ما در این مقاله از قصد داریم راه های رفع ریجکتی ویزای شینگن را مورد بررسی قرار دهیم.

شاید برای شما پیش آمده باشد که، در زمان درخواست برای ویزای شینگن درخواست شما رد و یا ریجکت شده باشد واز دلیل و راه های رفع آن آگاهی ندارید،  یا اینکه قصد دارید برای ویزای شینگن اقدام کنید اما به طور کامل با پروسه و مدارک مورد نیاز آن آشنا نیستید.

ما در ادامه این مقاله قصد داریم تا با پاسخ گویی به سوالات زیر شما را برای شرایط ویزای شینگن وهمچنین راههای رفع ریجکتی ویزای شینگن راهنمایی کنیم.

اگر از جزییات ویزا شینگن اطلاعات کافی ندارید پیشنهاد می‌شود با مراجعه به مقاله ویزا شینگن چیست، دانش خود را در این زمینه بالاتر ببرید تا در ادامه راه با مشکلات کمتری رو به رو شوید، البته شما برای آسودگی خاطر پیشنهاد می‌شود با مشاورین مهاجران در تماس باشید.

درخواست مشاوره رایگان

 1. دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن چیست؟
 • چه عواملی می تواند به دلایل رد ویزای شینگن تاثیر بگذارد؟
 • آیا دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن به کشور فرد درخواست دهنده و دلایل درخواست مرتبط است؟
 • راههای رفع ریجکتی ویزای شینگن به چه نحو است؟
 • چگونه می توان رفع ریجکتی  تضمینی ویزای شینگن را انجام داد؟
 • نمونه نامه اعتراض به رد ویزای شینگن چگونه است؟
 • نامه ریجکتی شینگن به چه صورت است؟
 • بند های ریجکتی ویزای شینگن چیست؟
 • راه های رفع ریجکتی ویزای شینگن

  دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن چیست؟

  دلایل متعددی برای ریجکت شدن ویزای شینگن وجود دارد که در ادامه به آن پرداخته می شود، در صورت درخواست برای ویزای شینگن باید به تمامی نکات وموارد زیر دقت داشته باید ومدارکتان را به صورت کامل وصحیح ارائه دهید، تا از ریجکت شدن ویزای خود جلوگیری کنید.

  در صورت ریجکت شدن کار تا حدی دشوار خواهد شد و زمانی را باید صرف تکمیل دوباره مدارک و یا اعتراض کنید که وقت شما را هدر خواهد داد پس در تکمیل مدارک خود بسیار دقیق و کوشا باشید.

  دلایل رد شدن ویزای شینگن به طور کلی به شرح زیر می باشند:

  خراشیده شده بودن یا معیوب بودن گذرنامه:

  در صورتی که صفحه های گذرنامه از بین رفته ویا گم شده باشند و همینطور اگه پوشش پاسپورت خراشیدگی و عیبی داشته باشد ویزای شینگن ریجکت می شود،سالم نبودن پاسپورت یکی از مهمترین دلایل ریجکت ویزای شینگن می باشد.

  درخواست برای دریافت ویزای شینگن با مدارک جعلی:

  این مورد به عنوان تهدیدی برای منطقه شینگن تلقی می شود که در بیشتر موارد ناموفق می باشد پس هرگز از مدارک جعلی برای دریافت ویزای شینگن نباید استفاده کنید.

  داشتن سابقه مجرمانه در گذشته ویا در حال حاضر:

  در صدور ویزای شینگن اعمال و رفتار های شخص چه در حال و چه درگذشته بسیار مورد توجه قرار می گیرد و در صورت فعالیت غیر قانونی ویا نداشتن شرایط لازم ویزای شما ریجکت خواهد شد.

  توضیح کاملی در خصوص دلایل و اهداف سفر بیان نشود:

  یکی دیگر از دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن این است که شخص دلایل کافی برای اقامت وسفر به منطقه شینگن را ارائه نکرده است.

  از جمله هدف های سفر به منطقه شینگن کار وتجارت، گذراندن تعطیلات، تحصیل واستفاده از خدمات درمانی می باشد،شما می توانید براساس هدف مورد نظر خود دلایل خود را به طور دقیق و صادقانه بیان کنید.

  در صورت موجه بودن دلایل بیان شده توسط شما مشکلی در اخذ ویزای خود نخواهید داشت.

  اعتبار پاسپورت یا گذرنامه  شما رو به پایان باشد:

  اگه گذرنامه شما اعتبار کافی نداشته باشد یعنی کمتر از سه ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد ویزای شما ریجکت خواهد شد، پس حتما میزان اعتبار پاسپورت خود را چک کنید ودر صورت نداشتن اعتبار کافی اقدام به افزایش اعتبار آن کنید.

  مشخص نبودن مکان اقامت در کشور مقصد:

  اگر متقاضی نتواند محل اقامت خود را در کشور مقصد مشخص کند و مدارک رزرو هتل مسافر خانه و دیگر اماکن یا دعوت نامه رسمی از طرف میزبان و یا مدرکی از پیش پرداخت یک تور را ارائه نکند،در این صورت ویزای شینگن را اخذ نخواهد کرد.

  اثبات نکردن داشتن توانایی مالی:

  اگر شما مدارکی دال براینکه توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه های سفر را دارید ارائه نکنید کنسولگری از دادن ویزای شینگن به شما خودداری خواهد کرد،

  از جمله این موارد ارائه کردن چک مسافرتی معتبر می باشد.

   

  درخواست مشاوره رایگان

  فرم درخواست اشتباه:

  هنگام پر کردن فرم درخواست برای ویزای شینگن باید به این نکته توجه کنید که فرم درخواست آخرین نسخه ارائه شده باشد و همچنین تمامی اطلاعات شما کاملا صحیح و درست باشند.

  معتبر نبودن یا نداشتن بیمه نامه مسافرتی:

  برای افرادی که تصمیم به سفر به هر کدام از کشورهای حوزه شینگن را دارند الزامی است که بیمه درمانی مسافرتی معتبری را ارائه دهند.

  چنان چه بیمه درمانی ارائه شده توسط کشور مقصد پوشش داده نشود، یا سیاست معتبری در سراسر حوزه شینگن نداشته باشد و یا اینکه بیمه مسافرتی تمام مدت زمانی که در سفر هستید و تمام منطقه شینگن را پوشش ندهد، بیمه نامه شما معتبر شناخته نخواهد شد.

  ارائه نکردن گواهی تولد یا ازدواج معتبر:

  در صورتی که گواهی ارائه شده شما توسط مقامات رسمی تایید نشده باشد یا توسط یک مترجم مجاز به انگلیسی ترجمه نشده باشد ویا اثبات نکردن گواهی مدنی (ارائه یک سند مذهبی ) گواهی شما معتبر شناخته نمی شود.

  مشخص نکردن زمان بازگشت از سفر:

  این مورد نیز یکی از مهمترین دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن می باشد، چنان چه فرد زمان دقیقی را برای برگشت تعیین نکند، باید مدارکی را ارائه دهد که، برگشت به کشور خود را ضمانت میکنند.

  همچنین برای ویزای کوتاه مدت شینگن نمی توانید بیشتر از 90 روز اقامت داشته باشد.

  لازم به ذکر است که باید توجه داشت که تمامی مدارک لازم برای گرفتن ویزای شینگن را به صورت کامل و درست ارائه کنید، تا از ریجکت شدن ویزای خود جلوگیری کنید.

   

  چه عواملی می تواند به دلایل رد ویزای شینگن تاثیر بگذارد؟

  از عواملی که می تواند به دلیل ریجکت شدن ویزای شینگن شما تاثیر بگذارد آن است که، در هنگام بررسی گذرنامه شما میزان و تعداد سفر های خارجی که داشته اید مورد توجه قرار میگرد و چنان چه در گذشته هیچ سفر خارج از کشوری نداشته باشید و در گذرنامه شما هیچ سفر خارجی ثبت نشده باشد و یا اینکه سفر های خارج از کشور شما به مقدار کافی نباشند می تواند ، منجر به رد ویزای شینگن شما شود.

  یا بعضی از مواقع نیز اگر شما از طرف آشنایان خود دعوت نامه دریافت کنید یا خویشاوندی اروپایی داشته باشید ویزای شما ریجکت خواهد شد.

  همچنین اگر شما در گذشته به فرودگاه غیر مجاز مراجعه کرده باشید و مهر فرودگاه غیر مجاز در پاسپورت شما وجود داشته باشد ، ویزای شینگن شما ریجکت خواهد شد.

   آیا دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن به کشور فرد درخواست دهنده و دلایل درخواست مرتبط است؟

  منطقه شینگن یک منطقه آزاد محسوب می شود تا اشخاص بتوانند به راحتی بدون داشتن گذرنامه در آن تردد کنند و برای شهروندان کشور های عضو این منطقه  امری سهل و آسان باشد، اما برای افرادی که سکونت و یا تابعیت یکی از کشور های حوزه شینگن را ندارند، گرفتن ویزای شینگن می تواند دشواری های زیادی به همراه داشته باشد.

  یکی از اساسی ترین و اصلی ترین دلایل ریجکت ویزای شینگن مخصوصا در کشور ما، به دلیل آن است که شخص درخواست دهنده دلایل محکم و محکمه پسندی برای برگشت به کشور خود ندارد ، به طور کلی از نظر مالی و عاطفی به کشور محل سکونت خود وابستگی ندارد یا  میزان وابستگی فرد به اندازه کافی مورد تایید نبوده است.‌

  اگر شما کمتر از سی سال دارید و مجرد می باشید در صورت درخواست ویزای شینگن با سختگیری هایی رو به رو خواهید شد چرا که سفارت این امر را به منزله عدم بازگشت شما به کشور خود ، به شمار می آورد.

  در صورتی که دلایل شما ناقص یا متناقض باشد ودلیل یا هدف شما برای شما و کشور مورد نظر شما سودمند نباشد ، شما قادر به اخذ ویزای شینگن نخواهید شد.

  راه های رفع ریجکتی ویزای شینگن به چه نحو است؟

  زمانی که ویزای شما ریجکت می شود ، نامه ای حاوی دلایل ریجکت و رد شدن درخواست شما فرستاده می شود و گزینه هایی که علامت زده شده ، نشان دهنده عدم قبول آن ها توسط افسر و کارگذارهای سفارت می باشد.

  اما نکته مثبت آن است که به شما فرصت داده می شود که 1تا 2 ماه بعد از دریافت نامه به آن اعتراض و از خود دفاع کنید، لازم به ذکر است، هیچگونه اجباری برای این امر وجود ندارد و این امر به تصمیم خود فرد بستگی دارد. یعنی فرد متقاضی می تواند اعتراضی نکند .

  چنانچه ویزای شما به علت نبود مدارک کافی یا موارد گفته شده ریجکت شود ، می توانید در فرصت دوم با کامل کردن مدارک خود ورفع مشکل دوباره اقدام به دریافت ویزای شینگن کنید.

  در زمان ارائه نامه برای گرفتن ویزا در دومین تلاش خود ، حتما توجه کنید که تاریخچه آخرین درخواست ، دلیل ریجکت شدن ویزا و آنچه که در این زمینه انجام داده اید را بیان کنید.

  همچنین در زمان درخواست برای ویزای شینگن مصاحبه و دلایل شما ثبت می شود اما درصورتی که امر بسیار مهمی نباشد ، به طور مثال درباره استفاده از مدارک جعلی، قاچاق و.. نبوده نباشد، اظهارات شما در بین تمام کشور های عضو شینگن به اشتراک گذاشته نمی شود.

  در این صورت شما می توانید پس از تکمیل مدارک خود دوباره برای دریافت ویزا به همان کنسولگری یا به سفارت کشور های دیگر درخواست خود را ارائه کنید. زمان مورد نیاز برای این امر چیزی حدود به شش ماه می باشد ، تا بتوانید با آمادگی کامل وداشتن تمامی مدارک لازم ویزای خود را دریافت کنید.

  اما اگر قصد اعتراض به ریجکت ویزای شینگن را دارید باید بدانید که این امر درمورد کشور های مختلف با هم متفاوت است به عنوان نمونه برای ارسال اعتراض نسبت به ریجکت ویزای ایتالیا به وکیل مهاجرت  نیاز است اما برای کشورهایی مانند فرانسه والمان، داشتن این وکیل نیاز نیست .

  اگر درخواست شما توسط وکیل فرستاده شود، پرونده شما وارد دادگاه استیناف می شود. بر طبق دلیل ریجکت شدن ویزای شما ، وکیل مهاجرت لایحه دفاعیه ای به پرونده شما اضافه خواهد کرد.

  در صورتی که دادگاه استیناف آن را درست بداند ، شما می توانید ویزای شینگن خود را به دست آورید. درغیر این صورت باید به تکمیل کردن درخواست خود بپردازید.

  چگونه می توان رفع ریجکتی  تضمینی ویزای شینگن را انجام داد؟

  ما در شرکت مهاجران به عنوان یک راه برای رفع ریجکتی تضمینی ویزای شینگن، به شما می گوییم که پس از حدود چهار ماه از ریجکت شدن ویزای خود می توانید با خرید یک تور گروهی اروپا از یک آژانس مسافرتی معتبر شانس اخذ ویزای خود را تا 20 درصد افزایش دهید.

  توجه داشته باشد که در این زمان نباید بجز هزینه خرید تور اروپا، شما هیچ گونه هزینه ای برای رفع ریجکتی ویزای خود پرداخت کرده باشید.

  راههای رفع ریجکتی ویزای شینگننمونه نامه اعتراض به رد ویزای شینگن چگونه است؟

  در صورتی که درخواست شما برای دریافت ویزای شینگن رد شد وشما تصمیم به اعتراض از آن گرفته اید، باید توجه کنید که نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن هم از نظر محتوایی و هم از نظر شکل و فرم ظاهری ویژگی هایی را دارا می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

  ویژگی ها و مواردی که در نوشتن نامه اعتراض به رد ویزای شینگن باید درج و توجه کنید عبارت اند از:

  درج اطلاعات فردی: که نام، نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، درس پست وایمیل و شماره پاسپورت را شامل می شود.

  تاریخ ریجکت ویزای شینگن: بعد از درج اطلاعات شخصی و در ابتدای نامه نوشته می شود.

  دلایل یا دلیل ریجکت ویزای شینگن: باید به همان صورت که در نامه ریجکتی سفارت درج شده است ، نوشته شود.

  بیان دلایل و اظهارات خود درباره صحیح نبودن ریجکت درخواست ویزای شینگن شما: این بخش مهم ترین واصلی ترین بخش نامه اعتراض به در ویزای شما محسوب می شوند. در این قسمت شما باید دلیل های اشتباه بودن این امر را همراه با مدارک مهم و مورد نیاز بیان کنید ، تا در صورت صحیح بودن ادله مورد بررسی مجدد قرار گیرد.

  همچنین نامه باید به زبان انگلیسی و خطاب به سفارت و بدون استفاده از کلمات خواهشی نگاشته شود.

  فرمت و شکل نوشتن نامه اعتراض به رد ویزای شینگن:

  سفارت محترم کشور ….. به افراد و مسئولین مربوطه

    روز خوش

  من ….. هستم. متولد ……(تاریخ تولد به میلادی) در شهر…….. ایران . شماره گذرنامه من …….. می باشد.

  درخواست ویزای من در تاریخ……… به دلیل ……… ریجکت شد.

  بعد از نوشتن همه این موارد دلایل خود را برای شایستگی اخذ ویزای شینگن بیان می کنید

  با احترام.

   امضا

  نام و نام خانوادگی

  آدرس ایمیل

  شماره موبایل

  نامه ریجکتی شینگن به چه صورت است؟

  این نامه به بند های مختلفی تقسیم شده است، که در هر بخش از این نامه مواردی که سبب ریجکت شدن ویزای شما می شود آورده شده است و مواردی که علامت زده می شوند بیانگر دلیل ریجکت شدن درخواست ویزای شما می باشند.

  شکل و مطالب درج شده در نامه ریجکتی شینگن در نمونه نامه ای که درعکس پایین  قرار گرفته است، به صورت ترجمه شده، به شما نشان داده شده است.می توانید با راست کلیک برروی عکس و ذخیره آن در کامپیوتر خود آن را با ابعاد بزرگ نیز مشاهده فرمایید.

  بند های ریجکتی ویزای شینگن چیست ؟

  به طوری کلی ده بند جهت ریجکتی ویزای شینگن Schengen visa refusal  وجود دارد که به شرح زیر می باشند:

  راههای رفع ریجکتی ویزای شینگنبند 1: بند یک در ریجکت ویزای شینگن برای جعلی شناخته شدن مدرک ارائه شده است، در صورتی که در نامه ریجکت ویزای شما این بند تیک خورده باشد، به این معناست که اسناد ومدارک شما جعلی شناخته شده اند و از مدرک جعلی استفاده کرده اید.

  بند 2: بیانگر این است که  دلیل وهدف و نحوه سفر شما مورد تایید و اثبات قرار نگرفته است، که شامل مواردی چون کافی نبودن دلایل و اهداف سفر از سوی شما و مشخص نبودن مکان اسکان و… می باشد.

  بند 3: توانایی مالی شما برای امرار معاش وپرداخت مخارج سفر و رفت وبرگشت به کشور خود، از سوی سفارت در این بخش مورد تایید قرار نگرفته است، بدون ارائه ریز گردش 3 ماه آخر حساب بانکی و تنها با دارا بودن حساب بانکی و تمکن مالی، از نظر سفارت فاقد توانایی مالی محسوب می شوید.

  بند 4: در صورتی که فرد در گذشته موفق به اخذ ویزای شینگن شده است، اما بیشتر از زمان اعتبار ویزای خود در حوزه شینگن اقامت داشته است، طبق این بند درخواست برای اخذ ویزا پذیرفته نمی شود.

  بند 5: این بند به این معنا می باشد که اطلاعاتی علیه شما در سامانه اطلاعات شینگن ثبت گردیده و تا زمانی که این اطلاعت وجود دارند، شما نخواهید تنوانست ویزای شینگن خود را کسب کنید.

  بند 6: معنای این بند آن است که شخص به عنوان تهدیدی برای روابط بین الملل، امنیت ملی، بهداشت و نظم عمومی شناخته شده است، و به فرد اجازه حضور در بخش مربوط به اتباع خارجی داده نمی شود.

  بند 7: در صورتی که بیمه مسافرتی نداشته باشید ویا بیمه مسافرتی ارائه شده معتبر نباشد در این بند به آن اشاره می شود.

  بند 8: این بند مدارک ارائه شده توسط شما برای بیان هدف ودلیل سفر به حوزه شینگن، را توسط سفارت قابل قبول ارزیابی نمی کند.

  بند9: این بند نشان دهنده مشخص نبودن، بازگشت شما پس از پایان زمان اعتبار ویزای شینگن به کشور خود و نداشتن دلایل ومدارک کافی در این زمینه می باشد.

  بند 10: در صورتی که باوجود داشتن سفارت در محل زندگی خود، در کشور دیگری اقدام به اخذ ویزای شینگن نمایید، این امر سبب ریجکتی ویزای شما خواهد شد.

  راه های رفع ریجکتی را هم با یکدیگر مورد بررسی قرار دادیم. مجموعه مهاجران امیدوار است این مطلب برای شما مفید واقع دشه باشد.با توجه از همراهی شما

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *