امروز با بررسی موضوع برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم، با شما دوستان عزیز همراهیم.

این، سوال افرادی است که هدفشان مهاجرت به کشور کانادا می‌باشد و از همان ابتدا می‌پرسند که برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ بهتر این است که قبل از مهاجرت، تمامی موارد قابل توجه مد نظر قرار بگیرد، تا اقدامی درست و بدون دغدغه صورت پذیرد.

در ادامه مقاله به سوالاتی که برای شما نیز پیش می‌آید و ذهن‌تان را درگیر می‌کند، پاسخ می‌دهیم.

  • مزیت‌های مهاجرت به کانادا شامل چه مواردی می‌شود؟
  • برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟
  • مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا کدامند؟
  • نکات مهم برای مهاجرت به کانادا شامل چه مواردی می‌شود؟
  • انواع روش‌های مهاجرت به کانادا کدامند؟
  • از نظر افراد بهترین شیوه مهاجرت به کانادا چه روشی است؟
  • آیا بررسی هزینه‌های زندگی در کانادا قبل از مهاجرت به آن اهمیت دارد؟
  • ویزای فرد در کشور کانادا تا چه زمانی اعتبار دارد؟
  • آیا مهاجرت به کانادا از راه دریافت ویزای توریستی امکان‌پذیر است؟
  • دلایل اصلی رد شدن درخواست مهاجرت به کانادا کدامند؟

مزیت‌های مهاجرت به کانادا شامل چه مواردی می‌شود؟

افرادی که قصد دارند به کانادا مهاجرت کنند، معمولا ترجیح می‌دهند که از مزیت‌های موجود در این کشور بهره ببرند و با توجه به امکانات موجود در کانادا و شرایط مناسب آن از جهات مختلف اقدام به مهاجرت می‌کنند.

کشور کانادا از نظر توسعه و رشد در سطح خیلی بالایی قرار دارد و امنیتی موجود در کانادا باعث شده است، که افراد زیادی این کشور را برای مهاجرت انتخاب کنند و با دریافت ویزا از فضای امن این منطقه لذت ببرند.

در بین مردم کانادا امنیت بالایی وجود دارد، مردم کانادا خیلی خون‌گرم هستند و همین مسأله، دلیل مناسبی در ارتباط با کاهش دغدغه‌های فرد مهاجر است؛ که می تواند با توجه به شرایط این کشور در کنار افراد مقیم در کانادا با آرامش زندگی کند. البته وجود این آرامش مربوط به سیاست متعادل کشور کانادا می‌شود، که تمام تلاش خود را در راستای کسب آرامش و امنیت بیشتر در میان شهروندان به کار می‌گیرد.

یکی دیگر از مزیت‌های مهاجرت به کانادا به سیستم‌های حمایتی مربوط می‌شود، که در کشور کانادا برای تمامی شهروندان در نظر گرفته شده است و اگر شهروندی با مشکل مواجه شود، می‌تواند به این حمایت ها امیدوار باشد. همچنین کمک‌های مالی به افراد کم درآمد تعلق می‌گیرد. در کانادا به تمامی افراد زیر هجده سال حقوق داده می‌شود. این کشور در زمینه ارائه دادن خدمات درمانی در سطح بالایی قرار دارد و به صورت دولتی خدمات مختلفی را به تمامی شهروندان خود اعم از اقامت دائم و موقت می‌دهد. در بسیاری از موارد، مهاجران وجود این‌گونه خدمات را متفاوت‌تر از کشور خود می‌دانند.

مزیت دیگر درامر مهاجرت به کانادا، به دریافت ویزا برای اعضای خانواده مربوط می‌شود. در این کشور برای افرادی که دوست دارند همراه خانواده خود به کانادا مهاجرت کنند، امتیاز ویژه‌ای قائل هستند و این افراد با خیالی آسوده می‌توانند از ویزای خانوادگی بهره ببرند. اقدام کشور کانادا برای این نوع ویزا به این مسأله برمی‌گردد که با انجام تحقیقاتی، مشخص شده است افراد مهاجری که با خانواده خود به کانادا مهاجرت می‌کنند، در مقایسه با افرادی که به صورت جداگانه به کانادا می‌روند، در سطح بالاتری از موفقیت قرار دارند.

اقتصاد این کشور در سطح خیلی بالا و مناسبی قرار دارد و خوشبختانه مانند بیشتر کشورهای دنیا درگیر بحران های اقتصادی نشده است.

این کشور دارای مکان‌های مناسبی برای لذت بردن از اوقات فراغت است و در صورتی که مهاجران به این منطقه بروند، می‌توانند اوقات خوبی در این منطقه سپری کنند.

کانادا به عنوان یک کشور مهاجرپذیر شناخته شده است و همین مزیت افراد زیادی را به سمت این منطقه سوق می‌دهد.

در این کشور به راحتی می‌توان کسب و کار جدیدی را شروع کرد و برای افرادی که به فکر موقعیت مناسب برای سرمایه‌گذاری و کار هستند، کانادا کشور مناسبی محسوب می‌شود.

در عرصه جهانی کشور کانادا نفوذ خیلی زیادی دارد و جایگاه آن از لحاظ امنیت در سطح مناسبی است.

در شرایطی که فرد به دنبال یافتن منطقه ای بهتر برای زندگی با کیفیت است، کانادا انتخاب مناسبی محسوب می‌شود. در این کشور کیفیت زندگی افراد در سطح بالایی قرار دارد.

در کانادا می‌توان به زبان انگلیسی درس خواند و تحصیلات مورد نظر را با این زبان ادامه داد.

کشور کانادا از سطح فرهنگی بالایی برخوردار است و افراد با هر نوع فرهنگی می‌توانند در این کشور فعالیت داشته باشند.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

هر انسانی برای مهاجرت دلیل خاصی در نظر می‌گیرد و شاید دلایل خیلی از افراد با همدیگر شباهتی نداشته باشد. برای اقدام به مهاجرت، نیاز است که مواردی مد نظر قرار بگیرد، تا یک اقامت بر اساس اصول درست انجام شود.

قبل از اقدام به مهاجرت نیاز است به نکاتی توجه شود. مهاجرت امری ساده نیست و همانند سفر به یک کشور برای گذراندن اوقات فراغت و لذت بردن از منابع گردشگری یک منطقه محسوب نمی‌شود. در مهاجرت افراد برای همیشه از خانه و کشور خود دور می‌شوند وتصمیم می‌گیرند که در کشور دیگری زندگی را ادامه دهند.
مهاجرت به عنوان حرکتی بزرگ شناخته می‌شود و برای این مسأله باید به صورت قانونی اقدامات لازم را انجام داد.

قدم دیگری که قبل از مهاجرت باید به آن توجه شود به در نظر گرفتن برنامه‌ریزی‌های لازم با امر مهاجرت مربوط می‌شود. وجود برنامه‌ریزی درست، برای تعیین زمان مهاجرت کاملا ضرورت دارد و افراد نیازمند کسب اطلاعاتی کامل در مورد مهاجرت و کشور موردنظر هستند. معمولا مهاجرت را مانند اقدامی بزرگ در ایجاد یک کار جدید می‌دانند، که قبل از راه‌اندازی نیاز است که همه‌ی مراحل و اصول را در نظر گرفت.

در مورد مهاجرت لازم است فرد، قبل از رفتن، به هدفی که در ذهن برای مهاجرت دارد توجه کند و با اطمینان از قصد خود برای مهاجرت اقدام کند. در نظر گرفتن قصد و هدف اصلی فرد قبل از اقدام به مهاجرت ضرورت دارد. هر فردی که به مهاجرت فکر می‌کند، سوال‌هایی در ذهن برای امر مهاجرت و چگونگی اقدام کردن دارد و برای یافتن پاسخ سوالات خود نیازمند مشورت با افراد آگاه در این زمینه است. خوشبختانه کارشناسان آگاهی که تخصص لازم را برای مهاجرت کسب کرده‌اند می‌توانند ابهامات فرد را برطرف کرده و به بهترین شیوه به سوالات پاسخ دهند.

در صورتی که فرد به دنبال یافتن مرکزی برای ترجمه مدارک خود باشد، مراجعه به مکانی معتبر حائز اهمیت است و قبل از مهاجرت به کانادا می‌توان تمامی مدارک لازم برای رفتن را ترجمه کرد. در زمینه ترجمه اصولی مدارک بر طبق استانداردها می‌توان از دارالترجمه های رسمی استفاده کرد. البته در خیلی از موارد افرادی که برای اخذ ویزا از طریق مشاور کارها را پیش می‌برند، می‌توانند ترجمه مدارک خود را به مرکز معتبری که مشاور پیشنهاد می‌کند، واگذار کنند.

بهتر این است که، فرد قبل از مهاجرت، اطلاعات لازم را در مورد کشور کانادا کسب کند و داشتن اطلاعاتی در مورد وضع فرهنگ مردم کانادا، اوضاع اقتصادی دولت و مردم و توجه به محل قرارگیری این کشور در دنیا و … حائز اهمیت است و بدون وجود نگرشی درست در این موارد احتمال ایجاد مشکل در امر مهاجرت بیشتر می‌شود.
یافتن اطلاعاتی در ارتباط با شیوه‌های مهاجرت به کانادا و در نظر گرفتن امکانات این کشور، می‌تواند به افرادی که قصد مهاجرت دارند کمک کند تا انتخاب درستی داشته باشند.

فرد، قبل از مهاجرت، لازم است از روش‌های مختلفی که در کشور کانادا برای مهاجرت وجود دارد اطلاعات کسب کند و با توجه به شرایط خود مناسب‌ترین شیوه‌ی مهاجرت را در نظر بگیرد. روش‌های زیادی در این زمینه وجود دارد، که با بررسی‌های لازم می‌توان بهترین شیوه را انتخاب کرد. برای شروع اقدام به مهاجرت، ضرورت دارد که فرد، مناسب‌ترین راه را در نظر بگیرد و با تحقیق درست بتواند تمامی روش‌ها را بررسی کند. مثلا ممکن است فردی تنها به روش دریافت ویزای تحصیلی در کانادا فکر کند، اما با توجه به شرایط فرد مشخص شود که فرد راحت‌تر می‌تواند برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری اقدام کند.

روش دیگر برای دریافت اطلاعات قبل از مهاجرت، به کارشناسان ماهر در این زمینه مربوط می‌شود و با تحقیق درست می‌توان بهترین مشاور این زمینه را شناخت.

به دست آوردن مدرک زبانی که در کشور کانادا اعتبار داشته باشد، اقدام فرد برای مهاجرت را آسان‌تر می کند. در خیلی موارد افرادی که بدون تسلط به زبان‌های رسمی دنیا اقدام به مهاجرت به کشوری خاص می‌کنند با مشکلاتی مواجه می‌شوند. زبان اصلی کانادا که مهاجران می‌توانند به یادگیری آن اقدام کنند، زبان انگلیسی است و تسلط به این زبان برای فرد مهاجر ضرورت دارد. البته در بعضی از شهرهای کانادا مردم به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. افرادی که رفتن به کشور کانادا را مد نظر دارند، می‌توانند قبل از انجام مهاجرت به اخذ مدرکی مرتبط با زبان انگلیسی اقدام کنند و با مدرک آیلتس خود مراحل دیگر مهاجرت را پیش ببرند. دست یافتن به این مدرک در خیلی شرایط به فرد کمک می‌کند.

افراد مهاجر با یاد گرفتن زبانی که در کشور کانادا متداول است، می‌توانند به راحتی در کانادا پذیرفته شوند و از لحاظ گفتگو شرایطی سخت نداشته باشند. توجه به زبان در کانادا به شدت حائز اهمیت است و تنها مهاجرت افرادی در این کشور پذیرفته می‌شود که زبان انگلیسی بدانند.

پروسه مهاجرت کاری مشکل است و برای اینکه به طور قانونی پیش برود نیاز به دانستن اطلاعات، لازم است. پس از انتخاب شیوه مناسب برای دریافت ویزای کانادا، نیاز است که تمامی مدارک لازم برای مهاجرت تهیه شود.
تمامی مدارک شناسایی فرد باید به طور کامل و با وضوح ترجمه شود. مدارک مهم، شامل کارت ملی و پاسپورت می‌شود. ارائه دادن سند ازدواج در صورتی که فرد متأهل باشد، اهمیت زیادی دارد، تمامی صفحات شناسنامه نیز باید ترجمه شود. هر مدرکی که مربوط به تحصیلات فرد مهاجر می‌شود نیاز است که به طور کامل تهیه شود. یکی از مدارکی که داشتن آن در کشور کانادا اهمیت زیادی دارد به پرونده پزشکی فرد و بررسی کامل جوانب سلامت مربوط می‌شود.

قبل از اقدام به مهاجرت نیاز است، که با برنامه ریزی پیش رفت. فرد قبل از اینکه مهاجرت را انجام دهد باید منطقه‌ای که مد نظر دارد را مشخص کند و قوانین سخت یا آسان موجود در منطقه را بررسی کند. توجه به شرایط آب و هوایی منطقه نیز، از موارد مهم است. در صورتی که فرد به دنبال یافتن منطقه مناسبی برای گردش باشد، اما از لحاظ آب و هوایی منطقه مناسبی انتخاب نشود، ممکن است مهاجرت فرد به طور کامل اشتباه تلقی شود و فرد از اقدام خود پشیمان شود.

هر منطقه‌ای شرایط ویژه‌ای دارد. مثلا در خیلی از مناطق کانادا نیاز به تسلط بر زبان انگلیسی است، اما در مواردی دیگری ممکن است که زبان فرانسوی حائز اهمیت باشد. قبل از اقدام به مهاجرت نیاز است در ارتباط با منطقه‌ای که فرد مد نظر دارد تحقیقات کاملی صورت گیرد و با بررسی کامل بهترین شهر انتخاب شود. در خیلی موارد ممکن است منطقه‌ای از لحاظ امنیت در سطح بالاتری قرار داشته باشد و منطقه‌ای دیگر در یک کشور دارای منابع طبیعی بیشتر برای جذب گردشگرانی باشد که ویزای توریستی دریافت کرده‌اند. برای یافتن بهترین منطقه برای مهاجرت لازم است دلیل اصلی مهاجرت را مورد توجه قرار داد.

انتخاب بهترین منطقه در ارتباط باهدف فرد برای مهاجرت اهمیت زیادی دارد. در صورتی که فردی قصد ادامه تحصیل داشته باشد، انتخاب کردن منطقه‌ای که دانشگاه‌های مطرحی در آن وجود دارد اهمیت دارد،. یا اگر فرد به دنبال یافتن یک فرصت شغلی مناسب است، باید اقدام به انتخاب منطقه‌ای کند که مکان بهتری برای پیدا کردن شغل است. در خیلی موارد با بررسی کردن اصولی تمامی موارد می‌توان انتخاب‌های درستی را انجام داد. یافتن گزینه‌های مناسب، از همان ابتدا می‌تواند راهگشای فرد در امر مهاجرت به حساب آید و با این اقدام درست از ایجاد مشکلاتی بیشتر جلوگیری کرد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا کدامند؟

برای رفتن به کانادا استفاده از مدارکی ضرورت دارد و قبل از اقدام به مهاجرت نیاز است که این مدارک به طور کامل تهیه شود. اگر این مدارک ناقص باشند، مسلما افراد را با مشکل مواجه کرده و ممکن است درخواست فرد رد شود.

از جمله این مدارک شامل این موارد می‌شوند:

اصل شناسنامه و کارت ملی از مدارک مورد نیاز برای مهاجرت محسوب می‌شوند.
نیاز است که هر فرد به تهیه یک تأییدیه از تولد اقدام کند، که می‌تواند از اداره ثبت احوال آن را دریافت کند. اگر فرد متأهل باشد ضرورت دارد که مدارکی را برای ازدواج خود ارائه دهد و در صورتی که فرد طلاق گرفته، تهیه مدارکی مبنی بر طلاق اهمیت زیادی دارد.

فرد متقاضی باید عکس‌هایی که صورت در آن کاملا واضح باشد را همراه دیگر مدارک خود ارائه دهد.

نکات مهم برای مهاجرت به کانادا شامل چه مواردی می شود؟

فرد قبل از مهاجرت به کانادا لازم است، که با دقت و توجه به نکات مهم اقدام کند تا بتواند مهاجرت درستی را انجام دهد.
افرادی که سن زیر هجده سال دارند و همچنین بزرگسالانی که سنشان بالاتر از چهل و پنج سال باشد، نیازی به شرکت در آزمون هایی که برای تسلط به زبان انگلیسی طراحی شده است ندارند و بدون مدرک زبان قادر هستند که اقامت کشور کانادا را دریافت کنند.
نکته حائز اهمیت این است، که افرادی که قصد دریافت اقامت دائم در کانادا را دارند، باید بدانند که از همان ابتدا نمی توانند این کار را انجام دهند و تنها بعد از چند سالی که در کشور کانادا زندگی کنند، این امکان به وجود می آید که برای دریافت اقامت شهروندی تلاش کنند.
افرادی که به فکر دریافت ویزای اشتغال در کانادا هستند، باید شرایط شغلی مد نظرشان را به طور کامل بررسی کنند، زیرا در صورتی می توانند برای این کار پذیرش شوند، که کارفرمایان کشور کانادا که قصد استخدام نیرو دارند مطمئن شوند شهروندان کانادایی قصد استخدام شدن در شغل مورد نظر کارفرما ندارند و در صورتی که شهروندان مقیم کانادا به دنبال یافتن شغل هایی باشند، که کارفرما به دنبال نیرو می باشد، باید حتما از شهروندان مقیم استفاده کند و افراد خارجی را استخدام نکنند.
در صورتی که فردی قصد دارد از مشاوران آگاه و با تجربه در این مورد کمک بگیرد، نیاز است، که به هر فردی اعتماد نکند و مشاور بتواند از لحاظ قانونی تجربه خود در امر مهاجرت را در اختیار افراد قرار دهد.
یکی از مدرک مهم به ارائه دادن اطلاعاتی مالی مربوط می شود، در خیلی موارد نیاز است، که فرد از بانک معتبری لیست گردش های چند ماه اخیر را دریافت کند و همراه با دیگر مدارک اصلی ارائه دهد.
اگر فرد سپرده هایی به صورت بلند مدت در بانک دارد، نیاز به دریافت گواهی معتبری از این میزان سپرده می باشد و همراه با دیگر مدارک باید ارائه شود.

انواع روش های مهاجرت به کانادا کدامند؟

روش های مختلفی برای رفتن به کانادا وجود دارد، که هر فردی با توجه به شرایط خود اقدام به انتخاب یکی از این روش ها می کند.
یکی از روش های مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای کار امکانپذیر می شود، افرادی می توانند برای این روش از مهاجرت اقدام کنند، که تخصص لازم را در مورد یک حرفه داشته باشند و به عبارتی باعث تقویت بازار کار در کشور کانادا شوند. کانادا در این زمینه به افرادی اقامت می دهد که با تخصص خود به بازار اقتصادی کانادا کمک کرده و بتوانند رشد اقتصادی کانادا را در عرصه مورد نظر بالاتر ببرند.
اگر فردی مد نظر داشته باشد، که از طریق روش مهاجرت به کار برای رفتن به کانادا اقدام کند، می تواند بعد از گذشت چند سال اقامت دائم به دست آورد و با خانواده خود به کانادا برود.
اگر فردی قصد مهاجرت دارد و در یک رشته تخصص بالایی داشته باشد یا بتواند مهارت فنی لازم در یک حرفه خاص را کسب کند ، برای دریافت ویزای کار راحت تر می تواند اقدام کند. البته داشتن سابقه کار بسته به منطقه ای که فرد برای اقامت مدنظر دارد متفاوت است. در منطقه ای ممکن است برای تخصص فرد بهترین جایگاه اداری مشخص شود، اما در منطقه ای دیگر به استفاده از این تخصص رغبتی آنچنانی نشان ندهند و فرد مجبور به تغییر شغل خود شود.
شیوه دیگر مهاجرت به سرمایه گذاری مربوط می شود، کشور کانادا قصد دارد با جذب کردن افرادی که می توانند به اقتصاد کشور کمک کنند، آنها را به سوی کشور کانادا جذب کند. معمولا این افراد مهارت های لازم برای ایجاد کسب و کار جدید و کارآفرینی را دارند ودر زمینه سرمایه گذاری های مختلف، هوش تجاری بالایی به دست آورده اند، تا در کانادا نیز بتوانند موقعیت جدیدی را برای شرایط شغلی خود ایجاد کنند.
برای افرادی که علاقه مند به دریافت ویزای سرمایه گذاری در کشور کانادا هستند، این ویزا می تواند تا چند سال اعتبار لازم را داشته باشد. شما همچنین میتوانید برای اطلاعات کامل تر به صفحه اقامت کشور کانادا به روش سرمایه‌گذاری مراجعه بفرمایید.

روش دیگر مهاجرت به کانادا از طریق ادامه دادن تحصیلات و مهاجرت از طریق تحصیل است. افرادی راحت تر می توانند برای دریافت ویزای تحصیلی در کانادا اقدام کنند، که دارای مدرک دیپلم یا مدارک بالاتر باشند. اگر ادامه دادن تحصیل در مقاطع بالاتر و برای تحصیلات تکمیلی انجام شود، دریافت این ویزا آسان تر صورت می گیرد. کشور کانادا دانشگاه های معتبر و مناسبی را در سطح بین الملل دارد و بیشتر دانشگاه های این کشور از بااعتبارترین دانشگاه های جهان محسوب می شوند.
تحصیل کرن در مدارس کانادا معمولا به صورت شبانه روزی انجام می شود و فرد مهاجر می تواند محلی را برای استراحت کردن داشته باشد.
اگر اقدام به دریافت ویزای تحصیلی مربوط به مقطع لیسانس باشد، باید فرد بتواند مدرک دیپلم را با معدل بالا دریافت کند و ارائه دادن مدرکی که مرتبط با زبان انگلیسی است ضرورت دارد. مورد دیگر مهم به تمکن مالی مربوط می شود و با این اقدام فرد مدارک مبنی بر اینکه دوره تحصیل خود را می تواند بدون مشکل مالی سپری کند را در موارد ضروری ارائه می دهد.
در صورتی که فردی قصد ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های کانادا را دارد، می تواند با به همراه داشتن مدرک لیسانس با معدل قابل قبول و داشتن مدرک زبان انگلیسی و سن مناسب در این کشور این اقدام را انجام دهد، مزیتی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد مربوط به فارغ التحصیلان است، که می توانند بعد از اینکه دوره تحصیل خود را به اتمام می رسانند در کانادا شغل مناسبی پیدا کرده و مرتبط با شغل خود اقامت کاری بگیرند.
دانشجویانی که برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به کانادا می روند، در صورتی که دارای یک رزومه علمی قوی باشند و در کارهای تحقیقاتی فعالیت داشته باشند به راحتی می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند و با انجام دان کارهای پژوهشی، بیشتر هزینه دانشگاه خود را تأمین می کنند.
افرادی که قصد مهاجرت به کانادا به وسیله ویزای تحصیلی دارند، در طول تحصیل اقامت موقت به آنها داده می شود و افرادی که به دنبال کسب اقامت دائم هستند، تنها در صورتی می توانند برای گرفتن اقامت دائم تلاش کنند، که فارغ التحصیل شوند و با سرمایه گذاری اقدامات لازم را برای کسب و کار جدید را در نظر بگیرند.
افراد در صورتی می توانند ویزای مهاجرت به کانادا را دریافت کنند، که قبل از این کار بتوانند از یک دانشگاه خیلی معتبر در کانادا پذیرش شوند، البته در صورتی یک فرد مهاجر می تواند برای اخذ این ویزا تلاش کند، که بتواند قبل از رفتن به کانادا ویزای دانشجویی دریافت کند و اگر فردی مدرک زبان نداشته باشد، باید قبل ازرفتن به کانادا دوره های لازم برای شرکت در یادگیری زبان را بگذراند.
افراد قبل از رفتن به کانادا باید نشان دهند، که می توانند مخارج زندگی شان را پرداخت کنند و از همان ابتدا با ارائه تمکین مالی در مورد برگشت به کشورشان این اطمینان را به افسر پرونده بدهند.
از راه های دیگر مهاجرت به کانادا به دریافت ویزا از راه تولد فرزند مربوط می شود. زوج های جوان به این روش علاقه زیادی دارند و ترجیح می دهند، که از آن برای دریافت ویزا اقدام کنند، معمولااین افراد با گرفتن ویزای توریستی برای مدتی به کشوری که می خواهند سفر کرده و در مدت اقامت خود فرزندشان را به دنیا می آورند و با تولد فرزند در این کشور می توانند برای خود و فرزندشان تابعیت دریافت کنند.
البته کشور کانادا، چون تابع اصل خاک می باشد اقدام به این کار می کند، اگر کشوری تابع اصل خون باشد تنها ویزا را به افرادی می دهد که والدینشان تابعیت آن کشور را داشته باشند، کانادا به تمامی فرزندانی که در این کشور به دنیا بیایند، حق تابعیت می دهد و با تولد کودک به والدین نیز ویزا داده می شود و می توان در کشور مورد نظر اقامت به دست آورد.
راه دیگر مهاجرت به ازدواج مربوط می شود، یکی از روش هایی که مد نظر افراد زیادی برای مهاجرت به کانادا قرار می گیرد به ازدواج با فردی که تابعیت کانادا دارد مربوط می شود، البته دریافت این ویزا به راحتی امکانپذیر نیست و حدود شش ماه طول می کشد، تا فرد بتواند این ویزا را دریافت کند. در خیلی موارد افرادی هستند که با راه انداختن یک ازدواج صوری می خواهند به کشور کانادا مهاجرت کنند، اما اگر صوری بودن ازدواج این افراد اثبات شود، مشکلاتی، چون زندان و جریمه های سنگین مالی برایشان پیش می آید.
خیلی از افراد سخت ترین راه برای مهاجرت کردن به کشور کانادا را انتخاب می کنند و ترجیح می دهند، که از راه پناهندگی اقدام کنند. انجام دادن روش پناهندگی به راحتی امکانپذیر نیست و خیلی از افرادی که این راه را در پیش می گیرند، با شکست مواجه می شوند.
در موارد زیادی اثبات اینکه فرد در کشور خود امنیت نداشته به راحتی امکانپذیر نیست و کشور کانادا تا اثبات کامل این مسأله ویزای پناهندگی ارائه نمی دهد.
از روش های دیگر مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزا برای افراد موفق در حرفه های مختلفی، چون هنر یا ورزش است، دریافت این ویزا به عنوان ویزای خود اشتغالی محسوب می شود. دریافت این ویزا در صورتی امکان دارد، که فرد هم سرمایه مناسبی را برای این کار در نظر بگیرد، هم با تحقیق درست بتواند حرفه ای خاص را انتخاب کند، که در آن تجربه کاری بالایی داشته باشد و سپس با بررسی تمامی قوانین موجود در کانادا به دریافت این ویزا اقدام کند. در حال حاضر محدودیت های زیادی در ارتباط با این نوع ویزا به وجود آمده است و افراد زیادی خواهان دریافت ویزای خود اشتغال زایی هستند ولی ممکن است، که شرایط لازم را نداشته باشند و این روش برای افرادی که به دریافت سریع ویزای خود فکر می کنند، پیشنهاد مناسبی نیست.

از نظر افراد بهترین شیوه مهاجرت به کانادا چه روشی است؟

روش های متفاوتی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد، ممکن است در یک زمینه خاص روشی به عنوان بهترین شیوه در نظر گرفته شود، ولی در فردی دیگر این روش هیچ نتیجه ای نداشته باشد. بهترین روش بر اساس شرایط فرد تعیین می شود، ولی بیشتر افراد به دنبال اقدام از طریق روش های راحت تر هستند.

آیا بررسی هزینه های زندگی در کانادا قبل از مهاجرت به آن اهمیت دارد؟

فرد قبل از مهاجرت به کانادا نیاز داردکه در مورد هزینه های این کشور اطلاعاتی کسب کند تا با مشکلی در طول سفر خود مواجه نشود، هر فردی با توجه به سبک زندگی خود و منطقه ای که قصد دارد در کشور کانادا در آن زندگی کند هزینه متفاوتی را باید در نظر بگیرد.

ویزای فرد در کشور کانادا تا چه زمانی اعتبار دارد؟

همان طور که اشاره شد دریافت کردن تابعیت برای کشور کانادا از روش های خاصی امکانپذیر است. در هر راهی که فرد برای مهاجرت مد نظر دارد، تنها تا سه سال می تواند اقامت در این کشور بگیرد و در مواردی که فرد در کشور کانادا جرمی نداشته باشد و خود را با اوضاع کشو ر کانادا انطباق دهد، کانادا مدت زمان این تابعیت را بیشتر کرده و تا پنج سال اقامت به فرد داده می شود.
البته افرادی که با راه اندازی یک سرمایه گذاری مناسب به کشور کانادا مهاجرت می کنند، از همان ابتدا می توانند اقامت دائم را برای مدتی بیشتر از سه سال به دست آورند، اما دریافت اقامت دائم از طریق ویزای تحصیلی در کشور کانادا امکانپذیر نیست. برای گرفتن اقامت دائم در این کشور تنها بعد از فارغ التحصیلی می توان اقدام کرد.

آیا مهاجرت به کانادا از راه دریافت ویزای توریستی امکانپذیر است؟

دریافت ویزای توریستی از جمله گزینه هایی است، که افراد زیادی برای مهاجرت مد نظر دارند و تصورشان بر این است، که بعد از مدت کوتاهی که در کانادا ساکن می شوند، می توانند برای گرفتن ویزای دائم اقدام می کنند، ولی کشور کانادا در صورتی ویزای توریستی ارائه می دهد، که از همان ابتدا فرد با ارائه مدارکی محکم بتواند ثابت کند، که قصد برگشت به کشور خود را دارد و این مسأله را تضمین کند.
ویزای توریستی در موارد مختلفی ارائه می شود، افرادی که قصد سفر به کشور کانادا را دارند، می توانند ویزای توریستی دریافت کنند. ویزای توریستی برای اهداف گردشگری نیز صورت می گیرد. افرادی که با هدف بازدید از اقوام خود قصد مهاجرت به کانادا را دارند، می توانند از طریق ویزای توریستی اقدامات لازم را انجام دهند.
شرایط لازم برای دریافت ویزای توریستی به این موارد مربوط می شود: لازم است فرد گردش مالی مناسبی را در بانک های معتبر داشته باشد و اطلاعات کامل از حساب بلند مدتی که به نام خود فرد مهاجر است در هنگام دریافت ویزا ارائه شود. شرط لازم دیگر برای استفاده از این نوع ویزا به دریافت دعوت نامه معتبر از اقوام بر می گردد.
افرادی که با ویزای توریستی به کانادا سفر می کنند، باید از همان ابتدا توجه کنند، که با ویزای توریستی نمی توانند اقامت دائم بگیرند و دریافت این ویزا تنها تا چند سال اعتبار دارد و افرادی که قصد گرفتن ویزابه صورت دائم را دارند لازم است از روش های دیگری برای رفتن به کانادا استفاده کنند.

دلایل اصلی رد شدن درخواست مهاجرت به کانادا کدامند؟

دلایل زیادی در مورد رد شدن درخواست ویزا وجود دارد، مهم ترین دلیل به این مسأله بر می گردد، که فرد نتواند هدف اصلی مهاجرت را برای افسر شرح دهد و افسر در این زمینه قانع نمی شود.
افرادی که برای مهاجرت اقدام می کنند، اما پرونده آنها ریجکت می شود نیاز دارند که از دلیل اصلی رد شدن پرونده خود اطلاع یابند و دلیل مردودی خود را بداند تا مشکل موجود را برطرف کنند.
در صورتی که فرد تمکن مالی مناسبی نداشته باشد و برای تأمین کردن هزینه هایی که در کانادا وجود دارد بدون برنامه ریزی اقدام کند، ممکن است افسر پرونده را رد کند.


داشتن هر گونه سوء پیشینه ای فرد ممکن است سبب ریجکت شدن درخواست اقامت شود.
اگر ثابت شود مدارک فرد در ارتباط با تحصیل و شغل جعلی بوده و تمامی مدارک متعلق به فرد دیگری است، می تواند دلیل قانع کننده افسر برای رد کردن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *