همه چیز درباره ویزای سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه یکی از روش های مهاجرت به این کشور است و به دلیل رشد صعودی ای که اقتصاد کشور ترکیه دارد، بسیاری از اتباع خارجی تلاش می کنند تا از طریق اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه به این کشور بروند. اقتصاد ترکیه در سال های اخیر یکی از سریع ترین اقتصادهای در حال شد بوده است و داشتن زیرساخت های خوب و نیروی کار رقابتی در این کشور باعث شده تا سرمایه گذاران کشور ترکیه را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند. همچنین شما به کمک ویزای سرمایه گذاری ترکیه می توانید به این کشور بروید و پس از گذشت مدت زمانی از سرمایه گذاری تان، می توانید اقامت دائم در ترکیه را اخذ کنید و پس از آن می توانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید و به عنوان یک شهروند در ترکیه فعالیت کنید.

سرمایه گذاری (Investment) به طور کلی یعنی شما در چیزی پول خود را می گذارید و انتظار دارید از آن سود به دست آورید. ویزای سرمایه گذاری ترکیه یکی از راه ها به منظور جذب سرمایه خارجی و رونق کسب و کار مردم است که با دادن حق اقامت و شهروندی این کشور به متقاضیان واجد شرایط اعطا می شود. ویزای سرمایه گذاری ترکیه که از آن تحت عنوان برنامه سرمایه گذاری یا ویزای طلایی هم یاد می شود، یکی از راه های مهاجرت به ترکیه است که در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. با این که در حال حاضر کشورهای زیادی به جز ترکیه هستند که زمینه سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده اند، ولی این مفهوم نسبتا جدید است و از سال ۲۰۰۶ به بعد بود که در مرکز توجه ها قرار گرفت و به همین دلیل هم هست که برخی کشورها هنوز در پی تغییرات قوانین سرمایه گذاری در کشورشان هستند.

شما به کمک ویزای سرمایه گذاری ترکیه می توانید به این کشور بروید و پس از گذشت مدت زمانی از سرمایه گذاری تان، می توانید اقامت دائم در ترکیه را اخذ کنید و از آن پس می توانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید و به عنوان یک شهروند در ترکیه فعالیت کنید.

اخذ انواع ویزای سرمایه گذاری ترکیه

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که برای هر نوعی باید ویزای سرمایه گذاری ترکیه را اخذ کنید و برای انجام امور لازم به این کشور بروید. مقررات مربوط به استفاده از قانون شهروندی ترکیه به تازگی اصلاح شده است و در راستای مقررات جدید، خارجیانی که حداقل یکی از گزینه های زیر را برای سرمایه گذاری داشته باشند می توانند خود و خانواده های شان به شهروندی ترکیه (TC) ملحق شوند. در ادامه برخی از مهم ترین انواع سرمایه گذاری در ترکیه را آورده ایم.

اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه با خرید ملک

یکی از راه های سرمایه گذاری گه به تازگی به شدت محبوب شده است، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه است. دولت ترکیه در سال های اخیر به این فکر افتاده است که از راه خرید ملک بتواند سرمایه گذاران خارجی را جذب کند تا در این کشور سرمایه گذاری کنند و در نهایت بتواند به آن ها اقامت ترکیه را اعطا کند. اگر قصد دارید در ترکیه از طریق خرید ملک سرمایه کنید، باید برای ویزای سرمایه گذاری ترکیه درخواست دهید. در ترکیه گران ترین شهر، همان شهر توریستی استانبول است ولی به صورت کلی چیزی که باعث تغییر قیمت ملک می شود، متراژ خانه، شهری که می خواهید ملک را بخرید، منطقه ای که ملک در آن واقع شده و نوع ملکی که انتخاب می کنید (زمین باشد، تجاری باشد، مسکونی باشد) می باشد. گرچه خرید ملک در این کشور به منظور کسب اقامت نیست ولی شما با اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه می توانید به این کشور بروید و تمدید آن برای تان راحت تر خواهد بود و حتی کارهای اقامت تان هم راحت تر خواهد بود. بعد از این که با ویزای سرمایه گذاری ترکیه به این کشور رفتید، می توانید اقامت یک ماهه ترکیه را دریافت کنید سپس برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک به این کشور بروید و پس از آن کارت اقامت یکساله کشور ترکیه را دریافت کنید. اگر شما در ترکیه اقامت داشته باشید و در آن جا زندگی کنید، به راحتی می توانید اقامت خود را تمدید کنید. این کار زمانی انجام می شود که خانه خود را نفروخته باشید یا سند آن به نام شما باشد و شما مالک باشید. شما تا 5 سال می توانید هر سال برای تمدید کارت اقامت یک ساله خود مراجعه کنید و بعد از گذشت 5 سال برای اقامت دائم خود اقدام کنید. یکی از شرایط سرمایه گذاری در این روش این است که به مدت سه سال ملک خریداری شده را نفروشید و در تمام این مدت بدون هیچ مشکلی می توانید ویزای سرمایه گذاری ترکیه را اخذ کنید.

