از 30 روز در این کشور را دارند هم ویزای سرمایه گذاری روسیه صادر می شود.
همان طور که گفته شد ویزای سرمایه گذاری روسیه تا 12 ماه پس از اخذ آن اعتبار دارد ولی اگر قصد تمدید ویزای خود را دارید، بهتر است حداکثر تا 90 روز در یک دوره 180 روزه ویزای خود را تمدید کنید.