دلایل افراد برای مهاجرت به روسیه چیست ؟
انواع راه‌های مهاجرت به روسیه که افراد انتخاب می‌کنند کدامند؟
برای مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج به چه طریقی باید اقدام شود ؟
روش مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری چگونه می باشد ؟
آیا مهاجرت به روسیه بدون ویزا امکانپذیر است ؟
راه های مهاجرت به روسیه از چه روش‌هایی می‌تواند صورت گیرد؟
مزیت های مهاجرت به روسیه شامل چه مواردی می شود؟
شیوه مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی به چه صورت انجام می شود ؟

راه های مهاجرت به روسیه

راه‌های مهاجرت به روسیه از روش‌های مختلفی انجام می‌شود و هر فردی بر اساس قانون این کشور می‌تواند راه های مهاجرت به روسیه را بررسی کرده و ساده ترین راهی که که برای مهاجرت می‌تواند در نظر بگیرد را انتخاب کند.

مهاجرت به نقل مکان کردن از یک منطقه به مناطق دیگر گفته می‌شود. در حال حاضر خیلی از افراد به فکر این هستند که مهاجرت کنند و برای این مورد معمولا خواهان رفتن به کشو‌‌رهایی هستند که در دنیا جزء کشورهای پیشرفته‌ای باشد و امکانات بیشتری را به خود اختصاص می دهد. کشورهایی که فرد بتواند در آنجا پیشرفت بیشتری را داشته باشد و به موفقیتی که مد نظر دارد راحت‌تر دست یابد. انتخاب کردن کشور مناسب باید به عنوان اولین هدفی قرار بگیرد که فرد قصد مهاجرت به آن را دارد. کشور روسیه به عنوان یکی از کشورهایی مدرن اروپایی محسوب می شود و امکانات بی شماری دارد و در کنار امکانات متنوع برای شهروندان خود امنیت اجتماعی مناسبی را ایجاد کرده است.

چکیده: بسیاری از افراد برای ترقی و یا تجربه نوع متفاوتی از زندگی اقدام به مهاجرت می‌کنند، مهاجرت به معنای نقل مکان کردن از یک مکان به مکان دیگر می‌باشد. عموما افرادی که قصد مهاجرت دارند، کشوری با امکانات مناسب و شرایط مساعد برای زندگی را انتخاب می‌کنند، روسیه از مواردی است که می‌تواند نیاز‌ها و توقعات شما را برآورده کند، البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که سفر به روسیه می‌تواند انتخاب سرد برای شما باشد که در دراز مدت نکته بسیار مهمی خواهد بود.

راه هایی که میتوانیم به روسیه مهاجرت کنیم

معمولا این کار در مورد کشو‌رهایی بیشتر اتفاق رخ می‌دهد که شرایط لازم را برای مهاجرت داشته باشند و فرد بتواند از راه‌های قانونی برای این موارد اقدام کند. از کشو‌رهایی که مد نظر افراد زیادی است مهاجرت کردن به روسیه است، زیرا امکانات زیاد و امنیت بالا در کنار موارد دیگری که فرد برای مهاجرت به این کشور مد نظر دارد می تواند سبب شود که کشور روسیه را انتخاب کنند.

دلایل افراد برای مهاجرت به روسیه

دلایل هر فردی برای مهاجرت به روسیه می‌تواند بسیار مختلف باشد و هر فردی باید بر اساس شرایط خود راحت ترین و ساده ترین راه را در نظر بگیرد. اینکه ساده ترین راه برای مهاجرت کردن به این کشور چه راهی است از نظر خیلی از افراد می‌تواند متفاوت باشد. ضرورت دارد که هر فردی بر اساس شرایط خود و دریافت مشاوره‌های لازم مناسب ترین راه را انتخاب کند و برنامه ریزی‌های خود را برای مهاجرت بر اساس این روش ادامه دهد تا بتواند آسان تر برای مهاجرت اقدام کند.  فردی می تواند برای ادامه دادن تحصیلات خود به این کشور مهاجرت کند. دلیل افراد دیگری می تواند استفاده کردن از آموزش های بیشتر این کشور و فرهنگ غنی آن باشد که سعی می‌کنند از این روش برای مهاجرت خود استفاده کنند و برخی افراد می‌توانند با ثبت شرکت در خاک روسیه از اقتصاد پایدار این کشور استفاده کنند که ما به این افراد پیشنهاد مطالعه مقاله صفر تا صد ثبت شرکت در روسیه را پیشنهاد می‌کنیم.