شما می توانید با ویزای سرمایه گذاری ترکیه به این کشور بروید و اقامت یک ماهه ترکیه را دریافت کنید سپس برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک به این کشور بروید و پس از آن کارت اقامت یکساله کشور ترکیه را دریافت کنید.

اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه با ثبت شرکت

یکی از روش هایی که نه تنها مورد استقبال سرمایه گذاران خارجی بلکه مورد استقبال سرمایه گذاران ایرانی واقع شده است، ثبت شرکت در ترکیه است. در سال های اخیر به دلیل افزایش تحریم ها برای کشور ایران، خیلی از سرمایه داران تصمیم گرفته اند تا به کشور ترکیه بروند و در آن جا شرکت تاسیس کنند تا از این راه مشکلی برای صادر کردن محصولات شان نداشته باشند و حتی با کمک بانک هایی که در کشور ترکیه وجود دارد، مشکل نقل و انتقال پول به دلیل تحریم ها را حل کنند. برای تاسیس شرکت در ترکیه باید ویزای سرمایه گذاری ترکیه را اخذ کنید و حتی می توانید بدون این که با افراد ترک مشارکت کنید، ثبت شرکت در این کشور انجام دهید. شما پس از 5 سال و آن با نشان دادن فعال بودن شرکت تان، می توانید اقامت ترکیه را اخذ کنید. شما باید حداقل ۵ نیروی کادر ترک استخدام کنید و برای آن ها بیمه رد کنید و مالیات را به درستی پرداخت کنید. لازم نیست حتما در ترکیه بمانید و می توانید با اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه و تمدید آن به این کشور رفت و آمد کنید.

پروسه ثبت شرکت در ترکیه به شرح زیر است:

 • ثبت شرکت در ترکیه
 • گرفتن نمایندگی خارجی
 • بازاریابی محصولات خارجی
 • خرید و فروش محصولات خارجی
 • واردات محصولات مورد نیاز
 • صادرات
 • مشارکت در فروش و بازاریابی برای خدمت یا محصول مورد نظر
 • مشارکت در تولید و مونتاژ محصولات خارجی
 • سرمایه گذاری

لازم به ذکر است که از ابتدای این پروسه باید برای اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه اقدام کنید.

اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه با سپرده بانکی

سپرده بانکی یکی از راه های سرمایه گذاری در ترکیه است که لازم است برای انجام امور مربوط به آن، ویزای سرمایه گذاری ترکیه را بگیرید. شما می توانید با سپرده گذاری در بانک های ترکیه، تابعیت این کشور را بگیرید. با این کار شما نیاز ندارید در هیچ زمینه دیگری سرمایه گذاری کنید. در روش سپرده بانکی باید حداقل مبلغ 500 هزار دلار آمریکا را در یکی از بانک های ترکیه سپرده گذاری کنید و پول شما باید حداقل به سه سال در بانک ترکیه باقی بماند و پس از آن می توانید اقامت ترکیه را اخذ کنید. برای این که بتوانید برای انجام امور این نوع سرمایه گذاری به این کشور بروید، باید ویزای سرمایه گذاری ترکیه را دریافت کنید. برای انجام این سرمایه گذاری نیازی نیست مدت زمان زیادی بمانید، بنابراین نیازی نخواهید داشت ویزای سرمایه گذاری ترکیه خود را تمدید کنید.

اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه با خرید سهام

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در ترکیه، از راه خرید سهام است. در این روش شما باید حداقل مبلغ 500 هزار دلار آمریکا سهام خریداری کنید و یکی از شرایط دریافت اقامت در ترکیه از طریق این نوع سرمایه گذاری این است که خرید سهام شما باید توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه مورد تایید واقع شود. برای این که برای این نوع سرمایه گذاری به این کشور بروید، لازم است ویزای سرمایه گذاری ترکیه را اخذ کنید.

اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه با خرید اوراق قرضه دولتی

یکی از مواردی که لازم است شما ویزای سرمایه گذاری را بگیرید، این است که بخواهید اوراق قرضه دولتی را خریداری کنید. این نوع سرمایه گذاری در نهایت باعث اخذ تابعیت ترکیه می شود ولی نباید حداقل به مدت سه سال اوراق قرضه دولتی را بفروشید. این سرمایه گذاری باید به تایید وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه برسد و چون مدت زمان خرید آن ها خیلی طولانی نخواهد شد، نیاز به تمدید ویزای سرمایه گذاری ترکیه نخواهید داشت.

یکی از مواردی که لازم است شما ویزای سرمایه گذاری را بگیرید، این است که بخواهید اوراق قرضه دولتی را خریداری کنید. این نوع سرمایه گذاری در نهایت باعث اخذ تابعیت ترکیه می شود ولی نباید حداقل به مدت سه سال اوراق قرضه دولتی را بفروشید.

اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه با شرکت های سرمایه گذار در املاک

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری که برای آن باید ویزای سرمایه گذاری ترکیه را اخذ کنید، این است که شما در شرکت هایی که در زمینه املاک و مستغلات فعال هستند، سرمایه گذاری کنید. البته شما باید حداقل مبلغ 500 هزار دلار آمریکا را در یکی از این شرکت ها سرمایه گذاری کنید. برای انجام برخی امور شاید لازم باشد ویزای سرمایه گذاری ترکیه را تمدید کنید که البته این کارها را می توانید از طریق نماینده رسمی یا وکیل هم انجام دهید.

اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه با کارآفرینی

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در ترکیه این است که شما به عنوان یک کارفرما در ترکیه فعالیت کنید و در واقع کارآفرینی کنید. برای این کار لازم است که 50 شهروند ترکیه ای را استخدام کنید. برای انجام این نوع سرمایه گذاری لازم است ویزای سرمایه گذاری ترکیه را بگیرید و در صورت لزوم می توانید در صورتی که مشکلی برای شرکتی که تاسیس کرده اید پیش نیامده باشد، آن را تمدید کنید.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه

افراد خارجی که می خواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند، باید حتما ویزای سرمایه گذاری ترکیه را بگیرند که مدت زمان مشخص دارد. ویزای سرمایه گذاری ترکیه برای مدت 90 روز صادر می شود و افرادی که می خواهند مدت زمان بیشتری بمانند، باید مجوز اقامت دریافت کنند. بعد از این که ویزای سرمایه گذاری ترکیه را دریافت کردید، باید برای اقامت کوتاه مدت اقدام کنید. مجوز اقامت کوتاه مدت حداکثر برای دو سال صادر می شود و اگر برای مدت 6 ماه استفاده نشود، باطل خواهد شد. یکی از شرایط لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه این است که متقاضی سابقه مدیریتی و تحصیلات مرتبط داشته باشد و این موضوع در اخذ ویزای سرمایه گذاری بسیار حائز اهمیت است. یکی از شرایطی که متقاضی باید داشته باشد، این است که ثابت کند می تواند یک کسب و کار را مدیریت کند و از همین رو داشتن سابقه مدیریتی در سوابق کاری اش از عواملی است که هنگام صدور ویزا به آن توجه می شود. سابقه مدیریتی موفق یکی از مهم ترین گزینه ها برای اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه است چون کشور ترکیه قصد ندارد افراد ناشی را وارد کشورش کند. همچنین سن متقاضی ویزای سرمایه گذاری ترکیه مهم است. حداقل سرمایه متقاضی باید از مبلغی که توسط سفارت ترکیه اعلام شده است، بیشتر باشد. این سرمایه شامل اموال منقول و غیر منقول می باشد یعنی اموالی مثل زمین، خانه، ماشین، نقدینگی و موارد مشابه آن همه به عنوان تمکن مالی سرمایه گذار به حساب می آیند.

یکی از شرایط لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه این است که متقاضی سابقه مدیریتی و تحصیلات مرتبط داشته باشد و این موضوع در اخذ ویزای سرمایه گذاری بسیار حائز اهمیت است.

برای این که بتوانید اقامت کوتاه مدت دریافت کنید، باید مدارک زیر را به اداره مهاجرت ارائه کنید. درخواست خود را هم باید در سیستم الکترونیکی اقامت ثبت کنید. مدارک لازم برای ثبت درخواست به شرح زیر است:

 • فرم درخواست اولیه
 • فرم درخواست مجوز اقامت کوتاه مدت
 • اصل و کپی پاسپورت که حداقل باید 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • مدارک سفر
 • 4 قطعه عکس پاسپورتی
 • گواهی تمکن مالی که نشان دهد شما برای مدت اقامتی که در ترکیه هستید، می توانید هزینه های خود را بپردازید.
 • دعوت نامه یا مدارک صادر شده از طرف فرد یا شرکتی که شما با آن ها در ارتباط هستید.
 • داشتن بیمه پزشکی معتبر
 • اثبات دسترسی به خدماتی که در حوزه سلامت و بهداشت ترکیه ایجاد می شود و باید در محدوده توافقات دو جانبه اجتماعی باشد.
 • ارسال درخواست به سازمان تامین اجتماعی برای قرار گرفتن در پوشش بیمه سلامت همگانی
 • بیمه سلامت خصوصی

برای این که برای تمدید مجوز اقامت ثبت نام کنید و درخواست تمدید را ارائه کنید، باید 6 روز قبل از این که اعتبار مجوز تمام شود، باید درخواست را به فرمانداری بفرستید. اما تحت هیچ شرایطی نباید بعد از اتمام تاریخ این کار را انجام دهید.

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
خطا ! لطفا دوباره تلاش نمایید.

شرایط تکمیلی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه

شخص متقاضی باید توان پرداخت هزینه های سرمایه گذاری را داشته باشد.

شخص متقاضی و خانواده او نباید مرتکب هیچ گونه جرم و خلافی شده باشند و گاهی لازم است گواهی عدم سوء پیشینه ارائه کنند.

متقاضی باید سلامت روحی و روانی و جسمی داشته باشد و گاهی لازم است برگه معاینات پزشکی ارائه کند.

کمترین مبلغ برای اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه

ترکیه از آن دسته کشورهایی است که کمتر کسی به فکر سرمایه گذاری در این کشور میفتد و حتی تا سال 2019 هم مبلغ سرمایه گذاری در این کشور، بین 1 تا 3 میلیون دلار آمریکا بود و کمتر کسی این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب می کرد تا این که در سال 2019 تغییرات اساسی در جذب سرمایه گذار در این کشور رخ داد و بر اساس آن برای این که بتوانید اقامت ترکیه را اخذ کنید، می توانید بین 250 تا 500 هزار دلار از روش های مختلف در این کشور سرمایه گذاری کنید و در نهایت موفق به اخذ اقامت ترکیه شوید. همچنین با داشتن این مبلغ و ارائه آن به اداره مهاجرت ترکیه، می توانید ویزای سرمایه گذاری ترکیه را بگیرید و به این کشور بروید تا کارهای مربوط به سرمایه گذاری را انجام دهید.

ترکیه به یکی از بازارهای اصلی تبدیل شده است که باعث دسترسی آسان به ۱٫۶ میلیون مشتری در اروپا، اوراسیا، خاورمیانه و آفریقای شمالی می شود. نزدیکی به دریاهای مختلف و شرایط همسایگی این کشور باعث شده است تا صادرات از راه هوایی، زمینی و دریایی ممکن باشد.

دلایل سرمایه گذاری در ترکیه

دلایل زیادی در ترکیه برای سرمایه گذاری وجود دارد که با توجه به آن ها می توانید یک سرمایه گذاری موفق داشته باشید. در ادامه به برخی از آن ها اشاره کرده ایم که می تواند باعث شناخت بیشتر شما نسبت به سرمایه گذاری در این کشور شود.

اقتصاد قوی: در چند سال اخیر ترکیه یکی از قوی ترین اقتصادها را داشته است و به یکی از کشورهای توسعه یافته در حوزه اروپا و آسیا تبدیل شده است. رشد اقتصاد این کشور نرخ رشد واقعی سالیانه ۴٫۷ درصد است و انتظار می رود این رشد باعث شود که آینده درخشانی در انتظار سرمایه گذاران باشد. ترکیه یکی از سریع ترین رشدهای اقتصادی را در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا داشته است و میانگین نرخ رشد واقعی سالیانه آن ۳٫۸ درصد است.

موقعیت جغرافیایی: موقعیت جغرافیایی این کشور باعث شده است تا به یک کشور محبوب برای سرمایه گذاری تبدیل شود. ترکیه به یکی از بازارهای اصلی تبدیل شده است که باعث دسترسی آسان به ۱٫۶ میلیون مشتری در اروپا، اوراسیا، خاورمیانه و آفریقای شمالی می شود. نزدیکی به دریاهای مختلف و شرایط همسایگی این کشور باعث شده است تا صادرات از راه هوایی، زمینی و دریایی ممکن باشد و آن را به یک بندرگاه اصلی برای صادرات از آسیا به اروپا و برعکس تبدیل کند.

نیروی کار با کیفیت و رقابت کننده در ترکیه: در کشور ترکیه بیش از ۲۷ میلیون فرد تحصیل کرده و علاقه مند به کار با شرکت های خارجی وجود دارد که کارآمدی آن ها در حال افزایش است و به دلیل تحصیلات و سابقه کاری خوبی که دارند، نیروهای با کیفیت شناخته می شوند.

در ترکیه ۷۳٫۶ میلیون مشترک تلفن همراه دارند، ۶٫۴۸ میلیون مشترک اینترنت دارند، ۱۸۱ میلیون مسافر از خطوط هوایی ای که در ترکیه فعال است استفاده می کنند، ۵۸ میلیون نفر هم از کارت اعتباری استفاده می کنند و چیزی سالیانه چیزی در حدود ۳۵٫۶ میلیون توریست بین المللی دارد که همه این ها باعث به وجود آمدن بازار بزرگ داخلی می شود.

جمعیت کشور ترکیه: نیمی از جمعیت ترکیه جوان و زیر ۳۱ سال هستند و همین موضوع عامل نیروی کاری فعال را قوی تر می کند. ترکیه بیشترین جمعیت جوان را در مقایسه با کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارد و سرمایه گذاری در ترکیه به معنای سرمایه گذاری در یک کشور جوان با آینده ای روشن است که می توانند شما را به هدف تان نزدیک تر کنند.

زیر ساخت های ترکیه: دولت ترکیه به خصوص در زمینه فناوری به خوبی توانسته است کشورش را توسعه دهد. همچنین هزینه ها برای نقل و انتقالات دریایی در این کشور بسیار پایین است که این خود عامل بسیار مهمی برای سرمایه گذاران خارجی به شمار می رود.

فضای سرمایه گذاری: در کشور ترکیه فضای سرمایه گذاری اصلاح طلبانه و جالب توجه است که در آن رقابت بسیار بالایی وجود دارد. مسئولان ترکیه در سال های اخیر بسیاری از محدودیت ها را در رابطه با توسعه سرمایه گذاری خارجی در کشور ترکیه از بین برده اند و یک محیط تجاری دوستانه را فراهم کرده اند تا سرمایه گذاران خارجی را ترغیب کنند در ترکیه سرمایه گذاری کنند. در ترکیه فرقی میان سرمایه گذاران خارجی و داخلی وجود ندارد و با همه به صورت برابر رفتار می شود و همه شامل تسهیلات دولتی و بانکی می شوند.

مالیات پایین و پاداش های زیاد: ترکیه کشوری است که مالیات در آن پایین است و حتی مالیات شرکت های حقوقی از ۳۳ درصد به ۲۰ درصد کاهش یافته است تا عاملی برای جذب سرمایه گذار باشد. اما پاداش ها برای سرمایه گذاری های استراتژیکی و با مقیاس بالا در این کشور بالاست و دولت در صورتی که شما را یک شرکت موفق و پیشرو ببیند، پاداش هایی برای تان در نظر می گیرد.

بازار داخلی بزرگ کشور ترکیه: در این کشور ۷۳٫۶ میلیون مشترک تلفن همراه دارند، ۶٫۴۸ میلیون مشترک اینترنت دارند، ۱۸۱ میلیون مسافر از خطوط هوایی ای که در ترکیه فعال است استفاده می کنند، ۵۸ میلیون نفر هم از کارت اعتباری استفاده می کنند و چیزی سالیانه چیزی در حدود ۳۵٫۶ میلیون توریست بین المللی دارد که همه این ها باعث به وجود آمدن بازار بزرگ داخلی می شود و حتی اگر شما قصد صادرات هم نداشته باشید و برای مثال یک رستوران ایرانی در این کشور تاسیس کنید، به راحتی می توانید سالانه به سود بالایی دست پیدا کنید.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در کشوری که در یک موقعیت جغرافیایی بی نظیر قرار گرفته است و پل ارتباطی بین آسیا و اروپاست، می تواند یکی از مسائل مهم در سرمایه گذاری باشد. ترکیه منابع طبیعی زیادی مانند نفت و گاز دارد و به دلیل دریاهایی که اطراف آن قرار گرفته است، می تواند برای صادرات نقش مهمی داشته باشد.

اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه راه مهاجرت به ترکیه را برای شما باز می کند تا از این طریق بتوانید کسب و کار خود را گسترش دهید یا کالاهای خود را به فروش برسانید.

نیروی کار تحصیل کرده با ضریب هوشی بالا یکی از مزایای سرمایه گذاری در ترکیه است. در ضمن نسبت به سایر کشورهای اروپایی، حقوق و دستمزد نیروی کار ترکیه 25 درصد کمتر از نیروی کار در اروپاست.

نیروی کاری که در حال حاضر در ترکیه حضور دارند، آشنا به سیستم ارتباطی مدرن هستند و می توانند کسب و کار شما را از طریق تکنولوژی گسترش دهند.

یکی از مزایای اخذ ویزای سرمایه گذاری در ترکیه این است که شما به عنوان یک سرمایه گذار خارجی با یک سرمایه گذار داخلی، فرصت های برابری خواهید داشت.

نیروی کار تحصیل کرده با ضریب هوشی بالا یکی از مزایای سرمایه گذاری در ترکیه است. در ضمن نسبت به سایر کشورهای اروپایی، حقوق و دستمزد نیروی کار ترکیه 25 درصد کمتر از نیروی کار در اروپاست.

سرمایه گذارانی که سرمایه گذاری مستقیم و بلند مدت انجام دهند، از خدمات ویژه و تسهیلات دولت بهره مند می شوند.

در صورتی که ویزای سرمایه گذاری ترکیه ای که دارید، برای خرید ملک باشد شما باید مبلغ 250 هزار دلار در خرید ملک سرمایه گذاری کنید تا بتوانید اقامت این کشور را اخذ کنید.

سوالات متداول در زمینه اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه

 1. آیا من واجد شرایط برای اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه هستم؟ سرمایه گذاران برای این که بتوانند ویزای سرمایه گذاری ترکیه را دریافت کنند، باید شرایط خاصی داشته باشند، از جمله شرایط لازم این موارد است: سلامتی (متقاضی بدون بیماری جسمی و روحی و اختلالات ذهنی باشد)، هیچ گونه سابقه جرم قبلی (از هر نوع) نداشته باشد، مدارک لازم برای نشان دادن گردش مالی در ۴ سال اخیر را داشته باشد، در گذشته برای اخذ ویزای سرمایه گذاری ریجکتی نداشته باشد.
 2. آیا لازم است در بیزینسی که سرمایه گذاری کرده ام؛ خودم هم حضور داشته باشم و کار کنم؟ خیر، الزام خاصی وجود ندارد برای مدیریت یا هر گونه مداخله ای در کسب و کار، شما به عنوان یک شریک تجاری محدود خواهی بود.
 3. باید تحصیلات خاص یا سوابق کاری خاصی داشته باشم؟ در حال حاضر لزومی ندارد که حتما تحصیلات شما در زمینه مدیریتی یا کسب و کار باشد ولی داشتن تحصیلات مرتبط با بیزینسی که می خواهید راه بیندازید و سابقه مدیریت موفق و حتی مرتبط، شانس شما را برای اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه بالا ببرد و حتی راحت تر آن را تمدید کنید.
 4. اگر با اخذ ویزای سرمایه گذاری من موافقت نشد، باید چه کنم؟ ممکن است به هر دلیلی ویزای سرمایه گذاری شما ریجکت شود. به همین دلیل لازم است در نامه ای که سفارت برای شما می فرستد، دلیل ریجکتی خود را پیدا کنید و آن را رفع کنید و مجددا برای ویزای سرمایه گذاری ترکیه درخواست دهید.
 5. آیا می توانم از سرمایه شخص دیگری برای سرمایه گذاری استفاده کنم؟ بله، شما می توانید از سرمایه شخص دیگری برای سرمایه گذاری در ترکیه استفاده کنید اما باید به طور قانونی ثابت کنید که سرمایه متعلق به شما بوده و شما چطور این مبلغ را به دست آورده اید.
 6. آیا نیاز به یک مشاور یا وکیل مهاجرتی برای سرمایه گذاری در ترکیه دارم؟ این موضوع به تصمیم خود شما برمی گردد اما از آن جایی که یک مشاور می تواند به راحتی شما را با فراز و نشیب هایی که در این راه وجود دارد آشنا کند و آینده سرمایه گذاری ای که می خواهید بکنید را برای تان شرح دهد، لازم است که از راهنمایی ها و کمک های یک مشاور کمک بگیرید.
 7. پس از این که اقامت خود را دریافت کردم، لازم است در همان شهری که سرمایه گذاری کردم حضور داشته باشم؟ خیر، پس از اخذ اقامت، شما مجاز به اقامت در هر شهر از کشوری که سرمایه گذاری کرده اید، هستید.

سرمایه گذاران برای این که بتوانند ویزای سرمایه گذاری ترکیه را دریافت کنند، باید شرایط خاصی داشته باشند، از جمله شرایط لازم این موارد است: سلامتی (متقاضی بدون بیماری جسمی و روحی و اختلالات ذهنی باشد)، هیچ گونه سابقه جرم قبلی (از هر نوع) نداشته باشد، مدارک لازم برای نشان دادن گردش مالی در ۴ سال اخیر را داشته باشد، در گذشته برای اخذ ویزای سرمایه گذاری ریجکتی نداشته باشد.

سخن پایانی در مورد ویزای سرمایه گذاری در ترکیه

در این مقاله سعی کردیم تمام شرایط و روش های لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه را بیان کنیم. شاید ترکیه بهترین کشور برای سرمایه گذاری نباشد، اما با شرایطی که به تازگی به وجود آورده است و با تغییراتی که در قوانین مربوط به جذب سرمایه گذار خارجی انجام داده است، توانسته است به یکی از کشورهای خوب در زمینه جذب سرمایه گذار تبدیل شود. در حال حاضر شما با پرداخت مبلغ 250 هزار دلار آمریکا می توانید در این کشور سرمایه گذاری کنید و راه های اخذ اقامت دائم خود را هموار کنید. پیشنهاد می کنیم که قبل از سرمایه گذاری در هر کشوری و خصوصا ترکیه تمام جوانب مثبت و منفی را در نظر بگیرید و با اطلاعات کافی در این زمینه گام بردارید تا بتوانید سرمایه تان را چندین برابر کنید. بهتر است در این راه از یک مشاور که دانش تخصصی بیشتری دارد کمک بگیرید.