چکیده: اولین قدم برای مهاجرت باید بررسی اهداف و شرایط موجود برای شما باشد، شما برای مهاجرت ابتدا ابید شرایط، بودجه، سطح دانش و دیگر موارد مرتبط را بسنجید تا در ابتدا ببینید شرایط مهاجرت به کشوری مانند روسیه که برخی برای سرمایه گذاری و برخی دیگر برای تحصیل می‌روند را دارید یا خیر؟

دلیل دیگر از نظر خیلی افراد برای مهاجرت به روسیه این است که به دنبال یافتن یک شغل خوب هستند و در این کشور به این مطلب دست می یابند. دلیل دیگر این است که این کشور راه‌های متفاوتی را برای مهاجرت افراد در نظر گرفته است و هر فردی بر اساس بررسی این موارد می تواند قوانین را مطالعه کند و از هر گونه خطر در امان باشد. افراد نیاز است که دلایل هر کدام از موارد مهم برای مهاجرت را بر اساس هدفی که دارند مناسب تر این است که  از چه راهی اقدام کنند در نظر بگیرند .

نکته: در خیلی از موارد برای اینکه بتوان از یک دلیل برای رفتن به این کشور استفاده کرد لازم است که ویزا را برای رفتن به این کشور تهیه کرد.

دلایلی چون ادامه دادن تحصیل در این کشور مد‌نظر افراد زیادی است. این کشور همان طور که اشاره شد رویه‌ای که برای این مورد یعنی ویزا تحصیلی وجود دارد، کم است و از کشو‌رهای اروپایی مناسبی می‎‌باشد که کیفیت بالایی را از لحاظ شرایط تحصیلی برای افراد فراهم کرده است.

نکته: برای دریافت اطلاعات کامل و به روز در زیمنه ویزای تحصیلی این کشور می‌توانید به وبلاگ اختصاصی ما تحت عنوان اطلاعات کافی ازشرایط تحصیل در روسیه مراجعه نمایید.

انواع مهاجرت به روسیه

اشخاص فراوانی هستند که تصمیم دارند به این کشور از طریق ادامه تحصیل مهاجرت کنند و با این کار از سیستمی که آموزش بالایی دارد بهره ببرند و به عنوان یک کشور درجه اول مدرک دانشگاهی را کسب کند که اعتبار لازم را داشته باشد و این مدرک  قابلیت ترجمه در خیلی از مناطق جهان را برای فرد به ارمغان بیاورد تا بدین وسیله این افراد بتوانند در هر کشوری بر اساس مدرک خود شغل مناسب را بیابند.

انواع راه‌های مهاجرت به روسیه که افراد انتخاب می‌کنند کدامند؟

فرد قبل از اینکه به کشوری همانند روسیه سفر کند باید از همان ابتدا نوع مهاجرت خود را انتخاب و بر اساس این نوع مهاجرت بتواند مجوز لازم برای اقامت در روسیه را داشته باشد. مهاجرت کردن در کل انواع مختلفی را در بر دارد و بر اساس موارد مختلفی به دسته‌های متفاوتی تقسیم می‌کنند.

از لحاظ اراده‌هایی که فرد برای مهاجرت در نظر می‌گیرد مهاجرت ارادی و مهاجرت به صورت اجباری وجود دارد که در مهاجرت اجباری فرد کاملا مجبور می‌شود که به منطقه دیگری مهاجرت کند و در مهاجرت به صورت ارادی، فرد به طور کاملا ارادی و بر اساس علاقه خود ترجیح می دهد که به کشوری مانند روسیه مهاجرت کند. در این نوع مهاجرت فرد در هر زمانی که شرایط لازم را داشته باشد می تواند اقدام به مهاجرت کند و نیازی نیست که حتما این کار در یک بازده زمانی مشخصی صورت گیرد .

چکیده: انواع مهاجرت در سطر اول می‌تواند در دو نوع خلاصه شود، مهاجرت ارادی و غیر ارادی که که در نوع اول فرد برای دلایلی خاص و رشد بیشتر در زندگی خود اقدام به مهاجرت می‌مند و در نوع دوم به دلیل عوامل بیرونی مانند شرایط نابه‌سامان همچون جنگ یا عدم آزادی

مهاجرت می تواند شامل مهاجرت به صورت دائم یا مهاجرت موقت باشد، مهاجرت موقت برای افراد تا مدت خاصی اعتبار دارد و نیاز است اگر به دریافت مهاجرت از طریق موقت اقدام کرده است بعد از گذشت مدت کوتاهی، قبل از اینکه مدت مهاجرت در این کشور به اتمام برسد فرد بتواند به فکر دریافت اقامت دائم در این کشور باشد و از این طریق کارهای قانونی را انجام دهد.

چکیده: اما در سطر دوم مهاجرت به دو صورت موقت و دائم خواهد بود که در مدل دائم فرد برای همیشه مقیم کشور دیگری خواهد شد ولی در مهاجرت موقت فرد به واسطه برخی قوانین و اقدامات همچون تحصیل یا خرید ملک اقامت موقت دریافت می‌کند که در شرایطی می‌تواند به اقامت دائک تبدیل شود.

برای مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج به چه طریقی باید اقدام شود ؟

یکی از موارد مهم دیگری که در مورد مهاجرت به روسیه از راه ازدواج مورد توجه می‌باشد این است که این ویزا به نوعی روش جدیدی برای مهاجرت به روسیه تلقی می‌شود. هر زن یا مردی می تواند بعد از اینکه با یک فردی که روسی است ازدواج کند و از این طریق تابعیت روسیه را دریافت کند و از این راه مهاجرت به روسیه را از طریق ازدواج انجام دهند. با این روش فرد می‌توانند مهاجرت خود را به این کشور انتخاب کرده و برای دریافت مهاجرت به صورت دائم نیز در زمان مناسب تلاش کنند.

البته برای اینکه فردی بتواند مهاجرت به این کشور را از راه ازدواج کسب کند نیاز است که این متقاضی شرایط لازم را دارا باشد از جمله اینکه پشتوانه مالی بالایی داشته باشد و همچنین عدم سوء پیشینه این فرد در تمامی موارد مشخص شود. از لحاظ پزشکی سلامت لازم را داشته باشد و اگر به زبان روسی تسلط داشته باشد بهتر است. برای ثبت کردن این ازدواج لازم است که فرد مدارکی داشته باشد تا این کار را بتواند آسان تر پیش ببرد. همان طور که اشاره شد دریافت گواهی عدم سوء سابقه از مدارک مهمی است که باید از کشوری که فرد در آن اقامت دارد تهیه شود. در این مورد پلیس استعلامات لازم را انجام می‌دهد و در خیلی موارد که نیاز است به صورت بین المللی پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد. این گواهی احتیاج می‌باشد که برای مهاجرت حتما به زبان روسی ترجمه شود و برای این کشور فرستاده شود. در کشور ایران این گواهی را می توان از طریق مراکز مختلفی چون پلیس به علاوه ده انجام داد و پلیس تمامی اطلاعات فرد را بررسی کرده و در مدت زمان خاصی می تواند اقدام به صدور این گواهی نامه برای افراد داشته باشد.

نکته: ازدواج یکی از طرق جدید و نسبتا آسان برای کسب اقامت دائم روسیه است که برای اخذ آن گرفتن مدرک گواهی عدم سوء پیشینه به شدت توصیه می‌شود.

اگر در کشور روسیه فرد به طور موقت ساکن است می تواند به سفارت خانه کشور خود در روسیه مراجعه کند و  این اقدامات را در آنجا انجام دهد، برای ایرانیان لازم است به سفارت خانه جمهوری اسلامی ایران بروند و کارهای خود را انجام دهند، این فرد نیاز است که یک گواهی مبنی بر اینکه مجرد بوده، داشته باشد، حال از طریق شناسنامه و…

تمامی این موارد از شروط لازم برای مهاجرت به ورسیه از طریق ازدواج است و نیاز است که فرد تمامی این شروط را در نظر بگیرد و بر اساس آن اقدام به مهاجرت کند. یک نکته حائز اهمیت در این مورد وجود دارد که باید به آن دقت کرد. افرادی که با فردی که تبعه روسیه می‌باشد ازدواج کنند این عقد تنها در کشور روسیه ثبت آن صورت می گیرد و در مواردی که فرد برای ثبت ازدواج در کشور خود و کل دنیا این کار را ثبت کند، نیاز است که از طریق سفارت کشور خود در روسیه اقدام کند.

چکیده: اگر با یک فرد روسی ازدواج کنید اقامت شما نیز در روسیه ثبت می‌شود ولی اگر قصد ازدواج خارج از روسیه را دارید باید به این نکته توجه کنید که حتما ازدواج شما باید در سافارت روسیه در کشوری که قرار دارید ثبت شود.

روش مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری چگونه می باشد ؟

یکی از مواردی که افراد می‌توانند مهاجرت به روسیه را از آن روش انجام دهند به این مورد مربوط می شود که مهاجرت به روسیه از راه سرمایه گذاری است، چون روسیه به عنوان یکی از کشو‌های مطرح در زمینه بازار سرمایه در کل دنیا شناخته شده است و سرمایه گذاری در آن به عنوان یک فرصت خیلی مناسب برای کسب درآمد است که می‌تواند شرایط خیلی خوبی را برای فرد مهاجر فراهم کند و فرد از همین راه بتواند اقدامات لازم را انجام دهد.

تاجران در هر زمینه‌ای که فعالیت داشته باشند و هدف این باشد که به کشور روسیه مهاجرت کنند می توانند از راه فعالیت خود برای این کار اقدام کنند و برای  گرفتن ویزای روسیه از راه سرمایه گذاری تلاش کرده و تا مدت‌های زیادی این نوع روش اعتبار خاص خود را داشته باشد و بتوانند در این کشور بمانند. هر طرح تولیدی اعم از کارهای توریستی، کارهای هتلداری یا… می تواند فرد مجوز لازم را دریافت کند.

در مورد سرمایه گذارانی که از طریق شغل و حرفه خود به دنبال دست یابی به مهاجرت در کشور روسیه و اقامت در این کشور را دارند لازم است که این افراد یک طرح تولیدی در مورد حرفه خود را ارائه دهند و بتوانند مجوزهایی که برای تأسیس این طرح لازم است را دریافت کنند.

سرمایه گذار در صورتی که شرکت جدید به نام او ثبت شود راحت‌تر می‌تواند کارهای مهاجرت را انجام دهد البته در این میان ضرورت دارد که این فرد در طرحی که راه اندازی کرده و شرکت یا موسسه‌ای که ایجاد کرده است سهام زیادی داشته باشد. سهامی که در این شرکت به نام فرد است می تواند سود سهام را برای افراد به ارمغان بیاورد ولی فرد باید سالانه یک مبلغی را به عنوان مالیات شرکت خود ارائه دهد. با این سرمایه گذاری در ابتدا برای مدتی مهاجرت به این کشور انجام می شود و سپس بتوان تابعیت لازم را برای روسیه در نظر می گیرد.

موسکو در برف

ویزایی که از راه سرمایه گذاری برای مهاجرت به روسیه انجام می شود می تواند به شکل تک ورودی باشد، یا اینکه این ویزا به حالت دو ورودی انجام شود. ویزا می تواند برای چندین بار نیز انجام گیرد.

  • ویزایی که به عنوان تک ورودی مشخص می شود تا حدود سه ماه می تواند اعتبار داشته باشد.
  • ویزایی که چندگانه است نیز می تواند تا یک سال اعتبار لازم را داشته باشد.

نکته: افرادی که خواهان دریافت مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری هستند می توانند از طریق مراکز مختلفی برای این کار اقدام کنند. این کار از طریق وزارت امور خارجه در روسیه انجام شود، یا نمایندگانی که در منطقه هستند می‌توانند این کار را انجام دهند. از طریق وزارتی که امور داخلی دارد می‌تواند این کار صورت گیرد.

سرمایه گذار از این راه می تواند برای مقاصدی که غیر تجاری نیز هستند از این راه استفاده کرد. هر فردی که راهی را برای مهاجرت به روسیه در نظر می‌گیرد و اگر بخواهد از طریق سرمایه گذاری اقدام کند این ویزا می‌تواند برای او صادر شود. همچنین پیشنهاد می‌گردد در صورت تمایل می‌توانید با مراجعه به بررسی شرایط و احتمالات ویزای کاری مهاجرت روسیه اطلاعات کاربردی در این حوزه کسب کنید.

آیا مهاجرت به روسیه بدون ویزا امکانپذیر است ؟

اشخاصی که تصمیم دارند بدون دریافت ویزای کشور روسیه مهاجرت خود را انجام دهند در حال حاضر طبق قانون این امکان برای این افراد ممکن شده است. البته این امکان برای چندین کشور که روسیه در این مورد قانون ویژه را تصویب کرده است و به تبعه‌های این کشور اجازه ورود را به روسیه بدون ویزا  صادر کرده است  و ایران نیز جزء این کشورها قرار دارد. افرادی که قصد دارند راهی ساده‌تر را برای مهاجرت به روسیه در نظر بگیرند می توانند از طریق بدون ویزا این کار را انجام دهند اما لازم است گفته شود مهاجرت به روسیه بدون ویزا برای نقاطی از این کشور فقط صادر شده است و این افراد تنها می توانند در این نقاط زندگی کنند و برای مهاجرت به مناطقی از این کشور همچنان گرفتن ویزا نیاز است.

چکیده: برای بعضی از افراد به ویژه ایرانیان سفر به روسیه می‌تواند بدون ویزا باشد، اما صرفا در برخی از شهر‌ها معین

راه های مهاجرت به روسیه از چه روش‌هایی می‌تواند صورت گیرد؟

کشور روسیه به نسبت خیلی از کشورهای دیگر فاصله کمی با ایران دارد و معمولا هر ساله می‌تواند مهاجران زیادی را از کشور ایران قبول کند و این کار برای افرادی که به دنبال مهاجرت به این کشور هستند می تواند راه های خیلی مناسبی باشد که بر اساس دلایل خود برای مهاجرت را در نظر بگیرند.

مهاجرت به شهر برفی روسیه

برای ورود به کشور روسیه راه‌های متفاوتی وجود دارد و افراد می توانند از راه های مختلفی برای این کار اقدام کنند.

به چند مورد از راه های مهاجرت به روسیه اشاره می شود

یکی از شیوه های مهاجرت به روسیه این است که فرد از راه ادامه تحصیل بتواند در این کشور اقامت لازم را به دست آورد. افرادی که در شرایط شغلی خود موفق هستند و در همان موقعیت دارای سابقه کار بالا می‌باشند و تصمیم رفتن  به روسیه را دارند از طریق راه اندازی یک شرایط مناسب در روسیه می توانند برای این کار اقدام کنند. راه دیگر که معمولا مد نظر افراد بی‌شماری قرار گرفته است این است که بتوانند برای ثبت یک شرکت در زمینه تجاری یا صنعتی اقدامات لازم را انجام دهند و از این طریق مهاجرت خود را به روسیه انجام دهند.

مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک مد نظر چه افرادی می تواند قرار بگیرد؟

از راه‌های مهاجرت به روسیه می توان به مهاجرت از راه خرید ملک اشاره کرد. به عبارتی در این مورد گفته می‌شود که افرادی که تفکری خیلی خلاق دارند و با این تفکر خود و سرمایه مناسبی که دارند ترجیح می دهند که مهاجرت به این کشور را انتخاب کنند، می‌توانند برای مهاجرت از روشی که به خرید ملک مربوط می شود اقدام کنند و به این طریق از منابع وسیعی که در این کشور وجود دارد استفاده کنند و به خرید ملک با هزینه مناسبی اقدام کرده و رشد اقتصادی خود را در این کشور شاهد باشند.

در کشور روسیه مناطق زیادی وجود دارد که می توان در آن به راحتی سرمایه گذاری کرده و خرید ملک را در مناطق مهمی که به عنوان نقاط با اهمیت شناخته می شوند در نظر گرفت. خرید ملک در این کشور هم می‌تواند به عنوان یک مکان برای محل زندگی باشد، هم خرید ملکی که به صورت اداری است یا اینکه به طور تجاری می‌توانند اقدام کنند. همچنین این نوع خرید ملک می تواند به صورت مرکزی صنعتی که در آن کاری را فرد انجام دهد صورت گیرد.

مزیت های مهاجرت به روسیه شامل چه مواردی می شود؟

مسلما کشورهایی که اشخاص فراوانی به دنبال مهاجرت به آن هستند ، اگر تمام شرایط این کشو‌رها بررسی شود افراد راحت تر می توانند مهاجرت قانونی بهتری داشته باشند. کشور روسیه به دلیل امکانات زیادی که دارد، منافع خاصی که برای افراد در نظر دارد ، مهاجرت به آن مزیت هایی را برای افراد مهاجر در بر دارد و این افراد می توانند از این مزایا بهره ببرند.

راه های مهاجرت به روسیه

مزایای مهاجرت به روسیه به این موارد مربوط می شود

  • در این کشور افراد می توانند از یک زندگی مناسب و به صورت ایده آل بهره مند شوند.
  • اگر فرد همراه با مهاجرت اقدام به اقامت دائم خود در این کشور نیز بگیرد و ترجیح دهد که کار کند از حقوق مناسبی می تواند برخوردار شود که در ازای کار مفیدی که انجام داده است به فرد داده می شود.
  • مهاجرت به روسیه می تواند این مزیت را در بر داشته باشد که به خدمات اجتماعی که در روسیه وجود دارد دسترسی داشته باشد.
  • در مدتی که به روسیه مهاجرت کرده است اگر قصد رفتن به جایی غیر روسیه را دارد به صورت کاملا آزادانه و بدون اینکه نیاز به ویزا داشته باشد می تواند این کار را انجام دهد و هر گونه ورود و خروج به کشور روسیه در مواقعی که مهاجرت کرده است بدون مشکل انجام می شود.
  • به راحتی افراد می توانند یک کسب و کار را راه اندازی نمایند و در این موقعیت کاری خود را نیز مشغول به کار کنند.
  • از مزیت های مهم دیگر این است که فرد می تواند مشخصاتی را کشور روسیه به عنوان یک شهروند روسی در اختیار مهاجران خود قرار می دهد را به دست آورد .

شیوه مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی به چه صورت انجام می‌شود ؟

از روش هایی که افراد برای مهاجرت به روسیه مد نظر دارند اقدام به مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی است. این روش یکی از روش های سختی است که باید فردی که قصد مهاجرت دارد، به آن توجه کند و از همان ابتدا بداند که این روش کار مشکلی است و شاید مدت های زیادی طول بکشد تا مهاجرت فرد صورت گیرد. در مورد این درخواست مهاجرت باید به نکاتی دقت کرد تا بتوان آن را انجام داد. درخواست مهاجرت به روسیه باید در خارج از کشور روسیه توسط فرد انجام می شود یا اینکه در مرزهای مرتبط به روسیه انجام گیرد. اخذ کردن پناهندگی به کشور روسیه به این صورت است که در نرم افزاری که در سایت برای این مسأله اختصاص یافته است نیاز است به سوالاتی که در مورد زمینه پناهندگی و مهاجرت فراهم شده فردی که قصد مهاجرت بدهد پاسخ های لازم را ثبت کند و اگر درست بودن اطلاعات این فرد تأیید شود این کشور به فرد گواهی می دهد مبنی بر اینکه می تواند از طریق پناهندگی اقدام کند و این گواهی در همه خاک روسیه و در کل کشور اعتبار لازم را دارد.

در حالی که مهاجرت به روسیه از راه پناهندگی انجام  شود و گواهی لازم را در این زمینه دریافت کند تا پنج سال این فرد می تواند در روسیه سکونت داشته باشد و بعد از گذشت این مدت اگر به قوانینی که این کشور دارد به طور کامل پایبند باشد مطابق با قانون به این فرد اقامت دائم را نیز می دهند.

چکیده: مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی یکی از راه‌های بسیار سخت برای مهاجرت به روسیه است که به هیچ وجه از طرف تیم مهاجران توصیه نمی‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *